» »

Pitje vina.

Pitje vina.

Temo vidijo: vsi
«
1
2

111111111111 ::

Včeraj sem bral spodnji članek:
https://www.24ur.com/popin/zanimivosti/...

Moram priznati, da sam ne pijem alkohola zato sem mogoče pristranski. Čeprav razumem kaj je namen avtorjev, dobim občutek, da želijo spraviti v pitje vina več mladih.

Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

wcpapir ::

Saj potem si prebral, da gre za okušanje ne napijanje.

mr_chai ::

1 liter rdečega vina na dan odžene zdravnika stran

Kurzweil ::

Nekaj je zmerno pitje, po možnosti kvalitetnega vina, sploh ob priložnostih, ko pritiče.

Drugo pa je, če kozarček dobrega vina, zamenjaš za kanister krabnvalerja - mislim, da si na tej točki zgrešil bistvo v članku, ki mu je namenjen ta topic.

Zmerno pitje kvalitetnega vina, ni noben problem. Bi si pa tudi sam želel, da bi bila ta kultura pitja bolj prisotna na naših tleh, po drugi strani, pa da bi cenili in podpirali/kupovali to, kar naši vinarji pridelajo. Priznamo ali ne, slovenska vina so gotovo v svetovnem vrhu. Sicer pa konzumiranje alkohola je problem praktično povsod... nekje je to vino... nekje pivo... drugje bolj žganje... odvisno od specifike države.

Horas ::

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FrRoSt ::

Verjetno je poudarek na KULTURNEM pitju vina! ;)

In ni mišljeno, da gre za kakšno navajanje na odvisnost (od alkohola)!

So pa mladi ljudje in mladi možgani bolj dovzetni za odvisnosti, seveda tudi od alkohola. Nekateri vino pijejo kulturno, nekateri pa ga lokajo. Podobno, kakor pri pivu, ekstaziju in podobnih zadevah ....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

111111111111 ::

Seveda je povdarek na kulturnem pitju vina, pravilni izbiri vina pri jedi itd... Ne vem pa če je pravilno, da se naslavlja mlade s pitjem vina, čeprav kulturnega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tilen03 ::

Meni se zdi kulturno pitje vina odvec, je rezervirano za ljudi, ki si niso se nikoli obuli skornjev in skrbeli za trto. Mladi nimajo € za kaj takega, mladi odrasli pa bodo z veseljem sli na kaj takega, ceprav so trenutno obsedeni z ginom in pivom

Na stara leta se vedno vrnes nazaj na (belo) vino. Goat pac

donvito ::

wcpapir je izjavil:

Saj potem si prebral, da gre za okušanje ne napijanje.

8-)

pnxd ::

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Ja, to velja za primitivce, ki se potem alkohola fanaticno bojijo in se zgovarjajo, da rabis vedno vec. Ker se poznajo in se bojijo samega sebe. Tisti, ki imajo trden karakter in niso navadni slabici, nimajo problema s tem.

Je pa danes vedno ves slabicev, ki uporabljajo razne izgovore, da se tolazijo, kar je precej bedno. Po drugi strani pa goltajo proteine, divje trenirajo, drkajo vsak dan na latest-and-greatest sport watch in ne dojemajo, da ni problem v tem, da jih zenske niti ne pogledajo, v njihovi misicni masi, ampak v temu, da so samohodni smrklji, ki se plazijo po svetu in delajo pomembne, namesto, da bi nekdo vzel robcek in jih obrisal ter vrgel v smeti - pa ne se sekirat, saj na koncu boste pobrali, kar bo ostalo - podobnih beta primatov ostane tudi na zenski strani ogromno, ko enkrat znizate kriterije, "vsaka metla najde svoj štil". Otrok je pa zal dosegel svoje karmicno dno, skratka win-win. V naslednjem zivljenju mu gre lahko samo na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pnxd ()

kow ::

111111111111 je izjavil:


Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?


Da so to neumnosti. Majhen vnos alkohola za vecino prebivalstva ni nobeno resno zdravstveno tveganje. Tudi zmerna hoja po ulicah z onesnazenim zrakom ni priporocljiva, pa folk ne nosi mask zunaj. Poanta je, da se izogibas najvecjim groznjam za zdravje, ne pa da se ukvarjas s trivialnimi. Veliko bolj zdravo je spiti 2 kozarcka na dan, pa 20 min telovaditi. Kot spiti nobenega in cel dan sedeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

XIIT ::

111111111111 je izjavil:

Včeraj sem bral spodnji članek:
https://www.24ur.com/popin/zanimivosti/...

Moram priznati, da sam ne pijem alkohola zato sem mogoče pristranski. Čeprav razumem kaj je namen avtorjev, dobim občutek, da želijo spraviti v pitje vina več mladih.

Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?

1) Pridelovalci vin imajo zaradi situacije zadnjih dveh let na zalogi veliko starega vina
2) Ljudje ne hodijo toliko po gostilnah kot do leta 2020
3) Milenijci (1980+) in Gen Z (1997+) konzumiramo prvič manj alkohola, drugič druge vrste alkohola (= ne špricerjev) kot boomerji (1946+) in Gen X (1965+).

Titanik se potaplja, mlajše generacije pa so rešilne bilke za pridelovalce vin. Če jim ne uspe prepričati mladih v konzumacijo vin, bo z boomerji in gen X-erji pod zemljo šlo tudi ogromno pridelovalcev vin.

pnxd je izjavil:

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Ja, to velja za primitivce, ki se potem alkohola fanaticno bojijo in se zgovarjajo, da rabis vedno vec. Tisti, ki imajo trden karakter in niso navadni slabici, nimajo problema s tem.

Kako trden karakter ima večina ljudi smo lepo videli v zadnjih dveh letih.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

pnxd ::

XIIT je izjavil:


pnxd je izjavil:

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Ja, to velja za primitivce, ki se potem alkohola fanaticno bojijo in se zgovarjajo, da rabis vedno vec. Tisti, ki imajo trden karakter in niso navadni slabici, nimajo problema s tem.

Kako trden karakter ima večina ljudi smo lepo videli v zadnjih dveh letih.


Vsaj ne bojijo se samih sebe. Za alkoholika se obstaja moznost, slabic je bil pa fundamentalno zafuran ze v vzgoji.

Pa dobro blufish, kaj za vraga ti dogaja???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pnxd ()

Daniel ::

Vsekakor ne bi nič škodilo, če bi se mlade malo izobrazilo o vinu in kulturi pitja le tega. Sicer imajo še zmeraj opcijo, da se ga nažrejo do nezavesti, se pa da v vinu tudi uživati, sploh, če malce poznaš sorte in njihove značilnosti. Jaz na trg vsako leto dam približno 1500 litrov Šipona, ki je v našem področju sicer poznan ampak vse kleti večinoma delajo samo še na bolj finih sortah in so ga povsem degradirali, čeprav je bil praktično vodilo tega območja. Dokler bo še šlo, ga bomo pridelovali, potem pa pač sekira in mulčar 2x letno. Sistem je pač tak, da ni neke druge opcije, če si mali pridelovalec. Časi, ko bi par let delal v upanju, da bo nekoč bolje pa so že davno minili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

arnecan1 ::

Jaz sem razumel članek drugače.

Osebno pa menim, da se mogoče sliši dosti. če nekdo spije 1,5 litra vina tedensko, ampak je razlika, če ga spiješ to količino v petek in cel teden potem več nič ali pa vsak dan 2 dcl.

IL_DIAVOLO ::

kow je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?


Da so to neumnosti. Majhen vnos alkohola za vecino prebivalstva ni nobeno resno zdravstveno tveganje. Tudi zmerna hoja po ulicah z onesnazenim zrakom ni priporocljiva, pa folk ne nosi mask zunaj. Poanta je, da se izogibas najvecjim groznjam za zdravje, ne pa da se ukvarjas s trivialnimi. Veliko bolj zdravo je spiti 2 kozarcka na dan, pa 20 min telovaditi. Kot spiti nobenega in cel dan sedeti.


Se ne strinjam popolnoma. Kot izrazit nasprotnik kadilcev se umaknem ko vidim da se vije dim okoli mene. Pasivno kajenje je enako skodljivo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ginekk ::

Ne se sprenevedat.

Kultura pitja ne obstaja, alkohol je pač droga in to kar strupena za telo v vsakem primeru. Vina brez alkohola, ne bi nihče zares kulturno užival.

Analogno bi bila potem kultura kajenja marihuane, kultura uživanja heroina, kultura uživanja metamfetaminov, itd, itd (s tem da heroin niti ni strupen)
Pa ne da kdaj kaj alkoholnega ne spijem, ampak to ni kultura, je pač navadno zadevanje z mamilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

arnecan1 ::

ginekk je izjavil:

Ne se sprenevedat.

Kultura pitja ne obstaja, alkohol je pač droga in to kar strupena za telo v vsakem primeru. Vina brez alkohola, ne bi nihče zares kulturno užival.

Analogno bi bila potem kultura kajenja marihuane, kultura uživanja heroina, kultura uživanja metamfetaminov, itd, itd (s tem da heroin niti ni strupen)
Pa ne da kdaj kaj alkoholnega ne spijem, ampak to ni kultura, je pač navadno zadevanje z mamilom.

Spit kozarec ali dva na dan ali pa liter ali dva na dan je razlika.

Po kozarcu ali dveh na dan kot odrasla oseba na polni želodec nisi zadet.

P.S.: Pa ne spijem na dan 1 ali 2 kozarca dnevno, včasih mine tudi po 2 tedna brez kapljice alkohola. Ko pa je kakšna obletnica , praznovanje ali piknik, pa se spije liter ali dva. Zadnje čase bolj liter.

Daniel ::

V glavnem, veselo Martinovo vsem.

111111111111 ::

Veliko račke, mlincev in rdečega zelja. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Kvinta ::

Meni so ata vino dajali že kot otroku od 5 leta dalje se spomnem kak se je cela familija smejala ko se je meni od ene čajne žličke sukalo ,ko pri norcih >:D zato pa sem danes kralj špricerov jih ob posebnih priložnostih spijem prek 100 :'(
A.C.A.B

recmajkemi ::

Za vse vino snobe.

50+ someliejev ni ugotovilo, da je belemu vinu le dodano barvilo. :))
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Gagatronix ::

"Somelier" je za moje pojme enakovredno "Drekac z diplomo s FDV-ja".

phnj90 ::

Se spomnim enega gospoda direktorja, ki je plačal nek team-building nekje daleč z nekimi modernimi predavanji o (ne)izgorelosti, vmes pa še multi-hodno fancy kosilo z vsakim grižljajem s krivuljami in na svojem krožniku... Potem smo v vinski kleti pokušali vino kot se gre, pa je proč zlil vino v tisti pljuvalnik in je kar javno rekel, da takšne greznice on kar ne pije - za nas pa je bilo dovolj dobro. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Gagatronix ::

Da meni kdorkoli rece da moram na obvezen "team-building" v istem momentu dam odpoved. Na sihtu sem zaradi sihta ne zato da bom najboljsi kolega s sodelavci in se z njimi druzil izven delovnega casa ter na racun mojega prostega casa.

phnj90 ::

Ne spomnim se, meni se zdi, da ni bil niti obvezen, tudi je bil vsaj večji del na delovne dneve. Se ne spomnim, če jih je kdo dojemal kot kakšno posebno muko, da bi dajal odpoved zaradi tega ali se karkoli pritoževal ali celo izstavljal račun za svoj zasebni čas. Od ziplinanja in adrenalinskih parkov, pohodov v gore in 'preživetja' v naravi, jadranja, klasičnih piknikov ne štejem... Tale 'vinski' je bil dejansko en manj zanimivih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Gagatronix ::

Eh pri kolegu na sihtu vsako leto majo nek paintball sranje kao za team-building. Na vikend vedno. Jaz bi take poslal v kurac.

phnj90 ::

Ja, to je lahko ostalim tečno, če se preforsira ista tematika in da firma niti dneva ne žrtvuje. Ampak jaz tako slabih izkušenj nimam ali pa sem jih kot travme že potisnil v podzavest :-)

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Eh pri kolegu na sihtu vsako leto majo nek paintball sranje kao za team-building. Na vikend vedno. Jaz bi take poslal v kurac.

Ce je samo 1x na leto, pac potrpis. Ce je en dan seveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Ne. Vikendi so vikendi, zakaj bi jih moral prezivljat s folkom ki ga moram gledat na sihtu ?

TheBlueOne ::

Gagatronix je izjavil:

Ne. Vikendi so vikendi, zakaj bi jih moral prezivljat s folkom ki ga moram gledat na sihtu ?


Jaz sicer nisem tip za te feste, poznam pa nekaj razlogov.

1. Nekateri izkoristijo vsako sanso, (kjer je sprejemljivo) da se ga napijejo.
2. Posexas ljubico iz sluzbe se kje drugje kot v pisarni. Ce zadeva traja cel vikend se toliko boljse.
3. Nekateri nimajo drugega zivljenja kot sluzba.

Sigurno se najde se kaksen razlog.

Gagatronix ::

Dobro, nekateri ljudje so pac opice.

Nekaterim ne smes niti kozarca vina ponudit, ker bojo koncali vecer na pumpanju zelodca.

Zakaj bi se jaz moral s takimi ukvarjat izven delovnega casa ?

Jaz grem na siht zato da opravim svoje delo za katerega sem placan. Ne zato, da se bom socializiral.

Invictus ::

Pod tocko 1 so predvsem samki, ki ne vedo kaj bi popoldne sami s sabo. In tezijo porocenim, da so copate, ker niso vsak dan pijani in ne visijo po sluzbi z njimi na piru.

Ce moras za fuk cakati take prilike, imata oba res malo domisljije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Ce ti fuk tolk pomeni v lajfu se moras tudi zamislit.

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Pod tocko 1 so predvsem samki, ki ne vedo kaj bi popoldne sami s sabo. In tezijo porocenim, da so copate, ker niso vsak dan pijani in ne visijo po sluzbi z njimi na piru.

Ce moras za fuk cakati take prilike, imata oba res malo domisljije...


Tocka 1. so v bistvu pogosto poroceni, kjer zena ne more ugovarjati, ce se nabijejo, ker je sluzbena festa.

Tocka 2. pa pravim, da imas morda za spremembo menjavo okolja. Brez truda bolj kamot. Ne mislim, kot edina moznost, samo argument zakaj potem iti tja.

MH0 ::

111111111111 je izjavil:

Včeraj sem bral spodnji članek:
https://www.24ur.com/popin/zanimivosti/...

Moram priznati, da sam ne pijem alkohola zato sem mogoče pristranski. Čeprav razumem kaj je namen avtorjev, dobim občutek, da želijo spraviti v pitje vina več mladih.

Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?

Imaš popolnoma prav, vse ostalo so samo izgovori za lastno šibkost ali neumnost.

TheBlueOne ::

Gagatronix je izjavil:

Ce ti fuk tolk pomeni v lajfu se moras tudi zamislit.


Se vedno boljsi razlog kot obicajni za take udelezbe. :)

Gagatronix ::

Se ne udelezujem takih govnarij, kar sem tudi lepo napisal. Ce se ga hocem nabit se ga bom doma v miru, pa se to mogoce enkrat do dvakrat na leto max.

TheBlueOne ::

Sej ne pravim zate, samo kdo hodi na tako s sprejemljivimi razlogi. Jaz tudi ne grem, nimam ljubice v sluzbi niti nisem navdusen nad biti pijan.

ales85 ::

pnxd je izjavil:

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Ja, to velja za primitivce, ki se potem alkohola fanaticno bojijo in se zgovarjajo, da rabis vedno vec. Ker se poznajo in se bojijo samega sebe. Tisti, ki imajo trden karakter in niso navadni slabici, nimajo problema s tem.

Je pa danes vedno ves slabicev, ki uporabljajo razne izgovore, da se tolazijo, kar je precej bedno. Po drugi strani pa goltajo proteine, divje trenirajo, drkajo vsak dan na latest-and-greatest sport watch in ne dojemajo, da ni problem v tem, da jih zenske niti ne pogledajo, v njihovi misicni masi, ampak v temu, da so samohodni smrklji, ki se plazijo po svetu in delajo pomembne, namesto, da bi nekdo vzel robcek in jih obrisal ter vrgel v smeti - pa ne se sekirat, saj na koncu boste pobrali, kar bo ostalo - podobnih beta primatov ostane tudi na zenski strani ogromno, ko enkrat znizate kriterije, "vsaka metla najde svoj štil". Otrok je pa zal dosegel svoje karmicno dno, skratka win-win. V naslednjem zivljenju mu gre lahko samo na bolje.

Že imaš termin pri psihologu?

hendriks ::

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Katerakoli odvisnost nima vzroka v tem, da ti to početje sčasoma postane fajn. Večina odvisnikov je postala odvisnih zaradi težav v primarni družini. Droge so jim le sredstvo za prebroditev teh težav, ki pa težave le začasno (npr. v času pijanosti) odložijo, vzroka pa ne odpravijo.

recmajkemi ::

hendriks je izjavil:

..v tem, da ti to početje sčasoma postane fajn...

Skoraj vse kar nam paše je priučen okus, je komu pivo s prve všeč? Za prve cigaretne vzdihe si tudi ne predstavljam kot uživaške. Pa kaviar recimo? Veliko otrok se sili jesti zelenjavo, nemalo jo potem vzljubi.

Pomoje sta sladkor in maščoba v določenih oblikah edina, ki sta na prvo žogo dobra.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

m0LN4r ::

Jaz sem ze parkrat poskusil, 1dc na dan odzene zdravnika vstran, pa nekak vedno pozabim. Pol pa se na koncu porab za kak golaz...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

111111111111 je izjavil:

Včeraj sem bral spodnji članek:
https://www.24ur.com/popin/zanimivosti/...

Moram priznati, da sam ne pijem alkohola zato sem mogoče pristranski. Čeprav razumem kaj je namen avtorjev, dobim občutek, da želijo spraviti v pitje vina več mladih.

Recimo čedalje več študij dokazuje, da tudi zmerno pitje alkohola ni priporočljivo:
http://arkiv.iogt.se/pdf/Alcohol_and_so...
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1583134...

Mnenja, misli?
.....
Seveda je povdarek na kulturnem pitju vina, pravilni izbiri vina pri jedi itd... Ne vem pa če je pravilno, da se naslavlja mlade s pitjem vina, čeprav kulturnega.

to da tudi zmerno pitje ni priporočljivo je laž.

drugače pa ja, bolje da se mladi naučijo pitja vina od strokovnjakov kot od staršev alkoholikov in idiotskih vrstnikov, ki pijejo samo zato da se zadanejo.

jaz sem opravil krajši tečaj uvoda v sommeljerstvo, žal se še nisem odločil da bi šel na 80 urni tečaj za sommelierja 1. stopnje.

in šele po takšnem tečaju, če si brez podlage, dejansko vidiš kaj je to vino. prej kot laik nimaš niti najmanjše predstave kaj to vino sploh je, in mi je ta tečaj zelo odprl oči.

skratka zdaj razumem zakaj se pri vinu sploh gre. kar pa velika večina sploh nima pojma. in potem bluzijo vse sorte o vinu. v tujini pa je to ogromen posel, vredem miljard in tudi %% BDP-ja. skratka to ni panoga za pijančke, kot si to v retardirani sloveniji predstavljamo, ampak resen biznis in do potankosti izdelana zadeva.

če nočeš biti tako kot ostali debilčki, je edino tečaj prava smer za izobraževanje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-Wall ::

ales85 je izjavil:

pnxd je izjavil:

Horas je izjavil:

vedno ena stvar vodi v drugo. veliko je takih ki jim postane kozarček navada in potem jim je čez čas premalo, nato dva kozarčka, nato isto čez čas trije in tako dalje. to velja za skoraj vse. hrano, pijačo, cigarete, droge...


Ja, to velja za primitivce, ki se potem alkohola fanaticno bojijo in se zgovarjajo, da rabis vedno vec. Ker se poznajo in se bojijo samega sebe. Tisti, ki imajo trden karakter in niso navadni slabici, nimajo problema s tem.

Je pa danes vedno ves slabicev, ki uporabljajo razne izgovore, da se tolazijo, kar je precej bedno. Po drugi strani pa goltajo proteine, divje trenirajo, drkajo vsak dan na latest-and-greatest sport watch in ne dojemajo, da ni problem v tem, da jih zenske niti ne pogledajo, v njihovi misicni masi, ampak v temu, da so samohodni smrklji, ki se plazijo po svetu in delajo pomembne, namesto, da bi nekdo vzel robcek in jih obrisal ter vrgel v smeti - pa ne se sekirat, saj na koncu boste pobrali, kar bo ostalo - podobnih beta primatov ostane tudi na zenski strani ogromno, ko enkrat znizate kriterije, "vsaka metla najde svoj štil". Otrok je pa zal dosegel svoje karmicno dno, skratka win-win. V naslednjem zivljenju mu gre lahko samo na bolje.

Že imaš termin pri psihologu?


Ne, ker se mi je zacelo gladko jebati, v kaksen drek se spreminja svet na podlagi "marketing driven" druzbe. Ce bi se sekiral... bi ga pa rabil, zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

MH0 ::

gruntfürmich je izjavil:


če nočeš biti tako kot ostali debilčki, je edino tečaj prava smer za izobraževanje.

Vnašanje alkohola v lastno telo je debilno dejanje. Tega ne spremenijo nobena afnanja okrog someljerstva. Ampak vsak kakor želi.

Invictus ::

V normalnih kolicinah ima tudi alkohol neko korist. Tako v vinu kot v pivu ali zganih pijacah.

Skodljivo je pac pretiravanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-Wall ::

MH0 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


če nočeš biti tako kot ostali debilčki, je edino tečaj prava smer za izobraževanje.

Vnašanje alkohola v lastno telo je debilno dejanje. Tega ne spremenijo nobena afnanja okrog someljerstva. Ampak vsak kakor želi.


Res je. Enako velja tudi za seks. Odvecen trud, pa se STD lahko fases, da sploh ne omenjamo tezav v primeru nosecnosti. Pri cemer ne pitje alkohola celotno zadevo se bolj zakomplicira.

Aha, razumem, zato sedanje generacije vec drkajo kot se dajejo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

MH0 ::

Ma močno dvomim in kaj je normalna količina? Sledi alkoholov, ki so v malo bolj zrelem sadju? :-)

-Wall je izjavil:

MH0 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


če nočeš biti tako kot ostali debilčki, je edino tečaj prava smer za izobraževanje.

Vnašanje alkohola v lastno telo je debilno dejanje. Tega ne spremenijo nobena afnanja okrog someljerstva. Ampak vsak kakor želi.


Res je. Enako velja tudi za seks. Odvecen trud, pa se STD lahko fases, da sploh ne omenjamo tezav v primeru nosecnosti.

Aha, razumem, zato sedanje generacije vec drkajo kot se dajejo dol.

Nisem razumel tvojega mnenja o tem, da je spolni odnos debilno dejanje. Ampak imej kakor želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

-Wall ::

MH0 je izjavil:

Ma močno dvomim in kaj je normalna količina? Sledi alkoholov, ki so v malo bolj zrelem sadju? :-)

-Wall je izjavil:

MH0 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


če nočeš biti tako kot ostali debilčki, je edino tečaj prava smer za izobraževanje.

Vnašanje alkohola v lastno telo je debilno dejanje. Tega ne spremenijo nobena afnanja okrog someljerstva. Ampak vsak kakor želi.


Res je. Enako velja tudi za seks. Odvecen trud, pa se STD lahko fases, da sploh ne omenjamo tezav v primeru nosecnosti.

Aha, razumem, zato sedanje generacije vec drkajo kot se dajejo dol.

Nisem razumel tvojega mnenja o tem, da je spolni odnos debilno dejanje. Ampak imej kakor želiš.


Poizkusam si razlagati tvojo logiko, ki jo ocitno selektivno apliciras na stvari, kjer bi rad obdrzal narcisticno mnenje o samem sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preganjate alkoholnega mačka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14121666 (2784) Matev
»

Siljenje z alkoholom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20019410 (13194) cebelar123
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13622410 (19166) GrX
»

Alkohol - stranski učinki

Oddelek: Loža
376017 (4620) Unknown_001

Več podobnih tem