» »

Google Pixel

Google Pixel

««
47 / 69
»»

PrimozR ::

ZveeZ je izjavil:

Boobiz je izjavil:

lets face it, uporabniki "ki želijo komplicirat" kot si napisal je targetirana publika GOS (rahlo bolj poučena publika lets say). Kdor želi furat vse tako kot do sedaj in ne izkoristi niti možnosti anonimizacije pred Goolagom (če že mora aktivirat to), me res zanima kaka je racionalizacija za tem.

Se strinjam.
A ni point Pixlov ravno SW?
Ce si primoran flashat drugi ROM, da vse deluje, a ni bolje ze iz prve kupiti drugi telefon?

Kater drug telefon ti pa ponuja tak HW pa da je enostavno odklenljiv?

acookook ::

A ima še kdo težavo, da se mu nenadno v spotifyju vklopi mic za 2-3 sekunde oz. dokler ročno ne stisnem play. Ne glede na to, moram potem resetirati fon, da se mi zvočnik vklopi za klice.
.

acookook ::

sem pozabil omeniti, da se to samo dogaja, ko imam slušalke v 3.5mm jacku. Za bluetooth ne vem, ker nisem sprobal (in niti nočem), brez slušalk tega problema ni.
.

HitraSperma ::

Več feedback boš dobil, če to vprašaš na Pixel subredditu na reddit.com
fgdsfjk

vinkop ::

pixel 7 pro 256gb, kje se ga da najceneje dobiti?

Boobiz ::

A smo potem ugotovili pri katerih operaterjih sploh deluje VoLTE na (kateremkoli) Pixlu?
I'm drunk, what's your excuse?

GupeM ::

Pri nobenem v Sloveniji, če se ne motim.

damjankov ::

Drži, pri nobenem, pa tudi VoWIFI in 5G ne..
Testiram P6a, fajn telefonček ampak z vsemi temi omejitvami, sem res skeptičen.. Prej sem imel Samsunga A52s in je vse delalo out of the box..mogoče mi je sedaj kar malo žal za menjavo.
Mogoče grem na root in usposobim VoLTE/5G

dejanslo ::

Je kdo probal forcati 2g in bil ob tem nedosegljiv na 7ki (problem bi naj bil v preklapljanju na 2g)? Meni bi za nočni čas npr to bilo ok.
Is there an app, ki bi npr periodično poskušal poslati SMS s povratnico in v primeru neuspeha alarmiral..?
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

akulp ::

Mene pa dodatno zanima, če je kdo, ki ima TK, poskusil omogočiti 5G/VoLTE, pred tem seveda root, itd.

Zasledil sem namreč, da je nekaterim, tudi iz nam bližnjih držav, uspelo usposobiti stvar po spodnjem vodiču. Verjetno zelo odvisno od operaterja.

https://forum.xda-developers.com/t/root...
Lukcc

Pat_MaGroin ::

Pixel 6 na amazonu UK za 350 eur z dostavo in davki. Navali narode :).

Boobiz ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 6 na amazonu UK za 350 eur z dostavo in davki. Navali narode :).


Explain? Cena je 299 poundov, kar je 340€ pa nisi še niti poštnine plačal, kaj šele davka.
I'm drunk, what's your excuse?

Pat_MaGroin ::

Pojdi na zadnji korak pred naročilom in se javi nazaj.

Boobiz ::

pa deluje to za našto carino, al še vedno nardijo rutinsko inšpekcijo, "da je za ziher vse prav"? :>
I'm drunk, what's your excuse?

Pat_MaGroin ::

Amazon to poštima BP. Sem 90%, da bo telefon prišel iz EU skladišča. Jaz sem naročil, poročam :).

https://imgur.com/wiQhkk1

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

Items dispatched from Amazon EU Sarl

Tole je tud mene prepričalo. Fingers crossed.
I'm drunk, what's your excuse?

Pat_MaGroin ::

Ja, spremljaj pošiljko, stavim da bo EU, amazon pa to potem računovodsko premeče, da vse štima :).

vinkop ::

350€ dat za telefon, ki je zelo omejen v delovanju??? WTF?

Boobiz ::

Ja, its sucks. Ampak po drugi strani, pa se človek lahko tudi naravnost zjoka, če gleda sezname certificiranih VoLTE naprav v Rupetini.

Smo pač Rupetina in se prilagodimo, ane.
I'm drunk, what's your excuse?

ZveeZ ::

Boobiz je izjavil:

Ja, its sucks. Ampak po drugi strani, pa se človek lahko tudi naravnost zjoka, če gleda sezname certificiranih VoLTE naprav v Rupetini.

Smo pač Rupetina in se prilagodimo, ane.

Kje pa najdemo ta seznam?

Boobiz ::

https://www.a1.si/volte za A1
telekom pa nima nekega seznama, lahko pa tule https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... s filtrom VoLTE pogledaš
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

ZveeZ ::

Zanimivo, da mojega ni na spisku, pa deluje v HoT omrezju.

damjankov ::

VoLTE ti deluje na HoTu? Kateri aparat?
Če prav vem, oni ne (še) ne podpirajo VoLTE..

ZveeZ ::

damjankov je izjavil:

VoLTE ti deluje na HoTu? Kateri aparat?
Če prav vem, oni ne (še) ne podpirajo VoLTE..

Ravnokar testiral (hot imam kot sekundarno stevilko) speedtest med pogovorom. Ostane na 4g+, torej volte deluje.
Trenutno pa uporabljam Redmi note 11 pro+ 5G.

zee1 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 6 na amazonu UK za 350 eur z dostavo in davki. Navali narode :).


Sem zamudil, ali ne najdem za ta denar?

Jazzie ::

A bi mi lahko kdo s Pixlom prosim sklical svoje APN nastavitve? Sem pri bobu in trenutno v tujini (EU), prenos podatkov mi ne dela. Dva tedna nazaj sem naredila Factory reset, a sem zdaj vnesla APN nastavitve kot so navedene tu na spl. strani od boba.

Če se prav spomnim, je neka fora v teh nastavitvah. Lahko kdo pomaga?

GupeM ::

Jazzie ::

Tnx. Sem imela tako, pa vseeno ni delalo. Ampak zdaj, ko sem nastavila pa tudi nastavitve za mms, pa dela.

neonfish ::

akulp je izjavil:

Mene pa dodatno zanima, če je kdo, ki ima TK, poskusil omogočiti 5G/VoLTE, pred tem seveda root, itd.

Zasledil sem namreč, da je nekaterim, tudi iz nam bližnjih držav, uspelo usposobiti stvar po spodnjem vodiču. Verjetno zelo odvisno od operaterja.

https://forum.xda-developers.com/t/root...


Ja, sem na Pixel5. Najprej sem še na A12 uporabljal navodila iz xda za omogočanje 5G (tisto z diag mode, ker magisk modul prijel). Toggle za voLTE sem imel ampak na A1 niso imeli podpore. Z updejtom na A13 je potem magisk modul(Pixel 5 NR unlock v3.88) usposobil 5G brez da bi moral se ukvarjat z modemom.
Bolj zanimiva zgodba je glede omogočanja volte/vowifi. Našel sem MBN fajle za "mobitel/slovenia" od xiaomi mi11 ultra, pa od oneplusov in mi10lite (enak chipset kot P5 in P4a). Poskusil sem dodat konfiguracijo v magisk modul. potem si sposodim SIMko iz telekom omrežja in brez restarta telefona dobim ikono voLTE. *#*#4636#*#* IMS status dela. Kličem na ta telefon in vse normalno, klic gre preko voWIFI.
Medtem je moja A1 SIM v galaxyS8 in nič od volte (vowifi sploh A1 ne podpira), torej mi na A1 "periodično" niso vklopili opcije.
Torej končno naredim odločitev in se prestavim na telekom. Aktivirajo številko in najprej ugotovim, da je 5G omrežje počasnejše in manj razširjeno kot od A1 (Ljubljana malo izven ringa). Volte in vowifi delata in ko kičem druge z vklopljenim volte se sliši razlika v kvaliteti zvok (in ikonca HD v dialerju). Težavo imam pa, ker vsi dohodni klici preko wifi ali 4g pridejo kot "neznana številka". če v nastavitvah izklopim in se vrnem na fallback 2G pa pokaže številko klicočega.

Žal še nisem imel časa za več testiranja, ampak trenutno nisem nič na boljšem kot uporabniki brez root-a. 5G na telekomu (čeprav je v paketu hirost 450Mbit/s) ne dosega niti 100Mbit/s (na več mestih v centru LJ), pri A1 je bila hitrost konstantno nad 350. Ker mi je bolj pomembna caller ID ostajam na 2G za klice.
Če kdo potrebuje sicer lahko share-am modul z dodanim MBN za telekom (programersko je še vedno v uporabi naziv mobitel), ampak priporočam da ne nameščate modulov ki vam jih posreduje neznanec.

akulp ::

neonfish je izjavil:

akulp je izjavil:

Mene pa dodatno zanima, če je kdo, ki ima TK, poskusil omogočiti 5G/VoLTE, pred tem seveda root, itd.

Zasledil sem namreč, da je nekaterim, tudi iz nam bližnjih držav, uspelo usposobiti stvar po spodnjem vodiču. Verjetno zelo odvisno od operaterja.

https://forum.xda-developers.com/t/root...


Ja, sem na Pixel5. Najprej sem še na A12 uporabljal navodila iz xda za omogočanje 5G (tisto z diag mode, ker magisk modul prijel). Toggle za voLTE sem imel ampak na A1 niso imeli podpore. Z updejtom na A13 je potem magisk modul(Pixel 5 NR unlock v3.88) usposobil 5G brez da bi moral se ukvarjat z modemom.
Bolj zanimiva zgodba je glede omogočanja volte/vowifi. Našel sem MBN fajle za "mobitel/slovenia" od xiaomi mi11 ultra, pa od oneplusov in mi10lite (enak chipset kot P5 in P4a). Poskusil sem dodat konfiguracijo v magisk modul. potem si sposodim SIMko iz telekom omrežja in brez restarta telefona dobim ikono voLTE. *#*#4636#*#* IMS status dela. Kličem na ta telefon in vse normalno, klic gre preko voWIFI.
Medtem je moja A1 SIM v galaxyS8 in nič od volte (vowifi sploh A1 ne podpira), torej mi na A1 "periodično" niso vklopili opcije.
Torej končno naredim odločitev in se prestavim na telekom. Aktivirajo številko in najprej ugotovim, da je 5G omrežje počasnejše in manj razširjeno kot od A1 (Ljubljana malo izven ringa). Volte in vowifi delata in ko kičem druge z vklopljenim volte se sliši razlika v kvaliteti zvok (in ikonca HD v dialerju). Težavo imam pa, ker vsi dohodni klici preko wifi ali 4g pridejo kot "neznana številka". če v nastavitvah izklopim in se vrnem na fallback 2G pa pokaže številko klicočega.

Žal še nisem imel časa za več testiranja, ampak trenutno nisem nič na boljšem kot uporabniki brez root-a. 5G na telekomu (čeprav je v paketu hirost 450Mbit/s) ne dosega niti 100Mbit/s (na več mestih v centru LJ), pri A1 je bila hitrost konstantno nad 350. Ker mi je bolj pomembna caller ID ostajam na 2G za klice.
Če kdo potrebuje sicer lahko share-am modul z dodanim MBN za telekom (programersko je še vedno v uporabi naziv mobitel), ampak priporočam da ne nameščate modulov ki vam jih posreduje neznanec.


Hvala za izčrpno poročilo!

Se pravi, že na P5 imaš težave.

Glede na XDA forume, je P7 sploh slabo stestiran in sem se odločil, da se (zaenkrat) ne grem tega.
Lukcc

abazuu ::

Sem bil prepričan, da sem si najdu top telefon! Pixel 7 pro. Naročil 2 dni nazaj preko amazon.de. a je potem boljše, da se to kar vrne čimprej?
Sicer mi 5g niti ni tolk pomembn, sam to, da ne bom dosegljiv in da bom ostajal brez signala mi je pa ornk turn off...
Uporabljam pa t-2 in mobitel gostovanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

akulp ::

abazuu je izjavil:

Sem bil prepričan, da sem si najdu top telefon! Pixel 7 pro. Naročil 2 dni nazaj preko amazon.de. a je potem boljše, da se to kar vrne čimprej?
Sicer mi 5g niti ni tolk pomembn, sam to, da ne bom dosegljiv in da bom ostajal brez signala mi je pa ornk turn off...
Uporabljam pa t-2 in mobitel gostovanje


Saj boš hitro videl, kako in kaj.

Jaz imam zdajle že praktično 3 tedne mir, brez težav. Ne vem, kje je poanta. Nobene posodobitve ni bilo s strani Googla na to temo (včeraj je prišel Jan. update, ampak nima nič okrog tega notri), niti ne vem, da bi TK karkoli spreminjal.

Jaz sem sicer super zadovoljen s telefonom. Kamera, baterija, vse gladko laufa, tako kot do zdaj na vseh Google telefonih. Tako da, še vedno upam, da bo v naslednjem mesecu/dveh, kaj urejeno na to temo.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

PrimozR ::

Resno upam, da do izida 7a to resno zrihtajo oz. da se bo tukaj kdo žrtvoval, da preveri vse skupaj :)

Čeprav 7ka na A1 omrežju ne bi smela imeti težav?

akulp ::

PrimozR je izjavil:

Resno upam, da do izida 7a to resno zrihtajo oz. da se bo tukaj kdo žrtvoval, da preveri vse skupaj :)

Čeprav 7ka na A1 omrežju ne bi smela imeti težav?


Glede na to, da baje imate 3G aktiven, potem ja, ne bo težav.

Sicer pa ja, se mi zdi da je precej težko oceniti, kakšen % userjev Pixel telefona nas je iz nepodprtih držav.

Ker še veliko več pritožb, kot teh, kar smo debatirali v tej temi na zadnjih straneh, se nanaša na nedelovanja VoLTE oz. 5G.
Celo ujel sem na XDA, da naj bi VoLTE Google odprl, kar bi potem rešilo zadevo, ne glede na to, a imaš na voljo 5G ali ne.

Ampak, to so vse neka ugibanja, govorice...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

acookook ::

Eh nič...naslednji fon bo ali samsung ali iphone https://www.theverge.com/2023/1/6/23542...
.

vinkop ::

Tudi jaz sem nekaj časa bil napaljen na pixla, da bi ga kupil, ampak res še ni to na nivoju. Mogoče bo čez nekaj let pixel res telefon za vikati. Trenutno pa bom počakal na S23, ko bo zunaj.

Djole ::

PrimozR je izjavil:

Resno upam, da do izida 7a to resno zrihtajo oz. da se bo tukaj kdo žrtvoval, da preveri vse skupaj :)

Čeprav 7ka na A1 omrežju ne bi smela imeti težav?

Moja na bobu zaenkrat brez tezav...

Pat_MaGroin ::

A se kaj ve, je google že priznal napako glede stekla kamere?

vinkop ::

Pat_MaGroin je izjavil:

A se kaj ve, je google Ĺže priznal napako glede stekla kamere?

Kolikor sem jaz bral o tem, google nikomur ni priznal napake čeprav je očitno, da je ceneni material v igri in že najmanjša postavitav telefona bolj na trdo lahko poči steklo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

Pat_MaGroin ::

OK, gre nazaj na Amazon. Fuck google.

abazuu ::

Jaz sem google pixel 7 pro poslal nazaj še preden sem ga prejel iz Amazona. Kupil zapakiran S22 ultra za isti denar in je top :D pa vse dela...

Pat_MaGroin ::

Js bom počakal na S23 pa da vidimo.

Dejansko je Android segment telefonov čist v kurcu, če nočeš kitajca.

Zgodovina sprememb…

abazuu ::

23ka bo 22ka z mini popravki za dvojno ceno :D

robo125 ::

Ne bo snapdragon?

PrimozR ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Js bom počakal na S23 pa da vidimo.

Dejansko je Android segment telefonov čist v kurcu, če nočeš kitajca.

Al pa lopate.

Pat_MaGroin ::

robo125 je izjavil:

Ne bo snapdragon?


To je razlog, da čakam na S23.

akulp ::

Android 13 QPR2 naj bi vseboval posodobitev za modem.

Sicer, za zdaj sem naletel samo na en post, kjer piše nekdo, da nima več težav s signalom, ampak, mogoče pa bo res kaj na tem.

Je kdo na beta in pozna tiste, nekaj strani nazaj, opisane težave z nedoseglivostjo in "pokanjem" po X minutah v klicu?
Lukcc

OK.d ::

LPOK.d

Boobiz ::

Pat_MaGroin je izjavil:

OK, gre nazaj na Amazon. Fuck google.


a šestico si dobil?

dejansko je prišla iz UK in je UK model telefona. nimam pojma, če ima podprte vse bande, ki jih uporabljamo pri nas.
I'm drunk, what's your excuse?

Jerry000 ::

Kje se dobi google camera apk za samsung da dela? Sem potegnil dol app pa se mi sesuje takoj. Bi rad imel google cam na samsungu s22

««
47 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149212 (582) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889093 (5969) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449971 (6982) blackbfm

Več podobnih tem