» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
20 / 49
»»

XS!D3 ::

WaterBoy je izjavil:


Primer kako izgleda ko želim pogledat oddajo, ki je bila na programu kako uro nazaj ali pa se predvaja.

Nekaj sekund predvaja potem pa izpiše tole:



Če potem izberem drug program je isto

Če pa želim iz youtuba castat na tv pa na računalniku nič ne naredi, na telefonu pa izpiše neko napako

Meni se je to do zdaj zgodilo samo enkrat (na EON BOXu), sem samo rebootnil box in je ok od takrat.

WaterBoy ::

In kako se reboota box :)

Zak0n ::

WaterBoy je izjavil:

In kako se reboota box :)


Drzi power button nekaj sekund in dej shutdown. Alpa pejd v andoid meni, about in restart device. Alpa izklop iz elektrike pocakaj 15 sekund pa spet uzgi.

-JM- ::

Sedaj je očitno enak problem na Planet plus...

Sedaj je očitno enak problem na Planet plus...

[st.citat p6296494]Očitno so popravili, sedaj je OK...


misek je izjavil:

-JM- je izjavil:

Lahko kdo preveri kaj je s sliko na Planet 2. Po moje to ni HD, pri ostalih HD kanalih je slika OK.
Neka čudna velikost?
Video
ID : 256 (0x100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.1
Format settings : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, RefFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=4, N=30
Codec ID : 27
Duration : 2 min 12 s
Width : 1 352 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Color range : Limited
Color primaries : BT.601 PAL
Transfer characteristics : BT.470 System B/G
Matrix coefficients : BT.470 System B/G
[/st.citat]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

lopov ::

Tako napako dobim samo na TV z naloženo Eon aplikacijo in pri oddajah, ki so starejše od 2 dni. Na telefonu in računalniku tega problema nimam. je pa moteče, zelo :|

PrimozR ::

Nedelovanje Chromecasta je, kot vidim, znan pojav? Pojavi se mi med napravami ampak telefon reče 'unable to connect to EON box'. To je to?

misek ::

Starejšo tablico z Android 5 sem ponastavil na tovarniške nastavitve. Sedaj sem ponovno namestil EON aplikacijo iz trgovine, ki pa noče delovati. Aplikacija se zažene vendar se ob predvajanju ugasne. Ima kdo kakšen predlog kaj narediti? Pred ponastavitvijo je aplikacija delovala brez problema.

mat xxl ::

Morda updajtaj op. sistem.

misek ::

Tablica je stara in ni kakšnih posodobitev :(

Zak0n ::

Zak0n je izjavil:

hamurabi je izjavil:

hamurabi je izjavil:

dussan je izjavil:

Na žalost meni že ves čas "zmrzuje" pri gledanju nazaj. Slika postane črna in čez nekaj sekund (5, 10, lahko tudi več) se slika pojavi nazaj. Vmesnega pa ne vidim, potem ostane samo vrtenje nazaj za nekaj sekund, kar pa spet povzroči čakanja, da se začne predvajanje.


Si že reševal težavo? Kaj pravijo na telemach-u?


Poklical Telemach. Sedaj vse dela...no skoraj vse. Modem izklopi iz elektrike za kakšno uro...s tem ga na nek način ponastaviš in ogled za nazaj bi moral delati... Chromecast pa zaenkrat ne dela zaradi zadnje posodobitve boxa... mojstri delajo na tem.


Sam opažam enake težave. Pomeni da če se UL oz. DL pri glednaju programov (bilo katerem) za nazaj zadeva periodično šteka (črna slika). Sama hitrost UL/DL ne vpliva. Tudi če omejim bandwith težava vstraja.

Včasih pa prihaja do enakih prekinitev tudi če se internet ne koristi internetet. Takrat pa res pomaga reset modema. Ponavadi ga izklopim za 10-15sekund.

Zanimivo je, zakaj promet na računalniko moti povezavo do TV-ja... Ne vidim razloga, če je na razpolago nekoriščen bandwidth Je morda težava v modemu? Mi imamo Ciscotov EPC3928S EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway. Sem že razmišljal, da bi zahteval menjavo modema za vsak slučaj. Bom jih en dan poklical pa da vidim kaj bodo rekli.


Danes sem se odlocil se malo poigrat z modemom da ugotovim zakaj steka ogled za nazaj. Na samem modemu sem ugasnil wifi dostopno tocko. Iz kleti sem uzel star wifi router. Na njem ustvaril wifi dostopno tocko za naprave doma. Sedaj deluje ogled za nazaj brez prekinitev. Ocitno je bil modem+wifi(kombo) preobremenjen?

Ce se stanje nazaj poslabsa pa javim.

fuyoal ::

Zanima me ali se na kakšen način da naložiti netflix na EON box?

vinkop ::

XS!D3 je izjavil:

vinkop je izjavil:

ali se lahko naroci eon tv kot samostojno storitev,ne glede katerega internetnega ponudnika imas?

Lahko.

zal se ne da narociti kot samostojno storitev....samo v sklopu trojcka gre narociti....tako so mi danes rekli v poslovalnici....skratka imajo slabo utemeljeno na njihovi spletni strani...

XS!D3 ::

vinkop je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

vinkop je izjavil:

ali se lahko naroci eon tv kot samostojno storitev,ne glede katerega internetnega ponudnika imas?

Lahko.

zal se ne da narociti kot samostojno storitev....samo v sklopu trojcka gre narociti....tako so mi danes rekli v poslovalnici....skratka imajo slabo utemeljeno na njihovi spletni strani...

Kako ne? Paketi so oblavljeni, kolikor vidim lahko naročilo spelješ tu (link EON TV izven omrežja na prejšnji strani), zgoraj pa je celo link za brezplačen preizkus. Tudi v ceniku imaš prav ločen sklop EON televizija OTT, kjer so navedeni zgoraj omenjeni paketi in piše:
Paketi so namenjeni naročnikom, ki imajo internet pri drugem operaterju in nimajo možnosti priklopa interneta na Telemachovem omrežju

Glede na to, da so ravno to predstavili kot novost ob prihodu EON boxa, bi bilo čudno, da se ne bi dalo.

Kolikor vidim, še v njihovem omrežju ponujajo TV only EON pakete tako na coaxu kot optiki in nikakor ni treba naročit trojčka.

vinkop ::

poskusil sem tako brezplacen preizkus kot uradno verzijo in me ne spusti cez...

mumbo ::

če želiš napiši meni ZS in ti lahko jaz uredim, dobiš po pošti, sem pooblaščeni posrednik za telemach

kdor ti je to rekel v poslovalnici nima pojma in slabo dela svoj posel 8-O

-JM- ::

mumbo je izjavil:

če želiš napiši meni ZS in ti lahko jaz uredim, dobiš po pošti, sem pooblaščeni posrednik za telemach

kdor ti je to rekel v poslovalnici nima pojma in slabo dela svoj posel 8-O


Če si pooblaščeni posrednik, prosim urgiraj, zakaj na EON Light paketu ne deluje SK Esports, 4K Festival, pa na PLANET2 naj sliko popravijo, ker to ni HD ločljivost...

mumbo ::

Kater paket pa imaš točno? To imaš začetno tv shemo?

Ker SK ESPORTS JE V Osnovni shemi - če imaš EON Light brez dodatne sheme potem ta kanal ni vključen

4K Festival deluje samo na EON sprejemnikih in obvezno moraš met priklopljeno tudi kabelsko povezano in ne samo preko interneta (deluje samo na telemach coax omrežju ta kanal)

PLANET2 - verjetno takšno sliko dobijo od izdajatelja kanala, lahko pa vprašam in posredujem

-JM- ::

mumbo je izjavil:

Kater paket pa imaš točno? To imaš začetno tv shemo?

Ker SK ESPORTS JE V Osnovni shemi - če imaš EON Light brez dodatne sheme potem ta kanal ni vključen

4K Festival deluje samo na EON sprejemnikih in obvezno moraš met priklopljeno tudi kabelsko povezano in ne samo preko interneta (deluje samo na telemach coax omrežju ta kanal)

PLANET2 - verjetno takšno sliko dobijo od izdajatelja kanala, lahko pa vprašam in posredujem


Hvala za konkretne odgovore !
Imam EON Light paket na Telekomovi optiki
1. Tu je navedeno, da je Esports v začetni shemi: https://telemach.si/a50007/Pomoc/Novost...
Če ne, ga naj izbrišejo iz začetne sheme...
2. Za 4k festival bi potem lahko to kje navedli...
3. Za Planet2 je bilo tudi na tem forumu rečeno, da je v neki čudni velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

webmaher ::

Kar se tiče HD kvalitete vseh kanalov je ta komaj zadovoljiva... najhuje je pri športnih, kjer niti svojih SKjev nočejo zrihtat kot je treba...v Srbiji celo posiljujejo SK 4k s samo 16Mb/s... Na Planetu 2 kot vem imajo dosti balkanskega športa, predvsem ABA liga, kjer so njihovi uplinki res slabi in verjetno se tu kaj dosti ne da storiti... bi pa lahko vsaj zrihtal linke od tv postaj do njihovih central in bi bili ti nekje 20Mb/s.... če bi imeli variabilno bitno hitrost se to verjetno sploh ne bi poznalo pri obremenitvi omrežja... pa še eno neumnost so si pred kratkim privoščili, ko so začeli uporabljat h.264 namesto da bi šli na h.265...

-JM- ::

Bitna hitrost je res problem pri EON-U (max. 7), ampak če to popravijo nimajo več konkurence:)
Pri Planet2 je ziher nekaj narobe pri Telemachu,ker je vmes vsaj 2 dni bila slika OK. Tu ni problem bitna hitrost ampak velikost slike ki ni 1920x1080 ampak 1352x1080 !!!. Vsi ostali kanali v HD so OK. Tudi pri Siol-u je slika OK...

misek ::

-JM- je izjavil:

Pri Planet2 ..... velikost slike ki ni 1920x1080 ampak 1352x1080
V tem trenutku je slika 1920x1080.

mumbo ::

-JM-

drugi so površni in potem tudi jaz dajem napačne informacije :)

šel sem gledal tiskano programsko shemo EON maj 2019 na kateri je navedeno da je SK Esports v osnovni shemni, na naslovu
kjer se ta shema nahaja: https://telemach.si/Binary/12297/EON-pr... pa je poporavljeno in piše začetna shema. Tako da je/bo res v začetni shemi.

Šel sem tudi na ta kanal (245) na EON boxu in piše Coming soon tako da zgleda da žal ta program še ne oddaja

Za program 4K Festival imaš na programski shemi ki je na zgornjem linku navedeno pod opombe: Programa Festival 4K in FTV 4K sta na voljo naročnikom na ustreznih EON paketih in samo na EON sprejemnikih.

Glede Planet2 možno da je slika kaj narobe, ne vem, bom posredoval dalje da preverijo.

PrimozR ::

Je kakšen ETA kdaj bo deloval Chromecast na EON boxu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

vinkop ::

Kako pa to da ni vec SK HD pri telemachu? se mi zdi da sem ga nekoc ze videl v shemi...

webmaher ::

Ma Srbi so nas skenslal webe se jim za nas... ampak hvala bogu, v Srbiji imajo še večje probleme... imamo najboljše omrežje pa so skenslal SK HD samo pri nas, SK v 4k pa sploh nečejo dat..ti barabini ti :)

vinkop ::

ma sej 4K pa ne gre cez eon...skoda, pri t-2 grejo tudi 4K vsebine cez smart tv aplikacijo....upam da bojo tut pri telemachu preko eon smart tv to kmalu ponudili....

-JM- ::

mumbo je izjavil:

-JM-

drugi so površni in potem tudi jaz dajem napačne informacije :)

šel sem gledal tiskano programsko shemo EON maj 2019 na kateri je navedeno da je SK Esports v osnovni shemni, na naslovu
kjer se ta shema nahaja: https://telemach.si/Binary/12297/EON-pr... pa je poporavljeno in piše začetna shema. Tako da je/bo res v začetni shemi.

Šel sem tudi na ta kanal (245) na EON boxu in piše Coming soon tako da zgleda da žal ta program še ne oddaja

Za program 4K Festival imaš na programski shemi ki je na zgornjem linku navedeno pod opombe: Programa Festival 4K in FTV 4K sta na voljo naročnikom na ustreznih EON paketih in samo na EON sprejemnikih.

Glede Planet2 možno da je slika kaj narobe, ne vem, bom posredoval dalje da preverijo.


Zanimivo, pri meni piše na EON boxu pri skesports: Na ta program niste naročeni...
Še dokaz, da Planet2 ni v hd (primerjava logotipa):

misek ::

Sem zdaj še enkrat preveril resolucijo posameznih kanalov. In to je rezultat:
Planet TV HD
  planettvsi-hd-p-slvaac
  1920 x 1080
Planet 2 HD
  planetplus1-hd-p-slvaac
  1920 x 1080
Planet Plus HD
  hdplanetplus-hd-p-slvaac
  1352 x 1080

-JM- ::

misek je izjavil:

Sem zdaj še enkrat preveril resolucijo posameznih kanalov. In to je rezultat:
Planet TV HD
planettvsi-hd-p-slvaac
1920 x 1080
Planet 2 HD
planetplus1-hd-p-slvaac
1920 x 1080
Planet Plus HD
hdplanetplus-hd-p-slvaac
1352 x 1080


S čim, oz. kako to preverjaš, da probam še sam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

misek ::

-JM- je izjavil:

S čim, oz. kako to preverjaš, da probam še sam ?
Imam svoj postopek. Sam pa lahko shraniš screenshot iz brskalnika ali pa kar cel stream in preveriš z MediaInfo programom ali s čim drugim.

webmaher ::



Trenutno je vse tako kot mora biti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

-JM- ::

misek je izjavil:

Sem zdaj še enkrat preveril resolucijo posameznih kanalov. In to je rezultat:
Planet TV HD
planettvsi-hd-p-slvaac
1920 x 1080
Planet 2 HD
planetplus1-hd-p-slvaac
1920 x 1080
Planet Plus HD
hdplanetplus-hd-p-slvaac
1352 x 1080


Očitno ne dobivamo vsi enakega streama. Preko Widnows-ov (https://eon.tv/) na drugi lokaciji je problematična slika na Planet Plus (kar si izmeril tudi ti-1352x1080), pri meni na EON boxu je problematičen planet2. Razen, če niso danes popravili Planet 2, pa je sedaj problem Planet plus, kar se je v preteklosti že zgodilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

CEljan72 ::

Pozdravljeni,
Na prenosniku imam Win10, iz Google stora sem naložil EON, vse skupaj imam preko HDMI kabla povezano na smart tv. Ko imam EON v full screen mode nikakor ne izgine spodnja orodna vrstica in ikone desno zgoraj. Ima mogoče kdo rešitev, ker je zadeva moteča. Hvala lepa.

webmaher ::

dvoklik na predvajano vsebino... pa mejl mojstrom, da to naredijo tako, da ostane skozi, ne da stalno nekaj klikaš :)
Pa osnovne tipke na tipkovnici naj že sprogramirajo...

CEljan72 ::

webmaher je izjavil:

dvoklik na predvajano vsebino... pa mejl mojstrom, da to naredijo tako, da ostane skozi, ne da stalno nekaj klikaš :)
Pa osnovne tipke na tipkovnici naj že sprogramirajo...


Najlepša hvala za pomoč!!!

Dr.S ::

Eon (android verzija in ne tv verzija) mi je delal na amazon firesticku do včeraj, ko se je posodobil na zadnjo verzijo ...140. Program odpre in vse o.k. samo ko izbereš zagon določene vsebine, programa te vedno vrže ven.

Do verzije ...120 je vse delalo brezhibno. Te stare verzije pa mi noče nazaj naložiti, saj jo vedno ob zagonu hoče posodobiti in nespusti naprej.

Kakšna rešitev?
Mogoče je kje kakšen modificiran eon app, ki ne preverja posoodobitev?

Ledenko@64 ::

Pozdravljeni

Isto je pri meni na tanix tx2

lep pozdrav
.::..::.@Mac.::..::.

Dr.S ::

Sem javil Telemachu, bojo zadevo preštudirali.
Sam upam, da ne bo odgovor, da žal zadeva več ne podpira amazona.

benibarle ::

Tudi meni je z zadnjo posodobitvijo na verzijo 140 eon mrknik

Dr.S ::

Dejte še ostali na telemach klicat 0802288 klicat in jim povedat za problem.
Več strank z istim problemom, več možnosti korekcij app-a.
?

nejc_1337 ::

Pozdravljeni,
ima kdo Samsungov QLED TV (npr. Q6FN) in uporablja gor EON aplikacijo (ne EON box)? Če ja, kako kaj to dela, je zanesljivo? Odločam se namreč med Sonyjevim Android TVjem in Samsungovim Q6FN.
Hvala.

peternovak13 ::

nejc_1337 je izjavil:

Pozdravljeni,
ima kdo Samsungov QLED TV (npr. Q6FN) in uporablja gor EON aplikacijo (ne EON box)? Če ja, kako kaj to dela, je zanesljivo? Odločam se namreč med Sonyjevim Android TVjem in Samsungovim Q6FN.
Hvala.


Pozdravljen,

EON smart app dela super na Q6FN 55". Prej na starem TV sem imel EON android TV app preko Nvida Shield, sedaj sem za test naložil na ta TV (Q6FN) in je app zelo odziven. Žena pravi, da celo bolj odziven kot prej na Shieldu.

nejc_1337 ::

Najlepša hvala za tako hiter odgovor, super! :)

HappyPills ::

Roko na srce, je vse bolj odzivno kot Eon box :)

XS!D3 ::

Dr.S je izjavil:

Sem javil Telemachu, bojo zadevo preštudirali.
Sam upam, da ne bo odgovor, da žal zadeva več ne podpira amazona.

Mobilni app ni bil nikoli mišljen ali supported na bilokateri TV platformi, tako da dvomim, da majo kaj za študirat. Imaš TV app, ki kolikor vem dela tudi na Fire Sticku, ne vem pa če je že uradno supported.

Dr.S ::

Eon tv ne dela na firesticku!
Zažene se, pokaže uvodni logo in konec, črn ekran.

boolsheat ::

Meni tudi od zadnje posodobitve dalje ne dela, app se skreša ko daš izbereš kanal in daš play...:|

clip ::

Mene pa zanima ali se vam vsem, ki imate Eon box, le ta tudi stalno npr preko noči izklopi in potem se vsak dan ko ga vklopim v bistvu restarta in moram čakat 2 min, da se vse skupaj postavi ?
Pozdrav od Clipa

XS!D3 ::

clip je izjavil:

Mene pa zanima ali se vam vsem, ki imate Eon box, le ta tudi stalno npr preko noči izklopi in potem se vsak dan ko ga vklopim v bistvu restarta in moram čakat 2 min, da se vse skupaj postavi ?

Ne. Meni ostane v standbyu in se samo zbudi (nadaljuje v meniju/appu/programu, kjer sem ga pustil) čeprav ga recimo v spalnici včasih ne uporabljam po teden ali več.

Ledenko@64 ::

Pozdravljeni
za tiste ki uporabljate EON aplikacijo na android boxu
klik delal sem po tem vodiču z APK editorjem, vzel zadnjo delujočo verzijo (120) in ji napisal 140, pri varianti pa 567.
Deluje kot prej in ne prosi posodobitve.

lp
.::..::.@Mac.::..::.

Zgodovina sprememb…

««
20 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932743 (1153) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247091 (1288) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136986 (8777) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557384 (7076) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310985 (5377) Daniel

Več podobnih tem