» »

Google Pixel

Google Pixel

««
45 / 70
»»

akulp ::

Dionis je izjavil:

Zdravo,

da še jaz prislonim svoj pisker. S parterko imava cca 1 mesec Pixel 7, ki sva ga naročila iz Nemčije preko kolegice, da je prišlo na njen naslov.
Operaterja imava oba pri Telekomu. Kar se tiče omrežij nisem ničesar posebej nastavljal imam pa na 4G.

Teh težav s hrečanjem sam nisem imel (tudi moja ne). Kar sem pri sebi opazil je zgolj to, da sem v cca 3 tednih moral 4x resetirati telefon, ker je samo zmanjkalo signala. Sem ga sicer skušal ˝resetirati˝ na način, da sem dal letalski način, vendar to ni pomagalo.

Drugih težav ni. Sam sem telefon menjal v prvi vrsti, da se lahko normalno povežem brez kabla z avtom preko Android Auto aplikacije. Kar se tega tiče tudi še nisem imel nobenih težav. Ker na primer s prejšnjim Huawei P30, sem se lahko samo preko bluetootha povezal za klice. Za AA je bilo potrebno s kablom, pa še tam so bile težave.


Sam na enak način kupujem Pixle, ja. Preko DE Googla.

No saj, ta "zmanjkalo signala" je problem, ki ga opisujemo. Poleg tistega hreščanja, ja ... To pa ne vem, enkrat se pojavlja, enkrat ne.

Saj sem že zgoraj napisal, tole sploh ni neka tako težka zadeva, da zaradi tega telefon ne bi bil uporaben ali karkoli. Te pa zjezi, če pride ob nepravem trenutku. Saj zato pa so forumi, da delimo izkušnje in mnenja, pa pridemo do ugotovitev ali imamo vsi enake težave ali pa se nanaša na posamezen tel.

Sprva je itak folk vračal aparate (bral na tujih forumih), ker so mislili, da je HW napaka.
Lukcc

PrimozR ::

akulp je izjavil:

Kje pa sem pluval TK, daj pokaži?!

"ampak vseeno me odgovor "Glede na to, da ne gre za verificiran telefon, bomo primer zaključili. Žal gre za težavo na strani aparata, oziroma njegove programske opreme." res razpi***."

akulp ::

OK, ampak to nima veze s tem, da pljuvam po njih v smislu tehničnih težav oz. tega, da niso česa sposobni. Če bi zares to mislil, bi rekel, da bom menjal operaterja,tako kot je to nekdo rekel 2 strani nazaj. Pa mi to ne pade na kraj pameti, ker je jasno, da niso krivi.

Zakaj me je to razjezilo, pa sem pojasni, lahko ti pa še enkrat.

2 dni prej so me klicarili, se zahvaljevali in prosili, če sem pripravljen pomagati z dodatnimi primeri, danes dobim pa tole... V smislu "ne teži nam".
Lukcc

cvick ::

Jest pa še kar mislim, da je problem v SW, samo ne pri vseh aparatih.
Ker enim hrešči samo na novejšem SW, pa še to ne vedno, meni je pa hreščalo že od prvega SW in po posodobitvi in pri vseh klicih, ki so trajali več kot 6min, pa ne glede na to kje sem bil LJ, MB al pa KP.

akulp ::

Ja, saj jaz sem tud siguren, da je hreščanje posledica tega in ga imam od začetka.

To, glede metanja mreže ven, pa sem prvič opazil po tisti zadnji posodobitvi, pa sem predvsem upaly da bo TK lahko videl, kdaj se zgodi in mogoče s kako od nastavitev, ki se vrtijo po forumih, vplivam na to, da bo tega manj.

Zadnja dva dni imam vključen DSDS in dejansko še nisem ostal brez omrežja (prej sem 4 dni zaporedoma), čeprav se na enem od forumov (saj ti si tudi tam @cvick ?) govori ravno obratno. Torej izklopiti DSDS.

Saj smo toliko zašli v neke vode "pljuvanja", da se je moja prošnja, če lahko nekdo preveri ali ima to vključeno, izgubila.

Ker ne vem ali je default on ali off
Lukcc

MPM ::

Na p6 je default DSDS off

OK.d ::

akulp je izjavil:

Ja, saj jaz sem tud siguren, da je hreščanje posledica tega in ga imam od začetka.

To, glede metanja mreže ven, pa sem prvič opazil po tisti zadnji posodobitvi, pa sem predvsem upaly da bo TK lahko videl, kdaj se zgodi in mogoče s kako od nastavitev, ki se vrtijo po forumih, vplivam na to, da bo tega manj.

Zadnja dva dni imam vključen DSDS in dejansko še nisem ostal brez omrežja (prej sem 4 dni zaporedoma), čeprav se na enem od forumov (saj ti si tudi tam @cvick ?) govori ravno obratno. Torej izklopiti DSDS.

Saj smo toliko zašli v neke vode "pljuvanja", da se je moja prošnja, če lahko nekdo preveri ali ima to vključeno, izgubila.

Ker ne vem ali je default on ali off

In kaj pravi tvoja znanka?

Excavator je izjavil:

A pričakujete da se bo kaj premaknilo glede 5G/Volte, ko je Google Pay dobil podporo za Slovenijo?

To že čakamo 2 leti in nič ne kaže da bo kmalu:P
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

akulp ::

OK.d je izjavil:

Ja, saj jaz sem tud siguren, da je hreščanje posledica tega in ga imam od začetka.

To, glede metanja mreže ven, pa sem prvič opazil po tisti zadnji posodobitvi, pa sem predvsem upaly da bo TK lahko videl, kdaj se zgodi in mogoče s kako od nastavitev, ki se vrtijo po forumih, vplivam na to, da bo tega manj.

Zadnja dva dni imam vključen DSDS in dejansko še nisem ostal brez omrežja (prej sem 4 dni zaporedoma), čeprav se na enem od forumov (saj ti si tudi tam @cvick ?) govori ravno obratno. Torej izklopiti DSDS.

Saj smo toliko zašli v neke vode "pljuvanja", da se je moja prošnja, če lahko nekdo preveri ali ima to vključeno, izgubila.

Ker ne vem ali je default on ali off
In kaj pravi tvoja znanka?



Kontakt, ki bo kaj več kot nek support mail, še vedno čakam. To so vedno tiste zgodbe, ko nekdo vrže kost in preveč pričakuješ... :)

BTW, 2 min nazaj sem želel narediti test, če se bo hreščanje še pojavilo po 10+ minutah, glede na to, da sem imel zdaj 2 dni mir.
Pokličem sam sebe iz stacionarne cifre in "številka je trenutno nedosegljiva". :)

Poskusim ponovno -> normalno dosegljiv. Vmes pa sem tudi dobil SMS o neodgovorjenem klicu.

Skratka DSDS ni rešil ničesar. Očitno je tole res neka random zadeva oz. se ne najde skupne točke, kdaj se to zgodi.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Btw, je kdo od vas, ki ima prav tako težave z igubljanjem omrežja, vključen v Android Beta program in ima naloženo zadnjo verzijo? T1B3
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

dejanslo ::

Nisem.

Če bo kdo bral, nova situacija - pričakujem 2FA SMS, ga ni. Signal je, čakam, ni. Poizkusim ponovno, SMSa ni, signal je. Vklopim NetMonitor, signal je, vzpostavljen LTE. Spremenim pozicijo, se tudi moč signala spremeni. Probam drug servis (banko) z 2FA, ista zgodba. Poizkusim vzpostaviti klic, malo melje ampak vzpostavi. Ko klic prekinem, priletijo vsi SMSi.

Če nabavim bob 4c in si uredim preusmeritev klicev v primeru nedosegljivosti na tisto cifro, je logično pričakovati, da bom pol dosegljiv za klice?
There`s More Than One Way To Do It

akulp ::

Moja opažanja ta teden.

Ponedeljek, torek vse ok. Sreda sem bil 2x ali 3x nedosegljiv. Včeraj spet vse ok.

Sem pa opazil nekaj podobnega, kot ti @dejanslo. Vedno do zdaj, ko sem bil nedosegljiv, je bila edina rešitev reset tel. Ni pomagal letalski način, reset omrežja, avtomatska/ročna izbira, vklop/izklop SIM.
Sem pa ravno zadnje 2x, ko sem bil nedosegljiv poskusil klicati ven. Klic se je (po "mletju", kot praviš) vzpostavil in potem sem dobil tudi SMS o neodgovorjenem klicu malo pred tem.

Sem pa tudi že imel situacije, ko sem samo dobil SMSo nedosegljivosti, nisem pa mogel klicati ven.
Lukcc

thaway348 ::

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

ZveeZ ::

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)

akulp ::

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.


Ja, tole glede SOS klicev sem zasledil, ampak to je po mojem druga stvar, vsaj kar sem uspel prebrati.
Glede vračila, ne, nisem še razmišljal. Do zdaj nisem imel s Pixli nikoli, nobenih težav. Kot rečeno, tole je moj 4. Googlov telefon.

Jaz vseeno upam, da se tole reši v mesecu, dveh, glede na to, da napaka precej eskalira po raznih forumih. 5G me sploh ne gane, to sem se zavedal, da bom brez tega še lep čas, ker smo nepodprti.

Dodatno bi znala biti težava, da sicer tel. sem kupil preko Google store-a, ampak z naročilom v DE.
Vprašanje, kako bi sploh reagirali, če bi rekel, da ga uporabljam pri nas in nismo podprta država.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)


Misliš, da sem vedel, da bom imel te težave? Bom videl tamle do januarja, koliko mi bo šlo to na živce. :)

Sicer pa ja:

- fotkič,
- pure Android,
- smooth delovanje,
- price/performance.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

ZveeZ ::

akulp je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)


Misliš, da sem vedel, da bom imel te težave? Bom videl tamle do januarja, koliko mi bo šlo to na živce. :)

Sicer pa ja:

- fotkič,
- pure Android,
- smooth delovanje,
- price/performance.

A nimas pravice do vracila, 14dni po online nakupu oz 1 mesec preko amazona?
Po problemih s p6 in p6pro, bi pricakoval vec previdnosti pr nakupu sedmice.
Razen prve alineje in pixel uija (to ni pure android btw) se dobi alternative tudi pri konkurenci.

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)


Misliš, da sem vedel, da bom imel te težave? Bom videl tamle do januarja, koliko mi bo šlo to na živce. :)

Sicer pa ja:

- fotkič,
- pure Android,
- smooth delovanje,
- price/performance.

A nimas pravice do vracila, 14dni po online nakupu oz 1 mesec preko amazona?
Po problemih s p6 in p6pro, bi pricakoval vec previdnosti pr nakupu sedmice.
Razen prve alineje in pixel uija (to ni pure android btw) se dobi alternative tudi pri konkurenci.


Imam občutek, kot da sem na razgovoru za službo:)

14 dni/mesec je zdavnaj mimo. V štartu jaz nisem imel nobenih težav, začele so se po tem, ko sem naredil update na zadnjo verzijo Androida.

Kaj pa je še bolj pure Android kot Pixel?

Nikol nisem sledil 6-ki in težavam, sploh nisem razmišljal o tem, da bi imel lahko take težave, glede na pretekle, dobre, izkušnje.

Seveda, vedno so alternative. Tudi alternative imajo veliko težav, takih in drugačnih. :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Bezukhoff ::

Android stock, načeloma imajo vse Nokije.

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)


Misliš, da sem vedel, da bom imel te težave? Bom videl tamle do januarja, koliko mi bo šlo to na živce. :)

Sicer pa ja:

- fotkič,
- pure Android,
- smooth delovanje,
- price/performance.

A nimas pravice do vracila, 14dni po online nakupu oz 1 mesec preko amazona?
Po problemih s p6 in p6pro, bi pricakoval vec previdnosti pr nakupu sedmice.
Razen prve alineje in pixel uija (to ni pure android btw) se dobi alternative tudi pri konkurenci.


14 dni/mesec je zdavnaj mimo.
Kot sem že omenil, jaz v štartu nisem imel s tem telefonom nobenih težav. Ne s hreščanjem, ne z nedoseglivostjo. Začelo se je po zadnji posodobitvi Androida.

Bezukhoff je izjavil:

Android stock, načeloma imajo vse Nokije.


Sem hotel celo napisati, če misli na Nokie. :)
Dobri telefoni, škoda ker nikoli niso izkoristili potenciala do konca, sploh pri kamerah. Zdajle se napoveduje sicer spet nek super duper model, ampak na koncu jim vedno nekaj zmanjka. BTW, sta brala kaj po forumih, koliko težav so imel Nokie z raznimi senzorji in HW?

Vsak po svoje, po bitki biti general, je vedno simpl.

p.s.: Spet smo zašli s teme.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Bezukhoff ::

Pred leti sem bila na Nokia 5.1, zadovoljen z zadevo, delovalo vse, sicer budget telefon in zato posledično tudi slow, posebej ko se je sistem posodobil na android 11, pogrešam tale clean and slick experince s stock različico, verjetno ob naslednjem telefonu spet migriram na nokijo, pa čeprav jim mogoče res manjka tista pika na i, ni pa vsaj ekcesivnega bloatwara.

Tidule ::

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

Kaj pa bo osnova za RMA? To, da telefon ne dela v državi v kateri ni bilo mišljeno da dela, ni ravno okvara.

Drmr ::

ZveeZ je izjavil:

Dobri ste, da to tolerirate. Je kamera res tako pomembna?;)

Jaz nisem opazil nobene izmed zgoraj omenjenih tezav, z nedosegljivostjo in hrescanjem. Edino malenkostne tezave z bluetoothom (ki mi kr parajo zivce in se mi zdijo nesprejemljive za ta price range). Operater A1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

thaway348 ::

Tidule je izjavil:

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

Kaj pa bo osnova za RMA? To, da telefon ne dela v državi v kateri ni bilo mišljeno da dela, ni ravno okvara.


A potem z Pixli ne smes potovat po EU, kjer imamo dolocene standarde v omrezjih? Kjer se nek ChingChong telefon dela?

ZveeZ ::

akulp je izjavil:


Sem hotel celo napisati, če misli na Nokie. :)

V mislih sem imel predvsem Asus in morda se Motorolo.
Razen kamere, ne vidim ene same prednosti pixla 7/7 pro napram recimo zenfone 9.

dominuspro ::

Jaz sem pa s pixlom 5 tako zelo zadovoljen, da bo tudi naslednji telefon Googlov. Upam, da bodo(boste) speglali te težave do takrat. :)

PARTyZAN ::

No, tudi jaz sem imel OK izkušnje z 2XL, sedmica je pa horrible.

Če bi še enkrat kupoval bi se ognil Pixlu 7 v čim večjem radiju.

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:


Sem hotel celo napisati, če misli na Nokie. :)

V mislih sem imel predvsem Asus in morda se Motorolo.
Razen kamere, ne vidim ene same prednosti pixla 7/7 pro napram recimo zenfone 9.


Kako si že prej napisal "Po problemih s p6 in p6pro, bi pricakoval vec previdnosti pr nakupu sedmice."

Si že kaj gledal na XDA, pa še kje, s čim vse se folk ukvarja na Zenfone-ih? Tamle čez mizo imam dva Zenfone uporabnika... :)
Hvala.

Ampak, ja. Eni imajo tudi z BMW-jem težave, drugi pa z Renaultom nič. Tako da...

dominuspro je izjavil:

Jaz sem pa s pixlom 5 tako zelo zadovoljen, da bo tudi naslednji telefon Googlov. Upam, da bodo(boste) speglali te težave do takrat. :)


Ja, tudi jaz sem bil in ravno zato sem šel v 7-ko. In še vedno verjamem, da bo tole urejeno.

Tidule je izjavil:

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

Kaj pa bo osnova za RMA? To, da telefon ne dela v državi v kateri ni bilo mišljeno da dela, ni ravno okvara.


Pri tej napaki je več kot očitno (glede na to, da jo opisujejo uporabniki iz različnih, tudi podprtih držav), da ni vezana na državo, tako da, verjamem, da bi uspel, verjetno pa bi se precej namučil. Ker tukaj bi se moral pogovarjati direktno z Googlom, ki bi moral "priznati" bug. Zaenkrat ga uradno, vsaj po mojem vedenju, še ni.

V tujini, v podprtih državah, so telefone že vračali. Ampak operaterjem, ne Googlu direktno. Alio pač, ne vem, nisem šel tako daleč z branjem/iskanjem in upam, da ne bo treba.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

OK.d ::

Pri Googlu je težava, ker težko priznava svoje napake in se ne odziva dovolj hitro s popravki, folk pa med tem razočarano pizdi po forumih.
LPOK.d

Tidule ::

thaway348 je izjavil:

Tidule je izjavil:

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

Kaj pa bo osnova za RMA? To, da telefon ne dela v državi v kateri ni bilo mišljeno da dela, ni ravno okvara.


A potem z Pixli ne smes potovat po EU, kjer imamo dolocene standarde v omrezjih? Kjer se nek ChingChong telefon dela?

Lahko potujes tudi na luno, a bos potem tudi uveljavljal RMA ker telefon ne dela?

akulp ::

OK.d je izjavil:

Pri Googlu je težava, ker težko priznava svoje napake in se ne odziva dovolj hitro s popravki, folk pa med tem razočarano pizdi po forumih.


Pa saj ne samo Google. To so velike korporacije, ki jim dol visi za nekaj uporabnikov. Še vedno tale napaka ni nek high priority task, ker verjetno 98% Pixlov laufa na 5G in te težave nimajo.

Saj podobno "odziven" je Amazon pri popravkih na Alexa platformi.

Ne vem pa, kako se recimo v takih primerih odziva Samsung. Pa pls ne napisati, da Samsung nima takih/podobnih bugov. :⁠-⁠)
Lukcc

ZveeZ ::

akulp je izjavil:


Si že kaj gledal na XDA, pa še kje, s čim vse se folk ukvarja na Zenfone-ih? Tamle čez mizo imam dva Zenfone uporabnika... :)
Hvala.

Ampak, ja. Eni imajo tudi z BMW-jem težave, drugi pa z Renaultom nič. Tako da...

Please, do tell:)
Osmica je imela problem z ramdumpom kar se je resilo z menjavo maticne pod garancijo. Za 9ko pa ne vidim nic kriticnega. Vsekakor pa nic takega kar bi predstavljalo oviro pri normalni uporabi telefona.
Ce bi jaz kupil telefon s katerim sem obcasno neopazno nedosegljiv, bi ga zamenjal isti trenutek, ko bi za to izvedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

PrimozR ::

akulp je izjavil:

Kaj pa je še bolj pure Android kot Pixel?

Nikol nisem sledil 6-ki in težavam, sploh nisem razmišljal o tem, da bi imel lahko take težave, glede na pretekle, dobre, izkušnje.

Seveda, vedno so alternative. Tudi alternative imajo veliko težav, takih in drugačnih. :)

Pure Android je, tehnično gledano, AOSP. Pixel ROM oz. Pixel GUI ni del AOSP-ja.
https://source.android.com/

Link med Googlovim telefonom in AOSP projektom je bil bolj ali manj relevanten na Nexusih, mislim da s Pixli je pa prišlo do razhajanja.

Alternative... Zenphone 9 npr. Ki zgleda RES super. Razen tega, da nima wireless charginga in ima samo 2 leti SW support. Pixel 3 mi suvereno koraka proti začetku 5. leta uporabe (kupil sem ga konec decembra 2018, torej manjka še mesec do polnih 4 let uporabe), 2 leti SW podpore je pač totalen no-go. Če bi imel še updejte, niti ne bi razmišljal o menjavi trojke, tako pa srčno upam, da se govorice o 7a uresničijo (predvsem wireless charging). Pa da ne bo takle shitshow, kot govorite tukaj.

thaway348 je izjavil:

Tidule je izjavil:

thaway348 je izjavil:

Si razmisljal o RMA?
Od 6. verzije naprej opazam malo po netu da imajo doloceni tezave z dosegljivostjo / klici na prvo pomoc.

Kaj pa bo osnova za RMA? To, da telefon ne dela v državi v kateri ni bilo mišljeno da dela, ni ravno okvara.


A potem z Pixli ne smes potovat po EU, kjer imamo dolocene standarde v omrezjih? Kjer se nek ChingChong telefon dela?

Sam imaš pa SIM kartico (in posledično podatke o nastavitvah) za podprto omrežje? Mogoče se dela potem kak hand-off?

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:


Sem hotel celo napisati, če misli na Nokie. :)

V mislih sem imel predvsem Asus in morda se Motorolo.
Razen kamere, ne vidim ene same prednosti pixla 7/7 pro napram recimo zenfone 9.

SW support. Pa wireless charging.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Brainstorm ::

In kaj je alternativa pixlu 7 pro da ni nekih problemov z omrežjem in da ma odlično kamero, je galaxy s22 ultra ok za 900EUR, ki ima 10x optični zoom ,napram pixlu 7 pro ki ma 5 kratnega?

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Napačna tema, sorry.

Zgodovina sprememb…

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:


Si že kaj gledal na XDA, pa še kje, s čim vse se folk ukvarja na Zenfone-ih? Tamle čez mizo imam dva Zenfone uporabnika... :)
Hvala.

Ampak, ja. Eni imajo tudi z BMW-jem težave, drugi pa z Renaultom nič. Tako da...

Please, do tell:)
Osmica je imela problem z ramdumpom kar se je resilo z menjavo maticne pod garancijo. Za 9ko pa ne vidim nic kriticnega. Vsekakor pa nic takega kar bi predstavljalo oviro pri normalni uporabi telefona.
Ce bi jaz kupil telefon s katerim sem obcasno neopazno nedosegljiv, bi ga zamenjal isti trenutek, ko bi za to izvedel.


Zenfone je naj! Zato ga tudi vsi imajo. Tako kot Pixle. ;)
Lukcc

ZveeZ ::

akulp je izjavil:


Zenfone je naj! Zato ga tudi vsi imajo. Tako kot Pixle. ;)

Pixli so bili vrhunski telefoni vse do 4a/5. Prodajne stevilke pa tega, tako kot pri Asusu, niso izrazale.
Prodaja pa ni odvisna samo od kakovosti telefona temvec je vecinoma odvisno od marketinga ter renomèja.
Zenfoni in Pixli so nepoznani izven krogov entuziastov. Zato se prodaja vedno ista roba: Samsung, Apple, Xiaomi.
Nokia je (spet) zaspala, Motorole se nihce vec se spomni, HTC je zgodovina, Sony ima nišne modele, Oneplus pada v kvaliteti SWja, Huawei je zaradi US sankcij napol pohabljen izven CN, kitajci pa so v budget segmentu dalec najboljsi p/p.

acookook ::

Vrhunski telefoni so bili do Nexusa 5.
.

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:


Zenfone je naj! Zato ga tudi vsi imajo. Tako kot Pixle. ;)

Pixli so bili vrhunski telefoni vse do 4a/5. Prodajne stevilke pa tega, tako kot pri Asusu, niso izrazale.
Prodaja pa ni odvisna samo od kakovosti telefona temvec je vecinoma odvisno od marketinga ter renomèja.
Zenfoni in Pixli so nepoznani izven krogov entuziastov. Zato se prodaja vedno ista roba: Samsung, Apple, Xiaomi.
Nokia je (spet) zaspala, Motorole se nihce vec se spomni, HTC je zgodovina, Sony ima nišne modele, Oneplus pada v kvaliteti SWja, Huawei je zaradi US sankcij napol pohabljen izven CN, kitajci pa so v budget segmentu dalec najboljsi p/p.


Ja, pa saj se strinjam s tabo v večini, no.

Samo na živce mi gre po teh forumih, ker zaidemo s poti, popolnoma. Na neki točki si začel o tem, zakaj imam še kar ta telefon...

Meni je še vedno to vrhunski telefon. Ker sem ga kupil v štartu, sem dobil zraven uro, na koncu sem dal za telefon (P7P) 570 EUR.
Rad imam Pixle, ker je res smooth telefon, ker nima navlake SW in nikoli za trenutek ni zatajil, zmrzoval, karkoli. Pa res ogromno sem na teelfonu tako s klici, kot drugimi app - službeno sploh.

Menjam jih na 2 leti in zdaj sem vzel sedmico, brez oklevanja in branja o tem, kaj je bilo s šestico. Sem pa prebral vse na temo "kaj bi radi, da se iz na 7 izboljša" in ni bilo nikjer nekega govora o tem, da prihaja do težav z omrežjem ali s klici. Tega je bilo tako malo (očitno), da se je izgubilo, pa tudi, če bi zasledil bi zamahnil z roko, glede na dosedanje izkušnje (to je še 1x odgovor na tisto, zakaj sem šel v P7, če je bila šestica zanič). In več ali manj vse, kar je na 6-ki "manjkalo" s v 7-ki pokrili (fingerprint, baterija, face rec., nadgradnja fotkiča, itd.)

In ja, absolutno je Zenphone super, da ne bo pomote. Se pa precej rad ukvarjam tudi s fotografijo, zato me je Pixel od nekdaj navduševal. Da lahko tudi s telefonom, ko nimam ob sebi resnih fotkičev, naredim dobro sliko. Sploh ponoči. Saj tudi konkurenca je vedno bližje. Predvsem bil sem velik fan Nokie in Sony-ja in res res je škoda, da niso nikoli uspeli narediti kompleten telefon. Vedno jim (je) nekaj zmanjkalo, predvsem pri SW.

Sicer pa, daleč najboljši telefon do zdaj (in že takrat z res vrhunsko kamero, ki je posekala mojega, takrat še Nexusa, če se prav spomnim) je bil Huawei Mate P20 Pro.

Sicer pa, če se vrnemo k temi. Zdaj imam spet 2 dni mir, nobenih težav.
Tako da ja, če ponovno odgovorim na tvoje vprašanje. Očitno me težave z nedoseglivostjo še vedno premalo moti, da bi šel menjati telefon. :)

Glede na to, da so update-i, sploh v štartu, kar pogosti, bom počakal tamle do januarja/februarja. Če ne bo nič omenjeno/vidno, da so to odpravili pa grem v menjavo.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

PrimozR ::

P20 Pro je telefon iz pomladi 2018, torej Pixel 2 oz. 3 generacija. P30 je bil oglaševan kot oh in sploh foto telefon, v praksi so pa reviewerji skoraj izključno grajali procesiranje (ker ga je bilo znatno preveč).

ZveeZ ::

Jaz imam ravno mate 20pro v rokah in je kamera bolj "meh" napram pixlu 3.
Deluje pa telefon se vedno odlicno.

Jaz razumem, da ste s p7/p7p naceloma zadovoljni, vendar bi sam ob takih tezavah izdelek vrnil, ce bi bilo mogoce in ga spet nabavil, ko bi resili probleme. Ura ali budsi pa predvidevam da ti itak ostanejo, saj ti jih ne "da" trgovec.
Ampak to je zgolj moje mnenje, ker mi je pri telefonu prva prioriteta dosegljivost.

akulp ::

Dobro vprašanje, kako je z budsi/uro, glede na to, da sam telefon kupil na Googlu in je ura prav tako njihova.

Pri P5 je bilo drugače, ker so bile, takrat slušalke od drugega proizvajalca.
Lukcc

Sparkxl ::

Imam pixl 7 ene 2 tedna. Super teleton, nimam problemov z dosegljivostjo, kot nekateri opisujete

borutz ::

jaz tudi od nakupa vec kot 1 mesec nazaj nisem imel sms-a o nedosegljivosti
nato pa vceraj 1x in danes 1x :)

drugace pa top telefon, zaenkrat premalo zajebava, da bi razmisljal o menjavi :)

vilonja ::

A pixel 6a ima tudi težave s povezljivostjo, kot opisujete, da jih ima pixel 7?

akulp ::

Tudi jaz sem imel zadnje težave kak teden nazaj, zdaj je mir. Random se pojavi ta nedosegljivost...

Edino tisto "hreščanje" v 11+ minutnih pogovorih se mi pa praktično vedno pojavi.


Ampak, če bo takole, daleč od motečega.
Lukcc

alkoo ::

vilonja je izjavil:

A pixel 6a ima tudi težave s povezljivostjo, kot opisujete, da jih ima pixel 7?


Jaz jih nimam. Ampak sem na A1 omrežju, kjer še deluje 3G.
Upam, da tako ostane, se pa tudi nebi branil če bi google omogočil volte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

pirlo ::

Zakaj samo o 2g in 3g pišete, 4g ne dela?

PARTyZAN ::

Preberi zadnjo stran ali dve. Pogovori preko 4G (VoLTE) ne delajo, ker so programsko onemogočeni. To povzroči fallback na 3G, in pri nekaterih operaterjih (Telekom Slovenije recimo) potem še na 2G, ker so 3G omrežje izklopili. Načeloma bodo pa vsi v roku leta ali dveh sledili pri opustitvi 3G.

Prenos podatkov (vse kar niso telefonski pogovori) pa dela na 4G, 5G pa ne, zato ker je onemogočen v programski opremi. Enako velja za VoWiFi.

thethorn ::

to pomeni da ko opustijo tudi 2G omrežje, se ne bo dalo več pogovarjati s temi telefoni?

PARTyZAN ::

Ni nekih kratkoročnih planov za opustitev 2G. Je pa situacija še vedno zelo slaba, ker je 2G insecure.
««
45 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150985 (2355) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889985 (6861) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146425 (2685) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410171 (7182) blackbfm

Več podobnih tem