» »

Google Pixel

Google Pixel

««
44 / 70
»»

akulp ::

dejanslo je izjavil:

Hm ja, jaz sem zdaj bil cca 20-30 min vidno nedosegljiv. Še malo pred tem so SMSi šli, potem kao omrežje je, ampak poizkus klica neuspešen in od takrat pa do sedaj brez signala. Sem poizkusil odjavo in prijavo v omrežje, ni šlo.
Ker sem tukaj bral o prednostnem omrežju, sem iz 5g nastavil na 4g in se je telefon takoj povezal in sedaj dela. Sem pa vmes spreminjal lokacijo, verjetno sem šel čez več baznih postaj.. in sedaj je v zaporednih klicih po cca 11-12min pričelo poktia oz hreščati. Sogovornik opaža, da ni optimalen zvok, ampak to verjetno na račun 2G.
Žena na 6ki se ne spomni, da bi kdaj imela podobne težave.


Evo, sem v avtu, torej na poti in spreminjam lokacijo. 10 min nazaj normalno govoril, potem pa, nekaj min zatem, dobil neodgovorjen klic, vidim, da nimam omrežja. Ne morem klicati, nimam podatkov...

Pomagal samo reset.

Sra***!
Lukcc

ZveeZ ::

Migriraj k operaterju s 3G pokritostjo.

thaway348 ::

Je kaka alternativa A seriji, da ima kul SW podporo, pa VoLTE?
Sedaj ko sem izkusil VoLTE kvaliteto zvoka mi moj Pixel deluje kot en cheap shit radio iz pralnega praska (ceprav vse ostalo je kul).

cvick ::

ZveeZ je izjavil:

Migriraj k operaterju s 3G pokritostjo.

Mislim, da mu ne bo nič pomagalo glede nedosegljivosti. Glede pokanja pri pogovorih pa ja.
Na googlovih forumih je polno folka iz podprtih držav, ki imajo probleme z nedosegljivostjo, pa no network problemi, pa da jim klice prekinja pa 3 sekundah. Google pa totalno neodziven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvick ()

neskoncno ::

Pixel 7 na Bob omrežju.

Nisem opazil težav pokanja, nedosegljivosti in podobnega. Bob je A1 in ima še 3G.

cvick ::

Jaz tudi nesem imel problemov z nedosegljivostjo, samo z pokanjem v 2G omrežju.

akulp ::

cvick je izjavil:

Jaz tudi nesem imel problemov z nedosegljivostjo, samo z pokanjem v 2G omrežju.


Tale nedosegljivost se mi je do zdaj pojavila 2x...

Imam pa občutek, da je to povezano s tem, da imaš v teku klic, ko menjaš lokacijo (torej avto). In to ga očitno zmede.
Lukcc

cvick ::

Jest sm ogromno mejal lokacije, ker po celi sloveniji delam, pa nikoli nisem bil nedosegljiv. Tudi net mi je skoz delal.
Edini problem ki sem ga imel je bili hreščanje pri vseh pogovorih daljših od 6-7 min in klicaj med pogovorom, pa še ta klicaj je bil pomoje ker ni bilo takrat neta.

dejanslo ::

Jaz sem v večini primerov nedosegljivosti bil dokaj statičen.
There`s More Than One Way To Do It

akulp ::

Hm, ok.

Torej ne bo to.

@cvick na katerih forumih si to še zasledil, razen tam, kjer sva skupaj prisotna (xda-dev)?

Ker imam znanko iz SLO, ki dela za Google, kjer je kar na vidni poziciji in se bo potrudila, da mi uredi kak dober kontakt, hkrati pa se že nekaj časa trudi, da bi vzpostavila Googlovo pisarno v SLO (preko katere bomo potem tudi lažje urejali te zadeve)
Lukcc

cvick ::

akulp ::

cvick je izjavil:

Oj, kar sem na hitro gledal:
https://support.google.com/pixelphone/t...
https://support.google.com/pixelphone/t...

Pol je pa še zanimiva ta raziskava:
https://www.androidauthority.com/google...


Super, hvala.
Grem malo skozi.
Lukcc

user-pass ::

Da se na hitro javim po enem mesecu uporabe Pixel 7 Pro (v Nemciji). VoLTE, Call over Wi-Fi, 5G vse lepo dela, nobenih problemov z omrezjem ali preklapljanjem in tudi hrescalo ni se nikoli.
Vse lepo in prav, fotke dela fenomenalne edino baterija bi lahko bila boljsa ampak OK, en dan nekako zdrzi.
Skoda, da Google tako podcenjuje manjse drzave in ne uredi, da vse lepo dela.

šernk ::

sem imel pixel 6 cca 25 dni.

delal perfektno in sem krivil izimobil ker je vsake toliko padel pogovor, nato pa sesutje sistema. Začeli padati pogovori po 10-30ih sekundah. Razlog: dve SIM kartici imel sem jih cel čas uporabe in se je bug povečal šele po 25ih dneh. Ujel zadnji dan za vračilo telefona na amazon, tako da se nisem niti kaj dosti trudil z iskanjem rešitve. Našel pa na forumih ogromno težav na temo dveh sim kartic, nekomu tudi večkratna menjava telefona v garanciji ni pomagala. Če sem deaktiviral eno ali drugo sim kartico je vse delalo BP, ob reaktivaciji pa ponovni problemi takoj. factory reset ni pomagal, safe mode ni pomagal...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

akulp ::

Bi rekel, da je povzetek vsega sledeč

1. Očitno je težava (ne samo v SLO, glede na prebrano po tujih forumih), da v primeru, da si "unsupported country" zadeve ne delajo, kot bi morale, ker parametrov omrežij teh držav Google ni vključil v svoj SW.

2. Dodatno pa ima Pixel tudi težave s SW modema za klicanje, ki pa niso vezane na podprte/nepodprte države.
Lukcc

ignats ::

Če prav razumem vse skupaj, je tako:
Pixel 7 in 7 pro imata probleme s klici (pokanje po določenem času pogovora) na omrežjih brez 3g (Telekom, Izimobil), Pixel 6a pa teh problemov nima. Prav tako so neki problemi s pošiljanjem MMSov?
Klici na vseh Pixlih potekajo prek 2g na omrežju brez 3g in je posledično kvaliteta zvoka precej slaba.
Noben Pixel pa pri nas ne podprira 5G, voLTE ali voWIFI. Kdaj in če bodo te zadeve urejene je težko napovedati.

Moje mnenje, ravno zaradi vsega tega je, da je trenutno bolj smiselen nakup Samsunga A53, ki je v istem cenovnem rangu kot Pixel 6a oz. S22 v rangu Pixla 7. Če pa bi se vseeno odločil za Pixla, bi moral migrirat na omrežje s 3g in upati, da ga na izklopijo preden Google doda podporo Sloveniji za voLTE, voWiFi in 5G. Sicer so Pixli vrhunski telefoni, samo zaradi tehle nerodnosti pri nas se je dosti težje odločit za nakup.

Je morda že kdo naročal kakšne odklenjene Sasmsunge iz tujine? Deluje vse ok? Garancija je veljavna?
Kako je z A73 ki se ga ne da nikjer dobit? Bodo kakšne nove zaloge v prihodnje?

akulp ::

ignats je izjavil:

Če prav razumem vse skupaj, je tako:
Pixel 7 in 7 pro imata probleme s klici (pokanje po določenem času pogovora) na omrežjih brez 3g (Telekom, Izimobil), Pixel 6a pa teh problemov nima. Prav tako so neki problemi s pošiljanjem MMSov?
Klici na vseh Pixlih potekajo prek 2g na omrežju brez 3g in je posledično kvaliteta zvoka precej slaba.
Noben Pixel pa pri nas ne podprira 5G, voLTE ali voWIFI. Kdaj in če bodo te zadeve urejene je težko napovedati.

Moje mnenje, ravno zaradi vsega tega je, da je trenutno bolj smiselen nakup Samsunga A53, ki je v istem cenovnem rangu kot Pixel 6a oz. S22 v rangu Pixla 7. Če pa bi se vseeno odločil za Pixla, bi moral migrirat na omrežje s 3g in upati, da ga na izklopijo preden Google doda podporo Sloveniji za voLTE, voWiFi in 5G. Sicer so Pixli vrhunski telefoni, samo zaradi tehle nerodnosti pri nas se je dosti težje odločit za nakup.

Je morda že kdo naročal kakšne odklenjene Sasmsunge iz tujine? Deluje vse ok? Garancija je veljavna?
Kako je z A73 ki se ga ne da nikjer dobit? Bodo kakšne nove zaloge v prihodnje?


Dajmo se prosim tukaj držati teme, ker bo sicer težko še kdo našel kako uporabno info, ko bo šla zgodba naprej.
Tako da, kaj se splača/ne splača kupiti prosim "nesi" v drugo temo. :)
Lukcc

akulp ::

Zanimivo, danes sem imel 3 klice nad 15 min, nikjer hreščanja.
Tudi nedosegljivosti danes nisem imel.

Ne vem sicer, če to karkoli vpliva, lahko da je danes samo "dober dan". :), ampak včeraj sem prek *#*#4636#*#* aktiviral DSDS (dual SIM).

Ne vem, kako je default s tem, jaz sem namreč vmes imel dve SIM kartici v telefonu, pa sem eno deaktiviral na roke...
Lahko nekdo prosim preveri ali ima on ali off to opcijo?

Hvala.
Lukcc

ignats ::

akulp je izjavil:



Dajmo se prosim tukaj držati teme, ker bo sicer težko še kdo našel kako uporabno info, ko bo šla zgodba naprej.
Tako da, kaj se splača/ne splača kupiti prosim "nesi" v drugo temo. :)


Se strinjam. Lahko bi obstajala tema o tem kaj kupiti in primerjavi izkušenj.

Sem pa bil en klik oddaljen od nakupa Pixla, dokler nisem naletel na zadnjih nekaj strani te teme in se zaradi tega odločil še malo počakati in raziskati kaj je še na trgu. Verjetno nisem edini. Zato sem se odločil povzet slabe izkušnje ostalih. Sam bi bil razočaran, če bi mi tak dober aparat pokal in hreščal in imel slab zvok pri klicih.

Drmr ::

Jaz ne opazam problemov z nedosegljivostjo. Tudi s kvaliteto klicev sem povsem zadovoljen, nisem opazil nobene tezave. Res je da nisem ravno ure na telefonu, sem pa ze opravil kaj 10+ minutnih klicev. 5G imam izklopljen, ga ne potrebujem.
Imam pa tezave z bluetoothom v avtu. Prvih par minut mi redno prekinja predvajanje, po nekaj minutah je naenkrat vse ok.

Btw. preorder gift imam odobren (kak teden nazaj, ni se poslan) kljub temu da je bil telefon poslan iz Amazona v Slovenijo, za gift pa sem dal nemski naslov.

akulp ::

ignats je izjavil:

akulp je izjavil:



Dajmo se prosim tukaj držati teme, ker bo sicer težko še kdo našel kako uporabno info, ko bo šla zgodba naprej.
Tako da, kaj se splača/ne splača kupiti prosim "nesi" v drugo temo. :)


Se strinjam. Lahko bi obstajala tema o tem kaj kupiti in primerjavi izkušenj.

Sem pa bil en klik oddaljen od nakupa Pixla, dokler nisem naletel na zadnjih nekaj strani te teme in se zaradi tega odločil še malo počakati in raziskati kaj je še na trgu. Verjetno nisem edini. Zato sem se odločil povzet slabe izkušnje ostalih. Sam bi bil razočaran, če bi mi tak dober aparat pokal in hreščal in imel slab zvok pri klicih.


Saj bodo uredili, brez skrbi.

Btw, odpri temo, če še ne obstaja. :)
Lukcc

Veron ::

Še dobro, da sem pogledal tole temo.

Sem ravno želel naročit Pixel 7.

So težave z omrežjem res tako pogoste?

PrimozR ::

Naj se čimprej zrihta, po leakih 7a obeta:
https://www.phonearena.com/news/samsung...

akulp ::

Veron je izjavil:

Še dobro, da sem pogledal tole temo.

Sem ravno želel naročit Pixel 7.

So težave z omrežjem res tako pogoste?


Niso pogoste, so pa opazne.

Lahko se ti zgodi ravno ob kakem neprimernem trenutku in potem znoriš. :)
Včeraj se mi je to zgodilo, ko sem do zadnje min pred tekmo čakal klic kolega ves živčen, da mu predam karto... potem pa ugotovil, da sem brez signala. :)

Danes pa sem bil na telefonu skoraj 3 ure, pa nobene težave. Tako da ja, to je tisto. Vedno si zapomniš slabe stvari.
Lukcc

jhames ::

Tudi meni se je že zgodilo, da sem dobil SMS o nedosegljivosti na Pixel 7, sicer samo 1x do sedaj.
Pa tudi SMS je zamudil, kakšno uro ali dve.
Nazadnje tudi ni bilo SMSja, pošlje mi ga alarm ob isti uri, in sem si poslal še en SMS iz drugega telefona in tudi ni prišel.
Sta pa prišla oba v trenutku, ko sem vklopil podatke. Ne vem, če je bilo to naključje, ampak trenutek ko sem vklopil podatke sta prišla oba SMSja.
To je bilo kakšen teden nazaj, od takrat pa nisem opazil, da bi bil nedosegljiv ali bi kakšen SMS zamujal.
Pogovore pa meni ne prekinja ali poka ali kaj takega. Ravno danes sem imel 50min dolg pogovor in ni bilo nobenega prekinjanja ali pokanja. Sem pa pri Telekomu.

letmein ::

Sem že skoraj kupil Pixel 6a za svojo drago pa me je tale tema postavila v dvom.. škoda.

akulp ::

Te težave nimajo veze s Pixlom 6(a).
Lukcc

cvick ::

Jest bom pixla, takoj nazaj kupil, čim bojo porihtal tele probleme z omrežjem.
Meni VoLTE ne igra nobene vloge, ker imam na vseh telefonih to izklopljeno, 4G je pa tudi dovolj hiter za prenos podatkov.

akulp ::

cvick je izjavil:

Jest bom pixla, takoj nazaj kupil, čim bojo porihtal tele probleme z omrežjem.
Meni VoLTE ne igra nobene vloge, ker imam na vseh telefonih to izklopljeno, 4G je pa tudi dovolj hiter za prenos podatkov.


Se strinjam, meni tudi VoLTE in 5G nima veze.

Saj jaz mislim, glede na to, da očitno prejšnja beta verzija zadnjega Androida (.A2) tega bug-a nima, da bo hitro rešeno.
Lukcc

mihaboy ::

Tudi js sem razmišljal o nakupu Pixla 6a za svojo drago, ker je v tem cenovnem rangu najboljši in ni prevelik, vendar me je ta tema malo odvrnila.
Kako je pa pri Telemachu? Ima kdo izkušnje?
Sicer 5g in volte nista potrebna, kako so pa klici na 4g?

cvick ::

Za klice preko 4G moraš imeti VoLTE.
Kolikor sem testiral na telemachu ni bili nobenih problemov z klici preko 3G omrežja.

alkoo ::

Tudi mene zanima ali bo kakšen odziv Googla. Ampak imam bolj malo upanja, ker smo za njih pač premajhni.

Sicer meni klici na Pixel 6a delajo brez večjih problemov (A1 omrežje), včasih med vzpostavljanjem klica slišim kakšen mini pok v slušalki, bom naslednjič preveril ali je telefon takrat na 2G ali 3G.

Se pa nebi branil 5G in volte :) Naj bi bila precej boljša kakovost klicev.

akulp ::

On Tue, Nov 22, 2022 at 12:01 PM Tehnična pomoč Telekom Slovenije wrote:

Pozdravljeni,

tehnik je ponovno opravil analizo dogodkov, ki ste nam jih posredovali in nam posredovali naslednja pojasnila:

19.11. je ob 14:01:50 viden dohodni klic, ki ni bil odgovorjen oz. je bil takoj prekinjen s strani klicočega.

14:01:52, S1AP Tracking Area Update, IMEISV=3569558831696002
Ob 14:02:30 je viden začetek CSFB procedure (prehod iz LTE na 2g), ki ni uspešna oz. manjka del signalizacije. Tu sklepam, da je šlo za poizkus klica, kjer pa iz nekega razloga preklop iz LTE na 2g ni bil uspešen.

Kasneje je viden nov attach na LTE ob 14:08, kar je že posledica restarta telefona.

Na radijskem delu omrežja vidim, da telefon uporablja dve IMEI SV verziji: 3569558831696002 in 3569558831696006. Zakaj je temu tako, ne vem. Niti ni jasno, če to kakorkoli vpliva na delovanje, ker je bil fallback v predhodnih primerih vseeno uspešen.

Glede na to, da ne gre za verificiran telefon, bomo primer zaključili. Žal gre za težavo na strani aparata, oziroma njegove programske opreme.


Prijazen pozdrav,

Igor Cimerman


--------

Saj vse lepo in prav, ampak nečesa ne razumem. A dejansko obstaja kak spisek verificiranih aparatov, na podlagi katerega ti rečejo žal, hvala, adijo. :)?

akulp je izjavil:

On Tue, Nov 22, 2022 at 12:01 PM Tehnična pomoč Telekom Slovenije wrote:

Pozdravljeni,

tehnik je ponovno opravil analizo dogodkov, ki ste nam jih posredovali in nam posredovali naslednja pojasnila:

19.11. je ob 14:01:50 viden dohodni klic, ki ni bil odgovorjen oz. je bil takoj prekinjen s strani klicočega.

14:01:52, S1AP Tracking Area Update, IMEISV=xxxx
Ob 14:02:30 je viden začetek CSFB procedure (prehod iz LTE na 2g), ki ni uspešna oz. manjka del signalizacije. Tu sklepam, da je šlo za poizkus klica, kjer pa iz nekega razloga preklop iz LTE na 2g ni bil uspešen.

Kasneje je viden nov attach na LTE ob 14:08, kar je že posledica restarta telefona.

Na radijskem delu omrežja vidim, da telefon uporablja dve IMEI SV verziji: xxxx in xxxx. Zakaj je temu tako, ne vem. Niti ni jasno, če to kakorkoli vpliva na delovanje, ker je bil fallback v predhodnih primerih vseeno uspešen.

Glede na to, da ne gre za verificiran telefon, bomo primer zaključili. Žal gre za težavo na strani aparata, oziroma njegove programske opreme.


Prijazen pozdrav,

Igor Cimerman


--------

Saj vse lepo in prav, ampak nečesa ne razumem. A dejansko obstaja kak spisek verificiranih aparatov, na podlagi katerega ti rečejo žal, hvala, adijo. :)?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

thaway348 ::

To so naceloma aparati, katere prodajajo v lastni trgovini.

@alkoo: Ne baje, ampak dejansko je :)
Se posebej ce imas dobro slusalko in vcasih daljse pogovore, pa podatke imas na voljo med klicem.

Ne razumem zakaj ni podprto, ce je del omreznega standarda?
Npr. iPhone podpira, pa smo isto majhni za njih :/

Tidule ::

Saj vse lepo in prav, ampak nečesa ne razumem. A dejansko obstaja kak spisek verificiranih aparatov, na podlagi katerega ti rečejo žal, hvala, adijo. :)?

Operater je dolžan vzdrževat omrežje skladno s predpisanimi standardi. In je tudi odgovoren, da telefoni, ki te standarde izpolnjujejo v omrežju dejansko lahko delujejo. Če gre pa za aparat, ki teh standardov ne izpolnjuje, pa to seveda to ni problem operaterjev. Obstaja kupe telefonov, ki v EU omrežjih ne dela, ali pa je njihovo delovanje okrnjeno, samo to ni problem operaterja.

To so naceloma aparati, katere prodajajo v lastni trgovini.

ne drži. seznam je bistveno širši. Operater ne sme delovanja omrežja vezat zgolj na aparate iz njihove ponudbe, ravno tako kot ne sme aparate vezat samo na njihovo omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

akulp ::

Ampak, Pixel (7) ni telefon, ki ne bi delal v EU omrežjih. Saj ga Google uradno prodaja v EU, ne pa v naši državi, to pa je res. Oz tudi ga je že, ne pa sedmice, šetice ... Ne vam pa,da bi bilo kdaj rečeno, da pri nas ni podprt. Ali se motim?
Rečeno je bilo samo, da ni podprt za 5G...

Pa saj ajde, tole je očitno fail Googla, glede na to, da nimamo samo v SLO težave, ampak vseeno me odgovor "Glede na to, da ne gre za verificiran telefon, bomo primer zaključili. Žal gre za težavo na strani aparata, oziroma njegove programske opreme." res razpi***.
Lukcc

Tidule ::

Kaj pa naj bi ti odgovorili? Da bodo delovanje omrežja prilagodili zato, da bo random naprava, ki jo nekdo privleče od nekje delovala? Tukaj je IMO zajeb na strani googla. Ali pa zavestna odločitev, da določenih specifik omrežji pač ne bodo podpirali.

Saj ga Google uradno prodaja v EU, ne pa v naši državi, to pa je res. Oz tudi ga je že, ne pa sedmice, šetice ... Ne vam pa,da bi bilo kdaj rečeno, da pri nas ni podprt. Ali se motim?

hmmmm, tukaj je precej jasno napisano kje je podpora in bo delovalo. Logičen sklep od tukaj naprej je, da v državah ki niso navede ne zagotavljajo da bo delovalo. Lahko bo, lahko ne bo, lahko bo pa nekaj vmes.
https://support.google.com/store/answer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

akulp ::

1. Ni random naprava, glede na to, da jih je TK že prodajal, vseeno ni nek kitajc, no.
2. Saj potem sem naknadno dobil odgovor, da so poslali na Google še enkrat prošnjo.
3. Nisem mislil, kaj ima Google napisano. Govoril sem za TK.

Saj to, da je zajeb na strani Googla, sem že večkrat napisal. Dvomim, da je zavestna odločitev, glede na to, da tega problema v .A1 FW verziji očitno ni in se je pojavil kasneje. Tudi meni.
Ja nič, če se bodo težave ponavljal (btw, zdaj 2 dni nimam nobenih težav ne z izgubo omrežja ne s "hreščanjem", pa imam ogromno klicev + 10 min)

p.s.: Ti delaš pri enem od operaterjev, mogoče celo naTK ali samo "realno" gledaš na stvari :)?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

predi ::

Za 5G obstaja obojestransko potrjevanje tako na strani proizvajalca, kot tudi operaterja. Operater mora recimo proizvajalcu sporočiti določene podatke, da so ti vključeni v config na napravi, ki opisuje zmožnosti operaterjevega omrežja. Tako je vsaj bilo razbrati iz tem na XDA, ko sem pred kratkim preverjal Pixle. Po spominu mi hodi nek carrier_policy.xml ali nekaj v tej smeri, možno pa je, da je ta file specifičen za posamičen čip na napravi, torej si ga lahko deli več različnih naprav, ki uporabljajo isti čip (verjetno modem). To, da v nepodprtih državah zadeve ne delujejo, se vleče že vsaj od četrte serije Pixlov, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na to, da se bo Googlova politika glede tega kaj spremenila. Ljudje so to reševali z root pravicami na Androidu.

akulp ::

predi je izjavil:

Za 5G obstaja obojestransko potrjevanje tako na strani proizvajalca, kot tudi operaterja. Operater mora recimo proizvajalcu sporočiti določene podatke, da so ti vključeni v config na napravi, ki opisuje zmožnosti operaterjevega omrežja. Tako je vsaj bilo razbrati iz tem na XDA, ko sem pred kratkim preverjal Pixle. Po spominu mi hodi nek carrier_policy.xml ali nekaj v tej smeri, možno pa je, da je ta file specifičen za posamičen čip na napravi, torej si ga lahko deli več različnih naprav, ki uporabljajo isti čip (verjetno modem). To, da v nepodprtih državah zadeve ne delujejo, se vleče že vsaj od četrte serije Pixlov, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na to, da se bo Googlova politika glede tega kaj spremenila. Ljudje so to reševali z root pravicami na Androidu.


Ne gre za 5G, to je druga pesem. Preberi si zadnjih par objav v tej temi. :)
Lukcc

predi ::

Spraševal si glede potrjevanja/verifikacije.

Alfonso ::

akulp je izjavil:

1. Ni random naprava, glede na to, da jih je TK že prodajal, vseeno ni nek kitajc, no.
2. Saj potem sem naknadno dobil odgovor, da so poslali na Google še enkrat prošnjo.
3. Nisem mislil, kaj ima Google napisano. Govoril sem za TK.

Saj to, da je zajeb na strani Googla, sem že večkrat napisal. Dvomim, da je zavestna odločitev, glede na to, da tega problema v .A1 FW verziji očitno ni in se je pojavil kasneje. Tudi meni.
Ja nič, če se bodo težave ponavljal (btw, zdaj 2 dni nimam nobenih težav ne z izgubo omrežja ne s "hreščanjem", pa imam ogromno klicev + 10 min)

p.s.: Ti delaš pri enem od operaterjev, mogoče celo naTK ali samo "realno" gledaš na stvari :)?


1) seveda je random naprava za katero sam proizvajalec ne garantira delovanje v slo omrežju. Da so predhodne verzije delovale ali da jih je celo prodajal kateri tukajšni operater nima prav nobene zveze.
2) tole s tem testiranjem ti je šel Telekom zelo na roke. Marsikateri operater bi ti zgolj odvrnil da naprava ni certificirana za njihovo omrežje.

P.s: nimam prav nobene zveze s Telekomom asli katerim drugim operaterjem. Zahvali se Googlo. Sam ne bi nikoli kupil naprave od proizvajalca, ki mu slovenci nismo zadosti tržno zanimivi in nas tako prodajno kot tehnično že dolga leta povsem ignorira.

Tidule ::

1. Ni random naprava, glede na to, da jih je TK že prodajal, vseeno ni nek kitajc, no.

Kdaj je Telekom prodajal Pixel 6 ali 7?
Zakaj pa naj bi po tvoje moral reševat probleme s telefoni ameriškega proizvajalca, ki niso namenjeni slovenskemu trgu, ne pa tudi tistih, ki jih proizvajajo in prodajajo kitajska podjeta? Tuakaj šele ni nobene logike.
2. Saj potem sem naknadno dobil odgovor, da so poslali na Google še enkrat prošnjo.

pa vseeno pljuvaš po njih.

3. Nisem mislil, kaj ima Google napisano. Govoril sem za TK.

kako točno naj Telekom zagotavlja ažuren seznam vseh telefonov, ki so poizvedeni in niso namenjeni slovenskemu trgu?

p.s.: Ti delaš pri enem od operaterjev, mogoče celo naTK ali samo "realno" gledaš na stvari :)?

no, smo pomilovanja vredno se mi zdi, da so krivi vsi drugi razen tistega, ki poskuša v Sloveniji uporabljat napravo za katero poizvajalec navaja, da ni namenjena našemu tgu. Telekom se je celo potrudil analizirat problem in te niso bianco zavrnili takoj, ko si navedel model telefona, pa te to vseeno ne ustavi, da neutemeljeno pljuvaš po njih. Razumem pa da ti zmanjkuje realnih argumentov, glede na to da poskuaš debato spuščat na osebni nivo s primitivnimi podtikanji.

Dvomim, da je zavestna odločitev, glede na to, da tega problema v .A1 FW verziji očitno ni in se je pojavil kasneje. Tudi meni.

Lahko gre recimo za problem v tem, da google zavestno ni poskrbel za ustrezen prehod med 2g, 3g in 4g. Povsem možno, da na področju 2g ni ustrezne standardizacije, oziroma proizvajalci ta del opuščajo glede na to, da je 2g v ugašanju. Ne poznam dovolj dobro, tako da ugibam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tidule ::

akulp je izjavil:

predi je izjavil:

Za 5G obstaja obojestransko potrjevanje tako na strani proizvajalca, kot tudi operaterja. Operater mora recimo proizvajalcu sporočiti določene podatke, da so ti vključeni v config na napravi, ki opisuje zmožnosti operaterjevega omrežja. Tako je vsaj bilo razbrati iz tem na XDA, ko sem pred kratkim preverjal Pixle. Po spominu mi hodi nek carrier_policy.xml ali nekaj v tej smeri, možno pa je, da je ta file specifičen za posamičen čip na napravi, torej si ga lahko deli več različnih naprav, ki uporabljajo isti čip (verjetno modem). To, da v nepodprtih državah zadeve ne delujejo, se vleče že vsaj od četrte serije Pixlov, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na to, da se bo Googlova politika glede tega kaj spremenila. Ljudje so to reševali z root pravicami na Androidu.


Ne gre za 5G, to je druga pesem. Preberi si zadnjih par objav v tej temi. :)


Pa še kako je ta post relavanten. Ravno zato, ker je pri 5g obvezna obojestranka verifikacija imata tako operater kot proizvajalec telefona jasno sliko kaj in kako dela. Dlje kot greš v preteklost večji diviji zahod je in večja je verjetnost, da stvari niso kompatibilne.

akulp ::

Tidule je izjavil:

akulp je izjavil:

predi je izjavil:

Za 5G obstaja obojestransko potrjevanje tako na strani proizvajalca, kot tudi operaterja. Operater mora recimo proizvajalcu sporočiti določene podatke, da so ti vključeni v config na napravi, ki opisuje zmožnosti operaterjevega omrežja. Tako je vsaj bilo razbrati iz tem na XDA, ko sem pred kratkim preverjal Pixle. Po spominu mi hodi nek carrier_policy.xml ali nekaj v tej smeri, možno pa je, da je ta file specifičen za posamičen čip na napravi, torej si ga lahko deli več različnih naprav, ki uporabljajo isti čip (verjetno modem). To, da v nepodprtih državah zadeve ne delujejo, se vleče že vsaj od četrte serije Pixlov, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na to, da se bo Googlova politika glede tega kaj spremenila. Ljudje so to reševali z root pravicami na Androidu.


Ne gre za 5G, to je druga pesem. Preberi si zadnjih par objav v tej temi. :)


Pa še kako je ta post relavanten. Ravno zato, ker je pri 5g obvezna obojestranka verifikacija imata tako operater kot proizvajalec telefona jasno sliko kaj in kako dela. Dlje kot greš v preteklost večji diviji zahod je in večja je verjetnost, da stvari niso kompatibilne.


V tej temi mešamo jabolka in hruške, če bo kdo bral, mu nič ne bo jasno...

Preveri na xda ali google forum, pa boš videl.
To, da 5G mora biti obojestransko podprt, sem pisal že 2 strani nazaj. Tukaj sploh ni dileme in to ne more delati pri nas, to je kristalno jasno.

Tukaj smo govorili o tem, da Pixel izgublja omrežje oz. "hrešči" med pogovori. Tega ne bi bilo, če bi deloval VoLTE/VoWIFI, za kar je potreben 5G. Ni pa to vzrok za napake. Vzrok je v tem, da TK nima več 3G, klici se opravljajo preko 2G in tukaj pa ima Pixel očitno težave.
Tako da, vsi ki so pri operaterjih, ki ima 3G aktiven, nimajo nikakršnih težav.
Lukcc

Alfonso ::

Dokler bodo imeli 3G aktiven.

akulp ::

Alfonso je izjavil:

akulp je izjavil:

1. Ni random naprava, glede na to, da jih je TK že prodajal, vseeno ni nek kitajc, no.
2. Saj potem sem naknadno dobil odgovor, da so poslali na Google še enkrat prošnjo.
3. Nisem mislil, kaj ima Google napisano. Govoril sem za TK.

Saj to, da je zajeb na strani Googla, sem že večkrat napisal. Dvomim, da je zavestna odločitev, glede na to, da tega problema v .A1 FW verziji očitno ni in se je pojavil kasneje. Tudi meni.
Ja nič, če se bodo težave ponavljal (btw, zdaj 2 dni nimam nobenih težav ne z izgubo omrežja ne s "hreščanjem", pa imam ogromno klicev + 10 min)

p.s.: Ti delaš pri enem od operaterjev, mogoče celo naTK ali samo "realno" gledaš na stvari :)?


1) seveda je random naprava za katero sam proizvajalec ne garantira delovanje v slo omrežju. Da so predhodne verzije delovale ali da jih je celo prodajal kateri tukajšni operater nima prav nobene zveze.
2) tole s tem testiranjem ti je šel Telekom zelo na roke. Marsikateri operater bi ti zgolj odvrnil da naprava ni certificirana za njihovo omrežje.

P.s: nimam prav nobene zveze s Telekomom asli katerim drugim operaterjem. Zahvali se Googlo. Sam ne bi nikoli kupil naprave od proizvajalca, ki mu slovenci nismo zadosti tržno zanimivi in nas tako prodajno kot tehnično že dolga leta povsem ignorira.


To, da mi je šel na roke, mi je jasno. Ampak verjemi, da ne za brezveze. Saj sta dva, s katerima sem bil na zvezi rekla "hvala", ker očitno bi radi spravili Pixle v prodajo. In dvomim, da nas je prav veliko, ki se jim da analizirati napake z njimi ...
Pa saj sem jih pohvalil, zmotilo me je samo to, da je eden od njih zaključil na tak "beden" način, češ, kaj nam težiš. V resnici pa so sami prosili, da jim pošljem še več primerov.

Zdaj kaj bi ti kupoval/ne bi kupoval, je meni vseeno. Če bi bilo tako, da bi bilo všeč vsem isto, sploh ne bi rabili takih forumov. :)
Btw, moj četrti Google telefon, vsi do zdaj so delali bp, meni osebno top telefoni.

Alfonso je izjavil:

Dokler bodo imeli 3G aktiven.


Drži.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Dionis ::

Zdravo,

da še jaz prislonim svoj pisker. S parterko imava cca 1 mesec Pixel 7, ki sva ga naročila iz Nemčije preko kolegice, da je prišlo na njen naslov.
Operaterja imava oba pri Telekomu. Kar se tiče omrežij nisem ničesar posebej nastavljal imam pa na 4G.

Teh težav s hrečanjem sam nisem imel (tudi moja ne). Kar sem pri sebi opazil je zgolj to, da sem v cca 3 tednih moral 4x resetirati telefon, ker je samo zmanjkalo signala. Sem ga sicer skušal ˝resetirati˝ na način, da sem dal letalski način, vendar to ni pomagalo.

Drugih težav ni. Sam sem telefon menjal v prvi vrsti, da se lahko normalno povežem brez kabla z avtom preko Android Auto aplikacije. Kar se tega tiče tudi še nisem imel nobenih težav. Ker na primer s prejšnjim Huawei P30, sem se lahko samo preko bluetootha povezal za klice. Za AA je bilo potrebno s kablom, pa še tam so bile težave.

akulp ::

Tidule je izjavil:

1. Ni random naprava, glede na to, da jih je TK že prodajal, vseeno ni nek kitajc, no.

Kdaj je Telekom prodajal Pixel 6 ali 7?
Zakaj pa naj bi po tvoje moral reševat probleme s telefoni ameriškega proizvajalca, ki niso namenjeni slovenskemu trgu, ne pa tudi tistih, ki jih proizvajajo in prodajajo kitajska podjeta? Tuakaj šele ni nobene logike.
2. Saj potem sem naknadno dobil odgovor, da so poslali na Google še enkrat prošnjo.

pa vseeno pljuvaš po njih.

3. Nisem mislil, kaj ima Google napisano. Govoril sem za TK.

kako točno naj Telekom zagotavlja ažuren seznam vseh telefonov, ki so poizvedeni in niso namenjeni slovenskemu trgu?

p.s.: Ti delaš pri enem od operaterjev, mogoče celo naTK ali samo "realno" gledaš na stvari :)?

no, smo pomilovanja vredno se mi zdi, da so krivi vsi drugi razen tistega, ki poskuša v Sloveniji uporabljat napravo za katero poizvajalec navaja, da ni namenjena našemu tgu. Telekom se je celo potrudil analizirat problem in te niso bianco zavrnili takoj, ko si navedel model telefona, pa te to vseeno ne ustavi, da neutemeljeno pljuvaš po njih. Razumem pa da ti zmanjkuje realnih argumentov, glede na to da poskuaš debato spuščat na osebni nivo s primitivnimi podtikanji.

Dvomim, da je zavestna odločitev, glede na to, da tega problema v .A1 FW verziji očitno ni in se je pojavil kasneje. Tudi meni.

Lahko gre recimo za problem v tem, da google zavestno ni poskrbel za ustrezen prehod med 2g, 3g in 4g. Povsem možno, da na področju 2g ni ustrezne standardizacije, oziroma proizvajalci ta del opuščajo glede na to, da je 2g v ugašanju. Ne poznam dovolj dobro, tako da ugibam.


Kje pa sem pluval TK, daj pokaži?!

S tem: "
Saj vse lepo in prav, ampak nečesa ne razumem. A dejansko obstaja kak spisek verificiranih aparatov, na podlagi katerega ti rečejo žal, hvala, adijo. :)?"

Vprašal sem se, kako človek ve, da je naprava nepodprta. Pa ne mi spet s spiskom z Googlove strani, ker mariskateri operater izven te države prodaja Pixla. Pa ne mi zdaj spet o tem, da ne podpira 5G in da tako lahko vem.

Tk sem pohvalil, direktno njim, tukaj in še marsikje. Sem njihov naročnik že xx let in bom ostal, ker mi vse štima z njimi.

Osebni nivo? Come on.

Se ti resno opravičujem, če te je prizadelo moje vprašanje "A delaš za TK". Vprašal sem zato, ker si se od nekdo vzel in začel zagovarjati, pa dvomim, da si res prebral celo debato...
Tako da, še enkrat oprosti.
Lukcc

Alfonso ::

sam 4 krat resetiral zaradi nedosegljivosti. Še dobr da ni drugih težav ;)

P.s: sam sem imel dva Nexusa, ko pa po par letih Google še kar noče odpreti stora za Slovenijo (pa še v svojih storih, k jih ima odprte po državah prodaja ali ne prodaja telefone), sem si pa enostavno rekel da očitno pa res nočejo mojega denarja. Silil pa jih ne bo, pa če je še tolk dober produkt. Vsakomur svoje. Glede na odnos Googla do majhnih trgov me pa tele težave prav nič ne čudijo morebiti se mi kanček slovenceljsko celo fajn zdijo. (ja priznam, me je razkuril Google takrat).
««
44 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150537 (1907) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889768 (6644) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146384 (2644) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410126 (7137) blackbfm

Več podobnih tem