» »

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva

1
2
3

carota ::

first_line je izjavil:

carota je izjavil:

first_line je izjavil:

Nasičene maščobe se delijo na dobre in slabe (kot holesterol).
Skuta, mleko in podobno kar ne pride direktno iz krave, oziroma prisilno kemično dozori pa mislim da ni treba kaj preveč omenjati. Sploh Alpsko mleko s kalcijem. To je marketing.

Prej si nasičene maščobe vrgel vse v en koš, zdaj pa že praviš, da se delijo na dobre in slabe? Če trdiš, da "nekaterim niti osnove niso jasne" pazi vsaj, da ne boš sam grešil osnovnih napak. ;)

P.S.: kalcij v alpskem mleku pa je še najmanjši problem.


Čeh, govoril sem o nasičenih maščobah v skuti ki jo omenja citirani. Vsaj celoto preberi preden s trdim kurcem začneš pametnovati. Malo treniraj za realno življenje, da ne bo potem jok in stok.

Prebral sem celoto, brez skrbi. In še vedno sem prepričan, da so tiste maščobe v skuti koristne.

Še ti lahko kaj prebereš, npr.:
- Maščobe - koristne in škodljive, ki pravi:
V nasprotju z dolgoverižnimi nasičenimi maščobami, ki jih najdemo v mesu, obstajajo tudi srednjeverižne nasičene maščobe, ki jih najdemo v mleku in kokosovi maščobi. Te maščobe se zelo lahko presnavljajo in ne dvigajo ravni holesterola. Presenečeni?

- Redno uživanje mlečnih izdelkov pomagajo pri zniževanju tveganja srčne kapi, so objavili švedski znanstveniki iz univerze v Uppsali.

first_line ::

@carota: ha ha ha, samo še link s 24ur ti manjka, pa bi v popolnosti razkril vir svojega 'znanja'.

Tragikomedija ko mi vampaste trske z diplomo iz prehrane že celo življenje pričajo kako se motim. Zadnjič mi je en pametnoval kako je počep škodljiv (da ne omenjam da sem delal s samo 160kg a jeba kakšno leto nisem uporabljal povojev in sem sedaj cvilil ko pička :( ).
Sem pa 100% eden izmed najožjih v pasu v Sloveniji ki mu je 200kil počepa tralala. Večina drugih v tem klubu je 'sintetikov'.

Pametni vsi, pokažete ne pa nič (razen lastnih bedarij). Jaz revež ki zajtrka sploh ne jem več (imam samo 2 obroka na dan) pa še vedno porivam ko lokomotiva.

energetik ::

Pithlit je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ne bo ravno držalo. V osmih urah spanja porabiš cca 640 kalorij. Enako, če bi toliko časa ležal v viseči mreži ali gledal tv.

Torej... če cel dan (24ur) ne počneš absolutno nič (no, ležiš na kavču pa gledaš u luft)... skuriš 'cca' 1920 kalorij.
Odvisno, kako velik in masiven si. 70kg moški porabi ca. 1500kcal, če takole leži na kavču 24h. Ja, življenjski procesi in možgani terjajo svoje.

Tudi jaz zjutraj nisem lačen, ampak se prisilim, da začnem jesti, okoli 7h. Takoj, ko začnem jest, opazim da v bistvu pa sem lačen.
Tipično jem ovsene (čisto navadne brez kakršnihkoli dodatkov). Dodam žlico zmletih lanenih semen za Omega3, včasih speštano banano ali pa malo agavinega sirupa.
Kombiniram pa ali z navadnim 1,6 tekočim jogurtom ali pa s sojinim mlekom+merica wheya. Vse skupaj okoli 400kcal, ostanem pa lepo sit vsaj 3 ure.

Ko sem še jedel čokolešnik, sem bil lačen po 1h (jasno, saj je sam cukr v čokolešniku).

carota ::

first_line je izjavil:

@carota: ha ha ha, samo še link s 24ur ti manjka, pa bi v popolnosti razkril vir svojega 'znanja'.

Tragikomedija ko mi vampaste trske z diplomo iz prehrane že celo življenje pričajo kako se motim. Zadnjič mi je en pametnoval kako je počep škodljiv (da ne omenjam da sem delal s samo 160kg a jeba kakšno leto nisem uporabljal povojev in sem sedaj cvilil ko pička :( ).
Sem pa 100% eden izmed najožjih v pasu v Sloveniji ki mu je 200kil počepa tralala. Večina drugih v tem klubu je 'sintetikov'.

Pametni vsi, pokažete ne pa nič (razen lastnih bedarij). Jaz revež ki zajtrka sploh ne jem več (imam samo 2 obroka na dan) pa še vedno porivam ko lokomotiva.

Čestitam ti in zavidam, da lahko "porivaš kot lokomotiva".

flbroker ::

Prehrambeni cikel je 24ur. Najbolj pomemben obrok je prvi obrok po postu in ker je pri večini ljudi to zajtrk, saj vsak človek posti 8h ko spi, zato zmotno mislimo da je "zajtrk" najbolj pomemben obrok in da je treba jesti ob 5h zjutraj. Preštudirajte malo IF vzorec prehranjevanja, preberite nekaj knjig da vam bo stvar bolj jasna. Jaz postim 16h in nato imam 8h časa za prehranjevanje, torej jaz imam zajtrk vsak dan ob 16ih in ne ob 5h ali 7h ko se vstanem. Ker sem na začetku omenil daje prehrambeni cikel 24h je popolnoma vseeno kdaj in koliko jeste. Pomemben je kompleten energijski vnos v 24-ih urah, če pojeste en gromozanski obrok ali deset majhnih je popolnoma vseeno. Ljudje se preveč obremenjujejo in pozabljajo da smo si različni, čeprav smo si podobni in kar velja za nekoga ne velja za nekoga drugega. Vsaj si naj najde tisto kar mu ustreza.

JesusChrist ::

cikel res traja 24 ur torej moraš vseh 24 ur počasi dobavljati hrano. fail je če vso hrano v sebe porivaš v nekem kratkem obdobju ali pa v 1-2 obrokih, ker veliko obroka gre v maščobno tkivo (veliko hrane vodi v veliko cukra v krvi - še posebej, ker velika večina ljudi živi z 80% OH) in tudi v blato (torej hrana gre po nepotrebnem v koš). sicer res da nekomu odgovarja tako ampak le iz razloga ker je na to navajen. treba se je vprašati kaj odgovarja ORGANOM in TELESU. in to vsekakor ne. za organe in telo je najboljše, da se hrana dobavlja počasi in v količinah ki jih potrebuje.

torej že z razporeditvijo obrokov (vsaj ene 5 na dan) čez cel dan. in ne mi s tistimi "da ni časa" ker sem tudi sam bil tak, pa mi zdaj kljub precej zasedenemu urniku gre vse skoz. kjer je volja tam je pot.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ne ni vseeno. Za telo je manjši šok, če vanj trpaš več manjših obrokov na daljše obdobje kot pa enega ali dva velika naenkrat. Najbolj je to pri sladkorju, ker lahko pride do velikih nihanj nivoja sladkorja v krvi in bo telo filalo inzulin, da uravna zadevo. Kot tud prilagajanje telesa, ki bo začelo varčevat če boš jedel redkeje. Je pa spet tukaj predpostavka, da ne presegaš kalorične vrednosti za tvoj slog življenja (in dela). Ker lahko ješ 1000 obrokov na dan pa če boš konstantno skupno presegal potrebe po energiji se bo isto začelo kopičit, ker telo enostavno ne bo zmoglo kurit sproti. Enostavno zavreči je pa ne more, ker je narejen, da si bo ob presežnih dnevih naredil zalogo za dni ko pa mogoče ne bo nič in bo potem kurilo iz maščob. Pač ostanek iz časov, ko smo se morali poditi za hrano po gozdovih. Sedaj ko nam je nič ne primanjkuje je lahko to prej nadloga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

first_line ::

RejZoR je izjavil:

Ne ni vseeno. Za telo je manjši šok, če vanj trpaš več manjših obrokov na daljše obdobje kot pa enega ali dva velika naenkrat. Najbolj je to pri sladkorju, ker lahko pride do velikih nihanj nivoja sladkorja v krvi in bo telo filalo inzulin, da uravna zadevo. Kot tud prilagajanje telesa, ki bo začelo varčevat če boš jedel redkeje. Je pa spet tukaj predpostavka, da ne presegaš kalorične vrednosti za tvoj slog življenja (in dela). Ker lahko ješ 1000 obrokov na dan pa če boš konstantno skupno presegal potrebe po energiji se bo isto začelo kopičit, ker telo enostavno ne bo zmoglo kurit sproti. Enostavno zavreči je pa ne more, ker je narejen, da si bo ob presežnih dnevih naredil zalogo za dni ko pa mogoče ne bo nič in bo potem kurilo iz maščob. Pač ostanek iz časov, ko smo se morali poditi za hrano po gozdovih. Sedaj ko nam je nič ne primanjkuje je lahko to prej nadloga.


Spet en ki je pameten brez kakršnekoli podlage, razen s 24ur.

opeter ::

Jaz pa brez zajtrka ne morem. Nekaj morem pojesti, pa četudi je to kakšno jabolko ali podobnega.

Največ težav imam pri zdravstvenih pregledih, ko zahtevajo, da prideš na tešče, ker sem že večkrat izgubil zavest (se mi je že zgodilo dostikrat), sploh, če je treba dati kri ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JesusChrist ::

first_line je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne ni vseeno. Za telo je manjši šok, če vanj trpaš več manjših obrokov na daljše obdobje kot pa enega ali dva velika naenkrat. Najbolj je to pri sladkorju, ker lahko pride do velikih nihanj nivoja sladkorja v krvi in bo telo filalo inzulin, da uravna zadevo. Kot tud prilagajanje telesa, ki bo začelo varčevat če boš jedel redkeje. Je pa spet tukaj predpostavka, da ne presegaš kalorične vrednosti za tvoj slog življenja (in dela). Ker lahko ješ 1000 obrokov na dan pa če boš konstantno skupno presegal potrebe po energiji se bo isto začelo kopičit, ker telo enostavno ne bo zmoglo kurit sproti. Enostavno zavreči je pa ne more, ker je narejen, da si bo ob presežnih dnevih naredil zalogo za dni ko pa mogoče ne bo nič in bo potem kurilo iz maščob. Pač ostanek iz časov, ko smo se morali poditi za hrano po gozdovih. Sedaj ko nam je nič ne primanjkuje je lahko to prej nadloga.


Spet en ki je pameten brez kakršnekoli podlage, razen s 24ur.


no daj povej nam iz kjer izvira tvoje znanje? kake "domače medicine" verjetno spet? pa prej si omenjal, da nihče nima rezultatov za pokazat - daj prosim svojo sliko, da te vidimo švarcija.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

RejZoR ::

Človek, kaj bluziš!? Tud ne vem kakšne rezultate in dokaze hočeš imet, ker nisem nikjer nič ne omenjal in ne zahteval...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JesusChrist ::

RejZoR je izjavil:

Človek, kaj bluziš!? Tud ne vem kakšne rezultate in dokaze hočeš imet, ker nisem nikjer nič ne omenjal in ne zahteval...

you had one job ... read more carefully

edit: da ti pomagam: odgovor se nanaša na first_line.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

RejZoR je izjavil:

Ne ni vseeno. Za telo je manjši šok, če vanj trpaš več manjših obrokov na daljše obdobje kot pa enega ali dva velika naenkrat. Najbolj je to pri sladkorju, ker lahko pride do velikih nihanj nivoja sladkorja v krvi in bo telo filalo inzulin, da uravna zadevo. Kot tud prilagajanje telesa, ki bo začelo varčevat če boš jedel redkeje. Je pa spet tukaj predpostavka, da ne presegaš kalorične vrednosti za tvoj slog življenja (in dela). Ker lahko ješ 1000 obrokov na dan pa če boš konstantno skupno presegal potrebe po energiji se bo isto začelo kopičit, ker telo enostavno ne bo zmoglo kurit sproti. Enostavno zavreči je pa ne more, ker je narejen, da si bo ob presežnih dnevih naredil zalogo za dni ko pa mogoče ne bo nič in bo potem kurilo iz maščob. Pač ostanek iz časov, ko smo se morali poditi za hrano po gozdovih. Sedaj ko nam je nič ne primanjkuje je lahko to prej nadloga.


No ravno o tem sem govoril. Popolnoma je vseeno ker organizem pri večjem energijskem vnosu upočasni metabolizem, pri manjšem pa ga pohitri in NE drži da pri večjih obrokih gre energija v maščobo tako kot NE drži da boš shujšal če 48h nič ne ješ. Knjig na to temo je še pa še, za začetek priporočam kratko knjigo od Dr. Berardi-ja z naslovom Experiments with Intermittent Fasting ki je zastonj in jo najdete tukaj: http://www.precisionnutrition.com/inter.... V knjigi je navedenih polno referenc do znanstvenih raziskav ki si jih lahko preberete če vas zanimajo podrobnosti. Jaz sem včasih jedel na 3h, zadnja dva meseca pa jem od 16ih-23ih in sem zelo zadovoljen s počutjem, telesna teža je ostala enaka kot prej z dnevnim nihanjem od 0.5kg - 1kg in nasprotno zmotnim trditvam, se nisem ne zredil ne shujšal ko sem šel z 6-7obrokov na 3 velike obroke dnevno.

JesusChrist ::

telo je čudo in lahko najdeš toliko nasprotujočih si teorij da joj. pred kratkim je recimo "padel" glikemični indeks.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Goldee ::

Tist kar je napisal rejzor kar drži.

Na kratko pa: več obrokov dnevno po manj - hitrejši metabolizem. Manj obrokov po več - počasnejši metabolizem.
Dobro je jest večkrat po malo. Manjši stres za telo. Je pa vsak organizem unikaten, tko da se ne da postaviti enega pravila, ki bi veljal za vse.

Pa še ena šokantna - ko sem lani želel shujšati, sem moral začet jest več! True story.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

dzinks63 ::

Kako pa misliš, da se prehranjuje večina slovencev? 2-3x na dan je sigurno največji delež, zelo malo je takšnih z 6-7, pač takešen je današnji ritem življenja, nekoč je bil pa še slabši, v bistvu samo toliko , da so preživeli.

JesusChrist ::

dzinks63 je izjavil:

Kako pa misliš, da se prehranjuje večina slovencev? 2-3x na dan je sigurno največji delež, zelo malo je takšnih z 6-7, pač takešen je današnji ritem življenja, nekoč je bil pa še slabši, v bistvu samo toliko , da so preživeli.


ritem življenja je samo izgovor. realnost pa je lenoba in to, da je ljudem vseeno(vse dokler jih nekaj ne začne matrat).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

RejZoR ::

Vsa stvar je v tem tud KAJ ješ. Če konstantno ješ mastno in sladkano da totalno presegaš potrebe po vnešenih kalorijah boš enostavno ratal debel. Kakorkoli obrneš. Vsak ima nekaj fore, ker je tud metabolizem posameznika različen ampak prej ali slej se začne kopičit.

Če boš vnašal točno toliko kot pokuriš boš nekje na nuli in ne boš ne hujšal in ne redil. Tle pa je catch. Dejansko lahko ješ navidezno ogromno, ampak če je hrana nizkokalorična jo sicer volumensko vneseš "ogromno", energijsko pa si je dejansko vnesel manj. Zato tud določenim stvarem pravijo energijske bombe, ker je sam volumen dimenzijsko gledano majhen, energijska vrednost pa gre skozi vrhe vseh grafov...
In ker folk večji del je z očmi se vsem zdi "sej nisem tolk pojedel". Če pa bi šel razdeljevat sestavine pa bi videl ta to ni res.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JesusChrist ::

Največja napaka ljudi je, da jejo zaradi stresa, želje ker so jim lačne oči itd. Na hrano moraš gledati kot na gorivo. Daj v sebe kolikor telo potrebuje. Seveda pa to ne pomeni, da pri hrani ne moreš uživati. Če ješ cel teden zdravo in kot je potrebno lahko potem komot en obrok ali kar pa kar en cel dan na kaka dva tedna žreš nesnago kolikor te je volja. Dejstvo pa je, ko si kak mesec ali pa dva meseca brez sladkarij in tega junka in ješ kvalitetno sploh več nimaš želje po tej nesnagi.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

flbroker ::

Največja napaka ljudi je da ne kontrolirajo kaloričnega vnosa. Ne moreš vedeti koliko je preveč ali premalo če ne veš koliko v sebe vneseš. Prosto po Prešernu.

bluefish ::

Ah, daj no. Folk bo kao cel dan gledal embalaže ter sešteval in odšteval kalorije. Če hujšaš ali kaj podobnega, mogoče res, v nasprotnem primeru pa niti slučajno.

JesusChrist ::

flbroker je izjavil:

Največja napaka ljudi je da ne kontrolirajo kaloričnega vnosa. Ne moreš vedeti koliko je preveč ali premalo če ne veš koliko v sebe vneseš. Prosto po Prešernu.


Ne treba seštevat. Ko si sit je dovolj. Seveda pa je treba vedet da predelana živila kjer je uporabljen kuruzni sirup ne pošiljajo signala, da je lakota potešena - vsi vemo kaj sledi ob takem prehranjevanju. Ob nepredelani in kvalitetni hrani pa te signale telo pošilja možganom.

Priporočam ogled:

Cuker ni škodljiv :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Če si obseden s kaloričnimi vrednostmi te tud to lahko samo po sebi redi. So to speak. Sej s časom dobiš občutek kaj in koliko vneseš vase. Spet s predpostavko, da ješ hrano kjer lahko na prvi pogled veš kaj vsebujejo. Kar je zgornji primer ninjeti-ja... Glukozni sirup koruze tlačijo praktično vsepovsod v predelano hrano. Skor ni stvari, ki ne bi vsebovala koruznega glukoznega sirupa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

first_line ::

Goldee je izjavil:

Tist kar je napisal rejzor kar drži.

Na kratko pa: več obrokov dnevno po manj - hitrejši metabolizem. Manj obrokov po več - počasnejši metabolizem.
Dobro je jest večkrat po malo. Manjši stres za telo. Je pa vsak organizem unikaten, tko da se ne da postaviti enega pravila, ki bi veljal za vse.

Pa še ena šokantna - ko sem lani želel shujšati, sem moral začet jest več! True story.


KJe imaš pa dokaze za te tvoje blodnje?

JesusChrist ::

first_line je izjavil:

Goldee je izjavil:

Tist kar je napisal rejzor kar drži.

Na kratko pa: več obrokov dnevno po manj - hitrejši metabolizem. Manj obrokov po več - počasnejši metabolizem.
Dobro je jest večkrat po malo. Manjši stres za telo. Je pa vsak organizem unikaten, tko da se ne da postaviti enega pravila, ki bi veljal za vse.

Pa še ena šokantna - ko sem lani želel shujšati, sem moral začet jest več! True story.


KJe imaš pa dokaze za te tvoje blodnje?


To je dejstvo. Sprejmi ali pa pač ne. Po vseh izkušnjah, po vsej logiki. Če boš zabasal sesalcu cev bo komaj pa počasi vlekel v sebe tisto, dokler ne sprazni - in bo načeloma počasen. Če mu boš prah dovajal počasi in v količinah, ki jih brez problema zmore bo delal tekoče in hitro.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Dejstvo je da se človek ni razvijal z 10 obroki na dan in je jedel ko je imel in ni jedel ko ni imel.
Tvoje izkušnje in logika ne delujejo že z vidika odziva telesa na vnos hrane.

bluefish ::

Ni univerzalnega pravila. Enim pač paše basanje, drugim doziranje, tretjim prenažiranje,...

JesusChrist ::

first_line je izjavil:

Tvoje izkušnje in logika ne delujejo že z vidika odziva telesa na vnos hrane.

Explain toto cvetko.

bluefish je izjavil:

Ni univerzalnega pravila. Enim pač paše basanje, drugim doziranje, tretjim prenažiranje,...


Je. Zdrava prehrana. Ostalo so odstopanja, ki niso normalna.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Če si videl na 24kur da je zdravo 6 obrokov na dan, potem se res lahko okličeš za strokovnjaka.
Saj pravim, odziv telesa na obrok malo preveri, pa boš hitro kaj skapiral. Ali pa tudi ne. :/

bluefish ::

JesusChrist je izjavil:

Je. Zdrava prehrana. Ostalo so odstopanja, ki niso normalna.
In potem spet kup takih in drugačnih strokovnjakov, ki imajo povsem različne predstave o pojmu zdrava prehrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

JesusChrist ::

first_line je izjavil:

Če si videl na 24kur da je zdravo 6 obrokov na dan, potem se res lahko okličeš za strokovnjaka.
Saj pravim, odziv telesa na obrok malo preveri, pa boš hitro kaj skapiral. Ali pa tudi ne. :/


Te moram razočarat prijatelj: kot hobi se s prehrano in podrobnostmi, ki se je tičejo ukvarjam zadnje dobre 4 leta. In mi je naravnost smešno, ko nekdo (v tem primeru ti) brez kakršnekoli podlage piše take smešne izjave. Malo manj 24ur beri pa bo.

bluefish je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Je. Zdrava prehrana. Ostalo so odstopanja, ki niso normalna.
In potem spet kup takih in drugačnih strokovnjakov, ki imajo povsem različne predstave o pojmu zdrava prehrana.


To me pa zdaj zanima, kake so tiste razlike. Mi jih lahko našteješ? Pa med strokovnjake ne štej raznih doktorjev (predvsem ne lokalnih), ker so le-ti na tem področju žalostna sramota izobraževalnega sistema.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

bluefish je izjavil:

Ah, daj no. Folk bo kao cel dan gledal embalaže ter sešteval in odšteval kalorije. Če hujšaš ali kaj podobnega, mogoče res, v nasprotnem primeru pa niti slučajno.


Govorim o tistih ljudeh ki imajo težave s telesno težo.

bluefish ::

flbroker je izjavil:

Govorim o tistih ljudeh ki imajo težave s telesno težo.
Ah, to pa je, čeprav je tudi v njihovem primeru z nekaj samokontrole možno odvrniti pogled o tablic s hranilnimi vrednostmi.

JesusChrist je izjavil:

To me pa zdaj zanima, kake so tiste razlike. Mi jih lahko našteješ?
Eni zagovarjajo piramido, drugi vegi, tretji zmanjšan vnos takih ali drugačnih snovi,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

JesusChrist ::

bluefish je izjavil:

flbroker je izjavil:

Govorim o tistih ljudeh ki imajo težave s telesno težo.
Ah, to pa je, čeprav je tudi v njihovem primeru z nekaj samokontrole možno odvrniti pogled o tablic s hranilnimi vrednostmi.

JesusChrist je izjavil:

To me pa zdaj zanima, kake so tiste razlike. Mi jih lahko našteješ?
Eni zagovarjajo piramido, drugi vegi, tretji zmanjšan vnos takih ali drugačnih snovi,...


Ampak vsi zagovarjajo nepredelana in zdrava živila kajne? In ravno to je zdrava prehrana. Sama izbira in razdelitev makrotov je potem samo v domeni posameznika, ki mu odgovarja tako glede na njegov življenjski ritem kot tudi na metabolizem.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Phantomeye ::

Kava zjutri je fajna. Te vsaj požene v roku 15 min. jaz sem običajno zaprt takoj zjutri. In me potreba zagrabi, ko nisem ravno v najboljšem položaju. Na avtobusu.

Pol pa ne preostane drugega kot da meditiraš, dokler se ne uspeš privlečt do prvega wc-ja.

jype ::

Phantomeye> Kava zjutri je fajna. Te vsaj požene v roku 15 min.

Nah, kakav s metano je bolš.

einstein :P ::

nimam časa za zajtrk, niti približno ne, pa še ponavadi me prec srat prime, če zjutraj jem... :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Phantomeye ::

jype je izjavil:

Phantomeye> Kava zjutri je fajna. Te vsaj požene v roku 15 min.

Nah, kakav s metano je bolš.


Boljši kot boljša jutranja pijača ali boljši odvajal? :D (ker z drugim se strinjam v bistvu :P)

Kar se pa tiče prebujalne tehnike, pa raje spojem kavo kot pa redbul zjutri :P zvecer pa namesto kave en zelen/črn čaj, da me zdrami.

Goldee ::

first_line je izjavil:

Goldee je izjavil:

Tist kar je napisal rejzor kar drži.

Na kratko pa: več obrokov dnevno po manj - hitrejši metabolizem. Manj obrokov po več - počasnejši metabolizem.
Dobro je jest večkrat po malo. Manjši stres za telo. Je pa vsak organizem unikaten, tko da se ne da postaviti enega pravila, ki bi veljal za vse.

Pa še ena šokantna - ko sem lani želel shujšati, sem moral začet jest več! True story.


KJe imaš pa dokaze za te tvoje blodnje?


Nimam dokaza. Pri meni gre to tako.
Telo lahko naenkrat prebavi toliko in toliko, pa ni važno a poješ za 300 kalorij, ali pa za 3000 na enkrat.
Problem je, če jih naenkrat poješ 3000 in jih telo ne sprocesira. To pomeni, da jih (na pamet) 1500 vržeš stran, oz. pustiš v veceju (ter okoli pasu).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Bananovec ::

..., ki jih nato porabi kasneje.

Also, kdo pravi, da izogibanje zajtrku ni zdravo? Sam imam prvi obrok komaj 5 ur po zbujanju, pa mi nič ne manjka.

Je pa znanstveno dokazano, da zaradi izogibanja zajtrku težimo kasneje v dan po malo bolj mastni hrani.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Jih porabi kasneje? Kdaj? Če imaš vsak dan 2 velika kalorična obroka jih nima časa porabit. Rezultat - extra kg. Zdravo? Ne.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Bananovec ::

Če imaš vsak dan 100 obrokov, katerih vsota je enaka dvema velikokaloričnima si na istem. Rezultat - extra kg.
In ne, ni bil point v tem.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ziga7 ::

carota je izjavil:


:D Prej si napisal, da štejejo sam kcal. Zdaj si že dodal, da najbolj energijsko bogate hrane pa ne.
OK, sedaj je tvoj nasvet:
- 1g / kg telesne mase beljakovin - konkretno 75 kg človek naj poje 300g mesa (recimo da ima 25 g beljakovin / 100g); 600 kcal
- 0g maščob
- 550 g pašte * (350 kcal / 100 g) = 1900 kcal
------------
Skupaj: 2500 kcal

Torej je to tvoj recept za uspeh? Pomembno je samo, da poješ toliko beljakovin in ostalo hidrate. Vitamini, minerali, aminokisline, ... kdaj jest in v kakšnih kombinacijah, nič ni pomembno. Samo da dobiš kcal in beljakovine?

P.S.: bla bla bla.


Listen dummy. Ne vem zakaj pricakujes od mene, kar na lepem, da sestavim uravnotezen jedilnik. Na temo "Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva" sem zapisal, da ni vazno ali jes enkrat, dvakrat, petkrat ali desetkrat na dan za kar imas v ustreznih publikacijah dovolj dokazov. Kar pa ti linkas iz bibaleze.si me pa ne gane.

WarpedGone ::

Folk se v drugi temi vunmeče kolk mal spanja nuca, v tej temi pa jamra da 5 minut zatem ko se zvali iz postelje že sedi na busu in zatorej nima časa niti čokolešnika nardit. Najprej si porihtajte spanje, potem bo tudi za zajtrk kakšne pol ure časa in se bo dalo kej vase dat.

O uravnoteženosti in štetju kalorij in zastopanosti hranil pa se vprašajte
kakšno uravnoteženo hrano je mela opica iz katere je zrastel človek. Bistvo uravnoteženosti je malo vsega, včasih nekaj, drugič neki druzga, včasih pa nič. Nobene potrebe ni, da je čisto vsak obrok celota zase. Telo je sposobno hranit ključne zadeve dneve, nekatere tudi tedne, mesece, leta. Vseeno pa da več od sebe, ko ma pri roki frišno energijo iz hrane in ni treba razgrajevat uskladiščenih rezerv. S temi telo rado špara, kolker se le da.
Zbogom in hvala za vse ribe

Goldee ::

Bananovec je izjavil:

Če imaš vsak dan 100 obrokov, katerih vsota je enaka dvema velikokaloričnima si na istem. Rezultat - extra kg.
In ne, ni bil point v tem.


Ja, ampak če ješ 100x po 100 kalorij bo to telo zagotovo lahko sprocesiralo.
Drugo vprašanje pa je, če potrebuješ toliko kalorij na dan.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

first_line ::

Goldee je izjavil:

first_line je izjavil:

Goldee je izjavil:

Tist kar je napisal rejzor kar drži.

Na kratko pa: več obrokov dnevno po manj - hitrejši metabolizem. Manj obrokov po več - počasnejši metabolizem.
Dobro je jest večkrat po malo. Manjši stres za telo. Je pa vsak organizem unikaten, tko da se ne da postaviti enega pravila, ki bi veljal za vse.

Pa še ena šokantna - ko sem lani želel shujšati, sem moral začet jest več! True story.


KJe imaš pa dokaze za te tvoje blodnje?


Nimam dokaza. Pri meni gre to tako.
Telo lahko naenkrat prebavi toliko in toliko, pa ni važno a poješ za 300 kalorij, ali pa za 3000 na enkrat.
Problem je, če jih naenkrat poješ 3000 in jih telo ne sprocesira. To pomeni, da jih (na pamet) 1500 vržeš stran, oz. pustiš v veceju (ter okoli pasu).


Pa ti nisi normalen (dobesedno). Glede na povedano traja pri tebi prebava kakšnih pet minut (a ješ na skretu?), pri normalnih ljudeh pa dobra 2 dni. Očitno je s tabo nekaj resno narobe, svetujem da se posvetuješ z osebnim zdravnikom.

Kaboom ::

first_line je izjavil:


Pa ti nisi normalen (dobesedno). Glede na povedano traja pri tebi prebava kakšnih pet minut (a ješ na skretu?), pri normalnih ljudeh pa dobra 2 dni. Očitno je s tabo nekaj resno narobe, svetujem da se posvetuješ z osebnim zdravnikom.


Prebava "normalnih ljudi" je sekret 3x dnevno ali pa samo 3x tedensko. Tisti na vsake 2 dni se mi rahlo smilijo...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

m0f0x ::

Ok, še jaz nekaj povem na to temo. Od 6. septembra sem že na IFju (Intermited Fasting) in sem do sedaj izgubil 5-6kg. Jem 2x na dan. Prvi obrok je ob 13:00, zadnji pa med 17. in 18. uro. Torej se postim 20 ur :). Sicer se je bilo potrebno od začetka na to navaditi ampak zdaj je super. Lakote sploh ne čutim. Kaj jem? Prvi obrok je cca 160g piščančjega mesa in zelenjava. Drugi obrok pa tudi večinoma piščančje meso, riž, solata. Včeraj sem naprimer pojedel 3 tople sendviče "Monte Cristo". Med vikendi normalna kosila, sladice, pice, čokolade,... Naj omenim, da se ta čas nisem ukvarjal nič s športom :) Je pa razlika, če ješ 12 ur dnevno isti vnos kalorij kot pa npr. v 4 urah, tako kot delam to jaz. Tisti s krajšim časovnim razponom prehranjevanja bo izgubil več. Ne da se mi pisat in razlagat o tem. Imate na youtube dosti videov glede tega. Priporočam da poiščete "the Fasting Twins", drugače tudi poznana kot Hodge Twins, Bitches :) Hodita v fitnes in sta lepo izgubila maščobo. Poglejte si posnetke in se boste še malo nasmejali. Drugače pa http://www.leangains.com/. Ta tip je začel s tem in so ga imeli za norega :) PREHRAMBENA INDUSTRIJA NOČE, da bi jedli samo 2x na dan!!! Kellogs bi propadel :) Sploh ne veste s kako malo hrane lahko preživite. Vi boste bolj suhi, denarnica pa bo zato bolj debela, ker se pozna :) Če mi bo bom dal 6.12. primerjalno sliko sem.

first_line ::

@X-gen : Ne no, če boš tako jedel se ti bo metabolizem upočasnil in ti bo šlo vse samo še v maščobo in boš izgubil vse mišice.
Znanstveniki so sicer dokazali nasprotno, a nima veze ker sem videl po TVju da rabim minimalno 96 obrokov na dan!

jype ::

On ne rab mišic, nismo vsi FRji.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270640 (22141) xyz248
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012877 (9327) Semafor
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615719 (12422) m0LN4r
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615386 (13610) goldenratio
»

dieta

Oddelek: Loža
315216 (4669) Xserces

Več podobnih tem