» »

Kaj lahko pojem?

Kaj lahko pojem?

1 2
3
»

Shegevara ::

FiReFTW je izjavil:

To je prevlki deficit kalorij, oziroma premalo poješ, če je res tako da skuriš 3000 kot ti piše.
Prevlki deficit vodi v izgubo mišične mase, kar ni optimalno in otežuje hujšanje, dvomim da to hočeš.
Kolk si težki pa visok, starost, pa kolk aktivn si čez teden?
Manjkajo ti beljakovine, določenih vitaminov pa mineralov nekaj več, in pa predvsem imaš zelo malo vlaknin (fiber), ki so zelo pomembne za zdravje.


jah, skurim res 3000 kalorij, na račun TDEEja zaradi teže (95kg) in ker sem se bolj resno vrgel v tek na dolge proge, enkrat vsak drugi dan.

Glede mišične mase, razumem pomislek, ampak bi rad najprej prilezel na normalnih 75kg, kar bo že tako s trenutno količino vnosa hrane trajalo mesece in bom, po tem, ko bom normalne teže začel nazaj pridobivati izgubljeno mišično maso. Nevem, tako je nekdo predlagal, ko sem mu omenil problem izgube mišične mase pri hujšanju.

Glede prehrane pa tudi hvala, sem že včeraj kupil malo brokolija, jutri imam v namenu pogledat za kakšne borovnice, brusnice, grah in te zadeve, upam da se deficit vlaknin in vitaminov nekoliko popravi. Hvala.

FiReFTW ::

Fižola, grah itd ima ogromno vlaknin, če imaš rad.

johan05 ::

Narobe sem pogledal. Konzervirane ribe imako okoli 250 kalorij.

Te trackerji so super. Tezko bi sicer res sledil in vseskozi vpisoval, pomembno pa je, da imam sedaj neko predstavo kaj je bolj priporocljivo jesti in kaj manj. Za nekaj casa se bom odrekel vsemu sladkemu, pa tudi testeninam. Verjetno pojem prevec banan, poskusil bom vkljuciti tudi cim vec zelenjave.

johan05 ::

Zaenkrat mi kar gre. Spodnji podatki so izmerjeni na tehtnici, tako da niso povsem točni, a vseeno je to nek pokazatelj.

DATUM MASA MAŠČOBA VODA MIŠICE KOSTI KAL OBSEG
29.11. 76,1 19,9 55 39,2 12,8 2990 93
30.11. 75,6 19,7 55,1 39,3 12,8 2981 93
1.12. 74,8 19,3 55,4 39,5 12,9 2967 92

Za danes in za jutri izgleda nekako takole. Tega se kolikor toliko držim. Res pa je lažje, če je hrana ločena med seboj.




Poleg tega spijem kakšne 2 dcl cedevite.

Kaj bi lahko še popravil?

FiReFTW ::

Premalo vlaknin, pa vitamin C je zelo nizki.
Pa več ogljikovih hidratov, z tak nizko vrednostjo boš imel slab performance pri športih, brez energije itd.
Dodaj kako papriko za vitamin C.
Kako jabolko, je dober vir vlaknin.
Pa malo več ogljikovih hidratov, ene 150g
Druga je kr solidno, kalorije imej 1800 za začetek, tak ekstremno nizke so kontraproduktivne.
Pa vaganje je kul, ampak morš bolj gledat dolgoročno spremembo, ker kratkoročno ti ne pove nič, teža skače po 2-3kg od dneva do dneva, ker niha količina vode v telesu.
Tako da se vagaj vsak dan, in potem primerjaj tedne med sabo, komaj čez 3-4 tedne pa lahko potem vidiš nekje če povprečje teže pada al se dviga.

DarwiN ::

Ne si zastavljat nerealnih ciljev, ker praviloma padejo v vodo. Ne moreš kar čez noč preit na 1400 kalorij in izločit vse sladkarije. Tko ne gre na dolgi rok, oziroma boš postal jo-jo dieter. Raje počasi znižuj kalorije, prehajaj na bolj zdravo in uravnovešeno hrano in povečuj aktivnosti, vse lepo postopoma in pri tem spremljaš svoje telo. Privošči si sladkarije in se občasno pregreši. IMO je to pomembno.

Ker ena stvar je na papirju in na forumu, kjer smo vsi strokovnjaki, in pri zastavljanju lastnih idealnih in popolnih načrtov. Easy peasy.. Realnost pa je nekaj povsem drugega. Treba je namreč poiskat eno zmerno enačbo, ki jo boš lahko izpolnjeval morebiti celo do konca življenja. No, z leti se metabolizem upočasni in je najbrž treba tudi malo znižat vnos kalorij.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FiReFTW ::

To kaj darwin govori je smiselno.
Ce naenkrat odrezes tolk, polek tega pa si nic ne privoscis, bo kratkorono slo, ampak dolgorocno pa ne, ker nebo vec slo zdrzat, in bo eksplodiralo.
Tak ponavadi deluje vecina diet, ljudje cist odrezejo sladkarije, in jejo samo zelenjavo, meso itd.. In jim gre ene par mescov, zgubijo tezo, pol pa ko dosezejo cilj pa seveda konc muk, in spet vse kot prej, in v vecini primerov pridobijo nazaj se vec kot so zgubli.
Treba je postopoma spreminjat in pa seveda si tudi privoscit kako stvar tu pa tam, gre se samo za zmernost in ne pretiravanje.

johan05 ::

Res je. Prav imate vsi. Malo bom zmanjšal vse skupaj, je pa fino, da imam sedaj precej boljšo predstavo kaj lahko pojem.

Invictus ::

Ko prvo, se nauči kuhati pravo hrano. Iz svežih sestavin. Kuharskih knjig je dovolj. Pa še punce bolj padajo, če znaš kuhat.

Kot drugo, pa več športaj. Samo hrana ti ne bo zmanjšala trebuha.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johan05 ::

Športam dovolj, kuhati znam pa tudi bolje od 3/4 današnjih modernih punc. :-)

Invictus ::

Juha iz vrečke in pogretje zmrznjene zelenjave pač ni kuhanje ;). Tudi uživanje junk fooda ni kuhanje ;). Malo samorefleksije ne bo škodilo...

2x na teden športaš? Kaj? Če bi res športal, in prav jedel, ne bi imel trebuha...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ufek ::

Invictus je izjavil:

Kot drugo, pa več športaj. Samo hrana ti ne bo zmanjšala trebuha.

Ne bi se mogel bolj motit. :) Šport bo definiral mišične skupine, da bodo lepše na pogled in to je tudi vse. Hrana oz njen vnos je pa edini recept za izgubo kg. Kile in špeh lahko izgubiš tudi če 24 ur ležiš na hrbtu in gledaš TV. Samo v deficitu glede na svoj TDEE moraš biti.

Cervantes ::

Kar se mene tiče, lahko poješ karkoli.
Tudi kakšne arije, recimo.

johan05 ::

Koliko vpliva na raven trebuh imajo trebusnjaki?

Looooooka ::

Nič

next3steps ::

Pa tudi na sixpacke skoraj nič.

johan05 ::

Six pack itak ne pride v poštev, saj imam vsaj 20 % maščobe. Kaj pa tisti občutek po trebusnjakih, ko ti trebuh "vleče noter"? Je kaj na tem? Ali pa je to le začasni občutek zategnjenih mišic?

Potem mi ostane le, da manj pojem in bo trebuh izgubil na obsegu ali pa znižam maščobni delež.

bluefish ::

Tisti občutek je le kratkotrajen. Pa še to bolj ko ne, če se po vadbi ne raztegneš.

Maščobne obloge okrog trebuha so pri moških menda najbolj trdovratne in gredo najprej stran drugje. Skratka, porihtaj prehrano.

l0g1t3ch ::

Evo me zanima koliko slab je moj jedilnik

Ko delam.
Zajtrk okoli 7ih:
99% časa nekaj od spodnjega. Največkrat v 2/3 primerov je nutela
Kruh z nutelo, kruh z maslom in marmelado, topli sendviči, banana&jabolko + študentfutr

Malica okoli 9ih:
kak kos sadja (jabolko, banana)

Malica/kosilo v službi okoli 12ih:
2x sendvič iz žemlje z semeni + salama
ali
malica v kaki od gostiln/menz kjer ponavadi vzamem kak manjši obrok oz. pojem predvsem meso + zelenjavo ali pa kaj vegeterjanskega. Izgogibam se omakam in raznim krompirjem

Domače kosilo/večerja okoli 17ih:
Enolončnice, testenine, piščanec& zelenjava, ... Majhne do zmerne porcije

Večerja okoli 19ih:
sveže korenje ali paprika, kako jabolko, malo oreščkov. Neka kombinacija tega.

Ko sem doma:
Je podobno, vendar da imam eno samo kosilo okoli 14ih za katerega pa pojem nekaj več. Pa potem popoldan vmes še kaj pojem tam okoli 16ih, spet kako sadje, zelenjavo, oreščke.


BMI = 24,3
Pijem samo vodo in zeleni čas (nesladkan). Redko kako pivo/radler.
V povprečju pojem eno 300g milko/gorenjko na teden. Druge sladkarijo bolj izjemo kdaj kak kos. Raznih čipsov in drugega kavč futra se izogibam.
7 toplejših mesec športam na kolesu, 4x ali 5x na teden po 1h, pozimi pa hoja in vaje kot so razne skletce, trebušnjaki, počepi, ...

thramos ::

johan05 je izjavil:

Six pack itak ne pride v poštev, saj imam vsaj 20 % maščobe. Kaj pa tisti občutek po trebusnjakih, ko ti trebuh "vleče noter"? Je kaj na tem? Ali pa je to le začasni občutek zategnjenih mišic?

Potem mi ostane le, da manj pojem in bo trebuh izgubil na obsegu ali pa znižam maščobni delež.


Nekaj pozitivnega učinka je na trdnost oz. "ravnost" trebušne stene. Ampak vizualno je ob 20 % telesne maščobe je ta vpliv minimalen oz. zanemarljiv. Tako da ja, za kakršnokoli opazno spremembo, boš moral izgubiti maščobo.

l0g1t3ch je izjavil:

Evo me zanima koliko slab je moj jedilnik


Za preživetje verjetno ok. Al kaj je tvoj cilj? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Invictus ::

@l0g1t3ch

Za six pack:

Nič kruha, nutele, čokolade.
Nič več testenin in hrane iz menze.

Ostane ti pusto meso in veliko telovadbe. Najprej kadrio, da pokuriš maščobe, potem vaje za definicijo mišic.

Se ne splača ;).

Sam sem imel six pack 16 let nazaj, ampak to zaradi športa vsak dan. Kolo, tek, sklece, vzgibi, trebušnjaki čez teden, čez vikend pojanje po 10 ur po hribih. Spet s sklecami in ostalimi vajami z lastno težo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Moj cilj je preživetje čim dalj z čim manj težavami :)

Six packa ne rabim. Trebuh je precej raven, ni vampa ki visi čez pas.
Če bi še malo stanjšal plast špeha spredaj na trebuhu bi bilo idealno, pri straneh pa že sedaj nimam.

Kruh kar ga pojem je domač iz polnozrnate moke + veliko semen. In 95% časa ga jem samo zjutraj in dopoldan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Invictus ::

Pri vseh hujšanjih najprej vržejo kruh in testenine ven. Ni važno kakega ješ ;). Ti pa to še mažeš z nutelo :D. pač ne gre skupaj...

Začni si sam kuhat. Bo bolje kot vsaka menza...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

l0g1t3ch je izjavil:

Moj cilj je preživetje čim dalj z čim manj težavami :)


Potem se nehaj obremenjevat s hrano :).

Dokler imaš zdravo telesno težo in ješ raznoliko prehrano (z sadjem in zelenjavo), ter se dovolj gibaš, si naredil praktično vse, kar lahko.

l0g1t3ch ::

Sej v menzi jem 1 obrok 3x ali 4x na teden pa še to pazim da jem čim bolj preprosto brez omak ki so sama moka/smetana... in čim manj raznih OH.
Ostalo je kuhano doma/pripravljeno doma, ok nutella pač ne.

Problem je ker pač nevem kaj bi namesto tega jedel za zajtrk. jogurti in podobni mlečni izdelki, kosmiči in podobno mi nikakor ne gre.
Tako da drugega kot kruh + nekaj gor niti ne ostane.

Sem pač zbirčna meta.

Na splošno se ne obremenjujem s hrano, ne računam kalorij in štejem grižljajev ali kaj podobnega.
Samo opazil sem tole temo pa sem mal pofirbcal.

Verjetno bi se moral odpovedati čokoladi ampak eno tavelko milko si pa ja lohka privoščim če že kadim in pijem ne :D

Ghost7 ::

johan05 je izjavil:

Cron-O-Meter se mi zdi super. Koliko je tole res in natančno je vprašanje, a neko merilo je sigurno. Zadeva je kar komplicirana. Da bi dobil 100% vrednosti vseh vitamimov, mineralov in vlaken bi se moral kar potruditi.

Načeloma pa sem kot splošno znanje dojel naslednje. Najrazličnejša zelenjava, kosmiči, mleko, voda, tuna, banana (in ostalo sadje), olivno olje, meso, jajca.

Recimo tole za en mesec. 10-15 € si lahko privoščim. (V bistvu prvi link, ki sem ga našel.)

http://www.lekarnar.com/izdelki/dr-bohm...


V DMu imaš znamko "Das gesunde gut", dobiš marsikaj po "normalni" ceni.

Invictus ::

l0g1t3ch je izjavil:


Verjetno bi se moral odpovedati čokoladi ampak eno tavelko milko si pa ja lohka privoščim če že kadim in pijem ne :D

Če hočeš shujšat, začni kadit. Kajenje zavira apetit ;).

Mal alkohola si pa le privošči. Pivo čisti ledvice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johan05 ::

Ja, prehrana pa trening non stop. Lepo, a komu se to da. Trenutno imam 75 kg pri slabih 180 cm. Obseg trebuha je med 93 in 95 cm. Odstotek maščobe je zgolj ocena - +20 %. Do ravnega trebuha mi manjkajo 3 cm. Sliši se malo, a ni. V srednješolskih časih sem imel povsem raven trebuh in na testiranjih vedno več kot 10 %. Jedel sem se slabše kot sedaj - velik del prehrane so bile sladkarije in gazirane pijače. Res pa je, da sem lahko pojedel zgolj majhne obroke. Ja, fino je bilo v mladih letih.

Zanima me, če je težje izgubiti teh nekaj cm in kg ali je težje to stanje držati? Bi rekel, da je težje izgubiti.

Kako pa pravilno zagotovim, da bo telo res porabilo maščobo, ne pa mišice itd.? Čez zimo nisem kaj preveč aktiven. Ne bi rad, da izgubim mišični volumen, trebuh pa ostane. To bo izgledalo precej grdo.

thramos ::

Trening z obremenitvijo - z lastno težo oziroma utežmi.

johan05 ::

Bo telo manj ko kalorij najprej črpalo iz mišic?

thramos ::

Ne, jih pa bo tudi iz tam. Če jih do sedaj nisi uporabljal, jih tako ali tako veliko nimaš in jih zato tudi ne moreš veliko izgubit.

Trening z obremenitvijo ima cel kup pozitivnih lastnosti in bi moral biti tako ali tako del vsakega zdravega načina življenja, ob izgubi maščobe pa sploh. Seveda se da tudi brez.

Matija82 ::

Ghost7 je izjavil:

johan05 je izjavil:

Cron-O-Meter se mi zdi super. Koliko je tole res in natančno je vprašanje, a neko merilo je sigurno. Zadeva je kar komplicirana. Da bi dobil 100% vrednosti vseh vitamimov, mineralov in vlaken bi se moral kar potruditi.

Načeloma pa sem kot splošno znanje dojel naslednje. Najrazličnejša zelenjava, kosmiči, mleko, voda, tuna, banana (in ostalo sadje), olivno olje, meso, jajca.

Recimo tole za en mesec. 10-15 € si lahko privoščim. (V bistvu prvi link, ki sem ga našel.)

http://www.lekarnar.com/izdelki/dr-bohm...


V DMu imaš znamko "Das gesunde gut", dobiš marsikaj po "normalni" ceni.


Ne rabiš dobiti 100% vrednosti (niti je ne moreš, vsebina živil varira, vedno operiramo s približki oz. povprečjem).

Za Omega 3 si poglej maxximum, čist kul in ceneje kot tile Dr. Hanna pripravki - http://www.maxximumshop.si/vitalnost/i_...

Invictus ::

johan05 je izjavil:

Bo telo manj ko kalorij najprej črpalo iz mišic?

Ja, najprej gredo mišice, potem maščoba.

Zato moraš kljub hujšanju in športu normalno jesti.

Samo večina debelih ljudi je preveč in preslabo. Zato so debeli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smilee ::

Hujšanje je zlo preprosto in ne vem zakaj imajo ljudje tak problem pri tem, ko je pa recept ensotaven:
LCHF, če hočeš optimum pa ketogena dieta.

Vsaj na začetku bi v vsakem primeru priporočal ketogeno dieto, da naučiš telo optimalno izkoriščat maščobe in potem vidiš kaj ti bolj odgovarja
ampak, če boš delal prav, ne boš hotel it z diete dol in bo postala del tvojega vsakdana.

ufek ::

Smilee je izjavil:

Hujšanje je zlo preprosto in ne vem zakaj imajo ljudje tak problem pri tem, ko je pa recept ensotaven:
LCHF, če hočeš optimum pa ketogena dieta.

Vsaj na začetku bi v vsakem primeru priporočal ketogeno dieto, da naučiš telo optimalno izkoriščat maščobe in potem vidiš kaj ti bolj odgovarja
ampak, če boš delal prav, ne boš hotel it z diete dol in bo postala del tvojega vsakdana.

Za IIFYM pa še nisi slišal očitno? Vsakemu svoje. Drugače pa ni važno katero metodo izbereš, važen je SAMO IN IZKLJUČNO kalorični deficit in čisto nič drugega.

kozmy ::

Invictus je izjavil:

Pri vseh hujšanjih najprej vržejo kruh in testenine ven. Ni važno kakega ješ ;). Ti pa to še mažeš z nutelo :D. pač ne gre skupaj...

Začni si sam kuhat. Bo bolje kot vsaka menza...

Pri vsaki definicji, se samo zmanjša vnos oglj. hidratov toliko, da greš v kalorični deficit, ne pa da se jih popolnoma ukine. Polnozrnate stvari so dobre pri zdravi prehrani (vlaknine, nizki GI,...).

harvey ::

Hujšanje je zlo preprosto in ne vem zakaj imajo ljudje tak problem pri tem, ko je pa recept ensotaven:

Dr. T. Sentočnik se ne bi ravno strinjala s teboj, več v svetovalnem servisu. na temo zmanjševanje telesne teže.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

paraboŁa ::

Vse je odvisno tudi od tipa telesa, najbolje, da model ne sme jesti nič drugega, kot skuto in piščanca ves čas. Sam imam sixpacka in res ne pazim na prehrano, je pa res, da sem precej fizično aktiven. Delam za računalnikom in tako vsaj dobro tretjino dneva presedim na stolu. Če imam čas zajtrkujem, okoli 11h, 12h topla malica (pica, hamburgerji, tople malice v gostilnah - velike porcije), ko pridem domov običajno pojem še nekaj (pretežno OH), nato popoldan trening za moč/kardio (5x na teden), po treningu obvezno hrana, zvečer še kak prigrizek. Ne izogibam se junk foodu, ne sladkarijam, pazim le, da v telo vnesem čim več različnih hranil.

Ljudje se veliko preveč obremenjujejo s tem kaj bodo jedli, vse se naredi v kuhinji - s tem se ravno ne strinjam. Prav tako imam kar nekaj kolegov, ki so profesionalni športniki in s prehrano ne komplicirajo pol toliko, kot neki hobi fitnesserji. Trenirajte na hard, poizkusite se zmerno zdravo prehranjevati in to je recep za uspeh. Naj vam bo gonilo večja moč, ali pa kakšen zajeban element iz vadbe, ki zahteva veliko moči, ne pa da boste v ogledalu izgledali, kot vaš najljubši douchebag brez majice na youtube-u...vse to pride samo od sebe, če pridno trenirate.

Miki N ::

paraboŁa je izjavil:

Ne izogibam se junk foodu, ne sladkarijam, pazim le, da v telo vnesem čim več različnih hranil.


To je res a pozor - ta koncept deluje nekje do 30 (saj za moške - za ženske se sesuje verjetno še prej). Metabolizem se z leti upočasnuje in težko toliko povečaš vadbo, da bi kompenziral (moraš postati praktično pro). Jasno so razlike od posameznika do posameznika, ni potrebno povdarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

johan05 ::

paraboŁa je izjavil:

Vse je odvisno tudi od tipa telesa, najbolje, da model ne sme jesti nič drugega, kot skuto in piščanca ves čas.......


Koliko si star?

next3steps ::

l0g1t3ch je izjavil:

Evo me zanima koliko slab je moj jedilnik

Ko delam.
Zajtrk okoli 7ih:
99% časa nekaj od spodnjega. Največkrat v 2/3 primerov je nutela
Kruh z nutelo, kruh z maslom in marmelado, topli sendviči, banana&jabolko + študentfutr
Črtaj nutelo, marmelado, 1/2 količin sira v toplih sendvičih.
Spravi vnos kruha (glede na to, da nonstop ješ kruh) na eno tretjino.



Malica okoli 9ih:
kak kos sadja (jabolko, banana)

Malica/kosilo v službi okoli 12ih:
2x sendvič iz žemlje z semeni + salama
skini salamo in vso predelano meso

ali
malica v kaki od gostiln/menz kjer ponavadi vzamem kak manjši obrok oz. pojem predvsem meso + zelenjavo ali pa kaj vegeterjanskega. Izgogibam se omakam in raznim krompirjem
Enkrat na teden glodaj korenček namesto malice.
Domače kosilo/večerja okoli 17ih:
Enolončnice, testenine, piščanec& zelenjava, ... Majhne do zmerne porcije

Vsak drug dan skini večerjo.

Večerja okoli 19ih:
sveže korenje ali paprika, kako jabolko, malo oreščkov. Neka kombinacija tega.

Ko sem doma:
Je podobno, vendar da imam eno samo kosilo okoli 14ih za katerega pa pojem nekaj več. Pa potem popoldan vmes še kaj pojem tam okoli 16ih, spet kako sadje, zelenjavo, oreščke.


BMI = 24,3
Pijem samo vodo in zeleni čas (nesladkan). Redko kako pivo/radler.
V povprečju pojem eno 300g milko/gorenjko na teden. Druge sladkarijo bolj izjemo kdaj kak kos. Raznih čipsov in drugega kavč futra se izogibam.
7 toplejših mesec športam na kolesu, 4x ali 5x na teden po 1h, pozimi pa hoja in vaje kot so razne skletce, trebušnjaki, počepi, ...

Bam! Minus koliko tisoč kalorij na teden je to? Dovolj v glavnem.

kozmy ::

paraboŁa je izjavil:

Vse je odvisno tudi od tipa telesa, najbolje, da model ne sme jesti nič drugega, kot skuto in piščanca ves čas. Sam imam sixpacka in res ne pazim na prehrano, je pa res, da sem precej fizično aktiven. Delam za računalnikom in tako vsaj dobro tretjino dneva presedim na stolu. Če imam čas zajtrkujem, okoli 11h, 12h topla malica (pica, hamburgerji, tople malice v gostilnah - velike porcije), ko pridem domov običajno pojem še nekaj (pretežno OH), nato popoldan trening za moč/kardio (5x na teden), po treningu obvezno hrana, zvečer še kak prigrizek. Ne izogibam se junk foodu, ne sladkarijam, pazim le, da v telo vnesem čim več različnih hranil.

Ljudje se veliko preveč obremenjujejo s tem kaj bodo jedli, vse se naredi v kuhinji - s tem se ravno ne strinjam. Prav tako imam kar nekaj kolegov, ki so profesionalni športniki in s prehrano ne komplicirajo pol toliko, kot neki hobi fitnesserji. Trenirajte na hard, poizkusite se zmerno zdravo prehranjevati in to je recep za uspeh. Naj vam bo gonilo večja moč, ali pa kakšen zajeban element iz vadbe, ki zahteva veliko moči, ne pa da boste v ogledalu izgledali, kot vaš najljubši douchebag brez majice na youtube-u...vse to pride samo od sebe, če pridno trenirate.

Star pa si, če lahko vprašam?

l0g1t3ch ::

next3steps je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Evo me zanima koliko slab je moj jedilnik

Ko delam.
Zajtrk okoli 7ih:
99% časa nekaj od spodnjega. Največkrat v 2/3 primerov je nutela
Kruh z nutelo, kruh z maslom in marmelado, topli sendviči, banana&jabolko + študentfutr
Črtaj nutelo, marmelado, 1/2 količin sira v toplih sendvičih.
Spravi vnos kruha (glede na to, da nonstop ješ kruh) na eno tretjino.



Malica okoli 9ih:
kak kos sadja (jabolko, banana)

Malica/kosilo v službi okoli 12ih:
2x sendvič iz žemlje z semeni + salama
skini salamo in vso predelano meso

ali
malica v kaki od gostiln/menz kjer ponavadi vzamem kak manjši obrok oz. pojem predvsem meso + zelenjavo ali pa kaj vegeterjanskega. Izgogibam se omakam in raznim krompirjem
Enkrat na teden glodaj korenček namesto malice.
Domače kosilo/večerja okoli 17ih:
Enolončnice, testenine, piščanec& zelenjava, ... Majhne do zmerne porcije

Vsak drug dan skini večerjo.

Večerja okoli 19ih:
sveže korenje ali paprika, kako jabolko, malo oreščkov. Neka kombinacija tega.

Ko sem doma:
Je podobno, vendar da imam eno samo kosilo okoli 14ih za katerega pa pojem nekaj več. Pa potem popoldan vmes še kaj pojem tam okoli 16ih, spet kako sadje, zelenjavo, oreščke.


BMI = 24,3
Pijem samo vodo in zeleni čas (nesladkan). Redko kako pivo/radler.
V povprečju pojem eno 300g milko/gorenjko na teden. Druge sladkarijo bolj izjemo kdaj kak kos. Raznih čipsov in drugega kavč futra se izogibam.
7 toplejših mesec športam na kolesu, 4x ali 5x na teden po 1h, pozimi pa hoja in vaje kot so razne skletce, trebušnjaki, počepi, ...

Bam! Minus koliko tisoč kalorij na teden je to? Dovolj v glavnem.


Sej ne mislim postat okostnjak :)
A je tisti kruh zjutraj res tolk škodljiv ? Sej ga ne pojem pol hlebca ampak en kos od oka 100g. S tem da je iz polnozrnte moke + semena kar je boljše kot navaden bel kruh.

thramos ::

Miki N je izjavil:

To je res a pozor - ta koncept deluje nekje do 30 (saj za moške - za ženske se sesuje verjetno še prej). Metabolizem se z leti upočasnuje in težko toliko povečaš vadbo, da bi kompenziral (moraš postati praktično pro). Jasno so razlike od posameznika do posameznika, ni potrebno povdarjati.


Sploh ni res.

Upočasnjuje se počasi - par % na desetletje. In še večji del upočasnjevanja ne prinesejo nereverzibilni biološki procesi staranja, ampak spremembe življenskega sloga in posledično sestave telesa.

Zdrav, suh človek, ki se redno rekreira, (tako moški kot ženska) vsaj do 50 leta ne bo opazil bistvenih razlik. Če pa se po 30 recimo bistveno spremeni način življenja (full time služba, otroci in s tem konec športa in začetek pira pred TVjem), pa seveda bo.

l0g1t3ch je izjavil:


A je tisti kruh zjutraj res tolk škodljiv ? Sej ga ne pojem pol hlebca ampak en kos od oka 100g. S tem da je iz polnozrnte moke + semena kar je boljše kot navaden bel kruh.


Itak da ni. Za tvoje cilje sploh ne, pa tudi za 99 % obsedencev s hrano ne bo kos kruha na dan naredil nobene opazne spremembe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

johan05 ::

Kje kupim poceni suhe gobe? Včeraj sem iz njih naredil gobovo juho in zadeva je bila odlična.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221795 (17324) m0LN4r
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538578 (33861) energetik

Nelogično navajanje vsebnosti sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10430207 (27866) dzinks63
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751965 (45582) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615242 (13466) goldenratio

Več podobnih tem