» »

imuniteta ameriških vojakov?

imuniteta ameriških vojakov?

1 2 3
4
»

Brane2 ::


Ampak tale Kyotski sporazum je naravnan proti ceodva. Skoraj v celoti. Pa še proti nekaterim neškodljivim plinom kot je metan.



ne spremljam teh zadev pozorno, zato me zanima:

A ni bla neka frka okrog metana ? Mislim, kao segrevanje zemlje lahko sproži pozitivno povratno zvezo- sproščanje ogromnih količin metana iz metanovega hidrata, ki je na dnu oceanov.
To bi pa baje naredilo sranje v ozonski plasti , pa tudi povzročilo efekt tople grede.
Saj pravim, tako sem slišal. Kaj je narobe s to teorijo ?

Pa tudi, mislu sem, da se temperaturno povprečje alarmantno dviga, nisem vedu da je blo samo 800 let nazaj že višje...

Thomas ::

Tkole nekako je šlo:



Imamo maximume dosti višje od današnjih tudi 6000 let nazaj:



Da je bilo pa do 65 milijonov let nazaj tako toplo, da sploh ni bilo ledu na Antarktiki - pač pa so tam živele "krokodilske" dvoživke, žuželke, dinozavri ... to pa sploh.

Tudi ni bilo ledu na Antarktiki nekaj milijonov let nazaj.

Zato je tisto z "runaway green house effect" - pozitivno povratno zanko - čisto pretiravanje.

Do tega bo/bi prišlo, ko se Sonce ogreje za nekaj odstotkov.

Vse emisije ceodva, ki so plod naše civilizacije, so pa malenkost za en dober vulkan.

Zdej smo v medledeni dobi - in brez človeka bi nastopila nova ledena doba v nekaj tisoč letih. Oziroma je že začela nastopati kakih 3000 let nazaj. Z vmesnimi nihanji gor in dol.

Če nam je do takrat za kakšno stopinjo bolj toplo ali mraz - pa ni tako pomembno. Tudi če je morje meter višje ali nižje. Sama histerija, po mojem.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madonch ::

Thomas, jaz verjamem, da je to kar pišeš res, ampak ne razumem, zakaj to potem ni tako jasno tudi raznim vrhunskim strokovnjakom, ki pri projektu sodelujejo in ki se s tem ukvarjajo že celo življenje, če so pa stvari tako enostavne.
Jaz neke svoje teorije ne bom podajal, ker nisem strokovnjak na tem področju, ponavadi pa zaupam stroki in če so oni po obsežnih študijah prišli do zaključka, da našemu planetu preti nevarnost z emisijami co2 in ostalih plinov, bom raje verjel njim kot tebi.
Saj mogoče imaš prav ti, ampak verjetnost je večja, da imajo oni.

Thomas ::

Tole se grem tule naprej.

Tukaj sem pokazal samo politični kontekst - histerijo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Anketa: Ali naj Bush pride v Slovenijo in nagovori Slovence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
694576 (3889) BigWhale
»

Guantanamo Bay' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20412343 (9556) OwcA
»

Tajna sodišča za strice teroriste

Oddelek: Loža
141893 (1529) Tarzan
»

ICC

Oddelek: Loža
201428 (1154) Zheegec
»

Miloševič aretiran

Oddelek: Loža
482101 (1677) poweroff

Več podobnih tem