» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
45 / 56
»»

feryz ::

Malo mešaš. HACCP je regulacija, ki druge ščiti pred tvojim slabim delom. Ali da jih celo, po nesreči, pobiješ.
Ne morejo pa predpisi ščititi nekoga pred delom trgovca, če se je odločil za delo trgovca. Delo ob nedeljah ne vodi v življenjsko ogroženost.

Ljudstvo bo izglasovalo tudi, da se tebi zapleni bajta, če damo to na referendum. Primerjava sploh ni tako mimo. Namreč ljudje odločajo, kaj lastnik sme početi v svoji hiši.
Če smo pošteni, tudi protikadilski zakon krši marsikaj. Dokler obstajajo alternative. In naj bi obstajale. Zdaj pa ne več. Samo še enoumje. Kar se tega tiče.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Ljudstvo glasuje vsako nedeljo... z dovolj mnozicnim obiskom trgovin, da se trgovcem splaca imeti trgovine odprte. Kvazi referendum z udelezbo parih bedakov ni ravno merilo.;)


Ali pa z prenizkimi plačami da se jim splača v nedeljo met odprto... vedno sta 2 strani kovanca...

feryz je izjavil:

Malo mešaš. HACCP je regulacija, ki druge ščiti pred tvojim slabim delom. Ali da jih celo, po nesreči, pobiješ.
Ne morejo pa predpisi ščititi nekoga pred delom trgovca, če se je odločil za delo trgovca. Delo ob nedeljah ne vodi v življenjsko ogroženost.

Ljudstvo bo izglasovalo tudi, da se tebi zapleni bajta, če damo to na referendum. Primerjava sploh ni tako mimo. Namreč ljudje odločajo, kaj lastnik sme početi v svoji hiši.
Če smo pošteni, tudi protikadilski zakon krši marsikaj. Dokler obstajajo alternative. In naj bi obstajale. Zdaj pa ne več. Samo še enoumje. Kar se tega tiče.


Kako veš da ne? Je kakšna relevantna študija ki pokaže morda kakšno je psihično stanje ljudi ki so vikende fraj in delajo le dopoldan vs drugi? To bi bilo zanimivo videt koliko slabše volje in psihično bolj utrujen si zaradi vikend dela napram tistim ki so fraj in koliko bolj podvržen boleznim in slabšem imunskem sistemu ipd...

Enako velja za delo ponoči... to je pa že dokazano da delo v nočni izmeni poslabša stanje človeka in njegovo zdravje na dolgi rok recimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sunshine403 ::

Placa je stvar dogovora delodajalca in delojemalca. Kot kaze se trgovci strinjajo s placilom kot ga dobijo. Ce je nekdo, pa glede na to kako jebeno obremenjen si s tem tudi ti, predvidevam da si na istem, nesposoben zrihtati si po svojem mnenju primerno placo obstajajo drugi vzvodi za resitev tega problema, ne referendum in bog vedi kaj se vse.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Placa je stvar dogovora delodajalca in delojemalca. Kot kaze se trgovci strinjajo s placilom kot ga dobijo. Ce je nekdo, pa glede na to kako jebeno obremenjen si s tem tudi ti, predvidevam da si na istem, nesposoben zrihtati si po svojem mnenju primerno placo obstajajo drugi vzvodi za resitev tega problema, ne referendum in bog vedi kaj se vse.


Pa saj nima veze, referendum je odločil, in moralo bi se ga spoštovat... če ne je brezveze da imamo referendume če jih upoštevamo le ko se nekomu zazdi. Pa ne delam več v trgovini že nekaj let ne, dal sem skozi tako 4 kot 3 in 2 izmensko delo in razlika napram zdaj ko sem imel šiht z 1 izmeno in zdaj ko sem našel drugega spet 1 izmenskega je svetlobna leta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Se enkrat... trgovci NISO edini ki delajo v nedeljo. V nedeljo delajo ti isti trgovci tudi na Petrolu (za iste place in isto "zivljensko ogrozenost"), poleg tega pa se boga in pol ostalih ljudi, ki opravljajo dela, ki niso nujna, ampak je ok ce jih opravljajo, ker niso trgovci v Merkatorju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Se enkrat... trgovci NISO edini ki delajo v nedeljo. V nedeljo delajo ti isti trgovci tudi na Petrolu (za iste place in isto "zivljensko ogrozenost"), poleg tega pa se boga in pol ostalih ljudi, ki opravljajo dela, ki niso nujna, ampak je ok ce jih opravljajo, ker niso trgovci v Merkatorju.


Torej uzakonimo da mora vsaka gospodarska dejavnost dela 24/7 in bomo vsi na istem =) Bo najbolj fer!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Sedaj je že fer, saj lahko vsako podjetje dela 24/7, če želi.

sunshine403 ::

Sicer vem da bo tole izbrisano pa vseeno... Ti si totalen bedak, ki ni sposoben razmisljanja. Nikjer nihce ne pravi da je potrebno uzakoniti da MORAJO vsi delati. Gre se zgolj za to, da se neha delati probleme tam kjer jih ni. In ce nekdo hoce imeti stvari odprte v nedeljo naj jih ima. Ce jih noce, jih pac nima. Ce pa se gre prepovedati delo v nedeljo, potem pa ga je potrebno prepovedati vsem. Kar pomeni tocno to kar sem napisal prej. Ni vec odprtih gostiln, ni vec odprtih bencinskih crpalk, ni vec odprtih kinov, galerij, zicnic, ni vec dezurnih sluzb pri internet providerjih, ni vec nedeljske TV itd. Nic od tega ni nujno potrebno za zivljenje (kot je recimo policija, gasilci in resevalci) in po tvojem sodec ni fair do ljudi, da morajo v nedeljo delati. Torej ce ukinemo trgovine, potem ukinimo vse. Ne vem zakaj bi bili trgovci bolj pomembni kot vsi ostali.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Sicer vem da bo tole izbrisano pa vseeno... Ti si totalen bedak, ki ni sposoben razmisljanja. Nikjer nihce ne pravi da je potrebno uzakoniti da MORAJO vsi delati. Gre se zgolj za to, da se neha delati probleme tam kjer jih ni. In ce nekdo hoce imeti stvari odprte v nedeljo naj jih ima. Ce jih noce, jih pac nima. Ce pa se gre prepovedati delo v nedeljo, potem pa ga je potrebno prepovedati vsem. Kar pomeni tocno to kar sem napisal prej. Ni vec odprtih gostiln, ni vec odprtih bencinskih crpalk, ni vec odprtih kinov, galerij, zicnic, ni vec dezurnih sluzb pri internet providerjih, ni vec nedeljske TV itd. Nic od tega ni nujno potrebno za zivljenje (kot je recimo policija, gasilci in resevalci) in po tvojem sodec ni fair do ljudi, da morajo v nedeljo delati. Torej ce ukinemo trgovine, potem ukinimo vse. Ne vem zakaj bi bili trgovci bolj pomembni kot vsi ostali.


Saj niso trgovci bolj pomembni kot vsi ostali, ampak veljaven referendum je povedal kaj so ljudje izglasovali, to je vse... zaradi mene če bi napisali da delavci v fabrikah naj bodo doma in bi to izglasovali je to to... ne gre se za trgovce, gre se predvsem za uveljavitev referenduma... vse ostalo je samo bonus kot dejstva da neumni starši gonijo frocovje v centre in kofetkajo namesto da bi jih peljali v naravo ipd...

darkolord je izjavil:

Sedaj je že fer, saj lahko vsako podjetje dela 24/7, če želi.


Tako je, saj jaz sem načeloma PROTI zaprtju v nedeljo v smislu da bi z zakonom napisali da trgovine morajo bit zaprte... jaz sem za "mehki" način... naredimo nedeljsko urno postavko tako visoko da realni sektor ne bo hotel delat... like 500% =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MH0 ::

Mato989 je izjavil:

...Pa saj nima veze, referendum je odločil, in moralo bi se ga spoštovat...

Takšno vprašanje na referendumu nima kaj iskati.

49106 ::

MH0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

...Pa saj nima veze, referendum je odločil, in moralo bi se ga spoštovat...

Takšno vprašanje na referendumu nima kaj iskati.


Ja pa ima.

feryz je izjavil:

Tako je, trgovine obvezno zapreti ob nedeljah. Da bodo trgovci in trgovke lahko šli gostince maltretirat ob nedeljah in jim jezik kazat.


Klona si šel delat, ker si se ustrašil morebitnih obiskov ob nedeljah, ko majo vsi cajt?

Zdaj si me spomnil na oglasni pano, na sliki je bil romski otrok spodaj pa besedilo, če ne boš priden, te bomo dali Slovencem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ravno nasprotno od Avstrijcev.:))

S tem da v Avstriji ni zakona, ki bi prepovedoval odprtje trgovin ob nedeljah ;) Ravno zato imas tudi po Avstriji trgovine v nedeljo odprte.... tam kjer se jim pac to splaca ;)


Lažeš, kradeš, bolje ješ. Seveda imajo zakon, ki je ne dovoljuje nedeljskega obratovanja (razen določenih izjem).



While Austrian law requires most stores in Vienna to lock their doors on Sundays and holidays, there are a few exceptions allowed.

Souvenir shops and confectioners are allowed to open for business, as well as food markets and some stores at the major train stations and the airport. If you really need a new pair of Adidas and can’t wait till Monday, there are also shopping malls strategically positioned just across our borders in Czech Republic, Slovakia and Hungary.


https://metropole.at/guide-to-shopping-...

Ampak hej, dajmo se it mal whataboutisma, zakaj so trgovine s suvenirčki in pa tiste na letališčih ter na železniških postajah odprte, druge pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Tako je, saj jaz sem načeloma PROTI zaprtju v nedeljo v smislu da bi z zakonom napisali da trgovine morajo bit zaprte... jaz sem za "mehki" način... naredimo nedeljsko urno postavko tako visoko da realni sektor ne bo hotel delat... like 500% =)
Zakaj? Zakaj ne bi povsod (vse dni) dvignili postavke za 500%, da ne bo nihče hotel delati tu?

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

Lažeš, kradeš, bolje ješ. Seveda imajo zakon, ki je ne dovoljuje nedeljskega obratovanja (razen določenih izjem).

Ce bi citiral zakon bi mogoce se verjel, da sem se zmotil oz. se je kaj pred kratkim spremenilo, ker pa citiras nek turist guide, je pa stvar bolj tako ;) Prvo, zakona, ki bi prepovedoval odprtje trgovin v nedeljo nimajo. Imajo pa kolektivno pogodbo, po kateri je urna postavka za nedeljsko delo 100% visja kot za druge dni (ne lih bolanih 500% kot nekdo tukaj otresa). Poleg tega je v kolektivni pogodbi se par drugih stvari, ki malo otezijo nedeljsko delo itd. Ampak upam da ti je jasna razlika med kolektivno pogodbo in zakonom. Ali pac?

xmetallic ::

anketar je izjavil:

sej veš, da so male pumpe ob nedeljah zaprte ob sobotah do 13ih, pumpe tud niso na 50 metrov, primarna dejavnost pumpe je nafta ti mešaš jabuke in hruške skup, še vedno bodo dežurne trgovine odprte, ni pa treba, da je vsaka trgovina odprta

Nič ne meša hrušk in jabolk. Petrol je ugotovil, da ljudje potrebujejo tudi med nedeljami, prazniki in v nočnih urah kdaj kakšno živilo. Petrol ima nezanemearljive prihodke iz naslova prodaje izdelkov, ki niso goriva. Ponudbo na bencinskih servisih bodo še naprej širili.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Saj niso trgovci bolj pomembni kot vsi ostali, ampak veljaven referendum je povedal kaj so ljudje izglasovali, to je vse... zaradi mene če bi napisali da delavci v fabrikah naj bodo doma in bi to izglasovali je to to... ne gre se za trgovce, gre se predvsem za uveljavitev referenduma...

Ne more nekaj posameznikov odločati o zasebni lastnini drugih ljudi. Vprašljivo je če bi ta referendum sploh prestal ustavno presojo. Zelo verjetno je ne bi, zato tudi nobena vlada ni šla v implementacijo.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Jaz sem pa za to, da sploh nimamo delovnega časa 8 ur, pač pa kar za vse poklice uvedemo dežurstva in čim več zadev dela 24/7. Trgovine, pošta, dostava. .. Programiranje...

Pač ti bo kurir ob 3h zjutraj pripeljal robo, ko boš ravno sredi dela od doma kucal kodo.

Učinki bodo zelo pozitivni, ne bo gneče kadarkoli greš kam, lahko greš kadarkoli kam, saj je vse odprto 24/7, ne bo treba izgradit nove infrastrukture (cest, elektrarn, daljnovodov, vodovodov... ), ker ne bo vršnih obremenitev, kot jih poznamo sedaj, pač pa bo vse bolj linearno. Ne bo vikendov, tako da ne bo turistov ob vikendih...

No, kje ste sedaj junaki? Zakaj ne bi vsi delali cele dneve in noči? Pussyji.

xmetallic ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem pa za to, da sploh nimamo delovnega časa 8 ur, pač pa kar za vse poklice uvedemo dežurstva in čim več zadev dela 24/7. Trgovine, pošta, dostava. .. Programiranje...

Pač ti bo kurir ob 3h zjutraj pripeljal robo, ko boš ravno sredi dela od doma kucal kodo.

Učinki bodo zelo pozitivni, ne bo gneče kadarkoli greš kam, lahko greš kadarkoli kam, saj je vse odprto 24/7, ne bo treba izgradit nove infrastrukture (cest, elektrarn, daljnovodov, vodovodov... ), ker ne bo vršnih obremenitev, kot jih poznamo sedaj, pač pa bo vse bolj linearno. Ne bo vikendov, tako da ne bo turistov ob vikendih...

No, kje ste sedaj junaki? Zakaj ne bi vsi delali cele dneve in noči? Pussyji.

Zakon tega ne prepoveduje, tako da se po nepotrebnem razburjaš. Podjetje samo določa kdaj se bo delalo, edini pogoj je, da zaposleni oddela toliko ur kot jih je po zakonu predpisano, ter da ima vmes zakonsko predpisan počitek. Šolal bi se in bi kot višje kvalificirana delovna sila imel tudi večjo moč odločanja. Tako si pa na dnu prehranjevalne verige, in te lahko zamenja vsak 15 letni mulc. Ne zdej jokat, zagotovo so ti starši vsaj enkrat v življenju rekli uči se sine da ne boš OFR.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Zagotovo imam višjo izobrazbo, kot ti.

xmetallic ::

starfotr je izjavil:

Zagotovo imam višjo izobrazbo, kot ti.

Iz tvojih komentarjev tega ni moč razbrati, zato sem skeptičen glede tvoje izjave. Doktorat na FDV se ne šteje kot izobrazba.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

49106 je izjavil:

Lažeš, kradeš, bolje ješ. Seveda imajo zakon, ki je ne dovoljuje nedeljskega obratovanja (razen določenih izjem).

Ce bi citiral zakon bi mogoce se verjel, da sem se zmotil oz..


Imajo pa kolektivno pogodbo, po kateri je urna postavka za nedeljsko delo 100% visja kot za druge dni (ne lih bolanih 500% kot nekdo tukaj otresa). Poleg tega je v kolektivni pogodbi se par drugih stvari, ki malo otezijo nedeljsko delo itd. Ampak upam da ti je jasna razlika med kolektivno pogodbo in zakonom. Ali pac?


Klon, projeciraš, kolektivna pogodba nima nič s tem, da trgovine s suvenirčki obratujejo ob nedeljah.

Ni šans, da trgovine s suverčki zaslužijo toliko več, da se jim splača imeti odprto, medtem ko so vse druge trgovine zaprte, ker se jim, po tvoje, ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Kolektivna pogodba določa višino plačila za delo v neugodnem času in to je čisto dovolj, da so trgovci izračunali, da ob nedeljah nimajo odprto.
Če bi se en trgovc (recimo špar) odločil za odprtje ob nedeljah, bi v enem mesecu imel vse trgovine odprte, tako pa se držijo dogovora in to je to.
Delo krepa človeka

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Pa saj nima veze, referendum je odločil, in moralo bi se ga spoštovat... če ne je brezveze da imamo referendume če jih upoštevamo le ko se nekomu zazdi.


Bil je posvetovalni referendum, torej ni zavezujoč in od tega je že 17 let.

solatko ::

Naša Tuš franšiza je že odprta ob nedeljah od 8-12, praznike pa ima zaprto.

Če bi kdo uveljavljal referendum, bi se združenje trgovine pritožilo na US in bi bila zadeva tako ali tako razveljavljena, zato ga tudi Janševa vlada ni uveljavila. Pri nas so referendumi v glavnem zaradi populizma in praviloma jih sproži opozicija, da bi bila všeč volilcem. Zaradi tega je udeležba skromna in v nobeni demokratični državi s toliko procenti, nezavezujoča.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Kolektivna pogodba določa višino plačila za delo v neugodnem času in to je čisto dovolj, da so trgovci izračunali, da ob nedeljah nimajo odprto.


Na laž te postavljajo trgovine s suvenirji. Razloži, kako se njim splača šparu pa ne? Gre se zato, da prvi sodijo med izjeme, katerim je dovoljeno obratovanje ob nedeljah, medtem ko vsem ostalim trgovinam ni dovoljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

LeQuack ::

Kdaj bodo trgovine nehale podpirati lenobo in dale spet košarice nazaj?
Quack !

BuDi79 ::

LeQuack je izjavil:

Kdaj bodo trgovine nehale podpirati lenobo in dale spet košarice nazaj?
Spar jih že nekaj časa ima.

LeQuack ::

BuDi79 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kdaj bodo trgovine nehale podpirati lenobo in dale spet košarice nazaj?
Spar jih že nekaj časa ima.


Spar na Viču ne.
Quack !

SeMiNeSanja ::

Ali je možno, da vsa ta debata obstaja zgolj zato, ker so nekateri butlni nasedli lažni propagandi in mislijo, da delavke nimajo niti enega dela prostega dneva na teden - ker morajo revce garat ob nedeljah in posledično 'ne morejo nit en dan vzgajati otroke' (kot je to nekdo izjavil nekaj postov višje).

Situacijo prodajalk se prikazuje izkrivljeno, posledično se tistim, ki so nasedli propagandi, revce neskončno smilijo in bi se do zadnjega diha borili za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte.

Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi vas trgovci pretepli za to navijanje za zaprtje trgovin.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delavci prosili šefa, če bi morda tudi oni odprli v nedeljo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delodajalci sami zapirali trgovine, kjer se jim to ekonomsko nebi izplačalo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, vse te debate nebi bilo.
No, mogoče bi se še vedno našla kakšna cerkvena rit, ki bi jokala, da trgovk ni pri nedeljski maši, pa je to grob poseg v versko svobodo....

Lahko si izmišljujemo vse mogoče 'argumente' za in proti - na koncu se pod črto vse vrti IZKLJUČNO okoli denarja. Kdor trdi karkoli drugega, je ali zaslepljen ali pa grdo laže (že ima svojo računico).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

solatko ::

Messiah - Zato, ker so ob nedeljah turisti bolj zapravljivi, kot med tednom (spominčki in podobno). Šparu bi se splačalo, morda še kakšnemu, ker pa so se dogovorili, da imajo zaprto vsi, se tega držijo, pač niso balkanci.

SeMiNeSanja - Ni država in trgovci krivi, če se delavci nočejo organizirat in zahtevat višje plače. Mato pravi, da mora to namesto njih narediti država Nekateri bi pač še vedno radi živeli v socializmu, za tisto, kar jim paše, vse ostalo pa je bilo takrat zanič.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

solatko je izjavil:

Messiah - Zato, ker so ob nedeljah turisti bolj zapravljivi, kot med tednom (spominčki in podobno). Šparu bi se splačalo, morda še kakšnemu, ker pa so se dogovorili, da imajo zaprto vsi, se tega držijo, pač niso balkanci.

SeMiNeSanja - Ni država in trgovci krivi, če se delavci nočejo organizirat in zahtevat višje plače. Mato pravi, da mora to namesto njih narediti država Nekateri bi pač še vedno radi živeli v socializmu, za tisto, kar jim paše, vse ostalo pa je bilo takrat zanič.

Ampak tudi jaz nisem kriv, da so delavci nesposobni, da bi se organizorali.
Naj posuvajo svoje sindikaliste v rit, jih naterajo, da naj se nehajo izgovarjati na nedeljsko delo, pa da naj se začno konkretno pogajati za tisto, za kar se v resnici gre - ali pa naj štrajkajo, če se jih ne usliši.

V Nemčiji znajo štrajkat.... kaj pa naši? Najhujša oblika štrajka so sindikalne žurke za prvi maj in novo leto....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

solatko ::

SeMiNeSanja - Naša cokla je 45 let obdobja, ko je za vse skrbela država, stvar delavcev je bila samo to, da so delali in da niso zmerjali države, ki jih je, kakor se vidi danes, dobro futrala in skrbela za večino.
Kapitalizem je kurba. Za vse se moraš borit, vsako malenkost plačat, nihče ti nič ne da, vse se gleda skozi denar, tega pa ljudje, ki so se 1991 odločili spremeniti sistem, ne znajo, tako kot politiki ne znajo drugega, kot poskrbeti zase, če pa je kdo pripravljen storiti kaj tudi za skupnost, ga pljuvamo (Jankovč, Popovič, Kuštrin, Štrukelj,...).

Delo, kot vrednoto, smo razvrednotili, poštenost ravno tako, prijateljstvo je na isti poti,...

Polni smo zavisti, politiki nas vedno bolj razdvajajo, otrok za kapitalizem ne znamo vzgajati in potem je situacija taka, kot je.
Delo krepa človeka

vres.ales ::

anketar je izjavil:

odpiščanj v trgovinah nebo. če bodo ostale zaprte ob nedeljah, jagr, tuš, lidl, hofer, mercator, interspar non-stop iščejo delovno silo tud prek agencij, mercator ma še upokojenke k delaji 60 ur na mesec, če že bo kej bo njim skenslu pogodbe, noben študent se ne bo tok prtegnu k delu kot starejše generacije to je dejstvo, tkoda ta pritisk da bo 12k odpuščenih je totalni bulšit

naj ženske večinoma trgovke vzgajajo otroke vsaj 1 dan v tednu, brez da so fizično in mentalno sfukane


Itak, da bojo odpuščanja. Študentov in upokojencov glih nebojo, ker so prepoceni, pa še flikat bojo morali odpuščene. Rešli pa se bojo lepo pogodbenih. Moraš računati, da so zaspoleni v nedeljo v trgovinah 8 ur. Večje trgovine jih imajo v nedeljo tam vsaj 10, torej imaš takoj enega delavca na teden viška. Potem še ugotovijo, da bojo težko splanirali urnike še za preostale, ker ni dovolj ur in se jim bolj splača, če še odpustijo kakšnega in študent poflika tiste ure. 12k res ne bo odpuščenih, se jih bo pa kar nabralo, sploh v vseh teh velikih trgovskih centrih. Bo pa se študentsko delo povečalo

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

Messiah - Kolektivna pogodba določa višino plačila za delo v neugodnem času in to je čisto dovolj, da so trgovci izračunali, da ob nedeljah nimajo odprto.


Na laž te postavljajo trgovine s suvenirji. Razloži, kako se njim splača šparu pa ne?

Vsake toliko casa ti priporocam, da se zares vsedes v avto ali na letalo in odpravis kam. Bos videl in dozivel vec, kot ce zgolj z misko klikas po web straneh in si domisljas da ves vse, s tem da niti nemsko ne znas dovolj, da bi si res prebral kaj pravi njihov zakon. In tako bi tudi videl, da je, ne bos verjel, tudi kaksen Spar v kaksnem vecjem turisticnem srediscu odprt v nedeljo. Ne na zelezniski postaji, niti ni kvalificiran kot trgovina s spominki, pac pa navadna trgovina.

sunshine403 je izjavil:

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

Messiah - Kolektivna pogodba določa višino plačila za delo v neugodnem času in to je čisto dovolj, da so trgovci izračunali, da ob nedeljah nimajo odprto.


Na laž te postavljajo trgovine s suvenirji. Razloži, kako se njim splača šparu pa ne?

Vsake toliko casa ti priporocam, da se zares vsedes v avto ali na letalo in odpravis kam. Bos videl in dozivel vec, kot ce zgolj z misko klikas po web straneh in si domisljas da ves vse, s tem da niti nemsko ne znas dovolj, da bi si res prebral kaj pravi njihov zakon. In tako bi tudi videl, da je, ne bos verjel, tudi kaksen Spar v kaksnem vecjem turisticnem srediscu odprt v nedeljo. Ne na zelezniski postaji, niti ni kvalificiran kot trgovina s spominki, pac pa navadna trgovina.

No pa da ne bos rekel, da na pamet... evo ti link od enega recimo (za info... Sonntag je nedelja):
https://www.spar.at/standorte/eurospar-...
Öffnungszeiten
Dienstag: 07:00–19:00
Mittwoch: 07:00–19:00
Donnerstag: 07:00–19:00
Freitag: 07:00–19:00
Samstag: 07:00–18:00
Sonntag: 10:00–13:30 15:30–18:00
Montag: 07:00–19:00

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ali je možno, da vsa ta debata obstaja zgolj zato, ker so nekateri butlni nasedli lažni propagandi in mislijo, da delavke nimajo niti enega dela prostega dneva na teden - ker morajo revce garat ob nedeljah in posledično 'ne morejo nit en dan vzgajati otroke' (kot je to nekdo izjavil nekaj postov višje).

Situacijo prodajalk se prikazuje izkrivljeno, posledično se tistim, ki so nasedli propagandi, revce neskončno smilijo in bi se do zadnjega diha borili za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte.

Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi vas trgovci pretepli za to navijanje za zaprtje trgovin.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delavci prosili šefa, če bi morda tudi oni odprli v nedeljo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delodajalci sami zapirali trgovine, kjer se jim to ekonomsko nebi izplačalo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, vse te debate nebi bilo.
No, mogoče bi se še vedno našla kakšna cerkvena rit, ki bi jokala, da trgovk ni pri nedeljski maši, pa je to grob poseg v versko svobodo....

Lahko si izmišljujemo vse mogoče 'argumente' za in proti - na koncu se pod črto vse vrti IZKLJUČNO okoli denarja. Kdor trdi karkoli drugega, je ali zaslepljen ali pa grdo laže (že ima svojo računico).


Večina ljudi pozna koga ki dela v trgovini in večina ljudi ve da to kar je boldano ni res, čeprav iz prve roke poznam primere manjših trgovin kot je Sten Time recimo kjer so delali prodajalci kar 13 dni skupaj... se pravi delali so CEL teden 6 dni po cca 7ur (pon - sob) potem pa še nedeljo od 9-13 in nato še cel teden dopoldan po 7 ur do sobote in so bili komaj v nedeljo fraj (torej 14ti dan) kar je nedvomno protizakonito... in tu imajo "težave" te trgovine ki jih rešujejo na plečih izčrpavanja zaposlenih, zaradi 7 dni odprtih centrov in ker je tam največ prometa se silijo v entre kjer pa potem promet vseeno ni takšen da bi lahko imeli še dodatnega zaposlenega ki bi flikal te manjke delovnih ur... Je pa tudi res, da kaj točno ti pomaga če si ti fraj pon in tor, če imaš otroka v šoli do 14:30 recimo, in popoldan ima nek trening... pol boš težko kvalitetno vzgajal otroka, če te ni med vikendom doma ko je on doma... to je pač dejstvo, ampak ni to glavno bistvo.

In tudi zato trdim da če nedelje zapremo, ne bo skorajda nobenega viška ljudi, ker v trgovini zadnjih 5+ let drastično primanjkuje kadra...

Kar se pa tiče tega:

Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi vas trgovci pretepli za to navijanje za zaprtje trgovin.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delavci prosili šefa, če bi morda tudi oni odprli v nedeljo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, bi delodajalci sami zapirali trgovine, kjer se jim to ekonomsko nebi izplačalo.
Če bi bilo nedeljsko delo plačano nadpovprečno, vse te debate nebi bilo.
No, mogoče bi se še vedno našla kakšna cerkvena rit, ki bi jokala, da trgovk ni pri nedeljski maši, pa je to grob poseg v versko svobodo....


Ja se strinjam s tabo... ampak problem je da mora bit tale številka nedeljskega dela vredna vsaj 3 navadne delovne dni med tednom... tu je bistvo... Nedeljsko, nočno in praznično delo bi moralo biti tako ovrednoteno, da kdorkoli DELA v nedeljo v realnem sektorju mora zato imet tako računico, da mu ne bo težko plačat res dobrih denarjev zaposlenim, če je ni, je bolje za psiho zdravstvene razloge da si doma...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

@Mato - Torej je res, da govoriš bedarije!

Kakšen Stentime in 'podobni primeri'? Kakšno delo po 13 dni skupaj?

Da se to NE more tako delati je že sedaj zasidrano v zakonodaji. Delavec ki mu ne ustreza, da ga delodajalec nezakonito izkorišča, ima že danes vsa potrebna orodja pri roki, da se pred tem obvaruje - samo 1 sam jeben telefonski klic mora opraviti!

Ker pa je delavska golazen tako usrana, da niti enega usranega telefonskega klica ne more naresti, da bi se zaščitili, niti ne da odpovedi, pa potem TI in še nekateri 'tvoji' mislite, da je treba kar vse trgovine ob nedeljah pozapreti?

To je tako, kot če imaš najbolj počasni avto na avtocesti, pa bi potem zahteval, da se prepove prodajo vseh hitrejših avtomobilov!

Ej, fantje pa kaj je narobe z vašo logiko?

NIHČE ni prisiljen, da dela za kogarkoli. Če je delodajalec izkoriščevalec, ga prijaviš, ali pa daš odpoved in greš drugam. Samo budala bo delala še naprej in signalizirala, da je prav, da se jo nateguje in prosila, če se jo lahko še en malo.

Sploh pa ne vem, kaj se to tebe tiče, če se take budale pustijo izkoriščati. Očitno jim ustreza. Kaj se potem TI vtikaš v to? Če se jim nebi šlo za tisti usran drobiž, najbrž nebi delali? Ti bi jim pa še tega 'za zakonom' odžrl?
Čak mal...kdo si ti? Od kje tebi taka pravica, da boš TI drugim govoril, pod kakšnimi pogoji smejo delati, če sami nimajo nič proti? Neke vrste papež ali kaj?

Stentime? Kdo pa je delavcem kriv, da niso ostali doma, kot jim to veleva zakon?
To vidiš dejansko samo pri nas - ker se en zakon ne izvaja, potrebujemo še enega, ki se ga potem spet ne bo izvajalo. In potem še enega...? Ali koliko jih še?

In to samo zaradi takih, kot si TI.

Ne rabimo nobenega novega zakona in novih prepovedi. Namesto cviljenja o novih prepovedih se raje ubadajte s tem, da se obstoječe izvaja!

Na koliko področjih imamo zakone, ki se ne izvajajo? Pa čisto povsod se problema lotevajo z nekimi novimi. Hudiča, pa kaj je narobe z zakonodajalci? Naj raje sprejmejo zakon, da bo letela glava tistemu, ki bi moral nadzirati izvajanje zakona in kršitelje ustrezno sankcionirati! In to kaznovati brez presedanja s stolčka na stolček po sistemu rotacije med državnimi uradi, po možnosti še celo na višji položaj od predhodnega, da se ga fino nagradi za neopravljeno delo.

TU je naš problem, ne pa v tem, da obstaja možnost, da so trgovine lahko odprte ob nedeljah!
In problem je v butcih, ki tega problema ne vidijo, ga celo podpirajo z zahtevanjem vedno novih zakonov in predpisov, ki se jih na koncu še manj upošteva.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Mato - Torej je res, da govoriš bedarije!

Kakšen Stentime in 'podobni primeri'? Kakšno delo po 13 dni skupaj?

Da se to NE more tako delati je že sedaj zasidrano v zakonodaji. Delavec ki mu ne ustreza, da ga delodajalec nezakonito izkorišča, ima že danes vsa potrebna orodja pri roki, da se pred tem obvaruje - samo 1 sam jeben telefonski klic mora opraviti!

Ker pa je delavska golazen tako usrana, da niti enega usranega telefonskega klica ne more naresti, da bi se zaščitili, niti ne da odpovedi, pa potem TI in še nekateri 'tvoji' mislite, da je treba kar vse trgovine ob nedeljah pozapreti?

To je tako, kot če imaš najbolj počasni avto na avtocesti, pa bi potem zahteval, da se prepove prodajo vseh hitrejših avtomobilov!

Ej, fantje pa kaj je narobe z vašo logiko?

NIHČE ni prisiljen, da dela za kogarkoli. Če je delodajalec izkoriščevalec, ga prijaviš, ali pa daš odpoved in greš drugam. Samo budala bo delala še naprej in signalizirala, da je prav, da se jo nateguje in prosila, če se jo lahko še en malo.

Sploh pa ne vem, kaj se to tebe tiče, če se take budale pustijo izkoriščati. Očitno jim ustreza. Kaj se potem TI vtikaš v to? Če se jim nebi šlo za tisti usran drobiž, najbrž nebi delali? Ti bi jim pa še tega 'za zakonom' odžrl?
Čak mal...kdo si ti? Od kje tebi taka pravica, da boš TI drugim govoril, pod kakšnimi pogoji smejo delati, če sami nimajo nič proti? Neke vrste papež ali kaj?

Stentime? Kdo pa je delavcem kriv, da niso ostali doma, kot jim to veleva zakon?
To vidiš dejansko samo pri nas - ker se en zakon ne izvaja, potrebujemo še enega, ki se ga potem spet ne bo izvajalo. In potem še enega...? Ali koliko jih še?

In to samo zaradi takih, kot si TI.

Ne rabimo nobenega novega zakona in novih prepovedi. Namesto cviljenja o novih prepovedih se raje ubadajte s tem, da se obstoječe izvaja!

Na koliko področjih imamo zakone, ki se ne izvajajo? Pa čisto povsod se problema lotevajo z nekimi novimi. Hudiča, pa kaj je narobe z zakonodajalci? Naj raje sprejmejo zakon, da bo letela glava tistemu, ki bi moral nadzirati izvajanje zakona in kršitelje ustrezno sankcionirati! In to kaznovati brez presedanja s stolčka na stolček po sistemu rotacije med državnimi uradi, po možnosti še celo na višji položaj od predhodnega, da se ga fino nagradi za neopravljeno delo.

TU je naš problem, ne pa v tem, da obstaja možnost, da so trgovine lahko odprte ob nedeljah!
In problem je v butcih, ki tega problema ne vidijo, ga celo podpirajo z zahtevanjem vedno novih zakonov in predpisov, ki se jih na koncu še manj upošteva.


Naš problem je ZAKONODAJA ki je taka, da se jo PREVEČ ENOSTAVNO IZKORIŠČA... to je težava... enako je z mutenjem službene poti, pa neobdavčena malica itd... namesto da bi zakone poenostavili in združili marsikaj pod bruto in tako onemogočili izogibanje davkov in da bi delovni čas uredili tako da enostavno večkot 5 dni na teden ne smeš delat in da bi bilo spletno logiranje in FURS takoj vidi na strežnikih kdaj se je katera davčna prijavila, se mi še kar igramo neko foro, ko bo nekdo ki rabi plačo prijavljal lastne delodajalce =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

@MATO - če meni paše delati več kot 5 dni - zakaj bi kdo imel pravico, da mi to brani?

Pojdi nazaj na kmetijo, tja, od koder vsi naši predniki nekje prihajajo - ali boš tam tudi rekel kravi, da naj v soboto in nedeljo da mir, ker zakon pravi, da smeš delal samo 5 dni na teden?

Delo je svobodna izbira. Tudi koliko boš delal je tvoja svobodna izbira.
Eni ljudje imajo po dve službi, delajo po dva šihta, ker potrebujejo denar, da lahko preživijo družino. Tudi to bi prepovedal z zakonom?

Pa ko prideš iz službe, pa soboto in nedeljo rihtaš vrt... bomo tudi to prepovedali?

Ne! Ne rabimo nobenih prepovedi. Rabimo samo delavca, ki bo zahteval, da se njegove pravice spoštuje! Delavca, ki ne bo usran pred šefom, ki se mu bo na koncu še posmehoval.
Prevzgojiti je treba delavca in mu nuditi podporo, da ne bo pristal v socialnem breznu, če se bo uprl delodajalcu, ki bi od njega zahteval nekaj uoper njegovo svobodno voljo, kar ni v sladu z zakonom in/ali pogodbo o zaposlitvi.

Slednja dva dokumenta namreč že popolnoma vse urejata. Popolnoma ničesar drugega ne potrebuješ več. Nobenega FURSA - samo delavca, ki bo udaril po mizi in rekel 'tako z mano ne boš delal!'.

Ne vem, od kje ideja, da bodo vse urejali in reševali drugi, da delavcu ne bo treba niti s prstom migniti, da bo dobil, kar mu pripada. Za pravice se je treba boriti. Če popustiš, pričneš izgubljati pravice. Pa ni važno, ali so te zapisane v zakonu ali ne. Če pustiš, da se te nateguje, pač boš nategnjen, pa naj piše v zakonu karkoli hoče!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Naš problem je ZAKONODAJA ki je taka, da se jo PREVEČ ENOSTAVNO IZKORIŠČA...
Naš problem ZAKONODAJE je kvečjemu ta, da so se ljudje navadili, da celo življenje preživijo v eni službi - v dobrem in slabem.

V tujini je menjava službe precej-krat pogostejša kot pri nas. Delavcem nekaj ni všeč, in gredo drugam. Seveda tudi obratno.

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@MATO - če meni paše delati več kot 5 dni - zakaj bi kdo imel pravico, da mi to brani?

Pojdi nazaj na kmetijo, tja, od koder vsi naši predniki nekje prihajajo - ali boš tam tudi rekel kravi, da naj v soboto in nedeljo da mir, ker zakon pravi, da smeš delal samo 5 dni na teden?

Delo je svobodna izbira. Tudi koliko boš delal je tvoja svobodna izbira.
Eni ljudje imajo po dve službi, delajo po dva šihta, ker potrebujejo denar, da lahko preživijo družino. Tudi to bi prepovedal z zakonom?

Pa ko prideš iz službe, pa soboto in nedeljo rihtaš vrt... bomo tudi to prepovedali?

Ne! Ne rabimo nobenih prepovedi. Rabimo samo delavca, ki bo zahteval, da se njegove pravice spoštuje! Delavca, ki ne bo usran pred šefom, ki se mu bo na koncu še posmehoval.
Prevzgojiti je treba delavca in mu nuditi podporo, da ne bo pristal v socialnem breznu, če se bo uprl delodajalcu, ki bi od njega zahteval nekaj uoper njegovo svobodno voljo, kar ni v sladu z zakonom in/ali pogodbo o zaposlitvi.

Slednja dva dokumenta namreč že popolnoma vse urejata. Popolnoma ničesar drugega ne potrebuješ več. Nobenega FURSA - samo delavca, ki bo udaril po mizi in rekel 'tako z mano ne boš delal!'.

Ne vem, od kje ideja, da bodo vse urejali in reševali drugi, da delavcu ne bo treba niti s prstom migniti, da bo dobil, kar mu pripada. Za pravice se je treba boriti. Če popustiš, pričneš izgubljati pravice. Pa ni važno, ali so te zapisane v zakonu ali ne. Če pustiš, da se te nateguje, pač boš nategnjen, pa naj piše v zakonu karkoli hoče!


Daj ne bluzi... Ce meni pase tebe ustrelit zakaj bi bil zato kaznovan... Ne vem zakaj prepovedi... Obicajno so prepovedi zato da ljudje ne pregorijo... Zato je tudi minimalna placa in zato je kup drugih zadev kot omejitev nadur itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

starfotr je izjavil:

Zagotovo imam višjo izobrazbo, kot ti.


A to tam približno 1000 m nadmorske višine?! :D

SeMiNeSanja ::

@MATO - če kdo bluzi, si to ti!

Stvari, o katerih govori tema so ŽE ZDAVNAJ zakonsko urejene. Dodatno so urejene v pogodbah o zaposlitvi.

ZAKAJ potem posiljuješ z novimi zakoni in prepovedmi?

ČE se komu krši pravice, naj poda ustrezno prijavo po obstoječi zakonodaji in stvar rešena.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@MATO - če kdo bluzi, si to ti!

Stvari, o katerih govori tema so ŽE ZDAVNAJ zakonsko urejene. Dodatno so urejene v pogodbah o zaposlitvi.

ZAKAJ potem posiljuješ z novimi zakoni in prepovedmi?

ČE se komu krši pravice, naj poda ustrezno prijavo po obstoječi zakonodaji in stvar rešena.


Torej so zakoni le potrebni... Me veseli da si skapiral.

Ja je ze, ampak nikjer ne pise da ne gre obstojecih zakonov korigirat ker situacija se spreminja zdaj pa te ignoriram naprej
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

sunshine403 je izjavil:


No pa da ne bos rekel, da na pamet... evo ti link od enega recimo (za info... Sonntag je nedelja):
https://www.spar.at/standorte/eurospar-...
Öffnungszeiten
Dienstag: 07:00–19:00
Mittwoch: 07:00–19:00
Donnerstag: 07:00–19:00
Freitag: 07:00–19:00
Samstag: 07:00–18:00
Sonntag: 10:00–13:30 15:30–18:00
Montag: 07:00–19:00


O izjemah smo že govorili. Zdaj pa najdi v neturstičnem kraju kakšen špar, lidl , hofer(pa ne iskat take v bližini bolnišnic), ki dela, jaz pa ti medtem poiščem bencinske servise in pekarne.

Solatko, sicer imaš drug ime, ampak moto je isti (Jack of all trades, master of none).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Je pa tudi res, da kaj točno ti pomaga če si ti fraj pon in tor, če imaš otroka v šoli do 14:30 recimo, in popoldan ima nek trening... pol boš težko kvalitetno vzgajal otroka, če te ni med vikendom doma ko je on doma... to je pač dejstvo, ampak ni to glavno bistvo.

Tako kot še v nešteto ostalih panogah. Takšno je življenje, deal with it.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Je pa tudi res, da kaj točno ti pomaga če si ti fraj pon in tor, če imaš otroka v šoli do 14:30 recimo, in popoldan ima nek trening... pol boš težko kvalitetno vzgajal otroka, če te ni med vikendom doma ko je on doma... to je pač dejstvo, ampak ni to glavno bistvo.

Tako kot še v nešteto ostalih panogah. Takšno je življenje, deal with it.


Točno to delamo.

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

O izjemah smo že govorili. Zdaj pa najdi v neturstičnem kraju kakšen špar, lidl , hofer(pa ne iskat take v bližini bolnišnic), ki dela, jaz pa ti medtem poiščem bencinske servise in pekarne.

A bejz.... po tvoje so izjeme IZKLJUCNO IN SAMO trgovine na zelezniskih, letaliscih in sedaj se bolnisnicah, ter trgovine s spominki. Ta zgoraj ni ne na zelezniski, ne na letaliscu, od prve bolnisnice je kaksnih 40km. Pa tudi trgovina s spominki ni. Torej? Kdo sedaj laze. Ja vem je tezko priznati, da otresas o stvareh o katerih nimas pojma. Dosti bo, adijo.

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:


Torej so zakoni le potrebni... Me veseli da si skapiral.

Dejmo kar uzakonit, da mora vsak imeti 3000€ plače. Očitno se z zakoni vse reši pa to... morda v kakšni Severni Koreji. Prosti trg in državne regulacije pa le stežka sobivajo, če se država preveč vmešava bo trg hitro odgovoril nazaj. Potem ne boste imeli dela proste dneve zgolj v nedeljo ampak tudi preostale dni v tednu. Ko bodo podjetja množično začela menjati nizko kvalificirano delovno silo z roboti boste pa ti isti ljudje spet jokali, da ne morete do služb, ker so vas nadomestili z roboti.

49106 je izjavil:


Točno to delamo.

Nah, vi hočete, da država to počne namesto vas.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

xmetallic je izjavil:


49106 je izjavil:


Točno to delamo.

Nah, vi hočete, da država to počne namesto vas.



Ne boš verjel, temu se reče demokracija.




sunshine403 je izjavil:


A bejz.... po tvoje so izjeme IZKLJUCNO IN SAMO trgovine na zelezniskih, letaliscih in sedaj se bolnisnicah, ter trgovine s spominki



Spet si se zlagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

Spet si se zlagal.

Matr je tezko priznat da se motis a ne? Je lazje druge obtozevat laganja. Tvoj post:

Lažeš, kradeš, bolje ješ. Seveda imajo zakon, ki je ne dovoljuje nedeljskega obratovanja (razen določenih izjem).

Ampak hej, dajmo se it mal whataboutisma, zakaj so trgovine s suvenirčki in pa tiste na letališčih ter na železniških postajah odprte, druge pa ne?


No tisti link, ki sem ti ga nalima visje, ki dokazuje da so TUDI DRUGE TRGOVINE odprte, je tocno to kar ti trdis, da jim zakon prepoveduje. Tista trgovina NI na letaliscu, NI na zelezniski postaji in NI trgovina s spominki. Bos se kar trdil, da obstaja zakon, ki prepoveduje odprtje drugih trgovine kot "pa tiste na letališčih ter na železniških postajah"? Ce ja, se vsaj pomatraj pa ta zakon najdi. Drugace pa pozri svoj ego in priznaj da si se zmotil. Tudi boljsi od tebe se motijo
««
45 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263385 (2680) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314895 (4262) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913158 (11273) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929385 (22761) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139368 (8182) MadMicka

Več podobnih tem