» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
56 / 56
»
»»

asdf_jklc ::

Meni delo med vikendi super ustreza; en rabim duplo plačilo zato - velikokrat kaj naredim za vikend in imam med tednom fraj. Ker je povsod gužva med tednom + ceneje kot med vikendi.

c3p0 ::

Imaš srečo, da nisi trgovec. Potem bi ti politika rekla, da ne smeš delat v nedeljo in bodi z družino, pojdi k maši (ali se klanjat Kidriču, whatever). In tu je point vsega, da se država vedno bolj vmešava v gospodarstvo.

Pa ne mi zdaj o minimalno plači ipd., to velja za vse.

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Imaš srečo, da nisi trgovec. Potem bi ti politika rekla, da ne smeš delat v nedeljo in bodi z družino, pojdi k maši (ali se klanjat Kidriču, whatever). In tu je point vsega, da se država vedno bolj vmešava v gospodarstvo.

Pa ne mi zdaj o minimalno plači ipd., to velja za vse.



V osnovi je težava sicer drugje... namreč če imaš ti kot trgovec v pogodbi napisano 720EUR bruto osnovno plačo se ti 100% vikend dodatek (nedeljski) računa od te urne postavke osnovne plače, namesto vsaj od minimalca...

Vse te težave bi lahko rešili "tren oka" samo država mora preuredit plačni sistem:

1. ukinit minimalca kot takega in uzakonit MINIMALNO URNO BRUTO POSTAVKO (predlagam da bi bila osnovna bruto urna postavka 10EUR bruto)
2. ukinit regres
3. ukinit malico
4. ukinit potne
5. ukinit VSE dodatke v SLO razen dodatek za nočno/nedeljsko/praznično delo, ki naj bo 300-400%

To bi rešilo potem VSE probleme potem lahko ukinemo VSE ostale omejitve... samo štemplanje moramo uredit da se pošilja online na kartice....

Kaj bi moja rešitev prinesla? Če bi trgovci(kdorkoli zaposlen) delali 172 ur na mesec imajo 1.720 BRUTO plače (ne pozabimo to pomeni ni več malice, potnih, regresa) če pa delajo 1 nedeljo 5 ur je to recimo 30EUR bruto na uro zraven, torej dodatnih 150EUR bruto (ali pa 200 ob 400% dodatku)

Enako velja za nočno in praznično delo... če pa delaš v nedeljo NA praznik se procenti seštevajo, torej je to: 600-800% dodatek na urno postavko za delo v praznični nedelji ali praznični nočni....

Garantiram da taka rešitev reši 90% naših težav. Če bi to rešitev sprejeli bi jaz tudi ukinil omejitve za nadurno delo... (tretiral bi ga enako kot nočno/vikend/praznik) dodatki... torej vsaka nadura je 300-400%

Aja, če bi prišel praznik na nedeljo in moraš delat nočno je to 900-1200% dodatka na uro
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

Že vidim javni sektor, ki bi hotel delati samo ob nedeljah, praznikih,.... med tednom pa biti fraj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Ampak da mi o sebicnosti pridiga nekdo, ki bi cloveku ob odhodu v penzijo podaril strik za obesit ali patron v celo, ker valjda ne bomo placevali davkov, da bodo en kurci brezdelni dobivali penzije, kaj sele zdravstvo, ta je pa malo prevec.


Nima nobene veze z temo...

To je sicer res, mi je pa vseeno zanimivo, kako si kar naenkrat tako jebeno solidaren, ceprav bi v vseh ostalih temah taksne, s katerimi si tu tako hudicevo solidaren, najraje postrelil, da ti ja ne bi odrzli kaksnega centa.

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak da mi o sebicnosti pridiga nekdo, ki bi cloveku ob odhodu v penzijo podaril strik za obesit ali patron v celo, ker valjda ne bomo placevali davkov, da bodo en kurci brezdelni dobivali penzije, kaj sele zdravstvo, ta je pa malo prevec.


Nima nobene veze z temo...

To je sicer res, mi je pa vseeno zanimivo, kako si kar naenkrat tako jebeno solidaren, ceprav bi v vseh ostalih temah taksne, s katerimi si tu tako hudicevo solidaren, najraje postrelil, da ti ja ne bi odrzli kaksnega centa.


To da so trgovine zaprte v nedeljo z zakonom MENI ne odžira nobenega centa... pa tudi večinoma drugim ne, sploh če greva raziskovat poslabšanje psihičnega zdravja trgovk in trgovcev zaradi dela ob nedeljah...

Poglej...če bi država uredila plačni sistem tako da bi bil ENOSTAVE, PREGLEDEN in SMISELN bi bil prvi za ukinitev večine ali skoraj vseh omejitev...

Kot pravim:

1. ukinit minimalno plačo
2. ukinit potne
3. ukinit malico
4. ukinit regres
5. ukinit vse dodatke (za nošenje orožja itd za dežurstva itd...)

nato pa istočasno:

1. Določit minimalno BRUTO urno postavko na 10EUR/H za celo državo
2. Uzakonit možnost izplačila 13. plače (božičnice) do višine povprečne SLO bruto plače neobdavčeno
3. Uzakonit sledeče dodatke:
- Dodatek za nadurno delo 200%
- Dodatek za nedeljsko/praznično/nočno delo 300% (ti dodatki se seštevajo, torej če je v nedeljo praznik in delaš čez dan, dobiš 300%+300% dodatka na tvojo urno postavko iz pogodbe/aneksa (minimalno torej 6x 10EUR/h bruto) enako velja za nočne + nedelje ali nočne + nedelje + praznik (900%)

Za sledljivost, uzakonit štemplanje in pošiljanje podatkov na državni strežnik nad katerim primerja FURS skupaj z plačo ki jo dobiš (program izračuna prispevke ki so plačani in ure primerja, če je neujemanje te preveri FURS isti teden in dobiš opozorilo, če ne popraviš v 8 dneh blokada TRR + kazen ki gre delavcu)

Nato bi samo enostavno računali... če maš "minimalca" torej 10EUR bruto in oddelaš 172 ur med tednom je to 172 x 10EUR = 1720 bruto in KONEC nobenih dodatkov, malc bla bla... če je od tega 8 ur nedeljskih je pač 164 x 10 EUR in 8 x (10x300%) = 1640 + 240 = 1880 EUR bruto plače...

itd itd itd

To bi bil sistem ki je razumljiv in pregleden in kjer so nadure in nedeljsko, nočno itd delo ovrednoteni OK.

Nato pa na javni sektor v plačni sistem uredit da je 1. plačni razred 10,00EUR bruto, drugi je faktor 1,005 faktor, tretji 1,01 itd.... (primere dajem)




Mogoče bi edino omejitev ohranil oz dal, da mesečno vseeno ne smeš naredit več kot 15% tvoje mesečne obveze glede na zaposlitev (40 urna itd...) torej če je mesečno 168 ur bi pač lahko naredil še max 15% dodatno ur ki se štejejo kot nadure...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

c3p0 ::

Tebi se pa da...

starfotr ::

Ravno sem slišal, da je najbolj iskan poklic prodajalec.

In res, grem pogledat na net in evo.
https://www.mojedelo.com/karierni-nasve...

Poklic prodajalca smo povsem degradirali, enako je če imaš šolo oz. itobrazbo ali pa je nimaš.

In tu žanjemo sedaj te sadove.

Me prav zanima, kako bi trgovci zagotovili dodaten kader za nedelje, če imajo že sedaj ogromne težave in baje da dajo dobre plače. Dobre plače my ass, glede na to, da so skoraj stavkali.

https://n1info.si/gospodarstvo/stavka-v...

V prihodnosti pričakujem, da bodo delovni čas skrajševali.
««
56 / 56
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263385 (2680) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314897 (4264) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913167 (11282) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929408 (22784) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139375 (8189) MadMicka

Več podobnih tem