» »

Ljubljana

Ljubljana

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

thramos ::

Ne, pred vsako vaško telovadnico. Pred Prulami se ne tepejo Ljubljančani.

slotechar ::

Ime Lublana je obstajalo stoletja in je še vedno edino pravilno ime prestolnice.

Z uvedbo Kopitarjevih slovničnih pravil pa je bilo ime popačeno v Ljubljana. To pa velja le za zapis imena ne pa za izgovorjavo.

Po Kopitarjevi slovnici sta Lj in NJ namreč en glas in se izgovorita kot L in N.

Slovenski slavisti so pod vplivom srbščine spremenili pravila izgovorjave knjižnega jezika in jo umetno zbližali s srbščino.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

thramos je izjavil:

Ne, pred vsako vaško telovadnico. Pred Prulami se ne tepejo Ljubljančani.

Rasist. Nestrpnež.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

Starši so popoldanski taksisti predvsem na vasi. V Ljubljani otroka pospremiš peš v vrtec, popoldanske dejavnosti pa so v športni dvorani zraven osnovne šole, spet 5 minut peš. S kolesom greš tudi na koncert svetovno znanega glasbenika, v opero, knjižnico ... skratka povsod.

Stereotip? Hej, tema se je začela s postom, da smo Ljubljančani težki grdogledneži sredi megle.


Tuji jeziki izvenšolsko se odvijajo po telovadnicah v Lublani? Pa pouk glasbenih inštrumentov in glasbene teorije? Pa sem se naučil nekaj novega.
Koncerti znanih glasbenikov? U Lublani? Tisto je Zagreb. Knjižnice imajo na vsaki vasi (za šolske potrebe zadostujejo), drugače se pa knjige kupuje na amazonu (kindle edition - jo imaš na tablici v trenutku).
Opera je ena za celo Lublano, tako da je peš kar dolga za nekatere.

PS: Pa zakaj so vsi parkplaci zasedeni u Lublani, če se vsi vozite s trolo ali s kolesi ali pešačite?

slotechar ::

Čehi, slovaki, poljaki še vedno pišejo in izgovarjajo Lublana in ne Ljubljana, saj niso bili pod vplivom srbščine.

ulice Lublaňská, Praha o Mapy.cz



 Lublanska ulica

Lublanska ulica

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

thramos je izjavil:

Flota avtomobilov pred vsakim igriščem na vasi govori svoje.

Zdolgočaseni starši vsak v svojem avtomobilu čakajoč pred glasbeno šolo tudi.


To so Lublančani, ki so svoje otroke pripeljali na sveži zrak na vas. >:D

Utk ::

haha, ja, to je tudi res. Jaz imam isto do Zagreba kot do Ljubljane, in večina teh stvari je tam boljših, in cenejših. Koncerti, razni sejmi, tekme in tekmovanja, ZOO,..Tisti, ki imajo blizu Trst, Avstrijo, itd., imajo tudi kar nekaj opcij. Ljubljančni morajo ali ostati v Ljubljani ali pa iti nekam z letalom. Ker avta nimajo, za vlak pa nimajo časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

thramos ::

zmaugy je izjavil:

Tuji jeziki izvenšolsko se odvijajo po telovadnicah v Lublani? Pa pouk glasbenih inštrumentov in glasbene teorije? Pa sem se naučil nekaj novega.


Ne, v učilnicah in glasbenih šolah. Kako jih prepoznaš? Pred njimi so parkirani avtomobili vaščanov, ki v njih čakajo svoje prestolonaslednike.

zmaugy je izjavil:

Koncerti znanih glasbenikov? U Lublani? Tisto je Zagreb.


Ne, to je Ljubljana. Green day pred kratkim recimo.

zmaugy je izjavil:

PS: Pa zakaj so vsi parkplaci zasedeni u Lublani, če se vsi vozite s trolo ali s kolesi ali pešačite?


Beri zgoraj. To so vaščani, ki manjko infrastrukture rešujejo s smrdenjem zraka v Ljubljani.

Utk je izjavil:

haha, ja, to je tudi res. Jaz imam isto do Zagreba kot do Ljubljane, in večina teh stvari je tam boljših, in cenejših. Koncerti, razni sejmi, tekme in tekmovanja, ZOO,..


Čaki, a nimaš vsega tega na dosegu nog v svoji vasi?

Ljubljančani imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

zmaugy ::

Utk je izjavil:

haha, ja, to je tudi res. Jaz imam isto do Zagreba kot do Ljubljane, in večina teh stvari je tam boljših, in cenejših. Koncerti, razni sejmi, tekme in tekmovanja, ZOO,..Tisti, ki imajo blizu Trst, Avstrijo, itd., imajo tudi kar nekaj opcij. Ljubljančni morajo ali ostati v Ljubljani ali pa iti nekam z letalom. Ker avta nimajo, za vlak pa nimajo časa.


Dejansko je Zagreb prehitel Slovenijo po levi in po desni. V Sloveniji kupuješ kaj malo manj množičnega in nimajo, zahtevajo predplačilo in nato bi moral čakati, da to dobiš. Na Hrvaškem se zmeniš kdaj bodo to imeli v Zagrebu (če res tam še nimajo), nato greš tja ko ti nanese in si zadevo neobvezno ogledaš. In če kupiš, je cena nižja kot v Lublani.
Vsa predstavništva velikih firm so se preselila iz Lublane v Zagreb, koncerti in ostalo pa itak da ne omenjam. Je pa res, da nekateri najkvalitetnejši umetniki ne pridejo v Zagreb, ampak v Lublano...pardon...Ljubljano... >:D:)):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Tuji jeziki izvenšolsko se odvijajo po telovadnicah v Lublani? Pa pouk glasbenih inštrumentov in glasbene teorije? Pa sem se naučil nekaj novega.


Ne, v učilnicah in glasbenih šolah. Kako jih prepoznaš? Pred njimi so parkirani avtomobili vaščanov, ki v njih čakajo svoje prestolonaslednike.

zmaugy je izjavil:

Koncerti znanih glasbenikov? U Lublani? Tisto je Zagreb.


Ne, to je Ljubljana. Green day pred kratkim recimo.

zmaugy je izjavil:

PS: Pa zakaj so vsi parkplaci zasedeni u Lublani, če se vsi vozite s trolo ali s kolesi ali pešačite?


Beri zgoraj. To so vaščani, ki manjko infrastrukture rešujejo s smrdenjem zraka v Ljubljani.

Utk je izjavil:

haha, ja, to je tudi res. Jaz imam isto do Zagreba kot do Ljubljane, in večina teh stvari je tam boljših, in cenejših. Koncerti, razni sejmi, tekme in tekmovanja, ZOO,..


Čaki, a nimaš vsega tega na dosegu nog v svoji vasi?

Ljubljančani imamo.


1. Ti si napisal, da izvenšolske dejavnosti dogajajo v športni dvorani zraven šole. Kaj od tega torej?
2. Green day? Who the fuck are they? Sem mislil da boš napisal U2, GNR ali kakšne podobne. >:D
3. Vaščani se preselijo v Lublano in se potem po forumih kur.ijo kakšni Lublančani (ups, LJublJančani) da so. Čez vikend pa v rojstne kraje na kmete po krompir in solato.:))

thramos ::

1. Primanjkuje ti možganov.
2. Beri zgoraj.
3. Ja, žal. Šele druga, včasih tretja generacija postane meščanska.
4. Kar še enkrat preberi točko 1.

Utk ::

Čaki, a nimaš vsega tega na dosegu nog v svoji vasi?

Ljubljančani imamo.

Imate, samo ne uporabljate. Jaz imam to vse v dosegu avta, v času, ki ga ti porabiš da ga spraviš iz kleti in se prebiješ čez Ljubljano. Če bi šel kdaj iz svoje vasi (ki jo ti imenuješ Ljubljana), bi videl, da je v Zagrebu na podobnih točkah približno 10x več ljudi. Tivoli vs. maksimir, zoo vs. zoo., stožice vs. spet maksimir, gospodarsko razstavišče vs velesajem, verjetno je podobno tudi v Operi, ampak tam ne hodim. Nazadnje ko sem bil pa nisem nikogar videl, da se bi z biciklom pripeljal. Edino kjer Ljubljana zmaga je BTC, ampak tam itak hodijo samo kmetavzarji, ker do biciklov ni strašno prijazen.

thramos ::

Imamo in uporabljamo - 10 minut s kolesom, varno parkiranim na dosegu roke. Ti še iščeš ključe za golfa.

BTC ni za kolesarje? No, ravno zato preurejajo ulice v za avtomobile enosmerne, z veliko prostora v obe smeri za kolesarje.

No, res pa vsakodnevno vidiš avtomobiliste, par primerov možganskih hrustov je v tej temi, za katere je prepoved vožnje v enosmerno prehud koncept.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

1. Primanjkuje ti možganov.
2. Beri zgoraj.
3. Ja, žal. Šele druga, včasih tretja generacija postane meščanska.
4. Kar še enkrat preberi točko 1.


Zdrži še malo, kmalu bo vikend - čas za izlet v zidanco in po domač krompir in solato. Saj bo.

Utk ::

No, ravno zato preurejajo ulice v za avtomobile enosmerne, z veliko prostora v obe smeri za kolesarje.

Že dolgo nisem bil. Great, avtomobile bojo ven spodili, drugi pa itak tam ne hodijo. Mislim, po eni majčko boš že šel, ampak a lahko BTC živi od tega. Pa še spar se bo praktično preselil v Šiško. No, še zadnja "prednost" Ljubljane bo šla po zlu.

thramos, si od zmeraj živel v Ljubljani ali si priseljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

thramos ::

zmaugy je izjavil:

Zdrži še malo, kmalu bo vikend - čas za izlet v zidanco in po domač krompir in solato. Saj bo.


Točka 1.

Utk je izjavil:

Že dolgo nisem bil. Great, avtomobile bojo ven spodili, drugi pa itak tam ne hodijo. Mislim, po eni majčko boš že šel, ampak a lahko BTC živi od tega.


Naj se sami odločijo. Očitno lahko.

Utk je izjavil:

thramos, si od zmeraj živel v Ljubljani ali si priseljen?


Vedno, kaj ima to veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

zmaugy ::

Kot rečeno, jutri je petek.

Utk ::

Utk je danes ob 09:48:11 izjavil:
thramos, si od zmeraj živel v Ljubljani ali si priseljen?


Vedno, kaj ima to veze?

Pol ti oprostimo, da ne poznaš boljšega.

thramos ::

Brez skrbi, so bile dovolj dolge epizode, da znam cenit Ljubljano. :))

zmaugy je izjavil:

Kot rečeno, jutri je petek.


Ko bodo vaščani spet navalili na dogodke v Ljubljani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

zmaugy ::

A pride Ceca?

Machete ::

Ah kje. Zdej se balira, kosi zelenice in dela piknike na domačih vrtovih, pod neškropljenimi češnjami in zgodnjimi hruškami. Na Danielo pridemo decembra.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GummyBear ::

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???

SimplyMiha ::

Zato, ker imajo tam pičke in metadonski program?

zmaugy ::

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???


Ker imajo kredite v CHF in nimajo za bencin do doma? (za kulturni program pa okna na stežaj odprejo in se včasih poleg trol sliši še kaj drugega?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Heavy ::

Narečje pade v uho. Jaz sem po par dnevih z Kočevci začel nenamerno zavijati.

V študentskih letih je lublana zakon, ker ga lahko žuraš dnevno, imaš svobodo pred starši (verjetno prvič v življenju), ni ti treba delati okoli hiše, lahko si vsak dan z drugo babo brez da bi ti kdo kaj rekel... In tako gre to naprej skozi leta.
#TeamFelix

[D]emon ::

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???


Niso vsi taki, da bi se oklepali domacih krajev.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

thramos ::

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???


Niso vsi taki, da bi se oklepali domacih krajev.


Se pravi če hočeš dokazat da nisi omejen kmetavzar moraš ostat v Ljubljani?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

thramos ::

zmaugy je izjavil:

A pride Ceca?


Lej kaj vse bo v Ljubljani: https://www.visitljubljana.com/sl/obisk...

Kaj pa bo v vaših vaseh?

Machete ::

thramos je izjavil:


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Daleč daleč od generalne resnice. Ne pozabi, da sem jaz v Lj v 20 min in sem na čisti periferiji. In v pol ure sem na čisto vseh aktivnostih, ki naj bi bile prednost v Lj. Samo spati grem domov. Kontra pa greš lahko samo na izlet. Vseh ostalih prednosti, pa ne moreš ujeti v pol ure vožnje, ker si vse kar je prišel zgolj na izlet. Jaz se pa zapeljem točno na ciljan dogodek oz. lokacijo. Živeti na vasi relativno blizu LJ je kar zmaga. Je kot TV on demand (vas) vs navaden TV (lj). :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SimplyMiha ::

Sicer pa osebno opažam vse več mladih družin, ki se selijo izven Ljubljane. V obmestnih in podeželskih krajih rastejo bloki, v katere se priseljujejo Ljubljančani z otroci.

Unknown_001 ::

thramos je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Tole si ga pa usral. In to na veliko. Ljubljana mene samo živčnega dela. Nikakor ni življenje tu bolj kvalitetno kot na vasi. Sorri, sploh pa če živiš v bloku. Pa tudi nima Ljubljana toliko za ponudit kot se radi pobahate. Res ne vidim nobene prednosti. Skoraj vse kar je v ljubljani razen določenih institucij in univerze lahko najdeš v kakem drugem slovenskem mestu. S tem da je manj nabasano vse skupaj in posledično tudi manj stresno. Ljubljana ima dobesedno privlačen samo urejen center vse ostalo naokoli je pa katastrofa. Javni promet... ma ravno toliko da je, pa še ta je počasen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:


Se pravi če hočeš dokazat da nisi omejen kmetavzar moraš ostat v Ljubljani?


Ne polagaj mi besed v usta. Sicer si pa z nacinom odgovora ze sam povedal dovolj o sebi.

SimplyMiha je izjavil:

Sicer pa osebno opažam vse več mladih družin, ki se selijo izven Ljubljane. V obmestnih in podeželskih krajih rastejo bloki, v katere se priseljujejo Ljubljančani z otroci.


Zato, ker si mlade druzine ne morejo privosciti stanovanja v Ljubljani.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

thramos ::

Machete je izjavil:

thramos je izjavil:


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Daleč daleč od generalne resnice. Ne pozabi, da sem jaz v Lj v 20 min in sem na čisti periferiji. In v pol ure sem na čisto vseh aktivnostih, ki naj bi bile prednost v Lj. Samo spati grem domov. Kontra pa greš lahko samo na izlet. Vseh ostalih prednosti, pa ne moreš ujeti v pol ure vožnje, ker si vse kar je prišel zgolj na izlet. Jaz se pa zapeljem točno na ciljan dogodek oz. lokacijo. Živeti na vasi relativno blizu LJ je kar zmaga. Je kot TV on demand (vas) vs navaden TV (lj). :)


Pol ure v avtomobilu za vsako aktivnost se ne smatra več za kvalitetno bivanje.

Unknown_001 ::

thramos je izjavil:

Machete je izjavil:

thramos je izjavil:


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Daleč daleč od generalne resnice. Ne pozabi, da sem jaz v Lj v 20 min in sem na čisti periferiji. In v pol ure sem na čisto vseh aktivnostih, ki naj bi bile prednost v Lj. Samo spati grem domov. Kontra pa greš lahko samo na izlet. Vseh ostalih prednosti, pa ne moreš ujeti v pol ure vožnje, ker si vse kar je prišel zgolj na izlet. Jaz se pa zapeljem točno na ciljan dogodek oz. lokacijo. Živeti na vasi relativno blizu LJ je kar zmaga. Je kot TV on demand (vas) vs navaden TV (lj). :)


Pol ure v avtomobilu za vsako aktivnost se ne smatra več za kvalitetno bivanje.


15 minut čakaš trolo, 15 minut se voziš...

[D]emon je izjavil:


Ne polagaj mi besed v usta. Sicer si pa z nacinom odgovora ze sam povedal dovolj o sebi.


?

Sem že navajen da se ljudje gredo hohštapleraj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:

thramos je izjavil:

Machete je izjavil:

thramos je izjavil:


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Daleč daleč od generalne resnice. Ne pozabi, da sem jaz v Lj v 20 min in sem na čisti periferiji. In v pol ure sem na čisto vseh aktivnostih, ki naj bi bile prednost v Lj. Samo spati grem domov. Kontra pa greš lahko samo na izlet. Vseh ostalih prednosti, pa ne moreš ujeti v pol ure vožnje, ker si vse kar je prišel zgolj na izlet. Jaz se pa zapeljem točno na ciljan dogodek oz. lokacijo. Živeti na vasi relativno blizu LJ je kar zmaga. Je kot TV on demand (vas) vs navaden TV (lj). :)


Pol ure v avtomobilu za vsako aktivnost se ne smatra več za kvalitetno bivanje.


15 minut čakaš trolo, 15 minut se voziš...

Jaz v zadnjih 5 letih, nisem cakal na trolo vec kot 2-3min (tok prej vseeno grem na postaja za rezervo).

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

thramos je izjavil:

Machete je izjavil:

thramos je izjavil:


Preprosto: ker je življenje v Ljubljani bistveno kvalitetnejše kot na vasi.


Daleč daleč od generalne resnice. Ne pozabi, da sem jaz v Lj v 20 min in sem na čisti periferiji. In v pol ure sem na čisto vseh aktivnostih, ki naj bi bile prednost v Lj. Samo spati grem domov. Kontra pa greš lahko samo na izlet. Vseh ostalih prednosti, pa ne moreš ujeti v pol ure vožnje, ker si vse kar je prišel zgolj na izlet. Jaz se pa zapeljem točno na ciljan dogodek oz. lokacijo. Živeti na vasi relativno blizu LJ je kar zmaga. Je kot TV on demand (vas) vs navaden TV (lj). :)


Pol ure v avtomobilu za vsako aktivnost se ne smatra več za kvalitetno bivanje.


15 minut čakaš trolo, 15 minut se voziš...

Jaz v zadnjih 5 letih, nisem cakal na trolo vec kot 2-3min (tok prej vseeno grem na postaja za rezervo).


Če se voziš z 1-ko ali podobno zasedeno linijo res mogoče. Včasih pa so ravno te trole tako nabasane da moraš čakati naslednjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A pride Ceca?


Lej kaj vse bo v Ljubljani: https://www.visitljubljana.com/sl/obisk...

Kaj pa bo v vaših vaseh?

Jaz se še nisem odločil, ali se bom danes ustavil 200 metrov pred domom v mesnici in kupil čevape za roštiljat popoldan, ali se bom pa 10 minut peljal z avtom in namakal noge v reko, v senci, brez gužve, brez problema s parkiranjem, in zastonj. Ti se pa kvalitetno zabubi pred klimo, in zvečer pejd na Jazz na Gornjem trgu. Če boš do takrat sploh iz službe. Wiiii.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A pride Ceca?


Lej kaj vse bo v Ljubljani: https://www.visitljubljana.com/sl/obisk...

Kaj pa bo v vaših vaseh?


Večina tega se mi ne zdi kaj posebnega, pa še dopust... Se bom pa na kaj kasneje v poletju pripeljal s svojim dizlom, se zabaval in se vrnil nazaj.>:D
Ali pa tudi ne, če bo kje kakšna boljša ponudba.

Sicer pa je takšne spiske moč najti za vsak kraj v Sloveniji, evo ga za na primer Kamnik:

http://www.kamnik.info/koledar-priredit...

martincek1 ::

Unknown_001 je izjavil:


Če se voziš z 1-ko ali podobno zasedeno linijo res mogoče. Včasih pa so ravno te trole tako nabasane da moraš čakati naslednjo.


Oh cmon. Pač spremljaš zasedenost, ko trola pripelje, pa greš na druga, tretja vrata.

Utk ::

Včasih se to ni smelo. Tudi ko je že bila urbana.

Unknown_001 ::

martincek1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Če se voziš z 1-ko ali podobno zasedeno linijo res mogoče. Včasih pa so ravno te trole tako nabasane da moraš čakati naslednjo.


Oh cmon. Pač spremljaš zasedenost, ko trola pripelje, pa greš na druga, tretja vrata.


Ne ti meni oh c'mon. Neverjetno kako eni zagovarjate obstoječ sistem ki kliče po izboljšavah. Saj je že splošno znano da Slovenci nikoli nismo dejansko imeli želje da bi res šlo kaj na bolje. Vsaka predlog spremembe je sumljiv. "pa bo manj krompirja zraslo" "pa bo unga ptiča tam na veji motilo" ... seriously?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

Ne se hecat. Kot da greš ti vsak dan na neke dogodke in dejavnosti v samem centru Lj? Objektivno je kvaliteta življenja že 20km iz LJ mnogo mnogo višja. Razumem, pa da je za mnogo ljudi življenje v sami Lj the best. Nič narobe, samo ne prodajat buč, kako je živeti v LJ pojem kvalitete. Ravno nasprotno. Standard je precej nižji, tudi na račun dragih stroškov življenja. Izjemno draga domača hrana, najmenine, parkirišča, stalna gužva, pozimi smog, mestni promet skoraj celo noč, robotizirani in uradni odnosi med vsemi itd.. Lj je razen malega procenta elite eno boštvo in revščina. Pol ure ni nič, če je to cena za življenje v lastni hiši z vrtom, njivo, hitrejšo optiko kot v Lj, gozdom za hišo itd.. Edina slabost je, da si večinoma sam svoj upravnik, in pri hiši stalno nekaj rihtaš :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

martincek1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Če se voziš z 1-ko ali podobno zasedeno linijo res mogoče. Včasih pa so ravno te trole tako nabasane da moraš čakati naslednjo.


Oh cmon. Pač spremljaš zasedenost, ko trola pripelje, pa greš na druga, tretja vrata.


Nikoli nisem imel mesečne za trolo, vedno z avtom, tudi ko sem študiral v Lj. Ampak se mi zdi, da je vsaj včasih bilo obvezno iti na prva vrata noter.

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Edina slabost je, da si večinoma sam svoj upravnik, in pri hiši stalno nekaj rihtaš :]



V bloku se pa lahko po jajcih praskaš in gledaš v luft. Da ne omenjam sosedov ki se obnašajo kot da so sami v bloku. Kraje in vlomi tudi niso neka redkost. Pa najuhujši so skupni parkingi ko folk parkira čez dva in potem vsi. In če je parkiranih mest za 20 avtomobilov jih efektivno pri takem "nesistemu ostane le za 12. Ostali pa snađite se in parkirajte na travi. Da ne govorim o nesposobnih blokarjih, ki so tko gnili da se jim tud snega ne da odmetat. Počakajo da odmeteš na svojem parkplacu, se odpelješ in nato samo avto preparkirajo...

Za nikamor.

zmaugy je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Če se voziš z 1-ko ali podobno zasedeno linijo res mogoče. Včasih pa so ravno te trole tako nabasane da moraš čakati naslednjo.


Oh cmon. Pač spremljaš zasedenost, ko trola pripelje, pa greš na druga, tretja vrata.


Nikoli nisem imel mesečne za trolo, vedno z avtom, tudi ko sem študiral v Lj. Ampak se mi zdi, da je vsaj včasih bilo obvezno iti na prva vrata noter.


Saj je še zdaj. Ne vem kaj tipson sanja. Šofer ti sploh zadnjih vrat ne odpre. Moraš se poštemplat na terinalu pred vstopom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Se spomnim nekega modelčka z zjahano Opel Calibro, ki je stalno nekaj težil po parkingu v polomljeni slovenščini, če se je kdo sparkiral na po njegovem njegov parking. Naselje mega veliko, parkingov premalo, če si prišel malo pozneje iz službene poti, nisi imel kje parkirat.
Od enajstih dopoldne do enih popoldne enkrat pa vsako soboto težaki z megafonom prodajali "lep gorenjski krompir". Res fino, sploh če ne hodiš spat s kurami.
Ob delovnikih gužva zjutraj in popoldne na cesti za popizdit do centra.

Ajrina ::

Unknown_001 je izjavil:

Torej so prebivalci Ljubljane mal asocialci ?

Ne, samo radi se družimo z ljudmi, ki jih izberemo, ne pa kar z vsemi, na katere naletimo.

[D]emon je izjavil:

gus5 je izjavil:

ko (se) bojo predvsem tisti, ki se pripeljejo vsak dan v službo v LJ - kar 115000 jih je -, prometno kultivirali, začeli uporabljati Urbano ali pa javni prevoz.


Si se kdaj peljal z javnim prevozom v konicah ? Ze zdaj je nabito poln in hudicevo neucinkovit.

In zakaj je tako neučinkovit? Ker je toliko avtomobilov na cestah. Živim v Šiški in Vodnikova, pogosto tudi Celovška je ob 16h čisto zabasana. Pa ne s trolami. Posledično prihaja do zamud in posledično so preveč nabasane. Zato se ko le lahko, vozim s kolesom (BicikeLJ). 20 minutk in sem v BTC-ju. Pa še rekreiram se :)

GummyBear je izjavil:

Nekaj mi ne gre v račun. Veliko mojih vrstnikov se je kar "poljubljanilo", drugače ne znam povedat... kar postali so ljubljančani. V 12-ih letih (odkar je moja generacija šla študirat), so se nekateri toliko spremenili, da niti ne govorijo več v lastnem narečju, ampak šprehajo kar po ljubljansko. Kraji, kjer so nekdaj živeli, so za njih postali krneki, za njih je zdaj Ljubljana zakon. Tudi sam sem študiral v Ljubljani, ampak po študiju sem se vrnil domov, saj nisem imel razloga, da bi ostal v Ljubljani... zaradi tega ne razumem, zakaj je nekdo ki je 19 let živel v rojstnem kraju, zdaj ta kraj kar pozabil in se odločil postati Ljubljančan. Zakaj???

Ker sem si od nekdaj želela živeti v mestu. Kot sem že omenila, mi je všeč, da se izgubim v množici in da je vse blizu. Glede narečja se pa to zgodi čisto podzavestno. Jasno, da ne boš govoril v narečju, ki ga drugi ne razumejo. S časom ti pride v kri in na koncu sploh pozabiš domače besede. Razumem jih še, ne morem pa več govoriti po njihovo. Kraj, kjer sem živela, imam še vedno rada in bo imel vedno posebno mesto.

zmaugy ::

20 minut do BTC. Vprašaj thramosa, če je to še kvalitetno življenje. :))

Machete ::

Ko prideš v BTC meko plastike in audijev, pozabiš tudi na ta suffer 20ih minut na cesti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Ko prideš v BTC meko plastike in audijev, pozabiš tudi na ta suffer 20ih minut na cesti.


True, potem imaš suffer z iskanjem parkirnega prostora.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56251654 (12800) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17519159 (11460) link_up
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35178725 (69612) Unknown_001
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130948 (25349) BigWhale
»

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26150466 (45358) Mehmed

Več podobnih tem