» »

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

««
«
1 / 6
»»

boss-tech ::

Zadnje čase sem kupoval in prodajal neke stvari in že mam poun kurac vseh ki so iz Ljubljena ali okolice.
Mi en dec reče da je iz okolice Ljubljane, če hočeš pa se lahko dobimo v LJ. In to mi jih je že več reklo. Pa sploh niso vedeli od kod sem. Ma za ker kurac si mislijo da se vse vrti okol ljubljene in da mormo bit vsi od tam, da je tam oh in sploh središče slovenije, kar je okoli je pa drek.
In ne gre se samo za to, gre se tudi za službo, kjer vsak misli da mora biti firma v lj da je kaj iz nje. Pa je to totalna bedarija.
Itak pa vsi vemo da v LJ ni pametnih kadrov, vsi pridejo iz celotne slovenije...

Dost mam vseh žabarjev in naslednjič ko mi bo ker žnaral ga bom poslal saj veste kam...

Moral sem si malo olajšati dušo...
http://tovornik.info

hruske ::

There there. :))
Rad imam tole državico. <3

gendale ::

hehe op, si pozabil vzet zdravila danes :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Goody ::

Ja zato ker je, kaj si pa ti mislil...

def0r ::

boss-tech pejmo se v Ljubljano meniti:)

ahac ::

Itak pa vsi vemo da v LJ ni pametnih kadrov, vsi pridejo iz celotne slovenije...

Ja, vsi pametni pridejo v LJ. Zakaj bi šli pa kam drugam? :)):P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

boss-tech ::

Zato ker v LJ ni pametnih ljudi ;)
http://tovornik.info

bobby ::

a ti povem neki? V lj, sem ljubljancan, padu iz mame v lj, vecina rodnih ljubljancanov se seli ven tako da je v lj vecinoma pritepencev izven. Je ratal en tak epicenter slovenije.kjer najdes vse. Kolk najdes pa pristnih lj v izven ljubljane, recimo v kr,ce,mb,po,ng,kocevje?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gendale ::

pomoje si ti malo jezen ker živiš nekje v pizdi materni in ti nihče ne ponudi da bi se dobil z njim v tvojem zaselku s 5 hišami in 3 kravami :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

galu ::

Centralizem, jebiga.
Tako to gre.

MonkeyHead ::

Res je, da smo mi Štajerci imbicili za nekatere ljubljančane in upam trdit, da je tudi obratno tako. Spet po drugem imate v Ljubljani ene ljudi ki so dost face in se nikoli nisem mel problema z njimi družit. Subkulture tu izpuščam.

solatko ::

MonkeyHead - Če hočeš videt pristnega Štojerca, pa tak moraš prit v Ljubljano, saj v totem Maribori, ste tako samo še priseljenci. Maribor je poleg Sarajeva in Beograda, valjda u Lublan.
Delo krepa človeka

Poldi112 ::

Jaz večinoma opažam, da imajo štajerci probleme z ljubljano. Navadno si to razlagam z manjvrednostnim kompleksom.

Drugače je pa čisto logično, da se večina trgovanja dogaja v lj, če je pa to središče. Menda se ne bosta prodajalec iz Celja in kupec iz Postojne dobila v Kopru ali Ptuju. Plus da tisti ki ne živijo v lj dostikrat vsaj delajo v lj, tako da je to pač statistično optimalno. Je pa žal tako, da se bo vedno našel kakšen rovtar, ki se bo zaradi realnosti počutil ogroženega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

boss-tech ::

Ja pa če se menita en celjan pa ljubljančan, pa je potem treba prit v lj?
http://tovornik.info

gendale ::

lahko si pošljeta tudi po pošti
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

boss-tech ::

Ne gre se za to... če kupuješ/prodajaš kaj večjega....folk sploh ne ve od kod si in potem bi moral kar v lj it? zakaj že... kot pravim... večkrat sem že to doživel. in ne samo jaz
http://tovornik.info

gendale ::

lahko se probaš tudi z njim zmenit, če se lahko dobita na kaki bolj primerni lokaciji

lj je verjetno predlagal, ker večinoma (vsaj meni se tako dogaja) ko vprašaš človeka kje živi, reče da je čez teden v lj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

šernk ::

jah, ko sem sam pred kratkim opravil ogromno klicev, sem vedno vprašal prodajalca iz kje je, ter če ima slučajno v kratkem kakšno pot mimo mojih krajev, cene so ponavadi par eur gor dol in se ti zaradi tega pač ne splača iti na drug konec slovenije.

če si študent je precej možnosti da si v LJ, če si kakšen privatnik je precej možnosti, da greš vsaj 1x tedensko skozi LJ, jaz sem pač vprašal iz kje je, ter če mogoče se kaj giblje kdaj v okolici LJ in nato izbral najbolj optimalno opcijo, če to koga moti naj pač napiše: prevzem možen le 50m pod vrhom triglava, za 150EUR vredno stvar ne mislim imet potem še 30EUR stroškov z bencinom, če jih ni potrebno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

Tudi meni smrdi centralizem. Je že res, da je Ljubljana ravno zaradi tega to kar je, ampak v gospodarskem in še veliko bolj v prometnem smislu bi blo pametno razbremenit ljubljano. Ker je povprečna hitrost skozi ljubljano že okoli 13km/h. Ko bi vsaj v LJ stanujoči ljudje imeli vsaj kolikortoliko pameti, pa se furali s kolesi okoli, ne, vsi na cesto, pa zagužvat cesto.

galu ::

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest, in nobeno od teh ni 'zaštopfano'. Če bi LJ bila kot Graz...
Tako to gre.

opeter ::

Naše glavno mesto je točno tako, kot je naša politika in kot je stanje v državi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

Meizu je izjavil:

Tudi meni smrdi centralizem. Je že res, da je Ljubljana ravno zaradi tega to kar je, ampak v gospodarskem in še veliko bolj v prometnem smislu bi blo pametno razbremenit ljubljano. Ker je povprečna hitrost skozi ljubljano že okoli 13km/h. Ko bi vsaj v LJ stanujoči ljudje imeli vsaj kolikortoliko pameti, pa se furali s kolesi okoli, ne, vsi na cesto, pa zagužvat cesto.


Ljudje izberejo optimalno rešitev. Če odločitev drugih negativno vpliva nate je pa vseeno precej butasno druge imeti za butce. Kaj pa če bi ti prišel z vlakom/busom v lj in razbremenil promet za tiste, ki dejansko živijo tam?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LordTado ::

Mislim da se nekej počas dela na razvoju podeželja itd...

Sam pol pa bojo lokalni šerifi aktualni:)

Trenutno pa je LJ korito in tja prasci/ce silijo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

msjr ::

Kaj pa če bi ti prišel z vlakom/busom v lj in razbremenil promet za tiste, ki dejansko živijo tam?


Se strinjam: rampe na vhodu v Ljubljano pa bo mir.

Meizu ::

Da, dragi moj Hamax - po poskusimo takole, da bo le tebi ugajalo.

Opeter, strinjam se s tvojo trditvijo. Trdiš namreč, da je naše glavno mesto točno tako, kot je naša politika in kot je stanje v državi.

Poldi112 - Aja? Jst kot nekdo, ki ima edino možnost službe v fakin Ljubljani, jst bom hodil vsako jutro zjutraj ob 5.30 z vlakom v Ljubljano. Zato da se bo lahko fina ljubljanska rit furala po ljubljani nemoteno z avtom in to od svojega bloka do 200m oddaljene pisarne kjer dela. S tem mu bom dopustil da tudi zavzame parkirno mesto. Sej ni panike. Važno da se on vozi tistih 200m A si ti resen? Tako je, tisti, ki se moramo vozit 1h+ vsak dan na delo v Ljubljano, tiste dajmo zajebat, fine Ljubljanske riti pa pizdijo, da so jim ceste zagužvane, ker ne morejo po njih vozit. Ja, scentralizirali ste državo, zdaj bo treba pa drek še pogoltnit. Če si si že nekaj naročil, tudi pojej, skuhano je namreč že.

Tear_DR0P ::

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest

kje pa ima avstrij ogromna mesta? razen Dunaja? pa tam sem še vedno stal v kolonah, ko sem se pripeljal med prometno konico.

Drugače pa še ena tema zafrustriranih slovenskih lokal patriotov, ki se iz svoje vasi že ne boste premaknili :D in boste raje udrihali po ljubljančanih in mirne duše spregeldali vse, ki se redno vozimo v LJ po 100km v eno smer ali pa najemajo stanovanja v LJ, ki niso nič kaj dražja, kakor v Kranju, Celju ali na primorskem. (maribor sem pa namerno spustil, da se bodo zafrustrirani mariborčani lahko razpizdili :D)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Meizu ::

Ne, meni se ni problem vozit v Ljubljano iz mojega kraja. Problem je, ker Ljubljančani gledajo na dnevne migrante kot največje izmečke naokoli. To se kaže predvsem prek komentarjev na internetnih straneh, saj lahko sleherni Ljubljančan kolikortoliko anonimno izrazi svoje mnenje na 24kur recimo. Hkrati pa se tile "lokalpatriotni" Ljubljančani ne zavedajo, da ravno mi držimo ljubljansko gospodarstvo pokonci.

noraguta ::

galu je izjavil:

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest, in nobeno od teh ni 'zaštopfano'. Če bi LJ bila kot Graz...

ne morš primerjat 1/3 avstrije je dunaj....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

msjr ::

Sicer pa dragi OP, vi mislite, da je Ljubljana središče sveta. Iz zgodbe se da razbrati, da v njen ni sodeloval noben Ljubljančan.

Junak zgodbe ni Ljubljančan: ...Mi en dec reče da je iz okolice Ljubljane, če hočeš pa se lahko...

Prav tako avtor: ...Dost mam vseh žabarjev in naslednjič ko mi bo ker žnaral ga bom poslal saj veste kam...

Torej se malo zamislite nad sabo, periferci zarukani.

hamax ::

Problem je, ker Ljubljančani gledajo na dnevne migrante kot največje izmečke naokoli.

Ce te gane mnenje 14 letnih mulcev na 24ur.com, pa naj te.
Hkrati pa nimas prav nic proti udrihanju proti Ljubljancanom? Kako zelo lepo.

Poldi112 ::

Meizu je izjavil:


Poldi112 - Aja? Jst kot nekdo, ki ima edino možnost službe v fakin Ljubljani, jst bom hodil vsako jutro zjutraj ob 5.30 z vlakom v Ljubljano. Zato da se bo lahko fina ljubljanska rit furala po ljubljani nemoteno z avtom in to od svojega bloka do 200m oddaljene pisarne kjer dela. S tem mu bom dopustil da tudi zavzame parkirno mesto. Sej ni panike. Važno da se on vozi tistih 200m A si ti resen? Tako je, tisti, ki se moramo vozit 1h+ vsak dan na delo v Ljubljano, tiste dajmo zajebat, fine Ljubljanske riti pa pizdijo, da so jim ceste zagužvane, ker ne morejo po njih vozit. Ja, scentralizirali ste državo, zdaj bo treba pa drek še pogoltnit. Če si si že nekaj naročil, tudi pojej, skuhano je namreč že.


Ti kot nekdo, ki te Ljubljana prehranjuje, bi bil lahko malo bolj hvaležen, ne pa da si ves ponosen nase, kako si steber ljubljanskega gospodarstva in težiš nič krivim prebivalcem ljubljane, ker si drznejo voziti z avtom po SVOJEM MESTU.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

galu ::

noraguta je izjavil:

galu je izjavil:

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest, in nobeno od teh ni 'zaštopfano'. Če bi LJ bila kot Graz...

ne morš primerjat 1/3 avstrije je dunaj....


Njihovo 4. največje mesto (Salzburg), je skoraj tako veliko kot LJ. Pa ko sem tam bil, sem imel občutek v prometu, kot če bi se skos Ptuj pelal...
Tako to gre.

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

Meizu je izjavil:


Poldi112 - Aja? Jst kot nekdo, ki ima edino možnost službe v fakin Ljubljani, jst bom hodil vsako jutro zjutraj ob 5.30 z vlakom v Ljubljano. Zato da se bo lahko fina ljubljanska rit furala po ljubljani nemoteno z avtom in to od svojega bloka do 200m oddaljene pisarne kjer dela. S tem mu bom dopustil da tudi zavzame parkirno mesto. Sej ni panike. Važno da se on vozi tistih 200m A si ti resen? Tako je, tisti, ki se moramo vozit 1h+ vsak dan na delo v Ljubljano, tiste dajmo zajebat, fine Ljubljanske riti pa pizdijo, da so jim ceste zagužvane, ker ne morejo po njih vozit. Ja, scentralizirali ste državo, zdaj bo treba pa drek še pogoltnit. Če si si že nekaj naročil, tudi pojej, skuhano je namreč že.


Ti kot nekdo, ki te Ljubljana prehranjuje, bi bil lahko malo bolj hvaležen, ne pa da si ves ponosen nase, kako si steber ljubljanskega gospodarstva in težiš nič krivim prebivalcem ljubljane, ker si drznejo voziti z avtom po SVOJEM MESTU.


Opa, fina gospoda zahteva, da se jim umikamo, presvitlim Ljubljančanom, ko grejo oni po cesti. Mi podložniki bomo pa zraven opazovali, ter bili hvaležni presvitli jari gospodi, ker nam je kruha dala.

Yohan del Sud ::

Thja, bodečo žico okrog Ljubljane, pa bomo rešeni takihle, bemtiš, alora. Naj spet g. Robotti delajo za nas ... /sarkazem.

Bemtiš, alora, Ljubljana je odprto mesto, bila je že prej (spomnim se vsaj enkrat, leta 1941 /spet sarkazem), in naj taka tudi ostane.
www.strancar.com

Meizu ::

hamax je izjavil:

Problem je, ker Ljubljančani gledajo na dnevne migrante kot največje izmečke naokoli.

Ce te gane mnenje 14 letnih mulcev na 24ur.com, pa naj te.
Hkrati pa nimas prav nic proti udrihanju proti Ljubljancanom? Kako zelo lepo.


Nimam nič proti Ljubljančanom, prijateljem, ki jih poznam in poštenim Ljubljančanom. Je pa ogromno število t.i. ljubljanskih finih riti, katere je treba enkrat postavit v realno okolje, dat lopato v roko, pa mal po glavi opizdit. Da se mal zresnejo, ter ugotovijo, da je življenje tudi kruta reč, ne sam vrtenje gobca naokoli.

Yohan del Sud je izjavil:

Thja, bodečo žico okrog Ljubljane, pa bomo rešeni takihle, bemtiš, alora. Naj spet g. Robotti delajo za nas ... /sarkazem.

Bemtiš, alora, Ljubljana je odprto mesto, bila je že prej (spomnim se vsaj enkrat, leta 1941 /spet sarkazem), in naj taka tudi ostane.


Hmm, gospod Boris Pahor se tule s tabo ne bi strinjal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

galu ::

tKBurek, je en čist isti primer.
Tako to gre.

gendale ::

galu je izjavil:

noraguta je izjavil:

galu je izjavil:

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest, in nobeno od teh ni 'zaštopfano'. Če bi LJ bila kot Graz...

ne morš primerjat 1/3 avstrije je dunaj....


Njihovo 4. največje mesto (Salzburg), je skoraj tako veliko kot LJ. Pa ko sem tam bil, sem imel občutek v prometu, kot če bi se skos Ptuj pelal...

ti maš zanimivo definicijo besede skoraj
salzburg ma okrog 150k prebivalcev, ljubljana pa skoraj 2x toliko
dejansko bi bila ljubljana 2. največje mesto v avstriji

se pa strinjam, da je promet v lj obupen


Meizu je izjavil:

Ne, meni se ni problem vozit v Ljubljano iz mojega kraja. Problem je, ker Ljubljančani gledajo na dnevne migrante kot največje izmečke naokoli. To se kaže predvsem prek komentarjev na internetnih straneh, saj lahko sleherni Ljubljančan kolikortoliko anonimno izrazi svoje mnenje na 24kur recimo. Hkrati pa se tile "lokalpatriotni" Ljubljančani ne zavedajo, da ravno mi držimo ljubljansko gospodarstvo pokonci.

ta tema se je začela s tem, da se je op začel jezit na ljubljančane (zaradi dejanj neljubljančana, lol)....
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Poldi112 ::

Meizu je izjavil:


Opa, fina gospoda zahteva, da se jim umikamo, presvitlim Ljubljančanom, ko grejo oni po cesti. Mi podložniki bomo pa zraven opazovali, ter bili hvaležni presvitli jari gospodi, ker nam je kruha dala.


Citat? Nihče tu ne pravi, da ste gastarbaiterji manjvredni. Ti si tisti bumbar, ki ga motijo motorizirani prebivalci ljubljane. Sploh pa koga briga kaj ti misliš? Če ti kaj ni prav ostani doma.Me zanima kdo bo koga bolj pogrešal - ti nas ali mi tebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

flood ::

ah dost te kregarije
na obali je najlepše :D
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Meizu ::

No, takole če odmisliš čisto vse dnevne migrante, ki se zgrinjajo v Ljubljano na delo, pa bi vaša Ljubljana že v roku 5ih let padla v kameno dobo. Ne bit preveč ponosen.

Sicer pa se vidi, da si eden tistih Ljubljančanov, ki mu ni nič jasno. A je tako težko prebivalcu Ljubljane (sam bi naredil tako, ker je vožnja s kolesom po LJ postala skoraj že hitrejša kot vožnja z avtomobilom. Če že postala hitrejša.) se usest na kolo/moped/avtobus, ter it na željeno lokacijo? A mora vsak s svojim avtom plašit naokoli ter zagužvat komplet vse ceste? Potem pa bi moral jaz, ki sem 100km oddaljen od LJ hodit z vlakom.

Le nič se ne čudi, glavni problem Ljubljane je vedno bil in vedno bo prometna pretočnost, zaradi njene gnile prometne urejenosti. Ulice Ljubljane niso bile mišljene za tolikšno obremenitev in logično povzročajo zastoje.

gendale je izjavil:


ta tema se je začela s tem, da se je op začel jezit na ljubljančane (zaradi dejanj neljubljančana, lol)....



Gendale, mislim da je naslov teme dovolj splošen za marsikatero debato v zvezi z Ljubljano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

IvoJan ::

galu je izjavil:

tKBurek, je en čist isti primer.

Que?! XD sem ze napisal da mi gre ljubljana postena na qrac ampak je seveda mavrik brisal :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

jan ti si sz lj ne
no če pa domačin reče, da je lj u k***u potem pa ja drži ne:D

iso2000 ::

Jaz živim v Ljubljani že od malega, pa bi z veseljem odšel ven iz te močvare. Pozimi sama megla, poleti vročina in vlaga. Bodite veseli, da ne rabite ves čas živeti v tem betonu!
Pravzaprav aktivno iščem dolgoročno rešitev, da se odstranim iz Lj. In ne manjka več prav dosti!
Kar se tiče prometa - promet je obupen!
Sarkazem ON:
Sem se lotil prevažanja s trolami v službo. Ker imam delo na čisto nasprotnem koncu Ljubljane, sem moral prestopati in sem dnevno porabil ca. 2 uri za pot v službo. Gospod vozač pa je parkiral pred firmo, pa še oviral trolo, da sem ves čas zamujal povezave. Zakaj pa ne gre še gospod vozač na trolo s katere izmed končnih postaj?
Naprej. Sedaj sem najel stanovanje v neposredni bližini obvoznice in se v službo vozim z avtomobilom. Načeloma je v naselju dovolj parkirnih mest. Ampak pride prej omenjeni gospod vozač in zaparkira vsako najmanjšo špranjo. Očitno nekateri so slišali za nasvet uporabe trole. Hja, pridem domov s šihta in lahko čepim v avtu, dokler se gospoda ne odpelje nazaj na deželo. Jaz pa kazen za nepravilno parkiranje, ker je moj parking pač zaseden. Jebiga, zgleda bom moral prilagoditi delovni čas gospodom s periferije.
Kolo? Ja, od nekje aprila do nekje oktobra se večinoma vozim s kolesom v službo. Zraven vdihavam zrak onesnažen z izpuhi množice vozačev. Da ne govorim, da ima večina voznikov (ne samo vozači!)zelo slabo kulturo, ko pridemo do peščev in kolesarjev. Torej, zopet tvegam svoje zdravje, da ne gužvam prometa za vozače.
sarkazem OFF;

Dejstvo je, da ima Ljubljana prometno kapaciteto daleč od trenutnih potreb. Ravno tako je dejstvo, da je javni promet zelo zanič, kolesarske poti so deloma urejene, ponekod jih pa ni. Primer - moja pot v službo je dolga 13 km, od tega je ca. 6 km brez kolesarske. Ravno tako je dejstvo, da je kultura večine voznikov slaba. Pešči malo da ne morajo tekati čez ceste, prednost ima večji in močnejši in ne nasprotno. Vlada neka skupinska nervoza in vsem se blazno mudi.
Vse kar rabimo za začetek je malo strpnosti in razumevanja, ter dvig glave iz peska! Pa še globok vdih ali dva smoga, pa lepo zlagoma naprej!

profii ::

iso2000 dobro napisano!
sicer se pa strinjam da pri nakupih rabljene robe je zelo velika verjetnost, da se srečaš v Ljubljani, če ne zaradi tedenskih poti tukaj skozi.
sam nisem ljubljančan, vendar če kaj kupujem iz drugega konca Slovenije mi ni jasno kako ne gre določena oseba ali njen prijatelj 1x na mesec mimo Ljubljane in bi se lahko tam dobili. nesmiselno se mi zdi kupovanje stvari z poštnino zaradi prevelikih stroškov le te, pa še rad primem izdelek v roke preden ga kupim.
Sicer se mi pa še ni zgodilo, ko sem kaj prodajal ali pa kupoval da bi kdo prišel k meni stvar iskat. Vedno sem moral jaz hoditi tudi po 100km stran.

Meizu ::

iso2000. Te razumem popolnoma. A te vseeno prosim, da predlagaš solucijo za vozače.

Naj ti recimo opišem moj primer. Doma sem v Ilirski Bistrici. Železniška povezava je tako slaba, da lahko le rečem, da teče skozi naše mesto železnica, to je pa tudi vse. Avtobusnega prevoza seveda ni. Lahko poskusim priti v LJ peš... Lahko s kolesom... In nazadnje seveda, z avtom. Do Ljubljane potrebujem realno gledano cca. 50min-1h (če voziš po omejitvah seveda), PREDEN pridem v mesto. Ko pride v mestu prava gužva... Se ta čas lahko kaj kmalu podvoji. Pa smo tam.

Vozači imamo vsaj razlog, da pridemo z avtom v Ljubljano. Za Ljubljančane prebivalce bi pa moral biti organiziran cenejši ter poštiman avtobusni prevoz. Mislim, da bi se na tak način mnogo prometa sprostilo. Ali pa pač porihtat izven Ljubljane megaparkirišča, ter organiziran avtobusni prevoz, ki pelje od tam naprej vse delavstvo. Nekaj je treba nardit, ker število prometa samo še raste in nekoč bo dejansko prišlo do stanja, ko se skozi LJ ne boš premaknil z mesta kakšne pol ure. No in to pripelje do tega, da je it od mojega doma kakšni 2 uri prej, da lahko vsaj delno zagotoviš, da boš na cilju ob neki dogovorjeni uri.

Edit: Še en problem, omembe vreden se mi zdi tale - dejansko spadamo med narode, ki imajo največ avtov na posameznika. Namesto, da gre pet ljudi iz istega mesta v LJ na delo v enem avtu, peljeta dva. Tako imamo noter v avtih neizkoriščene prostore, ter navsezadnje veliko več avtov na cesti. Nekako je v navadi, da se vozi v službo s še enim kolegom in to je to. Ostali sedeži zadaj so neizkoriščeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Avenger ::

Kar se tiče kupovanja/prodaje itd. je pač tako da je Ljubljana geografsko v centru Slovenije, poleg tega je precej velika verjetnost, da bo nekdo iz kjerkoli že, imel v roku 1 tedna nek opravek, ki ga bo vodil do ali skozi Ljubljano; zato je predlog - ap se dobimo v Ljubljani, precej na mestu. Če bi bil recimo iz Murske, verjetno ne bi avtomatsko rekel nekomu po mejlu, hej, dejmos e dobit tuki, gotovo mate kakšno pot sem! Tko da, to bo to.

Maribor je vedno strašno užaljen, ker ima Ljubljana očitno geografsko prednost, preko LJ greš od Kopra do MB ali Jesenic ali Krškega, ma sej veste, no in potem išče razne žaljivke, da bi zapacal imidž.

Eh, ta provincialnost...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

noraguta ::

galu je izjavil:

noraguta je izjavil:

galu je izjavil:

Avstriji je lepo uspelo v izgradnji države... Ima veliko ogromnih mest, in nobeno od teh ni 'zaštopfano'. Če bi LJ bila kot Graz...

ne morš primerjat 1/3 avstrije je dunaj....


Njihovo 4. največje mesto (Salzburg), je skoraj tako veliko kot LJ. Pa ko sem tam bil, sem imel občutek v prometu, kot če bi se skos Ptuj pelal...

ma ja no , saltzburg je bl ranga maribora kot lj. gratz pa nekje rang ljubljane. glede ptuja ne vem , salcburška obvoznica je konstantnem poravilu(za kako desetletje dam jaz roko v ogenj). po mestu pa ja promet lepo šiba. v gratz je pa situacija rahlo obrnjena po mojih izkušnjah super obvoznica pa sitna vožnja po mestu (ampak tole ne bom trdil za prmej ker sem bil v samem gratz-u dvakrat zanje tri leta). tudi vi Inzbruku obvoznica dokaj lepo požira do neke mere , ampak ob počitnicah ter konicah pa odpove.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Meizu ::

Avenger je izjavil:

Kar se tiče kupovanja/prodaje itd. je pač tako da je Ljubljana geografsko v centru Slovenije, poleg tega je precej velika verjetnost, da bo nekdo iz kjerkoli že, imel v roku 1 tedna nek opravek, ki ga bo vodil do ali skozi Ljubljano; zato je predlog - ap se dobimo v Ljubljani, precej na mestu. Če bi bil recimo iz Murske, verjetno ne bi avtomatsko rekel nekomu po mejlu, hej, dejmos e dobit tuki, gotovo mate kakšno pot sem! Tko da, to bo to.

Maribor je vedno strašno užaljen, ker ima Ljubljana očitno geografsko prednost, preko LJ greš od Kopra do MB ali Jesenic ali Krškega, ma sej veste, no in potem išče razne žaljivke, da bi zapacal imidž.

Eh, ta provincialnost...


No, niti ni to pomembno, da je LJ v centru slovenije, pač pa je pomembno dejstvo, da je LJ na sredini t.i. avtocestnega križa, ki povezuje praktično vsa pomembnejša področja Slovenije z avtocesto.

Dr_M ::

Imam se jaz eno vprasanje.
Zakaj vsak kreten, ki ima 5 minut casa v svoje usranem zivljenju, pljuva po Lj in njenih prebivalcih (ceprav okolica Ljubljane ni Ljubljana)?

Se mi zdi, da bi moral nekdo malo bolj zemljepis v soli spremljat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

No no, ne bit zdaj užaljen.

Ne pljuvam okolice Ljubljane, pljuvam po stanju znotraj ljubljane. Natančneje promet. Nič drugega.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422445 (18366) Saul Goodman
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520566 (14501) nevone
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633664 (28230) solatko
»

[živce parajoče] Kraja parkirnih mest v centru LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13813767 (7393) ender
»

Nepravilno parkiranje - napačen naslov na listku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111798 (7013) krho

Več podobnih tem