» »

zaslužek z glasbo

zaslužek z glasbo

sift ::

mogoče kdo ve kaj naredit da sm legit z dohodki
trenutno 1k, bo pa 3k+, na mesec

nism zaposlen drugje

distributer izda mojo glasbo povsod online (itunes, google play itd.)
ne izda mi noben računa, dobim keš na račun distributerja in potem si dam na paypal (mam opcijo ček, tudi) in pol na trr.
pogodbe nimam z distributerjem.

kje bom jaz to zvedel najbolje? kašn računovodski forum mejbi? al ve kdo tukaj kaj?

shadeX ::

Pri 3k na mesec odpreš firmo in imaš vse legit pol.

Invictus ::

Normiran s.p. in basta.

Brez davkov žal ne bo šlo nikjer na svetu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sift ::

Invictus je izjavil:

Normiran s.p. in basta.

Brez davkov žal ne bo šlo nikjer na svetu ;).


seveda sej hočem plačat.

sicer ko gledaš kam gre dnar tle v slo. no, te pride volja za jih shekat lol

okej, normiran s.p. .. in nima to veze da nema računa, kako to zgleda z musko?

in kolko davka je to , 4% od zaslužka? to je res nič.

Invictus ::

Kako misliš, ni računa?

Če ti kaka tuja agencija plačuje za glasbo, pač za FURS narediš en fiktiven račun. Ki ga ne pošlješ agenciji.

FURS samo zanima, da se prilivi na tvoj TRR ujemajo z izdanimi računi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

sift ::

Invictus je izjavil:

Kako misliš, ni računa?

Če ti kaka tuja agencija plačuje za glasbo, pač za FURS narediš en fiktiven račun. Ki ga ne pošlješ agenciji.

FURS samo zanima, da se prilivi na tvoj TRR ujemajo z izdanimi računi.


sem pozabil omenit. nimam blagega pojma kako to gre,

aha fiktiven račun, ja seveda se bo vse ujemalo.

se pravi je to dosti bolj easy kot sm si predstavljal.

kdo pa ve kolko je davka s tem normiranim spjem in musko... ???

sm nekje zasledil 4% ampak nevem kolko je

LapD ::

Državi boš nakazoval 340 eur prispevkov na mesec in potem še 4% od vsakega izdanega računa.

Ker boš (predvidevam) prvič odprl s.p., dobiš nekaj popusta za prispevke in sicer boš prvo leto plačeval približno 235 eur na mesec, drugo leto 277 eur na mesec, naprej pa polno tarifo (340).

S.p. odpreš na točki VEM (na netu poišči najbližjo: http://evem.gov.si/info/tocke-vem/ ) kjer boš zastonj dobil vse potrebne informacije.
web&motion designer

sift ::

LapD je izjavil:

Državi boš nakazoval 340 eur prispevkov na mesec in potem še 4% od vsakega izdanega računa.

Ker boš (predvidevam) prvič odprl s.p., dobiš nekaj popusta za prispevke in sicer boš prvo leto plačeval približno 235 eur na mesec, drugo leto 277 eur na mesec, naprej pa polno tarifo (340).

S.p. odpreš na točki VEM (na netu poišči najbližjo: http://evem.gov.si/info/tocke-vem/ ) kjer boš zastonj dobil vse potrebne informacije.


eh to pa ni ravno malo. kaj hočejo 340€ hahahahha a so nori.

sam še vedno ni tok grozno, pr takih cifrah ti ni panike za ta njihov delež/prispevke

se pravi pri 3k dohodku, je to 120€ davka in 340€ prispekov (brez popusta). čistega maš 2540€ . not bad , še vedno mi je pa ta prispevek 'da fuq bi rad meli'?

ej thx

sam recimo pr 2k je to že kr neki. nevem no. mal preveč hočejo tega prispevka. zakaj tok?

še eno vprašanje. če si pa redno zaposlen, in je to pač dodatno, kakšne opcije so? so kej boljše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

GupeM ::

Ta prispevek je tvoje socialno, zdravstveno in invalidsko zavarovanje. Če misliš, da pokojnine in plače za zdravnike rastejo na drevesu, si se pač zmotil. Če si zaposlen (kar zaenkrat menda nisi), odpreš popoldanski s.p. in plačuješ dobrih 60€ na mesec + 4% od prihodkov. To pa zato, ker prispevke že plača tvoj delodajalec.

sift ::

GupeM je izjavil:

Ta prispevek je tvoje socialno, zdravstveno in invalidsko zavarovanje. Če misliš, da pokojnine in plače za zdravnike rastejo na drevesu, si se pač zmotil. Če si zaposlen (kar zaenkrat menda nisi), odpreš popoldanski s.p. in plačuješ dobrih 60€ na mesec + 4% od prihodkov. To pa zato, ker prispevke že plača tvoj delodajalec.


se bolj splača popoldanski I c

kajetan ::

pa kje ti služiš 1K na mesec z muzko - ti veš kako je to težko sploh v elektronski glasbi?

:D

Vice ::

sift je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ta prispevek je tvoje socialno, zdravstveno in invalidsko zavarovanje. Če misliš, da pokojnine in plače za zdravnike rastejo na drevesu, si se pač zmotil. Če si zaposlen (kar zaenkrat menda nisi), odpreš popoldanski s.p. in plačuješ dobrih 60€ na mesec + 4% od prihodkov. To pa zato, ker prispevke že plača tvoj delodajalec.


se bolj splača popoldanski I c


Za 6k€ ti povem kako legalno do denarja da ti država ne bo težila. Te zanima?

branc ::

Oh, do tell..

GupeM ::

sift je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ta prispevek je tvoje socialno, zdravstveno in invalidsko zavarovanje. Če misliš, da pokojnine in plače za zdravnike rastejo na drevesu, si se pač zmotil. Če si zaposlen (kar zaenkrat menda nisi), odpreš popoldanski s.p. in plačuješ dobrih 60€ na mesec + 4% od prihodkov. To pa zato, ker prispevke že plača tvoj delodajalec.


se bolj splača popoldanski I c

Kaj naj bi bilo popoldanski I c?

ales85 ::

@GupeM "I c" je po angleško "I see" :)

kodsiti1 ::

Eno vprašanje glede normiranega sp. pravite da iz 3k dobi ven priblizno 2,5kE. To dobi v žep ali je to dohodnina ki se še posebaj obračuna?

ales85 ::

To kar dobi ven je končni znesek. Pri normiranemu s.p. ne obstaja t.i. dohodnina ampak je le 20% davka na dobiček (prodaja - 80% vrednosti prodaje). Hkrati je potrebno razumeti, da zaradi tega ne moreš uveljavljati kakršnih koli olajšav za na primer vzdrževane družinske člane.

GupeM ::

@ales85: Če si redno zaposlen in imaš normiran popoldanski s.p., plačaš tiste 4% + prispevki, ostalo daš v žep. Plača, ki jo dobivaš od podjetja kjer si zaposlen pa ti gre v dohodnino. Predvidevam, da pri dohodnini od plače pa lahko uveljaljaš olajšave ali se motim?

Izmišljen primer z izmišljeno dohodnino in olajšavami.
Preko normiranega s.p. sem imel 10000€ prihodkov, od tega sem plačal približno 800€ prispevkov in 4% davka na dobiček. V žep sem pospravil 8800€ in to je to.
Poleg tega sem dobil še 12000€ neto plače, kjer je delodajalec plačeval prispevke in akontacijo dohodnine 3600€ v enem letu (izmišljeno). Ker imam dva vzdrževana družinska člana, lahko uveljavljam olajšavo in mi recimo vrnejo 1000€ (spet izmišljeno). To drži, ali niti tukaj ne morem uveljavljati olajšave?

Invictus ::

Lahko jo uveljavljaš. za plačo.

Normiran s.p. ne plačuje dohodnine, ampak se temu reče končni davek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Se mi je zdelo, vendar je ales85 nekoliko dvoumno zapisal (ali pa sem samo jaz dovumno razumel), potem pa nisem bil več popolnoma prepričan :D Hvala za odgovor.

ales85 ::

@GupeM, drži, kot je zapisal Invictus. Jaz sem ciljal na nekoga, ki ima le normirani s.p. in hkrati ni zaposlen.

Kurzweil ::

Glede legalnega poslovanja, so že kolegi zgoraj.

Mene pa glede pravno-formalnega in avtorskega področja malce firbec daje. Kot razumem iz 1. posta, ti z distributerjem nimaš pogodbe? Torej ti lahko slednji ne da nič, ker nimata pogodbe?! Maš ti to vse avtorsko zaščiteno?

kodsiti1 ::

ales85 je izjavil:

To kar dobi ven je končni znesek. Pri normiranemu s.p. ne obstaja t.i. dohodnina ampak je le 20% davka na dobiček (prodaja - 80% vrednosti prodaje). Hkrati je potrebno razumeti, da zaradi tega ne moreš uveljavljati kakršnih koli olajšav za na primer vzdrževane družinske člane.


Če je 20% davka, 3000€->2500 - stroški za zavarovanje in je to to?

Pa imaš lahko samo sp, ali bi moral biti tudi zaposlen (sprašujem ker verjetno v teh 20% ni všteto za pokojnino in nevem če imaš lahko sp ne ne vplačuješ v sklad za pokojnino...)?

ales85 ::

Stopnja 20% davka se uporabi za dobiček. Dobiček pa se izračuna 3000€ * 20% = 600€. Davek 20% od 600€ pa znaša 120€. Torej celotni strošek je 120€ + prispevki (zdravstvo, pokojnina, ...). Minimalni prispevki za prvo leto (če nisi že prej koristil ugodnosti) so okrog 230€. Če želiš, lahko plačuješ več in s tem računaš na predvidoma višjo pokojnino.

matijadmin ::

Invictus je izjavil:

Kako misliš, ni računa?

Če ti kaka tuja agencija plačuje za glasbo, pač za FURS narediš en fiktiven račun. Ki ga ne pošlješ agenciji.

FURS samo zanima, da se prilivi na tvoj TRR ujemajo z izdanimi računi.

V bistvu je to nezakonito. Najbolje, da racun poslje agenciji, kaj pa oni potem naredijo z njim, njihova stvar. Pa zneski se morajo ujemat.
Vrnite nam techno!

St235 ::

Fursu je popolnoma vseeno na kaksen nacin si ti dostavis (ce sploh) placniku racun. lahko mu ga posljes preko goloba pismonose ali narekujes v morsejevi abecedi. Njih zanima, da je racun izstavljen v skladu z zakonom in da se zneski racunov in prilivov ujemajo.

matijadmin ::

St235 je izjavil:

Fursu je popolnoma vseeno na kaksen nacin si ti dostavis (ce sploh) placniku racun. lahko mu ga posljes preko goloba pismonose ali narekujes v morsejevi abecedi. Njih zanima, da je racun izstavljen v skladu z zakonom in da se zneski racunov in prilivov ujemajo.


Seveda, lahko tudi po e-pošti. Da ga pa nikdar ne pošlje, oz. dostavi, je v prekršku on.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Vir?

Ker nikjer nisem zasledil kakrsnekoli obveznosti o tem, da bi moral na kakrsenkoli nacin zagotavljat evidenco o vrocanju racunov ali vsaj o posiljanju le teh. Tako da bi blo lepo da podpres svojo trditev z kaksnim virom, ker drugace je govorit o prekrskih najmanj zavajujoce. Vsa relavantna zakonodaja namrec govori o tem da mora bit racun izdan, nikjer pa nicesar o temu da mora bit vrocen ali da mora o tem obstajat kakrsnakoli evidenca.

Gotovinsko poslovanje in davcne blagajne so seveda druga zgodba.

Miha 333 ::

Ni ravno transparentno, da je nekdo na primer name izstavil račun, jaz pa sploh ne vem za njega.

Najbolj enostavno je, da jim za vsako prejeto plačilo pošlješ račun s komentarjem "pošiljamo vam račun za prejeta plačila...", oni pa se bodo že odločili, kaj bodo z njim naredili.

matijadmin ::

St235 je izjavil:

Vir?

Ker nikjer nisem zasledil kakrsnekoli obveznosti o tem, da bi moral na kakrsenkoli nacin zagotavljat evidenco o vrocanju racunov ali vsaj o posiljanju le teh. Tako da bi blo lepo da podpres svojo trditev z kaksnim virom, ker drugace je govorit o prekrskih najmanj zavajujoce. Vsa relavantna zakonodaja namrec govori o tem da mora bit racun izdan, nikjer pa nicesar o temu da mora bit vrocen ali da mora o tem obstajat kakrsnakoli evidenca.

Gotovinsko poslovanje in davcne blagajne so seveda druga zgodba.

Bralno razumevanje, to pa ne. Pošlje, sem napisal.
Vrnite nam techno!

St235 ::

Vidim da nakladas, ker sem jasno napisal vrocanje ali posljanje. Ampak ko prodajas meglo vsaka neumnost prav pride.

Ampak saj ni tezave bom drugace vprasal:

A lahko podas kaksen vir iz katerega bo razvidno, da obstaja obveza da je racun poslan in kaksne so sankcije? Kaksna zakonska zaveza obstaja, da mora podjetje ali samostojni podjetnik vodit evidenco in dokazila o tem, da je poslal racune?

Ker tudi tega, da mora poslat racun nikjer ne najdem, prav tako nikjer nicesar o tem da bi moral vodit evidenco poslanih racunov.

Pa da ne bomo delezni novega izogibanja odgovoru, ne govorimo o gotovinskem poslovanju.

matijadmin ::

Malo manj srboritosti v debati ne bi škodilo ...

Izdaja računa je obvezna. Če ga ne dostaviš, a si ga poknjižil, načeloma ni težav. Prav pa je, da pride do naslovnika. Ni predpisa, ki bi nalagal vodenje takih evidenc. Če ne, se nič ne zgodi, a le dokler ga naslovnik ne pogreša. Če bi se pa ta spomnil in se obrnil na tržno ali dacarje, da jim ga nisi izročil/dostavil, bi bil problem. A zdaj bo? Zato je najbolj higienično in zanesljivo onkraj varne strani predpisov, če jim ga po e-pošti dostaviš. Kaj potem z njim počnejo, ni tvoja stvar.
Vrnite nam techno!

St235 ::

Torej si ugotovil, da nakladas in da to da ne posljes racuna ni nikakrsen prekrsek? Namrec tocno to neumnost si v tej temi dvakrat napisal. No enkrat si napisal, da je preksek enkrat pa da je nezakonito, ker vem da se bos spet na vejice obesal.

In ne, niti trzni inspektorat in niti davcna se ne bo ukvarjala z konfliktom med dvema pravnima osebama, glede tega ali je bil racun poslan.

Furs zanima zelo enostavna logika:
Ali je bila storitev izvedena?
Ali je bila ustrezno fakturirana?
Ali so bili placani davki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

matijadmin ::

St235 je izjavil:

Torej si ugotovil, da nakladas in da to da ne posljes racuna ni nikakrsen prekrsek? Namrec tocno to neumnost si v tej temi dvakrat napisal. No enkrat si napisal, da je preksek enkrat pa da je nezakonito, ker vem da se bos spet na vejice obesal.

In ne, niti trzni inspektorat in niti davcna se ne bo ukvarjala z konfliktom med dvema pravnima osebama, glede tega ali je bil racun poslan.

Furs zanima zelo enostavna logika:
Ali je bila storitev izvedena?
Ali je bila ustrezno fakturirana?
Ali so bili placani davki?

Okej, poskusi nekomu po placilu predracuna ne dostaviti racuna in naj te prijavi tržni. Pa vztrajaj pri svojem. Good luck!
Vrnite nam techno!

c3p0 ::

Bo rekel, da ga je poslal in ga je pošta založila. Kdo pa še račune priporočeno pošilja? Če račun sploh ne obstaja, pa je problem mnogo hujši.

matijadmin ::

c3p0 je izjavil:

Bo rekel, da ga je poslal in ga je pošta založila. Kdo pa še račune priporočeno pošilja? Če račun sploh ne obstaja, pa je problem mnogo hujši.

V tem primeru ne bi bilo problema. Ampak Lakotnik pravi, da ne bodo posegali v spor, kar poemni, da en ne zeli dostaviti. In v tem primeru bi bil problem.
Vrnite nam techno!

Matevz96 ::

matijadmin je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Bo rekel, da ga je poslal in ga je pošta založila. Kdo pa še račune priporočeno pošilja? Če račun sploh ne obstaja, pa je problem mnogo hujši.

V tem primeru ne bi bilo problema. Ampak Lakotnik pravi, da ne bodo posegali v spor, kar poemni, da en ne zeli dostaviti. In v tem primeru bi bil problem.


Kako se ta dva primera razlikujeta? On je vsak račun poslal po pošti ampak so se vsi nekje izgubili, konec.
#hooldthedoor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440173 (15048) Recordman
»

S.P. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577805 (5645) Kleemen
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016976 (14660) čuhalev
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619345 (16882) wind

Več podobnih tem