» »

A1 Xplore TV

A1 Xplore TV

««
3 / 21
»»

Vanadium ::

Moj nasvet zavračaj plačilo položnice in vsakič lepo z dopisom ter si beleži datume in čas kdaj si prijavljal napake, da imaš črno na belem, vsakič pa še zahtevaj obisk tehnika.

Juraj ::

Težave s televizijo so končno odpravljene, sedaj dela kot je treba :D.

Mehr57 ::

Pred kratkim so mi priklopili A1 (net + tv). Za uporabo Xplore tv na pametnih napravah sem dobil uporabniško ime in geslo.
Na telefonu mi zadeva deluje. Težave pa so prek spletnega brskalnika (Chrome, Firefox, itd.)
Po vnosu prijavnih podatkov aplikacije odgovori z
''Težava s povezavo
(httpError) Prišlo je do napake. Preverite povezavo z internetom in poskusite znova.''

Vse aplikacije na http/s mi delujejo brez težav, tudi Telekomov NEO, Telemachov EON ali tv2go na kateremkoli omrežju. V čem je težava?

Ganon ::

pwn3rrr ::

Se mi zdi, da so se malo pokakali, ker so v zadnjem času zaradi ugodnih paketov pridobili veliko novih uporabnikov, ki bi lahko brezplačno odšli drugam + zaradi teh podarjenih 10€ so si naredili še dodatno reklamo.
Trenutno vse usmerjajo v pridobivanje novih strank, upam, da bodo kaj naredili tudi na normalnem delovanju storitev/opreme in smart app-u, ki ga obljubljajo že več kot eno leto pa še vedno nič.

quadro933 ::

Če ne bi bilo tolk poceni, bi jst že zdavnaj šel drugam, ampak glede na to, da me pride brez vezave 27 eurov ceneje kot Telekom z vezavo, je pa to to. Mal potrpim, mal se jezim,...

Cveto ::

Meni vse dela, zamerim edino odsotnost aplikacije za android tv.

Boobiz ::

A aplikacij za pametne TVje, ki ne tečejo na Androidu (recimo Samsung in Tizen ter LG in WebOS) A1 še vedno nima? Je še vedno treba imet ločen sprejemnik in vso kablovje, ki to potegne za sabo?
I'm drunk, what's your excuse?

pwn3rrr ::

Boobiz je izjavil:

A aplikacij za pametne TVje, ki ne tečejo na Androidu (recimo Samsung in Tizen ter LG in WebOS) A1 še vedno nima? Je še vedno treba imet ločen sprejemnik in vso kablovje, ki to potegne za sabo?

Še za Android TV-je je nimajo, kaj šele za kaj drugega. Meni so po telefonskem pogovoru povedali, da so aplikacijo za Android TV razvili pred kratkim in da jo je že mogoče uporabljati, si rečem super, nato pride terenski tehnik in valda niti slišati ni hotel za to. Je samo rekel, da to še ne deluje dobro in da če bi mi priklopil, bi lahko imel samo SD programsko shemo, ker mora biti aplikacija kompatibilna še s starimi tablicami/napravami, ki še ne podpirajo HD. Skratka, nebuloze. Sem se sprijaznil z ločenim sprejemnikom in kablovjem.

quadro933 ::

Cveto je izjavil:

Meni vse dela, zamerim edino odsotnost aplikacije za android tv.


A v času tekme ti je delalo v nedeljo? Na splošno je vrglo ven, kdor ima Xplore TV, tistim ki imajo pa stare boxe načeloma dela.

Men včeri spet vn vrže, pa sem bil spet 20 minut na telefonu s tehnikom...

quadro933 ::

quadro933 je izjavil:

Če ne bi bilo tolk poceni, bi jst že zdavnaj šel drugam, ampak glede na to, da me pride brez vezave 27 eurov ceneje kot Telekom z vezavo, je pa to to. Mal potrpim, mal se jezim,...


Pa očitno ni vredno teeh 27 eurov, spet sem na telefonu.... Jaooo A1

Kresh0 ::

Zdravo,
Pred kratkim sem zamenjal paket in seveda z A1 explore tv dobil nov TV vmesnik,me pa zanima ali ima se kdo ima podobno izkusnjo in pomisleke glede novega vmesnika.

Imam xdsl povezavo in sem v manjsem mestu (optike v nasem predelu se ni,kolikor vem),kakovost slike je nizpodbitno boljsa kot pri prejsnjem vmesniku,sam vmesnik mi je pa katastrofalen:
1) vse pisave in na splosno vse je precej manjse in velikokrat moram s kavca oz. se malce preblizati TV,da lahko razberem, kaj sploh pise (brez skrbi,optik mi se ni priporcal ocal), na zaslonu je enostavo prevec podatkov naenkrat...
2) bela barva ozadja je obupna v vecernih urah (pa tudi preko dneva ni nekaj prijetnejsa),saj v kolikor je prostor temnejsi,malo da ne oslepis in seveda se "teme"ne da spremeniti...
3) casovna funkcija je tako nepregledna,da ze meji na neuporabno: zakaj bi imel na voljo prikaz 10 tv programov socasno na ekranu,ko se pomikas pa niti ni celotnega naslova oddaje/filma, ampak je ta naveden v zgornjem levem kotu,po dveh tednih uporabe se nisem navadil (in ne,nisem v tretjem zivljenjskem obdobju, ampak mlajsa generacija); pri prejsnjem vmesniku si pac poiskal zelen tv program in tam si se ob gledanju neke oddaje/filma pac pomikal po preteklem sporedu levo/desno,enostavno,pregledno(velika pisava),hitro,ucinkovito,ce te je kaka oddaja/film zamikala si pac poiskal vec info,ne pa da so te info ze privzeto na tv,program pa se predvaja v ozadju...
4) slika res da je boljsa,preskakovanje med programi (in seveda premikanje po vmesniku) pa je zelo pocasno,ce preskocis vec tv kanalov,sprejemnik potrebuje prakticno 3-5sek,da zacne nekaj prikazovati,pri prejsnem sprejemniku je bila prilagoditev slike ob menjavi tv programna (ali vec teh) prakticno brez zamika slike (ocenjujem na < 1sek);
5)iskanje oddaj/filmov je mogoce le po slovenskih naslovh,ceprav je tuj naslov naveden v opisu oddaje/filma...
5)iskanje preko "vzdolzne abecede" je res nezivljensko,kot da druge,primernejse razporeditve crk se ne uporabljajo ze vec let (npr. pri android tv,fire tv,youtube aplikacija...);
6) vsekakor se najde se kaj.

Sklep: po 2 tednih uporabe novega vmesnika sem se odlocil,da obdrzim starega,novega ne bom uporabljal,ce bom A1 ze primoran vrniti kateri vmesnik,bo to ta nov vmesnik..veliko raje imamo malce slabo sliko in intuitiven vmesnik kot pa dobro sliko in neverjetno pocasen vmesnik...
P.s.: starsi imajo nov vmesnik ze leto,sprva sem misli,da ima pac nov vmesnik le porodne tezave,ki bodo opravljene,po letu pa se vedno iste"tezave"...nikakor ne morem trditi da je bila "evolicija" dober korak naprej,kvecjemu 2 nazaj z uporabniskega vidika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kresh0 ()

BCSman ::

Torej A1 Xplore TV aplikacija ne deluje na WebOS-u?
Bi delovalo preko web browserja v webOS-u ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

xseki ::

To tudi mene zanima. A1 sploh nima svoje aplikacije, ki bi delovala na Smart/Android TV-jih. Ali se motim?

e-marko ::

Jau sicer uporabljam na Android tv-ju kar to verzijo za mobilne telefone. Ima neke svoje "fore", da jo zaženem, potem pa dela.
Namenske aplikacije za Android tv pa nimajo, žal.

Lp
...somebody, somewhere...

Ganon ::

Končno konkretne informacije o TV aplikaciji, ki nadomesti STB. Na voljo bo v prvem četrtletju prihodnjega leta, najprej za Samsung Tizen in LG webOS. Različica za Android TV bo na žalost sledila kasneje.

https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...

V osnovi Xplore TV Smart TV aplikacija ponuja enako uporabniško izkušnjo, kot jo imajo uporabniki A1 Xplore TV z uporabo STB-ja. Razlika je v tem, da tukaj odpade potreba po dodatni strojni opremi. Aplikacija nameščena neposredno na pametno televizijo opravi vse potrebno. Uporabniku so tako poleg ogleda v živo na voljo tudi ogled nazaj, elektronski programski vodič (EPG), pa tudi nadaljevanje predvajanja na različnih napravah.

6bt9hmDwY ::

No, končno torej, če bo v prvem četrtletju, tam nekje do enega 29.3. bo ravno potem beta verzija.
;(

In, da takšna fabr'ka kot je A1, ni to že imela prej urejeno, je neverjetno, da moraš prisilno ostajat na T-2, da te lupajo kot edini, če nisi ravno nova stranka (nove fino namamljajo, a nas, stare/prisilno lojalne, pa lupajo na polno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Boobiz ::

Bom verjel, ko bom videl. Do sedaj jo obljubljajo že... nekaj let?
Po t-2 appu se pa mi kolca, ko se moram ukvarjat z A1 TV vmestnikom, ki ti celoten TV timeline (spored kanala) predstavlja horizontalno namesto vertikalno kot to počne t-2. Končen rezultat je neskončno skrolanje, slaba preglednost in 1000% več porabljenega časa. Drek od dreka.
I'm drunk, what's your excuse?

TelemachSLO ::

Pozdravljeni

Že kdo od vas poskusil aktivirati ali naročiti Xplore TV Go paketi bodo spodaj napisani ?
Meni nikamor ne uspe že vse poskusil z A1, so novi paketi za mobilne uporabnike !

A1 Xplore TV go S cena: 7.99€ programov 85
A1 Xplore TV go M cena: 12.99 programov 143
A1 Xplore TV go L cena: 16.99 programov 169

Več v linku spodaj pod 2. Opcijo malo nižje

https://www.a1.si/a1-xplore-tv-go

LP

Ganon ::

6bt9hmDwY je izjavil:

No, končno torej, če bo v prvem četrtletju, tam nekje do enega 29.3. bo ravno potem beta verzija.
;(

In, da takšna fabr'ka kot je A1, ni to že imela prej urejeno, je neverjetno, da moraš prisilno ostajat na T-2, da te lupajo kot edini, če nisi ravno nova stranka (nove fino namamljajo, a nas, stare/prisilno lojalne, pa lupajo na polno).


Samo zaradi aplikacije ostajaš pri krepko dražji konkurenci? Ta je pa kisla.

6bt9hmDwY ::

Ja, tako je to pač :)

BCSman ::

T-2 veliko investira v razvoj in podobno, pri A1 pač furajo linijo najmanjšega odpora pri IPTV.

V-i-p ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Ja, tako je to pač :)

Daj napiši pravi razlog no prosim, ker tale je res kisla :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

d4vid ::

Sicer sem že skos na A1, ampak mogoče pa pri drugih ponudnikih dobiš bolj zanesljivo delovanje, boljšo podporo in boljši hw? Samo razmišljam na glas, ampak vseeno, zgoraj našteto ima A1 res v k****. Sprejemniki imajo sploh svoje muhe (tehniki pa trdijo da je napaka pri meni - ne morem met treh TVjev različnih znamk pokvarjenih), modem še nekako dela. Ampak ker ne gledam veliko TVja, mi je vseeno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ganon ::

Jaz razlik napram Telekomu, pri katerem sem bil dolga leta, ne opazim. Internet deluje s polno hitrostjo, izpadov delovanja TV-ja ni, vmesnik mi je všečen in pregleden. Sem pa na optiki.

6bt9hmDwY ::

V-i-p je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:

Ja, tako je to pač :)

Daj napiši pravi razlog no prosim, ker tale je res kisla :).

Kabli so zoprni in dodaten pilot tudi, pa ni bilo prave sile, k sreči se pa nismo vezali. Imamo pa še nek mobilec priheftan in to. Pa brezplačen wifi in podobno, čeprav čaka en nov še zapakiran črnopetkovski ASUS ruter, da nadgradi tisti predpotopni Innbox. Ampak problem sploh ni sama storitev (nasprotno, je čisto v redu!) ampak to, da ne spustijo kaj posebej cene za obstoječe uporabnike. Če bi nekako 'priznali' status 'novega naročnika', bi vzeli Diamant ali to, kar že pač imajo maksimalno zdaj. Ampak ne trzajo, se podpora drži pravil kot plota, dolgoročno sebi v škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

xseki ::

6bt9hmDwY je izjavil:


Ampak problem sploh ni sama storitev (nasprotno, je čisto v redu!) ampak to, da ne spustijo kaj posebej cene za obstoječe uporabnike. Če bi nekako 'priznali' status 'novega naročnika', bi vzeli Diamant ali to, kar že pač imajo maksimalno zdaj. Ampak ne trzajo, se podpora drži pravil kot plota, dolgoročno sebi v škodo.



Je sploh kdo od tukaj že kdaj dobil kakšen popust če si recimo njihov uporabnik že več let? Sam sem pri A1 še iz časov Amis-a (in SiMobila!!), popustov ni bilo nikoli, razen za nove naročnike. Bi že zdavnaj menjal operaterja ampak brez optike se ne splača. Hitrost na mojem bakru bi bila enaka pri vseh...

10% za 10 let ali kaj podobnega bi bilo super.

dejanslo ::

Oglašuje se nov vmesnik A1, za katerega ste v preteklosti pisali, da je ološ. Kako je z novim, je spodoben? TV (na optiki) funkcionira zanesljivo in preklaplja hitro?
Sedaj imam samo net in sem si uredil VLANe preko svoje opreme (MT). Se da to podobno tudi za TV, da bi lahko izključil njihov modem?
So Android TV appi predvideni za točno določene modele TV, ali delujejo tudi na kakšnih drugih boxih, oz Fire TV stick?
There`s More Than One Way To Do It

Cveto ::

App za Android telefone in box z običajnim Androidom je univrzalen. Zahteva pa touch oziroma miško. Na TV-jih pa teče druga verzija Androida in tale mobilna ne dela. Menda se da sideloadati, samo rabiš potem airmouse ali kaj podobnega. XPlore TV app je meni sicer totalno nepregleden, majhni fonti, veliko neizrabljenega prostora in v oči bodeča bela barva. Zgleda pa "nobel".

6bt9hmDwY ::

T2 ima se vedno edin tv app?
Ne A1, ne Telekom, samo T2?
Neverjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Kebo ::

V kratkem se selim in na novi lokaciji ni možnosti priklopa optike, na 20mbps pa ne mislim it nazaj. Razmišljam, da bi vzel A1 vajb + 5€ za neomejeni net in tale Xplore TV preko chromecasta. LTE modem in chromecast že imam. Ali kdo fura Xplore TV preko chromecasta? Ali prihaja do kakšnega zatikanja slike, crashanja appa, itd., z glupim vmesnikom bom že preživel.

monaco ::

Kaj od konkurence priporočate? Imam pa hibridni modem - net za TV preko bakernih paric, internet preko LTE...
www.ramsak.si

Ganon ::

monaco ::

Naj pustijo zaklenjeno in omogočijo gledanje direkt na SmartTV :)
www.ramsak.si

Benny123 ::

Internet mi ne dela cel teden, na A1 ni odziva, ni tehnikov, na podpori samo govorijo naj ugasnemo iz elektrike in nazaj.. v glavnem adijo pamet, sploh ne vem kaj naj naredim.. Do šefov ne moreš priti, ima kdo kak kontakt mogoče , od koga mal višje

trek@s ::

Rešitev ni njihov šef, ampak menjava ponudnika.

mag3 ::

Benny123 je izjavil:

Internet mi ne dela cel teden, na A1 ni odziva, ni tehnikov, na podpori samo govorijo naj ugasnemo iz elektrike in nazaj.. v glavnem adijo pamet, sploh ne vem kaj naj naredim.. Do šefov ne moreš priti, ima kdo kak kontakt mogoče , od koga mal višje


Pošlji mi naročniške podatke na ZS pa preverim kaj je narobe :)

Benny123 ::

A maš veze na A1? Zdele je bila žena spet pol ure na liniji in spet iste zgodbe, ko mu rečeš da smo vse že probal prav da smo kable menjal na tej lokaciji in podobne neumnosti čeprav je telekom že ta teden javil, da so kabli ok, smo bli tudi z njimi na vezi.. V glavnem nikoli več A1, skenslal bom vse skupaj in telefone..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

mag3 ::

Delam na A1... Včasih sem bil na podpori, zdaj več nisem tam, še vedno pa lahko pogledam kaj je narobe.

Benny123 ::

Aha razumem ja, pač narobe je da nenehno hočejo od mene da resetiram modem in ga izklopim iz elektrike in to traja že en teden. Resetiral sem ga v petek 3.12. pa v torek pa v sredo spet po telefonu pa včeraj, pa spet danes, pri tem te pa delajo budalo, kot da ne znaš reset tipke držat in iz štroma kabel potegnit. Narobe je tut to, da govorijo, da me nekdo iz tehnike pokliče nazaj pa nič od tega.. Ignoranca Tomaža na drugi strani, ki ni hotel povedati priimka je bila pa itak višek, žena se je počutila kot da je debil (drgač je dipl ing. in ni tehnični debil).. Govorila mu je da smo vse živo probal no po pol ure pregovarjanja je ugotovil da pa res ne bo šlo in rekel ženi da bodo dali na tehnično pomoč nov modem in pridejo zamenjat, sam noben ne ve kdaj . Zgleda je modem crknil ampak so za to rabili en teden, plus bomo še videli koliko dni. Lahko bi to ugotovili že v torek, ko je tehnik telekoma ugotovil da so kabli ok. Tko da uporabniško ime nima smisla, lahk mi pa daš mail od šefa tehnične podpore da se pritožim njemu direktno. Najbolje pa bo da zamenjam operaterja, v bistvu sem se že odločil da ga bom v vsakem primeru. Vem pa da en manj naročnik jih ne prizadane, vseeno pa bom imel neko zadoščenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

V-i-p ::

Benny123 je izjavil:

Aha razumem ja, pač narobe je da nenehno hočejo od mene da resetiram modem in ga izklopim iz elektrike in to traja že en teden. Resetiral sem ga v petek 3.12. pa v torek pa v sredo spet po telefonu pa včeraj, pa spet danes, pri tem te pa delajo budalo, kot da ne znaš reset tipke držat in iz štroma kabel potegnit. Narobe je tut to, da govorijo, da me nekdo iz tehnike pokliče nazaj pa nič od tega.. Ignoranca Tomaža na drugi strani, ki ni hotel povedati priimka je bila pa itak višek, žena se je počutila kot da je debil (drgač je dipl ing. in ni tehnični debil).. Govorila mu je da smo vse živo probal no po pol ure pregovarjanja je ugotovil da pa res ne bo šlo in rekel ženi da bodo dali na tehnično pomoč nov modem in pridejo zamenjat, sam noben ne ve kdaj . Zgleda je modem crknil ampak so za to rabili en teden, plus bomo še videli koliko dni. Lahko bi to ugotovili že v torek, ko je tehnik telekoma ugotovil da so kabli ok. Tko da uporabniško ime nima smisla, lahk mi pa daš mail od šefa tehnične podpore da se pritožim njemu direktno. Najbolje pa bo da zamenjam operaterja, v bistvu sem se že odločil da ga bom v vsakem primeru. Vem pa da en manj naročnik jih ne prizadane, vseeno pa bom imel neko zadoščenje.

Dober primer, kako se NE dela z naročnikom.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

d4vid ::

Eh ta pregovarjanje je že standard na A1, prej na Amis je bilo mogoče malo boljše.
Sedaj pa mu dopoveduješ, da si RESETIRAL vse, preveril kable, da je na moji strani vse OK, oni še vedno veselo govorijo, daj resetiraj router.

Mene je pa ravno včeraj pričakala pošta, da moram vrnit stare scenegate 8073 sprejemnike, ker imam nove xplore boxe.
Ampak jim ne gre dopovedat, da ti xplore boxi na moji DSL liniji ne delajo, meče ven, zgublja sliko (kot bi bila napaka na GPUju), nasploh jebe.
Je bil tehnik že na obisku, nič bolje. Razen da je zjebal sliko in nastavil še nižjo resolucijo, medtem ko je na scenegate slika še vedno OK in dela BP.

Sedaj jim bom lepo poslal dopis in jim vrnil xplore TV sprejemnike, če bodo komplicirali, bom pač šel na telekom.
Sicer so jih pa samo obljube, drugega kot račun poslat pa ne znajo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mag3 ::

d4vid je izjavil:

Eh ta pregovarjanje je že standard na A1, prej na Amis je bilo mogoče malo boljše.
Sedaj pa mu dopoveduješ, da si RESETIRAL vse, preveril kable, da je na moji strani vse OK, oni še vedno veselo govorijo, daj resetiraj router.

Mene je pa ravno včeraj pričakala pošta, da moram vrnit stare scenegate 8073 sprejemnike, ker imam nove xplore boxe.
Ampak jim ne gre dopovedat, da ti xplore boxi na moji DSL liniji ne delajo, meče ven, zgublja sliko (kot bi bila napaka na GPUju), nasploh jebe.
Je bil tehnik že na obisku, nič bolje. Razen da je zjebal sliko in nastavil še nižjo resolucijo, medtem ko je na scenegate slika še vedno OK in dela BP.

Sedaj jim bom lepo poslal dopis in jim vrnil xplore TV sprejemnike, če bodo komplicirali, bom pač šel na telekom.
Sicer so jih pa samo obljube, drugega kot račun poslat pa ne znajo.


Mi lahko posljes na zs ime pa priimek narocnika, da preverim to. Ker nov vmesnik ne porabi vec pasovne sirine, kot stari.

xseki ::

mag3 je izjavil:


Mi lahko posljes na zs ime pa priimek narocnika, da preverim to. Ker nov vmesnik ne porabi vec pasovne sirine, kot stari.


Kolikšno pasovno širino pa porabi nov vmesnik oziroma "komunikator"? In kateri je nov model? Pred leti smo imeli TV (a1) na bakru ampak je bilo to škoda časa, denarja in živcev. 4mbps DL je takrat bilo premalo, z vključenim TV-jem nekje 1-2mbps. Čez leta pa smo nekako prilezli na dobrih 7mbps. TV bi na tem moral laufat ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

mag3 ::

xseki je izjavil:

mag3 je izjavil:


Mi lahko posljes na zs ime pa priimek narocnika, da preverim to. Ker nov vmesnik ne porabi vec pasovne sirine, kot stari.


Kolikšno pasovno širino pa porabi nov vmesnik oziroma "komunikator"? In kateri je nov model? Pred leti smo imeli TV (a1) na bakru ampak je bilo to škoda časa, denarja in živcev. 4mbps DL je takrat bilo premalo, z vključenim TV-jem nekje 1-2mbps. Čez leta pa smo nekako prilezli na dobrih 7mbps. TV bi na tem moral laufat ali pač?


Novi vmesniki so kaonmedia kstb3019. Na HD programu porabi okrog 5,5 Mb/s na SD pa okrog 2,7 Mb/S. Ja 7 Mb/S je dovolj za en TV vmesnik, sicer ti ob gledanju HD kanalov ostane zelo malo pasovne širine za internet.

BOCo. ::

d4vid je izjavil:

Eh ta pregovarjanje je že standard na A1, prej na Amis je bilo mogoče malo boljše.
Sedaj pa mu dopoveduješ, da si RESETIRAL vse, preveril kable, da je na moji strani vse OK, oni še vedno veselo govorijo, daj resetiraj router.

Mene je pa ravno včeraj pričakala pošta, da moram vrnit stare scenegate 8073 sprejemnike, ker imam nove xplore boxe.
Ampak jim ne gre dopovedat, da ti xplore boxi na moji DSL liniji ne delajo, meče ven, zgublja sliko (kot bi bila napaka na GPUju), nasploh jebe.
Je bil tehnik že na obisku, nič bolje. Razen da je zjebal sliko in nastavil še nižjo resolucijo, medtem ko je na scenegate slika še vedno OK in dela BP.

Sedaj jim bom lepo poslal dopis in jim vrnil xplore TV sprejemnike, če bodo komplicirali, bom pač šel na telekom.
Sicer so jih pa samo obljube, drugega kot račun poslat pa ne znajo.


So vsi povezani preko UTP kabla? Ker sam sem imel Ruckus vmesnike in novi boxi niso delovali. Ko sem preklopil direktno preko UTP kabla, je zadeva pričela normalno delovati.

d4vid ::

Seveda, sem zadevo zrihtal brez ruckusov in PLCjev - 3 TVji, en direktno na modem, 2 preko switcha, sicer je med modemom in switchom cca 20-30m kabla, kar ne predstavlja problema za nobeno drugo stvar kot sprejemnik od A1, tisti ki je direkt na modem povezan pa je stran 2m.

Kable sem delal sam, vezani po standardu, testirani s enim poceni utp testerjem, kaže da je vredu, gigabit tudi leti skozi, če priklopim PC.

Kakorkoli, če grem zraven modema in prikopim TV s 1m kabla, ki je priložen, je zadeva enaka.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mag3 ::

d4vid je izjavil:

Seveda, sem zadevo zrihtal brez ruckusov in PLCjev - 3 TVji, en direktno na modem, 2 preko switcha, sicer je med modemom in switchom cca 20-30m kabla, kar ne predstavlja problema za nobeno drugo stvar kot sprejemnik od A1, tisti ki je direkt na modem povezan pa je stran 2m.

Kable sem delal sam, vezani po standardu, testirani s enim poceni utp testerjem, kaže da je vredu, gigabit tudi leti skozi, če priklopim PC.

Kakorkoli, če grem zraven modema in prikopim TV s 1m kabla, ki je priložen, je zadeva enaka.


Če želiš še 1x probat, se mi javi v ZS, da ti nekaj nastavim, pa javi MAC vmesnika za TV katerega največ gledate :)

orreel ::

Zanima me kakšen je daljinec-slika ki je zraven tega novega boxa ?
Ali je že android box ?

Meni je uspelo dobiti gratis časovni zamik na kombo-M paketu kot dolgoletnemu naročniku.
Sicer pa dražijo pakete kombo za 3 evre,in bom plačeval sedaj 29 evrov po novem letu pa 32 namesto 35 evrov.

e-marko ::

Napiši malo več glede tega gratis časovnega zamika. Sem tudi sam na Kombo M in sem dolgoletni naročnik.

LP
...somebody, somewhere...
««
3 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Omrežja in internet
598105354 (1456) Jakkob
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959148 (1033) Ulixes
»

A1 smart tv app, obstaja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
255407 (2604) pwn3rrr

Več podobnih tem