» »

Peka pizze

Peka pizze

««
19 / 25
»»

matobeli ::

Tamala koda... ta bi bla pa kar fletna, to bi si celo notri upal zapalit.

Eh, alpa ne, ferrari je bil že leta nazaj samo 100€ in njegova priročnost je botrovala k večjemu številu pic kot pa bi 500stC kadarkoli.

krop ::

matobeli je izjavil:

Nevem kaj si želel napisat, ampak maš prav, tale tanova ima možnost tudi zgornjega kamna za razne tanke kruhke, sweet! https://www.electronic4you.si/g3-ferrar...


Pa še višja je :)

matobeli ::

Sem pomislil da bi se mojega starega znebil in vzel tega tanovega, ampak so cene (malo) rabljenih kar nizke https://www.bolha.com/pecice/elektricni...

Po vzorcu na kamnu lahko sklepamo da kaj več kot ene pice peč ni vidla preden je lastnik obupal :))

polozweii ::

V tem bolhinem oglasu piše da lahko poleg pic pečemo še kruh,fokače,toast,tortilje,krostate,piškote,kostanj,meso,ribe,jajca,bučke,paradižnik.
To za model Delizia ne velja. Velja za model Napoletana ki ima zgoraj možnost pritrditve drugega kamna.


Par postov višje je nekdo omenil da obstajajo dva modela G3 od katerih ima en model en, drugi pa dva grelca. Ne verjamem če ne vidim link.
Edino na youtube sem videl da so zgoraj predelovali dva grelca.

Opkow ::

V navodilih za Delizio piše, da je primerna tudi za pripravo druge hrane. Našteto ribe, zelenjava, piščanec itd.

Nisem pa še pekel karkol drugega kot pice.

matobeli ::

Sam ne pečt palačink notr.

PacificBlue ::

Ce koga zanima nakup moke:

https://www.okusiitalije.si/moka-00-ver...

polozweii ::

Je že kdo delal s pšenično moko tipa 405? Baje jo v picerijah pogosto uporabljajo.

PacificBlue ::

Dvomim da uporabljajo samo to moko. Je ostra in namenjena za pecivo, je testo bolj krhko.
Mogoce jo mesajo z drugo moko.
Pa je skoraj enaka moka kot tip400.
Tip moke pride iz tega, ce sezges 100kg moke ostane 400, 500, 850, 1100 itd gramov pepela. Tako da med tipom 400 in 405 je razlika sam 5 g pepela, ki ostane po sezigu.

polozweii ::

PacificBlue je izjavil:

Dvomim da uporabljajo samo to moko. Je ostra in namenjena za pecivo, je testo bolj krhko.
Mogoce jo mesajo z drugo moko.
Pa je skoraj enaka moka kot tip400.
Tip moke pride iz tega, ce sezges 100kg moke ostane 400, 500, 850, 1100 itd gramov pepela. Tako da med tipom 400 in 405 je razlika sam 5 g pepela, ki ostane po sezigu.



Gladka se prodaja v T500, ostra pa T400 zato sem vedno mislil da število pomeni podobno kot zrnatost pri brusnem papirju.

https://okusno.je/triki-in-nasveti/tip-...
Moka z manjšim T številom ima torej odvzet zunanji ovoj ki vsebuje vlaknine, minerale. Kot taka ima dobre pecilne lastnosti.

Pri ostri in gladki pa gre dejansko za finost mletja. To da se za testo za pice raje uporablja T400 in ne T500 je verjetno povezano le s tem da T400 sprejme več vode?

Master_Yoda ::

PacificBlue je izjavil:

Ce koga zanima nakup moke:

https://www.okusiitalije.si/moka-00-ver...


Kaka pa je razlika med to in mlinotestovo 00 ? Glede na to da je ta okoli 2 eur/kg mlinotestova pa po 1.2, oz v akciji po 1 eur.
Dovie'andi se tovya sagain.

Ganon ::

PacificBlue je izjavil:

Ce koga zanima nakup moke:

https://www.okusiitalije.si/moka-00-ver...


Kakšen nateg. :)) Mlinotestova manitoba 00 je vrhunska, za mnogo nižjo ceno. Zadnjič je bila v Hoferju znižana na 89 centov.

Badwolff ::

Kar še ne pomeni, da je to nateg.

Je pa tudi meni mlinotestova super .

PacificBlue ::





cebelar123 ::

Danes za zabavo se je pekla focaccia



Koncni produkt pa bi naj bili kanapeji. Tako sem si vsaj zamislil.
Bomo vidli ce bo uspelo ali pa bo overkill.

melvin ::

zgleda super :) katero mozarelo uporabljate za pico?
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

cebelar123 ::



Vec kot uspesno. Vse so pograbili.

Badwolff ::

melvin je izjavil:

zgleda super :) katero mozarelo uporabljate za pico?


Vse.

radmansdorf ::

V Eurospinu sem našel moko tipo 00. Cena je okoli 1,20€. Včerajšni pica-test brez čakanja je bil super. Okus testa kot v piceriji. Za danes pa imam v hladilniku še drugo polovico testa ki počiva. Je že kdo delal s to moko?


LeQuack ::

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?
Quack !

harvey ::

LeQuack je izjavil:

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?

notri imaš korektor kislosli in ta kombinacija in kovinske piksne da lahko tisti ogaben vonj

 Spar

Spar



šampinjoni, voda, jedilna sol, sredstvo za uravnavanje kislosti: citronska kislina, antioksidant: askorbinska kislina.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Badwolff ::

Uporab sveže

LeQuack ::

harvey je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?

notri imaš korektor kislosli in ta kombinacija in kovinske piksne da lahko tisti ogaben vonj

 Spar

Spar



šampinjoni, voda, jedilna sol, sredstvo za uravnavanje kislosti: citronska kislina, antioksidant: askorbinska kislina.


Vem, saj sem jih že dostikrat nabavil, ampak nikoli niso tako smrdeli. To je kot bi odprl najbolj zanemarjeno stranišče. Sem pa nabavil v stekleni embalaži.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

6151 ::

LeQuack je izjavil:

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?


Sveži so neprimerljivo boljši od vloženega sranja
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

LeQuack ::

Ja verjamem, ampak koliko časa sveži zdržijo?
Quack !

PacificBlue ::

Tri dni v hladilniku?

Mene moti, ker svezih imajo pakirane po like 500g, pa jih zagotovo ne porabim vse v parih dneh, zato mi je bv.

hotig ::

Kaj pa če jih zamrzneš?!

Badwolff ::

Pol leta

matobeli ::

Šampinjone dobiš tud v 250g pakiranjih. Je blo pa letos spet opcija se založit z jurčki. Sušeni, zmrznjeni, vloženi...

cebelar123 ::

LeQuack je izjavil:

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?


Definitivno uporabi sveže. Nisi dragi ostanek pa naredi drugi dan kako gobovo omako ali pa juho.
To iz pločevink ni kos svežim.

korenje3 ::

LeQuack je izjavil:

harvey je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zdaj sem že dvakrat nabavil ene šampinjone za pico, v slanici, iz Spara. In obakrat so smrdeli tako ogabno da sem jih moral stran vržt, čeprav piše da je rok uporabe do 2024? Kaj je fora, a se šampinjoni v slanici tudi pokvarijo?

notri imaš korektor kislosli in ta kombinacija in kovinske piksne da lahko tisti ogaben vonj

 Spar

Spar



šampinjoni, voda, jedilna sol, sredstvo za uravnavanje kislosti: citronska kislina, antioksidant: askorbinska kislina.


Vem, saj sem jih že dostikrat nabavil, ampak nikoli niso tako smrdeli. To je kot bi odprl najbolj zanemarjeno stranišče. Sem pa nabavil v stekleni embalaži.


ne nabavljat v eurospinu, lidlu in hoferju. tam imajo najbolj ogabne stvari, ki jih navadni potrošniki ne kupujejo. Ponadavi tam prodajajo produkte od no-name podjetij katerih kakovost je vprašljiva.
Vem recimo da mercator, tuš in nekateri drugi izvajajo redne kontrole pri samih proizvajalcih za kakovost. To so nenajavljene kontrole.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Badwolff ::

Eh, to je kr neki.
Hofer naprimer ima ogromno kontrole od začetka do konca.
Če kupiš cheap trgovinsko linijo je kjerkoli kvaliteta vprašljiva.
Narezani šampinjoni v slanico so pa imo povsod bottom of the line.

Ganon ::

korenje3 je izjavil:

ne nabavljat v eurospinu, lidlu in hoferju. tam imajo najbolj ogabne stvari, ki jih navadni potrošniki ne kupujejo. Ponadavi tam prodajajo produkte od no-name podjetij katerih kakovost je vprašljiva.


Česa tako neumnega nisem prebral že celo večnost.

6151 ::

LeQuack je izjavil:

Ja verjamem, ampak koliko časa sveži zdržijo?


Na 2°C kakšne 10 dni
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Badwolff ::

Ganon je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ne nabavljat v eurospinu, lidlu in hoferju. tam imajo najbolj ogabne stvari, ki jih navadni potrošniki ne kupujejo. Ponadavi tam prodajajo produkte od no-name podjetij katerih kakovost je vprašljiva.


Česa tako neumnega nisem prebral že celo večnost.


Sploh ker je tip nabavil Sar šampinjone :D

radmansdorf ::

korenje3 je izjavil:


ne nabavljat v eurospinu, lidlu in hoferju. tam imajo najbolj ogabne stvari, ki jih navadni potrošniki ne kupujejo. Ponadavi tam prodajajo produkte od no-name podjetij katerih kakovost je vprašljiva.
Vem recimo da mercator, tuš in nekateri drugi izvajajo redne kontrole pri samih proizvajalcih za kakovost. To so nenajavljene kontrole.

Ali lahko kupim sveže pecivo od istega proizvajalca(pekarna Jure), v enaki embalaži, v Eurospinu za manj denarja, kot v Tušu? Imajo obojni, le cena je druga.
Ali je tisto pecivo iz Tuša bolj kontrolirano? LOL.

schrack ::

Zanima me informacija iz aplikacije Pizzapp.
Ponavadi nastavim v pizzapp 3h RT, cca 18h CT. 3 ure imam zunaj testo, nato 18 ur v hladilniku.
Ko vzamem testo ven iz hladilnika in naredim hlebčke da vstajajo, potem pa tega časa ne upoštevam v app. Bi ga moral?

Ganon ::

Samo še v hladilnik sem moral postaviti testo, ko sem opazil stehtano sol na pultu. ;(( Bo slabo?

matobeli ::

Slabo ne, bo pa slabše. Pomoje lahk popraviš z kakšno sušeno mesnino. Sol pa itak škodje tko da, škode si nisi delal ;)

Badwolff ::

Ganon je izjavil:

Samo še v hladilnik sem moral postaviti testo, ko sem opazil stehtano sol na pultu. ;(( Bo slabo?


Been there, done that, way to many times :D

Enkrat sem pol ponovno gnetel in dodajal sol. Testo se je kasneje težko raztegnilo, pa mogoče manj lukenj.

Enkrat sem solil po raztegovanju. Še kr OK, sam ni ravno enakomerno slano.

link_up ::

stran vrz. :) sol je nujno potrebna za organizem.

pa, ce ze vlozene gobe...potem so champs, al kaj ze, najjaci. :)
In and Out

Ganon ::

Badwolff je izjavil:

Enkrat sem pol ponovno gnetel in dodajal sol.


To mi je najprej prišlo na misel, ampak sem opustil idejo. :))

Bolj me skrbi, da se testo brez soli drugače obnaša. Da recimo preveč shaja, premalo lukenj ipd. Če bo samo premalo slano, bo dokaj enostavno popraviti.

matobeli ::

Najbolje je da narediš, boš videl razliko iz prve roke (vsaka dobra pica ima za sabo kar nekaj manj dobrih). Slabo zih ne bo, ker boš rabil zraven manjke soli še konkretno zažgat pico da bo slaba.

Moja stava je da se bo testo enako obnašalo, samo slano ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

Mislim, da sol pomaga pri glutenski strukturi.

6151 ::

Danes sem naredil 2 pici iz droži.

80g droži po x2 povečanju volumna:


testo (70% hidracija) po 14h fermentacije (20°C) in premazom z olivnim oljem:


"Kroglici" po 4h vzhajanja:


Rezultat:


3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

mastazeko ::

Zgleda super @6151 :O

A hladne fermentacije nisi mel nič? Maš namensko peč?

Badwolff ::

Lepo.
Zakaj pa premaz z olivnim oljem?

mailer ::

Da se testo lažje dvigne iz posode preden ga razvlečeš imaš dve možnosti, da ga konkretno pomokaš ali premažeš z oljem. Pa tudi folija se ne prime na zgornjo stran v kolikor imaš pokritega. Na koncu ga moraš tako ali tako pomokat, da ti zdrsi z loparja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cebelar123 ::

Jaz pa sem naredil iz poolisha ocvirkovko, ker sem dobil domače ocvirke.
Testa sem naredil za 3 kepe in razvaljal nekje na 1,5cm debeline.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Uh, tole zgleda pa top zadeva :)
««
19 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145934 (9140) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742138959 (59464) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22452473 (32346) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531471 (17644) joze67
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490978 (74068) korenje3

Več podobnih tem