» »

Tajna sodišča za strice teroriste

Tajna sodišča za strice teroriste

Sid Izprijeni ::

Novica:

Wolfowitz dobil pooblastila za tajna vojaška sodišča

25. 6. (STA) - Ameriška televizija CNN je včeraj poročala, da je obrambni minister Donald Rumsfeld svojega namestnika Paula Wolfowitza pooblastil za imenovanje članov skrivnih vojaških sodišč, ki bodo sodila domnevnim teroristom. Predsednik George Bush je novembra 2001 podpisal ukaz o ustanovitvi skrivnih vojaških sodišč, pred katerimi se bodo znašli le tuji državljani, ki bodo imeli precej manj pravic kot na navadnih civilnih ali vojaških sodiščih.

Na sojenju ne bo porote, prav tako tudi ne pravice do soočenja z obremenilnimi pričami in nepristranske revizije postopka. Kazen je lahko tudi smrtna.

Predsednik Bush mora sicer najprej še odobriti pravila glede tega, kdo lahko pride pred takšno sodišče, in o tem obvestiti Pentagon. Potem ko bodo vojaški tožilci to dobili, bodo lahko sestavili obtožnice proti posameznikom, kar bo nato pregledal Wolfowitz in dal zeleno ali rdečo luč za začetek sojenja. Wolfowitz bo prav tako pristojen za imenovanje članov vojaškega sodišča, zadnjo besedo pri vsej zadevi pa ohranja predsednik Bush.


Šur. Zdaj gre pa zgleda zares. Svinjarija na kubik ampak kdo jim kaj more.

Me zanima, kaj je namen teh sodišč? Zakaj so tajna? Da so bolj zloglasna in bojo delovala bolj preventivno?

Po mojem je tole še enkorak k Orwellu. Huda jeba nastane, ko se na takem sodišču znajde nasprotnik, ki sicer ni kaj dosti kriv, je pa trn v peti in ga mirno likvidirajo oz. utišajo, ne da bi imel kaj šans. Skratka možnost totalnih zlorab! Kot pri stricu Stalinu...

Pa še si upajo tile zmešani Ameri guslati o stanju človekovih pravic po svetu, pa še pred lastnim pragom ne znajo spucat!

Grrrrr!

;((
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

madmitch ::

Tole bolj spominja na povojna režirana sojenja v imenu ljudstva. Če so naši znali soditi pošteno >:D, ni vrag, da bodo od boga poslani ameri še bolj pravični.

Naši so vsaj publiko notr zbobnal.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Barakuda1 ::

:( :(

A še res ni jasno, da smo že kar globoko zakoračili v novo dobo Glabalnega korporacijskega fašizma.

Osebno se bojim, da je samo še vprašanje časa kako dolgo bomo še lahko (tudi pri nas) sploh še pisali o takšnih in podobnih temah.

Prihodnost mladih rodov ni videti ravno svetla, žal:(

p.s.

za lažje razumevanje trenutnega stanja velja prebrati tudi uspešnico Michaela Moora, "NEUMNI BELI MOŽJE"

Knjiga je že izšla tudi v slovenskem prevodu.

bf4ed ::

Skrivna sodišča pa kaj še, te boljše da jih takoj počijo na zid pa špura, kak delajo kitajci. >:D

Saj američani so itak čudni, vse naj bi bilo po njihovo ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

MadMicka ::

Ne verjamem, da se bo kdaj kaj takega zgodilo (ustanovitev tajnih sodišč). Je pa že zadosti strašljivo, da se o tem sploh govori.

To je nekaj podobnega kot v stari dobri Yugi :) Imeli so tajne uradne liste, in potem človek, ki sploh ni vedel, da je storil kaj narobe, jo je dobil po buči :D

Jose ::

Amerićani imajo v himni "Land of a free" ali nekaj podobnega. Danes je skrajni čas, da spremenijo besedilo himne.

Pred časom sem kolegici iz Amerike pisal pismo in označil Busha kot predsednika Američanov. Dobil sem popopran odgovor, v smislu, da Bush že ni njen predsednik. Ta mail je bil zadnji v najini vsakodnevni korespondenci. Zanimivo je, da si deliva mnenje o Bushu.

Keyser Soze ::

Čistke v slogu "najboljših" režimov našega časa.

Kaj bi človek več komentiral če je popolnoma jasno na kakšnih principih temeljijo zda.

||_^_|| ::

Obenem pa hočejo imuniteto pred ICCjem. Hehe. To je vse skupi že smešno.

Tarzan ::

Ne, vse prej kot smešno se mi to zdi.
Pomojem Bush čekira, kolko si lahko dovoli preden se mu bo Evropa in ostali svet uprl. Wolfovića bi blo pa itak treba zapret:\ .

Thomas ::

Neumnost. Mr. W. ima zelo prav v svojih pogledih.

Ti se motiš Tarzan. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Ne rečem, da se ne motim.

Prosim, Thomas, povej mi, kaj si ti o tem misliš, oziroma zakaj misliš, da bi tako sodišče bilo dobro (boljše celo od mednarodnega sodišča).

Mr. W je navaden fašist.

Jure

Thomas ::

Vsako sodišče temelji na suverenosti neke države, ki ga po potrebi podpre tudi z vojsko.

Mednarodno sodišče je pa v luftu, če ga ne sponzorira neka država s svojo oboroženo silo.

Če ga sponzorirajo vojaško tretjerazredne države - spet ni vredno nič. Sploh če ga države s 95% vojaških kapacitet zavračajo. Rusija, Kitajska in ZDA.

:)

Da pa ne bi bili teroristi "at large" - je super, če jih pomašina (najmočnejša) velesila.

Pozabite na pravne Euro utopije, ki so le krinka za medsebojne in za kupčije z Arabci ali s komerkoli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Jaz že lep čas ne kupujem ameriških proizvodov. Po možnosti kupim made in Slo, sicer pa made in EU.

Treba se je zavedat, da živimo v EU, in da če bo njej dobro šlo, bo šlo dobro tudi nam. Temelj je gospodarstvo. Potrebujemo pa tudi močno vojsko. Nikakor ne zaradi grožnje iz arabskega sveta, temveč zaradi grožnje iz ZDA.

Pa ne, da bi sedaj menil, da se bodo Američani izkrcali v EU. Gre se pač zato, da le z močno vojsko bo EU lažje uveljavila svojo politiko. In le z močno vojsko bomo lahko preprečili ZDA, da ne bo izvajala raznorazne okupacije po državah tretjega sveta. Pa sploh ne, da bi to delali zaradi tretjega sveta, temveč zaradi sebe. Če bo Amerika imela vse v svojih rokah, bo tudi EU postala tretjerazredna država. Tega pa nočemo, mar ne?

sketch ::

Ojej, pa bomo spet tam - trdoglavi (oz. mem-posesivni) thomas proti ostalemu svetu.

Temeljni oksimoron se zdi meni tole:

1. V Irak gremo zato, ker so tam kršene človekove pravice. Mi pa podpiramo človekove parvice po vsem svetu. (V Irak so sicer šli iskat WMD; v Sudanu se prav tako kršijo ČP, pa se ne reagira - a to je že drugi oksimoron).

2. Ustanovili bomo tajna sodišča za sojenje teroristom, na katerih le-ti ne bodo imeli človekovih pravic (ie, zavestno jih bomo kršili), katere priznavamo vsem ostalim pribežnikom in zločincem v državi (miranda itd.).

Tu ne vidim veliko sivega območja.

Če hočeš bit svetovni policaj in absolutni "white champion", ne moreš podpirati inkvizicije.
Adapt and overcome.

Tarzan ::

Guantanamo Bay bodo ne samo legalizirali, ampak celo omogočili take "kampe" tudi drugod, celo na ozemlju ZDA.
Po mojem mnenju rabi EU NUJNO svojo lastno vojsko, ker NATO mogoče ne bo vzdržal več dolgo.

Torej Thomas ZDA mednarodnega sodišča ne priznavajo, misliš pa, da bo Bush ali Volković vprašal koga, če podpira tajna sodišča? Zakej se v Iraku tega niso prej spomnili? Zato, ker trenutno najbolj "talibanski" režim vlada USA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Severna Koreja in izstrelitve raket (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25518287 (14341) jype
»

Guantanamo Bay' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20412275 (9488) OwcA
»

imuniteta ameriških vojakov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1537418 (5753) Thomas

Ameriški interesi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
604242 (3559) Thomas
»

Miloševič aretiran

Oddelek: Loža
482086 (1662) poweroff

Več podobnih tem