» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
43 / 56
»»

Slopek ::

Drugace je ta debata dost bedna. Ja, splaca se imet odprto v nedeljo, ker smo pac potrosna druzba. Tisti, ki bi to rad spremenil, naj v nedeljo ne nakupuje. Sam recimo ne in ko nas bo takih, ki v nedeljo ne zabijamo casa v trgovini dosti, se jim ne bo izplacalo in bodo zaprli...simple

Glugy ::

Naj bo v nedeljo zaprt; bo vsaj en vnaprej zagotovljen frej dan da lahko tud pol kej planiraš par tednov vnaprej. Drgač je to za trgovce bolj noro ker jim pozno povedo katero nedeljo bodo delal pa katero ne; pa se zmislijo tik pred zdajci kak pa kako. Kot trgovec si v podrejenem položaju tak da menit se z delodajalcem da bi bil vsako nedeljo frej...vso srečo pri tem; ne boš uspešen.

Ni mi jasno kak da eni primerjate nujne javne storitve kot so policija; gasilci; zdravstvo z trgovino. Narava poklica je popolnoma drugačna. Če v nedeljo ne bo trgovin odprtih ne bo konc sveta; ne bo noben umrl zarad tega al pa prevzel nadzor nad državo; al pa izgubil premoženje. Pač ne morš enako obravnavat jabolk pa hrušk. Je vseeno teža trgovine manjša do te mere da jo lahko za en dan spustimo medtem ko ne mormo spustit iz rok delo kritičnih služb.

Glej probimo z zaprtjem trgovin za nedeljo pol pa da vidmo kok bo "hudo" zarad tega po enem letu. Grem stavt da se bodo vsi navadl pa prilagodil. Če bo kdo zarad tega službo zgubil jo pa bo; bo pa vsaj tistih 90% zaposlenih ki bodo ostal imel več človeškega dostojanstva pri zaposlitvi. Kar se mi zdi pa da je tud nekaj vredno.

solatko ::

SeMiNeSanja - Male trgovine so propadle, ker je lahko M cenejši in ima večjo izbiro, ne zaradi zaprtja ob nedeljah. Pri M vedo, da je BTC preblizu in v nedeljo nebi imeli toliko prometa, da se splača imet odprto. Ko so bile v malo večjih krajih dežurne trgovine, drugo pa zaprto, so delale kar lep dobiček ob nedeljah in celo praznikih.

Glugy - Sam se pri nobenem delodajalcu ne boš nič zmenil, organizirajte se pa bo druga pesem. Dostojanstvo si pridobiš z odnosom do dela in ne s tem, da je trgovina zaprta v nedeljo. Odnos naših delodajalcev v sloveniji je tako podcenjevalen, zahteve šefa samoumevne, oklonitev pa slab odnos do dela in, če bo padel dobiček, bo še bolj, to pa se spremeni samo z močno sindikalno organiziranostjo.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

ferdov je izjavil:

Referendum, ki je bil leta 2003 je imel naslednje rezultate:
21. septembra 2003 je imelo pravico glasovati skupaj 1.618.978 volivcev
Glasovalo je skupaj 445.842 volivcev ( 27,54 %)
Z besedo "ZA" odgovorilo 256.461 volivcev ali 57,53 % od števila oddanih glasovnic.

Torej je ZA zaprtje trgovin glasovalo 256.461 od 1.618.978 volilnih upravičencev. Glede na veljavno zakonodajo, je tak rezultat seveda veljaven.


Samo veljavnost referenduma se NE GLEDA na trenutno veljavno zakonodajo ampak na zakonodajo na dan štetja glasov =) Takrat pa je bila drugačna in JE veljaven!

SeMiNeSanja je izjavil:

Ma kakšna konkurenca!
Naš Mercator na vasi je VSE nedelje zaprt - pa začuda še vedno ni propadel!

Tisti referendum pa je bil zgolj merjenje slovenskega hinavstva.
Če bi VSI ki so glasovali za zaprtje ob nedeljah šli k maši, namesto v trgovino, se trgovinam nebi splačalo imeti odprto.

Torej ljudje hočejo, da so trgovine odprte, samo priznati jih je sram. Tako zelo sram, da še na volitvah glasujejo zoper svojo navado, kot da bi jim kdo gledal pod prste, kako glasujejo.

Upam, da naslednjič, ko bodo spet v nedeljo delali intervjuje pred trgovinam, da bodo gospodo, ki si v kamero drznejo izjaviti "jaz sem za zaprtje" vprašali, kaj vraga tam počne, če je za zaprtje! Kaj res noben novinar nima jajc? Ali je to že preveč politično nekorektno, da vprašaš, kako si lahko zoper nekaj, čeprav so te točno pri tem ujeli.

Kot da ujameš obiskovalca bordela, ko tega zapušča, pa ti izjavi "jaz sem strogo za zaprtje vseh bordelov in ukinitev prostitucije"

Ena navadna hinavska dvoličnost.

Me prav zanima, koliko teh, ki tukaj navijajo za zaprtje trgovin, ni šlo nikoli v nedeljo v trgovino. Stavim, da ga ni Slovenca, ki še nikoli ni izkoristil to možnost. Upam, da je takoj po tem letel k spovedi. Pa mogoče še k Angelci Likovič, da bi ga našeškala po riti, ker je na gospodov dan bil tako nespodoben.


Bravo... torej si tudi dvoličen če si proti rasizmu? Pa proti pobijanju ljudi na ulicah brez razloga... ker po tvoji logiki vse to kar si proti počneš samo si kao proti lastni navadi... saj če ne pobijaš zakona za to ne rabiš kot ne rabiš zaprtje trgovin v nedeljah če ne hodiš tja kajne? =)

Seems super logical!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Trgovinska zbornica je lepo povedala, da so za zaprtje, če to velja za vse trgovine na področju SLO, ne, da je cel kup izjem, ki z že tako višjimi cenami, lahko konkurirajo samo takrat, ko drugi niso odprti (trenutno je to noč in nedelje, prazniki). Poleg tega, so opozorili, da se bo povečal promet v sosednjih državah, ki trgovnie ob nedeljah imajo odprte I, HR, Madžarska,...
Sam referendum je BŠ, s takimi procenti je vprašljiv za vsako mednarodno sodišče pa demokratično politiko tudi.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

49106 ::

Glede referenduma je že Rocky leppo razložil:

RockyS je izjavil:

40+ strani debat o zadevi, ki je bila razčiščena na najbolj demokratičen način - na referendumu.

Kaj ima sedaj veze, kdo bi delal, kdo ne bi? Kdo služi in kdo ne? Kdo je good guy in kdo bad guy?


Referendum je pokazal, kaj si večina ljudi (beri: tisti, ki so se ga udeležili, udeležba je bila dovolj visoka da je veljaven) želi.


Vse ostalo izpadete kot UK, ki jim je bilo vseeno za brexit, v trenutku ko je bil znan rezultat referenduma pa vsi v zrak kaj je vse je narobe z brexitom in zahtevali celo nov referendum.

Sprijaznite se. Volja ljudstva ni bila upoštevana, bi rekel da kršena ampak ne vem, če je neupoštevanje referenduma kršitev bilo česa, razen iz moralnega vidika.

Ko bosta Janša ali Trump ponavljala volitve dokler ne bosta izvoljena se ne čuditi sistemu, ker si marsikdo želi točno tak sistem, ampak "ja, to vprašanje je specifika in ni enako kot volitve" - ni res, popolnoma enako je.




solatko je izjavil:

Poleg tega, so opozorili, da se bo povečal promet v sosednjih državah, ki trgovnie ob nedeljah imajo odprte I, HR, Madžarska,...


To so zgodbice za otroke.


solatko je izjavil:

Mato989 - Trgovinska zbornica je lepo povedala, da so za zaprtje, če to velja za vse trgovine na področju SLO, ne, da je cel kup izjem, ki z že tako višjimi cenami, lahko konkurirajo samo takrat, ko drugi niso odprti (trenutno je to noč in nedelje, prazniki).


Ja, tudi petrol je trgovina, če to misliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Zgodbica za otroke je politično omejevanje časa delovanja določenih panog. Kaj pa ekonomska svoboda?
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Trgovinska zbornica je lepo povedala, da so za zaprtje, če to velja za vse trgovine na področju SLO, ne, da je cel kup izjem, ki z že tako višjimi cenami, lahko konkurirajo samo takrat, ko drugi niso odprti (trenutno je to noč in nedelje, prazniki). Poleg tega, so opozorili, da se bo povečal promet v sosednjih državah, ki trgovnie ob nedeljah imajo odprte I, HR, Madžarska,...
Sam referendum je BŠ, s takimi procenti je vprašljiv za vsako mednarodno sodišče pa demokratično politiko tudi.


Trgovinska zbornica je nerealna... kako naj Petrol zapre trgovine če morš it not kupit oz. plačat bencin... In kdo upa položit svoj lajf in denar na to da se RES bo povečal promet v sosednjih državah?

solatko je izjavil:

Messiah - Zgodbica za otroke je politično omejevanje časa delovanja določenih panog. Kaj pa ekonomska svoboda?


Saj zato pa sem jaz napisal kaj je potrebno nardit, NE OMEJEVAT delovnega časa ampak država naj enostavno predpiše da so nedeljske ure plačane tam 1:3 oz. 300%... ali pa morda kar 500%... za realni sektor... enako za nočne... kdor dela TAK profit, pa naj ima odprto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

SeMiNeSanja ::

Še zmeraj mi ni jasno, zakaj je nedelja za zaposlenega v trgovini bolj dragocena, kot za kelnarco ali kuharico.

Vsi si lahko nakupijo pijače in živila med tednom, v nedeljo pa doma kuhajo.
Torej zaprimo še gostilne!

Pa bencinske črpalke tudi ne rabijo biti odprte ob nedeljah. Pa kino, gledališče, muzeji, razstave,.............

Pod črto smo vedno znova tam pri bednem argumentu "ne znam se vzdržat, prosim prepovejte, da ne bom več v skušnjavi"
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Še zmeraj mi ni jasno, zakaj je nedelja za zaposlenega v trgovini bolj dragocena, kot za kelnarco ali kuharico.

Vsi si lahko nakupijo pijače in živila med tednom, v nedeljo pa dom kuhajo.
Torej zaprimo še gostilne!

Pa bencinske črpalke tudi ne rabijo biti odprte ob nedeljah. Pa kino, gledališče, muzeji, razstave,.............

Pod črto smo vedno znova tam pri bednem argumentu "ne znam se vzdržat, prosim prepovejte, da ne bom več v skušnjavi"


Zato ker zapremo čimveč kar lahko... kot pravim, če obrneva tvojo logiko in "zaprtje" zamenjamo z "odprtjem" mi tudi ti ne morš dat nobenega dobrega razloga za 99% služb zakaj (ki so) zakaj so doma v sob in ned= Torej odpremo vse?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

Mato989 je izjavil:



Trgovinska zbornica je nerealna... kako naj Petrol zapre trgovine če morš it not kupit oz. plačat bencin.


A si videl kako imajo rešeno za alkohol, da ga ne moreš dobit po 21h?


Mato989 je izjavil:


Saj zato pa sem jaz napisal kaj je potrebno nardit, NE OMEJEVAT delovnega časa ampak država naj enostavno predpiše da so nedeljske ure plačane tam 1:3 oz. 300%... ali pa morda kar 500%... za realni sektor... enako za nočne... kdor dela TAK profit, pa naj ima odprto...


Na papirju niti ni slaba rešitev, v praksi pa so se temu izognili tako, da zdaj ob nedeljah delajo predvsem študenti in pa preko podjemne pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

49106 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Trgovinska zbornica je nerealna... kako naj Petrol zapre trgovine če morš it not kupit oz. plačat bencin.


A si videl kako imajo rešeno za alkohol, da ga ne moreš dobit po 21h?


Mato989 je izjavil:


Saj zato pa sem jaz napisal kaj je potrebno nardit, NE OMEJEVAT delovnega časa ampak država naj enostavno predpiše da so nedeljske ure plačane tam 1:3 oz. 300%... ali pa morda kar 500%... za realni sektor... enako za nočne... kdor dela TAK profit, pa naj ima odprto...


Na papirju niti ni slaba rešitev, v praksi pa so se temu izognili tako, da zdaj ob nedeljah delajo predvsem študenti in pa preko podjemne pogodbe.


Saj to sem tudi že razdelal v predlogu kaj nardit, če se ti ne ljubi rihtat, ti na kratko povem, da se ukine tako podjemna kot vse oblike dela ki niso enotna pogodba o zaposlitvi... spreminjajo se lahko samo ure tedensko 2-40...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Bencina ne moreš natankat v soboto? Poglej kakšen delovni čas imajo italjanske črpalke ob meji s SLO.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Bencina ne moreš natankat v soboto? Poglej kakšen delovni čas imajo italjanske črpalke ob meji s SLO.


Seveda ga lahko, ampak vprašanje je ali ŽELIMO, da pri nas v nedeljo ne tankajo tujci... razen če predlaga trgovinska zbornica zapret še meje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

Bistvo je v tem, da ima vsakdo pravico do tega, da sam odloča o tem, ali želi delati v nedeljo ali ne.

Nekateri pa hočete ljudem jemati to pravico, pod pretvezo, da bolje od njih veste, kaj je zanje dobro.

Pri tem pa ste tako pristranski, da bi taka prepoved naj veljala le za tisto, kar vam ni potrebno. Kar VI potrebujete, pa mora biti na razpolago tudi 24/7.

Zakaj pa potem ne zapremo še cerkve ob nedeljah?
Cerkve namreč silijo družine, da gredo poslušat farja, namesto da bi šla družina skupaj na izlet v hribe ali kam drugam.
Ko je pri nas 'na vasi' farmošter hotel 100% prisotnost mulca pri nedeljskih mašah, sem mu lepo povedal, da imamo mi nedelje za družino in če mu kaj ni všeč, potem tudi prav, pač mulc ne bo šel k prvem obhailu, ne k verouku.
No, pa je potem tako tudi bilo - za vse mulce, ne samo za prvega.

Torej: zakaj že zapreti trgovine, dovoliti pa odprto cerkev? K maši greš lahko vsak drugi dan med tednom!

In če meni bolj ustreza hoditi v trgovino v nedeljo, trgovina pa je odprta, se ne bom hinavčil in tulil naokoli, da naj bodo zaprte....potem pa s figo v žepu vseeno šel nakupovat.

Prodajalci pa itak da bi radi delali - samo dajte jim ustrezen zaslužek, ki jim gre! Ostale pravice (kolikokrat na mesec jih lahko doleti nedeljsko delo, ipd.) so si pa tako in tako že zdavnaj priborili. In RES se ne gre za neke številke, zaradi katerih se lahko kdorkoli kaj pritožuje. Drugače pa naj za en mesec zamenjajo s kakšno medicinsko sestro!

Na strani delavcev se gre izključno za denar in nič drugega. Kdor trdi karkoli drugega se zgolj grdo spreneveda. In ne nabijat - tudi 50€ več bi marsikomu ogromno pomenilo. Če pa zaprete trgovine in delavec ne bo mogel zaslužiti tisti dodatek za nedeljsko delo, pa verjemite, da vam za to ne bo nihče hvaležen! Tistim, hočejo delati jemljete to možnost! Tisti, ki noče delati pa naj se mu da na voljo, da pač ne bo delal. Če v kolektivu ni nikogar, ki bi hotel delati v nedeljo, boš pač imel zaprto. Je lahko še bolj preprosto?
Ko pa boš ponudil dovolj visoko plačilo, pa magar na podjemno pogodbo, pa bo morda prišel k tebi delat nekdo iz sosednje trgovine, ki je sicer zaprta - če že tvoji nočejo delat.

Samo naj se že nehajo vmešavat politiki in cerkvenjaki, pa bo trg vse sam pošlihtal, če mu ponudiš ustrezne okvire za to.

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Bencina ne moreš natankat v soboto? Poglej kakšen delovni čas imajo italjanske črpalke ob meji s SLO.


Seveda ga lahko, ampak vprašanje je ali ŽELIMO, da pri nas v nedeljo ne tankajo tujci... razen če predlaga trgovinska zbornica zapret še meje =)

Kaj tebe briga kaj 'želimo'?
Črpalkar ima legitimno željo da proda goriva kolikor ga lahko.
Kje je pa legitimnost tvoje želje, da mu to prepoveš?

V veliko malih trgovinah ob nedeljah delajo lastnik in njegovi domači.
Tudi tem hočete prepovedat, da bi delali? S kakšno pravico?

Lasje mi gredo pokonci, ko si nekateri jemljejo pravico odločati o tem, kaj je za nekoga dobro in kaj mora ali ne sem kdo drug početi!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Mato989 - Ravno tako ne želimo, da pri nas kupujejo tujci. Pred korono, je bilo v Mariboru, v trgovskih centrih ogromno Hrvatov in Avstrijcev, njihov denar ni nič vreden, da bi jim to njihovo željo ne izpolnili?
Na večino tvojih trditev, ti dam odgovor, ki tvojo trditev spodbije, zato se ne trudi. Gre samo za to, da naj si trgovci preko sindikata uredijo plačila in nič drugega. Misliš, da so plače v A, D,.. rezultat dobrote delodajalcev ali rezultat trdih pogajanj sindikatov z njimi (ob konkretnih stavkah, ki jih moraj v teh državah plačati sindikati, pri nas pa delodajalci pa se ne upamo stavkat).
Delo krepa človeka

49106 ::

100x premleta tema. Trgovine so ob nedeljah zaprte in tako bo tudi ostalo.

solatko ::

Messiah - Odvisno od tega, kaj bojo trgovci dosegli na socialnem svetu, kjer se bo popravljal pripravljen zakon.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

49106 je izjavil:

100x premleta tema. Trgovine so ob nedeljah zaprte in tako bo tudi ostalo.

Samo glej, da te ne bo kakšen novinar v nedeljo ujel pred trgovskim centrom....

Mu boš potem tudi razložil kaj tam počneš, ko si tako striktno proti odprtju?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

zmaugy ::

c3p0 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Trgovine so nujne in to tako, da smo v njih tako pogosto, da brez problema en dan na teden nismo. To je tisti dan, ko gremo morda v kino.


V kinu pa ne delajo za 25EUR/dan in so z veseljem odprti tudi v nedeljo? Ne spomnim se, da bi kdaj šel v nedeljo v kino. Dajmo zapret vsa kina v nedeljo.

Nimam težav s tem.

asdf_jklc je izjavil:

Ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Marsikateri drugi poklic zahteva delo ob nedeljah. Komur ne paše bit v nedeljo v službi, ima možnost it delat drugam.


Tako je! Tudi minimalna plača in 40 urni delovni teden so neumnosti. Prepustimo vse prostemu trgu. Se bojo že delodajalci in delojemalci dogovorili v skupno zadovoljstvo. /s

Pa tudi ne vem zakaj se država vtikuje v trgovanje z notranjimi informacijami in potencialne prevladujoče položaje na trgu. Prosti trg naj vse zregulira. God will sort them out./s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hojnikb ::

Kvinta je izjavil:

Trgovine bi mogle bit že v soboto zaprte.

Prvih tedn bi jamrali ,drugi tedn bi jamrali še samo najbolj vztrajni pol pa bi bil lepo mir :P

Pa seveda fuck you vsem, ko cez teden cele dneve delajo...
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Trgovine bi mogle bit že v soboto zaprte.

Prvih tedn bi jamrali ,drugi tedn bi jamrali še samo najbolj vztrajni pol pa bi bil lepo mir :P

Pa seveda fuck you vsem, ko cez teden cele dneve delajo...


Le delaš od pon do petka vsak dan od 8:00 do 21:00 potem je nekaj narobe s tabo mentalno... ali pa imaš take prihodke da si lahko privoščiš butlerja ki ti bo šel v trgovino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

Z man nic, ker nimam s tem tezav. Tut ce zaprejo za vse dni, razn ponedeljek 12-13h
#brezpodpisa

solatko ::

Trgovine živijo od kupcev, zato je prav, da so odprte takrat, ko ima kupec čas. Hitro nakupovanje ne pinaša več denarja, kot počasni premišljeni nakupi. Trgovcem že sedaj dobičke jemlje internetna prodaja, če se bojo še bolj igrali in manj prilagajali, bodo v fizičnih trgovinah kupovali samo računalniško nepismeni upokojenci.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Trgovine živijo od kupcev, zato je prav, da so odprte takrat, ko ima kupec čas. Hitro nakupovanje ne pinaša več denarja, kot počasni premišljeni nakupi. Trgovcem že sedaj dobičke jemlje internetna prodaja, če se bojo še bolj igrali in manj prilagajali, bodo v fizičnih trgovinah kupovali samo računalniško nepismeni upokojenci.


Saj vse praktično živi od kupcev ki generirajo DDV v končnifazi... torej zakaj se vse ne odpre 24/7?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Saj se bo, cez cas...
Kar nekaj uradnih stvari lahko oddas 24/7, resene pa sicer niso isti dan.
Tudi trgovine bodo tudi prej ali slej avtomatizirane.
Ce dobro premislis, se kaksna corona karantena ali dve do 2025 in bo to large scale uvedeno.
Ce pa bos zelel kaksen poseben nasvet, bos imel faq, spletnega asistenta ali pa kaksen dezurni support, kjerkoli ze bo.

49106 ::

V obratno smer bo treba. Z resursi je treba delat bolj gospodarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Mato989 - V trgovinah z avtomatskimi blagajnami, mi ne pride več na misel, da bi gledal zdolgočaseno ali slabovoljno blagajničarko, poskeniram, pokažem kartico, zmečem v voziček in adijo. Trgovcev za informacijo tako ne odbiš ali pa so zelo slabo informirani, tako, da avtomatske trgovine so prihosnost, potem bojo lahko vsi trgovci frei tudi med tednom - tekstil, obutev, orodja, avtodele,.... pa že tako kupujem po spletu, tam, kjer je ceneje.
Zaradi mene so lahko odprte samo še trgovine s kruhom in mlekom, makaroni in kakšnim kosom mesa 1x-2x na teden.
Delo krepa človeka

radmannsdorf ::

Bogi avstrijci, ki imajo ob nedeljah zaprto. Verjetno so tudi idioti. Mogoče pa sploh ne jedo, ker če delajo med tednom, takrat pa ja ne bodo še do štacune skočili. V glavnem, sploh ne vem kaj so mislili, groza!

darkolord ::

Boge tiste države, ki imajo lahko tudi 24/7 odprte trgovine!

solatko ::

radmannsdorf - To je posledica tega, da imajo trgovci višjo plačo, kot je bilo ob nedeljah ustvarjenega profita, pri nas trgovci delajo praktično zastonj. Imaš pa zato v normalnih časih v MB kupce iz A, pa tudi iz Hr. V Ljubljanskih centrih so kupci iz cele države, saj med tednom nimajo časa za izlet v LJ ali MB, drugi pa določenih trgovin nimajo. Sedaj se bo odprla še IKEA in narod bo norel ob nedeljah po nakupih metel in palčkov, če bo odprta.

Temu se reče družbeni standard in zakaj nebi bil večji, če se to še nekomu splača?
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

Ali nebi tudi spletne trgovine v nedeljo zaprli?

Tudi tam mora na koncu nekdo obdelati naročila....

Bogokletno, če nekdo namesto pri maši visi v spletni trgovini ter časti boga Merkurja. Najbolje, da se kar z zakonom zahteva nedeljsko blokado vseh spletnih trgovin. Gremo na referendum?

Še vedno mi ni nihče pojasnil, zakaj je prodajalca v štacuni treba z zakonom bolj zaščititi kot kuharja, kelnarja, itd. itd. Imajo tako nesposobne sindikate?
V bistvu govorimo o neke vrste diskriminaciji oz. priviligiranja prodajalcev nad ostalimi poklicnimi skupinami. Argumentira pa se to priviligiranje s tem, da tak privilegij obstaja tudi v Austriji in Nemčiji?

Ravno tako nihče ni pojasnil, kdo nekomu daje pravico, da odloča o tem, ali bo njegov sosed smel delati ko se mu bo ljubilo. Ljudje naj se brigajo zase, pa bodo imeli več kot dovolj dela.
Nikakor pa ne bom sprejel, da se prodajalce prikazuje kot nekakšne moderne sužnje, ker to tudi slučajno niso. Vsaj nič bolj kot kuharji in neštete druge poklicne skupine, ki jim tudi pod razno ne pride na misel, da bi bilo delo ob nedeljah nekaj 'nezaslišanega'.

Že tako imajo prodajalci višjo zaščito, kot ostali poklici. Delež trgovin, ki imajo ob nedeljah odprto, je tudi zanemarljiv - prereka pa se, kot da bi bile VSE trgovine odprte ob vseh nedeljah in to od jutra do večera - eni in isti prodajalci pa bi notri stali vsako nedeljo - od jutra do večera.

Če bi tako bilo, potem bi res lahko govorili o sodobnih sužnjih, ki jih je treba zaščititi. Tako pa, če smo realni, od vsega bullshita na koncu ostane EDINO še argument, da hočejo več denarja, da bodo spet z 'veseljem' delali tudi tiste max. dve nedelje na mesec.

Na dolgi rok si prodajalci in prodajalke ne delajo prav nobene usluge s tem da tajijo, da se jim gre zgolj za pošteno plačilo za pošteno delo. Če potrebuješ več denarja, si dobesedno nor, če plediraš, da bi morali omejiti, koliko smeš delat.
Koliko prodajalcev bo, ki bodo rekli 'hvala vam p*, ker ste nas zaj*', če vam dejansko uspe zapreti trgovine?
Marsikomu tudi 50€ pomeni velik denar, ki jim ga ne bo nihče nadomestil!
Mogoče pa poleg vpitja za zaprtje še mesečno prispevajte po 10€ za 'poravnavo krivic' tistim prodajalcem, ki bi želeli delati, pa zaradi nekaj debilov ne bodo smeli.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

49106 je izjavil:

MrStein je izjavil:

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni.


Obratno je, ni razloga, da imamo trgovine ob nedeljah odprte.

(Ne spet začet z whataboutsimom)

Saj ni. Dejstvo je, da razlogov za zaprtje ni. pet dni sprašujemo po njih, pa noben ne zna povedat.

In samo bedak gre delat nekaj, za kar ni nobenih razlogov. (ergo: itak da bomo to naredili)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

Razlogov je precej, a kaj ko si vse spregledal.


BW, kaj če bi enega izmed naju odstranil iz teme, ker to ne pelje več nikamor?

Če drži izjava štajna in v zadnjih dneh noben ni znal navesti razloga, potem komot odstraniš mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

#000000 ::

Referendum pred desettletjem ali več NI pokazatelj stanja. Ker vmes so se nakupovalne naveda spremenile do te mere da Nekateri ljudje dejansko lahko nakupujejo samo v nedeljo.

Drugo v Avstriji moj kolega in ni edini samo ČAKA če bo dobil ŠANSO (nekdo bo odstopil) da dela za prvi maj NOČNO, nč posebnega tekoči trak, ampak on v tej noči kasira 750 evrov, enako za vse druge noćne kjer se poklopita praznik in nedelja.

tretje pri nas se to ne bo zgodilo, ker smo za lastnike trgovim samo bankomat s katerim plačujejo investicije v trgovske centre ki rastejo kot gobe po dežju. Pač oni rabijo kredite PLAČAT, cene pa prilagajajo da se čimveč pokrije, na ta način imamo NAJDRAŽJO HRANO daleč naokoli, če pa bi država UKINILA davek na hrano česar niti zarukani amerikanci nimajo, kaj mislš da bi se zgodilo ??

solatko ::

Messiah - Razlogi so samo frei trgovci na nedeljo, da bodo lahko šli na pivo v gostilno, kjer ga bo stregel natakar za podobno plačo. Ekonomski razlogi so stvar lastnikov trgovin, plačilo za nedeljsko delo, so stvar organiziranosti trgovcev, če nočejo močnega sindikata, naj imajo zanič plače. Vse ostalo so pa v glavnem politični vzroki, saj bi župniki ljudi ob nedeljah raje videli pri maši (ekonomska računica), kot pa v BTC-ju,.. ostale stranke bi se pa šle populizem, ker je to ravno sedaj krasna tema za nabiranje točk in nobena stranka noče zaostjat. Kaj pravijo pa ljudje, turisti, slučajni gostje,... .pa tako nobnega ne zanima.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

49106 ::

solatko je izjavil:

da bodo lahko šli na pivo v gostilno, kjer ga bo stregel natakar za podobno plačo.


Vseprisotni in vsemgoči solatko ve.

solatko je izjavil:

Ekonomski razlogi so stvar lastnikov trgovin


Ni res, so stvar družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Halo! Socializem je mrtev, živel kapitalizem, ti se pa zbudi. Družbena stvar je, da greš na volitve, takoj potem se pa neha.
Razlogi za zaprtje trgovin so na zelo trhlih nogah, se ti ne zdi?
Pa nimam navade hodit v trgovine ob nedeljah, morda 5x od kar je ta praksa, prej pa morda 3-4x v dežurno, če me slučajno preseneti kak obisk, saj piva, vina in kruha nimam na zalogo.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Halo! Socializem je mrtev, živel kapitalizem, ti se pa zbudi.


Preve bereš Rules of Acquisition.


solatko je izjavil:


Razlogi za zaprtje trgovin so na zelo trhlih nogah, se ti ne zdi?


Ravno obratno je.


Zakaj bi se s problemom ukvarjali en dan več namesto en dan manj. Družbenega standarda nismo zvišali, če za enako delo potrebujemo en dan več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

Razlogi za zaprtje trgovin so na zelo trhlih nogah, se ti ne zdi?


Marsikateri razlogi za zakone ki jih imamo so na zelo trhlih nogah pa jih vseeno imamo =)

Kot pravim, osebno sem sicer proti zakonu o zaprtju trgovin v nedeljah, ampak ker način kako bi to morali uredit (3x urna postavka o nedeljah in praznikih ter nočnih) potrebuje preveliko spremembo sistema in trenutno ni možna, ga podpiram...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Spet mešaš hruške in jabolka - eno je, da se država meša v podjetniško svobodo, drugo pe je to, da se delavci nočejo organizirat in se o plačah pogovarjati tako, kot je treba.
Noben lastnik ne bo zajedal v svoj dobiček, da bi prostovoljno povišal plače (strošek), dokler gre jih bo pač plačeval minimalno + kakšno drobtinico, za boljše počutje, vse skupaj pa je ena velika mizerija.

Tudi, če se trgovine zaprejo dva ali tri dni v tednu, trgovci ne bodo imeli večjih plač, samo še večji izgovor za delodajalce, da jih še malo znižajo. Srečo imajo, da je sindikat le še toliko močen, da je lahko zlobiral pri politikih določilo o minimalni plači, saj bi bile sicer te po kolektivnih pogodbah, te pa si lahko pogledaš na netu.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mato989 - Spet mešaš hruške in jabolka - eno je, da se država meša v podjetniško svobodo, drugo pe je to, da se delavci nočejo organizirat in se o plačah pogovarjati tako, kot je treba.


Saj ne bova spet ponovila zgodbe ki sva jo že ene 3x predebatirala kajne? Sindikat je takšen kot je, ker ljudje ne vidijo v sindikatu nobene koristi za vplačano članarino... krivda pa je to, da se prvi sindikat ni mogel zmenit niti osnov kot je priloga tarifnih razredov ki bi se morali avtomatsko usklajevat z minimalno plačo oz. bi 1. tarifni razred moral bit minimalna plača...

Verjetno smo UNIKUM vsaj v EU če ne še kje drugje, kjer ti lahko delodajalec v pogodbo napiše NIŽJI bruto kot ti ga mora zakonsko izplačat...

Tudi, če se trgovine zaprejo dva ali tri dni v tednu, trgovci ne bodo imeli večjih plač, samo še večji izgovor za delodajalce, da jih še malo znižajo. Srečo imajo, da je sindikat le še toliko močen, da je lahko zlobiral pri politikih določilo o minimalni plači, saj bi bile sicer te po kolektivnih pogodbah, te pa si lahko pogledaš na netu.


Saj se ne gre za višje plače, gre se za dejstvo, da so plače tako nizke, da je bolje, da probamo razbremenit urnike trgovcev in prodajalcev, itak jih je premalo, in tisti ki delajo v nedeljah, jih itak večinsko rabijo med tednom... ko sem sam delal v trgovini smo bili na izmeni 4 svetovalci... ampak ker smo delali v nedeljah, (2 svetovalca) sem vedno imel težavo sestavljat urnike, ker sta ta 2 morala biti prosta 1x med tednom... kar pomeni da v pon, tor, ali sredo nismo bili v polni zasedbi in je roba stala v skladišču, težje je bilo it na malico, stranke niso bile postrežene kot treba itd...

No če zapremo nedelje ta težava naenkrat odpade, roba bi bila vedno urejena, itd... zato sem za zaprtje nedelj. Zakaj ravno nedelj pa je razlog v dejstvu da je statistično največ folka doma v nedeljah in se lažje socializira in tudi vrtci so zaprti, pa šole, hkrati pa je večino socialnega večernega udejstvovanja v sobotnih večernih urah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Kdo naj bi po tvoje uredili, zahtevali od države, da naredi sindikate močne, namesto delavcev pa uporabi vojsko in policijo za stavkat?
Dokler bodo ljudje imeli tako miselnost kot ti, se stanje nikakor ne bo izboljšalo, samo nehajte kričat, da so sindikati zanič, če niste pripravljeni narediti nič, da bi se izboljšali, niti stavkat nočete. Po drugi strani pa šimfate Štruklja, sinkekaliste policije, Kuštrina,.. ki pa so dosegli vsaj majčkeno večjo podporo zaposlenih, kot ostali in predstavljajo kar močen komplet nasproti delodajalcu - državi.

V realnem sektorju so plače po posameznih plačilnih razredih, precej višje, kot za enako izobrazbo v JU in JS, zato so še vedno pripravljeni it za svojimi sindikalisti, če prav so tudi nič vredni, razen Kuštrin od zdravnikov.

Tudi v zadnjem odstavku mešaš jabolka in hruške - koliko mora bit prodajalcev na oddelkih, oziroma v trgovini je stvar organizacije dela, kar je zopet stvar poslovodstva, oziroma lastnikov. Če je ta slaba, se pač pozna (več je tatvin, slabša postrežba, veča se število pritožb, manj je pohval,...) in lastnik odreagira ali ne, urno obremenitev delavcev pa lepo določa zakon o delovnih razmerjih, presežke delovne obremenitve nadzira in sankcionira inšpektorat za delo, samo treba je uporabit vse, kar je v zakonih spisano.

Seveda večina delavcev zakonodaje ne pozna, je pa nujno, da jo pozna sindikalni zastopnik in, da na anomalije takoj reagira, kar se pa ne dogaja, ker sindikata enostavno v podjetjih ni ali pa je zgolj navidezno, članov je premalo, da bi lahko kaj dosti vplivali na vse skupaj in začarani krog se vrti že tri desetletja (v zgodovini Slovenije je prvi zakon, ki je sindikat postavil kot pogajalca za plače, izšel leta 1988 - Markovičev zakon o podjetjih in od takrat se delovanje po podjetjih ni čisto nič spremenilo, samo vedno večje število kritik na račun sindikatov je s strani nečlanov).

Pred tem je bil pogajanje za plače z direktorjem zadolžen delavski svet (ekvivalent današnjih nadzornih svetov) podjetja.

Sindikalna gibanja so nastala zaradi nećloveških izkoriščanj ameriških delavcev, koncem 18.-ega stoletja z znanimi tremi 8.-icami (8 ur dela, 8 ur počitka, 8ur spanja), v ilegali in prve stavke so bile precej krvave, saj so kapitalisti, zlizani z vladami, počeli vse, da bi združevanje delavcev preprečili.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mato989 - Kdo naj bi po tvoje uredili, zahtevali od države, da naredi sindikate močne, namesto delavcev pa uporabi vojsko in policijo za stavkat?
Dokler bodo ljudje imeli tako miselnost kot ti, se stanje nikakor ne bo izboljšalo, samo nehajte kričat, da so sindikati zanič, če niste pripravljeni narediti nič, da bi se izboljšali, niti stavkat nočete. Po drugi strani pa šimfate Štruklja, sinkekaliste policije, Kuštrina,.. ki pa so dosegli vsaj majčkeno večjo podporo zaposlenih, kot ostali in predstavljajo kar močen komplet nasproti delodajalcu - državi.


Država ne rabi urejat sindikalne dejavnosti, država naj samo z zakoni zapove minimume... ker so trenutni minimumi zakonsko neumni (minimalno plačilo za polni delovni čas namesto minimalne BRUTO urne postavke! ipd...) je potrebno to spremenit:

Država naj uzakoni sledeče:

1. PRVI tarifni razred VSEH kolektivnih pogodb = 40ur X minimalna bruto urna postavka (ki jo določi vlada oz. enako kot zdaj minimalno plačo)
2. Med vsakim tarifnim razredom mora bit najmanj 5% razlike
3. Med najnižjim in najvišjim tarifnim razredom mora bit vsaj 100% razlike
4. nedeljsko praznično in nočno delo se plača vsaj 300% urne postavke rednega delovnega dne med 6-16 uro...
5. Uzakonitev izključno 5 dnevnega delovnega tedna (torej po zakonu moraš bit 2 dni na teden PROST in to SKUPAJ (se pravi vsaj 48ur v kosu se pravi če nehaš delat v soboto ob 20:00 uri, ne smeš do ponedeljka do 20:00 ure delat... )


Vse ostalo oz. kar je več od tega naj pribori sindikat... enostavno, pol se pa naj sindikati vsedejo in izpogajajo kar je možno več, če so sposobni seveda, zato jih člani tudi plačajo

Tudi v zadnjem odstavku mešaš jabolka in hruške - koliko mora bit prodajalcev na oddelkih, oziroma v trgovini je stvar organizacije dela, kar je zopet stvar poslovodstva, oziroma lastnikov. Če je ta slaba, se pač pozna (več je tatvin, slabša postrežba, veča se število pritožb, manj je pohval,...) in lastnik odreagira ali ne, urno obremenitev delavcev pa lepo določa zakon o delovnih razmerjih, presežke delovne obremenitve nadzira in sankcionira inšpektorat za delo, samo treba je uporabit vse, kar je v zakonih spisano.


Nič ne mešam, odgovarjam samo na argumente nekaterih ki trdijo, da bo če zapremo nedelje VIŠEK trgovcev... ne bo jih, ampak bo končno med tednom vse urejeno vsaj za silo kot mora bit!

Sindikalna gibanja so nastala zaradi nećloveških izkoriščanj ameriških delavcev, koncem 18.-ega stoletja z znanimi tremi 8.-icami (8 ur dela, 8 ur počitka, 8ur spanja), v ilegali in prve stavke so bile precej krvave, saj so kapitalisti, zlizani z vladami, počeli vse, da bi združevanje delavcev preprečili.


To je vse lepo in prav, ampak dokler moraš ti plačevat v sindikat neko članarino pričakuješ uspeh... če uspeha ni se vprašaš ali je smiselno bit včlanjen in plačevat... ti seveda ponavljaš mantro da mora potem vsak posameznik se aktivno borit, kar se načelno strinjam... še vedno pa to ne spremeni dejstva da je članarina previsoka in za njo ne dobimo dovolj zato je pa ne plačujemo oz. vedno manj! Krivda so pa prejšnji uspehi sindikata.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

BlackDeath ::

solatko je izjavil:

Mato989 - V trgovinah z avtomatskimi blagajnami, mi ne pride več na misel, da bi gledal zdolgočaseno ali slabovoljno blagajničarko, poskeniram, pokažem kartico, zmečem v voziček in adijo. Trgovcev za informacijo tako ne odbiš ali pa so zelo slabo informirani, tako, da avtomatske trgovine so prihosnost, potem bojo lahko vsi trgovci frei tudi med tednom - tekstil, obutev, orodja, avtodele,.... pa že tako kupujem po spletu, tam, kjer je ceneje.
Zaradi mene so lahko odprte samo še trgovine s kruhom in mlekom, makaroni in kakšnim kosom mesa 1x-2x na teden.


To je že realnost v določenih delih kitajske, kjer samo pobereš izdelke s polic (tja pridejo avtomatsko) in greš iz trgovine. Ob izhodu dobiš račun in to je to. NIKOGAR ni v trgovini. In verjamem, da je to prihodnost tudi za naše trgovine in me kar malo skrbi, ko bo na neki točki več tisoč ljudi brez posebnih znanj na socialni. Za tem pridejo na vrsto še proizvodnje, transport & logistika, ...

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Bencina ne moreš natankat v soboto? Poglej kakšen delovni čas imajo italjanske črpalke ob meji s SLO.


Seveda ga lahko, ampak vprašanje je ali ŽELIMO, da pri nas v nedeljo ne tankajo tujci... razen če predlaga trgovinska zbornica zapret še meje =)


Če si država ti je vsekakor v interesu, ker ceno bencina tako ali tako držijo pokonci samo še trošarine.

Realnost je pa takšna, da mogoče se uspe zapreti trgovine, ki niso nujne, medtem ko zapiranje BS-jev ne bo opcija, ker ne bodo nikoli pristali na to. Njihov problem je, da se s prodajo goriv ne morejo preživet. Živijo izključno na račun bara in trgovine. In ko so vse trgovine zaprte, greš pač na pumpo po pir, ki je 2-3x dražji

Mato989 ::

To je že realnost v določenih delih kitajske, kjer samo pobereš izdelke s polic (tja pridejo avtomatsko) in greš iz trgovine. Ob izhodu dobiš račun in to je to. NIKOGAR ni v trgovini. In verjamem, da je to prihodnost tudi za naše trgovine in me kar malo skrbi, ko bo na neki točki več tisoč ljudi brez posebnih znanj na socialni. Za tem pridejo na vrsto še proizvodnje, transport & logistika, ...


Koliko greva stavit, da tega pri nas ne bo še desetletja?

Realnost je pa takšna, da mogoče se uspe zapreti trgovine, ki niso nujne, medtem ko zapiranje BS-jev ne bo opcija, ker ne bodo nikoli pristali na to. Njihov problem je, da se s prodajo goriv ne morejo preživet. Živijo izključno na račun bara in trgovine. In ko so vse trgovine zaprte, greš pač na pumpo po pir, ki je 2-3x dražji


Mene zanima kako so lahko nekoč preživeli s prodajo "samo" bencina ali pa večinsko bencina... ko sem bil mali se ne spomnim da bi bencinske imele takšno ponudbo izdelkov, pa se ni nobena zaprla =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Koliko greva stavit, da tega pri nas ne bo še desetletja?

Pricakujem 5 let, 10 let maksimalno. Stava je tule brezpredmetna. Ce imas ti dojemanje prihodnosti in napredka desetletja naprej... Huh...

Mato989 ::

showsover je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Koliko greva stavit, da tega pri nas ne bo še desetletja?

Pricakujem 5 let, 10 let maksimalno. Stava je tule brezpredmetna. Ce imas ti dojemanje prihodnosti in napredka desetletja naprej... Huh...


5 let? pozabi... naše trgovine in sistem je iz 70tih ali 60tih... dejansko imamo mi sistem 1 korak in pol naprej od časov ko si prišel v trgovino in ti je prodajalka nabrala vso robo =) 1 korak je naprej ker zdaj moraš delat sam in nabrat ti, in pol koraka naprej so (prepočasne) blagajne kjer si kasiraš sam... kdorkoli sanja da bomo mi imeli 2025 na 90%+ trgovinah avtomatsko kasiranje brez prodajalcev je najmanj sanjač =)

Big Bang,ni zmogel uvest elektronski cenovk ker je vložek bil 2 mil in je ceneje če so prodajalci menjavali spremembe cen ročno in printali vsak dan če treba...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

To bodo prinesle tuje trgovske verige, ko naredijo preboj pri sebi. Verjetno ni potrebno kaj se zgodi s trgovinami, ki bodo se vedno pocasne, neucinkovite in ne bodo odprte 24/7?
Dajva se zmenit, 3.6.2030 spet nadaljujemo v tej temi, v redu?

Mato989 ::

showsover je izjavil:

To bodo prinesle tuje trgovske verige, ko naredijo preboj pri sebi. Verjetno ni potrebno kaj se zgodi s trgovinami, ki bodo se vedno pocasne, neucinkovite in ne bodo odprte 24/7?
Dajva se zmenit, 3.6.2030 spet nadaljujemo v tej temi, v redu?


To ni 5 let =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
43 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263486 (2781) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314990 (4357) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913363 (11478) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929762 (23138) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139518 (8332) MadMicka

Več podobnih tem