» »

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

1 2
3
4

kreker ::

se pravi, da pri siolu, še niso nadgradili softwerja??
Sam sem prikopil vmes še router Level One WBR-3405TX, dela ok! Seveda se ponoči prekine komunikacija na sagemu, če imate dinamični IP, zato pa potem poskrbi router ki se takoj konekta nazaj v omrežje;
Me pa tanima kako v tem routerju Level One 3405 narediti port forward np. za mule, ipd in pravilno konfigurirat tudi Firewal v routerju??

alojzp ::

računalnika se še vedno ne vidita med seboj, kljub nasvetom s SIOL-a in ter pravilne nastavitve DCHP . Dogaja se še da brezična povezva pade, računalnik javi da brezične zveze ni možno vzpostaviti, istočasno pa internet dela poplnoma normalno. Za brezično povezavo uporabljam D-link 128 na USB portu.

alojzp ::

sori, sem se zatipkal DHCP.

alojzp ::

Odgovor SIOL-a

Spoštovani,

Veseli nas, da ste se z vprasanjem obrnili na nas.

Zaenkrat povezava računalniko preko brezžičnega vmesnika z računalniki preko UTP kablov ne deluje. Z nadgradnjo programske opreme Sagem modema, bo podprta tudi ta možnost. O možnosti nadgradnje boste obveščeni.

V primeru dodatnih vprašanj, nas prosimo poklicite na telefonsko številko 080 1000 (24 ur na dan, vse dni v letu) ali nam pišite na elektronski naslov info@siol.net. Z veseljem Vam bomo pomagali.

Lep pozdrav, Iztok Peršin
Center za pomoc narocnikom
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
SLOVENIJA ONLINE telefon: 01/ 473 00 00
SiOL internet, d. o. o. faks: 01/ 473 00 17
Cigaletova 15 tehnicna pomoc: 080 1000
1000 Ljubljana e-pošta: info@siol.net, http://www.siol.net
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=

mipax ::

Moje izkušnje s tem sagem 3344 so zaenkrat kar dobre. Internet mi dela hitreje kot s prejšnjim modemom.

Res je, da ta sagem sedaj ne omogoča nastavitve routerja, a se meni zdi še bolj uporabno, če deluje kot stikalo.
Tako se lahko večkrat priklopim na internet in dobim za vsak priklop svoj IP. Se mi zdi dosti bolj varno, če ima vsak priklop svojo IP številko. Npr lahko ločeno poganjam server z forumom in se ne vidi, da je na istem priključku.

Namesto računalnika pa v sagem 3344 seveda priklopim svoj brezžični ruter na katerega pa lahko potem priklopim kar hočem (žično ali brezžično).

Ko bodo omogočil router je vprašanje, če se bo še dalo priklopiti kot stikalo.
Kaj menite ostali o tem ?

:)

Ibex ::

Novi frimware je že v pripravi, ki bo omogočal tudi routing in druge stvari.

Jernej L ::

Mene pa zanima glede enih problemov z tem modemom in mojim računalnikom, na tem modemom imam 3 pcje, dva delata BP, en na onboard mrežno kartico drug preko usb, tretjega pa imam priklopljenega preko ene stare mrežne kartice, na onboard integrirano mrežno kartico mi adsl ne dela, lan povezava z drugimi pcji pa dela z onboard mrežno, v redu sem rekel pač ne dela onboard mrežna z tem modemom, sem pa pred dnevi kupil čisto novo mrežno kartico, pa tudi ta ne dela, isto kot z onboard, tako se lahko povežem na internet samo preko stare mrežne kartice, integrirana in druga čisto nova PCI ne delata z tem modemom, moja osnovna plošča je Nforce 2 z tanovimi drajverji in zelo se čudim kaj bi bilo tu narobe, ima kdo drug iste probleme?

butec ::

težave
SAGEM F@st™3344
povezava se enostavno prekine, nastavitve povezave so OK

- nikoli ne prekini povezavo
- ponovi klic 999999999
- kliči vedno kadar ni omrežne povezave

modem moram isključiti iz omrežja , oz. resetirati ( http://192.168.2.1/ )

kako naprej ??

Ibex ::

Zdaj je tako sta dve možnosti

Meni se je isto dogajalo, ko sem menjal paket so v profilu pozabili označiti, da imam statični ip in me je dol metalo. Nekaj časa je bilo vredu potem so se težave spet pojavile me je dol metalo. Potem sem prosil, če mi lahko nadgradijo frimware na sagemu od takrat nimam več problemov.

butec ::

koga?
kako?

Ibex ::

Gospod je Klemen Removeš njegov e-mail je klemen-forumi@siol.net in ti bo zadevo nadgradil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Osprey ::

Siol mi je danes povedal, da bo možno Sagem uporabljati kot router, na vprašanje, kdaj bo to, pa odgovoril, da se to še ne ve. ;((

Jackal ::

Mam problem s tem sagemom. Nikakor mi namreč ne najde brezžičnega omrežja.

Modem je povezan na stacionarnai računalnik z navadno mrežo (ETH1), povezava ADSL dela, kartica za brezžično mrežo je vstavljena v modem, lučka za WiFi gori, WiFi je omogočen, vendar na prenosnem računalniku ne najde omrežja.

Sem še kaj zgrešil?

Gwanaroth ::

Si vklopil mrežno karto na notebooku ? >:D
Lights often keep secret hypnosis..

Jackal ::

Psssstttt! :8)

Kot bi rekli včasih - doomed by my own stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

kklemenss ::

upam da tole vprasanje se ni bilo zastavljeno...

doma imam sagem f@st 3344, dobil sem ga namrec tako, da mi je gospa v bigbangu rekla, da nerabim nobene pogodbe podpisovati, da samo placam 2sit in grem.. in to je tudi bilo.. tako da imam doma en odvecen modripaket.. za 2 sit...

sedaj me pa zanima, ali se da ta modem nekako odkodirati, vse je zaprto, in pa ce se da kak drug firmware dati, da bi ga uporabljal kot router? :\

rebro ::

Zdravo!

Mene pa zanima, če se da isto logirati in kako v tadrugi prehod, ki ga uporablja Siol za ADSL: Ganymede 822+?

LP ... Rebro

rebro ::

Aha!

Pa še nekaj: ali se da na Ganymede 822+ nastaviti lokalna mreža med priklopljenimi računakniki?

Ker na siol sem poslal vprašanje, oni pa nič.

pk2068 ::

Zdravo!

Tudi jaz imam ta siolov prehod sagem f@st 3344 in bi rad da bi mi zadeva laufala tudi na linux mašini.
Imam 2.4.27 jedro, nad katero laufa debianov sistem 3.1.
Skonfiguriram z programom pppoeconf in nastavim DNS nameserverja v /etc/resolv.etc in username in geslo.
Povezavo zaženem z pppoe-start in se povezava vzpostavi. Vendar ne morem odpirati nobenih spletnih strani, noben zunanji IP mi ne pinga.

NIC eth0 mi prepozna in mi pinga do DHCP serverja, ki je 192.168.2.1. Medtem ko pingam do tega serverja, mi indikator DATA na modemu sveti.

Ali ima kdo s tem izkušnje?
Mimogrede, prvic vstavljam linux mašino v omrežje.
zdravo!

Ibex ::

upam da tole vprasanje se ni bilo zastavljeno...

doma imam sagem f@st 3344, dobil sem ga namrec tako, da mi je gospa v bigbangu rekla, da nerabim nobene pogodbe podpisovati, da samo placam 2sit in grem.. in to je tudi bilo.. tako da imam doma en odvecen modripaket.. za 2 sit...

sedaj me pa zanima, ali se da ta modem nekako odkodirati, vse je zaprto, in pa ce se da kak drug firmware dati, da bi ga uporabljal kot router

____________________________________________________________________________________________________________

Sej ni nič zakodiran nadgradnja, da bo deloval kot router bo samo bo treba podpisati dokument o podpori sagema. Lahko ga pa seveda prodaš kakšnemu, ki hoče pri siolu vzeti internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Jernej L ::

kakšno pogodbo je treba podpisat da ti povejo password??

Ibex ::

Podpisal boš pogodbo v kateri ti siol nudi podporo in nadaljnje nadgrajevanje sagema. Geslo pa tako ali tako že imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

igor0203 ::

Kako usposobim Linksysovo WPC54GV3 Wireless kartico, da mi jo modem zazna in da lahko potem usposobim brezžično omrežje?
Ker sem klical na Siol in so mi rekli da vpišem 192.168.2.1, samo mi te strani noče odpret... :8)

Edit: V bistvu moram v modemu naštimat, da potem kartica dela kot dostopna točka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

lizzie ::

NOVO VPRASANJE!

Imam router Sagem F@st 3344 in mam probleme z emulo. javlja mi da imam nizek ID. kako imate ostali upoabniki tega routerja nastimane nastavitve pri emuli?

p.s. prosim ce mi lahko natancno razlozite

hvala za pomoc

pingec ::

A mi bi kdo znal povedati kje bi _čim ceneje_ dobil napajalnik (ni treba da original) za tole stvarco?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BlazP ::

igor0203: a ti bi rad Linksysovo kartico dal v Sagema, da bi ta deloval kot dostopna tocka? Kolikor jaz vem, v tem modemu delujejo samo Sagemove WI-FI kartice. Ce das drugo noter, zadeva ne deluje. Zakaj? ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

Ibex ::

lizzie odpri porte.

LoTeK ::

Verjetno bo tole kar precej v pomoč nekaterim :)

Navodila za Sagem modem (8MB , pdf)

Celotna navodila za Sagem modem (od priklopa kablov, do pomena nastavitev v modemu,....)


LP

R@C@ ::

Zanima me ena stvar.. Imam pač Sagemov modem, v stranski ETH1 imam vklopljen router (Netgear WGT624) vse sem lepo normalno poštimal v prvem poizkusu, vsaj kar se interneta tiče. Zanima pa me glede IP telefonije?
Analogni telefon imam priključen v Sagem modem (zadaj Phone1) in telefon ima signal za linijo, vendar kamorkoli kličem je tišina, v obratni smeri telefonska številka ne obstaja. Nevem a moram počakat da mi SIOL najprej skonfigurira telefonsko številko (ker sem si zbral svojo) pa bo potem delalo al je kakšen drug catch?


POPRAVEK: "Samo aktivirati je moral SIOL" tako da ni potreben odgovor !!!!!! :D



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R@C@ ()

radovan5 ::

Pozdrav!
Imam SIOLOv modem SAGEM, katerega so mi pred kratkom nadgradili (firmware) in deluje sedaj kot router! Sem zadovoljen z to možnostjo, ki sem jo takoj uporabil in vstavil uporabniško ime in geslo noter, vse dela dobro, mislim da celo hitreje kot prej. Celo emulo sem si nastavil BP za Hi ID!
Ker pa mi je ostal MSIjev wireless router viška sem ga pa priklopil gor na sagema preko WAN in mi daje možnost daljšega dometa Wireless omrežja. nanj imam v drugi hiši preko kabla povezan od staršev računalnik, ter prenosnik preko wirelessa! (dva računalnika) ki se med seboj vidita, tako da lahko si med seboj izmenjujeta datoteke. Problemček pa je v tem, da pa sedaj jaz ne morem vzpostaviti mreže z računalnikom ki je povezan v sagema z ostalimi, ter tudi ostali mene ne vidijo! (internet povsod dela zelo dobro)! Rad bi izvedel kako bi se to dalo rešiti? Toliko v vednost wireless router je od MSIja RG54GS2! Rado
Podatki za inet nezazeleni

cekr ::

radovan5:
Na koga se moraš obrniti, da ti nadgradijo firmware? Koliko zaračunajo za ta poseg?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jan01 ::

cekr poklič na siol pomoč uporabnikom in jim malo zateži (morda omeni kakšne težavice...).
V glavnem rečejo,da moraš kakih 5-10min pri miru pustit modem, da ga nadgradijo, potem pa dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Flux ::

Za nadgradnjo poklič na 080-1000 ali pa piši na info@siol.net

radovan5 ::

Kot že povedano! Obrni se na SIOL! Ne glede na kateri Siolov modem imaš. Oba imata po novem novejši firmware. Sem pomagal kolegu pri ta belem modemu (n evem kere znamke je že ...) in potem sem nastavil noter uporabniško ime in geslo kot v router in zadeva dela zelo zadovoljivo. Prej se je prijavljal preko računalnika in ga je pogosto ven vrglo ... Tako da pokliči na SIOL i oni zadevo uredijo zelo hitro! (redka pozitivna stvar pri siolu)
Rado
Podatki za inet nezazeleni

cekr ::

Hvala, za odgovore.
Zadeva je že rešena.
Deluje precej boljše kot je prej. Precej bolj odzivno je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jernej L ::

Ti Sagemovi modemi so definitivno defektni, vsaj moj je, par dni dela normalno, potem pa naenkrat me dol vrže in se računalnik ETH1 ne more več povezati, A (!!) drugi računalnik na ETH2 še vedno internet normalno dela!! ko preklopim računalnik iz ETH1 na levi strani modema v ETH1 na zadnji strani povezava spet dela, a kako:

Pinging 83.149.98.25 with 32 bytes of data:

Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=795ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=641ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=813ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=1078ms TTL=56

Tracing route to eu.littlewhitey.com [83.149.98.25]
over a maximum of 30 hops:

1 * * * Request timed out.
2 * * * Request timed out.
3 * * 672 ms 213.250.18.121
4 438 ms 109 ms * 213.250.18.29
5 673 ms 186 ms 46 ms win-b2-link.telia.net [213.248.102.137]
6 62 ms 62 ms 62 ms hbg-bb1-link.telia.net [213.248.64.169]
7 63 ms 62 ms 62 ms adm-bb1-pos7-0-0.telia.net [213.248.65.153]
8 157 ms 61 ms 187 ms adm-b3-pos1-2-0.telia.net [213.248.64.70]
9 78 ms 62 ms 62 ms 213.248.73.163
10 359 ms 609 ms 281 ms eu.littlewhitey.com [83.149.98.25]

Trace complete.


kakšna odzivnost.. za nikamor!! in to enako na obeh računalnikih!!

Potem se ap povežem z istim računalnikom na isto linijo preko Vierling DSL testerja (ki deluje tudi kot modem):


Pinging 83.149.98.25 with 32 bytes of data:

Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=82ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=63ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=63ms TTL=56
Reply from 83.149.98.25: bytes=32 time=63ms TTL=56

Tracing route to eu.littlewhitey.com [83.149.98.25]
over a maximum of 30 hops:

1 * * * Request timed out.
2 * * 31 ms 213.250.19.145
3 47 ms * 47 ms 213.250.18.29
4 47 ms 46 ms 46 ms win-b2-link.telia.net [213.248.102.137]
5 63 ms 62 ms 62 ms hbg-bb1-link.telia.net [213.248.64.169]
6 63 ms 62 ms 62 ms adm-bb1-pos7-0-0.telia.net [213.248.65.153]
7 63 ms 62 ms 62 ms adm-b3-pos1-2-0.telia.net [213.248.64.70]
8 78 ms 62 ms 78 ms 213.248.73.163
9 78 ms 62 ms 78 ms eu.littlewhitey.com [83.149.98.25]


vse deluje BP, odzivnost je spet normalna, pa se povežem še enkrat preko sagema - odzivnost je zopet za nikamor, potem pa RESTARTIRAM SAGEM 3344 modem - in se modem SPLOH NE MORE POVEZATI NA DSL LINIJO (!!!!!!!!!!! - ADSL led dioda samo utripa in nič ne dela) in tako mi zdaj modem ne bo delal en dan ali dva (to se je že večkrat naredilo).

zanima me če kdorkoli opaža podobne probleme, na modemu sem pred par dnevi dal posodobit firmware da bi deloval kot router, in se mi je isto zgodilo že dvakrat v 4-ih dnevih (prej je delovalo po en teden).

na modem imam priključena dva računalnika preko ethernet povezave na strani, in še enega preko usb (ki je vklopljen le po pol ure na dan - če sploh je).

Tole je iz sagemovih "configuration web" internih strani (http://192.168.2.1/)

ADSL Line Status OPERATIONAL
Adsl Mode G992_1_B
Up Stream 288 Kb (Intlv[LP0])
Down Stream 1152 Kb (Intlv[LP0])
Attenuation Near End: 20.0
Far End: 21.0
SNR Margin Near End: 32
Far End: 29
HEC Count 0
Firmware 0xe2e0808
15 min ES Counter 0
CRC Errors 2
1 day ES Counter 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Gapi ::

Mogoč ti še niso povedal da ta usb je bolj za šminko. Mel več problemov z tem povezano.

Jernej L ::

sej sem povedal da ko se to naredi usb računalnik sploh ni prikljopljen..

primavera ::

No, jast imam samgem 3344 fast in pcmcia kartico, ki ni siolova. (Cepci mi je niso hotli poslat. Baje so zgubili mojo pogodbo. Vsakokrat ko sem klicala so mi obljubli da mi jo bodo poslali, pa mi je niso. Enkrat me je operater poklical nazaj, da jim nisem vrnila podpidane pogodbe in sem mu povedala da sem jo sigurno. Pol me niso več klicali, ampak kartice vseno ni blo.) Ko sem se naveličala sem kupla na enaa eno belkin kartico za ene 8.000 sit. S prenosnikom sem se prijavla. Nič ne kaže da bi blo kaj narobe, samo občasno se povzava prikine in mi piše da ni nobenega omrežja. Čeprav sem dva metra oddaljena od modema. To traja par sekund in potem jo spet najde. Kaj je možno, da se to dogaja zato ker ni prava kartica?

Drugi problem pa je ta, da sem hotla priklopit mojo staro škatlo tudi na internet. Za brskanje ostalih članov družine po spletu. Namesla sem wirless ključek, ki sem ga uspela povezat na modem, vendar mi ob prijavi na splet javlja napako 678. Bi mi znal kdo pomagat prosim?

:O

sirotka ::

Am, men pa ne rata portov forvarderat. Tam pod nat settings sm jih nastavu, verjetno ne pravilno, pa je še kr low id? Lahk kdo da kaka navodila, predn ga vržem čez okn, prosm:)

Ibex ::

sirotka ::

Buhlonnej!
Še neki, zakaj mi včas modem ne pusti do admin strani. Net dela normalno, samo 192.168.2.1 nagala po 5min, pa nič ne naloži, tud nasledn dan je isto, pomaga šele reset, al pa vn iz elektrike?*

sirotka ::

Men še kr ne dela. Evo slikca, kako sm nastavu, kje je napaka? Na ruterju je to bolš naštimano..Nimam še dodatnega ruterja vmes, da ne bo pomote.
http://www3.shrani.si/o.php?pf733847.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Ibex ::

Pojdi na LAN servers pa poglej, če imaš pri Activated yes. Ker malo mi je čudno, da imaš pod Protocol zvezdico. Kater frimware imaš gor naložen. Pokliči na 0801000 pa jim reci, da imaš probleme z odpirajnem portvo in če ti lahko naložijo novi frimware 7.33

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

sirotka ::

7.3 mam firmware. Sj porte sm rešu. Zdj me bol jebe net. Ko dajm dol recimo z 70 kb/s in gor z 15kb/s mi net šteka oz. skor ne dela. Linija ni pr takih hitrostih zabita, tako da ne vem, baje da tale sagem rad zjbava, če je zaseden. Morm klicat za nov firmware.

Evo dobim zdj 7.34...je spet nou zuni:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

PhotoBlaz ::

Ce prav razumem je ta modem, ki ga ponuja siol tudi wireless?

Se pravi, je mozno da ga prikljucim 1x normalno preko UTP kabla, 2x pa preko Wireless (pac PC in neka kartica, drugic pa laptop z vgrajeno kartico)?
Moram za to storiti kaj posebnega, ali ko bom prikljucil, bo delovalo(pac do te mere da nastavim še razne wireless nastavitve in AMEN?
Hvala za odgovor!

sirotka ::

Moraš dokupt wifi pcmcia kartico.

TylerDurden ::

a je komu uspelo forwardirat porte na sagemu? Če ja bi prosil naj na kratko opiše postopek.
Let\'s make some soap ...

sirotka ::

sj so vsi porti forwarderani...

TylerDurden ::

kam pa? Če torej od zunaj pokličem svoj IP na portu 80 bi moral dobiti apacha na lokalnem računalniku, pa ga ne.
Let\'s make some soap ...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sagem fast 3344 in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
196382 (3716) tilenn
»

Povezava z internetom!

Oddelek: Omrežja in internet
173267 (3087) amigo_no1
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132525 (2318) amigo_no1
»

Kateri modem od Siolove ponudbe za ADSL izbrati?

Oddelek: Omrežja in internet
101605 (1346) Bakunin
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72491 (2399) atomc

Več podobnih tem