» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
44 / 56
»»

showsover ::

No, moje pricakovanje je 5 let, cez 10 pa se lahko dobimo, da zadevo ovrednotimo.
Ti res ne gre skupaj?

Mato989 ::

showsover je izjavil:

No, moje pricakovanje je 5 let, cez 10 pa se lahko dobimo, da zadevo ovrednotimo.
Ti res ne gre skupaj?


Tebi ne gre... če pričakuješ 5 let, dajmo čez 5 let torej... da vidimo koliko narobe si imel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Prav, pa recimo, 3.6.2025, ce si s tem potolazen.
Stavimo, kaj, za eno pivo, si imel v mislih kaj bolj konkretnega?

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Prav, pa recimo, 3.6.2025, ce si s tem potolazen.
Stavimo, kaj, za eno pivo, si imel v mislih kaj bolj konkretnega?


Sem bolj mislil da če ne bo 90%+ trgovin (v lasti tujcev) brez prodajalcev, da častiš ti meni nakup v eni trgovini s prodajalci po moji izbiri, drugače pa jaz tebi če bo 100% avtomatiziranost znotraj trgovine =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Glej, jaz tebi placam nakup ze sedaj, seveda jaz dolocim budget, ce si ze ti vse ostalo in dodal neke parametre.
Ce moja obvelja, ti meni ni potrebno nicesar kupiti.
Posteno?

BlackDeath ::

Mato989 je izjavil:

Mene zanima kako so lahko nekoč preživeli s prodajo "samo" bencina ali pa večinsko bencina... ko sem bil mali se ne spomnim da bi bencinske imele takšno ponudbo izdelkov, pa se ni nobena zaprla =)


Jaz se ne spomnim, da bi bilo kaj drugače ampak sem "šele" slabih 30. Mogoče.

Kako so se preživeli pa iskreno ne vem. Vem samo to kar sem slišal od ljudi, ki imajo te servise in so malo pojamrali. Kolikor vem je marža krepo pod 1 cent na liter goriva.

Zgodovina sprememb…

free_rider ::

Koliko let je pa še do uvedbe replikatorjev (a la Star Trek)?
Potem še objektov (trgovin) ne bomo rabili...

showsover ::

Ja, to je res, do tja pa se kaksne 50 let.
Ce ne bo, me pridite spomnit.

xmetallic ::

49106 je izjavil:


O ti moja luna, ker biti brez nujne medicinske pomoči ali biti brez trgovine je isto.

V obeh panogah so zaposleni ljudje, mar ne? Zakaj bi za ene uvedli proste nedelje, za druge pa ne? Nobenega objektivnega razloga niste podali. Osebne želje in preference pač ne štejejo. Kaj bi družba kot celota pridobila, če se prepove obratovanje trgovin ob nedeljah? Nič. Gostilne, restavracije, bari? Zakaj pa tam morajo delat? V gostinstvu so tudi odprti vse dni v tednu.

Pinzl je izjavil:


sej ko boš pa minimalno postavko dal na neko konkretno cifro se bodo vse trgovke in trgovci tepli da delajo v nedeljo....

Takrat preživljanje nedelje z družino kar na enkrat ne bo več prioriteta.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:


Nikakor, ogromno finančnih zakonov imamo sprejete ki so na ravni IZKLJUČNO določenih skupin ali poklicev kot je recimo dežurstvoi v zdravstvenih ustanovah... povej mi zakaj zdravniki ne delajo na 3 izmenah recimo ampak imajo vikend dežurstva =) (če odmisliva da jih ni, tudi ko jih je blo dovolj je bilo tako).

Smo videli kaj se je zgodilo ko je država zdravnikom povišala plače. Celoten javni sektor je potrkal na vrata, da hoče višje plače. Vrstili so se protesti. Enako bi se zgodilo tudi sedaj samo da bi bila množica ljudi bistveno večja.

Mato989 je izjavil:


To poveš tudi ko zdravniki štrajkajo za višje plače, pa medicinske sestre ali samo zdaj pri trgovkah?

Trgovca se lahko zamenja tako rekoč čez noč, ker za polnit police ne potrebuješ nobenega znanja. Kandidatov za opravljanje tega poklica je neomejeno. Izobrazit zdravnika je pa bistveno težje. Kadra na tem področji ni. Sploh so pa zdravstvene ustanove poglavje zase, kajti zdravstvo je nujno potrebno za funkcioniranje družbe, zato država s temi kadri mora delati bolj na mehko, sicer bomo kratko potegnili vsi. Jebi ga, šel bi za zdravnika pa bi lahko izsiljeval državo.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Nič, naredi referendum ki smo ga za trgovine imeli in ljudstvo je odločilo da želi trgovine zaprte ob vikendih... simpl... to je razlika in narobe DA NISO napram temu kar praviš ti!


O rezultatih referenduma sploh ne bi, ker vemo kakšna je bila udeležba. Omejevanje ene gospodarske panoge, kar neposredno koristi konkurenčnim panogam (bencinski servisi) ni v skladu z ustavo.

74. člen
(podjetništvo)
Gospodarska pobuda je svobodna.
Zakon določa pogoje za ustanavljanje gospodarskih organizacij. Gospodarska dejavnost se ne sme izvajati v nasprotju z javno koristjo.
Prepovedana so dejanja nelojalne konkurence in dejanja, ki v nasprotju z zakonom omejujejo konkurenco.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Glej, jaz tebi placam nakup ze sedaj, seveda jaz dolocim budget, ce si ze ti vse ostalo in dodal neke parametre.
Ce moja obvelja, ti meni ni potrebno nicesar kupiti.
Posteno?


All i can carry in 15 min out of the shop bova določla... glede na to kako si prepričan ti takšna stava ne bo problem kajne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

49106 je izjavil:


O ti moja luna, ker biti brez nujne medicinske pomoči ali biti brez trgovine je isto.

V obeh panogah so zaposleni ljudje, mar ne? Zakaj bi za ene uvedli proste nedelje, za druge pa ne? Nobenega objektivnega razloga niste podali. Osebne želje in preference pač ne štejejo. Kaj bi družba kot celota pridobila, če se prepove obratovanje trgovin ob nedeljah? Nič. Gostilne, restavracije, bari? Zakaj pa tam morajo delat? V gostinstvu so tudi odprti vse dni v tednu.



Zakaj pa so zdaj uvedene proste nedelje za ene za druge pa ne? Torej uzakonimo da mora vsak servis bit odprt 24/7 in je to to... ali? Tako bomo vsi na istem, če je enakost pomembna po tvoje.

Smo videli kaj se je zgodilo ko je država zdravnikom povišala plače. Celoten javni sektor je potrkal na vrata, da hoče višje plače. Vrstili so se protesti. Enako bi se zgodilo tudi sedaj samo da bi bila množica ljudi bistveno večja.


Ne bi, ker če država uzakoni recimo 300% nedeljsko urno postavko (in nočno in prazničn) in minimalno urno postavko neto (za med tednom) na 6€ neto/h potem bo še vedno vsak lahko odločal ali želi imet odprto v nedeljo ali ne... torej ne bo noben trkal na vrata...

Trgovca se lahko zamenja tako rekoč čez noč, ker za polnit police ne potrebuješ nobenega znanja. Kandidatov za opravljanje tega poklica je neomejeno. Izobrazit zdravnika je pa bistveno težje. Kadra na tem področji ni. Sploh so pa zdravstvene ustanove poglavje zase, kajti zdravstvo je nujno potrebno za funkcioniranje družbe, zato država s temi kadri mora delati bolj na mehko, sicer bomo kratko potegnili vsi. Jebi ga, šel bi za zdravnika pa bi lahko izsiljeval državo.


Saj tudi zdravnika splošne medicine lahko zamenja vgoogle kjer bi vpisal simptomne in ti vrže ven bolezni, zdravniki splošne medicine so tako USELESS v sloveniji ker ko prideš tja ti samo predpiše tablete, to pa znam tudi sam če pogooglam dovolj časa... in imajo za to 1.500 na mesec+

O rezultatih referenduma sploh ne bi, ker vemo kakšna je bila udeležba. Omejevanje ene gospodarske panoge, kar neposredno koristi konkurenčnim panogam (bencinski servisi) ni v skladu z ustavo.


Saj zato pa pravim, ne OMEJUJMO gospodarske panoge potrebujemo zakon o tem da mora v privat sektorju bit nedeljsko, praznično in nočno delo med 22 in 6 plačano 300% urne postavke oz. najmanj 18€ neto na uro(ker imamo glupe tarifne razrede)

Če to sprejmemo ne kršimo ustave, ker velja za vse konkurenčne dejavnosti, potem se pa naj vsak sam odloči ali lahko plačuje v nedeljo ljudi vsaj 18€ neto na uro...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

Pa kaj imate to za eno obsedenost s tem, da morajo zakoni urejati ali boš imel odprtje ali zaprtje!

Trg namreč to več kot učinkovito sam ureja.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Invictus ::

Sam res...

Poleg tega so sami trgovci in trgovke proti. Njim ni problem delati ob nedeljah, saj so dodatno plačani.

Plače so dovolj mizerne, da se jim 30 EUR pri plači pozna...

Zakonodaje je tako dovolj, sam kaj ko se ne spoštuje, predvsem tista glededelavskih pravic in mobinga. Pač sodišča meljejo prepočasi, žrtve pa nimajo za odvetnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Mato989 je izjavil:

All i can carry in 15 min out of the shop bova določla... glede na to kako si prepričan ti takšna stava ne bo problem kajne =)

Zaradi mene, Mato989 :-) Podaljšajva na cel dan, kaj praviš?
Tebi še vedno ni potrebno meni ničesar plačati
=)

PS: Ubogi Mato989, se mi prav smili, kako se oklepa rešilnih bitk glede potrebe za fizično prisotnost prodajalcev.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Mato989 - Zopet gledaš samo trgovino. Vlada usklajuje višino minimalne postavke v socialnem svetu, kadar gre mimo in bolj prisluhne sindikatom, se gospodarstvo oglasi, da bo pol firm crknilo zaradi 30-ih€ več na mesec.

Ti bi zopet reševal trgovino z višjo, določeno postavko za nočno in nedeljsko delo (to je sicer že določeno) trgovcev, ne pomisliš pa, kaj to pomeni za javno blagajno (medicinsko osebje, policijo, varnostne službe, gasilce,...) ali bi te, enostavno spregledal.

Če je v redu organiziranost sindikata, je glavnina pogajanj v panogah, po rangu približna vrednostna lestvica - farmacija, kovinarji, komunala, trgovina je povsod čisto na koncu po višini plač.
V zakonu je določen razpon za delo v slabših pogojih v procentih, v panožnih pogajanjih pa se določijo parametri v teh okvirih ali več.
Če hočeš to doseči, moraš imeti sindikat, ki se je sposoben pogajat, glavno orodje sindikalnim zahtevam pa je stavka.

Sedaj mi pa razloži, kakšno težo imajo pogajalci sindikata, če pride ob nesprejetju zahtev, do protestnega shoda sindikalnih zaupnikov, brez članstva, ki usrano, zaradi groženj šefov, delajo nemoteno naprej.

Ko ob pogajanjih, sindikat v Nemčiji rabi stavko, se ustavi del panoge, če to ni dovolj, stoji nekaj dni celotna panoga in izračun zgube, delodajalce hitro prepriča, da popustijo in se srečajo nekje na pol.

Naslednje kar je - vse pridobljene pravice, veljajo samo za člane sindikata, ne tako, kot pri nas, za vse.
Imajo pa sindikati v državnih ukrepih varovalko o minimalni urni postavki, da ne pride do prevzema delovnih mest, z neorganiziranimi delavci, oziroma se sindikat potrudi, da niso dolgo izven članstva.

Zato se delavci v SLO tudi izogibate članstvu, saj vse kar doseže sindikat, velja avtomatično za vse, kar je šlo meni najbolj na organ, ko sem v podjetju dosegel kar nekaj stvari in je veljalo tudi za tiste, ki so mi, dobesedno zarivali nož v hrbet in med njimi tudi Tomšičev sindikat.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mato989 - Zopet gledaš samo trgovino. Vlada usklajuje višino minimalne postavke v socialnem svetu, kadar gre mimo in bolj prisluhne sindikatom, se gospodarstvo oglasi, da bo pol firm crknilo zaradi 30-ih€ več na mesec.


Narobe, jaz gledam k POENASTAVLJANJU našega plačnega sistema: Kot pravim smo v Sloveniji verjetno unikum v EU če ne mnogo širše ko imamo uzakonjeno minimalno plačilo za polni delovni čas, namesto minimalne urne postavke... še 1x, potrebno je naš sistem POENOSTAVIT in debirokratizirat... torej da ne bo 101 dodatkov in ostalega sranja ampak bolj enotno: Kot moj predlog ki je vzdržen in smiseln sem navedel:

Minimalna urna postavka: 6€ NETO/URO

Faktorji:
Popoldansko delo (med 16-22): 1.5 faktor urne postavke
Nočno/praznično/nedeljsko delo (nočno delo je med 22-6): 3.0 faktor urne postavke

Ko se to uvede, se hkrati UKINE, regres, malica in potni stroški (prav tako se ukine povrnitev stroškov za službeno pot, če nekdo dela redno službeno pot, mu naj dajo službeni avto in službeno kartico za tankat!)

Tako bi naenkrat imeli sistem ki bi bil pregleden, primerljiv in enostaven za vsakega laika za izračunat:

Primer:

21 delovnih dni na mesecu med 8 in 16 bi prineslo osebi tako (8 krat 6€) krat 21 dni = 1.008€ NETO na račun...
21 delovnih dni od tega 2 nedeljski in 10 popoldanskih bi prineslo osebi: 8x6x9 (dopoldanske) + 8x6x1,5x10 + 4(nedeljske ure med 9-13 recimo)x6x3x2 = 432 + 720 + 144 = 1296€

In še 1x, odpadejo vsi ostali NEOBDAVČENI dodatki kot so malica, potni, regres itd... od tega se potem obračuna višina pokojnine. Nič več MUTENJA z 3,94€ malice ali pa 6,12€ malice na dan itd... nič več mutenja kje si prijavljen toliko potnih dobiš skratka odpade kup nekih potreb po preverjanju sistema in možnosti goljufij.

Seveda je potem potrebno malce popravit odstotke prispevkov in uskladit dohodninsko lestvico, ampak končno bi imeli primerljive plače med panogami itd... sindikati se pa naj potem kregajo za karkoli je od tega več... ali pa o številu dni dopusta itd...

Ti bi zopet reševal trgovino z višjo, določeno postavko za nočno in nedeljsko delo (to je sicer že določeno) trgovcev, ne pomisliš pa, kaj to pomeni za javno blagajno (medicinsko osebje, policijo, varnostne službe, gasilce,...) ali bi te, enostavno spregledal.


Ne, jaz bi reševal glup slovenski plačni sistem poln anomalij in ovinkarjenja da ne bi plačevali višjih bruto plač! Kar se pa tiče javnega sektorja kot ga omenjaš, tudi zdaj ima javni sektor DRUGAČNE dodatke in višine le teh, ne vidim razloga zakaj ne moremo to obdržat... sicer pa itak je dežurstvo plačano bolje kot vse kar dobijo delavci ob nedeljah v realnem sektorju. Bistvo je to, da je potrebno JS in JU tretirat kot servis ljudem... torej damo jim garantirane službe v zameno za 30% nižjo plačo... z izjemo gasilcev, zdravstva in še katerih hudo deficitarnih poklicov... definitivno, pa ne bi imela referentka na okencu UE višje plače od nekoga ki dela 3 izmene, pa četudi samo stiska start NC in stop NC in puca komade iz stružnice... ker že to da delaš 3 izmene je za zdravje bolj škodljivo kot to kar dela ena referentka na UE ne glede na stres...

Sedaj mi pa razloži, kakšno težo imajo pogajalci sindikata, če pride ob nesprejetju zahtev, do protestnega shoda sindikalnih zaupnikov, brez članstva, ki usrano, zaradi groženj šefov, delajo nemoteno naprej.


Še zadnjič, slovenski sindikat je od nastanka naprej NESPOSOBEN! kriv nisem jaz ki sem prišel na trg dela leta 2012 in v 22 letih od leta 1990 oz 1991 ni uspel sindikat izpogajat tarifnega razreda v višini minimalca... prvo službo ki sem jo imel, sem se včlanil v sindikat trgovinske dejavnosti, in plača 10 ali 15e članarine, no še isti mesec sem ugotovil, da je minimalna plača ki jo določi minister, VIŠJA, kot to kar je izpogajal sindikat trgovinske dejavnosti, potem sem šel do sindikalnega zaupnika in zahteval od njega razlago kako in kdaj bodo to uredili, in zakaj v 22 letih niso bili sposobni tega uredit in ker je nekaj mutil in ni imel pojma sem se lepo izpisal... Zakaj bi jaz plačeval 15€ na mesec, če pa mi minister z dekretom naredi več koristi kot pa sindikat... zakaj plačevat oboje?

Zato se delavci v SLO tudi izogibate članstvu, saj vse kar doseže sindikat, velja avtomatično za vse, kar je šlo meni najbolj na organ, ko sem v podjetju dosegel kar nekaj stvari in je veljalo tudi za tiste, ki so mi, dobesedno zarivali nož v hrbet in med njimi tudi Tomšičev sindikat.


Ne, delavci se članstvu izogibajo, ker pogledajo koliko vplačajo in kaj za to dobijo... in ko input preseže končni output sklenemo da to ni smiselno... zakaj bi jaz plačeval 15€ na mesec članarino to je 180€/leto, če pa sindikat ni zmožen dosežt niti 1. tarifnega razreda v višini minimalke...

Če se včlaniš v sindikat kot trgovec, imaš plačo 700€ neto, če se pa ne včlaniš pa imaš 700€ neto... določil jo je pa minister v vladi, ne pa sindikalni pogajalec... ker on ni sposoben izpogajat niti 1. tarifnega razreda, ker je nerelevanten in koruptiven. In iz tega sledi, da je končno vprašanje samo to, ali želiš fuknit letno 180€ v smeti ali jih raje zapiješ ali zaješ za piknikih in pri teh plačah je bolje to ta drugo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Spet si napisal cel kup bedarij, tako, da mi ni več jasno, kje jih pobiraš in kako si lahko tako trd, da ne zastopiš, da pri nas sindikat ne more nič dosečt, dokler članstvo ne bo enotno, solidarno in pripravljeno stavkat, ne glede na to, kako mu nadrejeni grozijo. Še vedno je delavcem prelepo, sicer bi začeli skrbet za svojo organizacijo.

V industriji je popoldansko delo 14-22 ocenjeno z 10%-ti, ti pa bi v trgovini to ocenil kot nadure, saj nisi normalen. Delo ob nedeljah je določeno s 100%-tnim dodatkom, delo na praznik pa še 50%-ov, dodatki pa se seštevajo. Ker so osnove po kolektivnih pogodbah pod minimalno plačo, je to seveda drobiž.

Sprašuješ, zakaj sindikati tega ne uredijo, oziroma spogajajo z delodajalskimi organizacijami? Zato, ker sindikat NE MORE tega zahtevat in lahko samo prosi, če bi bili delodajalci kdaj v naslednjih 100 letih, te anomalije uredit. Seveda jim ne pride na misle, sindikati pa jih K TEMU NE MOREJO PRISILT, saj nimajo glavnega orožja - LJUDI - ČLANOV ZA ORGANIZIRAT GENERALNO STAVKO.
Delodajalci že več kot 15 let ZAVRAČAJO kakršna koli pogajanja o spremembah kolektivnih pogodb v tarifnem delu!!!!!!!!!!!!

SINDIKAT JE KJERKOLI V SVETU SPOSOBEN SAMO TOLIKO, KOLIKOR JE SPOSOBNO ČLANSTVO in nič več.
Zato trdim, da je anomalija, da vse pridobljeno, velja za vse zaposlene in ne samo za člane, potem bi bila situacija malo drugačna.

V javnem sektorju so plače več kot 30%-ov nižje, kadar primerjaš enako stopnjo izobrazbe. Nobena delavka na šalterju UE ne doseže plače KV delavca v realnem sektorju, pa ima eno ali celo dve stopnji višjo izobrazbo, zato nehaj nabijat.
Operaterje na NC strojih imaš različne, od serijske proizvodnje, kjer se program menja na pol leta, do take, ko imaš en izdelek, ki mora bit brez napake (izdelava orodij, kar sem počel jaz 10 let in sem imel plačo v zajebanem socializmu med 1500 in 1700DEM, pa še vsake 3 mesece dobiček, potem pa so se začeli od leta 1988 managerji začeli obnašat turbo kapitalistično in so nas zbili na cca 500 do 700 DEM plače, tako, da sem z veseljem spokal na svoje in dobrih 10 let, lepo služil zase in občasno kakšnega zaposlenega).
Delo krepa človeka

Mato989 ::

V industriji je popoldansko delo 14-22 ocenjeno z 10%-ti, ti pa bi v trgovini to ocenil kot nadure, saj nisi normalen. Delo ob nedeljah je določeno s 100%-tnim dodatkom, delo na praznik pa še 50%-ov, dodatki pa se seštevajo. Ker so osnove po kolektivnih pogodbah pod minimalno plačo, je to seveda drobiž.


Ko boš razumel da pišem za CELOTNI privat sektor hkrati in ne za trgovinsko dejavnost... Ja, zdaj je tak, jaz pa govorim kako bi bilo BOLJ ENOSTAVNO... ker zdaj je tako zakompliciran sistem da ko dobiš plačilko moraš bit skor doktor včasih da jo razvozlaš... jaz jo sicer znam pol folka pa je preneumnih.

Sprašuješ, zakaj sindikati tega ne uredijo, oziroma spogajajo z delodajalskimi organizacijami? Zato, ker sindikat NE MORE tega zahtevat in lahko samo prosi, če bi bili delodajalci kdaj v naslednjih 100 letih, te anomalije uredit. Seveda jim ne pride na misle, sindikati pa jih K TEMU NE MOREJO PRISILT, saj nimajo glavnega orožja - LJUDI - ČLANOV ZA ORGANIZIRAT GENERALNO STAVKO.
Delodajalci že več kot 15 let ZAVRAČAJO kakršna koli pogajanja o spremembah kolektivnih pogodb v tarifnem delu!!!!!!!!!!!!


SINDIAKT leta 1991 je bil dovolj močan da bi to lahko zahteval pa je raje slekel hlače in zato je postal JOKE... kdaj boš to dojel da sindikat ni vreden1€ na mesec, ker ko je imel OGROMNO članstvo so zrihtali isto NIČ kot zdaj ko je usihajoče...

SINDIKAT JE KJERKOLI V SVETU SPOSOBEN SAMO TOLIKO, KOLIKOR JE SPOSOBNO ČLANSTVO in nič več.
Zato trdim, da je anomalija, da vse pridobljeno, velja za vse zaposlene in ne samo za člane, potem bi bila situacija malo drugačna.


Anomalija je to da se sindikat pogovarja o tarifnem razredu I... to je ANOMALIJA država bi morala enostavno UZAKONIT da je prvi tarifni razred v VSEH kolektivnih pogodba NAJMANJ minimalna plača... ostalo se pa naj zmenijo kako vejo.

V javnem sektorju so plače več kot 30%-ov nižje, kadar primerjaš enako stopnjo izobrazbe. Nobena delavka na šalterju UE ne doseže plače KV delavca v realnem sektorju, pa ima eno ali celo dve stopnji višjo izobrazbo, zato nehaj nabijat.
Operaterje na NC strojih imaš različne, od serijske proizvodnje, kjer se program menja na pol leta, do take, ko imaš en izdelek, ki mora bit brez napake (izdelava orodij, kar sem počel jaz 10 let in sem imel plačo v zajebanem socializmu med 1500 in 1700DEM, pa še vsake 3 mesece dobiček, potem pa so se začeli od leta 1988 managerji začeli obnašat turbo kapitalistično in so nas zbili na cca 500 do 700 DEM plače, tako, da sem z veseljem spokal na svoje in dobrih 10 let, lepo služil zase in občasno kakšnega zaposlenega).


A si ti neumen? V javnem sektorju si plačan GLEDE NA IZOBRAZBO namesto glede na ZAHTEVNOST DELOVNEGA MESTA... še 1x... če na UPRAVNI ENOTI sedita 2 referentki ena z UNI DIPL, druga pa doktorca in delata IDENTIČNO DELO imata različno plačo... to je absurd!

V Meku če dela uni dipl ekonomist in nekdo s 5 stopnjo izobrazbe imata oba enako plačo za enako delo... v JU pač ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Sindikat leta 1991 je bil številčen, niso pa bili člani navajeni, da se je potrebno za višino plače borit, zato so bili sindikalni zaupniki izreden poden, saj niti en v celi SLO ni ustavil privatizacije, pa je bil potreben samo en klic na družbenega pravobranilca samoupravljanja, da bi nezakonite načine privatizacije, takoj ustavili.
Če prav so dobili z Markovičevim zakonom o podjetjih, prvič nalogo pogajanja za plače z direktorjem, ni bilo niti enega, ki mu v takrat veliki inflaciji, derektorji nebi za najmanj 50%-ov zbili realne plače (preračunano v DEM).

Zato ne serji, da je bil sindikat takrat močen, bil je številčen in v fazi reorganiziranja, za boj z delodajalci nepripravljen. Ob prvi napovedi opozorilne stavke (ob sklepanju prve kolektivne pogodbe za gospodarstvo), je bila udeležba mizerna, vse firme pa so normalno delale, saj so direktorji obljubljali sankcije, če se bojo delavci udeležili protestov - stavke.

Takrat je sindikalizem padel na celi fronti in samo še izgublja, ko bo hudo, se pa zopet vidimo, takrat ti ne bo žal dati 15€/m, pa še sodeloval boš zraven, če boš hotel kaj doseči.
Morda se boste delavci v naslednjih 50 letih zbudili, da vam bojo delodajalci vsaj vse pravično in pravočasno plačal (nadure, dodatke,...)
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Sindikat leta 1991 je bil številčen, niso pa bili člani navajeni, da se je potrebno za višino plače borit, zato so bili sindikalni zaupniki izreden poden, saj niti en v celi SLO ni ustavil privatizacije, pa je bil potreben samo en klic na družbenega pravobranilca samoupravljanja, da bi nezakonite načine privatizacije, takoj ustavili.
Če prav so dobili z Markovičevim zakonom o podjetjih, prvič nalogo pogajanja za plače z direktorjem, ni bilo niti enega, ki mu v takrat veliki inflaciji, derektorji nebi za najmanj 50%-ov zbili realne plače (preračunano v DEM).

Zato ne serji, da je bil sindikat takrat močen, bil je številčen in v fazi reorganiziranja, za boj z delodajalci nepripravljen. Ob prvi napovedi opozorilne stavke (ob sklepanju prve kolektivne pogodbe za gospodarstvo), je bila udeležba mizerna, vse firme pa so normalno delale, saj so direktorji obljubljali sankcije, če se bojo delavci udeležili protestov - stavke.

Takrat je sindikalizem padel na celi fronti in samo še izgublja, ko bo hudo, se pa zopet vidimo, takrat ti ne bo žal dati 15€/m, pa še sodeloval boš zraven, če boš hotel kaj doseči.
Morda se boste delavci v naslednjih 50 letih zbudili, da vam bojo delodajalci vsaj vse pravično in pravočasno plačal (nadure, dodatke,...)


No končno si priznal to kar jaz že skoz govorim ko ti razlagam zakaj nočemo dajat denarja sindikatu, ker nima smisla, ko je bil številčen je bil nesposoben, in tudi zdaj bi bil enako nesposoben, ker folku se ne ljubi ukvarjat s sindikalizmom (več) ampak želijo delat odit domov in dobit plačo ki je dokaj ok... sploh pa je itak sistem kjer država določi minimalno urno postavko bolj koristna... problem je samo to da imamo v sloveniji enega NAJBOLJ glupih načinov plačevanja plač in dodatkov v EU...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kvinta ::

V soboto bi mogle bit odprte najdalje do 12 ure vse kar je več je samo potuha za lenuhe.
A.C.A.B

MrStein ::

Trgovne bi morali biti odprte en dan v mesecu. Ne, v letu.
Vse kar je več je samo potuha za lenuhe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Mato989 - Zopet sekaš mimo, nič nisem priznal, samo govorim ti, da MORATE sindikat izboljšati sami uporabniki, saj bo brez njega še slabše. Kar praviš, da je uredila država, ti povem, da ni uredila nič sama od sebe, da so to bile zahteve sindikatov na socialnem svetu in politiki so pač prisluhnili tudi sindikatom (volilci), vendar veliko manj, kot prisluhnejo delodajalcem.
Če misliš, da bo kdorkoli dal sam od sebe, si pa še bolj naiven. Sedaj sindikate še imate in jih lahko uredite (samo po firmah je potrebno izbrati prave ljudi), ko bo pol zvez razpadlo, zaradi premalo članstva, bo pot v ureditev tega področja skoraj nemogoča.
Prav imaš, folku se ne ljubi ukvarjat s tem, vsi čakate, da vam nekdo uredi od plač, do pogojev dela, do delovnega časa, SAMO UGOTOVITI MORATE ŠE, KDO JE TISTI, KI BO TO POČEL NAMESTO VAS!

Država je mislila, da so sindikati močnejši, kot dejansko so, zato so bile zahteve v veliki meri upoštevane, vendar je tudi že politikom jasno, da imajo od delodajalcev več, zato se bojo pravice delavcev vedno bolj krčile, ker ne bo nobenega več, ki bi jih sploh še predstavil in zagovarjal. Delodajalci bodo politike kmalu prepričale, da so sindikati brezzobi tiger, s cagavim članstvom, da niso sposobni več zrihtat niti mirnega protesta v večjem številu, kaj šele generalne stavke, česar se politiki najbolj bojijo, potem pa Bog se vas usmili.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

Trgovne bi morali biti odprte en dan v mesecu. Ne, v letu.
Vse kar je več je samo potuha za lenuhe.

Vse trgovine zapret vse dni v letu.
Vse kar je več, je potuka za lenuhe.

(Kako so pa naši pradedje na vasi zmogli brez trgovin!)
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

BlackDeath ::

SeMiNeSanja je izjavil:

MrStein je izjavil:

Trgovne bi morali biti odprte en dan v mesecu. Ne, v letu.
Vse kar je več je samo potuha za lenuhe.

Vse trgovine zapret vse dni v letu.
Vse kar je več, je potuka za lenuhe.

(Kako so pa naši pradedje na vasi zmogli brez trgovin!)


Pa trgovine morejo bit vsaj 10km stran od prebivališča, da ne bo kdo na hit kej letel v trgovino.

Ladjar ::

BlackDeath je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

MrStein je izjavil:

Trgovne bi morali biti odprte en dan v mesecu. Ne, v letu.
Vse kar je več je samo potuha za lenuhe.

Vse trgovine zapret vse dni v letu.
Vse kar je več, je potuka za lenuhe.

(Kako so pa naši pradedje na vasi zmogli brez trgovin!)


Pa trgovine morejo bit vsaj 10km stran od prebivališča, da ne bo kdo na hit kej letel v trgovino.

Pa samo tisti z neto plačo nad 20000 eur lahko kupujejo.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Zopet sekaš mimo, nič nisem priznal, samo govorim ti, da MORATE sindikat izboljšati sami uporabniki, saj bo brez njega še slabše. Kar praviš, da je uredila država, ti povem, da ni uredila nič sama od sebe, da so to bile zahteve sindikatov na socialnem svetu in politiki so pač prisluhnili tudi sindikatom (volilci), vendar veliko manj, kot prisluhnejo delodajalcem.
Če misliš, da bo kdorkoli dal sam od sebe, si pa še bolj naiven. Sedaj sindikate še imate in jih lahko uredite (samo po firmah je potrebno izbrati prave ljudi), ko bo pol zvez razpadlo, zaradi premalo članstva, bo pot v ureditev tega področja skoraj nemogoča.
Prav imaš, folku se ne ljubi ukvarjat s tem, vsi čakate, da vam nekdo uredi od plač, do pogojev dela, do delovnega časa, SAMO UGOTOVITI MORATE ŠE, KDO JE TISTI, KI BO TO POČEL NAMESTO VAS!

Država je mislila, da so sindikati močnejši, kot dejansko so, zato so bile zahteve v veliki meri upoštevane, vendar je tudi že politikom jasno, da imajo od delodajalcev več, zato se bojo pravice delavcev vedno bolj krčile, ker ne bo nobenega več, ki bi jih sploh še predstavil in zagovarjal. Delodajalci bodo politike kmalu prepričale, da so sindikati brezzobi tiger, s cagavim članstvom, da niso sposobni več zrihtat niti mirnega protesta v večjem številu, kaj šele generalne stavke, česar se politiki najbolj bojijo, potem pa Bog se vas usmili.


Država NAVKLJUB pešanju sindikatov, vsako leto bolj ali manj DVIGNE MINIMALNO PLAČO... ni treba protestirat in ni treba jokat ob parolah Semoliča in podobnih... Vse kar bi še država morala dodatno sprejet je to za kar sindikat ni sposoben v 30 letih... in to je UZAKONIT v VSEH TARIFNIH prilogah, da je I. tarifni razred enak minimalni plači... in da je vsak nadaljnji razreda vsaj 1,05 faktorja ali več... ostalo se naj izpogajajo sindikati če zmorejo... Država naj samo poskrbi za minimum... zato je tam, zato od plače dajem v državno blagajno 40% Bruto 2...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuall ::

Meni bi občasno (1x na leto) prav prišlo imet odprto trgovino v nedeljo, je pa bolje za prodajalke, če so zaprte, tak da ne bom sebičen in bom rekel, da naj jih kar zaprejo.

44 strani mlatenja prazne slame, jao. politika iz ljudi naredi butale ni kaj

darkolord ::

kuall je izjavil:

je pa bolje za prodajalke, če so zaprte
A za tiste, ki jih bodo odpustili, ker bo dela pač manj?

solatko ::

Mato989 - Če bi vedel, kako in zakaj deluje Ekonomsko-socialni svet, nebi trosil neumnosti. Država ne more predpisat tarifnih delov v kolektivnih pogodbah sklenjenih med delodajalci in delojemalci, lahko določi to, kar je pač določila - minimalna plača za prvi tarifni razred.
Vse ostalo bi bila diktatura države nad delodajalci, kar je bilo v prejšnjem sistemu, tako vsaj pravite tisti, ki v takratnem času niste delali ali pa sploh še ne živeli.

Od leta 1988 je pogajanje za plače, stvar sindikata, kar je naloga, ki jo sindikatu v bivši yugi ni bilo treba opravljati, zato se tudi ne znajdejo pa tudi članstvo ni nič bolj pripravljeno na to, kot je bilo leta 1960, 70, 80, ko so bile plače stvar države in delavskih svetov.

Ta, po tvojem mnenju vsemogočna in pravična država ima v vseh panožnih pogodbah, kjer je ona delodajalec, tarifni del krepko pod minimalno plačo, pa ji na misel ne pride, da bi to spremenila. Osnovne plače za srednjo šolsko izobrazbo so na meji, vse do tam pa krepko pod minimalcem.
Je pa to konkretne udarec na vse državne blagajne, saj od razlike, ki jo da delodajalec, do minimalne plače, ni dajatev (kot za malico in prevoz).
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Je pa to konkretne udarec na vse državne blagajne, saj od razlike, ki jo da delodajalec, do minimalne plače, ni dajatev (kot za malico in prevoz).


BULLSHIT... prosim za dokaz!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

Mato989 tebi sicer ni jasno zakaj sam delas samo za minimalca, ostalim ki te berejo pa vse bolj ...

Mato989 ::

pirat je izjavil:

Mato989 tebi sicer ni jasno zakaj sam delas samo za minimalca, ostalim ki te berejo pa vse bolj ...


Hmmmm, to mi res ni jasno, ker ne delam za minimalca ampak ok =) Naj bo po tvoje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj pa so zdaj uvedene proste nedelje za ene za druge pa ne? Torej uzakonimo da mora vsak servis bit odprt 24/7 in je to to... ali? Tako bomo vsi na istem, če je enakost pomembna po tvoje.

Kaj pa če bi uzakonili, da vsako podjetje samo odloča kdaj in kako bo poslovalo? Kdor se ne strinja z delavnikom si lahko službo poišče drugod. Menda živimo v svobodni družbi, kjer se država ne vmešava v vsak ku*ac.

Mato989 je izjavil:


Ne bi, ker če država uzakoni recimo 300% nedeljsko urno postavko (in nočno in prazničn) in minimalno urno postavko neto (za med tednom) na 6EUR neto/h potem bo še vedno vsak lahko odločal ali želi imet odprto v nedeljo ali ne... torej ne bo noben trkal na vrata...

Jo bo morala uzakonit tudi za javni sektor. Če ne prostovoljno pa prisilno (beri po stavkah).

Mato989 je izjavil:


Saj zato pa pravim, ne OMEJUJMO gospodarske panoge potrebujemo zakon o tem da mora v privat sektorju bit nedeljsko, praznično in nočno delo med 22 in 6 plačano 300% urne postavke oz. najmanj 18EUR neto na uro(ker imamo glupe tarifne razrede)

Če to sprejmemo ne kršimo ustave, ker velja za vse konkurenčne dejavnosti, potem se pa naj vsak sam odloči ali lahko plačuje v nedeljo ljudi vsaj 18EUR neto na uro...

To bi bilo zelo zdravo in spodbudno za gospodarstvo. Nove investicije bodo poskočile, še Kitajci pridejo k nam gradit svoje tovarne. /s Nedeljsko delo ne opravljajo samo trgovine ampak tudi drugi industrijski obrati. Očitno ne veš ničesar o industrijskih obrati sicer bi ti bilo jasno, da ustaviti in ponovno zagnati celotno proizvodno linijo ni trivalno in se tukaj stran vrže veliko denarja in časa. Vidiš samo svoje koristi. Je potrebno gledati celo sliko, gospodarske posledice, itd. Lahko Slovenija uzakoni tvoje absurdne predloge potem boste pa jokali, da je pol proizvodnih obratov odšlo v sosednje (predvsem južne) države.

Že ob trenutnih relativno sprejemljivih zakonih za podjetja se le ta selijo v države s še bolj ohlapnimi pogoji in cenejšo delovno silo. Nekateri bi radi odgnali še to industrije kar je imamo.

Zgodovina sprememb…

49106 ::


dor se ne strinja z delavnikom si lahko službo poišče drugod. Menda živimo v svobodni družbi





Že ob trenutnih relativno sprejemljivih zakonih za podjetja se le ta selijo v države s še bolj ohlapnimi pogoji in cenejšo delovno silo. Nekateri bi radi odgnali še to industrije kar je imamo.



problem je izključno na strani podpornikih sužnjelastnišva. Manj ko vas je, bolj se mamo luštno.

*Podpornikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

Mato989 je izjavil:

pirat je izjavil:

Mato989 tebi sicer ni jasno zakaj sam delas samo za minimalca, ostalim ki te berejo pa vse bolj ...


Hmmmm, to mi res ni jasno, ker ne delam za minimalca ampak ok =) Naj bo po tvoje!


To da si ostal brez sluzbe med pandemijo, ne steje da ne delas za minimalca.

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Bolj ko je nerazvita drĹžava, dalj Äasa ima odprte trgovine.


Italjani delajo skoz. V nedeljo Lidl Äez mejo odprt do 19.30 :))

Ravno nasprotno od Avstrijcev.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

sunshine403 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ravno nasprotno od Avstrijcev.:))

S tem da v Avstriji ni zakona, ki bi prepovedoval odprtje trgovin ob nedeljah ;) Ravno zato imas tudi po Avstriji trgovine v nedeljo odprte.... tam kjer se jim pac to splaca ;)

spegli ::

Perci ve odgovor.

c3p0 ::

kuall je izjavil:

Meni bi občasno (1x na leto) prav prišlo imet odprto trgovino v nedeljo, je pa bolje za prodajalke, če so zaprte, tak da ne bom sebičen in bom rekel, da naj jih kar zaprejo.


Podpirajo zaprtje v nedeljo, v soboto pa jih nič ne moti, da delavke morajo ždeti v trgovini vsaj do 21h, domov grejo pa verjetno komaj ob 22h. Otroci takrat že spijo. Navadni hipokriti. V soboto do 12h je več kot dovolj, v nedeljo pa morda le kakšna dežurna trgovina.

Pravtako kina nimajo kaj biti odprta ob nedeljah, niti bari in gostilne, ki ne strežejo polnovrednih obrokov. Le-te pa največ do 15. ure, ko se konča kosilo.

Zakon naj uredi tudi bencinske črpalke, naj ostanejo odprte le tiste na avtocesti in do ena na recimo 1km2.

anketar ::

odpiščanj v trgovinah nebo. če bodo ostale zaprte ob nedeljah, jagr, tuš, lidl, hofer, mercator, interspar non-stop iščejo delovno silo tud prek agencij, mercator ma še upokojenke k delaji 60 ur na mesec, če že bo kej bo njim skenslu pogodbe, noben študent se ne bo tok prtegnu k delu kot starejše generacije to je dejstvo, tkoda ta pritisk da bo 12k odpuščenih je totalni bulšit

naj ženske večinoma trgovke vzgajajo otroke vsaj 1 dan v tednu, brez da so fizično in mentalno sfukane

sunshine403 ::

Ce se gremo to jebeno humanost potem se jo pojdimo do konca. V nedeljo potem svet stoji. Ni bencinskih crpalk, ni gostiln in barov, ni avtovleke, ni kina (ker vidim da ljudje se vedno hodijo tja), ni taksnih in drugacnih prireditev in ne nazadnje, ko crkne internet v nedeljo zjutraj, ni interneta ali TV do ponedeljka zjutraj, ko se spet zacne delat. Jebiga ne vem zakaj so edino trgovci revezi, ki bi morali imeti nedelje proste, vsi ostali (vkljucno s taistimi trgovci na Petrolu recimo) pa nimajo otrok oz. si ne zasluzijo proste nedelje. In ce lahko nakupis med tednom, potem tudi vse ostale stvari postoris med tednom in v nedeljo ne rabis nobene storitve.

anketar ::

sej veš, da so male pumpe ob nedeljah zaprte ob sobotah do 13ih, pumpe tud niso na 50 metrov, primarna dejavnost pumpe je nafta ti mešaš jabuke in hruške skup, še vedno bodo dežurne trgovine odprte, ni pa treba, da je vsaka trgovina odprta

sunshine403 ::

No ce so male pumpe zaprte "velike" pa odprte, potem so lahko tudi majhne trgovine zaprte, shopping centri pa odprti. In prodaja bencina ali pa prodaja kruha je se vedno eno in ista trgovska dejavnost, da ne omenjamo da je na Petrolu vedno vecji delez nakupov drugih stvari in ne goriva, kar na koncu ze pocasi izenaci Petrol, ki je lahko odprt, z lokalnim Merkatorjem, ki ne sme biti odprt.
In kot sem napisal... ce lahko kupis kruh in mleko cez teden, lahko tudi bencin. Za turiste pa je enako. Slovenija je dovolj majhna, da ce lahko pridejo cez brez nakupa prehrane, lahko pridejo cez tudi brez nakupa bencina. Bodo pac avstrijske, italjanske in hrvaske pumpe zasluzile vec.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ravno nasprotno od Avstrijcev.:))

S tem da v Avstriji ni zakona, ki bi prepovedoval odprtje trgovin ob nedeljah ;) Ravno zato imas tudi po Avstriji trgovine v nedeljo odprte.... tam kjer se jim pac to splaca ;)


Seveda, oni imajo tako visoke plače trgovk, da se jim ne splača met odprto ob nedeljah... tu je bistvo... zato pa država naj pusti svobodno pobudo, ampak naj dvigne nedeljske postavke realnega sektorja na 500% ali pa kaj takega, pol pa če delajo tak profit naj majo vsi odprto zaradi mene, če bo trgovka v 1 dnevu zaslužila enako kot 5 dni dopoldan =)

Ker so pač sindikati nesposobni v 30 letih uredit tarifne razrede je čas da vstopi država.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Tako je, trgovine obvezno zapreti ob nedeljah. Da bodo trgovci in trgovke lahko šli gostince maltretirat ob nedeljah in jim jezik kazat. In množici ostalih, ki morajo ali pa lahko delajo ob nedeljah.
Navsezadnje tudi Postojnska jama ni nujno, da ob nedeljah dela. Plače so pa še slabše kot v trgovini.

Sicer pa ja, zasebna lastnina, gospodarska pobuda in podobne floskule so očitno mrtve. Gremo nazaj v plansko gospodarstvo in regulacijo vsega s strani države.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Tako je, trgovine obvezno zapreti ob nedeljah. Da bodo trgovci in trgovke lahko šli gostince maltretirat ob nedeljah in jim jezik kazat. In množici ostalih, ki morajo ali pa lahko delajo ob nedeljah.
Navsezadnje tudi Postojnska jama ni nujno, da ob nedeljah dela. Plače so pa še slabše kot v trgovini.

Sicer pa ja, zasebna lastnina, gospodarska pobuda in podobne floskule so očitno mrtve. Gremo nazaj v plansko gospodarstvo in regulacijo vsega s strani države.


Saj pa država že regulira na tone zadev... kaj pa misliš da je recimo HACCP ipd regulacije...

Sicer pa je celotna debata brezveze, po veljavni zakonodaji o referendumih je LJUDSTVO kot najvišja možna instanca oblasti v demokraciji izglasovalo ZAPRTJE TRGOVIN ob nedeljah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Ljudstvo glasuje vsako nedeljo... z dovolj mnozicnim obiskom trgovin, da se trgovcem splaca imeti trgovine odprte. Kvazi referendum z udelezbo parih bedakov ni ravno merilo.;)
««
44 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263394 (2689) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314910 (4277) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913200 (11315) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929461 (22837) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139401 (8215) MadMicka

Več podobnih tem