» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
42 / 56
»»

xmetallic ::

tone31 je izjavil:

jaz ne morem razumeti kako vam je tako nerazumno da nekdo hoce doma biti v nedeljo

Zdravstveni delavci, policija, gasilci bi tudi bili radi doma ob nedeljah. Kako vam je tako nerazumno, da obstaja mnogo poklicev kjer prav tako delajo ob nedeljah in praznikih? V tem pogledu so trgovci celo na boljšem, saj na dela proste dneve ne delajo. Delodajalec je tisti, ki določa kdaj se bo delalo. Kaj ko bi se kar vsi pričeli zmišljevat kdaj in kako bodo delali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

ferdov ::

ČE komu ne ustreza delovni čas, plača, pogoji dela - vedno obstaja izbira in lahko menjaš poklic. Če pa nisi sposoben drugega dela, potem je pač tako da moraš vzeti kar ostane.

LeQuack ::

ferdov je izjavil:

ČE komu ne ustreza delovni čas, plača, pogoji dela - vedno obstaja izbira in lahko menjaš poklic. Če pa nisi sposoben drugega dela, potem je pač tako da moraš vzeti kar ostane.


Zeh. A imaš še kakšnega od teh izrabljenih kapitalističnih nagovorov?
Quack !

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Če sprejmemo tak sistem, vam GARANTIRAM (ob uinitvi študentskega dela (študenti lahko vzamejo pogodbo s skrajšanim delovnim časom recimo 4h tedensko ali kakorkoli) da se bo VEČINA zadev zaprla SAMO OD SEBE v nedeljah... brez da jih zakon sili...

Takšna pravila se ne morejo sprejeti samo za izbrance temveč mora država to sprejeti na ravni cele države. Kar pomeni, da bi kratko potegnila vsa podjetja vključno z državo, ki si dodatnega finančnega bremena ne more privoščiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

zmaugy ::

ferdov je izjavil:

ČE komu ne ustreza delovni čas, plača, pogoji dela - vedno obstaja izbira in lahko menjaš poklic. Če pa nisi sposoben drugega dela, potem je pač tako da moraš vzeti kar ostane.


Nismo na Divjem Zahodu in lahko sprejmemo pravila, ki so primerna za civilizirano družbo ne pa za divjake.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

xmetallic ::

49106 je izjavil:


Ne hodim v kino in tudi te lahko zapremo, če želiš. Me ne moti, tudi če zapremo celo državo en dan na teden.

Vključno z interventnimi službami? Ali pa imaš morda medicinsko osebje za svoje sužnje, ki ti morajo biti na razpolago 24/7/365?

zmaugy je izjavil:


Nismo na Divjem Zahodu in lahko sprejmemo pravila, ki so primerna za civilizirano družbo ne pa za divjake.

ZDA so menda civilizirana družba pa mnoge trgovine delajo tudi ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

zmaugy ::

ZDA so greznica.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pinzl ::

ves ta kreg in razno razna pametovanja kaj in kako, a uporabnikov Slo-techa je za promil vseh prebivalcev ki hodijo v trgovine.
pa sem sam delal na petrolu vse dni, še ko ni bilo minimalne urne postavke in smo tudi nedelje popoldne delali za 3,2€/h

IMHO se tukaj država lahko vplete tako da reče da so sobotne ure plačane recimo 10€/h neto, nedeljske pa 20€/neto

Če se bo trgovcem splačalo delat ob nedeljah, potem je dosti ljudi ki hodijo ob nedeljah v službo in je to to...

49106 ::

xmetallic je izjavil:

49106 je izjavil:


Ne hodim v kino in tudi te lahko zapremo, če želiš. Me ne moti, tudi če zapremo celo državo en dan na teden.

Vključno z interventnimi službami? Ali pa imaš morda medicinsko osebje za svoje sužnje, ki ti morajo biti na razpolago 24/7/365?



O ti moja luna, ker biti brez nujne medicinske pomoči ali biti brez trgovine je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

A kino pa ni?


Koliko je zaposlenih v kinematografih in koliko je zaposlenih v maloprodaji? V trgovino se običajno hodi večkrat tedensko in če človek ni idiot, si brez problema nabavi zalogo še za v nedeljo. To smo imeli priložnost preizkusiti v zadnjih dveh mesecih, ko je verjetno večina obiskovala trgovine s precej daljšimi presledki. A se je komu zaradi tega kaj zgodilo?
Po drugi strani je kino stvar, kamor se gre v res prostem času in ne vsak dan po šihtu. Če se hočeš iti kino, potem imaš ob nedeljah odprto. Ampak če se danes vsi kinematografi zaprejo za zmeraj, ne bo nihče umrl. Česar ne moreš reči za trgovino.

Primerjat kino in lokalni Mečkator je kot bi primerjal salon erotične masaže in zdravstveni dom.

Daj zberi se in jasno povej:
Razlog za zaprtje trgovin (drugih storitev pa ne) v nedeljo je
- ker so trgovine nujne
- ker trgovine NISO nujne
- ker so trgovine luksuz
- ker trgovine niso luksuz
- ker je trgovin veliko
- ker je trgovin malo
- vse zgornje
- nič od tega

Torej en ali več jasnih stavkov. Brez mahanja z rokami, brez mešanja megle. Bo šlo? Ker če ne, potem v resnici ni razloga. Zgolj nek "občutek na vodi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

MrStein je izjavil:


Daj zberi se in jasno povej:
Razlog za zaprtje trgovin (drugih storitev pa ne) v nedeljo je
- ker so trgovine nujne
- ker trgovine NISO nujne
- ker so trgovine luksuz
- ker trgovine niso luksuz
- ker je trgovin veliko
- ker je trgovin malo
- vse zgornje
- nič od tega

Torej en ali več jasnih stavkov. Brez mahanja z rokami, brez mešanja megle. Bo šlo? Ker če ne, potem v resnici ni razloga. Zgolj nek "občutek na vodi".



-Trgovine so nujne, a ne vseh sedem dni na teden.
-Trgovine niso luksuz, ampak to nikakor ne pomeni, da morajo biti odprte čisto vsak dan.

V trgovine gremo lahko od ponedeljka do sobote, tudi za v nedeljo. Ne morem pa enako narediti glede za zdravstva ali gasilcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

A kino pa ni?


Koliko je zaposlenih v kinematografih in koliko je zaposlenih v maloprodaji? V trgovino se običajno hodi večkrat tedensko in če človek ni idiot, si brez problema nabavi zalogo še za v nedeljo. To smo imeli priložnost preizkusiti v zadnjih dveh mesecih, ko je verjetno večina obiskovala trgovine s precej daljšimi presledki. A se je komu zaradi tega kaj zgodilo?
Po drugi strani je kino stvar, kamor se gre v res prostem času in ne vsak dan po šihtu. Če se hočeš iti kino, potem imaš ob nedeljah odprto. Ampak če se danes vsi kinematografi zaprejo za zmeraj, ne bo nihče umrl. Česar ne moreš reči za trgovino.

Primerjat kino in lokalni Mečkator je kot bi primerjal salon erotične masaže in zdravstveni dom.

Daj zberi se in jasno povej:
Razlog za zaprtje trgovin (drugih storitev pa ne) v nedeljo je
- ker so trgovine nujne
- ker trgovine NISO nujne
- ker so trgovine luksuz
- ker trgovine niso luksuz
- ker je trgovin veliko
- ker je trgovin malo
- vse zgornje
- nič od tega

Torej en ali več jasnih stavkov. Brez mahanja z rokami, brez mešanja megle. Bo šlo? Ker če ne, potem v resnici ni razloga. Zgolj nek "občutek na vodi".


Trgovine so nujne in to tako, da smo v njih tako pogosto, da brez problema en dan na teden nismo. To je tisti dan, ko gremo morda v kino.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

Aha, še več mešanja megle. Saj drugega nisem pričakoval. Ker je vse bilo že povedano pred 10 leti. In z "vse" mislim "vsa mogoča megla je bila premešana".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, če sem že bil kdaj v življenju v trgovini na nedeljo. Tega res ne rabimo, delavke pa tudi imajo svoja življenja in družine in jim ta 1 dan ogromno pomeni. Meni že 2 dni prehitro mineta.

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Aha, še več mešanja megle. Saj drugega nisem pričakoval. Ker je vse bilo že povedano pred 10 leti. In z "vse" mislim "vsa mogoča megla je bila premešana".


Ma dej ga nehi srat. A ti bi delal v nedeljo za 25 EUR?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, če sem že bil kdaj v življenju v trgovini na nedeljo. Tega res ne rabimo, delavke pa tudi imajo svoja življenja in družine in jim ta 1 dan ogromno pomeni. Meni že 2 dni prehitro mineta.


Jaz sem precej pogosto hodil ob nedeljah v trgovino. Čista lenoba je to bila. Zdaj grem enkrat na teden ali na dva tedna. In ne vem zakaj bi to morala biti nedelja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

zmaugy je izjavil:


Ma dej ga nehi srat. A ti bi delal v nedeljo za 25 EUR?


Nekaterim je. Toliko, da ni problem dobiti delavcev za v nedeljo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

Aha, še več mešanja megle. Saj drugega nisem pričakoval. Ker je vse bilo že povedano pred 10 leti. In z "vse" mislim "vsa mogoča megla je bila premešana".


Ma dej ga nehi srat. A ti bi delal v nedeljo za 25 EUR?

Kaj, a zdaj pa je plača kriva?

Saj sem ti lepo rekel: globoko vdihni, premisli, in povej, kaj je resničen vzrok za zaprtje trgovin v nedeljo. Kje je problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Ma dej ga nehi srat. A ti bi delal v nedeljo za 25 EUR?


Nekaterim je. Toliko, da ni problem dobiti delavcev za v nedeljo...


Aha. “Janezu, ti češ biti dobrovoljac!”

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

Aha, še več mešanja megle. Saj drugega nisem pričakoval. Ker je vse bilo že povedano pred 10 leti. In z "vse" mislim "vsa mogoča megla je bila premešana".


Ma dej ga nehi srat. A ti bi delal v nedeljo za 25 EUR?

Kaj, a zdaj pa je plača kriva?

Saj sem ti lepo rekel: globoko vdihni, premisli, in povej, kaj je resničen vzrok za zaprtje trgovin v nedeljo. Kje je problem?


In kaj v tem ni jasno? Vsi bi delali v nedeljo, samo plačilni prag se razlikuje. Ti ne bi delal za 25 EUR, ane? A bi delal za 500 EUR? Neločljivo povezano.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Žiiiga ::

Podpiram, sam nevem zakaj se kafiče in gostilne izpušča tuki, sej je to tud precej nizko plačan biznis?

Lonsarg ::

Skratka smo nekak vseeno prišli do tega da rabimo zgolj minimalne urno postavko za nedelje/praznike dvignit, za samo zaprtje bo pa potem že prosti trg rekel, če bo to predrago pač ne bodo.

In če te postavke dvignemo bo to generalna rešitev za vse, ne pa nek smešen ekstra zakon o zaprtju trgovin jao, ne moreš na tak glup način reševati zadev ki imajo lepše in pravilnejše rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pinzl ::

Lonsarg je izjavil:

Skratka smo nekak vseeno prišli do tega da rabimo zgolj minimalne urno postavko za nedelje/praznike dvignit, za samo zaprtje bo pa potem že prosti trg rekel, če bo to predrago pač ne bodo.

In če te postavke dvignemo bo to generalna rešitev za vse, ne pa nek smešen ekstra zakon o zaprtju trgovin jao, ne moreš na tak glup način reševati zadev ki imajo lepše in pravilnejše rešitve.



sej ko boš pa minimalno postavko dal na neko konkretno cifro se bodo vse trgovke in trgovci tepli da delajo v nedeljo....

BuDi79 ::

Pinzl je izjavil:

sej ko boš pa minimalno postavko dal na neko konkretno cifro se bodo vse trgovke in trgovci tepli da delajo v nedeljo....
Jaz pa mislim da večji del zaposlenih v "Merkatorjih" tam dela zato, da je pač zaposlen, plača važno da "je", redna (bolj ali manj), znesek je pa drugotnega pomena. - Zakaj je temu tako pa večini Slo-Techarjev nikoli ne bo jasno, ne hlede na to če se spravim razlagat na kratko ali dolgo, ker je to precej drug svet.

solatko ::

zmaugy - Ne vem kaj hočeš s tem povedat, vsi poklici imajo dobre in slabe lastnosti, vsem v SLO pa je skupno eno - mizerne plače. Storitvena dejavnost je pač taka, da mora bit odprta takrat, ko jo vliko ljudi uporablja in lastniki so ugotovili, da imajo časa za zapravljanje denarja, največ ravno v soboto in nedeljo. V socializmu se je bolj gledalo na ljudi in manj na profit (baje je to gonilo sveta in razvoja), zato so bile trgovine odprte v soboto do 12.-ih (izjema je bila južna primorska - obala, kjer so bile trgovine zaprte v ponedeljkih, zaradi enakega urnika Italjanov), ob nedeljah, razen parih dežurnih pa zaprte.

Direktorji trgovin, so ugotovili, da potrošniki najraje zapravljajo denar (in mimo grede kupijo še kup neumnosti) takrat, ko imajo čas in so obratovalni čas temu prilagodili. Delavci v trgovini (in povsod drugje) pa so si sami krivi, če se sindikalno ne organizirajo tako, da bi pri delodajalcih dosegli, pravilno število zaposlenih (da ne pride do izgorevanja) in pošteno plačilo za opravljanje del.
V delovni čas podjetij, se sindikat nima kaj vtikat, lahko pa postavi zahteve za dodatke za delo v neugodnem delovnem času, nadurnem delu, slabih pogojih dela,....

DJ lulček - Kaj pa so trgovke na slabšem od medicinskih sester, natakarjev, gasilcev, policistov, varnostnikov,... pač vseh, ki morajo delat ob nedeljah in praznikih? Ti bi dal višjo urno samo trgovcem?

Ravno v tem koronskem času, se je pokazalo, da smo vsi najbolj odvisni od zaposlenih, ki za svoje delo dobijo najmanj plačila. In kaj je to spremenilo v naši miselnosti, kaj smo pripravljeni storiti, da se to popravi, po 30-ih letih podcenjavanja tistih, ki jih družba najbolj pogreša in precenjevanja tistih, ki so na papirju bolj izobraženi, koristi od njih pa prav nobene, oziroma jih večina družbenemu standardu škoduje in so za njih pomembni samo njihovi ineteresi.
Kakšna bi bila SLO brez komunalcev in kakšna brez polovice bankirjev in uradnikov?
Delo krepa človeka

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

A kino pa ni?


Zato, ker KINO, prvo kot prvo nikoli ni odprt ob 8:00 zjutraj (saj se strinjaš ne) in kot drugo, Kino je "kulturni" dogodek medtem ko je trgovina nakup živil in ostale opreme ne pa nek "družinski" dogodek v osnovi...

Primerjava aktivnosti kjer je BISTVO druženje kot so gostilne, zabaviščni parki, kina, gledališča z trgovino je v OSNOVI zgrešeno!

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če sprejmemo tak sistem, vam GARANTIRAM (ob uinitvi študentskega dela (študenti lahko vzamejo pogodbo s skrajšanim delovnim časom recimo 4h tedensko ali kakorkoli) da se bo VEČINA zadev zaprla SAMO OD SEBE v nedeljah... brez da jih zakon sili...

Takšna pravila se ne morejo sprejeti samo za izbrance temveč mora država to sprejeti na ravni cele države. Kar pomeni, da bi kratko potegnila vsa podjetja vključno z državo, ki si dodatnega finančnega bremena ne more privoščiti.


Nikakor, ogromno finančnih zakonov imamo sprejete ki so na ravni IZKLJUČNO določenih skupin ali poklicev kot je recimo dežurstvoi v zdravstvenih ustanovah... povej mi zakaj zdravniki ne delajo na 3 izmenah recimo ampak imajo vikend dežurstva =) (če odmisliva da jih ni, tudi ko jih je blo dovolj je bilo tako)

Tudi neprofitni zavodi imajo drugačne zakone in zahteve kot navadni d.o.o.

Drava KOMOT na nivo DEJAVNOSTI določi zahteve (kot je HASAP za prehranjevalno panogo recimo)

Sicer pa četudi bi država to sprejela na ravni CELOTNEGA privat sektorja, bi to ne bilo nič slabega, če v nedeljo ne zmorejo naredit toliko da se to splača, naj optimizirajo delovno silo med teden do te mere da bo rentabilno.

ferdov je izjavil:

ČE komu ne ustreza delovni čas, plača, pogoji dela - vedno obstaja izbira in lahko menjaš poklic. Če pa nisi sposoben drugega dela, potem je pač tako da moraš vzeti kar ostane.


To poveš tudi ko zdravniki štrajkajo za višje plače, pa medicinske sestre ali samo zdaj pri trgovkah?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Skratka smo nekak vseeno prišli do tega da rabimo zgolj minimalne urno postavko za nedelje/praznike dvignit, za samo zaprtje bo pa potem že prosti trg rekel, če bo to predrago pač ne bodo.

In če te postavke dvignemo bo to generalna rešitev za vse, ne pa nek smešen ekstra zakon o zaprtju trgovin jao, ne moreš na tak glup način reševati zadev ki imajo lepše in pravilnejše rešitve.


Saj to jaz glih pravim... 1 delovna ura v nedeljo na praznik in ponoči med 22 in 6 bi morala biti vredna NAJMANJ 3 delovne ure dela med 6 - 16... simpl... vse ostalo bi rešil trg.

Če bi dobil za 7 dni dela med 22 in 6 zjutraj enako plačo kot zdaj za cel mesec, bi se sam prostovoljno javil za delat 7 dni ponoči ostalo pa fraj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Žiiiga je izjavil:

Podpiram, sam nevem zakaj se kafiče in gostilne izpušča tuki, sej je to tud precej nizko plačan biznis?

Joj, zdaj pa si mu spet argument sesul.
Nič hudega, bo spet nekaj novega izmislil...

solatko je izjavil:


DJ lulček - Kaj pa so trgovke na slabšem od medicinskih sester, natakarjev, gasilcev, policistov, varnostnikov,... pač vseh, ki morajo delat ob nedeljah in praznikih? Ti bi dal višjo urno samo trgovcem?

Joj, pa ne jim spet argument sesuvat, no!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kvinta ::

Kaj bi pa blo narobe če bi ble trgovine zaprte čez vikend ?
A.C.A.B

MrStein ::

Kaj pa bi bilo narobe, če bi kina bila zaprta čez vikend?

Ali frizerji? Ali lekarne? Ali burekarne? Ali...?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Kaj pa bi bilo narobe, če bi kina bila zaprta čez vikend?

Ali frizerji? Ali lekarne? Ali burekarne? Ali...?


Nič, naredi referendum ki smo ga za trgovine imeli in ljudstvo je odločilo da želi trgovine zaprte ob vikendih... simpl... to je razlika in narobe DA NISO napram temu kar praviš ti!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lufthammer ::

Sem ogovoril eno pri blagajni v Hoferju (pazi, v Hoferju) če ji je težko delat, ko je nedelja, pa mi reče: "Zakaj pa, sej bi doma tud mogla delat, tko bo pa mož posesal, jutri sem pa frej."
Jah, kakšna sedmina zaposlenih v takšnih trgovinah bo ostala doma. Zato pa tudi referendum ni bil uveljavljen. Vprašte sindikate.

MrStein ::

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni. Če bi bil, bi začeli z njim, ne pa kontra: najprej rešitev, potem pa mrzlično iskanje problema, ki ga ponujena rešitev rešuje.*

Je pač en politik lepo floskulo iznašel, ovce pa brez uporabe možganov ponavljajo. Zakaj bi uporabile možgane, če pa je politik povedal, kaj naj počno?


* - kot smo videli zgoraj. Zdaj, lani, pred 20 leti. Isto.
uh, ker imajo prenizko plačo (a drugi pa nimajo?)
uh, ker bi morali biti doma z družino (a drugi pa ne?)
uh, ker so trgovine nujne
uh, ker trgovine niso nujne
uh, samo malo da si nekaj izmislim...

plus: ja, tako sem se odločil na referendumu! Zakaj? Glej zgoraj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni. Če bi bil, bi začeli z njim, ne pa kontra: najprej rešitev, potem pa mrzlično iskanje problema, ki ga ponujena rešitev rešuje.*

Je pač en politik lepo floskulo iznašel, ovce pa brez uporabe možganov ponavljajo. Zakaj bi uporabile možgane, če pa je politik povedal, kaj naj počno?


* - kot smo videli zgoraj. Zdaj, lani, pred 20 leti. Isto.
uh, ker imajo prenizko plačo (a drugi pa nimajo?)
uh, ker bi morali biti doma z družino (a drugi pa ne?)
uh, ker so trgovine nujne
uh, ker trgovine niso nujne
uh, samo malo da si nekaj izmislim...


Razlog za zaprtje trgovin v nedeljo je ZELO enostaven... ker smo imeli referendum kjer je večina tistih ki so glasovali PODPRLA idejo da bi bile zaprte... to je osnovni razlog.

Te smem vprašat, kaj pa je RAZLOG zaprtja Upravnih enot v soboto in nedeljo? Ali pa razlog zaprtja sploh KATEREKOLI firme zaprtje v sob in nedeljo? Kaj če bi država z zakonom zahteva odprtje vsega 24/7 bi te motilo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Za vsako od teh vprašanj je moj odgovor: Zakaj? So dobri razlogi za to? Pol OK. Če ne, pa je bedasto zapravljanje časa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XIIT ::

xmetallic je izjavil:

tone31 je izjavil:

jaz ne morem razumeti kako vam je tako nerazumno da nekdo hoce doma biti v nedeljo

Zdravstveni delavci, policija, gasilci bi tudi bili radi doma ob nedeljah. Kako vam je tako nerazumno, da obstaja mnogo poklicev kjer prav tako delajo ob nedeljah in praznikih? V tem pogledu so trgovci celo na boljšem, saj na dela proste dneve ne delajo.

Zato ker v nekaterih poklicih zaradi narave dela ne morejo biti doma ob nedeljah, potem nihče ne sme biti doma v nedeljo?

V tem pogledu so trgovci celo na boljšem, saj na dela proste dneve ne delajo. Delodajalec je tisti, ki določa kdaj se bo delalo. Kaj ko bi se kar vsi pričeli zmišljevat kdaj in kako bodo delali?

Naj bodo srečni da jim sploh dovolijo delati, ne pa da si nekaj zmišljujejo.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

SeMiNeSanja ::

zmaugy je izjavil:

@solatko:

Zelo dvomim, da si nek nadpovprečno uspešen učenec izbere poklic trgovca iz golega veselja. Ob takšnem tempu in mizernem plačilu prav gotovo ne.
Se pravi ne gre za izbiro ampak za izbiranje med najmanjšim zlom.
In kaj tudi, če se ni "pozanimal o delovnem času"? A to pomeni da naj trpi celo delovno dobo? A to pomeni, da so trgovke in trgovci manj vredni ljudje, ki jih lahko prisilimo v neko zoprnijo, ker imamo moč nad njihovimi življenji (težko dobiti drugo zaposlitev, kvalificiranost...)? Jaz trdim da ne. V času korona ukrepov so trgovke in trgovci delali, da nas je bilo veliko lahko doma in smo hodili po nakupih enkrat na teden ali enkrat na 14 dni. Oni so bili vsak dan v trgovini in so izpostavljali sebe in svoje družine tveganju okužbe.
Zame so trgovke junakinje in jih po tem zagotovo vidim v drugačni luči kot prej.
In če si same ne znajo pomagati, jim lahko pomagami mi. Sam bom glasno zagovarjal, da se jim omogoči, da ostanejo v nedeljo doma, če pa naj takrat delajo, naj dobijo za to plačilo, ki bo pomenilo znatno povečanje mesečne plače za vsako oddelano nedeljo. In naj potem delodajalec premisli, če se mu to izplača.
Naj se vsak od nas vpraša, če bi žrtvoval nedeljo za 25 EUR.

PS: SeMiNeSanja: v mojih trgovinah ni študentov, vsak dan dela ista ekipa stalno zaposlenih pretežno trgovk.

Zakaj se obnašate, kot da imajo trgovci (podjetja) zapovedano odprtje ob nedeljah?
Vsako podjetje se samo odloči ali sploh obstaja ekonomski smisel, da bi imeli odprto ob nedeljah. Ravno tako se podjetje samo odloči, če bi razbremenilo zaposlene in jih podprlo s študenti, da se lahko izvede odprtost ob nedeljah.

Istočasno pa trgovec kot poklic ni neka 'sveta krava', da bi njihovi zaposleni ob nedeljah kaj bolj pogrešali domače, kot npr. medicinske sestre, kuharji, natakarji sobarice, delavci v tovarnah na izmenskem delu, itd. itd. Mnogi od teh ne samo da delajo ob nedeljah in praznikih - delajo tudi ponoči!

Nihče ne odreka trgovcem (poklic), da so tudi oni 'junaki', ker se v teh časih izpostavljajo povišanemu zdravstvenemu tveganju. V tem oziru si zaslužijo tako moralno, kot tudi ustrezno finančno podporo. Toda tudi tu moramo biti realni in se zavedati, da zaposleni v trgovini niso edini, ki si zaslužijo priznanje!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

XIIT ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Zakaj se obnašate, kot da imajo trgovci (podjetja) zapovedano odprtje ob nedeljah?
Vsako podjetje se samo odloči ali sploh obstaja ekonomski smisel, da bi imeli odprto ob nedeljah. Ravno tako se podjetje samo odloči, če bi razbremenilo zaposlene in jih podprlo s študenti, da se lahko izvede odprtost ob nedeljah.

Če ima konkurenca odprto v nedeljo, moraš imeti tudi ti, sicer ti stranke odidejo h konkurenci.

Kot je bilo ko je ProPlus operaterjem nadomestilo za predvajanje + obvezno vključitev v osnovno shemo. Telemach je z njimi takoj podpisal, ostali operaterji so bili v to praktično prisiljeni. Seveda je, čisto po naključju, slabega pol leta za tem Pro Plus kupil United Group, ki je tudi lastnik Telemacha.

Ampak pomembno je, da se je vsak operater za to odločil prostovoljno.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

49106 ::

MrStein je izjavil:

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni.


Obratno je, ni razloga, da imamo trgovine ob nedeljah odprte.

(Ne spet začet z whataboutsimom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ferdov ::

Referendum, ki je bil leta 2003 je imel naslednje rezultate:
21. septembra 2003 je imelo pravico glasovati skupaj 1.618.978 volivcev
Glasovalo je skupaj 445.842 volivcev ( 27,54 %)
Z besedo "ZA" odgovorilo 256.461 volivcev ali 57,53 % od števila oddanih glasovnic.

Torej je ZA zaprtje trgovin glasovalo 256.461 od 1.618.978 volilnih upravičencev. Glede na veljavno zakonodajo, je tak rezultat seveda veljaven.

Apofis ::

No, jst si pa želim, da se trgovine zaprejo ob nedeljah PREDVSEM zarad prizadetih osebkov k mi pridejo 5 minut pred zaprtjem trgovine (ker so se prej celo dopoldne čohali po riti) na "velik" nakup od katerega jst osebno ne bom imel ničesar, trgovina pa tud bolj švoh in ti vzamejo še vsaj dodatnih 20 minut časa ter živcev...nabijem jih nekam...

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:


Trgovine so nujne in to tako, da smo v njih tako pogosto, da brez problema en dan na teden nismo. To je tisti dan, ko gremo morda v kino.


V kinu pa ne delajo za 25€/dan in so z veseljem odprti tudi v nedeljo? Ne spomnim se, da bi kdaj šel v nedeljo v kino. Dajmo zapret vsa kina v nedeljo.

darkolord ::

49106 je izjavil:

MrStein je izjavil:

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni.


Obratno je, ni razloga, da imamo trgovine ob nedeljah odprte.
Seveda je razlog - vsako podjetje posebej ima svoj razlog za to.

asdf_jklc ::

Ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Marsikateri drugi poklic zahteva delo ob nedeljah. Komur ne paše bit v nedeljo v službi, ima možnost it delat drugam.

49106 ::

darkolord je izjavil:

49106 je izjavil:

MrStein je izjavil:

No, pa da zaključimo:
Razloga za zaprtje trgovin v nedeljo ni.


Obratno je, ni razloga, da imamo trgovine ob nedeljah odprte.
Seveda je razlog - vsako podjetje posebej ima svoj razlog za to.


Ja, že 10x smo ugotovili, da je razlog konkurenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

Ma kakšna konkurenca!
Naš Mercator na vasi je VSE nedelje zaprt - pa začuda še vedno ni propadel!

Tisti referendum pa je bil zgolj merjenje slovenskega hinavstva.
Če bi VSI ki so glasovali za zaprtje ob nedeljah šli k maši, namesto v trgovino, se trgovinam nebi splačalo imeti odprto.

Torej ljudje hočejo, da so trgovine odprte, samo priznati jih je sram. Tako zelo sram, da še na volitvah glasujejo zoper svojo navado, kot da bi jim kdo gledal pod prste, kako glasujejo.

Upam, da naslednjič, ko bodo spet v nedeljo delali intervjuje pred trgovinam, da bodo gospodo, ki si v kamero drznejo izjaviti "jaz sem za zaprtje" vprašali, kaj vraga tam počne, če je za zaprtje! Kaj res noben novinar nima jajc? Ali je to že preveč politično nekorektno, da vprašaš, kako si lahko zoper nekaj, čeprav so te točno pri tem ujeli.

Kot da ujameš obiskovalca bordela, ko tega zapušča, pa ti izjavi "jaz sem strogo za zaprtje vseh bordelov in ukinitev prostitucije"

Ena navadna hinavska dvoličnost.

Me prav zanima, koliko teh, ki tukaj navijajo za zaprtje trgovin, ni šlo nikoli v nedeljo v trgovino. Stavim, da ga ni Slovenca, ki še nikoli ni izkoristil to možnost. Upam, da je takoj po tem letel k spovedi. Pa mogoče še k Angelci Likovič, da bi ga našeškala po riti, ker je na gospodov dan bil tako nespodoben.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

49106 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ma kakšna konkurenca!
Naš Mercator na vasi je VSE nedelje zaprt - pa začuda še vedno ni propadel!



Koliko konkurence pa imate na vasi? Saj vem, ja, vaš mercator je VSE nedelje zaprt, ker nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Mato989 - Od kar so trgovine ob nedeljah odprte, sem bil morda 5x, ko me je presenetil kak nepričakovan obisk pa sem vseeno zato, da trgovci, ki imajo ekonomski interes služenja v nedeljo, to tudi izkoristijo. Referendumi pri nas so farsa, saj lahko 15%-ov ljudi odloča, kako se bo moralo obnašat ostalih 85%-ov. Tega nimaš nikjer, kjer ni vsaj 50%-na udeležba +1, je zadeva nična in odločitve ni potrebno nikomur spoštovat.
Pri nas se z referendumi delamo norca iz demokracije.

Za boljše plače pa naj se delavci organizirajo in preko krovne organizacije zahtevajo ureditev plačil, pogojev,.... nikakor pa ne morejo vplivati na organizacijo dela in delovnega časa. Ti bi rad, da o tem odloča politika.
Delo krepa človeka

RockyS ::

40+ strani debat o zadevi, ki je bila razčiščena na najbolj demokratičen način - na referendumu.

Kaj ima sedaj veze, kdo bi delal, kdo ne bi? Kdo služi in kdo ne? Kdo je good guy in kdo bad guy?


Referendum je pokazal, kaj si večina ljudi (beri: tisti, ki so se ga udeležili, udeležba je bila dovolj visoka da je veljaven) želi.


Vse ostalo izpadete kot UK, ki jim je bilo vseeno za brexit, v trenutku ko je bil znan rezultat referenduma pa vsi v zrak kaj je vse je narobe z brexitom in zahtevali celo nov referendum.

Sprijaznite se. Volja ljudstva ni bila upoštevana, bi rekel da kršena ampak ne vem, če je neupoštevanje referenduma kršitev bilo česa, razen iz moralnega vidika.

Ko bosta Janša ali Trump ponavljala volitve dokler ne bosta izvoljena se ne čuditi sistemu, ker si marsikdo želi točno tak sistem, ampak "ja, to vprašanje je specifika in ni enako kot volitve" - ni res, popolnoma enako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

49106 ::

solatko je izjavil:

Referendumi pri nas so farsa, saj lahko 15%-ov ljudi odloča, kako se bo moralo obnašat ostalih 85%-ov. Tega nimaš nikjer, kjer ni vsaj 50%-na udeležba +1, je zadeva nična in odločitve ni potrebno nikomur spoštovat.


Referendumi so farsa, ker 85% ljudi(tvoja ocena) ne opravi državljanske dolžnosti? Ne, niso farsa. Če 85% ljudi ni oddalo glasu, potem je edino prav, da se jih ne upošteva..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Volitve so pravica, da je dolžnost pravite tisti, ki ste za diktaturo. Volitve bi morale bit zakonsko tako urejene, da mora glasovati vsaj 50%+1 volilec, potem pa je na politiki, da naredi volitve dovolj zanimive za tako število volilcev, enako z referendumi.
Zato se referendumov ne dela za razne marginalne stvari, kot je oplojevanje žensk ali strokovne 2 tir ali take, ki lahko škodio manjšini,.... temveč stvari, ki so pomembne za večino prebivalcev, politika pa se ne more odločit prav, vse ostalo so farse demokracije, ker pač lahko.

Slaba je udelžba na volitvah, ker pač ni izbire, ene in iste pajace pa se narod naveliča volit, referendumi pa zato, ker večino populacije stvari, o katerih se odloča, ne tangira.

Demokracija je nekaj več, kot veliko strank in veliko referendumov. Ob slabi volilni udeležbi, bi se morali politiki zamislit, kaj počnejo narobe.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

49106 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Ma kakšna konkurenca!
Naš Mercator na vasi je VSE nedelje zaprt - pa začuda še vedno ni propadel!



Koliko konkurence pa imate na vasi? Saj vem, ja, vaš mercator je VSE nedelje zaprt, ker nima konkurence.

Imamo cca. 6 km naprej še en Mercator, ki tudi ni odprt v nedeljo - 6 km v drugo smer pa imamo BTC, kjer imaš 'konkurenco'.

Če pa iščeš bližje - leta nazaj smo imeli dve mali zasebni trgovini, ki sta bili odprti ob nedeljah. Pa sta obe zaprli, ker tudi odprtost ob nedeljah ni zadoščala, da bi lahko preživeli - poleg Mercatorja, ki ni bil nikoli odprt v nedeljo.

Skratka, lepo prosim, ne se izgovarjat na konkurenco.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

««
42 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263434 (2729) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314932 (4299) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913231 (11346) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929551 (22927) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139435 (8249) MadMicka

Več podobnih tem