» »

Nakup hiše na podeželju

Nakup hiše na podeželju

«
1
2 3 4

Klemen98145 ::

Pozdravljeni.
Ravnokar smo z družino kupili hišo na podeželju. Razlog je pa ta, da smo se dobesedno najedli življenja v stanovanju (ta covid nam je še dodatno odprl oči). Kupili smo pa lično hiško na podeželju Ilirske Bistrice. Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu. Predvidevam da na račun ker niso ravno blizu Ljubljane in je 1ura vožnje do gor. Ampak narava tam je pa naravnost čudovita (bližina Snežniških gozdov, Brkinov). Najbolj sem pa navdušen nad bližino Kvarnerja. Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka. Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.
Kakšno mnenje imate pa vi mnenje glede življenja na podeželju v teh covid časih, ko postaja delo od doma vse bolj realno, hkrati pa se vse bolj izpostavlja življenje v naravi in samooskrbo?

jakan123 ::

Pred 10. leti sem šel živet v Ljubljano in po enem letu šel nazaj na podeželje. S terase gledam Triglav, s splanice pa Karavanke. 2 minuti od avtoceste, 35 minut do Ljubljane, 35 minut do Villacha. Ne zamenjam za noben denar.

A110 ::

Sam na podeželju nebi živel. Kot podeželje smatram da moraš povsod z avtom ali javnim prevozom. Če imaš otroke glej da je vrtec, osnovna in srednja šola dovolj blizu da lahko gredo peš. ter da imaš v bližini avtocesto(!). Ostalo je ponavadi v takšnih manjših mestih vse kar potrebuješ za normalno življenje (pošta, banka, zdravnik,lekarna, šole). Sem odraščal v takem manjpem mestu (do vseh šol manj kot 10min peš, uvoz na avtocesta 1km stran) in si nebi mogel želeti lepšega. Zadnjih 7 let živim v ljubljani kjer mi je kot nekomu pod 30 super ampak z družino se tu ne vidim.

Siddh ::

Sem iz podeželja in bom na podeželju ostal. Imaš svoj mir, prostor da počneš kar hočeš. S sosedi je običajno manj problemov :D Je pa se treba peljat v mesto če kaj rabiš, odvisno od lokacije je tudi lahko problem z avtobusnimi prevozi otrok v osnovno šolo in potem tudi v srednjo ipd. Mi smo sicer v sosednji vasi od manjšega naselja, kjer je večja tovarna in trgovine, lekarna, banka, osebni zdravnik, osnovna šola, tako da nekih problemov s tem nimamo, ponekod, recimo halo, slovenske gorice, goričko pa so lahko kar problemi z vsakodnevnimi migracijami v šolo in nazaj, trgovine in druge storitve tudi niso tako blizu.

No pa kot je omenil tisti nad mano, da šole in drugo niso blizu. Avtobusni prevozi so običajno urejeni, jaz sem imel postajo dobesedno pred hišo. Problem je če živiš daleč od postaje. Sicer pa imam vse kar si naštel v krogu 2 km, živimo pa med njivami :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

A110 ::

2km do srednje šole peš ni panike ampak na avtobuse pa jaz za dobro otrok nebi računal. Sam sem imel pouk v srednji šoli od 7-14. vstal sem ob pol 7, 2.15 pa sem že bil doma. Kolegi iz okoliških vasi so vstajali ob 5, doma pa bili nekateri tudi šele ob 4. To pa ni več zanemarljiva razlika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Klemen98145 ::

Vidim da nas je kar nekaj "podeželanov" tukaj :) No Ilirska Bistrica nima AC priključke..naj bi bil po 2030 zgrajen. Tako da do Postojnskega izvoza AC imam 25min dobrih. Ravno nasprotno je v smeri Hrvaške, kjer je AC takoj od meje dalje. Ravno to me fasciniralo, da hodijo tukaj domačini na enodnevna kopanja na Krk po kosilu :DD. Drugače pa je 25min vožnje tudi do Reke, katera ima 200.000 prebivalcev in kot povejo tu dol, hodijo ful v Reške šoping centre po cunje, gradbeni material itd. Za njih je Reka kot za nas centralce Ljubljana :)

enemon ::

Evo, se konkretno nakazuje s to temo trend selitev zaradi kovida na podeželje. :)

oemdzi ::

So na podeželju ta trend zaznali in bi radi za 80 kvadratno hišo, praktično brez parcele, ujeto med sosede 190.000 :)

Če bi imel opcijo rednega dela od doma, bi tudi sam takoj popihal v tiste cenejše konce, kar se nepremičnin tiče.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

sbawe64 ::

Pri takšni hiši mora biti optika, drugače boste kmalu nazaj.
2020 is new 1984
Corona World order

enemon ::

sbawe64 je izjavil:

Pri takšni hiši mora biti optika, drugače boste kmalu nazaj.


Na podeželju imajo kar dosti optike, se spomnim, da nekje v eni vukojebini je bila še preden so jo imeli v nekaterih mestih :)

zasavc83 ::

sbawe64 je izjavil:

Pri takšni hiši mora biti optika, drugače boste kmalu nazaj.

Zakaj optika? Jaz imam v hiši coax in zadeva deluje BP, dela več video konferenc hkrati, Netflix... Če 1x na leto pade dol, ko imajo kakšna vzdrževalna dela, drugače pa nobenih izpadov.

sbawe64 ::

Klemen98145
Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka.

Ne bo držalo.
23min do Opatije je iz mejnega prehoda Rupa (po E61), ne iz Ilirske Bistrice (37 min).
Do Krka (Njivice) je iz IB 60 minut (E61, nato A7).

//cifre iz google maps, najhitrejša pot


jakan123 je izjavil:

Pred 10. leti sem šel živet v Ljubljano in po enem letu šel nazaj na podeželje. S terase gledam Triglav, s splanice pa Karavanke. 2 minuti od avtoceste, 35 minut do Ljubljane, 35 minut do Villacha. Ne zamenjam za noben denar.

Radovljica ?


zasavc83
Zakaj optika?
Upload.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

koli99 ::

Zivim na vrhu hriba, do najblizje hise (sem v edini ziveci hisi, sta se 2 vikenda) v dolini cca 500m in imam optiko...

jakan123 ::

sbawe64 je izjavil:

Klemen98145
Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka.

Ne bo držalo.
23min do Opatije je iz mejnega prehoda Rupa (po E61), ne iz Ilirske Bistrice (37 min).
Do Krka (Njivice) je iz IB 60 minut (E61, nato A7).

//cifre iz google maps, najhitrejša pot


jakan123 je izjavil:

Pred 10. leti sem šel živet v Ljubljano in po enem letu šel nazaj na podeželje. S terase gledam Triglav, s splanice pa Karavanke. 2 minuti od avtoceste, 35 minut do Ljubljane, 35 minut do Villacha. Ne zamenjam za noben denar.

Radovljica ?


Občino si zadel :) Brezje...

Klemen98145 ::

Ta del Primorske je v nulo pokrit z optiko, ker so imeli 2014 pokrivanje teh območij z EU denarjem. Isto je z mobilnim signalom, laufa 4g, ker en repetitor pokriva celo dolino reke Reke, katera je odprta. Vem pa da je dosti krajev na podeželju kjer pomanjkljiva informacijska infrastruktura predstavlja velik problem.

sbawe64 ::

Recimo dolina Koupe (Kolpe) je čudovita, samo tam ne vem, če so že v 21 stoletju.
2020 is new 1984
Corona World order

Klemen98145 ::

sbawe64 je izjavil:

Klemen98145
Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka.

Ne bo držalo.
23min do Opatije je iz mejnega prehoda Rupa (po E61), ne iz Ilirske Bistrice (37 min).
Do Krka (Njivice) je iz IB 60 minut (E61, nato A7).
Upload.


Živim v občini Il.Bistrica ne v mestu. Imam hišo čisto blizu HRV meje, kjer uporabim mali maloobmejni prehod in sem v slabih 10min na Hrvaški AC. Google maps pa za Il.Bistrico upošteva vedno še čakalno dobo na MP Jelšane, zato so časi malo pretiravani.

nerro32 ::

No, eni na drugem podeželskem koncu Slovenije še ne moremo normalno telefonirati zaradi slabega signala in imamo na dober dan nekje 9/0.9 internet po bakru, ob 20h zvečer pa raje ne preverjam :) je pa res, da so nedavno v bližini postavili novo bazno postajo, tako da bo signal poštiman, optika naj bi tudi letos bila položena v bližini in naj bi bilo možno skopati do naše hiše. Tako da infrastruktura je definitivno nekaj kar mora vzeti v obzir vsakdo, ki se seli na podeželje. Tudi cesta do hiše je fajn, če ni preveč luknjasta.

Gagatronix ::

Gre mescan na podezelje. Potem pa zacne tezit zakaj mu gnojnica smrdi pa zakaj krave mukajo pa zakaj kmet fura traktor navsezgodaj pa se pravljica hitro konca.

Glih obratno onemu pregovoru.

Klemen98145 ::

Gagatronix je izjavil:

Gre mescan na podezelje. Potem pa zacne tezit zakaj mu gnojnica smrdi pa zakaj krave mukajo pa zakaj kmet fura traktor navsezgodaj pa se pravljica hitro konca.

Glih obratno onemu pregovoru.


Sam sem celo življenje meščan, pa sem se totalno našel v zame novem okolju, pa tudi podeželje nima (vsaj tu dol na Il.Bistriškem) tako intenzivnega kmetijstva da bi smrdelo po gnoju:) ). No moram pa rečt, da da so me tudi sosedi čudovito sprejeli kar sigurno pripomore k ambientiranju tu.

Goran's Blog ::

Podeželje se po Sloveniji zelo razlikuje.
Sam sem od rojstva na podeželju in z mestom ga ne bi menjal.
Do mesta imam 20min, 5 min do prve Trgovine z nujnimi zadevami, pošte.
Ko sem hodil v šolo sem vstajal nekje 6.10h da sem šel na avtobus in bil nekje 7.45h v šoli (avtobus je naredil cel krog podeželskih vasi), doma bil ob 15.15h kar se mi ni zdelo nič posebnega.

Sam vidim prednosti:
- prvi sosedje so 300m proč, dejansko lahko delam kar želim
- mirne noči brez avtomobilov ali bilokaj drugega
- lasten vrt, kokoši itd...
- ni potrebe po iskanju parkirišča ga imam pred hišo
- gozd in rekreacija v njem mi je na dosegu roke (ali noge)
- sploh v teh korona časih ko se ljudjem meša po stanovanjih je podeželje top

Slabosti
- do večjih trgovin, ustanov itd... se je treba voziti


Verjetno so še slabosti vendar mi ne pride trenutno na pamet.

A110 ::

Goran vidis, v manjsih mestih imas vse te ugodnosti (razen kur ravno nemores imeti). + še par drugih ki jih "sredi ničesar" nimaš. recimo če se vam kaj zgodi koliko čassa rabijo gasilci, reševalci do vas?

l0wc4 ::

Glede na vaše odgovore sem jaz ultra čudak. 20 let sem živel v manjšem mestecu, nato 5 let v Ljubljani, nato 10 let na podeželju in sedaj zadnjih 8 let spet v Ljubljani. Nazaj v manjše mesto ali na podeželje ne bi šel. Delam od doma, ampak do delovnega mesta imam 5 minut hoje, otrok ima šole čez cesto, partnerka službo prav tako. Podeželje mi je lepo za vikend, tudi 10 let na podeželju je bilo zelo lepih. Na podeželju mi manjka mestni vrvež in podobno. Očitno smo čudna družina.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno kakšno podezelje, meni je recimo ful pomembna soncna lega, veliko dvorišče, zasebnost, nobenih njiv in velikih kmetij. Bolj predmestni slog-dovolj blizu, ampak dovolj daleč od mestnega vrveza.

Nikakor pa ne neko naguzvano naselje ali bognedaj vrstne hise.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kvinta ::

Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu.


Bogu za hrbtom je vedno poceni :P
A.C.A.B

Taip4n ::

Klemen98145 je izjavil:

Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.

Ja, odlično. Povej, ko ne boš delal več od doma in se bo potrebno voziti v LJ na šiht. Ko boš zgubljal čas v kolonah, denar v bencinu in plehu. Nimam nič podeželju in sem zelo vesel, da ti je super, sem vesel... ampak ta stavek je pa tak fail, da glava peče. Če greš do spodnje meje in potem še malo bolj južno boš za ta denar dobil še par hektarov več. Damn imamo skisane možgane :D

enemon ::

Kvinta je izjavil:

Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu.


Bogu za hrbtom je vedno poceni :P


Vprašanje, koliko časa še.

showsover ::

Ja, ma daj, brezveze na podeželju kupovat, mislim, halo, v mestu je prihodnost.... Samo po kravah smrdi in to, pa volkovi se j*... Ma brez veze, res, mesto je zakon...

Goran's Blog ::

A110 je izjavil:

Goran vidis, v manjsih mestih imas vse te ugodnosti (razen kur ravno nemores imeti). + še par drugih ki jih "sredi ničesar" nimaš. recimo če se vam kaj zgodi koliko čassa rabijo gasilci, reševalci do vas?


Pred 3. meseci bili reševalci zaradi starega očeta in sem gledal čas klica in ko so prišli je šlo mimo 18 min kar je bilo ubistvu zelo hitro.

Siddh ::

Pri nas imamo gasilce iz dveh zvez v 10 minut. Reševalci pridejo v istem času ali celo prej, ker so načeloma vedno pripravljeni. 10 minut pa še je znotraj okna z največjo možnostjo preživetja :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

IL_DIAVOLO ::

Ce do mene pridejo v 5 minutah, so pocasni :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ubermensch ::

Jah, trendi se obračajo. Življenje na podeželju bo čedalje bolj postajalo statusni simbol.

Življenje v mestu ima že in bo še bolj imelo negativno konotacijo: vezanost na službo, prometni zamaški, umazan zrak, manj svobode in zasebnosti, (ponavadi) manjša žviljenjska površina, odtujenost od narave, manj možnosti za rekracijo (razen parkcov, kamor gredo vsi pridno ob petih popoldne po službi in si spet v gneči). Trgovine že skoraj vse dostavljajo na dom, pa tudi če ne živiš v totalni vukojebini jih imaš 5-10 min z avtom. Prav tako šole. Kulturne in športne prireditve niso izgovor, ker se lahko iz povsod zapelješ v Ljubljano na opero, gledališče, kakšno tekmo. Tako da ja, pričakujem, da bodo cene na podeželju počasi šle gor.

showsover ::

ubermensch je izjavil:

Jah, trendi se obračajo. Življenje na podeželju bo čedalje bolj postajalo statusni simbol.

Ma daj nme bluzi s takšnimi, kdo pa te bo bral.

m0LN4r ::

Klemen98145 je izjavil:

Pozdravljeni.
Ravnokar smo z družino kupili hišo na podeželju. Razlog je pa ta, da smo se dobesedno najedli življenja v stanovanju (ta covid nam je še dodatno odprl oči). Kupili smo pa lično hiško na podeželju Ilirske Bistrice. Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu. Predvidevam da na račun ker niso ravno blizu Ljubljane in je 1ura vožnje do gor. Ampak narava tam je pa naravnost čudovita (bližina Snežniških gozdov, Brkinov). Najbolj sem pa navdušen nad bližino Kvarnerja. Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka. Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.
Kakšno mnenje imate pa vi mnenje glede življenja na podeželju v teh covid časih, ko postaja delo od doma vse bolj realno, hkrati pa se vse bolj izpostavlja življenje v naravi in samooskrbo?
Podezelje je zelo sirok pojem.
Sem bil na vasi na podezelju prej, nikomur nebi privoscil takega kraja bogu za hrbtom 20km do najblizje civilizacije, brez interneta, brez busov, samo 100 kmeckih his z ljudmi kmecke miselnosti iz 1980.
Zdaj zivim v drugi vasi, ki ima 3000 prebivalcev, avtocesto, dve banki, tri trgovine, dve bencinski, solo, vrtec, jaslice, park, zunanji fitnes, sportno dvorano, jezero z plazo, mcdonalds, kebabnico, sladoledarja, zeleznico, do vecjega mesta isto 20km do manjsega 15km. Aja pa dhl ma tu manjsi center. Pa 240mb adsl

Pac lahko je lepo, lahko pa bogu za hrbtom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Klemen98145 ::

Taip4n je izjavil:

Klemen98145 je izjavil:

Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.

Ja, odlično. Povej, ko ne boš delal več od doma in se bo potrebno voziti v LJ na šiht. Ko boš zgubljal čas v kolonah, denar v bencinu in plehu. Nimam nič podeželju in sem zelo vesel, da ti je super, sem vesel... ampak ta stavek je pa tak fail, da glava peče. Če greš do spodnje meje in potem še malo bolj južno boš za ta denar dobil še par hektarov več. Damn imamo skisane možgane :D


Bodi siguren da za tistega, ki bo hotel, bo tudi po covid-u priložnost za delo od doma. Pač to so svetovni trendi in to bo naša realnost. Zvečina delodojalcev bo nudila hibridno delo od doma, torej recimo 1-2x tedensko v Lj, ostalo doma. Mislim da je ta covid naredil veliko revolucijo in bo folk na veliko kupoval na podeželju (tudi oddaljenejšemu) ker ne bo potrebo se "štampirat" vsak dan v LJ pisarni. To velja za službe, ki to omogočajo, se razume.

enemon je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu.


Bogu za hrbtom je vedno poceni :P


Vprašanje, koliko časa še.


Pač Lj z okolico je postala nenormalna, vsi silijo v famozni Lj obroč in začaran krog se vzpostavi (cene grejo gor, okolje trpi, vse večja gužva itd.).

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Tudi v naših koncih raste ogromno novih hišk.
Čas prve prijave 04.11.2005

gruntfürmich ::

enemon je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu.


Bogu za hrbtom je vedno poceni :P


Vprašanje, koliko časa še.


od nekdaj?

https: // youtu.be / 4SUKpLinOh4?t=172
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Se mi zdi, da nekateri ne veste, kaj sploh zares bogu za hrbtom je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smrekar1 ::

Klemen98145 je izjavil:

Pozdravljeni.
Ravnokar smo z družino kupili hišo na podeželju. Razlog je pa ta, da smo se dobesedno najedli življenja v stanovanju (ta covid nam je še dodatno odprl oči). Kupili smo pa lično hiško na podeželju Ilirske Bistrice. Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu. Predvidevam da na račun ker niso ravno blizu Ljubljane in je 1ura vožnje do gor. Ampak narava tam je pa naravnost čudovita (bližina Snežniških gozdov, Brkinov). Najbolj sem pa navdušen nad bližino Kvarnerja. Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka. Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.
Kakšno mnenje imate pa vi mnenje glede življenja na podeželju v teh covid časih, ko postaja delo od doma vse bolj realno, hkrati pa se vse bolj izpostavlja življenje v naravi in samooskrbo?


Tri najpomembnejše stvari pri ceni nepremičnine so:

1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija

Vse ostalo lahko popraviš, lokacije ne moreš.

Kako fajn je dejansko živeti na podeželju boš videl v roku leta ali dveh. Prednosti definitivno so, ampak tudi slabosti. Dokler lahko delaš od doma in si zadovoljen samo z naravo okoli sebe številni minusi niti ne bodo prišli do izraza. Za nekatere to je, za druge pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

PromeuZ ::

Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.


Letos verjetno še ne zaradi korone, toda ko bo turizem nazaj na polno zalaufal, bo pot od IB do AC proti Lj tekom poletne turistične sezone precej zabavna in časovno potratna.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Mato989 ::

"Problem" teh razmišljanj OPja je v 1 glavni razliki ki je pač večina nima:

- Delo od doma!

Brez tega bi njegova selitev bila 10x manj smiselna in njemu prijetna... Žal pač večina nima te komoditete dela od doma..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kroos ::

Mato989 je izjavil:

"Problem" teh razmišljanj OPja je v 1 glavni razliki ki je pač večina nima:

- Delo od doma!

Brez tega bi njegova selitev bila 10x manj smiselna in njemu prijetna... Žal pač večina nima te komoditete dela od doma..

Se strinjam. Verjetno veliko vlogo v takšni situaciji igra tudi dejstvo, da žena dela od doma.
Po mojem opažanju "okoliških žena" imajo ponavadi ravno one tisti odpor do dolge vožnje na delo, kjer je že 10 km vožnje preveč in bolj silijo v selitev čim bližje njeni službi (po možnosti, da gre celo peš v službo).

Mato989 ::

Kroos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

"Problem" teh razmišljanj OPja je v 1 glavni razliki ki je pač večina nima:

- Delo od doma!

Brez tega bi njegova selitev bila 10x manj smiselna in njemu prijetna... Žal pač večina nima te komoditete dela od doma..

Se strinjam. Verjetno veliko vlogo v takšni situaciji igra tudi dejstvo, da žena dela od doma.
Po mojem opažanju "okoliških žena" imajo ponavadi ravno one tisti odpor do dolge vožnje na delo, kjer je že 10 km vožnje preveč in bolj silijo v selitev čim bližje njeni službi (po možnosti, da gre celo peš v službo).


Seveda. Ampak bistvo je, če vsaj 1 lahko dela od doma, to običajno pomeni da usput še v tistem času (ali pa tudi kdaj med šihtom) kaj pospravi, pripravi, uredi in potem ko oseba 2 pride domov dejansko imata quality time together...

Če pa se morata oba vozit v eno smer 1 do 1,5 ure pa je to ubijalsko in ni vredno razen če govorimo o plačah čez 2.000EUR neto za vsakega posameznega, in da imata nek cilj zakaj tako

Če pa oba delata od doma 90% časa pa še toliko bolje ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

janezvalva ::

Klemen98145 je izjavil:

Pozdravljeni.
1. Ravnokar smo z družino kupili hišo na podeželju. Razlog je pa ta, da smo se dobesedno najedli življenja v stanovanju (ta covid nam je še dodatno odprl oči). Kupili smo pa lično hiško na podeželju Ilirske Bistrice. Me pa je izredno začudilo kako so poceni nepremičnine na tem koncu. Predvidevam da na račun ker niso ravno blizu Ljubljane in je 1ura vožnje do gor. Ampak narava tam je pa naravnost čudovita (bližina Snežniških gozdov, Brkinov). 2. Najbolj sem pa navdušen nad bližino Kvarnerja. Dejansko ima folk dol dobrih 20min do Opatije ter dobrih 40min do Krka. 3. Imamo pa Ljubljančani očitno res skisane možgane, da kupujemo stanovanja 50m2 za 200.000. Kjer tukaj dol dobiš za ta denar 150-200m2 vseljivo hišo z min.1000m2 parcelo. Oba z ženo delava od doma, oz. jaz hodim v Lj na sestanek 1x na teden cca, tako da me 1ura vožnje do Lj prav nič ne skrbi.
Kakšno mnenje imate pa vi mnenje glede življenja na podeželju v teh covid časih, ko postaja delo od doma vse bolj realno, hkrati pa se vse bolj izpostavlja življenje v naravi in samooskrbo?


1. ne rabiš se zdaj tukaj hvalit koliko denarja imaš, da si lahko kupiš hišo.

2. itak ne smeš čez mejo.

3. podeželje +1, betonska kocka v lj -1
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Podezelje (vas z 100 his) za vecino pomeni:
1. oba se vozita v sluzbo, vozis se zaradi otrok, vozis se zaradi starih starsev
2. vrtc sola treba deco razvozit ali pa naj zgubljajo ure z cakanjem na tist en bus
3. v vasi z 100 his druzbe nimas, kaj sele otroci
4. naravo imas, imas tudi en kup zapuscenih parcel, zarascenih
5. ce rabis resilca, gasilce, policaje, traja vsaj pol ure da te najdejo
6. ce kaj vecjega narocis, da o komplikacijah okoli dostave ne zacnem
7. ponekod niti interneta niti telefonskega signala nimajo (Bukovnica)
8. karkol rabis, ampak res karkol, se moras peljati v sosednjo vas ali mesto, ne samo dobrine, recimo dohtar, zobar, lekarna, 101 drugih stvari

3. podeželje +1, betonska kocka v lj -1
Ja najprej bi bilo fino definirati, kaj za koga podezelje je. Zame je podezelje mala vas oz. zaselek v kateri nimas trgovine, nimas sole, nimas dohtarja, skratka nic, samo 100-200 kmeckih his domacinov.

Ce si na vasi z 1000 hisami z solo, vrtcem, trgovino, ambulanto in 10km do sosednjega mesta, to ni podezelje, to je predmestje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

janezvalva ::

@m0Ln4r
ja, sem pozabil povedati, zame je podeželje to, da 5km2 okrog tebe ni žive duše, razen medvedov, seveda.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrimoZ_ ::

Tule je problem divje različnih definicij kaj sploh je podeželje :)

Jaz sem mladost preživel v hribovski vasici v okolici manjšega mesta. Brez avta si bil pečen, slabih 9km do mesta, vmes pa nič.

Sedaj sem na "vasi", ki se je že spojila skupaj z mestom in tudi kmetij že davno ni več.
Na eni strani je vas, na drugo travnik in gozd
OŠ, vrtec, lekarna, trgovina, pošta, več avtobusnih postaj - 5 minut peš

Tako da podeželje ni enako podeželju.

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:


Tako da podeželje ni enako podeželju.

Seveda je. Za Ljubljančane je vse izven obvoznice "Here be dragons". In se še čudijo, da jih imajo vsi za čudne...

m0LN4r ::

PS: Izkusnje, priselili so se anglezi ca. 15 let nazaj. So odsli, ko so ugotovili, kaksna so pravila igre. Ze to da, so morali soseda prositi pozimi, da jim spluzi 400metrski neasfaltiran dovoz je bilo zabavno, dokler ni bilo spluzeno.
Na drug konc vasi, so tut eno poceni hisko kupili nizozemski anglezi, po treh letih so tudi odsli, hisa niti ob glavni cesti ni bila, ampak spet ene 500metrov med zarascenimi njivami.
Prisla sta odvetnik in dohtarca iz mesta, na zacetku sta se neki prckala, pa urejala parcelo, zdaj pa jih vec prakticno doma, ker so nonstop naokoli in v stanovanju v mestu, na podezelje prideta samo se za vikend.

Jah to je pravo podezelje, kjer res 5km okoli sebe imas samo lisice in medvede. Ko pa je kaksna nevihta niti elektrike ni za en dan. Pa kanalizacije seveda tudi ni pa take luksusne fore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dimnik ::

Daj ne nakladaj...živim v vasi z cca 100hiš oz malo več...imamo čista vse v vasi od zdravstvenega, pošte, policije, trgovina, kmetijska trgovina, kabelska, zavarovalnica, cvetličarna...itd, rešilec rabi cca 15min....

Če bi mel otroke, bi vedel, da imajo oš organiziran prevoz za prihod in odhod...v glavnem ne nakladaj, aja pa nismo predmestje
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019793 (1707) 111111111111
»

Beg iz mest na podeželje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11813463 (8650) c3p0
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818548 (13627) trancer01
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274630 (60429) damirj79
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828642 (24812) Okapi

Več podobnih tem