» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
61 / 64
»»

Blinder ::

Ali je imel avto ESP?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bemfa ::

Neke Goodride že nove niso bile dobre.

darck ::

aborko je izjavil:

Vsi ti testi so večinoma za nove gume, kaj pa recimo 3 leta stare polovicno obrabljene? Ker iz izkušenj vem, da so pri rabljenih kr razlike, ene hitro postanejo trde, plastične. Sem na rabljenem avu dobil neke Goodride 3 leta stare, brez cviljenja ali opozorila odneslo zadek v ovinku na praktično suhi cesti, da sem ga komaj ulovil (tudi po nasprotnem pasu) in samo sreča in hitro reagiranje nasproti vozečih me je rešilo pred nesrečo. Ok možno da je bilo kakšno olje na cesti, ampak tiste gume sem takoj zamenjal, pa tudi spodnje hlače.


Saj to je problem,ko gume se testirajo samo nove a potem pri starosti 3-let so pa bog si ga vedi kakšne in pa tiste oznake simboli kateri prikazujejo kako dobra je guma je tudi totalno zgrešeno saj kdo,da oceno gumi oznako A za na dežju,ko na testih je slaba in jo prekašajo vse oznake od B,C. Sam sem imel gumo z oznako A a lahko povem,da po dveh letih je bila že zanič na mokrem in sem jo potem po treh letih vrgel v smeti pa čeprav so dve gumi bili skoraj kot novi druge dve pa majčkeno obrabljene. Za evropsko unijo bi morala obstajati organizacija kjer ni oni gume testirali in njim dodelili oznake ne pa sami proizvajalci ali kdo to že počne.

starfotr ::

aborko je izjavil:

Vsi ti testi so večinoma za nove gume, kaj pa recimo 3 leta stare polovicno obrabljene? Ker iz izkušenj vem, da so pri rabljenih kr razlike, ene hitro postanejo trde, plastične. Sem na rabljenem avu dobil neke Goodride 3 leta stare, brez cviljenja ali opozorila odneslo zadek v ovinku na praktično suhi cesti, da sem ga komaj ulovil (tudi po nasprotnem pasu) in samo sreča in hitro reagiranje nasproti vozečih me je rešilo pred nesrečo. Ok možno da je bilo kakšno olje na cesti, ampak tiste gume sem takoj zamenjal, pa tudi spodnje hlače.


Folk ima kitajske gume in se čudi, kako so zanič?

darck ::

Zane so pa vsaj te Kitajske Nexen kar dobre in boljše kakor vse Sava gume in zame boljše kakor Kleber in kakor Yokohama saj vse sem imel in vem kako se vse obneseje na mojem avtomobilu kateri je enoprostorec z 2.2 dizel motorjem. Včeraj je pa še brat iste gume nabavil za svojega Renault Scenica pa bo povedal čez kakšno leto kako se obnesejo. Pa še to jaz vozil celo leto zimske gume zato se po treh letah morajo poznati že slabosti vendar zaenkrat pri tej Kitajski se niti ne seveda povprečno pa delam samo okrog do 7.000 kilometrov na leto. Sava je drek za na dež in pa sodelavec je z letnimi gumami Hankook se v hrib normalno pripeljal po snegu ,ko nekateri z zimskimi so imeli težave

starfotr ::

Nexen tudi ni ne vem kakšen presežek. Pač nizkocenovna guma.

Jaz drugega kot Conti, Dunlop, GY, Bridgestone in Michelin sploh ne gledam.

darck ::

starfotr je izjavil:

Nexen tudi ni ne vem kakšen presežek. Pač nizkocenovna guma.

Jaz drugega kot Conti, Dunlop, GY, Bridgestone in Michelin sploh ne gledam.


Saj vse odvisno koliko kilometrov delaš,kje se voziš,kakšno vožnjo z avtomobilom imaš in koliko denarja si sposoben dati za gumo.

Jaz sem prešaltal na celoletne gume za kombi Trafic in vzel sem ene najboljših Goodyear pa lahko rečem po enem letu uporabe ,da so super gume. Isto bi naredil tudi za osebno vozilo in,če je kje guma potrebna,da je dobra je zame edino na MOKREM ali SPOLZKEM vse ostale mi ni nekaj pomembnega. Tudi za zimske gume mi je spet najbolj pomembno,da je guma dobra v MOKREM in SPOLZKEM saj kako je dobra za sneg me niti ne zanima saj se sploh ne vozim več po snegu,ker ga ni in to že nekaj let :))
Kot sem rekel jaz z Nexen gumo staro 3-leta okamot lahko vozim preko vseh omejitev(tudi v ekstrem lahko grem ) pa še vedno imam nadzor nad avtomobilom z lahkoto za mojo ženo,ko vozi ta avto pa bi verjetno tudi najslabša guma ji vseeno bila dobra edino mogoče takrat ne v raznih situacijah,ko je potrebno sunkovito reagirati z avtom. Seveda druga pesem je potem lahko vožnja po avtocesti po zelo razmočenem cestišču kjer se zadržuje tudi voda in v takih primerih pa je GUMA zelo pomembna. Za vožnjo po avtocestah sploh,če se hodi v službo takrat bi pa tudi jaz gledal,da imam SUPER gume samo,ker se po avtocesti peljem samo takrat,ko je potrebno ampak to je zelo poredkoma pa še to 15 kilometrov v službo.
Jaz 101% da NIKOLI Michelin gume ne bi hotel imeti pa če bi tudi bile cenejše kakor Nexen. Ne vem ali sta mi samo eden mrbit dva povedala,da sta bila z Michelin gumo zadovoljna vsi ostali povedo,da je drek vredna,ko jo imaš nekaj let.


Vožnja po avtocesti sploh,če se vozi v službo bi vsak moral imeti kar se da dobre gume to je moje mnenje za tiste vožnje po naseljih,krajih pa je mogoče voziti bilo katero gumo sploh,če se vozi izpod omejitvah v vseh primerih.

SNEGA pa ni in ga ne bo in klinc gleda ZIMO in tako vzdušje ko ti samo sonce pripeka:)):D8-)

denabiker ::

Zadnjič sem šel po mestu peš in sem malo poškilil gume po avtih, opažam, da večina ima najcenejše gume na avtih. Potem pa tak ni čudno, da tako drsijo po mokrih cestah. Par dni nazaj ena punca z majhnim avtom je z blokirami gumami drsela direktno v avto pred njo - mokra cesta, rdeča luč, prekratka varnostna....jaz sem bil ravno na nasprotnem pasu in sem vse videl.
Za dva avta pri bajti sem naročil Conti TS870, za tretjega še imam GY UG stare 1 leto.

perci ::

Drgac Nexen niso kitajske ampak korejske gume.

Jaz sem jih imel na prejšnjem avtu in po filingu ni bilo neke opazne razlike do Michelin, Pirelli in Conti, ki sem jih imel pred tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

darck ::

Naj nekdo pove a so koga kdaj policisti že opozorili ali kako drugače obravnavali,če je imel hitrostni razred gume namesto oznake V pač eno nižjo oznako H. Nekako največ se nasploh gum proda z oznako 205/55R16 91H ali z oznako 91T in potem recimo jaz bi moral imeti 205/55R16 91V katere se pa nekaj težje dobijo pri vulkanizerju vsaj na razpolago jih je toliko manj. Ves čas sem skoz nabavljal gume s hitrostnim razredom H a šele zdaj vidim,ko sem šel gledat homologacijo,da bi moral imeti hitrostni razred V a vulkanizerji so mi ves čas dajali z H razredom. Sedaj pa vidim,da je teh gum z tako oznako 205/55R16 91V zelo malo na razpolago in je potem že bolje nabaviti XL gume katere imajo oznako 94V.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Nexen tudi ni ne vem kakšen presežek. Pač nizkocenovna guma.


Ne, ni. Spet pametuješ. Nexen pnevmatika tudi v AMZS testu (sicer letne) velja kot zelo priporočljiva. Zimskih so bolj malo testirali, je ni na seznamu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

m0LN4r ::

Saj vse odvisno koliko kilometrov delaš,kje se voziš,kakšno vožnjo z avtomobilom imaš in koliko denarja si sposoben dati za gumo.

Nevem no, pri meni kilometrina glih ne odloca o tem ali hocem imeti cungalunga kitajske gume za 4 sezone za 400€ ali pa renomirane za 5 sezon za 600€.
Kot da bi rekel, da ce delas 10.000km po snegau potem se splaca vzeti boljso gumo, ce pa samo 500km po snegu pa je vseeno, ce koncas v jarku, trcis v drugo vozilo ali povozis koga, ker pac delas malo kilometrov bo tut cungalunga okej.

Ljudje bi morali to povsem drugace gledati, da so varni na vsakem kilometru. Zelo podobno logiki, da ce imas samo 3km od gostilne domov, lahko gres totalka pijan za volan, saj pa ne gres 100km po AC, se bos pocasi pripelu :|

denabiker je izjavil:

Zadnjič sem šel po mestu peš in sem malo poškilil gume po avtih, opažam, da večina ima najcenejše gume na avtih. Potem pa tak ni čudno, da tako drsijo po mokrih cestah. Par dni nazaj ena punca z majhnim avtom je z blokirami gumami drsela direktno v avto pred njo - mokra cesta, rdeča luč, prekratka varnostna....jaz sem bil ravno na nasprotnem pasu in sem vse videl.
Za dva avta pri bajti sem naročil Conti TS870, za tretjega še imam GY UG stare 1 leto.

Kje si to gledal? Jaz sem tudi pred kratkim gledal v Murski pred BTCjem in moram rect, da so imeli skoraj vsi gume iz TOP 5 na seznamu. Poznam pa tudi vulkanizerje naokoli in noben ne bo stranki priporocal cungalunga gume za zimo.
To so verjetno skrti, ki grejo na net, vtipkajo dimenzijo gum in dajo razvrsti po ceni in narocijo prvi zadetek. Drugace pa mecejo denar skozi okno za gluposti v trgovini vsak dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Moj nekdanji sef iz studentskih casov je celo kupoval rabljene zimske za dostavna vozila ;P Legalno so se imele dovolj profila, dobil jih je za ceno malice. Sam tak, da veste s cim se vozijo dostavljalci v MB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darck ::

Pri nas ni snega že nekaj let in kaj misliš,da bom sedaj kupoval ekstra super gume najboljše ocenjene za v sneg,če čakam na SNEG že leta pa ga ni in tudi,če bi snem vrglo jaz nisem takrat odvisen sploh od avtomobila in se ne rabim voziti mene vozi avtubus v službo in druga pesem bi bila,da bi se moral z avtom voziti v službo. Snega že leta ni bog si ga vedi kdaj ga bo sploh še kaj vrglo zato zame CCELOLETNE gume so ZAKON tisti kateri imate pa sneg ja vi pa obvezno imeti zimske gume. Tri leta sem se z letnimi gumami vozil celo leto a ketne niti enkrat rabil nikakor natikati sedaj pa so gor celoletne in komaj čakam,da jih kdaj sprobam še na snegu,če ga bom dočakal. Mogoče pa pozimi se odpravim kam na smučišče in morda tam sprobam te Goodyear gume .


Nema više zime za eskime :))8-)

starfotr ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Moj nekdanji sef iz studentskih casov je celo kupoval rabljene zimske za dostavna vozila ;P Legalno so se imele dovolj profila, dobil jih je za ceno malice. Sam tak, da veste s cim se vozijo dostavljalci v MB.


Jap, sploh pri tistih, ki so s.p. in delajo za dostavne službe.

Da ne omenjamo kamionov, ki tudi servisirani niso. Ampak samo terajo.

darck ::

Poleti je kolega,ki dela pri GLS mi pripelu paket in ga vprašam kakšne pa imaš gume gor na kombiju saj so čisto zlizani robovi pa pravi ja take so kaj čem zato je pa tudi kombi že čist stolčen :)) Sodelavec pa sam pravi,da ni res vsaj pri njem ni bilo,da so Continental po 4-letah iste kakor nove in jih je menjal pa vozi samo Renault Clio 1.5Dci a nekateri pravijo,da 7.let furajo Continental in so še vedno super.

m0LN4r ::

darck je izjavil:

Pri nas ni snega že nekaj let in kaj misliš,da bom sedaj kupoval ekstra super gume najboljše ocenjene za v sneg,če čakam na SNEG že leta pa ga ni in tudi,če bi snem vrglo jaz nisem takrat odvisen sploh od avtomobila in se ne rabim voziti mene vozi avtubus v službo in druga pesem bi bila,da bi se moral z avtom voziti v službo. Snega že leta ni bog si ga vedi kdaj ga bo sploh še kaj vrglo zato zame CCELOLETNE gume so ZAKON tisti kateri imate pa sneg ja vi pa obvezno imeti zimske gume. Tri leta sem se z letnimi gumami vozil celo leto a ketne niti enkrat rabil nikakor natikati sedaj pa so gor celoletne in komaj čakam,da jih kdaj sprobam še na snegu,če ga bom dočakal. Mogoče pa pozimi se odpravim kam na smučišče in morda tam sprobam te Goodyear gume .


Nema više zime za eskime :))8-)

Razumem pustmo vreme in avtobus ob strani, ampak ce je razlika 400€ za 4 sezone za okej in 600€ za 5 sezon super gume. Bos vzel okej za 400€ ker bos nevem kolko prisparal? Tebe pac sneg na poti ocitno se ni presenetil, potem se res malo gibas naokoli.
Jaz se tudi ne peljem po snegu, ce ni treba, ampak vseeno se lahko zgodi, da bom moral zjutraj ob "petih" na urgenco zaradi otroka, pa se ni spluzena cesta in ravno takrat bo na avtu za drek guma, ker bi lahko prisparal 20€ na sezono?
Po dezju prides tudi s slabo gumo pocasi na cilj, ce pa te v nepredvidljivi situaciji preseneti sneg, pa lahko da ne prides na sosednji breg ali pa dol iz vikenda.
Pac boljse je biti po mojem pripravljen. Tistih 20€ na sezono pa prisparam rajsi drugje, ce so ze problem finance, ampak ne bom pa sparal pri gumi, ki me v taksni situaciji mora pripeljati do cilja varno.
Jaz sem jih ze v zivljenju na poti veliko srecal, ki so obstali na cesti, ker so gume se dovolj "dobre"

10 let nazaj smo sli iz Ljubljane domov, ne sluha ne duha o snegu, lepo vreme. Snezit je zacelo ob petih popoldan, ko smo se vracali proti Celju je bilo ze 5cm na avtocesti nespluzenega, ljudje so ze plesali na cesti. Proti MB ga je bilo ze mal vec in se bolj je snezilo. Par avtov je ze tam na tistem mickenem hribceku pred Framom stalo na odstavnem. Tisti z boljsimi gumami smo sli brez tezav naprej, ostali so se pa zabasali na voznem pasu. Pri Lenartu, pac po tistem mini tunelcku pa je bila tudi ze nesreca. Domov sem prispel po nespluzeni obcinski cesti z 10cm snega.
Potem tudi predvidevam, da ne gres pozimi na kako daljso pot recimo cez Avstrijo. To recimo pomen, da startas na suhem pri 5C in vmes te pri Pyrnu doleti 5cm frisnega drsecega snegeca in -5 stopinj pol pa pejt na AC v klanec s slabo gumo. Samo enkrat zgubis oprijem pa se bos vrtel na mestu ali drsel bocno proti ograji.

darck je izjavil:

Poleti je kolega,ki dela pri GLS mi pripelu paket in ga vprašam kakšne pa imaš gume gor na kombiju saj so čisto zlizani robovi pa pravi ja take so kaj čem zato je pa tudi kombi že čist stolčen :)) Sodelavec pa sam pravi,da ni res vsaj pri njem ni bilo,da so Continental po 4-letah iste kakor nove in jih je menjal pa vozi samo Renault Clio 1.5Dci a nekateri pravijo,da 7.let furajo Continental in so še vedno super.

Od takih sem ze jaz dobil klic, ce ga lahko iz jarka ven potegnem, ker dokler je on bil na pijaci je zapadel sneg in ni prisel v breg. Avto smo pustili tam, dokler cesta ni bla spet normalno prevozna.
Pol pa se razlaga, da mu ni jasno, pa ce je do zdaj vsako leto gor prisel ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

starfotr ::

Največja žalost je, da so tudi poceni gume drage. Ker jih ljudje vzamejo na kredit - obroke in ker jih vzamejo pri takem, ki nudi take pogoje, kar pomeni, da ima že tako višje cene, kot konkurenca. Drug razlog zakaj so drage je, da za to njihovo odločitev za poceni gume plačujemo vsi. V obliki izgubljenega časa, materialne škode ali celo telesnih poškodb, lahko tudi smrtnih.

Finančna nepismenost je resen problem tudi za varnost na cesti.

darck ::

To,da se gume vzamejo na obroke je takrat pa res brez veze gledati za tiste poceni ali kakšne pač že. Jaz sem vzel gume na obroke ampak sem vzel Goodyear ker jebe se meni če vsak mesec dam tistih nekaj EUR več ampak bom pa zato imel super gume in isto bi naredil tudi drugič vzel bi super gume. Pri pačevanju na obroke ne smeš gledati kako boš poceni skoz prišel saj obroki so namenjeni zato,da finančno lažje skozi prideš saj ne rabiš na enkrat dati toliko denarja. Tudi na celoletne gume ,ko bom enkrat jih dal na avto bom vzel verjetno Goodyear ali kaj v tem rangu in takrat me ne zanima koliko so cenejše od drugih ampak gledal,da jih recimo dobim najcenje pri katerem prodajalcu ali vulkanizerju. Tudi nabavljanje gum preko spleta več ne mislim kot sem prejšnja leta včasih počel saj pri vulkanizerju imam vedno zastonj montažo in,če kupiš gume kje drugje potem moraš še montažo palačti in do sedaj je bila montaža 6 Eur na gumo sedaj morda še več in na koncu ko vse skupaj potegneš vidiš kje si. Res pa,da sem jaz za kombi dobil preko spleta kar dosti ceneje gume bile so v akciji in ena je stala 112 Eur saj drugod po spletu so se cene gibale od 126 Eur naprej pa do 150 Eur na komad in v takem primeru pa je bilo bolje tako naročiti kot pa vzeti pri vulkanizerju. Tudi tisto ko nekateri rečejo ja pa ventilčke ni treba menjati zmeraj ampak kaj,da se bom sekiral za tistih nekaj EUR saj ventilček za obično gumo stane 1.5-2 Eur pa briga mene za tistih par Eur. Tudi vulkanizer pravi,če ti dam nove gume gor OBVEZNO ventilčke menjam. nekoliko bolj zapleteno pa je pri novejših avtomobilih,ko so vgrajeni ventilčki s senzorji kateri stanejo baje 40 Eur in več.

bemfa ::

darck je izjavil:

Naj nekdo pove a so koga kdaj policisti že opozorili ali kako drugače obravnavali,če je imel hitrostni razred gume namesto oznake V pač eno nižjo oznako H. Nekako največ se nasploh gum proda z oznako 205/55R16 91H ali z oznako 91T in potem recimo jaz bi moral imeti 205/55R16 91V katere se pa nekaj težje dobijo pri vulkanizerju vsaj na razpolago jih je toliko manj. Ves čas sem skoz nabavljal gume s hitrostnim razredom H a šele zdaj vidim,ko sem šel gledat homologacijo,da bi moral imeti hitrostni razred V a vulkanizerji so mi ves čas dajali z H razredom. Sedaj pa vidim,da je teh gum z tako oznako 205/55R16 91V zelo malo na razpolago in je potem že bolje nabaviti XL gume katere imajo oznako 94V.

Zakonsko morajo zimske biti nad 160km/h, če maš manjše od homologacije pa rabiš opozorilo. Lahko je nalepka na vidnem mestu, novi avti majo pa tudi elektronsko za zimske gume, da piska če prekoračiš (pri VAG nastaviš pod nastavitve vozila -> pnevmatike).

darck ::

A potem samo dobim tako nalepko in jo prilimam na avto in lahko vozim zimske gume z razredom H ni potrebno V razreda kot je zapisano za avto

starfotr ::

Ma kakšno nalepko no?

Kupi pnevmatike, ki si si jih ogledal in ne komplociraj.

Horas ::

gume na obroke??? daš pri regresu, dohodnini na stran, če ne morš pr plači vsak mesec in pa za komplet zimskih devat več ko 200-250€ je brezveze in neumno.

nexen so korejske in srednji rang. primerljive z najvišjimi kot je napisu perci. zato pa.. vi s ekr preseravajte pa kupujte na obroke gume 600-800€ :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

starfotr ::

Folk kupuje nizkocenovne na obroke.

Folk nima keša, ker ne zna delat z denarjem. Danes je že minimalna plača tako visoka, da je to noro.

Ales ::

starfotr je izjavil:

Folk kupuje nizkocenovne na obroke.

Folk nima keša, ker ne zna delat z denarjem. Danes je že minimalna plača tako visoka, da je to noro.

Je prišlo v zadnjih letih tudi do večanja kupni moči te populacije z minimalno plačo? Ali kake druge? Za koliko...?

Ne vem, nisem raziskal. Kolikor na hitro vidim pri Statističnem uradu, je samo inflacija na letni ravni 6,9%, lani v tem času pa je bila 9,9%...

Edit, na Statističnem uradu pravijo še tole:

Letna rast cen, merjena s harmoniziranim indeksom cen življenjskih potrebščin, je bila 6,6-odstotna (oktobra lani 10,3-odstotna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Leko ::

Ganon je izjavil:

Letne sem kupil Hankook. Moram zamenjati še zimske. Vsak dan sem na avtocesti. Naj ostanem pri Dunlopu? Nekaj vzdržljivega bi kupil.

Tudi zimske Hankook Winter RS3 ali prejšni model RS2 so zelo dobre zimske gume še posebej za sneg in led so bile odlično ocenjene.

MrStein ::

denabiker je izjavil:

Zadnjič sem šel po mestu peš in sem malo poškilil gume po avtih, opažam, da večina ima najcenejše gume na avtih.

Ne, a res? ;)

Najpogostejša guma je Sava S3. Poleti.

Če pa greš kam na obalo, pa raje ne glej. Res je da tam ni ravno snega, ampak 5 let stara zimska guma poleti, sploh v dežju...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Horas ::

MrStein je izjavil:

denabiker je izjavil:

Zadnjič sem šel po mestu peš in sem malo poškilil gume po avtih, opažam, da večina ima najcenejše gume na avtih.

Ne, a res? ;)

Najpogostejša guma je Sava S3. Poleti.

Če pa greš kam na obalo, pa raje ne glej. Res je da tam ni ravno snega, ampak 5 let stara zimska guma poleti, sploh v dežju...


in? ka je tvoj point? 5let stare pa da majo še 4- 5mm profila. to jemše čist v redu, super skoraj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

freesty ::

A se pri gumah gleda samo profil al starost tudi?

Recimo, ce si udelezen v prometni nesreci in imas 7 let stare gume z dovolj profila. Bos imel tezave zaradi tega ali ne?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kawhi ::

Ne

sbawe64 ::

Globina profila se lahko gleda, če te ustavijo, in ga mora biti dovolj v vsakem primeru.


Kakšen mora biti profil gum za zimo in letnih gum, natančno določa 6. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu.

Letne
Globina kanalov v dezenu (merjena v glavnih kanalih) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil kategorij M1 in N1 ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, na motornih kolesih najmanj 1 mm in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

V 8. členu pa je zapisano še:
Kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 4 mm. Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako 'M+S'.



Profil letnih gum za zimo
Pozimi morate uporabljati zimske gume, katerih profil je globok vsaj 4 milimetre, ali pa letne pnevmatike s profilom najmanj 2 mm , če imate s seboj tudi snežne verige ali verigam enakovredne pripomočke za pogonska kolesa.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

J.McLane ::

A niso za zimske celo nižali na 3 mm?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

darck ::

Ja kakor je opaziti iz prispevkov je tako,da minimalni profil gume mora biti 3.milimetre
https://www.atet.si/sl/nasveti-in-novic...

Za točno pojasnilo je treba pa pogledati zakonik o zimskih gumah ampak to tistega novejšega zadnjega zapisanega.

Egidij88 ::

Sava Eskimo S3 letnik 2015 še zmeraj služijo.

Utk ::

Služijo čemu? Če te ustavijo policiji, ne boš dobil kazni, če te ustavi drevo, bo pa večji problem.

Ni čudno, da nekateri vozijo 45 takoj ko malo zaprši. Sej bolje da se.

toro69 ::

Utk je izjavil:

Služijo čemu? Če te ustavijo policiji, ne boš dobil kazni, če te ustavi drevo, bo pa večji problem.

Ni čudno, da nekateri vozijo 45 takoj ko malo zaprši. Sej bolje da se.


Daj, ne dramatiziraj.

toro69 ::

bemfa je izjavil:


Zakonsko morajo zimske biti nad 160km/h, če maš manjše od homologacije pa rabiš opozorilo. Lahko je nalepka na vidnem mestu, novi avti majo pa tudi elektronsko za zimske gume, da piska če prekoračiš (pri VAG nastaviš pod nastavitve vozila -> pnevmatike).



Nalepka, ki upozarja ne smeš preseči 160km/h v državi kjer je max. zakonska omejitev hitrosti 130km/h !?!? :)

Utk ::

toro69 je izjavil:

Utk je izjavil:

Služijo čemu? Če te ustavijo policiji, ne boš dobil kazni, če te ustavi drevo, bo pa večji problem.

Ni čudno, da nekateri vozijo 45 takoj ko malo zaprši. Sej bolje da se.


Daj, ne dramatiziraj.

Ne, dramatizirajo tisti, ki pravijo da je guma edini stik s cesto in bla bla, ampak 8 let stara eskimo je dobra samo za v smeti. Če nekdo to vozi in pravi da je ok, očitno nima nobenga občutka in je nevarem samemu sebi in drugim.

2dark ::

Egidij88 je izjavil:

Sava Eskimo S3 letnik 2015 še zmeraj služijo.

Dokler ne bi treba nepricakovano zavirat. Potem bos nekomu v riti pristal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

gruntfürmich ::

rabiš samo trenutek na malce zasneženem cestišču, da se malce dotakneš bankine ali česarkoli drugega, kar bo povzročilo da se guma ne bo več dobro dotikala cestišča, in boš nekontrolirano poletel v smeri gibanja vozila...
to se mi je zgodilo v desnem ovinku navzdol, in sem poletel na drugo stran magistralne ceste, brez kakršnekoli kontrole.
sreča da ni bilo nobenega nasproti in da sem se ustavil pred jarkom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Je avto imel ESP?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

ne, golf 3.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ganon ::

sbawe64 je izjavil:

Test zimskih pnevmatik
https://www.zurnal24.si/avto/testi/test...


Hankook se mi zdi najprimernejša.

stara mama ::

toro69 je izjavil:


Nalepka, ki upozarja ne smeš preseči 160km/h v državi kjer je max. zakonska omejitev hitrosti 130km/h !?!? :)

Pol pa povej policajem, naj nehajo zajebavat in kaznovat ljudstvo za vse nepravilne hitrostne razrede, ker itak je praktično nemogoče dobit pnevmatiko manjšo od razreda M, pa še ta je za rezervne gume.
Pa zakaj hudiča mi komplicirajo, če nimam gume z razredom Y, kot je predpisano na mojem avtu?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Lahko bi sel v nemcijo pa se tam peljal 300kmh, ampak vseeno je hecno, da dobis kazen v slo za tako glupost, kjer se itak ne smes vec kot 130 vozit.

Pac so prepisali zakon iz severa, ali ima smisel, s tem se vec ni noben ukvarjal.

Lahko te pa policaj jebe v glavo, to pa ja.

Nekateri avti imajo predpisane hitrosti, katere bi dosegel teoreticno po hribu navzdol z vetrom v hrbet in 10km ravnice.
Ampak zakon je zakon in globa je profit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dMitja ::

Ima kdo mogoče Kelly Winter HP - so za kaj? Dobim za cca 50 € na komad - 205 55 16

darck ::

Ja to s tem hitrostnim razredom je kar hudir za mojo standard gumo 205/55R16 zahtevajo 91V pa avto tovarniško še 200 na uro ne gre zakaj potem do 240 na uro hitrostni razred. Ko greš iskat tako gumo pa malo kje najdeš katero in cena je tud orenk višja. Zato je bolje vzeti že gumo 94V XL pa imaš za isto ceno boljšo gumo in lahko bi potem že v tovarniški homologacijski list vpisali kar 94V XL gumo ne pa 91V sploh k je enoprostorec. A kdo ve kakšno hitrostno oznako ima pa recimo Volkswagen Touran ali kakšen podoben?

Leko ::

Ganon je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Test zimskih pnevmatik
https://www.zurnal24.si/avto/testi/test...


Hankook se mi zdi najprimernejša.


Leko je izjavil:

Ganon je izjavil:

Letne sem kupil Hankook. Moram zamenjati še zimske. Vsak dan sem na avtocesti. Naj ostanem pri Dunlopu? Nekaj vzdržljivega bi kupil.

Tudi zimske Hankook Winter RS3 ali prejšni model RS2 so zelo dobre zimske gume še posebej za sneg in led so bile odlično ocenjene.

Dimnik ::

Darck, touran ima 91H za vse dimenzije navedene v homologaciji o15 do 18col
««
61 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958154 (380) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712939 (10589) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778133 (48915) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298146 (70559) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623925 (19779) Domobrancek

Več podobnih tem