» »

Nasvet o intrnetu

Nasvet o intrnetu

asd_guy ::

Dejte mi povedat kaj se bolj splača kabelski internet al pa adsl pa isdn še nimamo v bajt.
  • premaknil: ToniT ()

para! ::

Odvisno od tvojih finančnih sposobnosti in nenazadnje tudi od lokacije bivališča.
Death before dishonor!

bbombek ::

Če si boš htel nabavit ADSL računaj 80000 SIT za ISDN in 30000 za ADSL!! razen če počakaš do božiča ko bodo ISDN akcije (zaj če si nameravaš kupit kaj konkretnega)! Če pa boš škrtaril za ISDN pa te bo stalo vse skup nekje 90000 SIT. Na drugi strani pa je Amis za 1 SIT!! ZATO PA Your call:D
Boris Bombek

Gandalfar ::

huh? 20k za ISDN pa 30k za ADSL nikakor ne prideta v tvoj okvir 100k+

Mogoce sem pa samo jaz zgresil kaj..

ddeben ::

Se strinjam s teboj Gandalfar! To pridem tam nekje 50k... Razen ce si tale alex hoce kupt nevem kak super isdn pa nevem 8mbit adsl, pol bos pa placal mal vec!!:\

Cokolesnik ::

alex5volja: zaupaj nam, od kod prihajas. bomo potem lahko še boljše svetovali.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

ali3n ::

Na drugi strani pa je Amis za 1 SIT!! ZATO PA Your call


bombek je pozabil na dejstvo, da je treba najprej kabel speljat v hišo; in to stane!!! (koliko, je pa odvisno od lokalnega kabelskega operaterja - pozanimaj se)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

asd_guy ::

jez živim v bajti k ma kabelsko in operaterja k tak intrnet omogoča. Zanima pa me kok je naročnina na mesec? pa hvala z a vse te nasvete

Cokolesnik ::

alex5volja: vse lepo in prav. A kako naj svetujemo glede naročnine ali nasploh kvalitete kabla, če nam niti kraja, kjer si doma, ne navedeš? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

macplus ::

adsl je cca 30000, isdn pa cca 20000.
adsl lahko vzames na 3 obroke, isdn pa na 10 obrokov.
jaz bi raje adsl kot kabel...
kabelski internet je omejen na 1 m

macplus ::

aja pa narocnina je 3000 cca za obe stevilki isdn skupaj
cca 8000 sit pa mesecno za asdl

Mavrik ::

Naročnina za ISDN se pozna kot povečanje tel. računa za pribl. 1.400 SIT.
The truth is rarely pure and never simple.

kopernik ::

ad_guy:
jaz imam kabelski internet, AMISova akcija za 1 SIT. Paket je pol mega in pride 7200 SIT na mesec. Za tisto kar rabim, mi je dovolj. V službi imamo npr. optiko, ampak tistih par mikrosekund kolikor se hitreje naloži ena stran, mi ne pomeni nič. Če boš pa na veliko filme dol vlekel, potem je boljši ADSL, ki ponuja hitrejše prenose.

Jux ::

@prvi razred
Edino ti si omejen na en meter. Ker imam jst kabelski modem povezan čez približno 20 metrov koaksialca po hiši. Predvsem, teoretično recimo da je omejen na en meter. Ti je problem povlečt iz modema 20 metrov etherneta? Mah, whatever..

@topic
Kup si tist, kar te pride cenej, če bi hotu šparat, bi se odloču za Kabl (30k al 10k al kolkkoli je že inštalacija, poglej pr svojmu operaterju kabla, kolk stane, zdej majo še kr akcije) in se naroču na Arnes kabelski dostop. To je čip, 5k na mesec za muchos.

Če pa bi bil rad konektan tko da boš na heavy downloadu, pol pa itak ni druge kot da kupiš ADSL in 2048/384 paket vsaj. Pa še un isdn pa to zraven boš plačeval. (PS: sam ne mi tle srat da itak maš doma telefon. Ja jst sem ga mel, pol smo pa ugotovil, da se ne splača, raj plačam tisto razliko v naročniti in pogovorih za pogovore po mobiju, itak ma 99% ljudi že mobitel, une 4 minute, k se pa pogovarjaš z serviserjem za pralni stroj boš pa že plaču.) Zdej pa itak uživam na tmachovi nesposobnosti in slabih serviserjih, ker niso sposobni omejit prenosa tako kot bi bilo treba in mi zadeva piči 180k/s, za 7k sit na mesec HEHEHE!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Ahiles ::

Mavrik nevem od kje teb 1400 a si racunu navadn brez ddvja pa isdn z ddv? Pa letos bojo vrjetn 1x drzavo svehtal da bojo lohka podrazil navadno narocnino za ene 400 sit.

7.1.2.2. Standardni osnovni dostop (BA) mesečno 3.078,70 3.694,44

1.2.1. Naročnina za enojčni tf. priključek mesečno 2.140,00 2.568,00

Ales ::

lol, Jux... 8-O

@prvi razred
Edino ti si omejen na en meter. Ker imam jst kabelski modem povezan čez približno 20 metrov koaksialca po hiši. Predvsem, teoretično recimo da je omejen na en meter. Ti je problem povlečt iz modema 20 metrov etherneta? Mah, whatever..



Joj joj... od kod tebi ideja, da je prvi razred mislu omejitev dolžine kabla na 1 m...??!!! :D

"1m" je pomenilo v tem primeru hitrost prenosa 1 Mbit, ker naši vrli ponudniki kabelskega interneta pač zaenkrat ne ponujajo višje hitrosti... :D Sam mal šlampasto je napisu mero, ane...

Tko se pa nism nasmeju že miljon let. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114144 (10031) Bistri007
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1018909 (5587) BluPhenix
»

Poceni ADSL potem pa...

Oddelek: Omrežja in internet
262476 (1340) Mavrik
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049512 (7194) flipflop
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545604 (3892) shock

Več podobnih tem