» »

Ljubljana

Ljubljana

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

jype ::

Vidim, da so ljudje iz ruralnejših predelov še v cestnih zamaških in zato ne odgovarjajo. Čakamo in molimo, da vsi varno pridejo do doma.

BigWhale ::

Jaz zivim v majnsem mestecu, ki ga prehodis v pol ure, recimo.

Fajn je, ker jutranja guzva pomeni stat pri max treh semaforjih. Vec jih itak nimamo.
Fajn je, ker imam tri minute do avtoceste, brez enga samga semaforja.
Fajn je, ker lahko na vrtu zadaj kadarkoli uzgem zar in si nardim piknik.
Fajn je, ker mam zadi na vrtu bazen.
Fajn je, ker zivim v slepi ulici in ni prometa.
Fajn je, ker fousija ne gori.

Ni fajn, ker moram za vsako mal bolj nevsakdanjo pizdarijo se vozit 25km dalec. Vsaj USB kable se zdej na pumpah dobi. Ce mi odleti CPU, to pomeni vsaj 50km voznje. V lokalnem Mercatorju recimo ne poznajo tofuja. Oddelka s 'tujo kuhinjo' pa prakticno nimajo.
Ni fajn, ker je najvecji kulturni dogodek v mestu gasilska veselica ali pa Noc Modrijanov oziroma nekaj v tem stilu.
Ni fajn, ker je najvecji gurmanski uzitek 'Gostila Pri Francu' kjer imajo na izbiro tri menije, za malico pa se vampe. Eni pravijo, da je itak vazn samo kolk velke porcije so. Ce si vegan, ti prinesejo ovco.
Ni fajn, ker vsi vse poznajo. Vcasih se to komu zdi prednost ampak po vecini ni.
Ni fajn, ker je vrhunec zabave lokalni bar, kjer te cudno gledajo, ce poves, da ne pijes alkohola.
Ni fajn, ker je nabor sol omejen na dve osnovni soli in eno gimnazijo vprasljive kvalitete.
Ni fajn, ker hisa zahteva dolocen del opravil, ki jih pravzaprav moras opravljati ali pa nekoga placati, da jih bo opravil namesto tebe.
Ni fajn, ker bezno poznam same tecne in zagrenjene ljudi, katerih vrhunec debate je jamranje, da gre ves denar v Ljubljano, periferija pa trpi.

Na koncu se imam kr fajn, je pa oddaljenost od mesta nekaj kar dostikrat narobe hodi.

[D]emon ::

BigWhale> Ni fajn, ker bezno poznam same tecne in zagrenjene ljudi, katerih vrhunec debate je jamranje, da gre ves denar v Ljubljano, periferija pa trpi.

In tocno to se kaze skozi celo temo. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

Ok Gandalfart oprosti. Se popravljam.

Ljubljana je zakon.

(V bistvu ni, sam če bi drgač reku, bom spet s palco tepen)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

OrkAA ::

Dej Faptor umir se.

Gandalfar ima za sabo težak dan v službi. Žal nima tega privilegija, da bi po koncu delavnika eno uro meditiral v avtu in si sprostil glavo. Niti žara ne more zakurit na vrtu. Vse kar mu preostane je, da se gre domov valjat v denar.

Have some respect.

OrkAA ::

Aha aha, torej bomo na koncu ugotovili, da največji kritiki sicer samovoljno živite v mestu, a bi, če vam ne bi bilo "treba", raje živeli na podeželju.

Zanimiv koncept.

Aja, podeželje nima faksa? Ja pa sej maš naravo! Včasih so se vsega naučili v naravi.

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

Aha aha, torej bomo na koncu ugotovili, da največji kritiki sicer samovoljno živite v mestu, a bi, če vam ne bi bilo "treba", raje živeli na podeželju.

Zanimiv koncept.

Aja, podeželje nima faksa? Ja pa sej maš naravo! Včasih so se vsega naučili v naravi.

@Porkaa motorka

Jel ti smeta ?

Logistično je najlažje in najceneje zaradi študija bit v istem mestu kot je sedež fakultete. Imamo tudi dislocirano enoto sam pol bi se itak mogu gor vozakat pa vam ne bi bilo prav ker bi z dizlom smradil po "Najlepšem mestu na svjetu" nje :)

Tako pa sem okoljsko ozaveščen in se ne vozim brez potrebe. Pričakujem pohvalo ^__^ hihi (tudi brez bom preživel)

In kaj je narobe s kritiko. Saj čez rojstni kraj imam tudi dosti za povedat. Ampak... trenutno govorimo o našem "centru vesolja" v katerem sem po sili razmer. Saj mogoče čez eno leto me boste rešeni iz kwaka cityja pa bo takoj lepš za živet. Nde :)

Dejte noooo to leto boste pa že še potrpel pol grem pa itak v tujino mag. Narest
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Še kdo, ki živi v Ljubljani, čeprav je povsod drugje lepše?

[D]emon ::

> iz kwaka cityja

Sam v zivljenju se enega ljubljancana nisem slisal reci "kva", vecinoma govorijo to priseljenci, katerim je nekdo prodal mit, da se v Ljubljani tako govori. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

> iz kwaka cityja

Sam v zivljenju se enega ljubljancana nisem slisal reci "kva", vecinoma govorijo to priseljenci, katerim je nekdo prodal mit, da se v Ljubljani tako govori. :))


Pa rekli so mi tudi, da vam plavalna kožca med prsti raste >:D :))
Sem šokirano odkril da gre za laž.

I want muh money back :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Kva?

SimplyMiha ::

A, zato se jim reče žabarji!

janezvalva ::

ljubljančani so nekakšni fičfiriči,
kateri živijo v betonskih kockah,
mislijo da lahko počnejo kar jim paše pa da so 5x boljši od drugih.
ljubljana je tudi polna južnjakarjev katerim je dovoljeno bolj ali manj vse
in so iz neznanega razloga ljubljančani do njih preveč tolerantni.

ves ta šmorn dokaj negativno vpliva na vzdušje v ljubljani, nisem bil v LJ
že 5 let. meni se je kar zagabila.
bljak.

jype ::

O, si le pripeljal domov. Čestitam ob uspešni vrnitvi na rodno grudo!

Miha 333 ::

Torej je najbolje imeti stanovanje ali garsonjero v Ljubljani in hišo ali vikend na deželi.

A110 ::

Bigwhale malo off topic ampak zakaj bo bila tista gimnazija vprasljive kvalitete?

jype ::

Ker nima kredibilne konkurence.

A110 ::

Kako ne co so v radiju 20km vsaj 4 gimnazije?

jype ::

Kredibilne.

Edini resni gimnaziji v regiji sta prva Maribor in Bežigrajska in nobena ni zgolj 20km oddaljena od Sl. Bistrice, čeprav je ena le malce več kot to.

Miha 333 ::

No, meni je pa kraj kot npr. Sl. Bistrica zakon. Ravno prav veliko mesto, da ni totalna vas, a še vedno dovolj umirjeno. Prelepa narava, Pohorje, ogromno možnosti za rekreacijo na prostem. Zmerne cene nepremičnin. Prijazni ljudje. Prisotne vse običajne trgovine. Za fasungo hrane tuje kuhinje pa 15 minut po avtocesti do "pravega" mesta.

A110 ::

Pi cem pa se po tvoje ocenjuje resnost gnazije? Gimnazija je samo neka nuja da prides sploh lahko na fakulteto. Razlike v tezavnosti pa ponavadi ni. Pa tudi ce bi bila si brez dodatnih znanj popolnoma enako neuporaben. Vecinoma to predalckanje gimnazij povzroci samo neupravicen vecvrednostni kompleks ki pa ponavadi ne traja dlje kot do 1. Letnika faksa.

A110 ::

No pa se malo nazaj na temo. Pri ljubljani oz. ljubljancanih memalo moti ta zaprtost in pa hmm "skopuskost". Predvsem to ko gres na pijaco in obvezno placa vsak za sebe in potem prebiras tisti drobiz namesto da bi vsak za 1 rundo (vsaj ce gres ven in spijes vsaj toliko rund kot je oseb). So me parkrat prav cudno gledali ko sem zunaj v klubu pac narocil za vse in placal da se nerabimo guzvat pri sanku. No ponavadi nazaj nisem dobil nic. Saj me da se sekiram ampak vseeno :) drugace pa ja za zivljenje je meni tudi manjsi kraj kot je slov bistrica zakon. Ampak za studij mi pa ni bilo boljsega kot ljubljana.

[D]emon ::

A110> Razlike v tezavnosti pa ponavadi ni.

Dober vic. Ze pri osnovnih solah se pozna razlika v nivoju. In to ze v sami Ljubljani, kaj sele razlike med Ljubljano in manjsimi kraji. Da te srat prime.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

A110 ::

In lje se ta tezavnost potem odraza? Kot sem rekel, brez dodatnih znanj si popolnoma neuporaben pa ce koncas gimnazijo bezigrad ali pa ekonomsko gimnazijo. Sam sem recimo hodil ravno v slov. Bistrico na gimnazijo in sem imel ogromno sosolcev in znancev iz osnovne sole ki so sli na 2. V mb, pa 1. v Celje... kjer so jim ze na zacetku povedali da oni so elita in blablabla. No ko sem jih potem in jih se kdaj vprasam ce so imeli kaj od tega da sp hodili na "elitno" gimnazijo razen tega da sp spali vsak dan 2h manj od mene recejo da ne. Morda so mogli kaksno domaco nalogo vec narediti in spoznali kakega sosolca vec.

[D]emon ::

Dolocene periferne OS v LJ posljejo ucence naprej v SS z neprimerno slabsim znanjem. Da o solah iz drugih delov drzave niti ne govorim. V OS dobil nekaj sosolcev iz Celja. V Celju odlicnjaki, v LJ komaj spackali skupaj snov za pozitivno oceno.

Podobna scena je bila s sosolci iz periferije LJ v SS--v OS odlicni, v (izjemno lahki) SS pa izrazili tako pomanjkanje znanja, da sem se resno spraseval, kako jim je uspelo dokoncati osnovno solo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

A110 ::

Za OS se deloma strinjam da iz vasi in majhnih mest prihajajo slabse pripravljeni. Ampak os je 9 let + veliko vplivajo tu ma znanje starsi. Srednjih sol pa nima vec ravno vsako selo in zato je nivo znanja tudi priblizno enak po vsej sloveniji. Za studij naprej pa imas predznanja dovol iz vsake gimnazije ker tako gre vsa snov iz 0, ampak pac hitreje.

[D]emon ::

Hahaha, primerjaj recimo SSER in SMGS pa ti bo hitro jasno, da nivo niti priblizno ni enak.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

A110 ::

Nevem kaj je sser. In rekel sem da so gimnazije primerljive oz da ni razlike katero koncas ker druge koristi kot da gres lahko z njo na fakulteto od nje ni

zmaugy ::

[D]emon je izjavil:

Dolocene periferne OS v LJ posljejo ucence naprej v SS z neprimerno slabsim znanjem. Da o solah iz drugih delov drzave niti ne govorim. V OS dobil nekaj sosolcev iz Celja. V Celju odlicnjaki, v LJ komaj spackali skupaj snov za pozitivno oceno.

Podobna scena je bila s sosolci iz periferije LJ v SS--v OS odlicni, v (izjemno lahki) SS pa izrazili tako pomanjkanje znanja, da sem se resno spraseval, kako jim je uspelo dokoncati osnovno solo.


Na faksu sem opazil, da so bili sošolci, ki so prišli iz ljubljanskih srednjih šol, zelo velikokrat slabši od sošolcev iz srednjih šol iz drugih krajev.
Sam sem bil med najboljšimi v prvem letniku, pa nisem iz Lublane in moj domači kraj nima srednjih šol. Glede na to pripisujem svojo uspešnost na prvem letniku faksa "vaškim" šolam, kamor sem hodil pred tem.

thramos ::

BigWhale je izjavil:

Jaz zivim v majnsem mestecu, ki ga prehodis v pol ure, recimo.

Fajn je, ker jutranja guzva pomeni stat pri max treh semaforjih. Vec jih itak nimamo.
Fajn je, ker imam tri minute do avtoceste, brez enga samga semaforja.
Fajn je, ker lahko na vrtu zadaj kadarkoli uzgem zar in si nardim piknik.
Fajn je, ker mam zadi na vrtu bazen.
Fajn je, ker zivim v slepi ulici in ni prometa.
Fajn je, ker fousija ne gori.

Ni fajn, ker moram za vsako mal bolj nevsakdanjo pizdarijo se vozit 25km dalec. Vsaj USB kable se zdej na pumpah dobi. Ce mi odleti CPU, to pomeni vsaj 50km voznje. V lokalnem Mercatorju recimo ne poznajo tofuja. Oddelka s 'tujo kuhinjo' pa prakticno nimajo.
Ni fajn, ker je najvecji kulturni dogodek v mestu gasilska veselica ali pa Noc Modrijanov oziroma nekaj v tem stilu.
Ni fajn, ker je najvecji gurmanski uzitek 'Gostila Pri Francu' kjer imajo na izbiro tri menije, za malico pa se vampe. Eni pravijo, da je itak vazn samo kolk velke porcije so. Ce si vegan, ti prinesejo ovco.
Ni fajn, ker vsi vse poznajo. Vcasih se to komu zdi prednost ampak po vecini ni.
Ni fajn, ker je vrhunec zabave lokalni bar, kjer te cudno gledajo, ce poves, da ne pijes alkohola.
Ni fajn, ker je nabor sol omejen na dve osnovni soli in eno gimnazijo vprasljive kvalitete.
Ni fajn, ker hisa zahteva dolocen del opravil, ki jih pravzaprav moras opravljati ali pa nekoga placati, da jih bo opravil namesto tebe.
Ni fajn, ker bezno poznam same tecne in zagrenjene ljudi, katerih vrhunec debate je jamranje, da gre ves denar v Ljubljano, periferija pa trpi.

Na koncu se imam kr fajn, je pa oddaljenost od mesta nekaj kar dostikrat narobe hodi.


Lepo, čeprav ne vem, če realna primerjava spada v to temo. ;)

Ampak, kot sem napisal že parkrat, izgubljanje časa za volanom danes ni več simbol kvalitetnega bivanja. Tako za voznika, kot predvsem tudi za tiste, ki po naključju živijo ob njegovi poti.

FTad ::

A110 je izjavil:

No pa se malo nazaj na temo. Pri ljubljani oz. ljubljancanih memalo moti ta zaprtost in pa hmm "skopuskost". Predvsem to ko gres na pijaco in obvezno placa vsak za sebe in potem prebiras tisti drobiz namesto da bi vsak za 1 rundo (vsaj ce gres ven in spijes vsaj toliko rund kot je oseb). So me parkrat prav cudno gledali ko sem zunaj v klubu pac narocil za vse in placal da se nerabimo guzvat pri sanku. No ponavadi nazaj nisem dobil nic. Saj me da se sekiram ampak vseeno :) drugace pa ja za zivljenje je meni tudi manjsi kraj kot je slov bistrica zakon. Ampak za studij mi pa ni bilo boljsega kot ljubljana.


To imas pa potem cudne prijatelje.

Sicer je pa to npr v AT redna praksa in je vcasih bolj koristna. Najbolj me je pa presenetilo (sokiralo), ko sem bil povabljen na rojstni dan, kjer si je tudi takrat vsak sam placal pijaco. Meni osebni bi bilo nerodno, da bi nekoga na pijaco za rojstni dan vabil in da ne bi dal za rundo, dve, tri...

Unknown_001 ::

A110 je izjavil:

Pi cem pa se po tvoje ocenjuje resnost gnazije? Gimnazija je samo neka nuja da prides sploh lahko na fakulteto. Razlike v tezavnosti pa ponavadi ni. Pa tudi ce bi bila si brez dodatnih znanj popolnoma enako neuporaben. Vecinoma to predalckanje gimnazij povzroci samo neupravicen vecvrednostni kompleks ki pa ponavadi ne traja dlje kot do 1. Letnika faksa.


Eh večina teh "elitnih" gminazij je sam navadno špilanje hohštaplerstva. Poleg tega pa če ima ta gimnazija vpisne pogoje da pobira samo smetano iz OŠ ni čudo da dosegajo dobre rezultate. Najlažje je delat z ljudmi, ki sami od sebe delajo za najvišje ocene. Najlažje je pripravit nekoga ki že nekaj zna.

Meanwhile se drugod vpisujejo tudi taki ki so bolj slabo spacali OŠ. Tak na Bežigrad ne pride. Ampak, če potem tista gimnazija po maturitetnih rezultatih in uspehih na tekmovanjih v znanju dosega primerljive rezultate ali šiša "elitno gimnazijo" kaj to pove? Da so te "neelitne" sposobne spodobno naučit/pripravit tudi lenuhe do te mere, da dosežejo spodoben rezultat na splošni maturi, kjer pa je kriterij ocenjevanja za vse enak.

O tem se da razpravljat. Druga zadeva je pa opranost in večvrednostni kompleks, ki pride z vpisom na "elitno" srednjo šolo. Spomnim se da so na tekmovanjih iz fizike vedno najbolj vihali nos Ljubljančani in Mariborčani. Sam v čem je bil štos. Če je pri nas iz generacije na državno tekmovanje prišlo 5-8 dijakov so pri njih prišli 3-4je.
Drug smešen primer hoje po oblakih so bili sokrajani, ki so šli v Ljubljanske gimnazije. Še včeraj normalni kolegi potem te pa doma tudi pozdravi več ne. Pa da ne omenjam, kako se mnogi starši s temi stvarmi primerjajo. Mene je bilo prav groza ko sem videl da je poleg novega avta, službe ... sinonim za hvalisanje lahko celo to, v katero šolo so poslali svojega otroka. Za posrat.

Ko pa si enkrat na faksu je pa popolnoma vseeno od kod si prišel. Od vpisa na faks dalje nikogar ne bo brigalo ali si hodil v šolo pod kozolcem ali v kako fino posebno. Še najmanj da bo kdo vprašal o uspehu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:


Eh večina teh "elitnih" gminazij je sam navadno špilanje hohštaplerstva. Poleg tega pa če ima ta gimnazija vpisne pogoje da pobira samo smetano iz OŠ ni čudo da dosegajo dobre rezultate. Najlažje je delat z ljudmi, ki sami od sebe delajo za najvišje ocene. Najlažje je pripravit nekoga ki že nekaj zna.

Meanwhile se drugod vpisujejo tudi taki ki so bolj slabo spacali OŠ. Tak na Bežigrad ne pride. Ampak, če potem tista gimnazija po maturitetnih rezultatih in uspehih na tekmovanjih v znanju dosega primerljive rezultate ali šiša "elitno gimnazijo" kaj to pove? Da so te "neelitne" sposobne spodobno naučit/pripravit tudi lenuhe do te mere, da dosežejo spodoben rezultat na splošni maturi, kjer pa je kriterij ocenjevanja za vse enak.

O tem se da razpravljat. Druga zadeva je pa opranost in večvrednostni kompleks, ki pride z vpisom na "elitno" srednjo šolo. Spomnim se da so na tekmovanjih iz fizike vedno najbolj vihali nos Ljubljančani in Mariborčani. Sam v čem je bil štos. Če je pri nas iz generacije na državno tekmovanje prišlo 5-8 dijakov so pri njih prišli 3-4je.
Drug smešen primer hoje po oblakih so bili sokrajani, ki so šli v Ljubljanske gimnazije. Še včeraj normalni kolegi potem te pa doma tudi pozdravi več ne. Pa da ne omenjam, kako se mnogi starši s temi stvarmi primerjajo. Mene je bilo prav groza ko sem videl da je poleg novega avta, službe ... sinonim za hvalisanje lahko celo to, v katero šolo so poslali svojega otroka. Za posrat.

Ko pa si enkrat na faksu je pa popolnoma vseeno od kod si prišel. Od vpisa na faks dalje nikogar ne bo brigalo ali si hodil v šolo pod kozolcem ali v kako fino posebno. Še najmanj da bo kdo vprašal o uspehu.

Sej v tem je point, da si v gimnaziji, kjer so same brihtni in uspesni ljudje. Tako je velika verjetnost, da se kaj prime tudi tebe. Pa fajno socialno mrezo dobis za celo zivljenje (sedaj poznam sirok spekter ljudi, ki so zelo dobri v svojih poklicih).

Glede fizike, sem poklikal drzavno prvenstvo fizike za srednje sole. V zadnjih 10 letih je 9x bila prva Gimnazija Bezigrad (glej III skupino, kjer je najtezja konkurenca in vsebuje celotno snov). Zdalec najvec imajo tudi rezultatov med top10. Lahko pa poves ime tvoje gimnazije, da primerjamo.

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Eh večina teh "elitnih" gminazij je sam navadno špilanje hohštaplerstva. Poleg tega pa če ima ta gimnazija vpisne pogoje da pobira samo smetano iz OŠ ni čudo da dosegajo dobre rezultate. Najlažje je delat z ljudmi, ki sami od sebe delajo za najvišje ocene. Najlažje je pripravit nekoga ki že nekaj zna.

Meanwhile se drugod vpisujejo tudi taki ki so bolj slabo spacali OŠ. Tak na Bežigrad ne pride. Ampak, če potem tista gimnazija po maturitetnih rezultatih in uspehih na tekmovanjih v znanju dosega primerljive rezultate ali šiša "elitno gimnazijo" kaj to pove? Da so te "neelitne" sposobne spodobno naučit/pripravit tudi lenuhe do te mere, da dosežejo spodoben rezultat na splošni maturi, kjer pa je kriterij ocenjevanja za vse enak.

O tem se da razpravljat. Druga zadeva je pa opranost in večvrednostni kompleks, ki pride z vpisom na "elitno" srednjo šolo. Spomnim se da so na tekmovanjih iz fizike vedno najbolj vihali nos Ljubljančani in Mariborčani. Sam v čem je bil štos. Če je pri nas iz generacije na državno tekmovanje prišlo 5-8 dijakov so pri njih prišli 3-4je.
Drug smešen primer hoje po oblakih so bili sokrajani, ki so šli v Ljubljanske gimnazije. Še včeraj normalni kolegi potem te pa doma tudi pozdravi več ne. Pa da ne omenjam, kako se mnogi starši s temi stvarmi primerjajo. Mene je bilo prav groza ko sem videl da je poleg novega avta, službe ... sinonim za hvalisanje lahko celo to, v katero šolo so poslali svojega otroka. Za posrat.

Ko pa si enkrat na faksu je pa popolnoma vseeno od kod si prišel. Od vpisa na faks dalje nikogar ne bo brigalo ali si hodil v šolo pod kozolcem ali v kako fino posebno. Še najmanj da bo kdo vprašal o uspehu.

Sej v tem je point, da si v gimnaziji, kjer so same brihtni in uspesni ljudje. Tako je velika verjetnost, da se kaj prime tudi tebe. Pa fajno socialno mrezo dobis za celo zivljenje (sedaj poznam sirok spekter ljudi, ki so zelo dobri v svojih poklicih).

Glede fizike, sem poklikal drzavno prvenstvo fizike za srednje sole. V zadnjih 10 letih je 9x bila prva Gimnazija Bezigrad (glej III skupino, kjer je najtezja konkurenca in vsebuje celotno snov). Zdalec najvec imajo tudi rezultatov med top10. Lahko pa poves ime tvoje gimnazije, da primerjamo.


Sem šel pogledat. Letos in lani skoraj ni rezultatov. Zakaj je temu tako, nimam pojma. Kar je čudno, smo imeli kar dobro zastopano do 2015. Lahko je krivo tudi to, da sta dva izjemo dobra profesorja za Fiziko odstopila. Eden je sedaj direktor dislocirane izobraževalne enote, drugega je pa penzija dočakala nedavno. Zelo veliko je na mentorju ki ti podaja snov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:


Sem šel pogledat. Letos in lani skoraj ni rezultatov. Zakaj je temu tako, nimam pojma. Kar je čudno, smo imeli kar dobro zastopano do 2015. Lahko je krivo tudi to, da sta dva izjemo dobra profesorja za Fiziko odstopila. Eden je sedaj direktor dislocirane izobraževalne enote, drugega je pa penzija dočakala nedavno. Zelo veliko je na mentorju ki ti podaja snov.

Zaradi mene lahko vzames tudi rezultate do 2015 (od 2002) pa primerjamo. Nekako si upam, trditi da ima Bezigrad vsaj za faktor 2 ali 3 vec uvrstitev kot katerkoli druga gimnazija.

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Lahko je krivo tudi to, da sta dva izjemo dobra profesorja za Fiziko odstopila.
Efektivno je Bežigrad edina ljubljanska gimnazija, ki vzdržuje lasten standard. V prihodnosti se seveda te reči lahko hitro spremenijo, a v preteklosti so se samo v tej smeri, da je nivo zahtevanega in predanega znanja hitro padal povsod, razen tam.

V Mariboru ne vem, kako je zdaj, v preteklosti pa je bilo podobno kot v Ljubljani - rivalstvo med dvema najboljšima gimnazijama je skrbelo, da nihče ni zaspal na lovorikah.

To ne pomeni, da nikjer drugje ni učiteljev, ki znajo otroke motivirati, prav tako je lahko bistvena prednost za odnos med nadarjenim dijakom in učiteljem, da je gimnazija majhna, sistemsko gledano so pa rezultati jasni in govorijo sami zase - če je uspeh generacij dijakov odvisen od enega samega učitelja, potem šola nima praktično nobenih zaslug za njihov uspeh.

Utk ::

Če pogledamo lestvico bi težko iz tega rekel, da so ljubljanske šole na splošno boljše. Bežigrad ja, ampak vsi ne hodijo tam, in če bi šli vsi tam, vprašanje če bi še zmeraj bila najboljša. Med 10 so tudi majhni kraji, da ne govorimo o cerkvenih šolah...med najslabšimi se pa tudi najdejo ljubljanske. In spet, vprašanje kolk je to odvisno od šole in kolk od ljudi, ki tam hodijo.

TheKekec ::

Tudi jaz sem eden izmed tistih, kateri zaradi študij živimo v Lublani a vseeno preferiram življenje v manjšem mestecu sredi narave.

Samael ::

A110 je izjavil:

No pa se malo nazaj na temo. Pri ljubljani oz. ljubljancanih memalo moti ta zaprtost in pa hmm "skopuskost". Predvsem to ko gres na pijaco in obvezno placa vsak za sebe in potem prebiras tisti drobiz namesto da bi vsak za 1 rundo (vsaj ce gres ven in spijes vsaj toliko rund kot je oseb). So me parkrat prav cudno gledali ko sem zunaj v klubu pac narocil za vse in placal da se nerabimo guzvat pri sanku. No ponavadi nazaj nisem dobil nic. Saj me da se sekiram ampak vseeno :) drugace pa ja za zivljenje je meni tudi manjsi kraj kot je slov bistrica zakon. Ampak za studij mi pa ni bilo boljsega kot ljubljana.


Tudi meni gre to brskanje za drobižem malce na živce - človek pač da za rundo pa mir ... vendar za to ne bi krivil ljubljančanov (sam sem zasavc), ampak iz vseh vetrov v ljubljano pritepen študenski živelj z omejenim budžetom.
Ljudje potem seveda odrastejo, dobijo službe, pridejo do denarja, ko jih kakšna runda tu pa tam ne bi tako zelo usekala po žepu, ampak hudič, ko ene navade in običaji v družbi potem ostanejo.

BigWhale ::

Uporabite zasebna sporocila, ce vas zanima kako jype vzgaja otroke.

thramos ::

In zakaj brisat mojo repliko, da Bežigrad ni edina kvalitetna ljubljanska gimnazija? Kaj ma to veze z njegovimi froci?

Pravzaprav ji sledi, oziroma jo celo prehiteva, pazi, peče, Škofijska gimnazija. Ki kljub blažjim omejitvam vpisa dosega recimo na maturi podobne oz. boljše rezultate. No, kadar se rezultate lahko iztrga iz državnih prstov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Vitez ::

Pač ne razumeš urbanega načina lajfa. V mestu folku ni do tega, da bi se nekaj smejali neznancem in bili do vsakega pozorni, enostavno ni časa.

Tudi mi je smešno, ko začnete zagrenjeno pisat, kako LJ; MB, CE niso prava mesta; v vsem, kar vas moti, pa so očitno dovolj prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jype ::

thramos je izjavil:

In zakaj brisat mojo repliko, da Bežigrad ni edina kvalitetna ljubljanska gimnazija?
Zasebne ne štejejo, ker lahko arbitrarno izbirajo, kdo jih lahko, kdo pa ne more obiskovati.

thramos ::

Vsaka laž je opravičljiva v tvojem razrednem boju, a ne?

otago ::

Nekje je tema zašla v ljubljanske šole so boljše od perifernih.

Ena primerjava iz 2014.
In glej ene šole iz manjših krajev so tudi v top 10,20 OŠ, SŠ. Škofijske med top 5 SŠ. Predvidevam da je kriterij mix uspešnost na ekstercih/maturi/splošni uspeh.

Nikoli ne bom pozabil, kako je bodoca sošolka iz Gimnazije Bežigrad na 1tedenskih pripravah na faks povedala, da je ona hodila na Bezigrad in bo nasa predstavnica. Najvecji uspešneži so snobi in tega se naučiš na Gim.Bež. Plus mreža enako ambicioznih kolegov. Dejansko so bolj pripravljen na dog-eat-dog svet.

II. gim MB je bolj umetniška in so njihovi učenci tudi kasneje bolj umetniški, kao sočutni, manj ambiciozni. Dajmo potovat, to predstavo pogledat, na ta koncert. Super obvladajo jezike, splošno razgledani, bili po svetu. Prva resna služba pri 28-30. Karierno pa capljajo za drugimi. Govorim za znance in na splosno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

BigWhale ::

otago je izjavil:

II. gim MB je bolj umetniška in so njihovi učenci tudi kasneje bolj umetniški, kao sočutni, manj ambiciozni. Dajmo potovat, to predstavo pogledat, na ta koncert. Super obvladajo jezike, splošno razgledani, bili po svetu. Prva resna služba pri 28-30. Karierno pa capljajo za drugimi. Govorim za znance in na splosno.


Moji znanci iz II. gim MB pa sami uspesni zdravniki in znanstveniki. Karierno prehiteli vse vrstnike. Pa jih poznam kar nekaj. Hec, a ne? :)

gus5 ::

Pokopališče na Gosposvetski. Družbena razslojenost se odraža tudi v načinu pokopa. Revni niso imeli niti za leseno krsto, bogati so si privoščili sarkofage. Današnji fotki...

1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56261037 (22183) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17522112 (14413) link_up
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35183671 (74558) Unknown_001
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18132351 (26752) BigWhale
»

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26153071 (47963) Mehmed

Več podobnih tem