» »

Bo tole o pokurjenih maščobah držalo ??

Bo tole o pokurjenih maščobah držalo ??

«
1
2

#000000 ::

Mi band app za android mi kaže da sem pokuril tolk in tolk maščobe, zdej pa me zanima če to drži ali laže kot pes teče :D se mi zdi da je to prevelik za cca 5km hoje z recimo endomondo kaže nekaj čez 800 kcal kako se pa to zračuna pa pojma nimam.

evo screenov da se vidi točno



Tilen ::

1 kilogram maščobe je približno 7500 kcal. Ti dve aplikaciji sporočata zelo veliko. Ena je defintiivno zanič. Najprej se mora ujemati razdalja, potem tvoja telesna teža, ki si jo vnesel v aplikacijo in seveda čas (dolžina) treninga. Kako je mogoče, da imaš tako različne meritve, ne vem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Sicer tile fitness appi so skoz bolj točni, ampak jaz jim še vedno ne bi ravno zaupal. Npr app ne ve po kakšem terenu tečem. Če tečem v klanec z 10kmh ali pa en trimček okol stadiona z 10kmh je to za app isto, s perspektive pokurjenih kalorij pa ne (če vzamemo v zakup tudi isto pretečeno razdaljo).

Namenskim elektronskim napravam (tekalna steza, sobno kolo,..), bolj zaupam ker imajo predefinirano koliko je npr 1 kcal. Tudi če maš možnost nagiba tekalne steze, so pokurjene kalorije vštete v ta izračun.

Če ti dam za primerjavo: Sam pokurim na tekalni stezi 700 kcal v 50. minutah intenzivnega teka (rahel naklon tekalne steze) pri 70kg in 172cm.

Tilen ::

Moje izkušnje sicer kažejo, da je Endomondo kar precej natančen. Upošteva tudi spremembo višinske razlike in podobne stvari. V kombinaciji z merjenjem utripa je verjetno dovolj natančen za povprečnega uporabnika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Roadkill ::

Ja pri edomondo je OP nekaj zajebal, ker ni šans, da ti pravilno uporabljen edomondo za eno uro in pol hoje pri 4km/h pokaže 800kcal.
Mogoče si vnesel da imaš 500kil.

Tilen je izjavil:

1 kilogram maščobe je približno 7500 kcal.


1g fat = 9kcal ?
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

#000000 ::

vnesel sem 100 kg kot jih dejansko imam "spet" in to na obeh appih enako

Tilen ::

Roadkill je izjavil:

Ja pri edomondo je OP nekaj zajebal, ker ni šans, da ti pravilno uporabljen edomondo za eno uro in pol hoje pri 4km/h pokaže 800kcal.
Mogoče si vnesel da imaš 500kil.

Tilen je izjavil:

1 kilogram maščobe je približno 7500 kcal.


1g fat = 9kcal ?

Drži, vendar 1 kilogram "špeha" ni 1000 gramov maščobe. Približno 87%, kar nanese 7830 kcal. Malo sem se nerodno izrazil.

#000000 je izjavil:

vnesel sem 100 kg kot jih dejansko imam "spet" in to na obeh appih enako

Eden od appov nekaj narobe dela, ker imaš dolžino aktivnosti pri prvem 2 uri in 12 minut, pri drugem pa 1 uro in 38 minut. Endomondo ima v nastavitvah tudi možnost "auto-stop" tako da obstaja možnost, da ti je vmes, ko si počival, ustavil workout, drugi app pa ne. Še najbolj hecno je, da ti je prvi app kljub daljšem workoutu, nameril manj kcal. :)

Skratka, nekaj ne štima, če praviš, da si prehodil cca 5 kilometrov, app pa kaže tudi več kot 50% več (7.8 km).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Sem za hec vnesel en workout @85kg:

Distance
6.45 km
Duration
1h:38m:00s
calories
486 kcal
Avg Speed
3.95 km/h
Avg Pace
15:12 min/km

> Bo tole o pokurjenih maščobah držalo ??

Držalo bi, če bi tvoje telo pokurilo le in samo maščobe, vendar temu žal ni tako. Pokuril si res več kot 512 kcal, kar je v teoriji 57 gramov maščobe, vendar tvoje telo te energije ni pridobilo samo iz maščob.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dasf ::

Računanje porabljenih kalorij glede na srčni utrip je precej natančno, po sliki sklepam da imaš te podatke v endomondo in da izračuna iz njih. S Health najbrž nima podatkov o pulzu in je še manj natančen kot Milan Tarot.

Ganon ::

Samo omenil bi, da imaš zelo počasen tempo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Tilen ::

Mogoče nisi zasledil, da ima 100kg in je šele začel. Avg heart rate 101 bpm pri 15 min / kilometer.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ganon je izjavil:

Samo omenil bi, da imaš zelo počasen tempo.


Ja kaj čem, dans je blo pač mal langsam, drugače sem bolj uren nekje 11 min za km, ampak zakaj bi šel na škrge dihat če se počutim okay tud tko, moraš računat da so psi tisti ki me zjebejo, hočejo markirat vsako bilko :) bi bil garant hitrejši brez, ampak pol niti nima smisla it ven, sem probal par let nazaj preko zime oz. ob slabem vremenu, dež sneg, na stezi pa je dosadno preveč, zdej tudi če pada grem vseeno ven, pomojem mam več od tega, če ne drugega vsaj frišn zrak.

Tilen ::

S čim meriš utrip?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Mogoče nisi zasledil, da ima 100kg in je šele začel. Avg heart rate 101 bpm pri 15 min / kilometer.



Delam to že nekaj let, le da sem se zredil ko prase, za cca 20 kil od sep-do zdaj, hodim dokaj hitro lahko, tečt pa se nisem še spravil.

Sem mel kilažo 75 kil leto in pol nazaj, trajal je pa ene 9 mes da sem prišel iz 112 do 75, vedno fašem samo vamp (beer bauh) zdej bo pa šlo mal počasneje tam kg na teden je kr okay tempo po mojem.

Tilen je izjavil:

S čim meriš utrip?


mam miband ta ki meri utrip s1 al kako se mu reče, ter oximeter, pa kažeta par utripov cca 3 razlike, zdravnica je rekla da je oboje kr točno napram oximetru v ZD, sva probala oboje, tako da par utripov ni neke razlike omembe vredne pomojem (kažeta pa oba več) kot v ZD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

dasf ::

#000000 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mogoče nisi zasledil, da ima 100kg in je šele začel. Avg heart rate 101 bpm pri 15 min / kilometer.



Delam to že nekaj let, le da sem se zredil ko prase, za cca 20 kil od sep-do zdaj, hodim dokaj hitro lahko, tečt pa se nisem še spravil.

Sem mel kilažo 75 kil leto in pol nazaj, trajal je pa ene 9 mes da sem prišel iz 112 do 75, vedno fašem samo vamp (beer bauh) zdej bo pa šlo mal počasneje tam kg na teden je kr okay tempo po mojem.

Tilen je izjavil:

S čim meriš utrip?


mam miband ta ki meri utrip s1 al kako se mu reče, ter oximeter, pa kažeta par utripov cca 3 razlike, zdravnica je rekla da je oboje kr točno napram oximetru v ZD, sva probala oboje, tako da par utripov ni neke razlike omembe vredne pomojem (kažeta pa oba več) kot v ZD.


Za hojo in tek s konstantnim tempom so tudi taki poceni foto senzorji za pulz dost natančni. Tečt pa raje ne začenjat pri 100kg, škoda kolen.

shadeX ::

Delam to že nekaj let, le da sem se zredil ko prase, za cca 20 kil od sep-do zdaj, hodim dokaj hitro lahko, tečt pa se nisem še spravil.


Kaj morš delat, da se v cca pol leta zrediš za 20kg?

next3steps ::

Tilen je izjavil:

S čim meriš utrip?

Z roko. CCA!* 5-10% odstopanje, meritev traja 5-10 sekund.

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

20 kg v pol leta je res dosti. S tako prehrano riskiraš da dobiš diabetes. Bi moral razmislit da zmanjšaš vse kar vsebuje sladkor, tu štejejo tudi alkoholne pijače.

#000000 ::

shadeX je izjavil:

Delam to že nekaj let, le da sem se zredil ko prase, za cca 20 kil od sep-do zdaj, hodim dokaj hitro lahko, tečt pa se nisem še spravil.


Kaj morš delat, da se v cca pol leta zrediš za 20kg?


Kaj misliš ? Dobro jest ane, plus dedno verjetno, prec se mi pozna če ne pazim, ko sem bil mladinc ni blo problema, emšo pa naredi svoje, vsak kos pancete, šnicla, odojka, žara se pozna TAKOJ, enako pivce, nimaš kej, to te čaka, si še mlad tako da bodi vesel.

Jest sem mel celo mladost 75 kil in radiatorčke na trebuhu, zdej mam pa vamp :) ampak jebiga se ne obremenjujem, bom saniral, zato hodim in se gibam, temu je bil namen tudi vprašanja.

Qcube je izjavil:

20 kg v pol leta je res dosti. S tako prehrano riskiraš da dobiš diabetes. Bi moral razmislit da zmanjšaš vse kar vsebuje sladkor, tu štejejo tudi alkoholne pijače.



cukra sploh ne uživam, ajde mogoče sem pa tja kako kos torte, cikra mam pa ponavad nekje 6.5 na tešče zjutraj, ampak kot sem omenil zna bit dedno, mama je buco je ke norc pa je skoz isti buco, jest pa mal se pregrešim pa sem v riti, kljub miganju, ne vem mogoče testenine, pivo ipd. delajo svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Testenine so overkill, itak. Tega ne jej, ali pa zelo malo. :) 6.5 sladkorja na tešče, če ne ješ sladkega, tudi ni OK. Sladkor ni samo v torticah, je tudi v kruhu in "navadnih" jogurtih, recimo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Fak če so pa špagetini tko dobri, jest se dejansko kruha dejansko ne dotikam, testenine pa udri da nav zmanjkal :) sem pa prebral da je več tipov debelosti in najbolj zajebanaj je ta moja z vampom, poznam folk ki so cel lajf buckoti, ampak oni imajo debele nogice, rokice vrat glavo, jest pa vedno najebem samo v trebuh.

Tilen ::

Poglej, jaz ti predlagam, da si naložiš recimo MyFitnessPal in popolnoma vse vpišeš v aplikacijo. Tako boš takoj ugotovil, kje sekaš mimo.

Kak teden, dva ali mogoče tri, si vse zapiši in ti bo bistveno lažje. Hrano, ki je ne najdeš v aplikaciji samo poskeniraš in vpišeš, koliko si pojedel. Večinoma so not tudi stvari za katere si ne bi mislil, da so.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Testenine so overkill, itak. Tega ne jej, ali pa zelo malo. :) 6.5 sladkorja na tešče, če ne ješ sladkega, tudi ni OK. Sladkor ni samo v torticah, je tudi v kruhu in "navadnih" jogurtih, recimo.



ampak to je še pod mejo, največkrta imam "poleti večinoma" tam do 6 al 5.8 5.7 parkat sem mel celo 4.6 ampak to ko sem šel pozno spat in slabo večerjal.



pa bo brala miband zapestnico ?
za HR se mi gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Ne, tukaj se gre za hrano. Ne vem, če bere podatke iz vsake zapestnice. Omogoča pa dober pregled nad tem, kar si pojedel in koliko še lahko poješ in česa. Nastavljaš lahko tudi razmerja, recimo koliko maščob, beljakovin in hidratov imaš namen pojesti. App te tudi pri vsakem obroku opozori, če ima katera sestavina nadpovprečno vrednost recimo beljakovin ali nasičenih maščobnih kislin.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

aha okay, bom čekriral thx

Tilen ::

Trening se avtomatično doda k dnevnem vnosu kalorij, tako da točno veš, koliko pridobiš z vajo in tudi izračuna koliko boš tehtal čez recimo tri tedne, če bi se vsak dan držal recimo 250 kcal deficita.

Lahko greš tudi na kak InBody test, kjer ti izmerijo razmerje maščob, mišic, ipd ter rezultate čez kakšno leto primerjaš, da dobiš malo več motivacije.

 InBody

InBody

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

aja mastno sploh ne jem, masla nisem jedel ma mislm da vsaj 6 mes. pohano jem ne vem enkrat mesčno en dunajc, sladkarije občasno, odkar sem nehal ptičjo hrano in jogurt za zajtrk me je pa napihnlo k balon.

je pa zanimivo, ko sem bil v USA in pojedu kr nekaj hitre hrane in pic, sem nazaj prnesu isto kilažo kot sem šel tja, mogoče ker sem bil skoz v pokretu al pa metabolizem delal drugač pojma nimam.

grandioso74 ::

Pri tvojem 6,5 na tešče bi počasi razmišljal za kakšen obisk pri zdravniku, jej uravnoteženo prehrano, gibaj pa se čimveč.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Tilen ::

#000000 je izjavil:

aja mastno sploh ne jem, masla nisem jedel ma mislm da vsaj 6 mes. pohano jem ne vem enkrat mesčno en dunajc, sladkarije občasno, odkar sem nehal ptičjo hrano in jogurt za zajtrk me je pa napihnlo k balon.

je pa zanimivo, ko sem bil v USA in pojedu kr nekaj hitre hrane in pic, sem nazaj prnesu isto kilažo kot sem šel tja, mogoče ker sem bil skoz v pokretu al pa metabolizem delal drugač pojma nimam.


Mastno sploh ni panike, samo prave maščobe jej. Recimo veliko oreščkov. Kupi mandlje, lešnike in jih jej ob vsakem obroku malo. Se navadiš. :)
Skratka, največ vode in čim manj predelane hrane (paštete, Poli, instant juhe, omake, raznorazna pripravljena hrana). Je pa res, da to ni ravno poceni in tudi časovno je bolj potratno, kot če si daš pripravljeno lazanjo v mikrovalovno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Pa brez coca col ali drugih podobnih (sladkanih pijač). Največ pij vode.

grandioso74 ::

Vseeno obišči zdravnika.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

#000000 ::

grandioso74 je izjavil:

Vseeno obišči zdravnika.


pas ej tam sem bil, sicer na kardio nekje lani ko sem mel 85 cca kg, je rekla mal bo treba shujšat ampak nič ni alarmantnega, je pa res da je to bila privat klinika in niso (pa sej tud državne niso) zavezane k neki odgovornosti.

anyway, nazaj na bird food, ter zmanjšat ostale vnose ter več gibanja, mč jutr grem nove ploščice za bremze nabavt da lahko cepam po 40 km dnevno na kolesu dok še res ni full vroče :(

next3steps ::

Tilen je izjavil:

Testenine so overkill, itak. Tega ne jej, ali pa zelo malo. :) 6.5 sladkorja na tešče, če ne ješ sladkega, tudi ni OK. Sladkor ni samo v torticah, je tudi v kruhu in "navadnih" jogurtih, recimo.

Max cukra je z leti šel dol. Od 11 cukra ne umreš z dans na jutri. Tako kot od enega cigareta ne.

#000000 je izjavil:

grandioso74 je izjavil:

Vseeno obišči zdravnika.


pas ej tam sem bil, sicer na kardio nekje lani ko sem mel 85 cca kg, je rekla mal bo treba shujšat ampak nič ni alarmantnega, je pa res da je to bila privat klinika in niso (pa sej tud državne niso) zavezane k neki odgovornosti.

anyway, nazaj na bird food, ter zmanjšat ostale vnose ter več gibanja, mč jutr grem nove ploščice za bremze nabavt da lahko cepam po 40 km dnevno na kolesu dok še res ni full vroče :(

Ti je rekla, da shujšaj, ker splošna medicina in zdravstvo preferira Indeks telesne mase, ki je en drek relevanten podatek.
Če res želiš vedeti, do koliko sploh moraš gubiti maščobe, vrži denar v DEXA sken.
http://www.nhs.uk/conditions/DEXA-scan/...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

grandioso74 je izjavil:

Pri tvojem 6,5 na tešče bi počasi razmišljal za kakšen obisk pri zdravniku, jej uravnoteženo prehrano, gibaj pa se čimveč.



A veš da so mi na sistematskem za neko našo varnostno ustanovo izmerili na tešče 6.6 in ko sem reku fak a ni to malo veliko, mi je g DR rekel, ma šta, to je normalno do 6.7 ne delamo panike, a to je bilo ko sem bil star nekje 25 in mel cca 76 kg, fit kot bi se reklo.

In kogarkoli vprašam pravi do 6.8 na tešče se ne sekiraj, fotr ma sladkorno in če ga vprašam kok maš pravi če je do 11-13 sem kralj.

A zanimivo mama buco nima cukra sploh, ma pa pritisk ko ga merijo zdravniki tam 200/120/65 ko ga meri doma (redko) pa tam ene 180/95/62 je blo nazadnje ko sem bil doma in sma merila, ampak ona dejansko zapanicira ko ji napihneš manšeto se ustraši in ji zato pokaže precej več kot sploh je, tako da dejansko za njo ne vem kok sploh ga ima, ne moreš izmerit ni šans, tako da mislm da mama jemlje tablete za nižanje protiska skor brezveze, ampak ker pridem dam samo občasno tega ne vem, ker zapanicira ob merjenju vedno, tako da sem začel odbijat tistih 10% kot pri merjenju v ZD

Tilen ::

180 - 10% je še vedno precej preveč. Normalen tlak je 120/80 mm Hg.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

next3steps ::

165/115/80 v mirovanju. Je pa težko pojasniti, da ni to od moje nemirnosti. Ko/če pojasnim zdravniku, zakaj takšen tlak/frekvenca utripa in kako ukrepam, da vrednosti natural zbijem, več ni problemov.
Priporočam, da te vrednosti jemljete bolj kot orientacijo in ne zakonitost. Če ti enkrat izmerijo 6.9 mmol/l in si zdrav, potem drugič z vrednostjo 7.0 mmol/l ne postaneš kar v trenutku sladkorni bolnik.
Verjamem pa, da je zdravniku lažje poenostaviti, kot pa vsakemu pacientu razlagati informacije, ki jih niti ne bo razumel.

Tilen ::

Vsekakor, vendar nobenega razloga ni, da greš ob 22:00 spat, se ob 8:00 zbudiš in imaš 6,9 mmol/l. Razen, če nisi zdrav.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

next3steps ::

Well played, sir. Sam nažalost si v našem sistemu nedolžen, dokler ti ni dokazana krivda. Enako je v zdravstvu. Si zdrav, dokler ti ni izkazana bolezen. Jaz sem pa cvet anomalije v medicini, ki na večih testih padem, a sem vseeno zdrav.

Ah, nedavna študija pravi, da južni Evropejci naj žrejo več zelenjave, saj jo telo bolje premore.
Obratno za skandinavce. Oni lahko jedo več mesa.

#000000 ::

ja itak, če bi upal posnet in objavit kako zgleda merjenje pritiska pri mami, bi to zgledal kot da konj zbezla in skoz cpije ej nehi žilo mi bo razneslo (dejansko je panic attack) ona se revca boji igle ali zdravnoikov ne vem kako so ji revi dvakrat žolčme kamne operiral, kako zbost človeka ki je čist paničen z iglo katere se dejansko do panike boji ??

zato tudi take vrednosti, da ne omenim da mami spije do šest turških kav dnevno, je pa res da nikol ni kadila ali pila alkohola, giba se pa samo ko dela hišna opravila, kar je verjetno kr dober razlog da kuri kalorije (upam)

Kar se mojega cukra tiče pa ne vem, dejansko od nečesa enkrat moraš umret, bolje od cukra kot od raka to je 100% ni pa nujno da ne fašeš oboje, pač loterija.

kar se kilaže tiče pa itak moram it DOL za 20 kil, al pa vsaj 10, me je pa zjebalo ker nisem verjel in še ne verjamem nobeni aplikaciji da je tak fat burning effekt, ker če skinem z enim sprehodom delam jih pa povprečno 4-6 tedensko po 50 al ap ajde 40 gramov, to pomeni v enem mesecu dejansko kilo dvajset maščobe, se pravi da po 24 mesecih shujšam 28 kg, kar ne bo šlo po dveh letih je folk shujšal po več kot 40 kg (verjetno ekstremo hitro) ampak dejansko ja mogoče pa je to ta formula, brez kemije in preparatov, Predvsem pa da OSTANE tako to je pomembno.

next3steps ::

Hujšaš s hrano, ne s treningom.

Tilen ::

Tvoja aplikacija samo preračuna porabljene kcal v enote maščobe, kar nikakor ne more biti točno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Ja to vem, jebena ptičja hrana again OMFG, a migat moram, vsaj pol urce na dan je reku primarij kardiologije tko da nima kej :) work eat work and shit ko je čas :)

Tilen ::

Tudi pri kosmičih je potrebno biti zelo pazljiv. Najdi nekaj, kar ima maksimalno ~5 gramov sladkorja na 100 gramov (ne na obrok). Prav tako ne doziraj več kot 50 gramov kosmičev, ker boš pojedel preveč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Tvoja aplikacija samo preračuna porabljene kcal v enote maščobe, kar nikakor ne more biti točno.



kako se preračuna kcal v cal nimam pojma, na vseh živilih pa je mislm pe označeno tako glčupo da bi bi mogu človek dejansko met calc v roki in štet vsak gližljaj, kot je tvoja predlagana app dejasnko počne, bom jutri probal pa da vidmo kaj bo svetovala.

Drugače pa hvala najlepša vsem se zgleda spoznate, kaj to s fitnesa ?

Tilen je izjavil:

Tudi pri kosmičih je potrebno biti zelo pazljiv. Najdi nekaj, kar ima maksimalno ~5 gramov sladkorja na 100 gramov (ne na obrok). Prav tako ne doziraj več kot 50 gramov kosmičev, ker boš pojedel preveč.



aja kosmiče vzamem samo ovsene brez vseh dodatkov (čiste) in 1.5 jogurt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Ne rabiš v take ekstreme. Kupi recimo tole in probaj jesti z vodo, ne z mlekom/jogurtom. Če ne gre drugače, pač z mlekom (100ml). Preden greš spat si pripraviš in daš v hladilnik, tako da je zjutraj pripravljeno. 3,2 mleko te ne bo ubilo, nič se ne boj.

#000000 je izjavil:

Drugače pa hvala najlepša vsem se zgleda spoznate, kaj to s fitnesa ?

Telo slej ko prej reče "ne" in potem si prisiljen, da se marsikaj naučiš. Saj sam vidiš. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Drgač, sam sem iz 88 kg na 75kg shujšal samo z uvedbo treninga (6x v tednu med 500-800 kcal). Prehranjevalnih navad takrat še nisem spreminjal (razen sladkih pijač) in sem za 13kg praktično shujšal ob pomfriju, picah in podobni packariji.

Sicer sm hotu it še nižje in sem znižal vnos hrane v telo in prišel na 66. Po letu sem potem prišel na 70 kg in od takrat držim to težo, ker mi ustreza. Jem pa drgač še kar dost packarij. Pic , čokolad , burekov, kebabov,... se ne branim ampak ker telovadim dnevno pač ne grem gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Ne rabiš v take ekstreme. Kupi recimo tole in probaj jesti z vodo, ne z mlekom/jogurtom. Če ne gre drugače, pač z mlekom (1 dcl). Preden greš spat si pripraviš in daš v hladilnik, tako da je zjutraj pripravljeno. :)

No mel IMAM take iz špara natur baje kosmiče, res je da jih z kavnim mlimom zmeljem da prej rata kaša, ne rabim čakat čez noč, večinoma je jogurt dostikrak pa ker se mi ne gre (pozabim) v štacuno tudi ananas sok ali breskvov sok (vem verjetno dosti cukra) ampak največkrat 1.5 jogurt ali mleko.

problem je ker tega jest več ne morem jest, oz se ga bom mogerl spet navadit, ker ko sem nehal klepat kosmiče za fruštuk, me nabilo ko balon dobesedno, pa ne sploh ne jem mastne hrane.

Ajde karikiram, bil pr tastarih doma, in fotr cukeraš, si za večerjo 18:30 nafila ogromen krožnik polenta in par popečenih čebulnih krogcev + dva jajca na oko. OB 00:30 me kliče mat, da je fotr v kuhinji in z žlico je MED ker je padel v Hipo.

fak pa zastop kdor more, jest če bi tolk pojedu za večerjo mam občutek da bi guznu.

shadeX je izjavil:

Drgač, sam sem iz 88 kg na 75kg shujšal samo z uvedbo treninga (6x v tednu med 500-800 kcal). Prehranjevalnih navad takrat še nisem spreminjal (razen sladkih pijač) in sem za 13kg praktično shujšal ob pomfriju, picah in podobni packariji.

Sicer sm hotu it še nižje in sem znižal vnos hrane v telo in prišel na 66. Po letu sem potem prišel na 70 kg in od takrat držim to težo, ker mi ustreza. Jem pa drgač še kar dost packarij. Pic , čokolad , burekov, kebabov,... se ne branim ampak ker telovadim dnevno pač ne grem gor.


Ma no nazadnje ko sem te vidu par let nazaj, si bolj rabu kako kilo več kot manj :) ampak respect, če si si zadal cilj zakaj pa ne, to pa respect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Jesti moraš vse. Če boš pravilno vnašal v app, ti bo pisalo, da ješ premalo maščob. Tebe verjetno jezijo hidrati (OH). :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Jesti moraš vse. Če boš pravilno vnašal v app, ti bo pisalo, da ješ premalo maščob. Tebe verjetno jezijo hidrati (OH). :)



Ja pomojem je zelo verjetno, mpr ko sem živel ve italiji nekaj časa, so mi vsi rekl kolega najebao si ga, makaroni in riž, dejansko pa je ta hrana še danes ostala, in največji hec je v tem da sem bil v tistem obdobju dejansko najbolj FIT, pa sem požrl ne vem kolk carbonar, špagetov da niti ne štejem a debel nisem bil, mi je zdravnik v parmi rekel, tutto aposto, vmes shujšal do idealne teže zdej pa BOOM, ni mi jasno.
Zgleda mam ta jeben JO-JO efekt, ko dobiš nazaj več kot si se znebil :(

Glugy ::

Jz pa svojo težo vzdržujem izključno z prehrano. Imam zlo razvit občutek za koliko energije rabim vs. koliko energije dobim vase. Že od majhnega sem mel občutek za to. Tako da zdej mi sploh ne paše jest če sem prejšni dan več pojedel kot bi rabil, pojem recimo oreščke/korenje tok da je želodc poln. Na sploh sem navajen da ne delam panike iz nobene stvari; če mi paše jest lahko tud to preložim na več ur kasnej brez problema pa funkcioniram normalno..ampak ne priporočam tega. Če nimaš od majhnega vcepljen tisto samokontrolo; um nad telesom boš težko s tem hujšal al pa vzdrževal težo. Lahko pa vseen velik narediš da si pomagač s pomočjo uma vsaj kdaj.

Močno priporočam da se ne oziraš na okus hrane. To se pa le navad. Če ti diši mastna hrana ne pomen da rabiš mastno hrano, pomen da rabiš hrano. Ko ti najbolj mastna hrana zapaše se morš napokat oreščkov, zelenjave, koruze, ipd da imaš tok polhn želodc da ti nč ne paše več jest.. Enostavno se želja po mastni hrani močno omehča če imaš želodc poln. Vedno ko si lačn najprej pojej vsaj nekaj oreščkov / korenja predn začneš delat plan o tem kaj bi jedel. To te bo vsaj mal streznl..ker "lačn si ful drugačn" dejansko razmišljaš drugač; ne tok jasno, smiselno, in vsekakor ne optimalno.

Na kar morš še gledat je velikost želodca..če se le da vsak teden en grižljaj manj probi pojest; ne pa zmanjševat števila obrokov. Ključno je da ne zmanjšaš hrane iz dons na jutr ker bo to postavl telo v šok. In če tega šoka ne prebrodš in vztrajaš se boš hitr nazaj zredil. To je pa malokdo sposobn narest ker je neverjetn kok si kot človek odvisn od količine hrane. Dobesedno odvisen.
Če v telo vneseš premalo hrane tudi za običajne procese telo porabi manj energije. In to je še en vidik na katerga morš pazt. Da al geš na šok terapijo..(ne priporočam) in greš res v ekstrem al pa da dejansko počas zmanjšuješ ampak res počas vnos hrane do neke normalne mere. Ključno je da ne pretiravaš.

Z gibanjem je pa tako...fino je če glavni obrok poješ po gibanju...ker na ta način se izogneš temu da bi imel glavni obrok potem bi pa imel še hrepenenje po kalorični hrani kar bi lahko vodil v še en dokaj energičen obrok..torej boljš to postavt časovno da imaš enkrat dost močan obrok pa seveda en mali obrok prej pa en mali obrok kasneje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921835 (6978) Twixz
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617317 (9682) Aquinas
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752465 (46082) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823585 (21018) Okapi
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822183 (19850) Bananovec

Več podobnih tem