» »

Trgovine v nedeljo da ali ne?

Trgovine v nedeljo da ali ne?

1 2
3
»

ahac ::

nisem bral cele teme, ker je že malo dolga.. ampak:

1) trgovine odprte ob nedeljah ne pomenijo, da mora trgovec ali trgovka delat VSAKO nedeljo.. lahko samo vsako tretjo ali četrto z dobro organizacijo.. enkrat pač Micka, drugič Francka in tretjič Jožica.. tisti teden ko dela ima pač prost nek drug dan.. poleg tega pa bi lahko naredili tako, da trgovec lahko sam izbere ali bo na nek dan delal ali ne (recimo za večjo plačo ob nedeljah)

2) kaj bo trgovec (ali trgovka) delal v nedeljo z družino?
recimo.. da bi šel pozimi smučat .. in moj fotr dela na smučišču pozimi VSAKO nedeljo, cel dan z 1 prostim dnem na teden!
a pa mislite, da trgovca to kaj zanima? a mislite, da bi bil trgovec za zaprtje smučišč ob nedeljah? ali pa Kolosej, ki ga je nekdo že dal kot primer..
zelo dvomim.. po moje mislijo samo na svoje riti..

3) prodalo se bo manj, kar pomeni tudi manj posla za slovenske proizvajalce in negativne posledice za celotno gospodarstvo
treba bo zmanjšat št. zaposljenih tako v trgovinah kot tudi delno pri dobaviteljih

probleme, ki jih imajo trgovcii se da rešit na veliko boljše načine.. pa izgleda, da jih to ne zanima..
lahko bi zahtevali tudi večje plače in manj ur dela ob nedeljah.. pa bi bilo OK.. pa bi trgovci potem samo odločili ali se jim splača imet odprto..

zemlja se tudi ob nedeljah vrti popolnoma enako kot med tednom..

ljudje so pa owce pa bodo glasoval za zaprtje.... ;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Dr_M ::

perci: ni, jasno?? recimo jest tako delam. za ksn prost dan se morm mal da ne skregat in s tem razkiram da zgubim sluzbo. jasno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M: Potemtakem ti tut noben referendum ne bo pomagal, ker en dan v tednu mora biti ze sedaj po zakonu prost. To bi pa ja vsak, ki je zaposlen lahko vedel.

MadMicka ::

Perci, ni res, da je en dan na teden frej. Res pa je, da sta dva dneva na 2 tedna frej. :)

Kar ni isto.

Drugače, ko eni pravjo, da bo gospodarstvo pešal, če bodo štacune v nedeljo zaprte. Če bo zarad tega gospodarstvo pešal, pol jaz pravm, kurc pa tako gospodarstvo.

p.s.: pa kot rečeno prometa bo isto, tko da se res nima kej kje poznat....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Mici, zakon piše tako kot sem jaz rekel. Res pa je, da v naslednjih členih napiše, da se lahko zadevo gleda v povprečju na toliko in toliko tednov, tako da de-facto imas prav.

MadMicka ::

v bistvu mam de-iure prov :)

če bi veljalo tvoje, bi delavec lahko delal največ 6 dni zapored in bil nato 1 dan frej in zopet tako naprej..

ker pa velja moje, lahko delavec dela 12 dni zapored, je 2 dni frej in zopet tako naprej...

perci ::

Mici, citate iz zakona prosim. Kaj TOČNO pravi ZDR?

Binji ::

A vi misliste da ce bojo trgovine odprte tudi v nedeljo da bojo mogli delavci delat 7 dni na teden? Ma LOL! Ce bojo teli bodo ja. Drugace se bojo pa izmenjevali.
To je tko ko da bi za izmensko delo rekel da kako si upajo, ker bojo mogli delavci delat 24h/dan. News for you: ne dela v vsaki firmi sam en delavc
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Dr_M ::

binji kako pa lahko pojasnis po 250h/mesec in vec, ki jih nardi skor vsak zaposlen v nasi firmi in v firmah s katerimi sodelujemo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M:

Povprečje delovnih ur na mesec (povprečje v 6 mesecih) ne sme biti večje od 180 ur, če predvidevamo, da ima mesec štiri tedne.

Tako da je temu najenostavneje reči, kršitev predpisov. Tudi v delovno dobo ti take nadure ne gredo, veš?

Svetujem ti, da se mal pogovoriš z delodajalcem in mu predočiš situacijo.

Sicer pa, preberi si ZDR, ti bo malo bolj jasno.

Dr_M ::

perci: tako dela vecino ljudi v cityparku, da o intersparu ne govorim. drugac pa ja, moj sef nima nikol mn kot 220h na mesec. pa kaj lohk? dela ali izgubi sluzbo, tako kot usi.
a misls da te kdo uprasa ce bos delu v nedeljo?? ne. pac ce noces delat, te bodo odpustil. presprosto.

trgovine MORAJO biti v nedeljo ZAPRTE!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

Perci, 156/1 in /3 sta pomembna. Iz tega izhaja, kar sm jaz reku. Če ne verjameš, preberi komentar zakona.

Dalje, tudi tista tvoja ugotovitev, da se lahko dela le 180 ur na mesec, ne drži.

Če rečemo, da ima mesec štiri tedne oz. 20 delovnih dni, potem je maximum 224 ur na mesec. Pri tem pa opozarjam, da ne gre za nadure, temveč za prerazporeditev delovnega časa.

Binji: news for you: ne držijo se v vsaki firmi zakonov...... pa ne zdej o tem, da lahko delavec prisili firmo v spoštovanje zakonov..... lahko, vendar potem nasvidenje napredovanje in nasvidenje dodatek k uspešnosti, caprendi??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Mici: Jst govorim jasno o nadurah ti pa o prerazporeditvi delovnega časa. Kak smisel ma zdej to???

Poleg tega govoris o neenakomerni raporeditvi delovnega časa (največ 56 ur na teden), kar pa tule nekako ni smiseln, saj se morajo še vedno upoštevati določbe glede polnega delovnega časa, pač v obdobju do 6 mesecev.

MadMicka ::

Sori.

Hotu sm sam opozorit ostale, da je lahko na mesec delovnih ur tud čez 200 in jih je treba opravt.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757293408 (41252) starfotr
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913037 (11152) Zheegec
»

Nedeljsko delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1069420 (7698) Ziga Dolhar
»

Ustavno sodišče o odpiralnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
786458 (5287) SodVina
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929150 (22526) Valery

Več podobnih tem