» »

imuniteta ameriških vojakov?

imuniteta ameriških vojakov?

1 2
3
4

Thomas ::

Nesreče (tudi iz objestnosti) se dogajajo. Nedolgo nazaj je bila ena v Ukrajini. Pa ni seveda niti približno takega haloja.

Italijanska TV je pa seveda tudi sama resnica .. jasno ...

Huston, we have a problem here! :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

off-topic: zdele k sm pogledu je blo glih 100 postov in 1000 ogledov.To se pa ne nrdi velikrat:)

Binji ::

Saj, saj, ce se pa drugod dogajajo, potem pa naj se pri nas se veckrat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

No, mi smo pa v nesrečah (in samomorih) rekorderji.

Tako da se ni kaj hvaliti in braniti pred "pogubnimi tujimi vplivi".

"Vir okužbe" je naša dežela.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Glej, Thomas, ko ti je en članek všeč, niti ne podvomiš v to, da bi bil mogoče neresničen ali kakorkoli prirejen. Obratno pri takih, s katerimi se ne strinjaš, jih kategorično diskvalificiraš. To ne gre, upam da se s tem strinjaš tudi ti. Če hočemo resno debatirati, se takih prijemov v bodoče vzdrži.

Kar se pa tiče IT tv je pa v tem primeru samo odraz javnega mnenja italijanov, ki sem prepričan, da ni bilo prav nič drugačno od povedanega na tv(tudi na državnih tv, ne samo na Berlusconijevih). Mogoče je bilo ogorčenje med Italijani še večje.

Aja, še to. Kako lahko s samomori škodiš drugemu narodu? Prepričan sem, da boš tudi na to dobil odgovor.:D

Thomas ::

Ne ne ne ... posluši!

Mi s svojo nadevropsko (da ZDA, Kanado ne omenjam niti) nadpovprevprečno smrtnostjo po cestah, ubijemo več tujcev na leto, kot ZDA naredijo letno kolateralnih žrtev v svojih vojaških posegih!

Z drugimi bsedeami povedano:

Ko bomo zmanjšali smrtnost na cestah na ameriški nivo - bomo samo tujcev prihranili vsako leto za eno tistio gondolo.

Pa mi, s prometovanjem na relaciji MB-LJ, ne rešujemo balkanskih ali afganistanskih razmer!

Handle the truth ... if you can!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Mi s svojo nadevropsko (da ZDA, Kanado ne omenjam niti) nadpovprevprečno smrtnostjo po cestah, ubijemo več tujcev na leto, kot ZDA naredijo letno kolateralnih žrtev v svojih vojaških posegih!

Tole je pa... kr neki. Zanima me, kako si prisel do tega izracuna. :\
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

para-site ::

Ta primerjava nima pomena. Koliko tujcev umre na slovenskih cestah namreč. Ker je tu več faktorjev. V koliko primerih so tujci sami zakuhali nesrečo. V koliko primerih so tujci povzročili nesrečo, v katerih so bili udeleženi tudi Slovenci(še huje-minus točke). Koliko tujcev je bilo neprespanih zaradi dolge vožnje, morda ni poznalo ceste, bla bla bla... na koncu bo število tujcev, ki niso povzročili nesreče in so v njej umrli, dosti manjše.
V glavnem število tujcev, ki so umrli na slovenskih cestah je podatek, ki sam po sebi ne pove dovolj, da bi ga lahko primerjal z gondolo v IT. Statistike ne obračaj in nateguj.

balkanskih ali afganistanskih razmer pa, mi je žal, ne rešujejo niti drugi. Oziroma rešujejo že, rešijo pa ne.

Thomas ::

Hornet

> Tole je pa... kr neki

Sem se že kdaj zlagal tukile?

Glede česarkoli?

parasite

Seveda. Zakaj povzročajo nesreče ravno tu? Ne pa v sosednji Avstriji? V tolikšni meri - seveda.

:\

Objektivna slika Slovencev je grša od objektivne slike Evropcev, je grša od objektivne slike Amerov.

Face it - and make it better.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Hmmm. Ja, :D OK, Thomas. Točno tako >:D .

madonch ::

Face it - and make it better.


Upam, da z "better" ne misliš "American" :D

Thomas ::

Ne ne mislim. Ampak že to bi bil kar znaten napredek.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Glih tko za vmes. Včeraj sem bral novice na teletekstu italijanske državne tv, ko sem tako med nepomembnimi novicami zasledil seldeče:
Po padcu Kunduza je bila večina članov alkaide v tem predelu zajetih s strani Severnega zavezništva. Vsaj 960 od teh, ki so jih zaprli v velike železne kletke, je umrlo. OZN in še ene druge podobne organizacije so za to stvar vedele, pa so bile tiho zaradi interesov ene strani. Kdo je s Severnim zavezništvom sodeloval tudi vemo.
Ker je 960 skoraj polovico mrtvih v twin towers, moram povedat en štos.

Bush in Blair pijeta kavo v baru in jih kelnar vpraša o čem debatirata.
Bush odgovori: "Pripravljava 3. svetovno vojno. Umrlo bo milijon arabcev in en odvetnik."
Kelnar: "Kaj, en odvetnik?"
Bush reče Blairu: "Vidiš, da nobenega ne zanima za arabce."

:D

V bistvu ni smešno.:'(

DavidJ ::

Thomas, se ti opravicujem, sem te ocitno narobe razumel. Jst taksne nesrece z gondolami ne ocenujem kot kolateralne zrtve.

Takih nesrec je res manj, kot smrti na slovenskih cestah...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

madonch ::

Opažam, da se tudi poročanje medijev o dogodkih iste teže močno razlikuje.

Poročajo na primer: Ob napadih tehpateh je bila ubita neka arabska družina, bla bla... Kratko, jedrnato, sterilno, brez vsakršnih emocij.

Če je v nekem napadu nevemkoga v Ameriki ali Angliji ubita kaka družina, je to na vseh možnih programih (ne samo njihovih) breaking news, potem pa še vsaj en teden kažejo izjave objokanih sorodnikov, kupe cvetja, ki jih prinašajo ljudje, razne polemike, kako je kaj takega sploh mogoče ...

V obeh primerij je enako hudo in v obeh primerih gre za človeška življenja, ki so enako vredna. V javnosti pa se poskuša narediti nek podzavestni občutek, da temu ni tako.

para-site ::

Točno to sem hotu povedat. Lep primer za to sta deklici iz Anglije, o katerih zdaj vsak dan slišimo nekaj novega pri dnevniku.

Thomas ::

Ljudi umori zanimajo. Nesreče tudi. Smrt zaradi bolezni pa samo, če gre za epidemije. Afriška ebola pride na naslovnice. Milijon žrtev Aidsa nikakor nima sorazmernega odziva. Ker je v naših očeh le manj nevaren kot ebola. Malarija je pa sploh "varna".

Mediji na približno odražajo to konfiguracijo. Dveh milijonov letno umrlih zaradi malarije ne omeni nihče.

Meni zanje ni vseeno. Res ne.

Da je pa Severno zavezništvo pokončalo 960 talibanov me pa relativno malo briga.

Sem okruten - a?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madonch ::

Talibane pa malo briga za ljudi, ki so bili v WTCju. So okrutni - a?
Če ne bi bilo take ignorance in razumevanja v stilu "me malo briga", bi se tudi razni spori lepše reševali.

Jaz obsojam vsakršno ubijanje. Verjamem pa, da talibani verjamejo v svoj prav ravno tako kot ameri v svoj. (jaz se seveda ne strinjam z nobenimi, vendar ne želim zato smrti ne enim ne drugim).
Dodaj še malo ignorance na vsako stran in pogoji za vojno so odlični.

para-site ::

Sej je madonch že vse povedal namesto mene, samo to bi rad dodal:
Če je tako "normalno", da se pobije 960 ljudi (pa naj bo to kjerkoli na svetu), zakaj je blo treba stvar skrivati do zdaj? Naj se odkrito pove, ubili smo jih, ker so talibi. Ker pa velika večina ljudi takšne novice ne bi sprejela tako ravnodušno kot Thomas, se je vse potišalo. Bush rabi zaveznike iz Evrope, ki pa so bolj konservativni do takšnih stvari, kar se vidi tudi sedaj z Irakom. Če zaveznikov ne bi potreboval, bi s tako izjavo v USA postal največji heroj in hitro bi se mu zvišala priljubljenost. Žalostno. Aja, sej res, on nosi klobuk in kavbojske škornje. :D

Thomas ::

Trezno glavo prosim!

Afganistanci so pobili zdaj cca. 1000 Afganistancev. Talibov. In ene to zelo sekira.

Bi jih označil za plemenite in skrbne ljudi, če bi pokazali kakšno sočutje tudi za 35000 otrok, ki so vsako leto umrli v Afganistanu, ker se Talibanom cepljenje ni zdelo primerno.

Tako bom pa vse te, ki jih ravno to tako skrbi - označil za navadne cinike.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madonch ::

Pa saj se nobeden ne postavlja na nobeno stran. A misliš, da je meni politika Talibov všeč? Misliš, da mi je vseeno za 35000 otrok? Ne odobravam ne Talibov ne njihovega početja?
Ampak ti odobravaš pobijanje ljudi. Tudi Talibi so ljudje, da ne boš pozabil.

Trezno glavo prosim!

para-site ::

Jebemti, madonch, mi jemlješ besede iz ust. Zdej pa nimam kaj odgovorit Thomasu, hehe.:D

Thomas ::

35 000 Afganistanskih otrok ti je žal?

Nikoli nisi nič napisal o tem tukaj.

Nikoli nisi nič napisal o tem da je dobro, da je talibanski režim padel.

Se pa "jokaš" za tistimi 960. In tvoj oproda takisto.

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Thomas: a ti pa si??? Vsaj do zdaj?? Sem mislil, da je to jasno, da ni nikomur vseeno, ampak zgleda da ti se za to rabis kaksen "EDU link"! Edino kar si ti dokazal, je da tebe prav malo briga za cloveska zivljenja, pa se spravljas na druge z brezzveznimi izjavami! Hoces dokaze o tem?? Poglej po temi.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

para-site ::

Ne bom napisal, da sem proti talibom ali proti USA. Sem pa proti hinavščini in izkoriščanju moči.
Strinjam pa se v večini z načinom razmišljanja v EU. Ob poplavah bodo pomoč iz skupne blagajne dobile ne le članice, ampak tudi kandidatke. Medtem ko se drugi tepejo za nafto, pri tem pa umirajo nedolžni ljudje. Zmernejša politika EU je definitivno boljša, vsaj meni se zdi.
Ni vse samo v grebenju keša in večanju moči in vpliva. Tudi terorizem kot oblika revanšizma se mi zdi primitivna, je pa sicer logična posledica. Vendar, kot pravim, sta to dve ekstremni opciji, EU pa je dobro uravnotežena in prav ta uravnoteženost onemogoča pogoje za razvoj grdih stvari, kot so terorizem ali pohlep.

Thomas ::

V EU ni terorizma? :D

Le ljudje ki nič ne vejo, lahko pišejo take. In taki tukaj kar so.

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Sej sm vedu, da boš to reku.
Nima smisla.

Thomas ::

> Sej sm vedu, da boš to reku

Ker si tudi vedu, da v EU terorizem je. :D

Toliko slabše zate.
:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

uff..terorizma je v EU kokr češ (npr. IRA, ETA, ..)

Me pa neki zanima: Kdo je postavil talibane na oblast?

Thomas ::

Talibani so prišli na oblast v državljanski vojni, ki se je začela 1979 z rusko intervencijo.

Njihovega režima ni - razen Pakistana - priznavala nobena država na svetu.

Najmanj Zahod.

Koristno vedeti, v poplavi dezinformacij.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Terorizem obstaja, povsod in zmeraj. Tako kot korupcije se ga ne da izkoreniniti. Le da je bistvena razlika med tistim arabskim terorizmom, o katerem govorimo, in tem evropskim. Od evropskega je ostalo samo še par skupin retardirancev, ki ne sprejmejo razvoja in živijo svoje sanje naprej. Ubožci. Alkajda pa ima celice po celem svetu in je relativno dobro organizirana. To razliko sem ti hotel pokazati, ampak ti raje obračaš besede, tuje seveda.

Binji ::

Orozje so pa verjetno kar preko Top-Shopa narocili ne?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

||_^_|| ::

Binji: itak:D

Thomas ::

para-site

> EU pa je dobro uravnotežena in prav ta uravnoteženost onemogoča pogoje za razvoj grdih stvari, kot so terorizem ali pohlep.

> Terorizem obstaja, povsod in zmeraj

Dve modrosti. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Seveda jim vedno ne uspe, jim pa sicer dobro uspeva. Si razumel zdaj.

Brane2 ::

IMHO ni bistveno vprašanje podpisati ali ne podpisati (obe varianti imata verjetno svoje prednosti) ampak se vprašati, kakšne napake smo zagrešili v preteklosti, da se nam kolena tresejo ob teh in podobnih vprašanjih vojaškega značaja.

Slovenska politika je tako oportunistična, da bi ne/podpis imel majhno težo ob določenem razvoju dogodkov.

Če denimo ne bi podpisali, nato pa bi stopili v vojno s Hrvati zaradi kile sardel, bi verjetno ntakoj za tem podpisali ta sporazum pa še marsikaj zraven, tisti ki so bili najglasnejši proti NATOju pa bi verjetno prvi zbežali k sorodnikom v Avstrijo ali na izlet v Italijo.

Cesar bi lepo poslal na bojišče ubogo rajo, ki se ji itak žvižga za ribe v prehrani.

Podobno se lahko zgodi ob podpisu. Ob pritisku Evrope se bomo podelali in spet spremenili svojo odločitev.

Mogoče je pa nekaj narobe s sliko sveta, ki nam jo rišejo domači mediji ?

Predvsem bi izpostavu nekaj stvari iz časopisja, ki sem jih zasledil v zadnjem tednu:

-hrvaško/slovenski problemi. Hrvatje so agresivni prasci, ki nam težijo brez enega samega racionalnega razloga.

-umor Grosupeljčana v Rovinju. Hrvatje kao iz objestnosti niso sporočili podrobnosti o umoru slovenski policiji celih nekaj dni.

-ob problematiki Molotov bi se uscal od smeha, če ne bi v (IIRC včerajšnejm) Dnevniku obdelali probleme zakonodaje v podobnih primerih, kar sem tudi sam imel možnost izkusiti na svoji koži. Zanimivo. Če ti vlomim v stanovanje in ti odnesem vse, ko si recimo na dopustu, sem tat. Če pa ob tem ostanem v tvojem stanovanju- sem pa Molotovc. Lahko me tožiš, potem bomo pa vidli kako in kaj.

- potem je tu obdelava dogodkov na bližnjem vzhodu, BinLaden et kompanija in ameriške poteze. Razni slovenski vojaški strokovnjaki, donedavnega "izvedenci za Srbe", ki so se očitno prekvalificirali, sedaj ponujajo svoje analize. Gre za skoraj Alan Fordovski humor.
Folk ki je jedva nabral denar za par Humweejev se jemlje zelo resno v vojaškem pogledu...

Mogoče bi bil čas, da se malo pogledamo, realneje ocenimo in začnemo delat na lastnih slabostih. Mislim, deset let je že od osamosvojitve.
Glede na to da nas je za eno solidno stolpnico, bi se mogoče lahko nehal preseravat in končno začet živet svoji velikosti in kupni moči primerno....

||_^_|| ::

tole z molotovci meni ni čist jasno. bom novo temo odprl:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Thomas ::

Ja, vprašanje je le, pred kom bomo "klečeplazili" z (ne)podpisom.

Pred US ali EU.

Jest bi raje pred "kavbojem" kot pred "ciganom". Da se izrazim prevladujočemu nivoju tukaj primerno in všečno. Ker če je Bush kavboj - je "Prodi" cigo.

Da ZDA ne marajo tega sodišča - je meni jasno zakaj. V linku gori vse to piše. Kravja kupčija povsem v stilu Generalne skupščine OZN. Ne dosegajo Haga zdaleč s tem sodiščem.

Potem je pa še en sporazum, ki ga ZDA ne bodo podpisale - in želim si, da ga tudi Slovenija ne bi. Kyoto.

Ker če podpišemo, nas bo to stalo 200 milijard letno. Za ta denar raje izkoreninimo revščino v Sloveniji. Povsem.

ZDA so mi všeč - ker to naravnost povedo. Ne moremo si privoščiti - pika.

Ne pa kot EU, kjer bodo podpisali in kršili podpisano skoraj vsi po vrsti. Pa kazali s prstom čez Atlantik.

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leonius ::

Thomas, tako liberalno-levičarski nazori ("Za ta denar raje izkoreninimo revščino v Sloveniji") in tako hudo podpiranje konzerv(-ativnega)e Busha in njihove (ultra?) desničarske politike.


A se to ne tepe?

Nico ::

Ja, najboljše da nam plačajo, pa zakopljemo vse jedrske pa toksične odpadke iz celega sveta nekam pod kak hrib, pol pa se bomo vsi vozili v bemfah!:)
Everybody banana on your head!

Thomas ::

husler

Ne vem koliko se to tepe. Po moje se niti ne.

Bush bo raje pustil denar davkoplačevalcem, kot financiral nebulozni Kyoto. Ki naj bi zmanjšal emisije ceodva za 10% - nekaj takega.

Zraven pa ugonobil ekonomijo in povzročil kup revežev.

Isto bi se zgodilo v Sloveniji, če bi se odločili za spoštovanje Kyotskega pritokola. Kolaps ekonomije.

Nerealistično bluzenje EU in nekaterih drugih.

Če pa že bomo imeli 200 milijard na leto - jih je bolje nakazati na račune 10 000 revežev v Sloveniji. Vsakemu 20 milijonov.

Samo jih nimamo. Milijard. Reveže pa že.

Nico

Odlična ideja. Primerna tehnologija varnosti - je pa seveda pogoj.


8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Hja Thomas, kyoto je pač korak naprej k zmanjševanju zastrupljenosti našega planeta. Tudi če se ga držijo le 10%, je to korak v pravo smer.
Mam možnost vidit kaj vse pristane v hrani, ki jo jemo. Da tudi ti jo ješ Thomas. Pa dajmo tiste miljarde proti revščini! Predvsem pa dober tek, Thomas!
:))
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Nico

Kaj hočeš reči? Kaj mi dajete v hrano? :D

Ko boste spoštovali Kytski sporazum mi pa ne boste?

Korak v pravo smer? Če se kakšen vulkan ne odloči spraviti tistih -10% na +100%.

Pa kaj če je nekoliko bolj toplo? Itak smo pod povprečjem za večino zemljske zgodovine.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Thomas, malo stroncija ti podtikamo.:D (primorci bodo razumeli)
Ko bodo spoštovali kyota pa ne! Kje da najdemo ustrezne sestavine potem?
Če pa se vulkan odloči onesnaževat, mam že izdelan projekt, ki sem ga predstavil uradu za zadeve. Gre za Mega-Uber-Katalizator (MUK) za čiščenje vulkanskih nečednosti.
Ja, pa kaj če je bolj toplo! Jaz se že pripravljam! Gradim majhen pomolček na hribu kjer živim, da bom gliser vozil, ko bo vse voda zalila.
Everybody banana on your head!

||_^_|| ::

Čist tko: a mislte da so te poplave&suša posledice svinjarije k jo spuščamo al so že tko, po defaultu na vsake tolk cajta? Meni je bolj verjetna druga stvar.

madonch ::

Thomas, jaz mislim, da če obstaja neka iniciativa za zmanjšanje globalne onesnaženosti, je treba to podpreti po svojih najboljših zmožnostih.

Razmišljanja v stilu "razdelimo ta tenar revežem" po moje niso na mestu. To so neke kratkoročne rešitve, ki v bistvu ne odpravljajo problema revščine, ustvarjajo pa nove probleme.

Mislim tudi, da bi ZDA kot največja svetovna velesila morala imeti moralno dolžnost, da se v največji možni meri posveti problematiki onesnaževanja.
Svojo premoč znajo zelo lepo uporabljati v razne druge "človekoljubne" namene, tukaj pa se jim ustavi. Po moje zato, ker v tem ne vidijo dobička. To pa pomeni, da imajo tej njihovi človekoljubni nameni bolj koristoljuben obraz.

Nekdo, ki poseduje veliko moč ima na izbiro dvoje:

- Lahko začne moč uporabljati konstruktivno in s tem dolgoročno profitira sam, ter vsa njegova okolica
- Lahko pa jo zlorabi v neke koristoljubne namene, ki so zgolj odraz želje po trenutni blaginji, to pa se slej ko prej maščuje. Nobena stvar ni zastonj.


para-site ::

Recimo, da za 10% zmanjšanje emisij vsako svetovno gospodarstvo izgubi 5% nekega denarja. Relativne izgube bodo razmerje moči ohranile na isti ravni in bomo posledično enako bogati kot prej. S tem, da bomo imeli čistejše okolje. To je teorija. Zelo poenostavljena.

V praksi pa nekateri predeli relativno (glede na rezultate gospodarstva) bolj onesnažujejo okolje kot drugi, kar seveda ni fer. Čista proizvodnja stane in to ne malo. Zakaj bi se nekdo trudil ohraniti čisto okolje in pri tem imel višje stroške na enoto proizvoda, če je nekdo zraven njega brezbrižen in na veliko onesnažuje. Zadnjič sem gledal neke slike onesnaženosti na jugu azije. Jah, a bi lahko bilo slabše? Sicer ne vem, katere države na svetu so največji onesnaževalci, za to informacijo bi bil hvaležen, če kdo pove (ded vseved sigurno ve:D ) Potem bomo pa naprej debatirali.

Thomas ::

> jaz mislim, da če obstaja neka iniciativa za zmanjšanje globalne onesnaženosti, je treba to podpreti po svojih najboljših zmožnostih.

Četudi odpravi le delček vzrokov za astronomsko ceno?

200+ milijard tolarjev naj da Slovenija za to? Letno?

Pa kakšne onesnaženosti? Z ogljikovim dioksidom, ki kvečjemu spodbuja rast in zaradi katerega je nekoliko bolj toplo?

Neumnost na kvadrat.

Samo je nekako prepovedano reči, da je to neumnost. Se zeleni dušebrižniki takoj oglasijo, da tako se pa ne sme govoriti.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Thomas, če izmozgaš način, kako odpravit onesnaževanje za nizko ceno, ti bomo vsi hvaležni. Ampak slej ko prej se bo treba tega problema lotit - to, da upaš na singularnost, preden se boš zadušil zaradi dima/zastrupil z vodo/hrano etc., je bol beden izgovor. Ker - kaj pa, če je ne bo? Bomo leta 2020 rekli 'shit happens' in se vsi zadušili?
In ogljikov dioksid res ni tako velik problem. So pa problem druge snovi, ki jih spuščamo v ozračje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Druge snovi so problem. Žveplovi oksidi, dioksin, klorove spojine ...

Ampak tale Kyotski sporazum je naravnan proti ceodva. Skoraj v celoti. Pa še proti nekaterim neškodljivim plinom kot je metan.

Za desetino tega denarja, bi lahko zmanjšali skoraj na nulo tiste nevarne pline in živeli v čistem zraku.

Ampak ne, histerija: Ledeniki se topijo! - kot da leta 1200 ne bi bili še manjši kot so danes.

Večina ljudi naseda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Anketa: Ali naj Bush pride v Slovenijo in nagovori Slovence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
694576 (3889) BigWhale
»

Guantanamo Bay' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20412339 (9552) OwcA
»

Tajna sodišča za strice teroriste

Oddelek: Loža
141892 (1528) Tarzan
»

ICC

Oddelek: Loža
201428 (1154) Zheegec
»

Miloševič aretiran

Oddelek: Loža
482101 (1677) poweroff

Več podobnih tem