» »

imuniteta ameriških vojakov?

imuniteta ameriških vojakov?

«
1
2 3 4

||_^_|| ::

Romunija je sporazum podpisala. Švica ga ni. Pravtako ne ZRJ. V Sloveniji smo tut dobil ponudbo.
Jst sm odločno proti temu. Pa vi?

perci ::

Proti - raj se preselim, kot da to dopustimo

||_^_|| ::

Zavrnile so ga tut Kanada & Norveška.

Thomas ::

Kar zavrne naj ga, kdor ne bo nikoli rabil njihove vojaške pomoči. >:D


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Zakaj bi ze bilo za pomoc nujno, da imajo vojaki imuniteto? Do zdej so se zavezniki tud brez tega kr znajdli. In zakaj bi sploh rabili pomoc??!!
A zdej nej bi pa kr delali kar bi teli pa se nc jim ne bi mogli? Ob tem, da je na Japonskem bilo kar nekaj posiljenih punc by Ameriska vojska. Zgleda da majo fetis za azijke.
Hvala lepa. Odlocno proti.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

TESKAn ::

Se pravi, Thomas, da bi bilo tebi prov, če bi en ZDA pilot pobil zaradi malomarnosti in neupoštevanja predpisov 20 Slovencev, potem bi ga pa na 'sojenju' v ZDA skoraj nič ne kaznovali?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Alec999 ::

Se pridruzujem unim k so proti podpisu.... mislm halo:\

lp,
Alec999

perci ::

Teskan: ne, da ga skoraj nič ne bi kaznovali - sploh mu ne bi mogli soditi.

TheJack ::

Odločno proti. Mislim, da je čas, da zunanjemu ministrstvu pošljemo kako peticijo. Že tako me je kot Slovenca zaradi potez naše zunanje politike velikokrat sram (se kdo še spomni umika slovenskega podpisa z deklaracije o neširjenju jedrskega orožja?), ampak če pa zmešani Rupel tole podpiše, se bom pa v zemljo ugreznil od sramu.
Bottom line, čisto po demokratično: menim, da je (velika) večina Slovencev proti takemu sporazumu z ZDA (pa naj bo referendum zaradi mene), zato ga ne bi smeli sprejeti.

perci ::

Jst ti takoj podpišem to peticijo, ker drugače se moram preslt na Norveško :D .

OldSkul ::

Jaz sem tud odločno proti!

tejo ::

Proti, sicer pa težko verjamem da bodo tole podpisali, k zdej samo EU v rit lezejo, da bomo čimprej noter pršli.

madviper ::

˝Što se politike tiče ja se je javno odričem, jer sam previše sretan da bih pišu uv vetar!˝:D
Ampak ko pa pride kaj takega ven pa res pomislim da bi blo fajn se kam na Norveško preselit, ker tu pri nas je treba vlado zamenjat, kar je pa predrago>:D.
Torej ...
... Norveška PRIHAJAMO 8-) !!!
I'd like to do something crazy!

madonch ::

Odločno sem proti. Pa kaj sploh mislijo, da so? Če ne delajo nič takega, za kar bi jim lahko sodili, se itak nimajo česa bat, drugače pa jih je treba kaznovat kot vojne zločince isto, kot kakega afganistanca, srba, iračana ali kogarkoli drugega.

Recimo, da jim to uspe. Ali bi potem oni isto podpisali za Slovensko vojsko? Zanima me kakšne argumente bi imeli proti? Da so naši vojaki bolj zlobni kot ameriški?
Tista država, ki to podpiše, si ne zasluži, da obstaja.

Thomas ::

Diplomati vseh držav imajo ta status že.

Italijanski in angleški veleposlanik, naprimer.

Proti slovenskemu sodstvu - se razume.

Zdaj, ko bi imeli pa tak status tudi ameriški vojaki proti nekemu neslovenskemu sodišču, je pa vik in krik.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

proti, proti in še 1x proti. Zakaj le bi potrebovali imuniteto. Sej je ja njihova tehnologija tako huda da ne pobijajo nedolžnih, vojaki pa so tudi tako strenirani da ne delajo napak.

btw. Thomas kaj maš ti s to ameriko. Mislim, ko berem tvoje poste se mi zdi kot da si največ USA patriot in včasih še sam veliki Bush nima takšnih :)

Thomas ::

Ja hehe .. dobra sem podlaga tujčevi peti - bi rekli včasih.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madonch ::

Če pride neka država ven s tako idejo o imuniteti, pomeni, da ima ZELO, ZELO, podle namene.

Jaz pa hočem eno pištolo, odstranitev blazinic na prstih, plastično operacijo obraza, ter en hiter avto. Saj ne da nameravam kaj oropat, neee. Samo tako za foro.

Highlag ::

Odločno proti!

Če nimajo nikogar nad sabo lahko počnejo kar hočejo. In nihče jim nič ne more!

TESKAn ::

Je pa lih ena mala mičkena razlika med diplomatom in vojsko, se mi zdi...in kot je že bilo napisano - če za vse druge vojske sveta velja, da odgovarjajo sodišču, če naredijo zločin - zakaj naj bi bile ZDA izjema?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Jah simpl. Pravijo, da če hočemo, da njihovi vojaki umirajo pri nas, morajo zanje veljati njihovi in nikogar drugi zakoni.

Pa dobijmo Libijce sem! Oni so/bodo pristopili k mednarodnemu sodišču.

Saj nas nihče nič ne sili. Samo pogoje majo take za svoje sodelovanje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Jaz nočem, da oni umirajo zame.

McNato ::

Če Americačni nebi umirali za nas (in Evropejce) bi Hitler dobil 2. sv. vojno.

Po drugi strani pa se mi zdijo Bushove metode čedalje bolj komunistične, torej bi moral biti nostalgikom po komunizmu predsednik, kakršnega si lahko samo želijo.

Lp
J.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Thomas ::

Oni pravijo če hočeš - ti praviš nočem - njih k nam potem ne bo.

Če je slovenska vlada/parlament istega mnenja - seveda.

Bomo tukaj v primeru gužve potem raje imeli Italijane, Maročane in Madžare, ki so mednarodnemu sodišču obljubili izročiti svoje bad guys.

Pametna, modra odločitev - ni kaj.

:D >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Jah ko je Hitler se postaval okoli so se Americani rahlo zbali, da ce premaga vso Evropo, potem mu ne brani dosti do Amerike. Niso oni umirali samo zato, ker so "tako plemenit" narod.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

perci ::

Če Americačni nebi umirali za nas (in Evropejce) bi Hitler dobil 2. sv. vojno.

Hmmm. Kot bi rekel Horac:"Adhuc sub iudice lis est:"
Poleg tega ne moreš tega primerjat. Američani se niso borili samo za nas, ampak predvsem zase. Lahko zdej gremo v debate al so imel interes v Evropi ali ne, ampak jst v to ne dvomim. So po mojem Američani ravno tako oportunisti kot vsi drugi.

Bomo tukaj v primeru gužve potem raje imeli Italijane, Maročane in Madžare, ki so mednarodnemu sodišču obljubili izročiti svoje bad guys.


Dej, Thomas ne provociraj. Sej oba veva, da Italijani niso sposobni obrant niti svojga vrta, kaj šele drugih. Če pa misliš, da nas cela evropa ni zmožna obrant napadov, se pa motiš. Mam pa raj v Slo enga italijana, ki mu lahko sodimo kot pa američana, ki mu ne mormo.

MadMicka ::

Sej ma Thomas res prov. Njihovi vojaki morajo imet imuniteto, če hočemo, da bo Slovenija bolj varna.

Prav tako morajo imeti Ameriški turisti imuniteto, če hočemo, da bodo prinašali dolarje v našo domovino.

Thomas ::

Sej tudi zdaj ne bodo "umirali nesebično", če bo spet treba.

Saj Slovenci tudi ne bomo. Nihče ne bo.

Nihče nikoli ni.

Ampak zdaj bomo raje šli v boj skupaj s Španci, Grki, Italijani, Rusi in Vietnamci - kot z Američani, vidim.

Pametno ... pametno ... :D

Upsi! Z Rusi ne, oni hočejo isti status kot Američani. >:D

p.s.

Pa je njim (ZDA) TREBA postavljat take ostre pogoje?

Najbrž ne. Najbrž bi bili lahko bolj milostni. Pa so zgleda ocenili, da jim ni treba.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Dej, Thomas ne provociraj. Sej oba veva, da Italijani niso sposobni obrant niti svojga vrta, kaj šele drugih. Če pa misliš, da nas cela evropa ni zmožna obrant napadov, se pa motiš.

Evropa se je zmožna braniti kot 10 Italij. >:D

Nas pa kot 2 Italiji.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

raZorX ::

Prekleti Amerikanci,... kako se upajo sploh kaj takega predlagati v suverenih državah.
Ti pa res mislijo da so bog na zemlji.

Se majo za nekega svetovnega super policaja in vsiljujejo svoje (večinoma zgrešene) vrednote vsem narodom po svetu. Tisti ki se jim pa odločno postavijo po robu, jih pa tako zmanipulirajo da vedno izbruhne vojna v tisti državi, nato se pa pokažejo kot njihovi sveti odrešitelji.

Grem stavit, da če nebi bilo te Črne vlade v ameriki (Bush in njegovi so samo marionete), bi bilo na svetu veliko lepše za živeti.

Njihova industrija sloni na nesreči drugih in na vojni,... le komu bi pa potem ponujali svoje usluge in produkte, ki jih tako ali tako nihče ne potrebuje.
To je tako kot tista zgodba,... da njihovi znanstveniki pridno genetsko manipulirajo razneviruse v takšno obliko, ki jim bo dolga leta služila s tem ko bodo zanj proizvajali zdravila in jih v Bilionskih vsotah prodajali po svetu. To je samo en primer. Nihova vojska je pa globalni problem.

Če se kdo strinja s tem kar sem tle napisal, prosim dopišite še kaj. Ali pa celo odprite forum ZDA Pljuvalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raZorX ()

Odin ::

Proti

Thomas kaj pa Nemčij, Francija, VB, Kitajska, Japonska... Niso ravno slabe glede vojske. Proti Ameriki so res, ampak če se pa vse združijo, pa bi bilo gusto.

Kaj pa če bi zdaj še Slovenija začela takšen svetoven pohod za imuniteto slovencev:D . Z Zda in Rusi bi se takoj zmenili:D

Jaz sem drugače bolj za skupno evropsko vojsko.
Pa zgleda, da Francija inVB nista:'(

Thomas ::

VB bo branila Evropo na Rokavskem prelivu. Še svoj otok Mann bo odstopila iz taktičnih razlogov, kaj šele Slovenijo.

Francozi bodo za našo obrambo pooblastili Srbe in Italijane, sami pa si bodo skušali dogovoriti na obe strani.

Ej - tako se je godilo v WW2!


Ostali - razen Nemcev in mogoče Fincev so pa totalno nesposobni za moderno vojno.

No, tudi Nemci bodo za Slovenijo morda delegirali kar Avstrijce ali Hrvate.

Ljudje božji - v večini nimate pojma o politiki. Saj tako zgleda.

No ja - ali pa jest ne.

Presodimo ...

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Da bi bli ameriški vojaki varni pred vsakim sodiščem razen ameriškim? to je enostavno narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Binji ::


Pa je njim (ZDA) TREBA postavljat take ostre pogoje?

Najbrž ne. Najbrž bi bili lahko bolj milostni. Pa so zgleda ocenili, da jim ni treba.



Milostni?? Pa kaj smo tlacani, ki morajo svoje "gospodarje" prositi za milost. Nimamo gospodarja, ce se niste opazli.

In, Thomas, tudi Rusom ne bi dali take imunitete, ceprav je to v nasprotju s tvojim misljenjem, da je vsak, ki ne ljubi Amerike, komunist.
Zakaj so dali tudi oni tak predlog. Mislis, da so tako neumni, da bodo pustili, da bo ena velesila imela imuniteto, oni pa ne?? Ce jim jo bodo dali, potem menda najbolje, da jo damo se ameriskim turistom, pa naj pokoljejo celo Slovenijo, sej jim ne bomo mogli NIC!
Pravis, da saj tega ne bi storili?? Zakaj jo potem sploh potrebujejo?? Ce bi bila tukaj vojna, bi bil vecji problem, kako sploh priti ziv na sojenje, kot pa kdo sodi.
Pa se nekaj...kdaj so nazadnji sodili kaksnemu npr. Britancu ali Americanu za vojaske zlocine v 2. sv. vojni na tujem ozemlju??

LOL, Thomas, LOL!!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Narobe je morda že to, da so imuni diplomati.

Pogoj za to, da pridejo sem je, da jim imuniteto priznamo.

Če bi bil jest ameriški predsednik - bi verjetno za svoje vojake zahteval isto. Če bi bil pa slovenski premier - bi pa vedel da ne morem.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Odin ::

Torej če bi bil svet proti ZDA, misliš, da bi zmgala ZDA? Nebi rekel. Prepričan sem, da ne bi bilo tako.

Zakaj pa bi za nas skrbeli Hrvati, Srbi, Avstrijci? Še za sebe bolj težko poskrbijo.

Sploh Nemci bi lahko bili neugodni- remember the history.
Francozi in Rusi pa imajo tudi dobro razvito jedersko orožje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

Binji ::

Zakaj bi se pa sploh udarili med sabo?? Pustite zdaj to. Diplomati itak da majo imuniteto, jim vsaj ne morejo "soditi" za zlocine, ki jih je morda storila njihova drzava. Ampak imuniteta vojakov???? Ne hvala!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Odin ::

V bistvu pa američane razumem. Hočejo pač najboljše za svoje. Če imajo možnost, zakaj ne bi izkoristili.

Thomas ::

Hja ... turistom imunitete zaenkrat jest ne bi ponujal. :D

Bi se raje vprašal, kako je prišlo do take premoči ZDA in se zamislil nad "Evropsko potjo v socializem". :))

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leonius ::

Sicer sem proti Bushevemu predlogu, kar je popolnoma normalno. Ne morem se strinjati s predlogom, ki moji strani ne prinese ugodnosti.
Ce pa bi sam (oz.moja drzava) imel taksen politicni vpliv in vojasko premoc kot ZDA, pa drugega nebi preostalo. Vsak se bori za lastne interese. Majhni za majhne, veliki za velike.

Logika. Tako v matematiki kakor v vsem ostalem.

Biti a priori proti Ameriki pa nima smisla. Remember? Bogati stric iz Amerike vedno prinese $$$( vcasih je cokolade in banane...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leonius ()

Thomas ::

Če pa ocenjujemo, da vojne nevarnosti ni nobene ne pri nas in ne v soseščini - potem le izprašimo temilem Jenkijem rit - in ne podpišimo!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

THOMAS:
1. sem ze povedal, da ce kdo ni zaljubljen v
Ameriko, to ne pomeni, da je komunist!

2. tudi provociranje v tem tvojem zadnjem postu ne bo pomagalo, ker nekaj takega sploh ni dopustno podpisati, pa ce se se tako repencis okoli tega
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Po moje je kar nekaj komunistov zaljubljenih v Ameriko. Veliko bolj, kot naprimer jest.

Meni je itak jasno, da zadnji spopad se utegne odviti na liniji Singularitanci - US government.

Da bi se pa zdaj bratil s sovražniki mojega potencialnega sovražnika - sej nisem nenačelen no! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Potem naj dobi še imuniteto Miloševič.
V končni fazi je le branil interese lastne države.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kaboom ::

Thomas kaj maš mogoče ameriško zastavo nad posteljo? ali si kdaj videl ameriško obarvan bikini in v njej ameriško kurbico "sucky sucky $10" - tu maš eno tako bedasto pripombo nazaj kot jo daješ v svojem predzadnjem postu... če ti ni dovolj bedasta mi daj čas, ker bi se mogo prav potrudit da bi bluzo take bedarije kot ti (evo vidiš še ena)...

v glavnem ne samo da ocenjujemo ampak tudi ni vojne nevarnosti v soseščini... s hrvati se nemo spustli v vojno zaradi rib, z avstrijo ne zaradi NEK, z madžarsko zaradi plastike ali z italijo zaradi dvojezičnosti... torej res nismo v nekem vojnem stanju ali pripravljenosti in torej ne rabimo nobene vojaške pomoči in ne rabimo nobenih ameriških vojakov z diplomacijo ker v tem primeru pa rečem še samo fuj in fej...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Thomas ::

> tudi ni vojne nevarnosti v soseščini... s hrvati se nemo spustli v vojno zaradi rib, z avstrijo ne zaradi NEK, z madžarsko zaradi plastike ali z italijo zaradi dvojezičnosti... torej res nismo v nekem vojnem stanju ali pripravljenosti in torej ne rabimo nobene vojaške pomoči in ne rabimo nobenih ameriških vojakov z diplomacijo ker v tem primeru pa rečem še samo fuj in fej...

Ja pol je pa vse v redu! Pol se pa ni kej sekirat! Ne popiši nič!

>:D :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Sej ne bomo:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jeb ::

Tisti, ki se ne spoznamo na politiko, smo vseeno nekako uspeli dognati, da
Amerikanci ne posiljajo vojske tja, kjer bi bilo res potrebno zascititi clovekove pravice in demokracijo, ampak posiljajo vojake tja, kjer bodo branili interese ameriskega velekapitala. Da pa bi ob tem dali njihovim vojakom se imuniteto, je razumljivo vprasljiva poteza.
Tega se SEVEDA zaveda tudi Thomas.
Da je ameriska zunanja politika (pa tudi notranja) ZELO moralno vprasljiva, tudi ve vecina folka. Seveda, tisti, ki se na politiko ne spoznamo.
Ker pa nas je Thomas (spet) zasul z vele-argumenti (tisti o imuniteti diplomatov je enkraten, lustno sem se nasmejal!), nam ne ostane drugega, kot da privolimo v ameriske zahteve in ze smo reseni!
Sicer je res zelo malo verjetno, a vendarle: a kdo tukaj verjame, da bi nam Ameri prisli pomagat, ce nam Italija okupira obmejni pas? Ali pa ce Hrvati udarijo cez mejo? Jest iskreno dvomim.

Mercier ::

jeb

Sicer je res zelo malo verjetno, a vendarle: a kdo tukaj verjame, da bi nam Ameri prisli pomagat, ce nam Italija okupira obmejni pas? Ali pa ce Hrvati udarijo cez mejo? Jest iskreno dvomim.
Kaj pa vem? Mi bi mogoče dali kak azil na brzino? :D

Maximus ::

Thomas pol mi pa prosim zelo dobro argumentiraj zakaj naj SLO in druge države podpišejo imuniteto v prid ameriških državljanov na svojem ozemlju, ter ne izročitev mednarodnemu sodišču za vojne zločine, ...?

Še nekaj, a s tem Bush ne priznava mednarodnega sodišča za zločine, ... in pravi, da so ameriška sodišča še najbolj nepristranska.

Aja, pa še neki, torej če podpišemo sporazum, pomenil, da nas bo amerika branila pred vsakim vojaškim napadom, tuje države oz. tudi puča, če pa ne podpišemo, pol pa nas ne bo??? Kaj bi se zgodilo, če bi podpisali, pol pa bi nas nekdo od sosed napadu in bi se amerika spomnla, da bi si razdelila slovenijo z agresoroko in izvede etnično čiščenje, kdo jim bo potem sodu, Ameriška Sodišča????????????

Če je kako vprašanje nejasno mi prosim lepo povej pa bom še enkrat napisu!

LP!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Anketa: Ali naj Bush pride v Slovenijo in nagovori Slovence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
694565 (3878) BigWhale
»

Guantanamo Bay' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20412325 (9538) OwcA
»

Tajna sodišča za strice teroriste

Oddelek: Loža
141889 (1525) Tarzan
»

ICC

Oddelek: Loža
201425 (1151) Zheegec
»

Miloševič aretiran

Oddelek: Loža
482093 (1669) poweroff

Več podobnih tem