» »

Google Pixel

Google Pixel

««
46 / 69
»»

pero50 ::

Če se še komu kolca po majhnih telefonih:
https://talk-point.de/products/10099693...

pixel 3 za 240€. Nov.

Sam sem imel težavo z mikrofonom oziroma sogovornik je slišal svoj odmev, na internetu polno podobnih primerov. V soboto sem oddal na pošto, v petek je prišel nazaj popravljen. Hardware težava.

PrimozR ::

Pixel 3 nima več SW podpore že več kot eno leto. Čeprav še vedno super telefon, ne vidim razloga, da bi ga kupoval. Sploh pa za 240 €.

110 € več: https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel...

acookook ::

A je kdo uspešno povezal Google pixla (na samsungih naj bi delalo) z androidom 13 na SDLnet? Pač nisem ziher kaj naj dam kot domeno pa kombinacijo settingsov za certifikate.
.

akulp ::

Upajmo, da je to to. Po branju, glede novosti, bi moralo biti.

https://support.google.com/pixelphone/t...
Lukcc

OK.d ::

Po tem zgoraj sodeč je telefon 4a5G brez napak:)
LPOK.d

GupeM ::

Od kod takšno sklepanje?

OK.d ::

Ker ga explicitno nikjer ne omenjajo.
LPOK.d

GupeM ::

OK.d je izjavil:

Ker ga explicitno nikjer ne omenjajo.


Software versions

Global
Pixel 4a: TQ1A.221205.011
Pixel 4a (5G): TQ1A.221205.011
Pixel 5: TQ1A.221205.011
Pixel 5a (5G): TQ1A.221205.011
Pixel 6: TQ1A.221205.011
Pixel 6 Pro: TQ1A.221205.011
Pixel 6a: TQ1A.221205.011
Pixel 7: TQ1A.221205.011
Pixel 7 Pro: TQ1A.221205.011


Spodaj pa tole:
Device Applicability

Fixes are available for all supported Pixel devices unless otherwise indicated below.

*[1] Included on Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro
*[2] Included on Pixel 7, Pixel 7 Pro
*[3] Included on Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a
*[4] Included on Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 7, Pixel 7 Pro


Torej, če je zraven zvezdica s številko, je za specifičen model, če ne, je pa za vse zgoraj navedene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

joze ::

Na Pixel6pro sem namestil omenjeno posodobitev. Še vedno ni opcije VoLTE, za 5G pa ne morem preverit če deluje, ker nisem v 5G območju...

akulp ::

joze je izjavil:

Na Pixel6pro sem namestil omenjeno posodobitev. Še vedno ni opcije VoLTE, za 5G pa ne morem preverit če deluje, ker nisem v 5G območju...


Posodibitev nima veze s 5G. To je povsem druga zadeva. Preberi zadnji 2, 3 strani te teme, boš videl o čem smo govorili.

Oz. imaš tudi moj post na Pixel support forumu:

https://support.google.com/pixelphone/t...
Lukcc

acookook ::

akulp je izjavil:

Upajmo, da je to to. Po branju, glede novosti, bi moralo biti.

https://support.google.com/pixelphone/t...

Na žalost ni.
.

akulp ::

Sam sem sicer v tujini in trenutno nimam težav, ker sem na 3G omrežju med klici, ampak ja, berem na formumu, nobenega izboljšanja glede tiste težave s "pokanjem" po 11. minuti klica.

Omrežje tudi še vedno izgubljaš?
Lukcc

Freezy ::

Včeraj sem naložil novi update na pixla 5a.
Opažam hitrejše in bolj tekoče delovanje. Pohvalno!

pirlo ::

PARTyZAN je izjavil:

Preberi zadnjo stran ali dve. Pogovori preko 4G (VoLTE) ne delajo, ker so programsko onemogočeni. To povzroči fallback na 3G, in pri nekaterih operaterjih (Telekom Slovenije recimo) potem še na 2G, ker so 3G omrežje izklopili. Načeloma bodo pa vsi v roku leta ali dveh sledili pri opustitvi 3G.

Prenos podatkov (vse kar niso telefonski pogovori) pa dela na 4G, 5G pa ne, zato ker je onemogočen v programski opremi. Enako velja za VoWiFi.

Sem prebral, pa nisem skapiral povezave s tem da 4g zgubiš ko pride klic. 5g je tak jasno, mi tudi na oneplus ne dela, pa ga v bistvu niti ne pogrešam, 4g je več kot dovolj hiter. Razmišljam pa da bi nabavil Pixel 7 pro pa me je začelo skrbet da klici ne bodo delali glede na opise :)

thaway348 ::

Ocitno imajo tezave z fallback na 2g in posledicno so tezave.
4g "izgubis" ker nima VoLTE za klicat prek 4g in naredi fallback na kar je pac na voljo (3g, 2g).

Tezava je tudi, ker podatkov med klicem ni vec. V primeru uporabe RCS za sms, pomeni da jih ne dobivas med klicem.
Se mi je zgodilo, da sem imel daljsi klic in sem nekaj pomembnejsega zamudil zaradi tega.

Meni je skoda za tako politiko "whitelistanja" omreznih tehnologij, sem od Nexusa do sedaj bil kar zadovoljen.

acookook ::

Zgleda, da naslednji fon ne bo več Pixel.
.

akulp ::

Ja, tole je precej klavrno...

Tudi decemberski update ni rešil ničesar. Ravno danes sem spet dobil klic, nisem uspel odgovoriti, minuto za tem sem želel klicati nazaj in ostal brez omrežja.

Še bolj zoprno je, ker pomaga samo reset. Oz. vsaj nisem uspel ugotoviti do zdaj, kaj bi lahko rešilo ta problem.
Lukcc

Božo Tolče ::

A to ste vsi na omrežjih operaterjev, ki nimajo več 3G omrežja (Telekom)?

Ali se to dogaja tudi pri ostalih operaterjih?

Djole ::

Moja zaenkrat na bobu(a1) po cca mesecu dni uporabe nima omenjenih tezav...upam da tako ostane :)

dejanslo ::

Od zadnjega updata sedaj 1 teden še nisem ugotovil, da bi bil nedosegljiv. Pokanje po 11m pa se je ponovilo.
There`s More Than One Way To Do It

Božo Tolče ::

dejanslo je izjavil:

Od zadnjega updata sedaj 1 teden še nisem ugotovil, da bi bil nedosegljiv. Pokanje po 11m pa se je ponovilo.


Pri katerem operaterju?

dejanslo ::

Izimobil, Telekom. Priporočam, da preberete cca zadnji dve strani te teme.
There`s More Than One Way To Do It

akulp ::

dejanslo je izjavil:

Od zadnjega updata sedaj 1 teden še nisem ugotovil, da bi bil nedosegljiv. Pokanje po 11m pa se je ponovilo.


Vidiš, meni se je pa ravno včeraj zgodilo.

Sicer pa, ta nedosegljivost je bila pri meni max 1x na teden, če ne celo kak dan več. Tako da, malo še počakaj. :)
Meni bi že nekaj pomenilo, da bi odkril, v točno kakem primeru se to zgodi. Ker zagotovo je nek catch, ni kar random ...
Lukcc

Pat_MaGroin ::

Berem tole temo in sem si premislil glede P7, čeprav ga dobiš zdaj za dobrih 500 eur na amazonu.

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Živjo,
Tudi sam imam Pixel7pro z esim T-2 in micro sim Mobitel.
Po tednu dni brez pokanja, nedosegljivosti.
Telekom NE omogoča esim ker kao pixel 7pro ni podprt.
Še bolj smešno je pa da t-2 pa podpira esim za ta telefon in dela esim super. Pa v mobitelovem omrežju gostuje....

V glavnem super telefon. Baterija vsakcdan dlje drži, fotoaparat pa zmaga.


Glede garancije: v Slo je kao 1 leto ko pa preverim navl googlovi strani je pa 2 leti...

akulp ::

red_baron je izjavil:

Živjo,
Tudi sam imam Pixel7pro z esim T-2 in micro sim Mobitel.
Po tednu dni brez pokanja, nedosegljivosti.
Telekom NE omogoča esim ker kao pixel 7pro ni podprt.
Še bolj smešno je pa da t-2 pa podpira esim za ta telefon in dela esim super. Pa v mobitelovem omrežju gostuje....

V glavnem super telefon. Baterija vsakcdan dlje drži, fotoaparat pa zmaga.


Glede garancije: v Slo je kao 1 leto ko pa preverim navl googlovi strani je pa 2 leti...


Jaz sem testiral s Telekom eSIMom, pa mi je deloval. Je pa res, da sem ga imel samo en dan. V test sem šel ravno zaradi te nedosegljivosti/pokanja.
Potem pa sem takrat testiral vse mogoče nastavitve in med drugim ozklopil 2G omrežje. In potem seveda nič ni delalo, pa sem krivil eSIM ... No kasneje sem potem izvedel vse to okrog izklopa 3G, itd.

So pa tudi meni rekli na Telekomu ja, ko sem bil na vezi s temi fanti, ki so pregledlovali moje loge, da uradno ni podprto, ampak bi načeloma moralo delovati povsem enako, kot fizična SIM kartica.

Daj prosim, javi se čez kake 14 dni, da poročaš, če res vse deluje, ker meni se tole pojavlja občasno, včasih tudi po teden dni ne.

Ampak čakaj, a nima T2 svojega omrežja in posledično verjetno 3G?
Kaj ti kaže med klici, 3G ali 2G?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

akulp je izjavil:

Hm, ok.

Torej ne bo to.

@cvick na katerih forumih si to še zasledil, razen tam, kjer sva skupaj prisotna (xda-dev)?

Ker imam znanko iz SLO, ki dela za Google, kjer je kar na vidni poziciji in se bo potrudila, da mi uredi kak dober kontakt, hkrati pa se že nekaj časa trudi, da bi vzpostavila Googlovo pisarno v SLO (preko katere bomo potem tudi lažje urejali te zadeve)


Btw, dobil informacijo (vprašanje sicer, kdaj naj bi se to premaknilo karkoli naprej), da naj bi Google v kratkem razširil seznam držav, kjer bo Pixel uradno podprt in to naj ne bi bilo vezano na to ali se Pixel tam uradno prodaja ali ne. Torej, tudi če OP ne bodo prodajali Pixla, bodo določene države uradno podprte.

Zdaj ali smo mi vmes ali ne, pa je še vprašanje, ki je baje zelo odvisno od sodelovanja z operaterji...
Lukcc

red_baron ::

akulp je izjavil:

red_baron je izjavil:

Živjo,
Tudi sam imam Pixel7pro z esim T-2 in micro sim Mobitel.
Po tednu dni brez pokanja, nedosegljivosti.
Telekom NE omogoča esim ker kao pixel 7pro ni podprt.
Še bolj smešno je pa da t-2 pa podpira esim za ta telefon in dela esim super. Pa v mobitelovem omrežju gostuje....

V glavnem super telefon. Baterija vsakcdan dlje drži, fotoaparat pa zmaga.


Glede garancije: v Slo je kao 1 leto ko pa preverim navl googlovi strani je pa 2 leti...


Jaz sem testiral s Telekom eSIMom, pa mi je deloval. Je pa res, da sem ga imel samo en dan. V test sem šel ravno zaradi te nedosegljivosti/pokanja.
Potem pa sem takrat testiral vse mogoče nastavitve in med drugim ozklopil 2G omrežje. In potem seveda nič ni delalo, pa sem krivil eSIM ... No kasneje sem potem izvedel vse to okrog izklopa 3G, itd.

So pa tudi meni rekli na Telekomu ja, ko sem bil na vezi s temi fanti, ki so pregledlovali moje loge, da uradno ni podprto, ampak bi načeloma moralo delovati povsem enako, kot fizična SIM kartica.

Daj prosim, javi se čez kake 14 dni, da poročaš, če res vse deluje, ker meni se tole pojavlja občasno, včasih tudi po teden dni ne.

Ampak čakaj, a nima T2 svojega omrežja in posledično verjetno 3G?
Kaj ti kaže med klici, 3G ali 2G?



Živjo T-2 ima svoje omrežje tudi. Mislim da inam nastavljeno avtomatsko tako da mi kao vleče na Mobitel. Nekaj sem pa tudi v T-2 saj po porabi podatkov vidim da je nekaj prenosa tudi v T-2.
Naslednji teden grem v tujino in preverim, če bo kaj komplikacij glede nedosegljivosti/ prenosa podatkov.

akulp ::

V tujini bo verjetno najmanj težav, ker dvomim, da je veliko op izkapljalo 3G.

Jaz sem bil zdajle v dobrem mesecu 14 dni v tujini, tako s svojo SIM kartico, kot tujo, pa niti enkrat težav. Vse samo zato, ker sem vedno imel 3G omrežje.
Lukcc

ZveeZ ::

Offtopic: ima kdo info zakaj se je Telekom odlocil izklopiti 3G tako (relativno) zgodaj?

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

Offtopic: ima kdo info zakaj se je Telekom odlocil izklopiti 3G tako (relativno) zgodaj?


Verjetno v prvi vrsti stroški vzdrževanja...

Nekaj na to temo:
https://tehnozvezdje.si/se-pol-leta-ziv...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Je kdo naložil QPR2 Beta 1?

Berem na Redditu, da so nekateri v AUT z beto dobili "kljukico" za VoLTE,VoWIFI ...
Lukcc

Veron ::

Pa ti bo delal VoLTE, če recimo tvoj operater ne podpira tega telefona?

Excavator ::

akulp je izjavil:

Je kdo naložil QPR2 Beta 1?

Berem na Redditu, da so nekateri v AUT z beto dobili "kljukico" za VoLTE,VoWIFI ...


Sem pri Telemachu (eSIM), Pixel 5 QPR2 Beta 1 (T2B1.221118.006). Žal nobene spremembe glede VoLTE, VoWIFI ...

akulp ::

Veron je izjavil:

Pa ti bo delal VoLTE, če recimo tvoj operater ne podpira tega telefona?


Vprašanje...

TK sicer pravi, da načeloma pri njih ni ovir, čeprav tel ni uradno podprt. Podobno kot eSIM, ki tudi ni uradno podrpta za ta telefon, pa deluje.
Tako je sicer trdil tudi Google v štartu, da je problem na strani operaterjev, ampak potem je bilo hitro jasno, da se je dalo z root-om to omogočiti in je marsikomu delovalo, če je operater imel to opcijo.
Tako da ja, to je vse malo v zraku.
Lukcc

Boobiz ::

A je morda kak pixel user na GrapheneOSu? Zanima me kakšna je tam zgodba z VoLTE in VoWIFI.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

Boobiz je izjavil:

A je morda kak pixel user na GrapheneOSu? Zanima me kakšna je tam zgodba z VoLTE in VoWIFI.


Glede na to, da je to še bolj zaprt sistem, dvomim, da bi to podprli...
Lukcc

Boobiz ::


Most other connections made by the OS itself are made based on your chosen carrier. The OS has a database of APN and other carrier configuration settings which determines how this works by default. Normally, carriers can force their configuration choices on users by making APNs read-only and disabling various configuration options. GrapheneOS ignores this and always allows configuring APNs, APN types, changing preferred network mode, toggling off 2G and using tethering regardless of what the carrier wants. We leave the defaults chosen by the carriers alone. For example, if you want tethering traffic treated normally, you can remove the dun APN type from your APN configuration.

MMS, RCS, SMS over LTE, VVM (Visual Voicemail), VoLTE (carrier-based calls on 4G and higher) and VoWi-Fi are largely implemented by the OS via TCP/IP rather than by the cellular layer itself. This means there will be connections by the OS to carrier servers instead of being handled by cellular. There are already some toggles to control this along with APN configuration but GrapheneOS will be providing more ways to override carrier configuration in the future.


vprašam, ker omogočajo še pa još.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

Boobiz je izjavil:


Most other connections made by the OS itself are made based on your chosen carrier. The OS has a database of APN and other carrier configuration settings which determines how this works by default. Normally, carriers can force their configuration choices on users by making APNs read-only and disabling various configuration options. GrapheneOS ignores this and always allows configuring APNs, APN types, changing preferred network mode, toggling off 2G and using tethering regardless of what the carrier wants. We leave the defaults chosen by the carriers alone. For example, if you want tethering traffic treated normally, you can remove the dun APN type from your APN configuration.

MMS, RCS, SMS over LTE, VVM (Visual Voicemail), VoLTE (carrier-based calls on 4G and higher) and VoWi-Fi are largely implemented by the OS via TCP/IP rather than by the cellular layer itself. This means there will be connections by the OS to carrier servers instead of being handled by cellular. There are already some toggles to control this along with APN configuration but GrapheneOS will be providing more ways to override carrier configuration in the future.


vprašam, ker omogočajo še pa još.


Ja saj tole sem bral ja, ampak pri vseh člankih me je zmotilo ravno to, kar piše tukaj na koncu "will be" "in the future" ... :)

Poskusi, poročaj. :)
Ne vem pa, kako, če izločimo basic telefonijo, ostale zadeve delujejo na tam OS-u.
Lukcc

AgiZ ::

GrapheneOS na Pixel 6 mi deluje super. Nisem pa poskušal VoLTE.
Če želiš ima tudi možnost namestitve prilagojenega Google Play (Google Services Framework, Google Play Services in Google Play Store), tako da tudi bolj nevešči uporabniki ne bi smeli imeti težav. Je pa OS narejen z mislijo na varnosti.

damjankov ::

Pa obstaja VoLTE stikalo v GrapheneOS, ki ga uporabljas?

AgiZ ::

Ne najdem. Sodeč po tem pa bi moralo delovati:
https://grapheneos.org/usage#lte-only-m...
VoLTE / VoWi-Fi works on GrapheneOS for most carriers unless they restrict it to carrier phones

GupeM ::

AgiZ je izjavil:

GrapheneOS na Pixel 6 mi deluje super. Nisem pa poskušal VoLTE.
Če želiš ima tudi možnost namestitve prilagojenega Google Play (Google Services Framework, Google Play Services in Google Play Store), tako da tudi bolj nevešči uporabniki ne bi smeli imeti težav. Je pa OS narejen z mislijo na varnosti.

Bolj kot na varnost, bi rekel na zasebnost. Je pa seveda tudi varnost zraven.

akulp ::

AgiZ je izjavil:

GrapheneOS na Pixel 6 mi deluje super. Nisem pa poskušal VoLTE.
Če želiš ima tudi možnost namestitve prilagojenega Google Play (Google Services Framework, Google Play Services in Google Play Store), tako da tudi bolj nevešči uporabniki ne bi smeli imeti težav. Je pa OS narejen z mislijo na varnosti.


Si na Telekomu mogoče? Daj prosim poskusi aktivirati VoLTE, 5G. Me prav zanima.

BTW, kako pa se obnese sicer OS v vsakdanji uporabi. So vsi app-i normalno delujoči, če naložiš Gstore in potem namestiš vse želene app?

Pa recimo Android funkcije, kot so "Gestures", obvestila, itd. ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

AgiZ ::

Nisem na Telekomu, zato tudi VoLTE verjetno nimam. Prav tako 5G ne. Sicer pa kaj manjka 4G-ju? Oziroma bom drugače vprašal, kaj ima 5G in VoLTE, kar nima 4G (blaznih hitrosti, ki naj bi jih ponujan 5G ne rabim, kot tudi zelo verjento nihče od vas)?

GrapheneOS, Google, F-Droid in Work profiles:
Nezahtevni uporabnik:
Aktiviraš vse tri google servise v profilu, klikneš na Google Play, se logiraš v Google, in telefon uporabljaš kot si ga do sedaj.

Uporabniki, ki želijo komplicirati, kot sem sam:
Uporabljam popolnoma de-googlan telefon. No, ne popolnoma. Poleg de-googlanega profila imam tudi work profile (Insular v mojem primeru). Work profile je kot dodaten uporabnik, ki nima dostopa do drugega, primarnega profila. Tako efektivno ločiš oba svetova v enem uporabniškem profilu, uporabniška izkušnja pa je nemotena, enotna. V work profilu sem aktiviral vse tri google servise in not nametal aplikacije, ki potrebujejo Google.
V bistvu (skoraj) nobena aplikacija direktno ne potrebuje Google, a brez google servisov ne delujejo najbolje notificationi (opomniki, prejeta sporočila...) določenih aplikacij, ki se zanašajo na Googlov ekosistem za preverjanje clouda. Sem recimo sodi večina mobilnih bank. A te aplikacije delujejo pravilno tudi brez teh servisov, le da ne dobiš obvestil, ali pa jih dobiš z zamikom. So pa tudi aplikacije (število se na srečo povečuje), ki se ne opirajo na Google in delujejo pravilno brez vse Google navlake (Signal, Nextcloud, Syncthing,...).
Za instalacijo pa uporabljam F-Droid za open source appe in pa Aurora store, ki je samo anonimiziran google play (nobeni hackov, dejansko se v ozadju poveže na pravi Google Play).

GrapheneOS:
It just works. To je moj primarni telefon.
Vse kar sem poizkusil deluje (tudi gestures, glede obvestil sem se razpisal višje).

Že dalj časa se počasi selim stran od googla, GrapheneOS je nekako zadnji velik kos te migracije. Ostajajo še določene aplikacije, ki potrebujejo Google, ki pa sm jih elegantno zapru v sobo po imenu Work profile, kjer nimajo dostopa do takorečeno ničesar. Počasi pa upam da se bo tudi ta soba dokončno izpraznila.

Nisem se nameraval razpisati, a upam, da bi tak opis lahko pomagal marsikomu v tej temi, da vsaj poizkusi podoben podvig. Sam sem prestal kar nekaj poskusov de-Googlanja in za to porabil čisto preveč časa preden sem končno našel OS, s katerim se ne rabim spopadat ker je cilj tudi GrapheneOS-a med drugim de-Googled Android phone.
Ima pa GrapheneOS izjemno dobro napisan FAQ (saj bi rekel dokumentacijo, pa vem da se večina ljudi boji te besede ;)), kjer strnjeno preberete skoraj vse: https://grapheneos.org/faq

Aja, pa inštalacija je najbolj neboleča izkušnja v vseh letih ukvarjanja z raznimi ROM-i. :D

PARTyZAN ::

VoLTE so klici preko 4G, pridobiš to, da ne izgubiš data povezave med klicom pa pridobiš boljšo kvaliteto zvoka med klici. VoWiFi je uporaben, ko si recimo v kakšni koči, kjer nimaš telefonskega signala, imaš pa WiFi.

Boobiz ::

lets face it, uporabniki "ki želijo komplicirat" kot si napisal je targetirana publika GOS (rahlo bolj poučena publika lets say). Kdor želi furat vse tako kot do sedaj in ne izkoristi niti možnosti anonimizacije pred Goolagom (če že mora aktivirat to), me res zanima kaka je racionalizacija za tem.
I'm drunk, what's your excuse?

ZveeZ ::

Boobiz je izjavil:

lets face it, uporabniki "ki želijo komplicirat" kot si napisal je targetirana publika GOS (rahlo bolj poučena publika lets say). Kdor želi furat vse tako kot do sedaj in ne izkoristi niti možnosti anonimizacije pred Goolagom (če že mora aktivirat to), me res zanima kaka je racionalizacija za tem.

Se strinjam.
A ni point Pixlov ravno SW?
Ce si primoran flashat drugi ROM, da vse deluje, a ni bolje ze iz prve kupiti drugi telefon?

AgiZ ::

Se strinjam da bi moral biti telefon narejen z dobrim OS-om+Software-om. Sem tudi preizkusil različne proizvajalce, a žal je realnost taka, da se na zasebnosti in varnosti nikjer ne dela. V tem ni denarja.
Zakaj bi proizvajalec telefona naredil varen software, torej tak, da ne more dodatno služiti na vseh mogočih podatkih, ki jih naknadno zbira o uporabnikih? Večina uporabnikov se tako ali tako ne zaveda/ne razume kaj to pomeni.
Torej dajo proizvajalci poudarek stvarem, ki so večini pomembne kot recimo dosti velik nabor všečkov, lepe animacije, lepo grafiko,... pač optiko.

Trenutno je tole najbolj izpopolnjen operacijski sistem + podporne aplikacije z vidika varnosti. S tem da ne rabiš sprejemat kompromisov med varnostjo in uporabnostjo.

GrapheneOS seveda spariš z lastnim oblakom, pa je. Če bi mi sedaj padel v morje, bi si drugi telefon v pol ure nastavil enako kot je trenuten in ga uporabljal brez izgube podatkov.

Slaba lastnost GrapheneOS-a je le to, da deluje na Pixel telefonih, žal.

akulp ::

Zakaj sem vprašal, če dela 5G?

Zaradi težav, ki jih opisujemo uporabniki Pixlov na zadnjih straneh te teme. Če bi delal 5G, potem se temu izogneš. Tako smo trenutno med klici prikovani na 2G in posledično (občasnim) težavam.

Zakaj sem vprašal, če se GrapheneOS da "spremeniti" v klasičen Android?

Ravno zaradi težave zgoraj, sem razmišljal, če bi si ga naložil. Ker pa sam nimam nobenih potreb/zadržkov do Googla, sem želel samo poizvedeti, če lahko pričakujem težave drugje... banka, maili, obvestila ...

Ker sem se dolga leta ukvarjal s custom rom-i, se mi ne da malo več iti tega, vedno sem želel tip tip telefon, ki deluje brez nekih čričkov "out of the box", ki je hkrati hiter in še vedno do neke mere dopušča custum zadeve, ter bistvo - da ima dobro kamero.
Zadnji trije Pixli so bili točno to.

No tale 7-ka, ga trenutno serje in če se ne bo uredilo, bo verjetno to tudi moj zadnji Pixel. Čeprav mi je all in all top telefon in zaenkrat požiram težave, omenjene na zadnjih straneh.
Lukcc
««
46 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149161 (531) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889073 (5949) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449970 (6981) blackbfm

Več podobnih tem