» »

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah

««
4 / 12
»»

gkovac ::

a je to vazn kok casa skupi prezivimo??


Ja Dr_M JE važno!!!! zakaj je važno? Zato ker po tistem kar sem gledal na TV trgovci navajajo za razlog premal časa preživetga z družino. Tvoj odgovor pa me je prepričal točno o tem kar sem si mislil. Družine NE preživljajo prostega časa skupaj! Kaj pa takrat ko ste vsi skupaj prosti v nedeljo??? Greste k maši? Na kosilo? Kartate popoldne al vsak počne kar mu paše?? Oziroma a preživite čas z družino???

nehite (vsi skupaj in ne ti osebno) se zgovarjat na preživljanje časa z družino kot razlog za referendum!!!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

undefined ::

> nehite (vsi skupaj in ne ti osebno) se zgovarjat na preživljanje časa z družino kot razlog za referendum!!!

Se bomo pa zgovarjali, da rabimo en popolnoma prost dan v tednu. Boš potem srečen? :)

Barakuda1 ::

Se bomo pa zgovarjali, da rabimo en popolnoma prost dan v tednu. Boš potem srečen?


:\

Saj v tem tem pa je nevzdržnost prihajajočega refernuma.

Vsak zaposlen ima namreč po zakonu že sedaj en popolnoma prost dan v tednu.

Torej, to ni razlog za referndum.

A si zdaj srečn >:D

Barakuda

undefined ::

> Vsak zaposlen ima namreč po zakonu že sedaj en popolnoma prost dan v tednu.

To pa še ne pomeni, da ima tudi ostala družina prosto na ta dan. Ravno za to se gre - ko bi nekdo rad preživel čas z družino, ga ne more. Pa četudi to ni vsak dan v tednu (recimo vsako nedeljo v tednu), kdaj pa tudi je. Štekaš?

Jest hočem odločat, kdaj bom preživel čas s kom, ne pa da bo o tem odločalo podjetje oz. država, glede na to kater dan je prost. En dan se določ, pa je stvar rešena za vse. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

kopernik ::

IceMan:
Saj odločaš, s tem ko si izbereš službo.

undefined ::

> Saj odločaš, s tem ko si izbereš službo.

Trgovke in trgovci stari 30+ let, niso imeli te priložnosti, ker v tistem času šolanja za to stroko so bile nedelje frej, danes pač niso več. :)

kopernik ::

Jo imajo pa sedaj.

Iceman in ostali:
Niste še povedali, če sploh veste, koliko trgovin je dejansko odprtih v nedeljo ? Ker tukaj izpade, kot da so odprte vse. Po mojih izkušnjah jih pa jih je le par procentov (manj kot 10%).

MadMicka ::

no sej kopernik, če jih je tok mal odprtih, pol se ti pa ni treba sekirat.

Drugače, govorite kokr, da delavc dobesedno službo z drevesa pobere. Ob 100 k brezposelnih je neresno govort, da lahko izberaš službo po mili volji. Večina vzame tisto, kar dobi, če dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

kopernik ::

Micka:
ravno obratno, denarja za referendum zaradi petnajstih trgovin res ni potrebno metati skozi okno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

undefined ::

> Drugače, govorite kokr, da delavc dobesedno službo z drevesa pobere. Ob 100 k brezposelnih je neresno govort, da lahko izberaš službo po mili volji. Večina vzame tisto, kar dobi, če dobi.

Točno to je to. Ko vsak mulc prbije, da naj pa človk novo službo dobi... kot da bi bilo to tako enostavno, kot it na pumpo po pir. :)

flipflop ::

V fabriki se že da dobit,ampak kaj ko je boljše delat v trgovini s klimo.

Gavran ::

IceMan: Jest hočem odločat, kdaj bom preživel čas s kom, ne pa da bo o tem odločalo podjetje oz. država, glede na to kater dan je prost. En dan se določ, pa je stvar rešena za vse. :)

Torej zaradi družinskega življenja prepovejmo v nedeljo vse dejavnosti, ki niso nujne za življenje - vse trgovine, bencinske črpalke, gostinske in turistične objekte, športne prireditve (in objekte), televizijo, radio (nista nujna za življenje, kajne???), za ostale nujne dejavnosti pa sprejmimo zakon, da lahko nedeljska dela opravljajo samo samski, torej tisti, ki družinskega življenja nimajo. Aja - kaj bomo pa potem počeli ob nedeljah???

kopernik ::

IceMan:
jaz sem že trikrat menjal službo. Prvi dve sta sicer bili bolja kratka avantura, ampak vseeno. Tako da ne bi o tem, kako se ne da menjat službe.

undefined ::

> Tako da ne bi o tem, kako se ne da menjat službe.

Seveda se da, sploh če imaš dosti ViP. :)

drejc ::

Sploh ni finta v tem, da nimajo frej dneva. Sej ne zvimo vec v socjalizmu zaboga. Its a dog eat dog world.

Fora je v tem, da če že folk dela ob nedeljah nej bojo vsaj temu primerno plačani, al pa nej za to najamejo študente. To je pravo misljenje folka ki je predlagal referendum. Prvo jim nocejo dat, za drugo bo pa zdej referendum odlocu.

undefined ::

> Sploh ni finta v tem, da nimajo frej dneva. Sej ne zvimo vec v socjalizmu zaboga. Its a dog eat dog world.

Najbolj smešno pri tem pa je, kako se nekateri osebki za tak sistem zavzemajo. ;)

Dr_M ::

Tako da ne bi o tem, kako se ne da menjat službe.

povej to k bos star 45-50+ let...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gkovac ::

Najbolj smešno pri tem pa je, kako se nekateri osebki za tak sistem zavzemajo. ;)


IceMan seveda! Komunizem in / ali socializem sta bila super! Jest hočem oba nazaj in sicer najboljša leta obeh. Tako bom lahko dobil NADVSE ugoden kredit in z njim si bom kupil avto in zgradil hišo in sevede ob vsem tem imel še za en teden smučanja pozimi in 14 dni morja poleti. Sevede hočem delavnik od 6 do 2 ob nedeljah vse zaprto da imam čas za iti na sestanek KP. Vse to hočem, da bom imel enake šanse kot so jih imeli moji tastari in stari starši! Vse skupaj sevede lepo na račun novega in novega zadolževanja države, ki prej ali slej vodi v propad.

Ampak prijatelj... na žalost tega NIKOLI več ne bo... živimo v kapitalizmu, ki je trend v modernem svetu in prej ali slej bojo vse države v istem koritu in v istem sranju z prednostmi in slabostmi. Tuki vlada konkurenca, tržna ekonomija in kot je reku nekdo pred mano dog eat dog svet. Tist k hoče preživet se bo pač prilagodil svetu in če to pomeni da bo imel odprto trgovino ob nedeljah jo bo pač imel.

Kaj nej še rečem... life sux and then you die
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

undefined ::

> Kaj nej še rečem... life sux and then you die

Še posebej, če delaš na tem in se zavzemaš za to, da bi tak bil. Kajne, Sulc? :)

Dr_M ::

Še posebej, če delaš na tem in se zavzemaš za to, da bi tak bil.

nekateri majo tak life, zato hocejo drugim se slabse.
ce bi tok radi mel trgovine odprte v nedeljo, pa pejte delat v ksno. vas bodo veseli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

drejc ::

Lejte. Jest ta referendum BOM podpru, pa nisn biu 1X v lajfu v nedeljo v merkatorju&co.

Fora je v tem da za tem referendumom ne stoji glavni razlog, da hocjo bit delavke ob nedeljah doma. Sej ne delajo zastonj,denar od nedeljskih del se pri prihodku fajn pozna...sam ne dost da bi blo vredno delat ob nedeljah ocitno. Finta je v tem, da nej se nedeljsko delo placa boljs, tko kot drugje (varnost,ipd. ki morajo obratovati cel tedn).

Se neki. Kaj se tolk folk buni, glede tega da se denar mece stran za referendume? Pa kaj ste vi normalni? Edin dnar, ko se v sloveniji vlaga v demokracijo je skozi referendume. Osnovne pojme mal razcistite, al pa zberte dost podpisov, za referendum proti referendumu.

Thrivial ::

> To pa še ne pomeni, da ima tudi ostala družina prosto na ta dan. Ravno za to se gre - ko bi nekdo rad preživel čas z družino, ga ne more. Pa četudi to ni vsak dan v tednu (recimo vsako nedeljo v tednu), kdaj pa tudi je. Štekaš?

In ce je fotr policaj, hcerka pa medicinska sestra?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

kopernik ::

DrM:
a nisi ravno zgoraj trdil kako si mlad? Zdaj imaš že 45 let?

Pa v nedeljo vidim zelo zelo zelo zelo redko nekoga za blagajno, ki ima več kot 30-35 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Dr_M ::

kopernik: ne, str sm 21 let. poznam pa par ljudi ki so stari 45+...sam ti pa ocitno nobenga, ane??
sicer pa kje pise da so prodajalci samo na blagajnah?? a mesarju pa ni treba delat?
drugac pa so tut na blagajnah prodajalke stare cez 40. in takih ni mal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

A se tako težko sprijaznete z namero, da bi bil vsaj en dan v tednu kolikor toliko miren? Je pa ja normlna stvar, da se ves ta hiter življenjski tempo umiri vsaj v nedeljo. Misilte, da smo tok revni, da si tega ne mormo privoščiti? Se vam ne zdi prav, da bi nedelja, ki je že tradicionalno bolj umirjena, taka tudi ostala?

Jaz mam gotovo rad, da sta ponedeljek in nedelja različna. In nisem edini.

undefined ::

> In ce je fotr policaj, hcerka pa medicinska sestra?

Kaj pa potem predlagaš? Naj določimo še en podčlen novega zakona, da vse prodajalke, katerih mož je policist, hčer pa medicinska sestra, morajo v nedeljo prav tako delati kot ostale dni? Al pa misliš, da imajo vse prodajalke poročene policaje in hčerke medicinke? :D

undefined ::

> a nisi ravno zgoraj trdil kako si mlad? Zdaj imaš že 45 let?

Kaj si hotel s tem povedat, da ko ni star 45 let, ne more o tem sedaj nič rečt? Ok, potemtakem tudi ti nisi prodajalec (ali se mogoče motim, me lahko popraviš) in nimaš pravice izraziti svojega mnenja v tej temi. Po svojem lastnem pravilu, ki si ga pravkar podal. :)

> Pa v nedeljo vidim zelo zelo zelo zelo redko nekoga za blagajno, ki ima več kot 30-35 let.

Najbrž zato, ker prodajalce/ke nad 35 let vse odpeljejo v klavnico. Al kaj misliš? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

kopernik ::

Dr_M:
Jaz občasno v nedeljo obiščem kvečjemu citypark. In tam v sparu, sory, vidim same mlade ljudi. Če mi ne verjameš, pa nič. Briga mene.

MadMicka:
Zakaj še vedno trmasto vztrajaš, da trgovci ne morejo imeti nedelje proste in s tem dajaš vtis, koliko trgovin je odprtih v nedeljo. Zaradi nekaj % odprtih trgovin bomo imeli referendum. Kaj pa npr. prodajalci na bencinskih servisih? A bomo imeli drugo leto referendum še zanje?

kopernik ::

IceMan:
Sploh nisi prebral vsega. Lahko si sposodim tvoje natepavanje iz ene druge teme: če ne gre preberi še enkrat. Če še vedno ne boš razumel, ponovi vajo.

undefined ::

Kopernik, jeza ni potrebna. Želim od tebe le pojasnilo, zakaj Dr_M ne bi smel nič reči o 45 letnih prodajalcih/kah in kaj meniš, da se zgodi z njimi po 35 letu, ako ti ne vidiš nikjer nobene/ga. :)

Dr_M ::

kopernik: btw...jest delam v cityparku...ze od zacetka maja.usak dan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kopernik ::

A sem rekel, da ne sme ničesar reči?

In rekel sem, da vidim v NEDELJO v Cityparku same mlade ljudi za blagajnami (ne samo za blagajnami, tudi tisti ki zlagajo robo in porivajo vozičke sem ter tja). Ti tega najbrž ne veš, če nedelje preživljaš doma z družino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

undefined ::

> A sem rekel, da ne sme ničesar reči?

Kaj pa si potem želel s tem povedat oz. vprašat:
>> a nisi ravno zgoraj trdil kako si mlad? Zdaj imaš že 45 let?

Tega ravno ne razumem in bi bil vesel, če mi razložiš. :)

> In rekel sem, da vidim v NEDELJO v Cityparku same mlade ljudi za blagajnami.

Kaj pa ostale dni, vidiš na istih mestih starejše delavce/ke? Hočeš reči, da le ob nedeljah notri dajo mlajše, ostale dni pa starejše? :)

> Ti tega najbrž ne veš, če nedelje preživljaš doma z družino.

Zakaj vedno misliš, da tukaj govorimo po svojih postavkah? Saj ne počnemo vsi tega, kot naprimer ti, SuLc, pa še kdo, da bi rekel: "če men krava crkne, naj sosedu hlev zgori." :)

Thrivial ::

> Kaj pa potem predlagaš? Naj določimo še en podčlen novega zakona, da vse prodajalke, katerih mož je policist, hčer pa medicinska sestra, morajo v nedeljo prav tako delati kot ostale dni? Al pa misliš, da imajo vse prodajalke poročene policaje in hčerke medicinke?

Pravim samo, da je argument, da bo potem v nedeljo druzina skupaj neumen. 6% vec clanov druzinskega sestava bo potem po defaultu... 94% bo pa se vedno delalo v nedeljo. Moznost, da bodo druzine skupaj torej ne bo nic vecja kot prej.

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

undefined ::

> Pravim samo, da je argument, da bo potem v nedeljo druzina skupaj neumen. 6% vec clanov druzinskega sestava bo potem po defaultu... 94% bo pa se vedno delalo v nedeljo.

Jest pa pravim, da streljaš kozle. V Sloveniji je kvečjem 0.02% takih, ki ustrezajo temu tvojemu profilu o fotru policaju in hčeri medicinski sestri. 99.9% pa ostalih. :)

> Moznost, da bodo druzine skupaj torej ne bo nic vecja kot prej.

Večja možnost bo zagotovo. Ravno tako, ko bi bilo več možnosti pri lotu, če bi bilo manj številk. :)

kopernik ::

Kaj pa ostale dni, vidiš na istih mestih starejše delavce/ke? Hočeš reči, da le ob nedeljah notri dajo mlajše, ostale dni pa starejše? :)

Očitno ob nedeljah bolj ponucajo mlade in mogoče kake študente, kaj naj ti rečem. Morda pa je bilo to tako ravno tistih nekaj nedelj v letošnjem letu, ko sem jaz bil tam. Še vedno to ne spremeni dejstva, da je samo nekaj % trgovin odprtih v nedeljo, torej takrat dela le nekaj % trgovcev.

blabla ::


Referendumsko vprašanje:

"Ali ste za to, da se v predlogu zakona o spremembi zakona o trgovini (EPA 750-III) določi, da so prodajalne za nujne življenjske artikle odprte največ do 10 nedelj v letu, razen bencinskih servisov, prodajaln v bolnišnicah, hotelih, na letališčih, mejnih prehodih ter železniških in avtobusnih postajah, z omejeno površino, ki so lahko odprte brez omejitev?"



Nujni življenjski artikli so bili ponavadi mleko in kruh. Ostale stvari se pa bodo lahko prodajale vse nedelje v letu. :\ :P

Hmm, ponoči zaklepajo alkohol ob nedeljah bodo? pa mleko. :D

Thrivial ::

>Jest pa pravim, da streljaš kozle. V Sloveniji je kvečjem 0.02% takih, ki ustrezajo temu tvojemu profilu o fotru policaju in hčeri medicinski sestri. 99.9% pa ostalih. :)

Nisi me razumel.

Glej: eden glavnih argumentov ZA ukinitev nedeljskega dela trgovk je pomanjkanje druzinskega zivljenja. Ampak ta poteza vpliva dejansko samo na 6% vseh tistih zaradi katerih je druzinsko zivljenje ob nedeljah okrnjeno. Ja?

Primer s policajem pa je bil - kot sam verjetno ves - karikiran.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Vremenko ::

Hmm. Po mojem se pa ta del referendumskega vprašanja razlaga tako, da bodo SAMO trgovine z NUJNIMI ŽIVLJENJSKIMI ARTIKLI lahko odprte 10 nedelj, druge pa sploh ne bodo smeli biti, oz. bodo morali zapreti del trgovine kjer prodajajo vse drugo. V tem je bistvo referenduma - čim manj odprtih trgovin v nedeljo. Tako v nedeljo, če referendum uspe, ne bo mogoče kupovati spominkov, modrcev, šmink...

Vsaj tak jast mislim.

undefined ::

> Ampak ta poteza vpliva dejansko samo na 6% vseh tistih zaradi katerih je druzinsko zivljenje ob nedeljah okrnjeno. Ja?

Ne. :)

Thrivial ::

Se kaksen argument navrzi, no...
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thrivial ()

perci ::

Hmmmm, v našem vodovodu nimamo pitne vode. Torej jo kupujemo uplasteničeno. Ob nedeljah je seveda ne bom mogel kupiti, če se mi bo slučajno zgodilo, da mi je bo zmanjkalo. Oz. jo bom lahko sel iskat v bolnico, ki dela 24/7. Ali pa na petrol, ki po predlagateljevem mnenju s tem ne konkurira ostalim trgovcem ;). LOL.

Mici in zagovorniki: A ne vidte, da se norca iz vseh nas probajo delat tejle predlagatelji?

undefined ::

> Argumentov se ti pa ne da pisati...?

Sem ti jih že podal (takih, ki bi ustrezali tvojemu profilu praktično ni, če trdiš, da so, si dolžan argumentirat ti). Več kot 80% je takih, ki bi imeli priložnost preživeti doma čas z družino. Če pa ga že preživijo ali ne, je pa spet njihov problem. Ampak večina pa bi imela to priložnost.

Sicer pa se tudi pridružujem mnenju Vremenka. Naj se zapre ob nedeljah vse, kar ni nujno. :)

undefined ::

> Hmmmm, v našem vodovodu nimamo pitne vode. Torej jo kupujemo uplasteničeno. Ob nedeljah je seveda ne bom mogel kupiti

Hodiš vsak dan posebej kupovat ustekleničeno vodo? Al bi se mogoče dalo, da kupiš za dan ali dva vnaprej? :)

perci ::

In kdo bo povedal, kaj je nujno? Je bencin ob nedeljah nujna stvar? Zakaj ze?

Ravno toliko kot je nujno, da je odprt hervis, da si lahko kupim palčko za šotor, ker se mi je ena zlomila, v ponedeljek pa se odpravljam v kamp.

Ali pa so morda ob nedeljah nujne gostilne, restavracije in pizzerije?

Pa peki morjo tut nujno delat ponoči ob nedeljah, ker brez kruha, opa pač ne gre. Se pravi, v ponedeljek je nujen svež kruh, ob nedeljah pa ne? Jao, jao.

perci ::

Iceman: Si vsak dan zlomiš roko, al si jo sam na delavnik? Lahko se mi zgodi, da mi je slučajno zmanjka, ali pa je zmanjka v vodovodu in je nimam niti za skret? Kaj je bolj nujno, voda za drek potegnt in za pit, al bencin, da ga pije avto?

undefined ::

> In kdo bo povedal, kaj je nujno? Je bencin ob nedeljah nujna stvar? Zakaj ze?

Če si na poti (lahko z družino) in ti zmanjka goriva, nekje moraš tankat. Lahko si na poti k sorodnikom. Ali pa od prijatelja k ženi. :)

> Ravno toliko kot je nujno, da je odprt hervis, da si lahko kupim palčko za šotor, ker se mi je ena zlomila, v ponedeljek pa se odpravljam v kamp.

Al pa če se ženski strga modrc, da gre lahko hitro v trgovino kupit novega? Al pa če men crkne HDD, pa moram letet v nedeljo ponoč po novega - zakaj to še ni odprto? ;)

> Ali pa so morda ob nedeljah nujne gostilne, restavracije in pizzerije?

Ni nujno, je pa fajn za družabne namene, kar pa naj bi bil namen nedelje same.

> Pa peki morjo tut nujno delat ponoči ob nedeljah, ker brez kruha, opa pač ne gre. Se pravi, v ponedeljek je nujen svež kruh, ob nedeljah pa ne? Jao, jao.

Neustrezen primer. Pek že od samega začetka ve, kaj ga čaka. Prodajalci/ke pa tega do nedavnega še niso. :)

BigWhale ::

Ko sem jaz brez denarja delam v nedeljo, ob pol enajstih zvecer, za novo leto, za bozic in za drzavni praznik. Petnajst ur na dan, ce je treba. Zato da se lahko prezivim.

Jokejte kje drugje...

BAH!

undefined ::

> Iceman: Si vsak dan zlomiš roko, al si jo sam na delavnik?

Nesreče se ne da predvidevat, zalogo iz trgovine pa se da. Upam, da temu ne boš ugovarjal. ;)

> Lahko se mi zgodi, da mi je slučajno zmanjka, ali pa je zmanjka v vodovodu in je nimam niti za skret? Kaj je bolj nujno, voda za drek potegnt in za pit, al bencin, da ga pije avto?

LOL! Ta je pa svetovna, perci. :))

Vremenko ::

Opla. Jest sem sam interpretiral referendumsko vprašanje, ki je tak glupo postavljeno, da bo treba trgovine tud v Portorožu in drugih turističnih krajih ob nedeljah zapret. Si predstavljate kakšen udarec bi bil to za turizem. Prideš ves žejen in lačen na plažo, trgovine pa zaprte, ker slučajn ni ena izmed 10 nedelj. Mislm, idioti. Zato in zaradi tega kar drugi odlično argumentirajo, bom definitivno glasoval proti.

Je pa še ena stvar. Na Brezjah bodo lahk sam 10 nedelj prodajal spominke. HE HE HE. Še Cerkev pljuva v lastno skledo.
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913037 (11152) Zheegec
»

Nedeljsko delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1069417 (7695) Ziga Dolhar
»

Ustavno sodišče o odpiralnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
786455 (5284) SodVina
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139269 (8083) MadMicka
»

Ali je res, da je toliko trgovin odprtih v nedeljah in praznikih???

Oddelek: Loža
353233 (2938) _Mortal_

Več podobnih tem