» »

Nakup hiše na podeželju

Nakup hiše na podeželju

1 2 3
4
»

Gagatronix ::

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Tako da podeželje ni enako podeželju.

Seveda je. Za Ljubljančane je vse izven obvoznice "Here be dragons". In se še čudijo, da jih imajo vsi za čudne...
Tejle ljubljancani ja, ko mas kaksne posle znjimi, pridejo pa vidijo, joj kak mate lepo tukaj. mhm, sanja se jim ne kako je v resnici.
Oni mislijo, da je vse tako lepo, ko so enkrat bili na obisku nekje, recimo v kaksnih Beltincih, Dobrovniku ipd. kar je civilizirano vecje naselje oz. Town bi lahko rekli, ne pa zares vas oz. village z parimi hisami in samo kmetje na minimalcu.


Haha, sem imel partnerico iz Dobrovnika, to je bila tudi veselica, zenska 3/4 cajta tolkla madzarscino da sem skoraj rabil slovar zraven. :))

Pa iz beltinec sem mel sosolca v srednji soli, njemu je tudi slovenscina bila tuji jezik. :))

telexdell ::

Gagatronix je izjavil:



Haha, sem imel partnerico iz Dobrovnika, to je bila tudi veselica, zenska 3/4 cajta tolkla madzarscino da sem skoraj rabil slovar zraven. :))

Pa iz beltinec sem mel sosolca v srednji soli, njemu je tudi slovenscina bila tuji jezik. :))


Čudno. Jaz pa pridem v Ljubljano se usedem za kašno mizo v poljubnem lokalu, ko pride natakar in me vpraša kaj bi naročil najprej izvlečem telefon in pogledam na Google maps, če nisem morebiti kje v Srbiji. Ker mi Maps pokaže Ljubljano vprašam natakarja, če zna angleško. Največkrat je odgovor negativen zato pol pač odprem aplikacijo Prevajalnik na telefonu, da se kolker tolk razumemo. Ko pa pridem npr. V Lendavske terme pa ljudje kljub precejšnji rabi madžarščine vsi razumejo in govorijo tudi Slovensko.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Taip4n ::

Klemen98145 je izjavil:

Pač Lj scen sem se jaz konretno najedel...BTC šoping, kavice, Rožnik, Šmarna, itd. Tukaj pa vrt urejam, poslušam ptiče. Zgleda ko prideš v ena leta se obrne mindset. Ne pa pri vseh, različni smo in prav je tako.

Imam občutek, da če bi finančno zneslo za hišo v LJ bi ostal v LJ?

TOP ::

Klemen98145 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nam so že povedali da bo tudi po Covid19 možno praktično 100% delo od doma... oziroma po dogovoru z vodjem ekipe, ki pa je tudi dejal da 1x mesečno sestanek ostalo delo od doma, toliko da se vidimo.


Zanimivo.

Me res zanima, če se bo situacija v vašem podjetju s časom spremenila.

ps: Si v IT stroki, če ni skrivnost?


Podjetje je sicer IT večinsko ampak jaz sem bolj kot podpora in svetovanje ipd... SQL, testiranje programov itd...

Klemen98145 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Klemen98145 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

"Problem" teh razmišljanj OPja je v 1 glavni razliki ki je pač večina nima:

- Delo od doma!

Brez tega bi njegova selitev bila 10x manj smiselna in njemu prijetna... Žal pač večina nima te komoditete dela od doma..


Točno tako, brez možnosti vsaj delnega dela od doma je to totalno druga igra. Je pa res da za večina intelektualnih poklicov, bo to prihodnost. Covid je to "digitalno" transformacija dela pospešil za verjetno 5-10let.


Ja ampak ironično običajno ravno ti poklici ki bodo lahko delali od doma si večinsko lahko privoščijo nepremičnine v kraju krej prebivajo... tisti ki pa ne morejo delat od doma (smetarji, čistilke, električarji ipd...) pa imajo večje težave si kupit nepremičnino v LJ čeprav tam delajo.


Sam drugačno razmišljam. Zakaj bi preplačal nepremičnino v prestolnici, če lahko živim kjer zdaj, za polno manj denarja. Osebno imam vse kar potrebujem. In kar mi še najbolj pretehta pri Ilirsko Bistriški lokaciji da so tako blizu plaž na Krku, Kvarnerju. Kot sem omenil, folk na Bistriškem ne rabi vikendic na Krku, ker to skoči po kosilu dol na plažo. In tu ne govorimo o Slovenski obali, ki je za moje pojme neprimerljiva z npr. tu bližnjimi Moščeniško Drago, Brsečom, Malinsko...


Hja, jaz takoj najdem odgovor... poznanstva, prijatelji fizično druženje... nič mi ni hujšega kot da se moram peljat 45 min da se z nekom dobim na pivu... To da imam 90% prijateljev iz rodnega kraja in da smo vsi oddaljeni max 3km pešaka je nekaj najlepšega kar se lahko zgodi nekomu ki je socialen... Če bi se morali vozit nekam 45 min bi se veliko manjkrat videvali in igrali košarko zunaj, skup kolesarli in si manj pomagali.


Se strinjam s to zadnjo trditvijo...tudi sam živim v svojem domačem kraju na podeželju...kjer me vsi poznajo in jaz njih....ima dobre in slabe stvari....kot rečeno pri prijatelju na pivu sem dobesedno v parih minutah (v soboto sem rabil debelo uro, da sem se prvalal domov...bil je naporen večer)...super je, da mi ni potrebno z avtomobilom in razmišljati če kakšno pivo več popije.
isto je s športi...skupaj se rekreiramo...skupaj se z enim avtom peljemo na rekreacijo....rabiš kaj na hitrco v nedeljo pri urejanju vrta...skočiš do kolega...
kar je pa negativno...veliko "upravljanja" je na vasi...recimo imaš slab dan in ravno takrat bom v trgovini ali pa na sprehodu v naravi srečal cel kup poznanih ljudi s katerimi moraš hočeš ali nočeš "na silo" pogovarjati.

kakorkoli iz dežele oziroma svojega rojstnega kraja ne grem....punca je iz LJ...sem jo komaj prepričal, da se preseli na deželo...na začetku je bilo jamranje...ker pač ni toliko izbire oziroma trgovin kot so v LJ...po enem letu bivanja noče slišati o Ljubljani...res, da se vozi tja v službo..cca 35min na dan v eno smer...ampak, ko pride domov je prov vesela, da gre lahko v naravo itd.


Pač Lj scen sem se jaz konretno najedel...BTC šoping, kavice, Rožnik, Šmarna, itd. Tukaj pa vrt urejam, poslušam ptiče. Zgleda ko prideš v ena leta se obrne mindset. Ne pa pri vseh, različni smo in prav je tako.

Tisto z malo obmejnim prehodom je mal drugače,sam sedaj je Civid naredu svoje,drugače ste Žabarji nanjušli tud malo obmejne,pred Covidom je celo Policija jih preusmerjala na maloobmejni.Kar se tiče plaž nič posebnega,še posebej ne Muščeniška ena se imenuje Bistriška,boš sam ugotovil,zakaj.Da pa se hodi v šopinh v Reko je pa larifari,ker je večinima dražje in cela Reka hodi v šoping v Ilirsko,ker je Hofer,Evrospin in Lidl,tako da ne preveč vse verjet.Predvidevam da si nekje v Dolenjah kupu hišo.

TOP ::

Sedaj pa še mal slabosti,ki jo mi vidimo.Prvo,poglej malo smučanje,kam boš šel.Najbližji ti je Platak,ki je kar je,potem maš Cerkno,ki rabiš zaradi ceste skoraj 2 uri in potem je tukaj Krvavec in si spet v LJ.Če hočeš kupit kake čevlje,boš moral ali Koper ali LJ ali Internet,da ne povem še vse,ak jmoraš iti iskat v Lj.Če pa boš rabu raje ne,kake zdravniške preglede se boš moral voziti ali v Izolo ali v LJ in si spet v LJ :)).Tak da ni lih na kakor vi rečete podeželju tako vse lepo,čeprav to ni pravo podeželje ampak bolj predmestje,kjer ne moreš kupiti vse kar želiš.

Pa tudi Policijskih patrulj maš tukaj ogromno in zadnje čase Vojske,ki se vozijo okoli,kar v LJ tega verjetno ne,poznate,ker je teh migrantov vse polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

trancer01 ::

Jaz živim zdaj slabi dve leti na podeželju. Prej sem ves čas živel v Ljubljani ali v manjšem mestu. Se mi zdi, da sem se nekako po 35. letu starosti Ljubljane naveličal in takrat mi je tudi življenje na vasi postalo bolj zanimivo. Do zdaj mi ni še niti malo žal, da sem se preselil dobrih 30 km iz Ljubljane. Je pa res, da je v moji vasi skoraj vse, kar na dnevni bazi potrebujem, tudi optiko imam v bajti. Vasi manjkata le lekarna in bencinska črpalka. Če bi bilo pa na voljo manj infrastrukture, bi bilo pa bivanje na vasi tudi zame manj privlačno.:P Imam pa srečo, da imam zelo kul sosede in nasploh je v vasi zelo mirno, pravi balzam za dušo v primerjavi s centrom Ljubljane. Seveda pa ni povsod na podeželju fajn.

Zimonem ::

Jaz gledam da bi iz "dobro opremljene" vasi pobegnil v večjo vukojebino. Vse kar nucam blizu sta štacunca in bufet, po možnosti še zadruga ampak se da peljat tudi 15km v eno smer. Prišleki iz mesta saj niso napačni. Ampak to je vse rahlo premaknjeno. Desci v letih letajo v pajkicah po vaši in poljih. Plašijo tako ljudi kot tudi divjad.
Zaradi takih se je potok obsekal in posledično imamo namesto rib predvsem čaplje v grabnu.
Skratka ni več enako. Šel bi vsaj 30 let nazaj. Glede ostalega ne pa ne skrbi več. Lekarna ali dostava iz lekarne ista štorija pa jo imam 200m od doma.

trancer01 ::

Zimonem je izjavil:

Jaz gledam da bi iz "dobro opremljene" vasi pobegnil v večjo vukojebino. Vse kar nucam blizu sta štacunca in bufet, po možnosti še zadruga ampak se da peljat tudi 15km v eno smer. Prišleki iz mesta saj niso napačni. Ampak to je vse rahlo premaknjeno. Desci v letih letajo v pajkicah po vaši in poljih. Plašijo tako ljudi kot tudi divjad.
Zaradi takih se je potok obsekal in posledično imamo namesto rib predvsem čaplje v grabnu.
Skratka ni več enako. Šel bi vsaj 30 let nazaj. Glede ostalega ne pa ne skrbi več. Lekarna ali dostava iz lekarne ista štorija pa jo imam 200m od doma.


Kaj pomeni, da "se je zaradi takih potok obsekal"? Kaj imaš ti malo težave s konzervativnostjo in te motijo čudaki? ;((

Valvoline ::

https://www.blic.rs/biznis/vesti/uskoro...
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3611...
Tole caka tudi slovenijo, masovno praznenje vasi ter podezelja. Malo se bo pr nas raztegnilo zarad uvoza suznjev za delo, vseeno sem preprican da se bo evakuacija s podezelja le se pospesila.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Valvoline je izjavil:

https://www.blic.rs/biznis/vesti/uskoro...
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3611...
Tole caka tudi slovenijo, masovno praznenje vasi ter podezelja. Malo se bo pr nas raztegnilo zarad uvoza suznjev za delo, vseeno sem preprican da se bo evakuacija s podezelja le se pospesila.


Pri nas je podeželje veliko bolj razvito s precej infrastrukture, tako da je tole težko primerjati. Rekel bi celo, da je korona pri nas nekoliko povečala povpraševanje po hišah na podeželju.

HappyPills ::

Podeželje pri nas ne bo kr zginlo. Država je tudi mala in se ni težko vozit.

Invictus ::

Pri nas je vse podeželje.

tako po geografiji kot mentaliteti.

Mest sploh ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

imamo pa zato mala mesta z malomeščani :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trancer01 ::

Primerjava srbskega podeželja s slovenskim ni na mestu.>:D Je pa itak pri nas bolj kot ne vse podeželje, kot je napisal Invictus.

3p ::

Živel na podeželju in v mestu.

Če pomislim, kaj me je na podeželju res najbolj motilo, je, posploševanje in poenostavljanje gor ali dol, nazadnjaštvo. Pa še v povezavi s tem, da vsi vse vejo oziroma se čutijo dolžne vtikati nos v čisto vse. Pa je kraj, v katerem sem živel, precej daleč od kake top slovenske vukojebine. Pa ne da so naša mesta kak višek liberalizma. In da nimajo svojih 505 problemov. In da "kmeti" tam ne živijo.
Ampak tipično slovensko podeželje... Da skrajšam: jaz sem res res res vesel, da ga gledam (in poslušam) le občasno.

To je mogoče najmanj pričakovan element, ki ga morda meščani, ko romantizirajo življenje na podeželju, spregledajo. Oziroma najmanj pričakujejo. Če lahko s tem shajate in se v tem dobro počutite, se boste najbrž v redu znašli.

gruntfürmich ::

sj tisti ki se priselijo na podeženje niso vpeti v te vaške radosti. niti jih ne zanimajo, niti si ne upajo avtohtonci v njih riniti.
kregajo in opravljajo tisti, ki se prepirajo o mejnikih izpred 200 let po navadi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Dej ne bluzi. Daj dvem Ljubljančanom vsakemu 15 m2 vrtička in reci da se dogovorijo za točno mejo sami, pa boš obogatel, če si odvetnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Šmorn ::

Tudi v Sloveniji se zna enkrat zgoditi kaj podobnega: V Nemčiji utegnejo kmalu prepovedati gradnjo enodružinskih hiš Po eni strani logično, po drugi strani razen bogatih nihče ne bo več živel v hiši. Torej čim prej na podeželje, v enodružinsko hišo, dokler se še da.

IL_DIAVOLO ::

Kak želijo povečati število umorov? :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Nemci so pa res eni reveži.

Zimonem ::

trancer01 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Jaz gledam da bi iz "dobro opremljene" vasi pobegnil v večjo vukojebino. Vse kar nucam blizu sta štacunca in bufet, po možnosti še zadruga ampak se da peljat tudi 15km v eno smer. Prišleki iz mesta saj niso napačni. Ampak to je vse rahlo premaknjeno. Desci v letih letajo v pajkicah po vaši in poljih. Plašijo tako ljudi kot tudi divjad.
Zaradi takih se je potok obsekal in posledično imamo namesto rib predvsem čaplje v grabnu.
Skratka ni več enako. Šel bi vsaj 30 let nazaj. Glede ostalega ne pa ne skrbi več. Lekarna ali dostava iz lekarne ista štorija pa jo imam 200m od doma.


Kaj pomeni, da "se je zaradi takih potok obsekal"? Kaj imaš ti malo težave s konzervativnostjo in te motijo čudaki? ;((

Pač tak sem... Res raje gledam bezeg , lesko , ribe v potoku in veverice, kot pa desce v pajkicah in njih zarod. Ajde naj se priselijo ampak če bi šlo to low profile. Jok brate, takoj naravo napast.

Shegevara ::

Če že mormo gonit stereotipe bom pa jaz rekel, da raje vidim tipa v pajkicah, ki skrbi za svoje zdravje, kot pa kakega zavaljenega starega kmeta.

Zimonem ::

Shegevara je izjavil:

Če že mormo gonit stereotipe bom pa jaz rekel, da raje vidim tipa v pajkicah, ki skrbi za svoje zdravje, kot pa kakega zavaljenega starega kmeta.

Saj za to so mesta.

Alien123 ::

takšen mir kot ga imam v stanovanju, ga prej v hiši ni bilo.

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. Daj dvem Ljubljančanom vsakemu 15 m2 vrtička in reci da se dogovorijo za točno mejo sami, pa boš obogatel, če si odvetnik.

ja, morte priti na štajersko, najbolje na kozjansko. tam ni takšnega sranja. ljudje so zelo ok.
zahodna slovenija pa je poden od ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

link_up ::

v goricah imaste vsega...sadje, vino, meso, moko, vodo...ma vse :) + visek soncnih za v zep. :) Zaenkrat je se poceni...
In and Out
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019992 (1906) 111111111111
»

Beg iz mest na podeželje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11813587 (8774) c3p0
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818803 (13882) trancer01
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275184 (60983) damirj79
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828787 (24957) Okapi

Več podobnih tem