» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
18 / 49
»»

misek ::

Yossarian, tudi meni v tem trenutku ne deluje.

Yossarian ::

Torej ni krivda pri meni, ampak pri njih. Sem jim pisal, ampak nič ne odgovorijo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

M.B. ::

Nevem sicer kak je z škatlo EON, ampak spletni EON ima skupno listo serverjev in potem random enega izbere za progam. EN seznam je za live, en za gledanje nazaj pa en za VOD. Serverji so po imenih sodeč v MB/CE/LJ. Nekateri pa v Srbiji in Bosni in hercegovini. Zanimivo pa ni nobenega z istim IPjem kot so se pri tebi pojavli. Se pa včasih zgodi da nekaj gledaš in štekne, ker iz določenega razloga nima chunka in potem včasih dela na drugem serveju, samo ni v UI nič da bi lahko menjal.

Aja pa na pickboxu, ki je v kar nekaj Telemach paketih je Agents of shields po novem.
@Yossarian: Nevem če ti pomaga ampak mislim da so Killyosi na Netflixu tudi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Yossarian ::

M.B. na SciFi imajo fajn SLO podnapise.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

M.B. ::

To je pa res ja.

Sem probal 4 različne serverje pa na vseh je bad gateway napaka za nekje minuto na začetku killjoyev v torek ob 21. Zanimivo. Po navadi vsaj en server dela. Mogoče je pa pri snemanju prišlo do napake.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

XS!D3 ::

Če je bila težava na izvor iz bilokakšnih razlogov, je tako tudi posneto na vseh serverjih in ne morejo kaj dosti naredit.

Yossarian ::

Danes ob 20.00 uri je ponovitev tega dela in takoj nato še četrti del. Me zanima, kaj se bo danes zgodilo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Danes je pa delalo normalno in tudi četrti del gre normalno skozi (zaenkrat)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

-JM- ::

Včeraj končno po rekordnih 63. dneh od podpisa pogodbe, preklop iz Telekom optike na Telemach EON Light paket.
Prvi vtisi:
Slika nekoliko zamegljena, se bo potrebno poigrati še z nastavitvami slike na TV
Hitrost preklopa med kanali bistveno hitrejša kot pri Telekom kabelski
Internet trenutno 100/100, upam da bo tako ostalo :) (v tem paketu naj bi bilo 75/5)
Google chromecast sem uspel zagnati le z enim telefonom, z drugim s pomočjo Google Home aplikacije, z ostalimi ni bilo uspeha...
Telefonska številka za stacionarni telefon ni prenesena, ampak so mi očitno dodelili novo, brez moje odobritve in brez kakega opozorila...
Za nov stacionarni telefon-aparat sem moral zatežiti mojstru, ki je preklop izvedel, saj ga v nasprotnem ne bi dobil.

Imam pa še nekaj vprašanj:
Se dajo kako skriti ali dati na konec liste programi, ki niso del paketa ?
Kako se odstrani nosilec na Innbox modemu V60U ?
Pri Telekomo dobiš email naslov, pri Telemachu tega več ne dajo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

butec ::

Dobil si začasno telefonsko številko, če si zahteval prenos bo delovala v24 urah
Njihove liste ne moreš spreminjat. Naredi svojo listo programov

OSA ::

Nosilec gre težko dol, jaz sem si pomagal z izvijačem. Moraš pa odstranit nalepko za garancijo, ker je en zatič pod njo. Pa brez skrbi glede garancije :)
lp OSA

WaterBoy ::

Zdravo

Na eon box ne gre naložiti netflixa? V trgovini mi ga ne najde

webmaher ::

KLiči Telesmeh naj plačajo certifikat pol pa bo :))

uciix ::

Živjo, imam EON Light paket. Po enem tednu noben film / serija iz Telemachovega video kluba ni več dosegljiva...tudi tiste, ki so prej bile. Gre samo za enotedenski trial? Do katerih vsebin video kluba lahko potem sploh dostopaš prek tega paketa? Lp.

mumbo ::

V februari so bili odprti vsi video klubi ne glede na paket. EON light pa vsebuje Pikaboo, AXN, Epic Drama, Minimax in le ti bi ti morali delat. Če ne - pokliči 070 700 700

dussan ::

Primerjava med aplikacijama EON in T-2. Res se da pri EONu še veliko narediti ....

bit.ly/EON2T-2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

M.B. ::

Pa je konec lepega. Moj app za EON nehal delat iz neznanega razloga. Noče predvajat več stvari. Dopoldne je še delalo. So mogoče končno DRM dali.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

-JM- ::

EON box na Telekom optiki - ne dela teletext na nobenem programu. Je to normalno, ali na Telemach optiki dela teletext preko EON boxa ?

webmaher ::

to je normalno. ni pa normalno, da ti še vedno uporabljaš teletext :))
Če ima tvoj TV HBB probaj na SLO 1 ali 2 če ti dela :)

MH0 ::

Tudi pri zamiku nimajo shranjenega teletexta in podnapisov.
@webmaher: ni normalno, da se temu smejiš. Nemci imajo ogromno podnapisov še v teletekstu.

webmaher ::

seveda je... Nemci to uporabljajo samo zaradi solidarnosti do nas... :)
Teletekst je že zdavnaj povozil čas, tako kot analogno in naše zapravljanje eurčkov za brezvezno zemeljsko oddajanje...

MH0 ::

Ja maher, pojdi to povedat vsem onim, ki slabo slišijo ali ne slišijo in uporabljajo podnapise iz teletexta. Sploh pa kaj imajo nemški podnapisi s solidarnostjo do nas? Hudo maherstvo.

webmaher ::

iščeš dlako v jajcu... zate verjetno druge rešitve ne obstajajo :P
Teletekst sicer dela, če imaš CAM modul...

MH0 ::

Kaj ti bo cam modul pri IP televiziji? Rekel je telekom optika, ne telemach optika. Torej telekomov internet in utp do eon boxa, ne telemachov internet in koax in utp do eon boxa.

radmannsdorf ::

Torej bi bil Mi Box 3S ok za poganjanje EON app-a brez problema? Plexa ne rabim.
Škoda se mi zdi dajati 5€ na mesec za dodaten EON Box.

webmaher ::

skopiral sem iptv link iz brskalnika in ga prilepil v DVB Viewer
 eon slo1 hd

eon slo1 hd



le ta ni pokazal možnosti teleteksta kot ga preko DVB C...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

misek ::

A morda ve kaj je ta zadeva v eon streamu? Poleg audio in video dela.
Menu
ID                : 4096 (0x1000)
Menu ID           : 12603 (0x313B)
Duration          : 1 h 40 min
List              : 256 (0x100) (AVC) / 257 (0x101) (AAC, Slovenian)
Language          :  / Slovenian
Service name      : TVService
Service provider  : Telemach
Service type      : digital television

hansmayer ::

Še ena zmaga !Kupil china bluetooth daljinec.Dela v nulo in enostavno..Ima vse kar imajo veliki!Zdaj pa je stvar res nora.Hvala telemach.

ant ::

Ali morda kdo ne potrebuje EON aplikacije za smart tv in bi bil pripravljen dati kodo v zameno za mesečno plačilo? Za več info mi pišite v ZS.

HappyPills ::

Vbistvu to lahko že zdaj naročiš pri Telemachu. Samo aplikacijo, mislim da je 25€ na mesec

T-Back ::

Lahko kdo poda primerjavo med paketoma EON Full in Gold trojka Extra. Je smiselno prebekslat.

bomber111 ::

Mislim da Ant ni imel v mislih ravno številke 25EUR/mesec.:-)

Zgodovina sprememb…

theanswer3 ::

Bi mi lahko pomagal uporabiti Chromecast na EON boxu.

Naj razlozim ozadje:

Torej EON box je priklopljen na Ethernet kabel, jaz pa bi s telefona rad castal vsebine z recimo YouTube-a. Problem, ki jaz vidim je, da je telefon povezan na wifi, box pa na ethernet in zato telefon ne zazna EON boxa. Ce poizkusim castati s stacionarnega racunalnika, ki je pravtako povezan na Ethernet, deluje normalno. S telefona pravtako lahko castam na drugi tv, ki je ze sam po sebi Android TV in ima vgrajen wifi sprejemnik.

Torej zakaj na tem prvem televizorju stvar ne deluje oziroma kaj naj naredim. Njihova tehnicna pomoc, mi samo pravi, da bi stvar morala delati, meni pa ne gre v glavo kako.

Ales ::

theanswer3 je izjavil:

... telefon povezan na wifi, box pa na ethernet ...
Dokler gre za isto omrežje, nima veze. Pa gre za isto omrežje..?

theanswer3 ::

Iz modema gre kabel v ruter. Je treba ruter kako konfigurirati, ker zgleda spremeni IP? Oziroma lahko to nekako zamenjam v nastavitah na TV-ju?

theanswer3 ::

theanswer3 je izjavil:

Iz modema gre kabel v ruter. Je treba ruter kako konfigurirati, ker zgleda spremeni IP? Oziroma lahko to nekako zamenjam v nastavitah na TV-ju?

Sem v nastavitvah ruterja spremenil lan IP address na 192.168.1.1 (prej 192.168.0.1)

Sedaj kaze da je telefon na IP-ju: 192.168.1.100, tv pa kaze da je povezan na ip 192.168.1.5

Maska je 255.255.255.0. Kakor je meni znano bi morala biti telefon in tv sedaj na istem omrezju

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

na nekaterih ruterjih lahko nastimas da so wifi naprave locene (ne morjo dostopat do LAN naprav) - preveri v nastavitvah ce mas slucajno to vklopljen

XS!D3 ::

theanswer3 je izjavil:

theanswer3 je izjavil:

Iz modema gre kabel v ruter. Je treba ruter kako konfigurirati, ker zgleda spremeni IP? Oziroma lahko to nekako zamenjam v nastavitah na TV-ju?

Sem v nastavitvah ruterja spremenil lan IP address na 192.168.1.1 (prej 192.168.0.1)

Sedaj kaze da je telefon na IP-ju: 192.168.1.100, tv pa kaze da je povezan na ip 192.168.1.5

Maska je 255.255.255.0. Kakor je meni znano bi morala biti telefon in tv sedaj na istem omrezju

Kje imaš WiFi in kam je priklopljen box?

Če sta imela prej telefon in TV IPje iz različnih rangov, potem nista v istem omrežju. Če si sedaj spremenil, da obe omrežji uporabljata isti rang, sta to še vedno ločeni omrežji, le malo več zmede imaš.

Za router uporabi zgolj operaterjev modem (v tem primeru tvoj router ostane samo kot dostopna točka, priklopljen preko LAN porta in z izklopljenim DHCP srverjem, itd) ali pa samo svoj router (v tem primeru morajo biti vse naprave priklopljene nanj, ne več na "modem") , da nimaš pol naprav na enem in pol na drugem omrežju.

skylon ::

Sem ravno včeraj ugotovil enako pri T-2 (operaterjev modem Innbox F60, nobenega routerja): telefon na wi-fi, tv box na kablu in chromecasta ni v EON aplikaciji (tudi v T-2 TV2go aplikaciji ga ni). V youtube aplikaciji pa je in deluje...

Potem pa sem dal tudi tv box na wi-fi in chromecast se je pojavil.

theanswer3 ::

Sem potem resil, da sem odstranil svoj ruter in uporabljam samo modem. Glavni kabel sem namesto na LAN priklopil v WLAN port in sedaj sta stacionarni racunalnik in wifi na istem omtrzju. Zdej ta ruter lahko pa se vedno ponucam ko nek extender verjetno. Hvala za pomoc!

NP1234 ::

Ima kdo kako idejo, kako usposobit, da bi s Samsungovim pametnim daljincem od TV-ja (Q6FN) upravljal EON box skozi omaro? Daljinec za EON sicer dela (ker je verjetno RF ali BT), medtem ko daljinec od TV-ja ne (verjetno IR). Ali je možno to narediti preko HDMI-CEC?

bosslipxx ::

hansmayer je izjavil:

Še ena zmaga !Kupil china bluetooth daljinec.Dela v nulo in enostavno..Ima vse kar imajo veliki!Zdaj pa je stvar res nora.Hvala telemach.

Daš, prosim, link, katerega si kupil. Hvala
slo-fishing.si

paratom ::

Pozdravljeni, EON je ok, začel sem ceniti gledanje televizije zvečer, da gledaš kar želiš in ne tisto, kar je pač trenutno, ko prižgeš.

Za gledanje EONa uporabljam kitajski Set top Box, težava je bila z Wifi, ker se je neprestano zatikal, pa sem potegnil UTP kabel od modema do Boxa in je sedaj brezhibno. Bistvena razlika, kabel je vseeno kabel.

Vse ok, le zanima me pri History Channel 1 HD se pa zatika in meče EON ven. Po nekaj minutah zmrzne, ter EON javi, da je prišlo do napake in se je ustavil. Pri nobenem drugem programu ne. In če dam history online kar trenutno je na sporedu in ne za nazaj, je tudi v redu.

Ima kdo podobno izkušnjo? Problem je, ker tisto zastavljalnico (Pawn Stars) pač najraje gledam.

#Še ena zmaga !Kupil china bluetooth daljinec.Dela v nulo in enostavno..Ima vse kar imajo veliki!Zdaj pa je stvar res nora.Hvala telemach.#

pa tole, ja, če kdo kaj priporoča? Namesto miške. Glledal sem filmčke o nekaterih, pa se mi zdi, da obupno počasi lezejo čez zaslon in moraš biti res ostrostrelec, da zadaneš željeno.

da bi imel pa še samo enega daljinca in ne 2 + miška bi bila pa zmaga. Čeprav se tudi tega navadiš.

vnaprej hvala za odgovor.

misek ::

History Channel je včeraj tudi mene hecal.

-JM- ::

Lahko kdo preveri kaj je s sliko na Planet 2. Po moje to ni HD, pri ostalih HD kanalih je slika OK.

misek ::

-JM- je izjavil:

Lahko kdo preveri kaj je s sliko na Planet 2. Po moje to ni HD, pri ostalih HD kanalih je slika OK.
Neka čudna velikost?
Video
ID                                       : 256 (0x100)
Menu ID                                  : 1 (0x1)
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : Main@L4.1
Format settings                          : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, RefFrames               : 4 frames
Format settings, GOP                     : M=4, N=30
Codec ID                                 : 27
Duration                                 : 2 min 12 s
Width                                    : 1 352 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 25.000 FPS
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.601 PAL
Transfer characteristics                 : BT.470 System B/G
Matrix coefficients                      : BT.470 System B/G

Jurrbe ::

Mi lahko nekdo na kratko razloži sledeče:

Če imam pametno televizijo in EON paket se gleda ves program v živo in zamik,videoteko itd preko aplikacije EON

ali

obstaja možnost da se ima kartico v TVju za program v živo in potem EON aplikacijo samo za ostale funkcije?

Hvala!

webmaher ::

to je možno samo "pokuril boš 2 stvari" za 1 televizor... bolje je imeti eon box, kjer gre program v živo preko DVB C in vse ostalo preko aplikacije...

Jurrbe ::

webmaher je izjavil:

bolje je imeti eon box, kjer gre program v živo preko DVB C in vse ostalo preko aplikacije...


Problem sta mi dva dalinca in neznanje uporabnika, da se hitro zmede v EON menijih. Se pravi prijava v EON aplikacijo na TV se šteje kot nova televizija.
Ali nisi imel na starih paketih Gold na enega uproabnika mogočih 5 naprav?

webmaher ::

najprej povej za kateri paket gre in koliko tv-jev bo?
EON TV aplikacija je samo ena... naprav imaš seveda lahko več...
v EON Premium imaš lahko 2 TV in 1 TV z EON TV aplikacijo...
Za 2 TVje lahko uporabiš več kombinacij:
EON box + D3 sprejemnik ali...
EON box + CONAX kartica ali..
D3 sprejemnik + D3 sprejemnik ali
CONAX kartica + CONAX kartica.

Lahko tudi doplačaš dodaten EON box (5€)

Za ostalih 5 naprav( mobi, tablica, PC...) imaš potem EON mobilno aplikacijo, ki se največkrat koristi prek brskalnika...
««
18 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932721 (1131) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247078 (1275) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136965 (8756) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557366 (7058) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310981 (5373) Daniel

Več podobnih tem