» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
63 / 64
»»

denabiker ::

darck je izjavil:

A lahko potem na eni osi imam 91H na drugi osi 94H ali 94V ?


jaz sem slišal od enega, da ga je policist zajebaval, ker je imel različno "hitrost", drugače gume enake. Sta se kregala skoraj pol ure:) Najnižja hitrost po homologaciji, je bila na eni gumi, na drugi pa je bila višja in to je bil problem, ker niso enake:)

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Buggy je izjavil:


Za uporabnika in vozno ni tezav, probleme ima pa lahko vulkanizer, ker se take gume (sploh ce imajo mehke bocnice) malce sploscijo in potem v stroju, ko jih natika na platisce in spusca notri zrak ne zagrabijo ob platisce in jo tezje napolni.

Tako je bilo lani pri meni in je zadevo reseval z dodatnik sunkom zraka iz kompresorja da je potem pnevmatika koncno zagrabila rob platisca in si jo lahko napumpal.

Bead bazooka al pa brake cleaner + ogenj
Pr men je moral pri ganz novih (XL) v dve streljat z zrakom (je reku, da kuru ne bo v delavnici) :D

Zgodovina sprememb…

darck ::

Ganon ::

Kupil Hankook Winter i*cept RS3. Čakam prvi sneg. :P

Dipling ::

Jaz jih ne najdem za 215/65 R17 99H. Tak, da verjetno Dunlop (ali dve Michelin Alpin, zadnjič napisal razlog zakaj dve).

vinkop ::

Dipling je izjavil:

Jaz jih ne najdem za 215/65 R17 99H. Tak, da verjetno Dunlop (ali dve Michelin Alpin, zadnjič napisal razlog zakaj dve).

v 99V verziji se dobijo, cena 129EUR....aja, so za 4x4 ali SUV...slabo sem pogledal oznake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

libreus ::

Ganon je izjavil:

Kupil Hankook Winter i*cept RS3. Čakam prvi sneg. :P

Tudi sam jih gledam za Rav4. Na kateri avto si montniral?

sbawe64 ::

AMZS test delno obrabljenih (zimskih) pnevmatik
https://www.amzs.si/motorevija/test/pne...
2020 is new 1984
Corona World order

profii ::

sbawe64 je izjavil:

AMZS test delno obrabljenih (zimskih) pnevmatik
https://www.amzs.si/motorevija/test/pne...


Zakaj na teh testih ni nikoli cenejših gum?
Premium gume se obnašajo bolj premium tudi ko so stare.
Pocen gume postanejo pa katastrofalno nevarne po nekaj sezonah. Samo tega ne upajo?? pokazat.

Horas ::

ja pa tudi kakšnih "noname" gume. kot so naprimer gripmaxx.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

Evo včeraj zmontiral Hankook gume DOT 3223 in spet nekaj novega na njih piše celo Made in China. Povprašam prodajalca kaj je to pa pravi ja tak to delajo glej tukaj imaš Michelin gumo pa isto piše a baje proizvajalci pravijo da je ista kot tista katera je drugje narejena.

Ganon ::

In? Na mojih piše "Made in Hungary". DOT 3623. Saj nimajo samo ene tovarne.

libreus je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kupil Hankook Winter i*cept RS3. Čakam prvi sneg. :P

Tudi sam jih gledam za Rav4. Na kateri avto si montniral?


Nimam SUV-ja, tudi dimenzija je majhna. Ampak ni pomembno, pnevmatike so odlične.

Horas ::

na mojih gripmax piše taiwan, od koder je firma. super. na ženini sava3 pa slovaška.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

Ganon je izjavil:

In? Na mojih piše "Made in Hungary". DOT 3623. Saj nimajo samo ene tovarne.

libreus je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kupil Hankook Winter i*cept RS3. Čakam prvi sneg. :P

Tudi sam jih gledam za Rav4. Na kateri avto si montniral?


Nimam SUV-ja, tudi dimenzija je majhna. Ampak ni pomembno, pnevmatike so odlične.

Ja ampak ni vseeno al v tovarni na gumb pritiska kitajc al madzar al pa poljak z nemsko osebno. Baje!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dvihtelic ::

denabiker je izjavil:

darck je izjavil:

A lahko potem na eni osi imam 91H na drugi osi 94H ali 94V ?


jaz sem slišal od enega, da ga je policist zajebaval, ker je imel različno "hitrost", drugače gume enake. Sta se kregala skoraj pol ure:) Najnižja hitrost po homologaciji, je bila na eni gumi, na drugi pa je bila višja in to je bil problem, ker niso enake:)

Kakor vem moraš imeti na eni osi obe gume enaki.

darck ::

Škoda da nisem zadnjič vprašal policista in človeka iz tehničnega pregleda,ko so me ustavili in tečnarili zaradi gume ali bi lahko imel spredaj zimske zadaj pa celoletne,verjetno ali kar sigurno najbrž ne.

dvihtelic ::

darck je izjavil:

Škoda da nisem zadnjič vprašal policista in človeka iz tehničnega pregleda,ko so me ustavili in tečnarili zaradi gume ali bi lahko imel spredaj zimske zadaj pa celoletne,verjetno ali kar sigurno najbrž ne.

Lahko samo potem moraš imeti verige ali plašč za gume v prtljažniku.

darck ::

zakaj verige saj celoletne ne rabijo verig imaš M+S in 3PMFS to je simbol s tremi vrhi kar pomeni zimska guma in je veljavna po celi evropi za zimsko gumo. Zakaj potem verige?

zm67 ::

Pravilnik o delih in opremi vozil

23. člen

(dodatne zahteve glede pnevmatik)

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila vpisane v ustrezni rubriki ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila, razen v primeru namestitve pnevmatik z večjo nosilnostjo ali višjo kategorijo hitrosti.

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t in največjo konstrukcijsko hitrostjo nad 40 km/h, morajo biti, poleg zahtev iz prejšnjega odstavka, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (diagonalne, prepasane diagonalne, radialne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).

(3) Na vozilih z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t in vozilih in največjo konstrukcijsko hitrostjo nad 40 km/h, morajo biti, poleg zahtev iz prvega odstavka tega člena, pnevmatike na isti osi enake velikosti, vrste, zgradbe, nosilnosti in kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena.

(4) Pnevmatike morajo biti vgrajene na vozilo v skladu z navodili proizvajalca pnevmatik oziroma vozila.

darck ::

Evo to je ZIMSKA guma Goodyear za osebno vozilo

 1

1




In potem je tukaj CELOLETNA guma Goodyear za kombije katera se isto obravnava kot zimsko gumo in sigurno ni potrebno imeti nobenih verig.

 2

2




Potem je tukaj pa še CELOLETNA guma Goodyear za SUV vozila katera se tudi obravnava kot zimska guma takšno gumo pa ima sodelavec že nekaj let na vozilu in več kot zadovoljen.

 3

3

gruntfürmich ::

meni je žal, da nisem poleti vzel 2-h goodyear celoletnih, ker v michelin nekako nisem siguren.
ker po zgornjem postu vidim, da lahko imam 2 različna proizvajalca celoletnih gum na avtu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dvihtelic ::

darck je izjavil:

zakaj verige saj celoletne ne rabijo verig imaš M+S in 3PMFS to je simbol s tremi vrhi kar pomeni zimska guma in je veljavna po celi evropi za zimsko gumo. Zakaj potem verige?

pardon, zamešal celoletna za letno.

mihamiklic66 ::

Oj.

Kako mnenje o Pirelli Winter Sottozero 3 za 225/45 r17 ?
So res tko dobre kokr so drage?

Ali raje continetal ts870/Goodyear ug performance?

Lp

Rok Woot ::

Jaz ti predlagam Dunlop Winter Sport ... Jih je pa že par omenilo.

darck ::

mihamiklic66 je izjavil:

Oj.

Kako mnenje o Pirelli Winter Sottozero 3 za 225/45 r17 ?
So res tko dobre kokr so drage?

Ali raje continetal ts870/Goodyear ug performance?

Lp



https://www.tyrereviews.com/Article/202...

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Pirell...

https://www.thetirelab.com/225-45-R17/w...



 225/45R17

225/45R17

nooby ::

Imam lahko namesto 91V recimo 94H?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

darck ::

Jaz imam kar namesto 91v standardno 91h in zadnjič so imeli akcijo s preverjanjem zimskih gum in nobeden ne policaj ne usposobljen človek kateri dela na tehničnih pregledih ni nič rekel glede 91h. samo opozorilo sem dobil, da imam eno gumo zanič nič drugega tako, da jaz bom še vedno imel gume z 91h pa čeprav piše, da bi avto moral imeti 91v.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

m0LN4r ::

mihamiklic66 je izjavil:

Oj.

Kako mnenje o Pirelli Winter Sottozero 3 za 225/45 r17 ?
So res tko dobre kokr so drage?

Ali raje continetal ts870/Goodyear ug performance?

Lp

Pirelli Winter Sottozero so sportne zimske za nizke temperature, manj za sneg, ne pa zimske v smislu za voznjo po snegu kot so to recimo Alpine, conti ts, hankook, dunlop.
Pirellijeve klasicne zimske so CINTURATO WINTER.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

m0LN4r je izjavil:

mihamiklic66 je izjavil:

Oj.

Kako mnenje o Pirelli Winter Sottozero 3 za 225/45 r17 ?
So res tko dobre kokr so drage?

Ali raje continetal ts870/Goodyear ug performance?

Lp

Pirelli Winter Sottozero so sportne zimske za nizke temperature, manj za sneg, ne pa zimske v smislu za voznjo po snegu kot so to recimo Alpine, conti ts, hankook, dunlop.
Pirellijeve klasicne zimske so CINTURATO WINTER.


Ampak tudi Cinturato winter niso kaj bog vedi vrhunske imel jih je kolega na novem Golfu ko je mislil kaj bo imel super gumo.

m0LN4r ::

Jaz jo imam gor ze peto sezono (ca.40kkm), nevem kaj bi bilo narobe z njimi, pa ves kak vozim. Drugo leto vzamem mogoce Alpin od michelina, odvisno kaksni bodo testi na tyrereviews.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darck ::

Je pa tudi tako,da se lahko guma malo drugače obnaša na drugem vozilu kot na tistem katerem se je testiralo.

m0LN4r ::





Pri Conti se mi dopade, da so najlazje 8,9kg. Pri Pirelli pa da imajo najvec profila skoraj 9mm. Pri michelin pa, da so najboljse pozimi na - ne snegu (najhitrejse, da lahk pozim tut pritisnes) imajo pa najmanj profila zarad tega samo 7,7mm nazalost.

Pirelli je dober kompromis, je v vseh kategorijah med Top 3. V snegu je treba itak iti po pameti, tako da se te razlike iznicijo. Ko pa je suho pa pac gres, kolko zdrzijo gume.

Danes sel, asfalt suh, 2 stopinje. Letne Conti Sport, po desetih minutah to je blo gripa, da sem moral ritnice in zobe stisnit, nisem verjel :))

@darck niti ne vozilo ampak dimenzija. Dokler je profil v obliki crke V imas najboljse za sneg bi rekel, ko pa imas tist V na sredini razsirjen pa je pac malenkost slabse:


Ni pa dealbraker.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

denabiker ::

darck je izjavil:

Evo včeraj zmontiral Hankook gume DOT 3223 in spet nekaj novega na njih piše celo Made in China. Povprašam prodajalca kaj je to pa pravi ja tak to delajo glej tukaj imaš Michelin gumo pa isto piše a baje proizvajalci pravijo da je ista kot tista katera je drugje narejena.


Jaz sem šel pogledat naš vozni park, pa imamo boljše gume, pa so narejene v različnih državah, recimo na enem mojem avtu Bridgestone 255/50/19 107V so made in Spain, na drugem avtu Bridgestone ožje 225 so made in Hungary, Continental Premium Contact so made in Czech republic, Dunlop made in Germany, nove Continental 870 so prišle pred kratkim so made in Portugal....Tak da samo Bridgestone menda ima fabrike v 24 državah po svetu. To se nimaš kaj sekirat, guma mora biti narejena po specifikacijah in to je to.

bajsibajsi ::

Buggy je izjavil:

MrStein je izjavil:

(shranjevanje) "pnevmatike brez platišč pa naj stojijo pokonci."

Zakaj ni OK da ležijo vodoravno?


Za uporabnika in vozno ni tezav, probleme ima pa lahko vulkanizer, ker se take gume (sploh ce imajo mehke bocnice) malce sploscijo in potem v stroju, ko jih natika na platisce in spusca notri zrak ne zagrabijo ob platisce in jo tezje napolni.

Tako je bilo lani pri meni in je zadevo reseval z dodatnik sunkom zraka iz kompresorja da je potem pnevmatika koncno zagrabila rob platisca in si jo lahko napumpal.


Tudi pri meni je vulkanizer bentil, da jih zaradi tega tezko polni.

BTW, moje Performance 3 so pa Made in Germany.

dvihtelic ::

No jaz sem imel 3 leta Michelin Alpin na svojem in moram povedat, da so me kar malo razočarale. Na drugem avtu imam Conti in se dosti bolje pelje, sploh v klanec gre avto ko za šalo. Tako da letos sem dal Michelinke dol in sem poskusil Dunlop Winter sport. Naj bi bila guma odlična. Zaenkrat sem dal Michelin na stran in jih sigurno ne bom vzel več.

Leko ::

dvihtelic je izjavil:

No jaz sem imel 3 leta Michelin Alpin na svojem in moram povedat, da so me kar malo razočarale. Na drugem avtu imam Conti in se dosti bolje pelje, sploh v klanec gre avto ko za šalo. Tako da letos sem dal Michelinke dol in sem poskusil Dunlop Winter sport. Naj bi bila guma odlična. Zaenkrat sem dal Michelin na stran in jih sigurno ne bom vzel več.

To že skos govorim. Toda nekateri youtube strokovnjaki, ki nimajo pojma v praksi tega ne razumejo, ker gledajo samo primerjave youtube posnetkov, kjer kupce nategujejo kot ovce, ti pa seveda nasedajo.

darck ::

Leko je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

No jaz sem imel 3 leta Michelin Alpin na svojem in moram povedat, da so me kar malo razočarale. Na drugem avtu imam Conti in se dosti bolje pelje, sploh v klanec gre avto ko za šalo. Tako da letos sem dal Michelinke dol in sem poskusil Dunlop Winter sport. Naj bi bila guma odlična. Zaenkrat sem dal Michelin na stran in jih sigurno ne bom vzel več.

To že skos govorim. Toda nekateri youtube strokovnjaki, ki nimajo pojma v praksi tega ne razumejo, ker gledajo samo primerjave youtube posnetkov, kjer kupce nategujejo kot ovce, ti pa seveda nasedajo.




 mišulin

mišulin




Jaz Mišulin gume ne bi nikoli hotel pa tud,če imajo najboljšo oceno pač jih ne maram in me bolj zanimajo Goodyear pa Bridgestone,Dunlop ali Continental .

dvihtelic ::

Tudi jaz sem sedaj tega mnenja.

asdf_jklc ::

Jaz sem pred 4 leti presaltal na celoletne (continental), ker je postal sport s dvema kompletoma gum, hranjenjem in nikoli zvozenimi zimskimi predrag. Pa tudi za 20 col gume niso ravno poceni (manj ne morem dat na avto). Kokerkol za drugega sem narocil zdej continental all season contact 2, pa da vidim ce bo kej razlike napram 'originalu'

CopiumRovte ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz ti predlagam Dunlop Winter Sport ... Jih je pa že par omenilo.


Sem kupil 2 leti rabljene. Odlične so. Ampak žal jih bom moral zamenjati, ker v homologaciji nimam dimenzije 215/60, ampak 215/55 ;(( Krneki res. Drugače sem jih namontiral, pašejo bp in odlično primejo.

Sedaj bom kupil nove, verjetno Firestone Silverhawk 4.

dvihtelic ::

asdf_jklc je izjavil:

Jaz sem pred 4 leti presaltal na celoletne (continental), ker je postal sport s dvema kompletoma gum, hranjenjem in nikoli zvozenimi zimskimi predrag. Pa tudi za 20 col gume niso ravno poceni (manj ne morem dat na avto). Kokerkol za drugega sem narocil zdej continental all season contact 2, pa da vidim ce bo kej razlike napram 'originalu'


S conti ti ne bo zal

libreus ::

... na koncu sem tudi sam šel na contija. zaenkrat, zeloo dobre!
je pa res, da je lahko guma še kako dobra, če priletiš ob poledici v ovinek 80 km/h, te bo težko katerakoli držala. :)

NovakJ ::

Ali je trgovina gume-diskont.si preverjena ali se gre za nek scam, stran mi deluje malo sumljiva. Imajo pa gume ki jih želim trenutno najcenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NovakJ ()

Zvezdica27 ::

helou. po celodnevnem sneženju sem šel z novimi sava eskimo s3, made in Romania, v klanec v Katschberg, -7 in zasneženo vozišče. Par koščkov je kar strmih, mialim da 18%. Niso lih se potrudili avstrijci, ampak po drugi strani mi s pluženjem 1 cm snega prav pretiravamo.

Nekateri so dajali ketne gor, celo na 4wd pogon.

Brez težav gor in dol, niti spodkopavalo ni. 52e na gumo. Sava s3 so že cca 30 let moja standardna zimska obutev... Imel vmes še neke Kleber, bile ok, sam ... v resnici je s3 top, bila in je. Vmes je imela sava zelo slabe gume (južnoafriška republika), zdaj ko je spet EU nimam dilem, vsaj za s3.

zz

darck ::

Saj ta Sava Eskimo S3 je dobra za eno zimsko sezono pri drugi sezoni bo že slabša pri trejt še slabša za tiste kateri jo pa vozijo celo leto na vozilu je pa že po dveh sezonah kar orenk slabša. Kolega ali sodelavec je imel Michelin Alpin in prvo sezono super drugo sezono je fuknil jih dol in šel nove gume nabaviti in on se vozi vsak dan v službo čez Gorjance in ta Michelin Alpin je pri drugi sezoni na mokri cesti drsela tako,da je sodelavec avto lovil po cesti. A veste kaj mu je vulkanizer povedal kupiš Michelin Alpin in jo voziš čez zimo in potem še kar čez poletje in nato jo lahk vržeš v smeti ker za drugam ni. Testirati nove gume to je res čisto bolj kakor ne 70% njihovih lasnosti ,ker kako se guma bo obnašala v drugi sezoni,3,4 ali 5 sezoni pa nobeden ne ve ampak vsak sam občuti. Danes mi drug sodelavec pove,da ima on na svojem avtu Continental gume narejen v Franciji in so dobre žena ima pa tudi Continental narejene v Turčiji in so čisto drugačne veliko slabše pa potem verjemi tistim ko so rekli,da je vseeno kje so narejene.

D3m ::

S3+ je dobra za v sneg in led v tem pogledu prekaša najboljše. Pri skupni oceni pa popuši.

Je priljubljena v skandinaviji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

darck ::

Jaz vem,da Eskimo S3+ ne mislim še kdaj voziti in cena ne igra tukaj nobene vloge ampak izkušnje z njo in zame je Nexen dosti boljša za druge pa lahko drugače. Seveda jaz ne ne vozim po snegu ampak po mokrem pa in tukaj imam te slabe izkušnje z Eskimo S3+ in nisem edini in seveda mi vozimo tudi te M+S gume celo leto saj za 5-6 tisoč na leto ne mislim imeti dveh kompletov in spet nisem edini. Trenutno pa moji Nexen gumi stari že 3.leta katere imam toliko časa ves čas gor še vedno dobro delujeta tudi na mokrem in to z vožnjo preko določenih omejitev tako,da to je to. Sava v teh treh letih bi bila pa že za driftanje po mokrem isto kot je bila do sedaj Kleber guma. Sedaj pa bom eno leto na zadnjih kolesih vozil Hankook gume in potem jih vržem na prednja kolesa in zadaj spet dve novi.

D3m ::

Saj jaz jih tudi ne vozim.

Glede na zadnje zime bolj gledam gume za mokro/plundra/dež podlago.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Motion ::

Če rabi kdo prodam praktično nove, prevoženih niti ne 300km gume pnevmatike Dunlop Winter sport 5 225 45 17.
Cena po dogovoru. Navoljo 4 gume.

starfotr ::

asdf_jklc je izjavil:

Jaz sem pred 4 leti presaltal na celoletne (continental), ker je postal sport s dvema kompletoma gum, hranjenjem in nikoli zvozenimi zimskimi predrag. Pa tudi za 20 col gume niso ravno poceni (manj ne morem dat na avto). Kokerkol za drugega sem narocil zdej continental all season contact 2, pa da vidim ce bo kej razlike napram 'originalu'


Še en, ki riba suhe žemlje, samo da ima lahko predrag avto.
««
63 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958166 (392) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712941 (10591) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778139 (48921) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298153 (70566) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623929 (19783) Domobrancek

Več podobnih tem