» »

WLAN

WLAN

tec ::

Postavljam wireless mrezo, za sharanje neta. Na eni strani je WinXP, ki je povezan na ADSL + router, na drugi pa win98, ki sluzi kot vmesnik do drugih masin. Na tem vmesniku je prikljucena Wireless kartica in ena pci mrezna. Ker mi ni uspelo nastaviti IPjev, pa da bi wlan deloval, sem ostal pred vprasanjem ali je mozno, sharati internet ce nimas dolocenih IPjev. Torej, XPji in win98, ki sta med seboj povezana po wlanu nimata IPjev, vendar povezava lepo dela. Ce pa zelim iz win98 spravit povezavo naprej, potrebujem IP, da povem drugim masinam kam naj se povezejo. Upam, da razumete kaj mislim. Torej ali obstaja kaksen proxy, ki deluje preko imena masine in ne preko IPjev ? oz. ali je to mozno na kaksen drug nacin izvesti ?
  • premaknil: Predator ()

sash ::

VSAKA taka mrežna povezava kot si jo opisal (LAN, WLAN) ima ip, tako da brez ip-jev neboš daleč prišo, razen če zamenjaš tip protokola
--------------------
Think different...
TOROiD Group

marS ::

Na ADSL ruterju vklopi DHCP če ima to možnost in ti bo on dajal IPje za vso mrežo.

~Panter~ ::

Sam sem imeu podobno zadevo, s tem da je na eni srani brezžične povezave biu rač. s še eno mrežno. Na tem tretjem rač. nam nikakor ni uspelo neta urihtat, pa smo se zafrkaval kr nekej časa. No po dougmu času smo menjal IPje, in zdej dela net tud tam, s tem da mamo ene smešne IPje na brezžični. Aja, pa tega tatrejtega rač. ne vidmo v omrežju. Lahko ti povem naše nastavitve, če pa ma kdo drug kako bolšo rešitev se pa priporočam.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548264 (455) Lonsarg
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122529 (46729) Looooooka
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333329 (2605) MrStein
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397758 (4489) BlazP

Več podobnih tem