» »

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

««
11 / 13
»»

r0b3rt ::

jst sem dal na svojga wl-ja dd-wrt pa fora neki tazga je da izklopš iz štroma, tiščiš reset pa nazaj prklopš pol se ti pa po nekaj s naredi erase, pol sm pa brez da bi nastavljal ip (v tvojem primeru lahko poskusiš nastavit ip local area->tcp/ip->...) zagnal asus system restore pa sm dau notr datoteko ala erase od wrt-ja, pol pa po podobnmu postopku ufuraš firmware in bi mogl delat... če nimaš prestarega routerja pa obstaja servis in bi ti verjetno znal tm pomagat...morš met pa povezan komp v prvi port, vsaj enkat sm neki v tej smeri brau...probi mal se igrat,maš pa varjanto tut prek telneta se mi zdi to naj ti pa nekdo drug opiše...glede na to da se ti resetira zna bit posledica sesutja firmwara, vsaj pri meni se je pojavilo nekaj tazga... če ti še kaj ni jasno pa prašaj....mal si preber http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/In... ...glede ne to da ga ne morš niti pingat pa probaj tisto metodo z vpisom ip-jev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

rapvirus ::

no men se ne da več zafrkavat.. probov sm vse kar sm najdu.. če bi slučajno kdo za male pare rad kupu ta router (trenutno v nedelujočem stanju) naj mi pošlje zasebno sporočilo ali mail na matej-pri-owcka-pika-net (rajši mail) :D

SasoS ::

sigh...a si zamenjal adapter???

rapvirus ::

am ne nism.. sam lučke gorijo tok da ne vem. a to z adapterjem je pogosta težava?

SasoS ::

Pri meni je blo isto...kar nekaj je utripalo, pingal ni nič, v diag mode nisem prišel. Zamenjal adapter in dela ko nov. Zato pa to trobim...

rapvirus ::

kje se pa dobi tak adapter.. mal sm gledal pa ne najdem

SasoS ::

Sem imel od switcha adapter z enako voltažo...+ je notri. Poišči v delkotu ali kondradu.

rapvirus ::

glede na to da sm najdu le adapter za (previsoko) ceno 30€ ponudba o prodaji še vedno stoji :D

TribesMan ::

Vsi lastniki WL500g Premium s serijsko številko ki se začne z manj kot 78IE... (2007, avgust) imate možnost da izboljšate kvaliteto WiFi povezave s tem da zamenjate en uporček na WiFi kartici v routerju.
Če imate doma spajkalnik s fino konico in malce prakse pri lotanju malih komponent je vseskupaj 15 minut dela.

Asus 500g Premium



Na zgornji sliki se vidi upor R17 ki ga je potrebno zamenjati. Zadevica je precej majcena 1*0.5mm (SMD 0402), tako da brez primernega spajkalnika ne bo šlo. Če ima vaš router serijsko številko starejšo od zgoraj napisane, potem je v vašem routerju upor R17 vrednosti 62k[ohm], zamenjati pa ga morate z uporom vrednosti 62[ohm]. Gre za tovarniško napako ki jo imajo vsi routerji starejši od avgusta 2007. Ta upor služi za napajanje sprejemnega ojačevalnika, ki v konfiguraciji s tovarniškim uporom deluje bolj kot slabilnik. Razlika po menjavi upora je prav fascinantna. Toplo priporočam zamenjavo, če le imate možnost to narediti.
Tak upor (62[ohm] SMD 0402) lahko dobite v vsaki malce bolje založeni trgovini z elektro materialom (recimo IC elektronika).

Prilagam še link na izvor informacije:

klikety Važna je metoda 1, metoda 2 je bolj komplicirana in daje zelo podobne rezultate.

V mojem primeru se je kvaliteta povezave izboljšala ogromno, sedaj komot surfam 2 štuka nižje kot je postavljen router, s tem da povezava nikoli ne pade pod 24Mbps, prej je bila večino časa pod 11Mbps v nekaterih kotih pa je celo preknilina. Sedaj vleče povsod ko šus...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

SasoS ::

hvala za tole...sem zmodal 3 routerje danes. Res je zadeva majhna ampak je šlo :D. Bomo videli koliko bo pomagalo.

ferdo ::

imam problem...pri omenjenemu ruterju..

leto dni mi je zadeva lepo delovala na original firmwaru fat32 particiji, in odkar je zmanjkalo elektrike nemorem več usposobit zadeve..
Probal sem že s fat32, ext2 in ext3 particijo, pa mi ne uspe download master connectat na tale ruter.. imam pa 320GB usb2.0 disk ...
Resnično sem obupal... in iščem alternativo.

Ker pa imam občutek da sem talent da zajebem..., če bom kej hekal tale ruter rabim pomoč, nekoga, ki me bi vodil da tole vse shekam, ker imam poln kufer tega download masterja, k je za en k..c:|

kdor mi misli pomagat se pomenimo na MSN-ju; moj e-mail: kuznik_gregor@hotmail.com, vnaprej hvala.

rad bi preko interneta upravljal z downlodanjem..., tko kot je naprimer program sancho, če se ne motim..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

zee ::

Jako zanimivo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

residual ::

To je potem napaka na Broadcomovi WIfi mini PCI kartici!?

Mene bolj moti slaba podpora Broadcoma za openwrt (kernel 2.6) in bom raje zamenjal wifi s kako Atherosovo kartico...

drugače pa vseeno fajn novica za ostale userje..

llc ::


Mene bolj moti slaba podpora Broadcoma za openwrt (kernel 2.6) in bom raje zamenjal wifi s kako Atherosovo kartico...


Evo, men Broadcom WiFi na OpenWRT (trenutni release r13014, jedro 2.6.25.17) dela ok. AP nacin, WiFi driver b43, hostapd, WPA šifriranje.

LP
Luka

ferdo ::

igerbinz: I tried all the ways for Asus WL500G Deluxe, web interface and Asus recovery utility can not work for me, my router is Asus WL500Gp v1(FCC ID: MSQWL500GP), then I tried tftp with windows xp. The above comments are very useful. I set 192.168.1.10/24 as my PC's IP address, in windows XP, just use tftp like this:

* STEP 1. use "cmd" and "cd" command, enter the folder in which you saved the files(wl500g-clear-nvram.trx, wl500g-recover.trx, and dd-wrt.v**_asus.trx).
* STEP2: like above steps. tftp -i PUT wl500g-clear-nvram.trx, tftp -i PUT wl500g-recover.trx and dd-wrt.v**_asus.trx, I firstly tried asus v23 sp2.trx. one by one, it works. Then in firmware upgrade, I upgraded to v24 (http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/download.... It works well.

____________________________________________________________________________________________________________________________________
Potrebujem wl500g-clear-nvram.trx, wl500g-recover.trx in and dd-wrt.v**_asus.trx fajle ter seveda dd-wrt.v24_st_generic.bin . ALI potrebujem vse štiri?
To so 4 datoteke....kje dobim prve tri omenjene???????????????????????? četrto že imam!
_______________________________________________________________________________________________________
Kakor si jaz to predstavljam moram naredit:

I. VARJANTA
1.na laptopu nastavim omenjene nastavitve: v omrežni povezavi..

ip: 192.168.1.10

mask: 255.255.255.0

router: 192.168.1.1-gateway

dns: ..mi lahko poveš kakšen DNS vpišem ali je te nastavitve potrebno in zakaj vpisat?ČE je to sploh potrebno vpisat...?
2.grem v CMD, v mapo kjer so shranjeni omenjene 4 datoteke..
3.v CMD vpišem: tftp -i PUT wl500g-clear-nvram.trx - to zbriše original firmware iz ruterja?
4.v CMD vpišem: tftp -i PUT wl500g-recover.trx - to zažene recovet program s katerim naložim KAJ???? oz. ga uporabim, če zajebem upload? in uporabim original firmware?
5.v CMD vpišem: dd-wrt.v**_asus.trx ali dd-wrt.v24_st_generic.bin ????? kaj tu uporabim prvo ali drugo???????????? ali je dd-wrt.v**_asus.trx program s katerim naložim dd-wrt.v24_st_generic.bin?
...
Kako naprej?

PS: jaz znam delovat samo na osnovi XP-grafičnega vmesnika in DOS-CMD varjante... glede linuxa pozabi, da bom kar koli razumel:). Tako si jaz predstavljam, ne vem pa, zakaj sta wl500g-recover.trx in and dd-wrt.v**_asus.trx datoteki?. ALI sta dd-wrt.v**_asus.trx in dd-wrt.v24_st_generic.bin dva različna firmwire..

Še druga varjanta ki sem pomislil nanjo, kakor razumem to kar sem se spraševal in sam dobil neke odgovore...
____________________________________________________________________________________________
II. VARJANTA
1.na laptopu nastavim omenjene nastavitve: v omrežni povezavi..

ip: 192.168.1.10

mask: 255.255.255.0

router: 192.168.1.1-gateway

dns: ..mi lahko poveš kakšen DNS vpišem ali je te nastavitve potrebno in zakaj vpisat?ČE je to sploh potrebno vpisat...?
2.grem v CMD, v mapo kjer so shranjeni omenjene 4 datoteke.
3.v CMD vpišem: tftp -i PUT wl500g-clear-nvram.trx - to zbriše original firmware iz ruterja?
4.v CMD vpišem: dd-wrt.v**_asus.trx ki v ruter uploda dd-wrt.v24_st_generic.bin??????
in kaj potem????
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

r0b3rt ::

zakaj komplicirate tam kjer ni treba? lepo uporabiš asus-ov restoration tool al kaj je že, ves postopek in pot do datotek pa imaš na tem linku http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/In...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

ferdo ::

Potrebujem wl500g-clear-nvram.trx in wl500g-recover.trx

kje hudiča dobim ta dva fajla?, ker ko kliknem na www.dd-wrt.com/... strani povezavo za ta dva fajla mi javi napako.. oz. neke heroglife..kje jih downlodam?

hvala a ta url, nevem, kako to, da sem tega nisem našel..pa sem velik čekiral tam..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

r0b3rt ::

jst ko kliknem na link mi odpre save as...

ferdo ::

dej mi jih potem pošli na mejl, ker meni ne odpre save-as

kuznik.gregor@gmail.com

hvala
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Tilen ::

Datoteki sem začasno uploadal sem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ferdo ::

je že vredu, imam.
na ruterju imam zadnji asus firmware + utility iz CDja, ki je priložen ruterju, deluje z asilo, 3x na les...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

cryptozaver ::

Kaj pa Asus WL-500W? Kaj manj problemov kot z WL500g?

http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

HyperGL ::

Jaz pa si lastim WL-500W, pa me zanima če se z NE uradnimi firmwari kaj pridobi na brezžični hitrosti (sedaj imam max. 65Mbit/s tudi 1m od routerja), signal je sicer odličen (5/5) po celotni hiši (3 nadstropja ločena z armiranobetonskimi ploščami).

Pa hitrost USB povezave, deluje skrajno počasi (3MB/s) za bit USB2.0, se jo da povišati?

Težava je tudi v temu, da očitno linux kernel routerja ne podpira datotek večjih od 3.99GB, kako preveriti verzijo kernela ter ga eventuelno zamenjati? Firmware je zadnji uradni.

Hvala pa LP

r0b3rt ::

Jaz pa si lastim WL-500W, pa me zanima če se z NE uradnimi firmwari kaj pridobi na brezžični hitrosti (sedaj imam max. 65Mbit/s tudi 1m od routerja), signal je sicer odličen (5/5) po celotni hiši (3 nadstropja ločena z armiranobetonskimi ploščami).

Pa hitrost USB povezave, deluje skrajno počasi (3MB/s) za bit USB2.0, se jo da povišati?

Težava je tudi v temu, da očitno linux kernel routerja ne podpira datotek večjih od 3.99GB, kako preveriti verzijo kernela ter ga eventuelno zamenjati? Firmware je zadnji uradni.

Hvala pa LP


hitrosti višjih od 3MB mislim da se ne da dobiti, jaz sem imel z original software-om in 802.11n povezavo 108Mb ali celo 130, ne vem točno. Po mojem mišljeno je s procesorjem ~300mHz in glede na to da ima router usb, že kar ql hitrost... Bom pa poiskusil zamenjati še rame, bi že prej pa nisem imel te možnosti, sedaj imamo pa na fax-u spajkalnik na vroč zrak tako, da mislim da bo to le še . na i, pri tem routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Kron ::


Težava je tudi v temu, da očitno linux kernel routerja ne podpira datotek večjih od 3.99GB...


A je mogoče disk v formatu FAT / FAT32 (ne podpira nad 4GB), tem primeru bolje Ext2/Ext3.


A mogoče obstaja kakšna lista podprtih kamer, ki zanesljivo delujejo z originalnim firmware-om?
Mogoče deluje že kakšna cenejša - Logitech Quickcam E 2500?

HyperGL ::

disk je v formatu EXT2 (EXT3 je read only, prav tako NTFS), FAT32 pa podpira samo do 2GB velike datoteke... EXT2 bi moral podpirati datoteke do 64TB ampak samo s kernelom višjim od verzije 2.2 se mi zdi (2.2 pa ima datum januar 2001 če me spomin ne vara). Ali je res možno, da ta router ima tako zastarelo jedro???

TUMBL (ali kakorkoli se prebere): ko boš zamenjal rame, sporoči tu na forumu, me prav zanimajo rezultati.

LP

bozickus ::

Kako naj WL-500G Premiumu dodam multifunkcijsko wireless napravo HP C4580 AIO. Nikakor naj hudiča spravim v brezžično delovanje.
Carpe diem permaneo!

TOP ::

Pozdravljeni imam omejen ruter in imam problem.Mreža dela normalno sam konektat na internet se noče imam občutek kot das je crknil WAn,kjer vtakneš kabel iz modema ima kdo kako idejo kako naj to stestiram.Prosim vas za pomoč.HVALA

r0b3rt ::

probi dat gor kakšen drug router oz tega probaj na drugi lokaciji pa boš videl...

Kron ::

A je možno namesto diska ali usb ključka priključiti čitalec pomnilniških kartic (npr. USB SD čitalec) in tega uporabiti za shranjevanje podatkov?

cryptozaver ::

Zakaj pa ne bi bilo ????

Kron ::

A potem preizkušeno dela?

Premišljujem, da bi kupil tak čitalec in porabil eno sd kartico, ki mi leži v predalu.

OK, res preverjeno dela.

Čitalci so tudi Class 08h.

EDIT: Zadnja 2 stavka zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

brez-imenko ::

Da majčkeno oživim temo.

Ker sitnarim že čez cel splet kako priti do dna temu problemu bom pa še tu posirnaril::D:D.

Zanima me če je že kdo rešil problem sparitve modema Sinope 568 +R2 z omenjenim ruterjem v tej temi? Meni se še ni prikazala Marija.:D Sam ugotavljam, da sploh ni kompatibilnosti z routerjem ter mi lučka WAN na njemu ne sveti. Ali bi mi znal kdo kaj več povedati ker nimam pojma? Prej sem imel nek modem Sagem pa je zadeva prfektno klapala skupaj kot mama na ata.:D
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

...čak ti priklopiš router na r2, kateri predvidevam da ni v router mode-u in praviš da wan na ?routerju? ne sveti?FAIL...sm prav zastopil?

brez-imenko ::

Niti ne vem kako je ta modem Sinope 568 +R2 nastavljen v defaultu in ga niti nočem več tikat, ker sem mu že ene parkrat "zjebal" firmware.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

kako ti lahko to rata, če ga zjebeš erase flash pa je to to...po default-u je nastavljen kot modem, ima pa opcijo da deluje kot "router"...drzgače pa iz modema iz eth1 v router v wan bi moralo delova,nisem 100% amapak če deluje z ostalimi modemi bi moralo tudi s tem...če ti ne bo ratalo povej pa lahko stestiram

brez-imenko ::

Saj sem napisal da lučka ne zasveti. Zato če kdo ve za nastavitve naj mi jih napiše.

PS: ker sem nad tem routerjem obupal sem se malo začel spogledovati z DD-WRTjem, samo nisem vkopčati navodil, polek tega ne vem ali bi sploh kaj pridobil s tem ko bi dal drug firmware na njega. Moral pa bi ga posodobiti potom računalnika(naližiti potrebne datoteke in poganti) saj se mi kot sem že napisal iz omrežja noče povezati.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

to je meni zelo čudeno...res ne vem kaj bi moral imeti kakšne posebne nastavitve...

brez-imenko ::

Noben nima pojma vsaj o škatli od Sinope.

Kje(katere opcije, nastavitve) se pri temu Asusu spremeni ustrezne IPje, ker tudi to je en iz med problemov saj očitno obe škatli delujet na istih IPjih.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

tako je,obe napravi delujeta na istih ipjih,če ne drugače,se da spremeniti tudi ip modema,čeprav mislim da to ne bi smel biti problem...

brez-imenko ::

A maš ti to konfiguracijo teh dveh napravic?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

konfiguracijo? če misliš celoten seznam kako in kaj ja nastavljeno :: NOT -> http://forumi.siol.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

brez-imenko ::

Ne to sem mislil če imaš obe škatli Sinope in Asus? to sem mislil. Na siolu sem pa že sitnaril ja. No saj je bilo nekaj odgovorov, ampak še zmeraj nisem dobil tistega, kar sem hotel.:D
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

r0b3rt ::

mam prospera in asus wl 500w, lahko pa samo zate priklopim moj router na sinoep pa bomo vidl...

brez-imenko ::

No le priklopi, pa poročaj kako si zarevo nastavil, da je delovalo. Če ti uspe bom skakal od veselja do stropa.:D
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

CaqKa ::

imam asus wl500g z zadnjim oleg firmware 1.9.2.7-9.
priklopil sem gor ključek, ga formatiral in mountal...
inštaliral ipkg in z ipkg inštaliral ctorrent, enhanced-ctorrent in torrent.
ko hočem kak torrent dol potegnit ne gre... sicer alocira na ključeku plac za torrent, prenosa pa ni. tako da osnovni konekš z torrent trackerjem očitno naredi dalje pa ne... dočim kot pa recimo komp ki je priklopljen na router in je v dmz pa popolnoma normalno isti torrent dol potegne.
predvidevam da je treba firewall tak nastavit da bo še router sam sebi omogočal bolj odprto konektanje...
aja.. na ključku je dovolj prostora.

naslednja zadeva pa je to.. da ne znam v linuxu skonfigurirat, da bi si zapomnil kar mu vmes nastavim. rad bi da /etc/profile spremenim pa ga shranim (ne znam ga "trajno" shranit), pa da dodam da se usb vsakič mounta avtomatsko.

jan01 ::

@CaqKa
Vse kar rabiš vedet imaš na http://www.wl500g.info/showthread.php?t...
->raje instaliraj transmission

SlimDeluxe ::

Zdravo,
imam privzeti FW 1.9.7.4 in bi rad usposobil kamero. Ali je kdo zadnje cajte kupil kamero, ki dela na tem ruterju? Sem si sposodil že dve, pa ni nobena delala, jih ne prepozna.
Tukaj je nek seznam ampak je precej zastarel, saj se teh kamer več ne najde: http://www.wl500g.info/showthread.php?t...
:O

KlemenR91 ::

Jaz mam pa en problem s temle routerjem. Par dni nazaj sem naložil najnovejši firmware za router. Vse je delovalo nekaj časa vredu, vendar po dobri uri mi pa polovica internetnih strani ni delovala(partis.si, netlog.com,gmail.com,...) ostale pa so delovale normalno(24ur.com, google.com,...) pa tudi messenger mi vržne vn neko napako. In res nevem kaj bi blo lahko narobe. Preveril sem DNS serverje in mam nastavljene od SIOLA, probal sem tudi arnesove, izključil sem firewall, skratka vse kar je možno in mi je že zmanjkalo idej. Zdej pa sem na internet prikloplen direktno na SIOLOV modem in vse deluje OK.
Lp Klemen

r0b3rt ::

poskusi preko routerja pingat te strani ki ti jih ne odpira in sporoči kaj javi, poskusi še tracert

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710077 (3496) bimmer-mb
»

Asus RT-N16 DD-WRT print server

Oddelek: Omrežja in internet
61064 (954) errhec
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96730 (3134) coyotee
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415173 (12920) neres
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433484 (2249) trnvpeti

Več podobnih tem