» »

VLC težave z zvokom na Ubuntu

VLC težave z zvokom na Ubuntu

poweroff ::

Opažam, da ima VLC pod Ubuntujem težave z zvokom. Na precej zmogljivem prenosniku (i7 procesor) občasno zvok "izpade" (navadno do tega pride, ko je računalnik nekoliko preveč obremenjen in "swapa"). Pomaga, če posnetek ustavim, ročno premaknem drsnik nekaj sekund nazaj in potem ponovno zaženem (včasih je treba ta postopek večkrat ponoviti).

Zdaj sem isto opazil na Stick PCju, ki ima HDMI priključek in zvok preko HDMI. V VLC je zvok zelo popačen oz. ga občasno ni. Občasno pa dela čisto OK. Ko pa zaženem privzeti video predvajalnik v Ubuntu, zvok dela brez težav. Tudi test zvoka med nastavitvami je OK.

Očitno je torej nekaj težava v VLC oziroma nekih njegovih nastavitvah. Kakšna ideja?
sudo poweroff

PacificBlue ::

Poskusi tole:

VLC-Tools>Preferences>reset preferences

          ::

Sam bi rekel, da se vzrok najverjetneje skriva v zadnji besedi naslova te teme.

poweroff ::

Kot rečeno zvok v Ubuntu sicer deluje odlično. Enako z drugimi aplikacijami v Ubuntu. Problem je samo VLC.

Morda zato, ker je v osnovi buildan za okolje Windows? >:D
sudo poweroff

PacificBlue ::

Na 17.2 Mintu mi je Vlc kazal zeleno crto pod videom, pa sem marsikaj probal in je bilo isto.Zdaj pri Mintu 18 tega problema nimam. Ne cem če imajo windowsi tu kaj prste vmes ;)

janezvalva ::

zdi se da je to manjša pomanjklivost
kateri ubuntu uporabljaš?

zadnji je 16.04 lte

poiskusi updatat os, poglej če je update tudi za vlc

poweroff ::

Na prenosniku 15.10, Stick PC pa uporablja 14.06 - problem je, da ima custom kernel, ni gonilnikov za wifi v mainline kernelu (še zaenkrat). Bom pa za hec skušal namestiti exe preko wine...
sudo poweroff

D3m ::

PacificBlue je izjavil:

Na 17.2 Mintu mi je Vlc kazal zeleno crto pod videom, pa sem marsikaj probal in je bilo isto.Zdaj pri Mintu 18 tega problema nimam. Ne cem če imajo windowsi tu kaj prste vmes ;)


To še zmeraj kaže pri zadnji verziji (Win7). Bodo še morali popraviti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fosil ::

PacificBlue je izjavil:

Na 17.2 Mintu mi je Vlc kazal zeleno crto pod videom, pa sem marsikaj probal in je bilo isto.Zdaj pri Mintu 18 tega problema nimam. Ne cem če imajo windowsi tu kaj prste vmes ;)

To je tudi v windowsih, se je pa meni to pojavilo, ko sem prestavil sliko navzgor, zato da so bili podnapisi spodaj v črnem robu.
Tako je!

poweroff ::

Se pravi to ni OS specific, pač pa problem softwera. Očitno VLC za zvok uporablja neke svoje knjižnice...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313143 (67) Ijus
»

inštalacija starejše verzije vlc na linux mint

Oddelek: Pomoč in nasveti
10833 (617) hogorq
»

Je to res? A Traffic Analysis of Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
9322010 (59) Mr.B
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180782 (146721) Icematxyz
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183105 (2124) matmel

Več podobnih tem