» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
4 / 64
»»

m0LN4r ::

Cisto enako izkusnjo lahko delim za Kleber Krisalp, speljevanje v dezju pa krozni so ze fejst na limitu znjmi. Sicer so 3 leta stare, ampak da pr 30kmh zgubljajo grip, ni normalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Če kdo rabi imam toyo snowprox S943 215/60/16, dot 1315, profila še nekje 6mm. Vožene lansko zimo, letos je pa ne mislim, ker sem kupil AllTerrain gume. Cena 100€ za vse 4 komade.

balluf ::

Jutri naročim, katero od teh priporočate : https://www.mimovrste.com/primerjava?se...

Tilen ::

Povezava ne deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

balluf ::

Tilen ::

Težko kupiš napačne. Vzemi Continental.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Aston_11 ::

Pri vulkanizerju so bile moje par eur manj kot na mimovrste (conti) in montaža zastonj. Že par let tako ne naročam na spletu.

note3 ::

Goodride SW608
215/45/17
ima kdo te gume so dobre.

balluf ::

Aston_11 je izjavil:

Pri vulkanizerju so bile moje par eur manj kot na mimovrste (conti) in montaža zastonj. Že par let tako ne naročam na spletu.


Če ni skrivnost...

m0LN4r ::

Google maps do vulkanizerja !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

balluf ::

m0LN4r je izjavil:

Google maps do vulkanizerja !


:D8-)

Aston_11 ::

balluf je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Pri vulkanizerju so bile moje par eur manj kot na mimovrste (conti) in montaža zastonj. Že par let tako ne naročam na spletu.


Če ni skrivnost...
A ni povsod tako?
http://zemljevid.najdi.si/podjetje/1847...

stara mama ::

Eni raje plačujete gorivo, da malo prišparate na gumah očitno.
Tud jaz poznam vulkanizerja, zrihta super nove in zelo ugodne gume z montažo vred.
Ampak dobit gume pri njem v doglednem času je pa umetnost.

m0LN4r ::

Jaz sem klical tle lokalnega, vecjega vulkija - pa ko sem mu rekel katere gume bi me prislo ca. 50€ vec vseskup pa se cakat 5 dni (prakticno 1 teden) bi moral od dneva narocila.

Jaz mam gume ze doma, zanima me kako jih naj postavim, ker jih bom montiral sele cez 2-3 tedne ?
Lezece na bok, na tekalno, sobna temp ali hladneje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

N0t0ri0us ::

ne kompliciraj. Poleži jih in jih daj nekam kjer te ne bodo motile.. Ravno v peč jih ne bi dajal :P

Machete ::

Na kašmirjevo podlago jih daj. Leže pod 3° kotom. Sobna temperatura mora biti med 18,2 in 18,7 °C.
Pa brati jim moraš vsak večer, dokler jih ne namontiraš. Odsvetujejo ruske nihilistične ideje, medtem ko realisti so OK.
8-)

Dude, resno no.. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

energetik ::

m0LN4r ::

Vprasal sem, ker nekateri pravijo, da je skladiscenje rocket science... Pa se kasirajo za to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

stara mama ::

Ja, skladiščenje je problem če je vsaj kako leto, dve.
Po možnosti na avtu in napol izpraznjene.
Potem pa ratajo jajčaste ja.

azislo ::

Evo vam:



Gume pa še pred zimo na platišča pa testirat, da ne tresejo (reklamacija) - so že bli taki primeri.
V glavnem, za tiste na platiščih se splača raskirat za stojalo, če imate prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

dvihtelic ::

No jaz sem pa letos naročil Yokohama w drive v905, pa da vidimo kako se bojo res obnesle....jih ima kdo oz jih je imel?

krneki0001 ::

Ja, na imprezi sem jih imel. Malo večja je obraba teh gum, držijo se pa ceste tako kot je treba, tudi v dežju. Tudi na makadamu se zelo dobro držijo.

Brez problema sem prevozil nespluženo cesto na Vršič z 20cm novozapadlega snega.

UaFan ::

Pozdravljeni,

imam majhno dilemo. Imam novga passata(star 4 mesce) in kupujem zimske pnevmatike. Dimenzije so zelo nore, 215/60 r 16.
Zdaj se odločam med: Continental Winter Contact TS 830 P in Michellin Alpin 5. Kaj menite ? Ali mi priporočate kaj drugega, v obziru imam tudi Nokian ? Delam ogromno kilometrov, okrog 45 000 letno, zato je pnevmatika kr pomemben faktor, predvsem varnost.

Ne razumem, zakaj ima continental na razpolago le te pnevmatike za to dimenzijo, ne pa 850 ali nanjnovejših 860.

Bolj se nagibam k Michelin Alpin 5.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UaFan ()

energetik ::

Si ziher, da si to prav pogledal dimenzijo?
Sicer imaš pa v tej dimenziji tudi Nokian WRD4, ki je tudi odlična guma.

krneki0001 ::

Kr nekaj proizvajalcev je nehalo delat več dimenzij.
Tudi sam imam 215/60/16, pa je yokohama nehala delat gume v tej dimenziji. Zato bom pač moral homologirat višje in sicer 215/65/16, ki pa jih še delajo.

m0LN4r ::

@UaFan
Ponavadi je v homologaciji vec dimenzij pri VW, ene 5-6 komadov bi jih moralo bit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dvihtelic ::

krneki0001 je izjavil:

Kr nekaj proizvajalcev je nehalo delat več dimenzij.
Tudi sam imam 215/60/16, pa je yokohama nehala delat gume v tej dimenziji. Zato bom pač moral homologirat višje in sicer 215/65/16, ki pa jih še delajo.


si zadovoljen z yokohamo?

UaFan je izjavil:

Pozdravljeni,

imam majhno dilemo. Imam novga passata(star 4 mesce) in kupujem zimske pnevmatike. Dimenzije so zelo nore, 215/60 r 16.
Zdaj se odločam med: Continental Winter Contact TS 830 P in Michellin Alpin 5. Kaj menite ? Ali mi priporočate kaj drugega, v obziru imam tudi Nokian ? Delam ogromno kilometrov, okrog 45 000 letno, zato je pnevmatika kr pomemben faktor, predvsem varnost.

Ne razumem, zakaj ima continental na razpolago le te pnevmatike za to dimenzijo, ne pa 850 ali nanjnovejših 860.

Bolj se nagibam k Michelin Alpin 5.

sicer ne vem kako je s testi, ampak je alpin 5 padu kar nekaj stopničk....pa še draga guma je...

Hvala.

Zgodovina sprememb…

UaFan ::

m0LN4r je izjavil:

@UaFan
Ponavadi je v homologaciji vec dimenzij pri VW, ene 5-6 komadov bi jih moralo bit.


Da da, v homoligaciji imam trenutno samo na razpolago 215/60 R16 in to 2x, razlika je le v ET41 oz. ET42.
Potem pa še imam na razpolago le 215/55 R17. Zdaj platišč ravno ne bi menjaval in bi obdržal tele obstojoče aluminijaste, torej 215/60 r16. Saj sem imel v mislih še dodatne platišče, ampak bi mi dodatno požrlo 500 eurov.

All:
Michelin Alpin 5, se je dejansko odrezala vrhunsko v snežni podlagi in v mokrem( na testu ADAC 2015), le pomanjkljivosti so na suhem, kjer je dobila slabšo oceno, ampak ne vem zakaj. Za to sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UaFan ()

m0LN4r ::

Jaz nevem, ampak na suhem je se semislick z 0mm dober xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

dvihtelic je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kr nekaj proizvajalcev je nehalo delat več dimenzij.
Tudi sam imam 215/60/16, pa je yokohama nehala delat gume v tej dimenziji. Zato bom pač moral homologirat višje in sicer 215/65/16, ki pa jih še delajo.


si zadovoljen z yokohamo?


Yokohame so po mojem mnenju odlične gume. Zadnjih nekaj let sem sprobal kr veliko število različnih gum, pa zaenkrat yokohama ostaja "numero uno" za moje potrebe in trenutno je nekje 8 ali 9 komplet na avtu za dnevne potrebe. Letos so dali ven še novo verzijo AT gume in naj bi bila še boljša za v sneg kot predhodnica. Pa že s prejšnjo verzijo sem se vozil po takih razmerah, da večina 2WD z najboljšimi gumami ni mogla niti zraven (recimo 30cm celega snega na 10cm zmrznjene podlage, pa se je avto še kr peljal), glede na to, da je ta guma v osnovi letna guma s par lamelami.


https://www.yokohamatire.com/tires/deta...

Sicer jih imam na 4WD avtomobili, narejene so pa gume za na terence, ampak če si upajo dati 60.000 milj garancije na gumo, to pove veliko. In na avtu se obnesejo noro dobro tudi pri večjih brzinah.

- Up to 60,000 mile limited treadwear warranty.
- Triple 3D sipes change shape as the tread wears to maintain biting edges for confident all-season traction.
- Enduro Compound helps rubber remain pliable over a broad range of temperatures for enhanced braking and handling in wet and snow.
- EdgeTec Grooves create more void area to help expel dirt and mud.


Zgodovina sprememb…

energetik ::

Nebivedu, tale tvoja AT Yokohama je spet en kompromis. Grem stavit, da jo na mokrem, snegu in ledu pojedo taprave zimske kot so TS860, UG9, WR D4...

dvihtelic ::

po testih letošnjega leta naj bi bile daleč pred vsemi,edino continental je še spredaj.

Zoro3 ::

Jaz sem vzel na mimovrste continental TS860.

krneki0001 ::

energetik je izjavil:

Nebivedu, tale tvoja AT Yokohama je spet en kompromis. Grem stavit, da jo na mokrem, snegu in ledu pojedo taprave zimske kot so TS860, UG9, WR D4...


So kompromis. Seveda. Rabim gume s katerimi lahko vozim celo leto po vseh terenih in povsod mora biti dobra, če že ne odlična. In kr ena guma ne more biti povsod enako dobra,...

Prejšnja verzija je bila odlična čez celo leto, na suhem in v mokrem odlična, ter na blatu in celem snegu zelo dobra. Na plundri in ledu pa malo slabša. V bistvu peljala se je dobro, ker ima še bočni profil, samo ustavljanje je šlo zelo slabše, če ni bilo nič posutega peska na cesti. Nova verzija ima tudi to popravljeno. Tako da po mokrem zimska sigurno ni boljša, na celem snegu težko, na ledu pa zelo verjetno. Lahko pa sprobamo.

Te yokohame se po mokrem obnašajo skoraj tako kot letne gume. Vemo pa da so v mokrem (ne po ledu, ampak po mokrem) letne daleč boljše od zimskih (tudi testi to dokazujejo). Za cel sneg ima večjo globino profila in bolj narezan profil, kot ga imajo običajne zimske gume, ker so narejene za v blato in sneg se ne obnaša dosti drugače.
Na ledu in v plundri imajo pa navadne zimske več lamel, zato tam definitvno bolj držijo.

Sam jih imam napolnjene na 2.5 bara poleti in 1.8 bara pozimi. In ker se pozimi bolj razlezejo, pride do izraza še dodatno bočni del gume, ki ima tudi profil (če pogledaš filmček ali interentno stran, boš videl pattern na bočnici), ki v snegu kr dobro pomaga da imaš tudi v ovinkih dober oprijem.

Tavher ::

UaFan je izjavil:

Pozdravljeni,

imam majhno dilemo. Imam novga passata(star 4 mesce) in kupujem zimske pnevmatike. Dimenzije so zelo nore, 215/60 r 16.
Zdaj se odločam med: Continental Winter Contact TS 830 P in Michellin Alpin 5. Kaj menite ? Ali mi priporočate kaj drugega, v obziru imam tudi Nokian ? Delam ogromno kilometrov, okrog 45 000 letno, zato je pnevmatika kr pomemben faktor, predvsem varnost.

Ne razumem, zakaj ima continental na razpolago le te pnevmatike za to dimenzijo, ne pa 850 ali nanjnovejših 860.

Bolj se nagibam k Michelin Alpin 5.

Hvala.


Če delaš tako veliko km potem definitivno Michelin Alpin A4. Na vseh testih so v vrhu, zaradi posebne zmesi pa so lepo prožne in držijo dalj od ostalih. Sam sem z njimi zadovoljen, tudi pri vožnji v snegu.
Prej sem imel Dunlop (nikoli več) in nato Continental. Slednje so bile OK a slabe pri vožnji po snegu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tavher ()

N0t0ri0us ::

nad dunlopom sem tudi sam razočaran. Sploh občutek na volanu in četrto leto so bile na mokrem polom. Tudi prej niso bile kak presežek.

Nokian ftw. Letos bodo na avtu tretje leto.

balluf ::

N0t0ri0us je izjavil:

nad dunlopom sem tudi sam razočaran. Sploh občutek na volanu in četrto leto so bile na mokrem polom. Tudi prej niso bile kak presežek.

Nokian ftw. Letos bodo na avtu tretje leto.


Ravno sem dobil ponudbo za DUNLOP SP5D 205/55R16 91T---75,50E.A so res tako slabe tudi če so na testu zmagovalke.

krneki0001 ::

Vse je odvisno od dimenzije. Na enem avtu se lahko zelo dobro obnesejo, medtem ko so na drugem z manjšo ali večjo dimenzijo poraz ali pa celo samo z višjo gumo. Višja guma se recimo bolj zvija v ovinkih in zato ima drugačno obnašanje od nižje (mislim na višino bočnice). Ožja guma ima lahko malo drugačen profil in pa recimo pomanjšan in zato ima na kvadraten centimeter manj lamel, kar se v snegu in ledu potem zelo pozna.
Pozna se lahko tudi teža avta. Trša bočnica na lahkem avtu se bo poznala kot da bi imel kamne na avtu, na težjem avtu pa bo ravno prav. Kar pomeni, da bo na lažjem avtu guma poskakovala na ovirah in ne bo pravega oprijema.

In če pogledaš teste, bi morali potem ocenit vse dimenzije ene vrste gume, da bi bili testi objektivni, tako pa ocenjujejo 2 ali pa 3 dimenzije, ki pa jih večina niti nima predpisanih za svoj avto.
Trgovci pa potem prodajajo "zmagovalno" gumo v vseh dimenzijah, pa čeprav to ni res.

Mojih dimenzij 215/60/16 ali 215/65/16 recimo ni na testu in zato so mi ti testi čisto brezvezni.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pa še ena zadeva je. Sam imam gume, kjer imam poleti 2.5 bara napolnjene, pozimi ali na blatu in puščavskem pesku pa samo 1.6 do 1.8 bara ali celo manj (puščavski pesek). Guma se zaradi tega razleze v snegu in blatu ter puščavskem pesku ima zato veliko večji oprijem.
Recimo na terencih v puščavskem pesku nekateri spustijo gume tudi na 0.6 bara ali manj in avto se pelje veliko bolje, kot če bi imel polne gume. Manjkrat se vkoplje, oprijem je mnogo boljši,... So pa seveda tudi gume narejene tako, da to dopuščajo.

Dr_M ::

Testirajo najbolj uporabljene dimenzije. To so pa 185/60/14, 195/65/15 in 205/55/16. Te dimenzije so tudi najcenejse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Bi rekel, da sem spada tudi 185/60/15

čuhalev ::

Dr_M je izjavil:

Testirajo najbolj uporabljene dimenzije. To so pa 185/60/14, 195/65/15 in 205/55/16. Te dimenzije so tudi najcenejse.
Domnevam, da so te dimenzije tudi najcenejše z namenom ... da pridobijo na testu čimveč točk.

jest10 je izjavil:

Bi rekel, da sem spada tudi 185/60/15

Jaz tudi.

SuperVeloce ::

najcenejše so zato, ker so daleč najbolj razširjene
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

čuhalev ::

Možnih razlogov je več! Lahko je tudi ta, da so nizkoprofilne dražje, saj jih kupujejo lastniki dražjih avtomobilov.

Še cenejše so pa R13. Dobiš 4 za eno R17. Pa sem prepričan, da je v 4x R13 več snovi / več mase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Dr_M ::

jest10 je izjavil:

Bi rekel, da sem spada tudi 185/60/15



To je ze precej redka dimenzija, kar se kaze tudi na ceni, je drazja (sicer ne veliko) od 195/65/15.
Sicer kombinacij je ogromno ,ampak prej omenjene so dalec najbolj razsirjene. Lahko bi dodal se 225/45/17, spet najcenejsa med 17".
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dvihtelic ::

balluf je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

nad dunlopom sem tudi sam razočaran. Sploh občutek na volanu in četrto leto so bile na mokrem polom. Tudi prej niso bile kak presežek.

Nokian ftw. Letos bodo na avtu tretje leto.


Ravno sem dobil ponudbo za DUNLOP SP5D 205/55R16 91T---75,50E.A so res tako slabe tudi če so na testu zmagovalke.

zmagovalke?
Tudi sam sem hotel kupiti Dunlopke, vendar na testu jih ni,vulkanizerja sta rekla da so se poslabšale in na koncu vzel Yokohamo......pa da vidim

damjan1980 ::

Ce je vulkanizer s 3 letno strojno solo tako rekel, potem verjetno drzi.

stara mama ::

krneki0001 je izjavil:

Pa še ena zadeva je. Sam imam gume, kjer imam poleti 2.5 bara napolnjene, pozimi ali na blatu in puščavskem pesku pa samo 1.6 do 1.8 bara ali celo manj (puščavski pesek). Guma se zaradi tega razleze v snegu in blatu ter puščavskem pesku ima zato veliko večji oprijem.
Recimo na terencih v puščavskem pesku nekateri spustijo gume tudi na 0.6 bara ali manj in avto se pelje veliko bolje, kot če bi imel polne gume. Manjkrat se vkoplje, oprijem je mnogo boljši,... So pa seveda tudi gume narejene tako, da to dopuščajo.

Jasno, tudi na krosu imam ponavadi okrog 1 bar ali pa celo manj. Pač bolj grabi (kar velja tudi na avtu)
In kje se ti voziš po puščavskem pesku?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Dr_M je izjavil:

jest10 je izjavil:

Bi rekel, da sem spada tudi 185/60/15



To je ze precej redka dimenzija, kar se kaze tudi na ceni


Kaj pa vem... Kar sem na hitro pogledal, je 195/65/15 v dosti primerih dražja od 185/60/15. Čisto odvisno od znamke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

In kje se ti voziš po puščavskem pesku?


Maroko, Jordanija, Tunizija. Pred vojno v Siriji, Iranu. Pa peščene plaže sardinije so bile tudi zanimive za vožnjo.

Želja mi je bila Libija, pa sem zamudil priložnost.

jest10 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

jest10 je izjavil:

Bi rekel, da sem spada tudi 185/60/15



To je ze precej redka dimenzija, kar se kaze tudi na ceni


Kaj pa vem... Kar sem na hitro pogledal, je 195/65/15 v dosti primerih dražja od 185/60/15. Čisto odvisno od znamke.


Primerljivi sta 195/55/15 in 185/60/15 po obsegu.

Zgodovina sprememb…

««
4 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155980 (991) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712826 (10476) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777464 (48246) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297271 (69684) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623740 (19594) Domobrancek

Več podobnih tem