» »

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

jype ::

sirotka je izjavil:

Greš pa potem v najem ;)
Ja, ane. Ker je cenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

-valvoline- ::

osebno sem mnenja da vecjega prekletstva v zivljenju ni k da zivis v najemu. sploh po 30tem letu. kakor za koga, ni vse v denarju in matematiki.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Vlaganje v karkoli je za par faktorjev večji stres kot plačevati kredit, da ne omenjem stresa ko živiš v nečim kar ni tvoje. Plus gre ti čas ko to prelagaš. 80% prebivalstva ima raje kar vse na računu kot da se ukvarja s kakimi varčevanji v skladih, kaj šele kaj bolj tveganega.

Skratka z izjemo takih, ki jim je vlaganje hobi ali celo job je za vse ostale kredit bolša opcija pri 30 letnem kreditu. Pri 20 letnem kreditu pa ital nimaš kaj razmišljat, vzameš kredit.

PrihajaNodi ::

-valvoline- je izjavil:

osebno sem mnenja da vecjega prekletstva v zivljenju ni k da zivis v najemu. sploh po 30tem letu. kakor za koga, ni vse v denarju in matematiki.



Ali na kredi kot polovica Slovenije. Potem pa izgubijo službo in jokajo na Tedniku za pomoč.

OrkAA ::

Lonsarg je izjavil:

da ne omenjem stresa ko živiš v nečim kar ni tvoje.


Em? :)

A to da nimas prakticno nobene odgovornosti glede stanovanja je stres?

- O ne, potres mi sesuje stavbo
- O ne, od soseda mi zamaka voda
- O ne, zaredili so se scurki
- O ne, treba je menjat okna
- O ne, treba je popravit streho
- O ne, pokvaril se je pomivalni stroj
...

Res stresno, ko se ti ni treba ukvarjat s tem :)

Lonsarg ::

Da mi reče lastnik pejd čez dva mesca vn ne spim pol leta(še selitev v novega pa to). Popravit zadeva pa je z najemniškem veliko težje, ko se morš vse menit pa dogovarjat. Skratka vse obnove in servisi so v najemniškem sicer zastonj ampak kljub temu veliko bolj nevšečna zadeva.

PrihajaNodi ::

OrkAA je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

da ne omenjem stresa ko živiš v nečim kar ni tvoje.


Em? :)

A to da nimas prakticno nobene odgovornosti glede stanovanja je stres?

- O ne, potres mi sesuje stavbo
- O ne, od soseda mi zamaka voda
- O ne, zaredili so se scurki
- O ne, treba je menjat okna
- O ne, treba je popravit streho
- O ne, pokvaril se je pomivalni stroj
...

Res stresno, ko se ti ni treba ukvarjat s tem :)


"Jup, zima je prišla, mož je ostal brez službe, menjati je treba streho, grejemo se na sveče imamo 60k krede, vsak mesec odplačujemo po 600€, dobimo pa 800€, za hrano nam ostane 200..."

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Da mi reče lastnik pejd čez dva mesca vn ne spim pol leta
Vidiš, v tem je težava: Namesto, da bi bil mobilen in agilen do visoke starosti, si star in zagrenjen že pri tridesetih.

imagodei ::

As opposed to:
- O ne, po 25 letih varčevanja je prišla huda recesija, čez noč sem izgubil 1/3 prihrankov in obresti... Zdaj sem živčna razvalina, vsak dan 20x preverim gibanje indeksov in iščem nasvete finančnikov, kam prestavit preostali denar, da ne bom v naslednjih mesecih ostal še brez 2/3.
- O ne, pred 30 leti sem planiral, da bom šel zdajle v pokoj. Žal so bili povprečni donosi podpovprečni, zato imam z upoštevanjem vseh stroškov (vključno z najemnino), privarčevanega denarja max za 15 let zelo asketskega življenja. Oziroma za 10, če si občasno privoščim počitnice. Well, zgleda, da bom raje še 10 let delal, še vsak mesec dajal x € v sklade in upal, da povprečni donos ne bo še naprej padal.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

imagodei je izjavil:

- O ne, pred 30 leti sem planiral, da bom šel zdajle v pokoj.
Še sreča, da nisi kupil nepremičnine, ker bi, ko bi ostal brez službe, ostal tudi brez nepremičnine, pa še prihranil ne bi ničesar.

imagodei je izjavil:

- O ne, po 25 letih varčevanja je prišla huda recesija, čez noč sem izgubil 1/3 prihrankov in obresti...
To se ti lahko zgodi izključno v primeru, da v hudi recesiji nizko prodaš vse, kar imaš.

Podobno kot če imaš lastno nepremičnino, pa te doleti tožba, zaradi katere jo moraš v najslabšem možnem času hitro prodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

- O ne, po 25 letih varčevanja je prišla huda recesija, čez noč sem izgubil 1/3 prihrankov in obresti... Zdaj sem živčna razvalina, vsak dan 20x preverim gibanje indeksov in iščem nasvete finančnikov, kam prestavit preostali denar, da ne bom v naslednjih mesecih ostal še brez 2/3.


Ne bi bilo bolje da bi kupil nepremicnino? Sedaj bi imel se vse.

imagodei ::

@jype

Po kakšnem zlodejevem scenariju je avtomatizem, da ob upokojitvi ostaneš tudi brez nepremičnine?

Ja, ljudje prodajajo tudi svoje organe, ko nimajo za jest.

Vsekakor, če se znaš obrnit, je marsikaj od naštetega boljše, kot "investirat" v svojo nepremičnino. Žal v realnem življenju množica ljudi ni niti sposobnih za raznovrstne dolgoročne investicije, kaj šele dovolj racionalna, da bi ob raznih fluktuacijah tečajev ali celo ob strmoglavljenju le-teh bila sposobna treznega razmisleka.

Očitno, če dovolj časa ješ iz zlate žlice, začneš pozabljat, kako je bilo v blatu...
- Hoc est qui sumus -

Rok Woot ::

Zakaj potem toliko bogatih ljudi kupuje nepremičnine, če se to tako zelo ne splača. Eni si kupoval sklade, eni pa parcele na Murglah po 5 mark na kvadrat, me zanima kdo ja na boljšem.

thramos ::

Lonsarg je izjavil:


Saj se da na hitro videti kaj moraš z denarjem naredit, da bo "z" večji. Recimo en zelo na grobo približek za 20 let kredita vs najemnina:


Si upošteval izgubo vrednosti starajoče se nepremičnine? In stroške, ki jih imaš, da ta izguba ni še večja?

jype ::

imagodei je izjavil:

Po kakšnem zlodejevem scenariju je avtomatizem, da ob upokojitvi ostaneš tudi brez nepremičnine?
Po istem, kot je avtomatizem, da moraš svoje vrednostne papirje prodati med recesijo.

Rok Woot ::

Kaj kako se travnik stara milsiš? Pa boljša je lokacija hiše, manj je važno v kakšnem stanju je, saj cela hiša v mestu dostikrat vredna le za tretino parcele ali pa manj, že ko je hiša nova.

thramos ::

reeves je izjavil:


S poudarkom na "ali pa zapravil". Jaz govorim za tiste, ki nočejo gemblati.


Zapravil v smislu, da je dodatno premoženje pridobljeno zatadi najema in ne nakupa porabil za višji standard.

jype ::

Rok Woot je izjavil:

Zakaj potem toliko bogatih ljudi kupuje nepremičnine, če se to tako zelo ne splača.
Ker jim za tako početje ni treba vzeti kredita in se za vsako ceno oklepati delovnega mesta.

Rok Woot ::

A ti ko investiraš v bitcoine vzameš kredit?

Pa če bi vzel kredit, ko se je Murgle po 5 mark na kvadrat prodajal, bi bil sedaj v plusu.

jype ::

Rok Woot je izjavil:

Kaj kako se travnik stara milsiš? Pa boljša je lokacija hiše, manj je važno v kakšnem stanju je, saj cela hiša v mestu dostikrat vredna le za tretino parcele ali pa manj, že ko je hiša nova.
Veš, kaj se včasih pripeti?

Zemljišče izgubi 80% svoje vrednosti, ker poleg njega postavijo industrijski obrat, dvotirno železnico ali pa zgolj spremenijo namembnost.

Rok Woot je izjavil:

Pa če bi vzel kredit, ko se je Murgle po 5 mark na kvadrat prodajal, bi bil sedaj v plusu.
Ja, seveda, špekulacije so občasno zelo donosne.

Če bi pa potreboval streho nad glavo, pa ne bi vzel kredita, ki si ga komaj lahko privoščim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rok Woot ::

Tudi jaz ne, ampak ga tudi za mnogo drugih investicij nebi. Pač osebna zadeva.

thramos ::

Rok Woot je izjavil:

Kaj kako se travnik stara milsiš?


Tako, kot se z njim rešuje streha nad glavo. O čemer se pogovarjamo.

Rok Woot ::

Investicija ni luksuz, če si kupiš hišo ker ti je všeč, to ni investicija. Če jo kupiš ker misliš, da bo vrednost rasla, ali da se dobro oddaja, pač je. Kredite se jemlje za investicije in ne luksuz.

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.

Kupiš hišo zraven fakultete, ki ima lokacijsko za večstanovanjski objekt, narediš garsonjere, nateguješ uboge študente na črno in služiš mastne denarje. To je investicija, ker pa jaz oddajam ljudem prijazno, pač odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

jype ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.
Večina kredit vzame zato, ker jih je zaradi folklore strah najemati stanovanje, ne zato, ker bi ga morali, ali ker bi radi investirali.

tikitoki ::

Utk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

jah, goji ti solato, ce ti pase. Meni se zdi bolj smisleno gojiti paradiznik, bucke, kumarce,....
Da ne govorimo kaksnem sadnem drevju, s katerim je skoraj nic dela in sam oberes.

Sej da, vse to in še več. Nisem računal, ampak sem prebral, da te kila domačega paradižnika pride 0,5 evra, samo za sadike. Veliko ga boš imel pa takrat ko je tudi v trgovini najcenejši. Če si revež brez vrta, boš revež tudi z vrtom. Finančno te ne bo rešil.


je kdo rekel, da te bo resil? Tvoja trditev je bila, da imas z gojenjem svoje zelenjave izgubo, ker je ceneje v trgovini.
BTW. sadike lahko sam vzgojis in uzivas v zelenjavi, ki je ne bos nikoli videl v trgovini.

Lonsarg ::

Da ti ni škoda dat za 3 stanovanja najemnine v življenju, res ne zastopim.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.
Večina kredit vzame zato, ker jih je zaradi folklore strah najemati stanovanje, ne zato, ker bi ga morali, ali ker bi radi investirali.


Prej je krivo to da je oddaja stanovanja povečini kavbojsko urejena in je ta scena na slabem glasu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

jype je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.
Večina kredit vzame zato, ker jih je zaradi folklore strah najemati stanovanje, ne zato, ker bi ga morali, ali ker bi radi investirali.


Ja in z slabim kreditom, kupijo predrago stanovanje, hišo ali zemljo. Poglej po kakšnih cenah kupuje jankovič golovc na primer ... Potem pa poglej novogradnje okli KCLJ, folk daje 3k+ za luknje brez zelenih površin zraven ceste ... Pa za koliko se prodajo neka stanovanja v ljubljani. 25 m^2 za 120k, garsonjera pri križankah. Polom od nakupa, če gleda na tromostovje in prešerca, obvezen nakup ... Treba je gledati vse, načeloma pa samo lokacija in zemlja.

Okapi ::

jype je izjavil:

Končno en, ki zna računat. Hvala, Azgard.

Je pa še en manjši problem: Pri lastništvu nepremičnine takšne vrste si večji del življenja na pozitivni ničli, ki je glavni vir stresa za srednji razred ljudi, stres pa glavni razlog za obolenja, ki povzročajo predčasno smrt delovno aktivnega prebivalstva.

Ja, je en manjši problem, ampak ne za lastnike nepremičnin, ki so na varnem. Stres je za najemnike, ker nikoli ne vedo, kdaj se bodo morali seliti, in ali je investicija, v katero so vložili denar, res donosna in varna. In kako bodo plačevali najemnino, če izgubijo službo.

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Da ti ni škoda dat za 3 stanovanja najemnine v življenju, res ne zastopim.
Jaz pa ne zastopim, kako nor moraš biti, da si kupiš stanovanje, ki si ga ne moreš privoščiti in se tako postaviš v situacijo, ko te praktično vsakdo lahko izsiljuje, ti si pa zaradi svojih pogajalskih izhodišč prisiljen sprejeti praktično vsakršne pogoje, ker bi se sicer znašel v situaciji, ki je bistveno slabša - da izgubljenih priložnosti, ker si ves čas praktično nelikviden, sploh ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rok Woot ::

Banane, prodajaj gnile, kupuj na kile.

Lonsarg ::

@jype, Nikoli ni noven predlagal da vzameš kredit, ki so ga ne moreš privoščiti. Zgolj da ČE si ga lahko privočiš da je to bolša izbira.

Rok Woot ::

Lonsarg je izjavil:

@jype, Nikoli ni noven predlagal da vzameš kredit, ki so ga ne moreš privoščiti. Zgolj da ČE si ga lahko privočiš da je to bolša izbira.


Ja a važno je kašen kredit, kakšni %, koliko. Kakšno je tvoje stanje, imaš kaj zaledja, da te ne pokopljejo že manjše variacije gospodarstva, da o kaki vojni sploh ne govorimo.

jype ::

Lonsarg je izjavil:

@jype, Nikoli ni noven predlagal da vzameš kredit, ki so ga ne moreš privoščiti. Zgolj da ČE si ga lahko privočiš da je to bolša izbira.
Si prepričan?

Večina tistih, ki so si privoščili kredit in se znašli "na tedniku" je bilo mnenja, da si ga lahko privoščijo, potem so se pa zgodile nepredvidene reči.

Najemniki, ki ne začnejo življenja z več deset letnim globokim minusom v obliki zadušljive količine dolgov, imajo te težave bistveno redkeje.

Okapi ::

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Da ti ni škoda dat za 3 stanovanja najemnine v življenju, res ne zastopim.
Jaz pa ne zastopim, kako nor moraš biti, da si kupiš stanovanje, ki si ga ne moreš privoščiti
In smo hitro enega slamnatega moža postavili, ker drugače ne gre? Kdo govori o nakupu stanovanja, "ki si ga ne moreš privoščiti"? Nakup katerekoli stvari, ki si je ne moreš privoščiti, je neumnost. Tudi najem stvari, ki si je ne moreš privoščiti, je podobna neumnost. Nakup stanovanja, ki si ga lahko privoščiš, pa je za 95% populacije bolj smotrna odločitev od najema.

jype ::

Okapi je izjavil:

Kdo govori o nakupu stanovanja, "ki si ga ne moreš privoščiti"?
Ti, med drugimi.

Okapi je izjavil:

Tudi najem stvari, ki si je ne moreš privoščiti, je podobna neumnost.
Pa je res? Izračunaj, boš videl.

Okapi je izjavil:

Nakup stanovanja, ki si ga lahko privoščiš, pa je za 95% populacije bolj smotrna odločitev od najema.
Le da je dolgoročno znatno dražja.

Okapi ::

Ja, je dražje, za genije, kot si ti, ki služite milijone z bitkojni. Za 95% populacije pa ni.

Lonsarg ::

Veliko ljudi počne življenske neumnosti s svojimi krediti, še VELIKO več jih počne neumosti z raznimi varčevanji in vlaganji.

Tako da tale agrumet "ljudje počnejo neumnosti" če se ga že gremo je v prid krediterjem in ne varčevalcem.

jype ::

Slamnati mož, ki več zapravi, kot si lahko privošči, je definitivno precej bolj slamnat od tistega, ki vzame kredit in v lastni nepremičnini živi srečno do konca svojih dni, drži.

Verjetno vas pesti slovenska folklora, kar je sicer razumljivo, racionalno pa zagotovo ni.

yero7 ::

moje mnenje je daje vse odvisno od službe, ki jo imaš. Če imaš službo za nedoločen čas bi se odločil za nepremičnino drugače pa je res kot pravi jype, da je bolje bil podnajemnik, ker se lahko preseliš na bolj zelene pašnike :)) v primeru izgube službe.

imagodei ::

imagodei je izjavil:

@jype
...
Vsekakor, če se znaš obrnit, je marsikaj od naštetega boljše, kot "investirat" v svojo nepremičnino. Žal v realnem življenju množica ljudi ni niti sposobnih za raznovrstne dolgoročne investicije, kaj šele dovolj racionalna, da bi ob raznih fluktuacijah tečajev ali celo ob strmoglavljenju le-teh bila sposobna treznega razmisleka.

Očitno, če dovolj časa ješ iz zlate žlice, začneš pozabljat, kako je bilo v blatu...

No, tole ni bilo pošteno od mene, v bistvu nikjer nisi trdil, da je tvoj predlog OK strategija za vse...
- Hoc est qui sumus -

FiReFTW ::

Me zanima od kot je ta podatek da je povprečna plača 1000EUR neto.
Glede na to da je ogromno ljudi v sloveniji na minimalcu pa komaj dobijo 700EUR z vsemi dodatki.
Me zanima kak takšni preživijo, če OP zgleda ni sposobn preživet z 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.
Večina kredit vzame zato, ker jih je zaradi folklore strah najemati stanovanje, ne zato, ker bi ga morali, ali ker bi radi investirali.


Tu je mogoče tudi malo kura/jajce problem.
Nazadnje ko sem gledal za najem 3 sobna stanovanja je bilo na 100 prodam, 2 do 3 oddam. Kaj češ pol, tudi če želiš najet ne gre...
Za najem se v slo oddajajo študentske sobe, garsonjere in enosobni pajzli. Nekaj primernega družini se žal samo prodaja.

Pa tudi cena najema 3 sobno stanovanje 500€+, to so zneski da že večina raje plačuje kredit in na koncu nekaj ima.
V slo imamo pač izkrivljen trg nepremičnim in je velika verjetnost da bo stanovanje po 20ih letih še vedno isto vredno kot ko si vzel kredit. Torej si notri bival + imaš nekaj kar lahko prodaš.

Mr.B ::

PrimoZ_ je izjavil:

jype je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Jaz bi vzel kredit, če bi bil dovolj velik in obrestna mera ustrezna. Sam kaj ko mi noben noče dat 5 miljonov na lepe oči.
Večina kredit vzame zato, ker jih je zaradi folklore strah najemati stanovanje, ne zato, ker bi ga morali, ali ker bi radi investirali.


Tu je mogoče tudi malo kura/jajce problem.
Nazadnje ko sem gledal za najem 3 sobna stanovanja je bilo na 100 prodam, 2 do 3 oddam. Kaj češ pol, tudi če želiš najet ne gre...
Za najem se v slo oddajajo študentske sobe, garsonjere in enosobni pajzli. Nekaj primernega družini se žal samo prodaja.

Pa tudi cena najema 3 sobno stanovanje 500€+, to so zneski da že večina raje plačuje kredit in na koncu nekaj ima.
V slo imamo pač izkrivljen trg nepremičnim in je velika verjetnost da bo stanovanje po 20ih letih še vedno isto vredno kot ko si vzel kredit. Torej si notri bival + imaš nekaj kar lahko prodaš.

Pa vprašaj Nodija, ker ti na koncu ne ostane za dostojno življenje ali bivanje v domu za upokojence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimoZ_ ::

Primer od dobrega prijatelja.

leta 2007 sta v Šk Loki kupila 2 sobno stanovanje za 60k€ od tega 50k€ na 10 let kredit.
Letos sta kredit odplačala in ciljata na 90k+ izkupička od prodaje (cene v okolici so od 70 do 120).

Sicer se mi ne da računati inflacije v teh 10ih letih ampak mislim, da ga bosta prodala za tak denar da je bila njuna "najemnina" za 10 let zastonj.


Mislim da bi moral biti finačno hudo spreten da bi začetnih 10k€ + mesečno razliko med kreditom in najemom oplemenitil do tega da bi sedajle ko bi šel iz najema imel na računu 90k+ €.

Unknown_001 ::

Ok, vzela sta 50kEUR kredita. Koliko obresti sta poleg glavne vrednosti doplačala do letos? Nekaj mi v ozadju pravi da ni kaj dosti profita iz tega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

reeves ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Še sreča, da so razni depoziti, varčevanja in naložbe varne pred izvršbami. :))
Izvršba nad depozitom te ne stane strehe nad glavo.

Seveda ne. Saj nimaš lastne strehe nad glavo. Denar imaš v depozitu.
Plus to, da moraš biti pa hudičevo neumen, da imaš denar in dovoliš da pride do izvršbe.

@thramos :: danes, 16:31:27

Zapravil v smislu, da je dodatno premoženje pridobljeno zatadi najema in ne nakupa porabil za višji standard.

Rezultat je isti. Zapravil si ga v vsakem primeru. Ali na ruleti ali na kurbah. Kar se tiče denarja si na istem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

PrimoZ_ ::

Unknown_001 je izjavil:

Ok, vzela sta 50kEUR kredita. Koliko obresti sta poleg glavne vrednosti doplačala do letos? Nekaj mi v ozadju pravi da ni kaj dosti profita iz tega.


Kako da ne.
Danes bosta imela 90k €, optimitično 100k €.

Kako spreten morabš biti da začetnih 10k€ + razliko med stroškom kredita in najemnino v 10ih letih spraviš do istih cifer ?

Unknown_001 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ok, vzela sta 50kEUR kredita. Koliko obresti sta poleg glavne vrednosti doplačala do letos? Nekaj mi v ozadju pravi da ni kaj dosti profita iz tega.


Kako da ne.
Danes bosta imela 90k EUR, optimitično 100k EUR.

Kako spreten morabš biti da začetnih 10kEUR + razliko med stroškom kredita in najemnino v 10ih letih spraviš do istih cifer ?


Koliko je celotnih stroškov kredita? To sprašujem. Nisem še videl banke ki bi dala kredit brez obresti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Pa dobro a res nimate nobenga filinga na hitro koliko so obresti? Na 10 let pri 50k kredita recmo cirka 10k obresti. To je seveda že vse všteto v "razliko med stroškom kredita in najemnino" in sploh ni bistveno, ker nas zanima zgolj velikostni red.

Če bi že hoteli točno pa bi rabili to celotno razliko vedeti, sama velikost kredita nam nič ne pomaga. Recimo da je razlika 200EUR * 120 mesecev je to torej 24k. Začetnih 10k+24k = 34k proti potencialnih 100k, kar bo dobil zdaj s prodajo. V 10 letih bi torej moral oplemenitit teh 34k na 100k da bi bil na istem(s tem da bi jih je dobival sproti po 200EUR), skratka 3x donos v 10 letih good luck with that:) Pa razlika bi najbrž bila še manjša kot 200EUR pri tako poceni stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058672 (40205) Mato989
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109071 (62044) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162886 (132831) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132143 (29185) Ganon

Več podobnih tem