» »

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva

«
1
2 3

listje123 ::

Zjutraj vstanem ob 5.30 in sploh ne morem zajtrkovati.
Nikoli mi ne paše in bi se moral res prisiliti da bi nekaj pojedel nato pa raje nič ne jem češ da mi bo na avtobusu slabo...
Vse kar je, je skodelica čaja, včasih pa še to ne.Vem da ni zdravo ampak ne morem si pomagat.
Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?

Lp

M-XXXX ::

Si poskusil s čim tekočim recimo jogurtom?

dope1337 ::

A ti kakšen specifičen tip hrane ne paše zjutr? Al nasploh nič ne moreš jest.

Moj želodec na tešče recimo na prenese jajc al pa mleka ... Rešitev: Nutela + čaj. Čeprav bi fuuul raj pil mleko (ga mam rad) sam je pol agadir v želodcu.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Tilen ::

Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?


Jem in je zelo kakovosten. Skuta, banana, 100% kakav, mleko --> palični mešalnik --> 1 min --> done
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vorantz ::

js že dolgo ne jem zajtrka

večinoma zato, ker mi je potem slabo
kak jogurt mi naredi tak čuden zdrehidriran občutek dokler ne pojem kosila (non stop pijem pa še ne gre stran)

mogoče kako merendino včasih da lažje zdržim do kosila

sicer pa raje spim malo dlje kot pa da skurim pol ure za zajrtk jest

listje123 ::

M-XXXX je izjavil:

Si poskusil s čim tekočim recimo jogurtom?

Nisem še proval.
Mislim da bi mi kar pasal sam kako bo na avtobusu je drugo, upam da mi ne bo slabo kar se je že velikokrat naredilo, predvsem zaradi dolge vožnje, če se le da se poskušam zamotiti z dremežem da mi ni slabo

Stewie G ::

Zakaj pa sploh je tako pomemben? Resno me zanima, jaz zjutraj vstanem in ne spravim grižljaja vase, čez pol ure pa bi lahko pojedel celega prasca :D
Name changed.

martincek1 ::

Obroki naj bi bili čim bolj razdeljeni tekom dneva, ker pa ponoči ne porabiš skoraj nič in zjutraj največ (najbolj aktivno življenje) se zjutraj pač je največ. Pa večje šanse imaš, da ne pride do overloada.

Tilen ::

ker pa ponoči ne porabiš skoraj nič


Ne bo ravno držalo. V osmih urah spanja porabiš cca 640 kalorij. Enako, če bi toliko časa ležal v viseči mreži ali gledal tv.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

ne jem zajtrka, ker ko vstanem, sem že po 2 min v avtu...

v glavnem jem 1x na dan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

blackbfm ::

Vem da ni zdravo ampak ne morem si pomagat.


Meni se zdi bolj nezdravo siljenje v nekaj kar ti ne odgovarja.

tx-z ::

Zakaj pa mu ne odgovarja? Mogoče nima tut druge prehrane čez dan urejene in zard tega ne paše...Js če ne jem zajtrka mi slabo rata kmau :P
tx-z

ziga7 ::

Ce zajtrk jes ali ne. Ce je pet krat na dan ali samo enkrat. Nima veze. Vazno je, da dobis zadosti kcal, ki jih rabi tvoj organizem.

krOOokO ::

Ovseni kosmiči + jogurt.

carota ::

listje123 je izjavil:

Zjutraj vstanem ob 5.30 in sploh ne morem zajtrkovati.
Nikoli mi ne paše in bi se moral res prisiliti da bi nekaj pojedel nato pa raje nič ne jem češ da mi bo na avtobusu slabo...
Vse kar je, je skodelica čaja, včasih pa še to ne.Vem da ni zdravo ampak ne morem si pomagat.

Zakaj pa misiš, da ni zdravo, ker so tako povedali na TV? ;) Če tvojemu organizmu ob tisti uri ne paše jest, ne jest. Nismo vsi enaki. Poslušaj kaj ti pravi telo in ne se sekirat.

ziga7 je izjavil:

Ce zajtrk jes ali ne. Ce je pet krat na dan ali samo enkrat. Nima veze. Vazno je, da dobis zadosti kcal, ki jih rabi tvoj organizem.

Torej je po tvoje dobolj pojest 300 g masla na dan in rešeno. Hitro in učinkovito. Vitamini, minerali, aminokisline... razmerja snovi niso pomembni, samo da so kcal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Sqrt2 ::

en čokolešnik pa 0.6 dl mleka pa je stvar rešena :D

TehDucky ::

Sam imam iste probleme kot OP, velikokrat sem se zjutraj probal "prisilit" da bi kaj pojedel, ker vem da pol kaj hitro ratam lačen. Samo je po vsaki stvari zelo slabo, sploh zjutraj na kakšnem busu. Sem poskušal z jogurti pa je bilo od vsega kar sem jedu še najhuje.

Najbolje zaleže čokolino, tisto mi je kul, samo nimam tolk cajta da si ga nardim.

Drugače pa musli/kosmiči v mleko namočeni mi je tudi kul, potem do kosila enostavno zdržim.

@somebody123 , če si nekje slišal, da je zajtrk najbolj pomemben obrok dneva, še ne pomeni da to drži v celoti. Je res, da je zdravo jest v določenih intervalih ter bolj malo, da se želodec ne napreza preveč. V primeru da ti ne paše, ti telo samo pove da ne tega delat naslednjič, ker ti ni kul.

RejZoR ::

To z zajtrkom je največja bedarija. Ješ ko ti paše, po možnosti večkrat na dan. To je to. Da pa bi se ob pol šestih zjutraj, ko te v luft na silo vrže budilka še silil s futrom, ne hvala. Že ogromno let imam zajtrk enkrat od 9:00 pa vse do 11:00 ure in mi prav nič ne fali. Pred deveto nasploh težko karkoli spravim vase. Če sem že kdaj sem pojedel kakšno žitno tablico, pa še to je prej redkost kot pravilo. Če pa ti paše kej pojest tako zgodaj, zakaj pa ne. Ampak silit se ker naj bi bil to kao pomemben obrok je pa neumnost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

ziga7 ::

Torej je po tvoje dobolj pojest 300 g masla na dan in rešeno. Hitro in učinkovito. Vitamini, minerali, aminokisline... razmerja snovi niso pomembni, samo da so kcal?


Ne. Mascob cim manj, beljakovin cca 1g na kg telesne teze. Ostalo OH. Tudi odvisno kako zivis in s katerim sportom se ukvarjas itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga7 ()

tx-z ::

Najbolje zaleže čokolino, tisto mi je kul, samo nimam tolk cajta da si ga nardim.


Pa si daš budilko 1min prej, tok časa traja da si nardiš čokolino :)
tx-z

Goldee ::

Jaz tudi dolgo časa nisem mogel jesti zjutraj. Že zaradi tega, ker sem vedno spal do zadnje minute :) ampak mi tudi dejansko ni pasalo. Edino kak jabuk sem spravu vase. Potem pa sem se prislil in začel zajtrkovat. Zdaj jem vsako jutro - ponavadi jogurt in kosmiče, ali pa kak banana shake.
Gre. Samo prisiliti se moraš! ;)
Zjutraj je res pomembno, da poješ nekaj kvalitetnega in bogatega s hidrati. Pa tudi kakšna kapsula ribjega olja (omega3 kapsule) nič ne škodi ;) Načeloma pa ni treba komplicirat.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

TehDucky ::

Sploh ne govori kako je to z budilko, naštimam si jo 3x 6.00, 6.20, 6.40 zbudim se 6.45, se fajn userjem, oblečem na hitrco in sem že zunaj na mrazu kjer čakam na bus. Pa sorry za offtopic ^^

TehDucky ::

Piše 1g, mudel se je zatipkov, je že popravil. Glede jabolk pa sploh nebi Goldee. Sem se ene 2-3x prov fino zajebu ko sem ga zjutri pojedu. Cel dan mi je slabo po njih če ga na tešče.

korenje3 ::

problem imajo suhci, ki se jim ponoči želoec še zmanjša in ne morejo prebaviti kar spravijo vase...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Goldee ::

Zajtrk ni rocket science. Pojej kar ti paše. Ignoriraj raznorazne strokovne in malo manj strokovne revije z miljon napotki. Po njihovo bi moral vsako jutro diplomirat glede zajtrka.

Zakaj je dobro jesti zajtrk je blo pa že zgori omenjeno.
Fajn je, da se je na približno enake časovne intervale. Drugače želodec trpi. Glej, če ti spiš 8 ur, takrat dejansko stradaš. In potem se zjutraj zbudiš in nič ne poješ, ter letiš v službo/šolo, ter konkretno ješ šele ob 11ih-12ih. To pomeni, da si bil 12 ur brez hrane. Ni ravno fajn za organizem, niti za prebavo (metabolizem). Probaj biti čez dan 12 ur brez jest, boš vidu kok boš lačen :)
Zajtrk ni nujno najpomembnejši obrok v dnevu, je pa sigurno potreben.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mr1two ::

Odkar se bolj intenzivno ukvarjam s športom(poleti še bolj), sem tudi zjutraj lačen. Najpogosteje jem kakšne ovsene kosmiče(sadne) ali pa čokoladni musli - ali pa kar oboje zmešam skup. Včasih z jogurtom, bolj pogosto z mlekom. Pa tudi po temu pridem lahko v roku ure ali dveh lačen, če sem prejšnji dan veliko delal.
Pojest jajce za zajtrk je tudi možno, ampak ponavadi ne zelo zgodaj(po osmi recimo).
Druga varjanta je nekaj v kombinaciji z polnozrnatim pirinim kruhom, ki ga spečem doma, bodisi je to nutela, sir&putr, kak kos salame.

Se pa spomnem obdobja srednje šole, ko nikakor nisem mogu pojest zajtrka, saj sem raje prespal še 10-15 minut, kot pa letu v menzo :).

Najbolje je, če si za zajtrk vzameš tistih 20 minut, ker v 5 se ne da normalno pojest ničesar.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Oberyn ::

Zajtrk obvezno in to močan. Pogosto kozji sir + začimbe + oljčno olje (pa ne iz trgovine) + kruh ali prepečenec iz pire. Občasno čokolešnik z mlekom + kakav v prahu + kokosova moka. Potem pa obvezno kvaliteten pravi zeleni čaj, jutranja porcija 6 dcl. Vse to počasi in v miru. Zajtrkujem najmanj pol ure, med 8. in 9. uro ponavadi.

Seveda, nima vsak pogojev za tako razkošje. Sam imam srečo, da sem kor prvo direktor in kot drugo večino časa brez dela. To je to.

carota ::

ziga7 je izjavil:

Torej je po tvoje dobolj pojest 300 g masla na dan in rešeno. Hitro in učinkovito. Vitamini, minerali, aminokisline... razmerja snovi niso pomembni, samo da so kcal?

Ne. Mascob cim manj, beljakovin cca 1g na kg telesne teze. Ostalo OH. Tudi odvisno kako zivis in s katerim sportom se ukvarjas itd...

:D Prej si napisal, da štejejo sam kcal. Zdaj si že dodal, da najbolj energijsko bogate hrane pa ne.
OK, sedaj je tvoj nasvet:
- 1g / kg telesne mase beljakovin - konkretno 75 kg človek naj poje 300g mesa (recimo da ima 25 g beljakovin / 100g); 600 kcal
- 0g maščob
- 550 g pašte * (350 kcal / 100 g) = 1900 kcal
------------
Skupaj: 2500 kcal

Torej je to tvoj recept za uspeh? Pomembno je samo, da poješ toliko beljakovin in ostalo hidrate. Vitamini, minerali, aminokisline, ... kdaj jest in v kakšnih kombinacijah, nič ni pomembno. Samo da dobiš kcal in beljakovine?

P.S.: maso se meri v kilogramih, silo teže pa v Newtnih.

kuall ::

jaz moram zjutraj vedno obilno jesti drugače mi je kar slabo po nekaj urah. če se zvečer prow nažrem zna biti včasih problem ampak se da vedno prisiliti.

noraguta ::

listje123 je izjavil:

Zjutraj vstanem ob 5.30 in sploh ne morem zajtrkovati.
Nikoli mi ne paše in bi se moral res prisiliti da bi nekaj pojedel nato pa raje nič ne jem češ da mi bo na avtobusu slabo...
Vse kar je, je skodelica čaja, včasih pa še to ne.Vem da ni zdravo ampak ne morem si pomagat.
Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?

Lp

na sekeri se sam jem zajtrk nakje on 11h pa ustanem nekje uro kasneje kot ti. pol pa uro počitka pa obilna večerja. ke pa zutri polure cajta za kofe. enostavno ker, ko se najem se mi spi. sicer pa če me res čaka naporen dan in se počutim švoh. pojem kaj lahkega. kruh s sirom pa skoraj obvezno zraven jogurt. ma ti že telo daje vedt kaj nucaš. če se ne rediš oz. hirap imaš pravilno prehrano.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RejZoR ::

Goldee je izjavil:

Zajtrk ni rocket science. Pojej kar ti paše. Ignoriraj raznorazne strokovne in malo manj strokovne revije z miljon napotki. Po njihovo bi moral vsako jutro diplomirat glede zajtrka.

Zakaj je dobro jesti zajtrk je blo pa že zgori omenjeno.
Fajn je, da se je na približno enake časovne intervale. Drugače želodec trpi. Glej, če ti spiš 8 ur, takrat dejansko stradaš. In potem se zjutraj zbudiš in nič ne poješ, ter letiš v službo/šolo, ter konkretno ješ šele ob 11ih-12ih. To pomeni, da si bil 12 ur brez hrane. Ni ravno fajn za organizem, niti za prebavo (metabolizem). Probaj biti čez dan 12 ur brez jest, boš vidu kok boš lačen :)
Zajtrk ni nujno najpomembnejši obrok v dnevu, je pa sigurno potreben.


Pozabljate pa da si med spanjem v skorajšnji fazi hibernacije. Možganska aktivnost pade na minimum, srčni utrip se krepko zniža, mišična aktivnost zajema zgolj dihanje. Že res da je časovno gledano dolgo ampak telo v tem času porablja izjemno malo. Dnevni cikel pa je čisto nasprotje. In zato rabiš futr, da telo ima gorivo za dnevne aktivnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Apofis ::

Uf, jst pa ne morem brez zajtrka pa tut zgodi vstajam...čim bolj je obilen bolš je...kakšen zrezek al pasulj od kosila, klobasa z jajci, mogoče solata...drgač pa mlek pa namazan krh...

Jamac ::

Vem da ni zdravo ampak ne morem si pomagat.

Kaj to da bi se pa na silo basal s hrano pa je zdravo? Začni poslušat svoje telo, ne razne fore ki se vrtijo vsepovsod po medijih. Če si predebel, zvečer omeji vnos hrane. simple as that. če nisi, kje je potem problem? prveč gledaš tv in ti perejo možgane? vstani s kavča in se pojdi zmigat, potem pa si privošči en velik šnicl. ne pozabi skočit še pod tuš.
Janac is numero uno.

PacificBlue ::

Čist odvisno. Ponavadi vstanem ze ob 4 zjutraj, si skuham kavo in zraven kaj prigriznem, ponavadi polnozrnato strucko s sirom, jogurt in vmes jem ko gledam cnn. To traja nekje do pol 6 ko grem v sluzbo. Vmes se popijem kaksen sok ali pojem sadje. Samo ni vsaki dan enako, odvisno kko se pocutim.

šernk ::

Stewie G je izjavil:

Zakaj pa sploh je tako pomemben? Resno me zanima, jaz zjutraj vstanem in ne spravim grižljaja vase, čez pol ure pa bi lahko pojedel celega prasca :D


imam sam isti problem. Ko vstanem ne morem nič pojest, pol ure do uro po tistem je pa itak druga zgodba. A kaj ko je zjutraj vedno: vstanem se uštimam in grem, vse v roku 10-15min, potem pa itak ni več časa za si privoščit kak pameten obrok kje in pride komaj čez kakšni 2 urci, kar je pa že skrajno pozno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

šernk je izjavil:

Stewie G je izjavil:

Zakaj pa sploh je tako pomemben? Resno me zanima, jaz zjutraj vstanem in ne spravim grižljaja vase, čez pol ure pa bi lahko pojedel celega prasca :D


imam sam isti problem. Ko vstanem ne morem nič pojest, pol ure do uro po tistem je pa itak druga zgodba. A kaj ko je zjutraj vedno: vstanem se uštimam in grem, vse v roku 10-15min, potem pa itak ni več časa za si privoščit kak pameten obrok kje in pride komaj čez kakšni 2 urci, kar je pa že skrajno pozno.

en cajt lakote ne škod. za kako nujno premostitev maš pa itak cukra dons povsod okrog dost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Saladin ::

Prvi korak da lahko rano zajtrkuješ je da zvečer ne večerjaš (veliko in pozno).
Drugi je da se začneš prisilit da poješ nek minimum (najdeš pač neko stvar, sadje, namaz, čokolado, karkoli... samo nekaj kar ti diši in lahko spraviš vase.)
Potem se vržeš počasi na kak sendvič zjutraj (hint: pusti si najbolj slastne stvari iz hladilnika prav za zajtrk).
Eventualno se lahko potem vržeš na tople zajtrke (jajca, itd..) če imaš čas in voljo.

Meni je obilen sendvič zjutraj in kak sadež v službi taman da preživim do kosila brez nekega občutka lakote. Ključ je v večih obrokih na dan - zakoj zatem tudi kvaliteta hrane. Telo ti bo samo reklo, kar mu odgovarja in kaj ne.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Goldee ::


Pozabljate pa da si med spanjem v skorajšnji fazi hibernacije. Možganska aktivnost pade na minimum, srčni utrip se krepko zniža, mišična aktivnost zajema zgolj dihanje. Že res da je časovno gledano dolgo ampak telo v tem času porablja izjemno malo. Dnevni cikel pa je čisto nasprotje. In zato rabiš futr, da telo ima gorivo za dnevne aktivnosti.



To je res ja, ampak telo še vedno porablja kalorije in ne bi rekel, da tako malo. Pa naj me nekdo z več znanja tukaj popravi.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Mipe ::

Za fizične delavce velja, da potrebujejo izdaten zajtrk, malico ter kosilo.

TehDucky ::

Sam dostikrat sploh ne morem zaspat, če mam feeling da sem lačen. Recimo, da že nekaj let (okoli 5) redno delam, da si v večernih urah nardim en smothie iz sadja ki je pri roki, notri pa si ulijem še kakšen deci navadnega jogurta. Ponavadi zadostuje potrebam zvečer, če pa slučajno ne, pa še kakšen kozarec navadnega jogurta in to je to. Je pa res, da ko dam tolko stvari vase zvečer, da zjutraj mi niti ne paše jest.
Razne "sadne" jogurte sem prenehal jest ker ko sem enkrat probal navaden jogurt me je čisto navdušil. Poleg tega pa veliko bolj naraven ^^ Ja kot mulc res nisem maral navadnega jogurta, samo razne jogobele pa ne vem kaj še vse, sam da so me nafilal s tistmu cukrom pa okusom (sem bil tudi temu toliko bolj okrogel).

@Saladin, tole kar si rekel, najbolše za zjutraj pustit. Bi se kar strinjal, kakšen sendvič tak domač, kot ti najbolj ustreza je perfekten za zjutraj, kakšne pol ure po temu ko vstaneš, da se zbudiš.

Pa še eno vprašanje. Kako vpliva kava, ki jo spiješ zjutraj ? Sploh na prebavo mam feeling, ko da dubiš zagon da se sprazniš. Danes sem si jo po dolgem času naredu takoj zjutraj ko sem vstal. Samo da sem jo zavohal sem letu na skret. Sicer pa me zanima če jo je priporočljivo zjutraj piti (pa ne zaradi tega da usmrtiš zaspanost)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

šernk ::

Drugi je da se začneš prisilit da poješ nek minimum (najdeš pač neko stvar, sadje, namaz, čokolado, karkoli... samo nekaj kar ti diši in lahko spraviš vase.)
Potem se vržeš počasi na kak sendvič zjutraj (hint: pusti si najbolj slastne stvari iz hladilnika prav za zajtrk).


sem že ene 3x poiskusil s to zadevo...max sem zdržal 8 dni... Prve 3 dni sem se prisilil, potem sem pa vsak dan le še manjšal obroke praktično do ničle.

en cajt lakote ne škod. za kako nujno premostitev maš pa itak cukra dons povsod okrog dost.


ja da pa potem prvič ješ komaj po 6ih urah pokonci pa tudi ni ok. vsaj moj želodec tega ne sprejema najbolje. Cukra in hitre hrane je seveda dovolj, ampak si ne vzamem potem ko sem v zagonu 20minut časa, za en spodoben obrok in ga vedno jem na poti, včasih pride še kaj umes, da ti potem popolnoma zmanjka časa in imaš prvi obrok sredi popoldneva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Saladin ::

Kave ne pij na prazen želodec in če ti prebavila to prenašajo jo pij z mlekom. Tako si šparaš želodec. Sam sem prej pil po 5 mrcin od šalic turške kave na dan, pa se mi je po parih letih želodec uprl. Upravičeno.


sem že ene 3x poiskusil s to zadevo...max sem zdržal 8 dni... Prve 3 dni sem se prisilil, potem sem pa vsak dan le še manjšal obroke praktično do ničle.

Meni pomaga če takoj, ko se vstanem, popijem kozarec vode. Dokler se umijem se mi želodec potem "prebudi".
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Pithlit ::

Tilen je izjavil:

Ne bo ravno držalo. V osmih urah spanja porabiš cca 640 kalorij. Enako, če bi toliko časa ležal v viseči mreži ali gledal tv.

Torej... če cel dan (24ur) ne počneš absolutno nič (no, ležiš na kavču pa gledaš u luft)... skuriš 'cca' 1920 kalorij.

Zanimiva dietetična matematika.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

Tilen je izjavil:

Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?


Jem in je zelo kakovosten. Skuta, banana, 100% kakav, mleko --> palični mešalnik --> 1 min --> done


Kakovosten- sladkorji + nasičene maščobe. Enim vam niti osnove niso jasne.

Terman ::

Jaz tudi nisem mogel jesti zajtrka. Moj krivec je bilo preveč hrane popoldne in zvečer. Ko sem to spremenil, se je pojavila in tudi vedno večala želja po hrani zjutraj. Danes sta zajtrk in kosilo praktično enaka (po volumnu in teži), ostali obroki pa močno cepajo zadaj. Danes sem zajtrkoval pasulj z zeljno solato.

carota ::

first_line je izjavil:

Tilen je izjavil:

Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?

Jem in je zelo kakovosten. Skuta, banana, 100% kakav, mleko --> palični mešalnik --> 1 min --> done

Kakovosten- sladkorji + nasičene maščobe. Enim vam niti osnove niso jasne.

Bolj je problem v tem, da vsi nasedamo reklamam. Nasičene maščobe so koristne, če so kvalitetne (pohan sir =/= skuta). In če ješ banano zraven, se sladkorji počasneje razgradijo, tako da ni panike, če ne pretiravaš.

Zakaj pravijo, da sta kokosovo olje in mast zelo zdrava, pa vsebujeta predvsem nasičene maščobe?

first_line ::

Nasičene maščobe se delijo na dobre in slabe (kot holesterol).
Skuta, mleko in podobno kar ne pride direktno iz krave, oziroma prisilno kemično dozori pa mislim da ni treba kaj preveč omenjati. Sploh Alpsko mleko s kalcijem. To je marketing.

carota ::

first_line je izjavil:

Nasičene maščobe se delijo na dobre in slabe (kot holesterol).
Skuta, mleko in podobno kar ne pride direktno iz krave, oziroma prisilno kemično dozori pa mislim da ni treba kaj preveč omenjati. Sploh Alpsko mleko s kalcijem. To je marketing.

Prej si nasičene maščobe vrgel vse v en koš, zdaj pa že praviš, da se delijo na dobre in slabe? Če trdiš, da "nekaterim niti osnove niso jasne" pazi vsaj, da ne boš sam grešil osnovnih napak. ;)

P.S.: kalcij v alpskem mleku pa je še najmanjši problem.

first_line ::

carota je izjavil:

first_line je izjavil:

Nasičene maščobe se delijo na dobre in slabe (kot holesterol).
Skuta, mleko in podobno kar ne pride direktno iz krave, oziroma prisilno kemično dozori pa mislim da ni treba kaj preveč omenjati. Sploh Alpsko mleko s kalcijem. To je marketing.

Prej si nasičene maščobe vrgel vse v en koš, zdaj pa že praviš, da se delijo na dobre in slabe? Če trdiš, da "nekaterim niti osnove niso jasne" pazi vsaj, da ne boš sam grešil osnovnih napak. ;)

P.S.: kalcij v alpskem mleku pa je še najmanjši problem.


Čeh, govoril sem o nasičenih maščobah v skuti ki jo omenja citirani. Vsaj celoto preberi preden s trdim kurcem začneš pametnovati. Malo treniraj za realno življenje, da ne bo potem jok in stok.

JesusChrist ::

first_line je izjavil:

Tilen je izjavil:

Zanima me kako pa je kaj z vašim zajtrkom, ga jeste in kako kakovosten je?


Jem in je zelo kakovosten. Skuta, banana, 100% kakav, mleko --> palični mešalnik --> 1 min --> done


Kakovosten- sladkorji + nasičene maščobe. Enim vam niti osnove niso jasne.


Revež. nasičene maščobe so ZELO pomembne - še predvsem za nastanek testosterona (poglej si na kaj vse vpliva testosteron). In kaj je narobe s sladkorjem? Zjutraj telo potrebuje hiter vir OH za recovery.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270646 (22147) xyz248
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012880 (9330) Semafor
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615735 (12438) m0LN4r
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615389 (13613) goldenratio
»

dieta

Oddelek: Loža
315216 (4669) Xserces

Več podobnih tem