» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
62 / 64
»»

Ganon ::

Leko je izjavil:

Ganon je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Test zimskih pnevmatik
https://www.zurnal24.si/avto/testi/test...


Hankook se mi zdi najprimernejša.


Leko je izjavil:

Ganon je izjavil:

Letne sem kupil Hankook. Moram zamenjati še zimske. Vsak dan sem na avtocesti. Naj ostanem pri Dunlopu? Nekaj vzdržljivega bi kupil.

Tudi zimske Hankook Winter RS3 ali prejšni model RS2 so zelo dobre zimske gume še posebej za sneg in led so bile odlično ocenjene.


Spregledal. Z letnimi sem zelo zadovoljen. Očitno bom Hankookova stalna stranka.

darck ::

Hankookove je tudi sodelavec nabavil ampak to letne in sam pravi super guma se drži tudi po dežju in celo enkrat za v službo ga je presenetil sneg čez hrib,ko ga je vrglo a je vseeno prišel brez težav v službo. Sam pravi,da je te gume nabavil na izkušnji od sosedovega avtomobila,ker on je imel hankook gume gor in to že kar zlizane a so v dežju se držale k hudič.
Glede zimskih Hankook gum pa so tudi ocene kar dobre tako,da jih tudi jaz mogoče nabavim vendar moram vzeti kar XL model saj 91V ni nič in celo 94H je polno pa spet ni dobro,ker idioti so dali hitrostni razred V. Avto je v istem rangu kot Volkswagen Touran a oni imajo H razred jaz pa V razred debili.

Zgleda,da v moji okolici pri nobenem vulkanizerju ne dobim dobre gume po pametni ceni v tem hitrostnem razredu celo mislil sem Hankook pa vidim,da je samo ena guma v centralnem skladišču pa še to je za čakati 8 dni.

--Continental 205/55 R 16 TS-870 94V TL XL 146 EUR ( v centralnem skladišču samo 1.kos)
--Goodyear 205/55 R16 UG PERFORMANCE + XL 94 V 131 Eur
--Dunlop 205/55 R16 94V WINTER SPT 5 XL 115 Eur ( izdelek trenutno ni dobavljiv)
--Bridgestone 205/55 R16 LM-005 DRIVEGUARD RFT XL 94 V 120 EUR ( v centralnem skladišču samo 1.kos)
--Hankook 205/55 R16 W462 XL 94 V 90 EUR ( v centralnem skladišču samo 1.kos)
--Fulda 205/55 R16 KRIST CONTROL HP2 XL 94V 85 EUR
--Nexen 205/55 R16 WING.SNOW-G3 WH21 94V TL XL 78 Eur

Vse te omenjen gume so z oznako 94V XL a čisto po pravem je zapisano,da bi moral imeti 91V a takih gum sploh nikjer ni in,če bi lahko imel hitrostni razred H se pravi guma 205/55R16 91h takih pa je kar nekaj in že po bolj pametni ceni:

--Continental WinterContact TS870 205/55 R 16 91H 102 EUR
--Dunlop WINTERSPORT 5 MS 205/55 R 16 91H 92 EUR
--Bridgestone BLIZZAK LM005 205/55 R 16 91H 92 EUR
--Goodyear PERFORMANCE 3 MS 205/55 R 16 91H 101 EUR
--Goodyear 205/55 R16 ULTRA GRIP 9+ 91H 88 EUR DOT2021
--Hankook W462 ICEPT RS3 MS 205/55 R 16 91H 82 EUR
--Nexen 205/55 R16 WG SNOW G3 WH21 91 70 EUR


Zdaj,če hočem prav Hankook gumo potem moram vzeti tisto Hankook 205/55R16 V W462 XL katera stane 84,50 EUR po komadu in to preko spleta tako,da dodaten strošek pride še montaža saj drugače nabava gum pri vulkanizerju je montaža zastonj. Nazadnje vem,da je montaža bila 6 Eur in zdaj je verjetno že več.

Pri AKHGUME.SI stane 84,50 EUR in potem recimo pri NOVE GUME.SI pa 87,79 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

bemfa ::

Človek pa ti boš diplomiral zraven gum. Kupi Conti 91H, pokni nalepko na armaturo pa srečno vožnjo. Montaža zastojn lahko sanjaš, 45-60eur v mestu, ali 30-50 na vasi.
https://gumenadom.si/p-519-zimske-pnevm...

gruntfürmich ::

kakšni pacienti pa morate biti, da vam policaji težijo za hitrostni razred?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

2dark ::

Jaz vem za vulkanizerja, ko ma 20€ premontažo gum.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

stara mama ::

Moj je dvignu na 25€, pa sem rekel.... OK, glede na to, da nekateri debili plačujejo po 50, je še pocen :)

2dark ::

stara mama je izjavil:

Moj je dvignu na 25€, pa sem rekel.... OK, glede na to, da nekateri debili plačujejo po 50, je še pocen :)


Sicer zadnja leta res ne vem, ker vozim kar zimske gume. Kolega je naredu včeraj premontažo, pa je rekel, da je bla premontaža pa centriranje in novi ventilčki 20€ .
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

darck ::

Seveda so v mojih krajih še vedno zastonj montaža če kupiš pri njih gume.

 brezplačna montaža

brezplačna montaža




 zimske gume TEST

zimske gume TEST



Res,da niso čisto istih mer namesto 60 imam jaz 55 vendar to je najbrž malenkost kakšna razlika ampak Hankook so dobro ocenjene celo za sneg bolje kakor vse te premium znamke.

bemfa ::

Pol pa kar v nabavo. Itak si se odločil, kaj sploh sprašuješ.

Ganon ::

darck je izjavil:

celo za sneg bolje kakor vse te premium znamke.


Od kdaj Hankook ni del "premium" znamk? :))

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

So Goodyear ultragrip performance 3 alternativa za Goodyear ultragrip 9?
195/65/15


Jasno, cenejsa alternativa, ampak, a so OK?

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

ne morem se odločit (215/55/16):
HANKOOK 97H XL W462 - 103€
KLEBER 93H KRISALP HP3 - 96€
KUMHO 93H WP52 - 83€ - za te je fix 23 DOT, pri ostalih ne piše.

Max razlike je 80€, konec me ne bo, ne vem pa ali je dejansko tolk razlike.

Hvala za mnenja znalci :D

PacificBlue ::

Kleber so ok. Imam jih sam, pa zivim v hribih.

stjan ::

Vem da bom izpadel idiot, pa vseeno vprašam: za zimske gume mora biti oznaka zvezdica ali ne? Oznaka M+S verjetno ne zadostuje več?
Kar nekaj gum sem videl da oglašujejo kot celoletne, pa imajo samo oznako M+S.

Iščem celoletne gume dimenzije 205R16, ali 205/80r16, pa je večina letnih. Imel bi grob profil za starega terenca, pa rabim celoletne.
Mogoče kdo ve za kakšne gume te dimenzije s profilom, ki je terenskega videza?
Pa še cena da je nižja :)

darck ::

buttcrack je izjavil:

ne morem se odločit (215/55/16):
HANKOOK 97H XL W462 - 103€
KLEBER 93H KRISALP HP3 - 96€
KUMHO 93H WP52 - 83€ - za te je fix 23 DOT, pri ostalih ne piše.

Max razlike je 80€, konec me ne bo, ne vem pa ali je dejansko tolk razlike.

Hvala za mnenja znalci :D



Sigurno HANKOOK saj je super ocenjena in tudi pohvalijo jo drugi. KUMHO je slabša guma kot obe omenjene zato je tudi cena takšna. Kakor vidim si pri Hankook gumi zapisal,da je XL kar je še toliko boljša in zato tudi dražja a sta tudi preostale dve XL?

Meni Kleber guma enostavna ne odgovarja in verjetno je take zmesi,da jo vročina zjebe in postane čez čas bolj trda saj na mokrem kar drsi in je potrebno že pazljivo speljevati,da ne vrti u 3PM. Eno leto mlajše Nexen so kar veliko boljše na mokrem itak za sneg me pa sploh ne zanima saj 5.let se nisem po snegu vozil.

darck ::

stjan je izjavil:

Vem da bom izpadel idiot, pa vseeno vprašam: za zimske gume mora biti oznaka zvezdica ali ne? Oznaka M+S verjetno ne zadostuje več?
Kar nekaj gum sem videl da oglašujejo kot celoletne, pa imajo samo oznako M+S.

Iščem celoletne gume dimenzije 205R16, ali 205/80r16, pa je večina letnih. Imel bi grob profil za starega terenca, pa rabim celoletne.
Mogoče kdo ve za kakšne gume te dimenzije s profilom, ki je terenskega videza?
Pa še cena da je nižja :)



Pri nas v Sloveniji menda še ni zakonsko predpisano,da mora guma imeti oznako 3PMSF snežinko vendar v nekaterih državah po Evropi pa je že nekaj let obvezno.
https://avto-magazin.metropolitan.si/ak...

b3D_950 ::

Kumho WP51 so made in china. Za po suhem 'OK'.
WP52 verjetno enako.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kalibri ::

Pravijo, da so Kumho iz Južne Koreje. Po testih WP52 neka srednja reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

b3D_950 ::

Na teh (WP51), ki jih imam piše Made in China, po mokrem pa so bolj za silo.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

Kalibri ::

Za silo, kot so bile včasih sava eskimo s3, ko po mokrem niso dajale občutka, da gredo najbolj naravnost?
Lihkar sem wp52 ubodel, ker vulkanizer drugih ni imel (195/15).

b3D_950 ::

Na določeni podlagi (obrabljen asfalt) v ovinkih, sem imel občutek, da odnaša zadnji del avta, ja pa res, da je avto lahek.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Utk ::

darck je izjavil:

stjan je izjavil:

Vem da bom izpadel idiot, pa vseeno vprašam: za zimske gume mora biti oznaka zvezdica ali ne? Oznaka M+S verjetno ne zadostuje več?
Kar nekaj gum sem videl da oglašujejo kot celoletne, pa imajo samo oznako M+S.

Iščem celoletne gume dimenzije 205R16, ali 205/80r16, pa je večina letnih. Imel bi grob profil za starega terenca, pa rabim celoletne.
Mogoče kdo ve za kakšne gume te dimenzije s profilom, ki je terenskega videza?
Pa še cena da je nižja :)



Pri nas v Sloveniji menda še ni zakonsko predpisano,da mora guma imeti oznako 3PMSF snežinko vendar v nekaterih državah po Evropi pa je že nekaj let obvezno.
https://avto-magazin.metropolitan.si/ak...

Glede na to da ima michelin cc2 tudi 3pmsf gor, ne more bit to tako strašna zahteva za kolk tolk zimsko gumo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

D3m ::

Isto jo ima Hankook Kinergy
|HP EliteBook|R5 6650U|

stara mama ::

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

celo za sneg bolje kakor vse te premium znamke.


Od kdaj Hankook ni del "premium" znamk? :))

Na katerem uradu določajo, katere znamke padejo v skupino "premium" ?

darck ::

Vozim zimske gume a nikoli po snegu,ker ga ni vendar večkrat pa se tudi vozim po sodri od toče in zimska guma pride še kako prav in to poleti,ko je zunaj preko 30 stopinj :))8-).

Buggy ::

bajsibajsi je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

So Goodyear ultragrip performance 3 alternativa za Goodyear ultragrip 9?
195/65/15


Jasno, cenejsa alternativa, ampak, a so OK?


ti drugo leto povem. GY Ultragrip performace 3 so prisle sele letos maja na trzisce, je pa to performance guma v bolj velikih colah. UG9 je za nizje cole in je cisto drug dezen in struktura ter seveda namen. Isto kot Conti T870 in T870P

Sem jih pa vzel v dimenziji 225/55R17 101V XL in tudi ze montiral danes a premalo za oceno. Glede na DOT so prisle stare manj kot mesec (4023) predvsem pa mi je vsec da so made in Slovenia...in nadaljujem sago podpore slovenskim izdelkom kot sem to prej delal z Eskimo HP2 :)

specs:


dezen:

darck ::

Tudi za manjšo dimenzijo obstajajo Goodyear performance 3 in to za 205/55 R 16 91H pa potem tudi 205/55R16 94H UG PERF 3 XL

Samso guma stane dobrih 100 Eur in tista XL pa 115 Eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Buggy ::

ja UG9 je najvec do 16 col...torej male dimenzije isto kot TS870 in T870P. Performance 3 pa sezejo tudi nizje in vse do 20 col.

Sprobat jih je vredno, sploh ker niso nahypane :P

Orias ::

Kakšno mnenje imate pnevmatikah Nokian WR Snowproof (195/55/R20). Kupil sem dve pnevmatike.
Na avtu imam trenutno Continental ts850 (l.18). So kot nove ( prejšni lastnik z njimi prevozil 7000 km, pa še jaz mogoče nekaj takega). Sem pa lansko leto zvil platišče in je ena pnevmatika zanič ( ima bulo na strani, ko je napihjena). Tako, da nameravam obdržati dve stare pnevmatik, ker se z tem avtom ne bo veliko vozilo pozimi.

Carmack ::

Vceraj dobil GY ultrqgrip performance 3 v dimenziji 195 65 15...bomo videli kako se obnesejo. Prej sem imel Blizzak LM005, ampak so res mehke, sem jih v treh sezonah zradiral..
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Horas ::

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

poglej poglej 6-8let. hah se boste zdaj eni razpočili.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Zakaj se bi razpočli. Lahko se voziš s 15 let starimi, kdo ti brani.

To se ne da tako rečt. Če boš zimske vozil do aprila, ko komot še zapade sneg, se hitro zgodi da jih boš vozil tudi pri 25 stopinjah 160 po avtocesti (da ostanemo v mejah normale), in potem sigurno 7. zimo ne bojo več kaj dost vredne, ne glede kaj amzs reče. 2 zimi so vsake dobre, 3. tako tako, 4. so zanič. Tudi če imajo še profil. Lahko se pa nekdo vozi še 5, 6, 7 in 8. zimo z njimi, ko bo nekje obstal, pa naj reče, da je nekdo z amzs reku, da ima še čisto dobre gume.

darck ::

Najbolj bedasto je tisto,ko so ljudje kot moj sodelavec k ima nov avto kateri stane skoraj 30.000 Eur pa potem gleda kakšne poceni gume 215/60R17 saj drugače stanejo kar dosti več. Pa ne samo to človek je še samski nima družine nima nič drugega kakor službo in doma pri mamci živi a bi šparal nekaj na gumah.

Dipling ::

En nasvet. Imam zimske Michelin Alpine 5, ki so ravno stare 6 let. Profil še imajo, a so "stare". Ker mislim spomladi zamenjati avto razmišljam, če kupim nove recimo Dunlop WS5, ali le dve novi MA5. Ali pa ostanem kar na starih (kar mi sicer ni zaradi starosti gum).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dipling ()

MrStein ::

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darck ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

bajsibajsi ::

@Buggy
Aha, nisem vedel, da je to povsem nov model gume. Jih bom kar nabavil, itak se na avtu, na katerem bodo, LETNO ne naredi vec kot 5k km. Hvala za odziv.

darck ::

Zdaj sem šel pogledati katere oznake ima moja celoletna guma Goodyear in ima vse M+S in snežinko 3PMS tako,da verige ne potrebujem

N-E-O ::

Lani sem kupil nove gume ampak je moja na robniku predrla eno gumo, tako da moram letos nabaviti eno novo.

Problem je, da enakega proizvajalca/model za cetrto gumo ne dobim nikjer. Kaj v tem primeru? Koliko vpliva, ce je model cetrte gume drugacen od ostalih treh?
Follow the white rabbit.

energetik ::

Vpliva na policijo in zavarovalnico. Menjaj obe na isti osi.
vires in numeris

sbawe64 ::

N-E-O
Na isti osi mora biti enak model/tip/proizvajalec.

Ono staro imaš lahko za rezervo ali prodaš.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

N-E-O ::

Ok, hvala obema.
Follow the white rabbit.

darck ::

A lahko potem na eni osi imam 91H na drugi osi 94H ali 94V ?

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?

Ce ne vozis Formule 1 je vseeno. Spodaj das tiste z vec tlaka pa je.
Jebemu na gumi je 1,5 ton tezk avto, zdaj pa ne smes dat gume na gumo.
Ne sekiraj se.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?

Ce ne vozis Formule 1 je vseeno. Spodaj das tiste z vec tlaka pa je.
Jebemu na gumi je 1,5 ton tezk avto, zdaj pa ne smes dat gume na gumo.
Ne sekiraj se.


Jaooo, jaooo, da si pameten....preberi preden oišeš in izpadeš bedak.

Piše pnevmatike brez platišč, ti bi pa dal tiste z več tlaka najbolj spodaj....dalje ne bom.

darck ::

Gume obešes kot klobase pa je :))

bemfa ::

Najboljše da jih v vesolje lansiraš, tam jim gravitacija ne škodi.

LuiIII ::

Jaz ima dva avtomobila z enakimi dimenzijami gum (235/55 R17) in za vsakega imam zimski in letni set felten. Vse gume menjam na 3 leta ne glede na kilometre. Vozim pa samo Goodyear, Michelin, Continental in od letos tudi Hankook. Vedno vzamem pa pogledam DOT in naročim pri vulkanizerju gume narejene v tekočem letu. Me več stane, da se ukvarjam z iskanjem nekih alternativ kot pa razlike v ceni in kvaliteti.

Buggy ::

MrStein je izjavil:

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?


Za uporabnika in vozno ni tezav, probleme ima pa lahko vulkanizer, ker se take gume (sploh ce imajo mehke bocnice) malce sploscijo in potem v stroju, ko jih natika na platisce in spusca notri zrak ne zagrabijo ob platisce in jo tezje napolni.

Tako je bilo lani pri meni in je zadevo reseval z dodatnik sunkom zraka iz kompresorja da je potem pnevmatika koncno zagrabila rob platisca in si jo lahko napumpal.

m0LN4r ::

Za kvalitetne s trso bocnico je vseeno.

Dimnik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?

Ce ne vozis Formule 1 je vseeno. Spodaj das tiste z vec tlaka pa je.
Jebemu na gumi je 1,5 ton tezk avto, zdaj pa ne smes dat gume na gumo.
Ne sekiraj se.


Jaooo, jaooo, da si pameten....preberi preden oišeš in izpadeš bedak.

Piše pnevmatike brez platišč, ti bi pa dal tiste z več tlaka najbolj spodaj....dalje ne bom.
Super.

Tudi brez platisc se ne bo nic zgodilo. Niso iz papirja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
62 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958183 (409) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712941 (10591) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778143 (48925) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298160 (70573) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623930 (19784) Domobrancek

Več podobnih tem