» »

kodeki

kodeki

marjan_h ::

lep pozdrav!

Imam film v formatu .avi in ko ga zaženem v windows media player mi napiše "eror downloading codec".. in pol ni slike zvok pa se predvaja. Imam windows media player 9 pa sm si dol potegnu codec za to pa naložu pa še zmer ni slike..

bluefish ::

odvisno s katerim kodekom je film kodiran. Napisal si, da si "dol potegnu codec" - katerega?

kixs ::

Dol si potegn in instaliri:

K-Lite Mega Codecs

LP

marjan_h ::

Hvala za pomoč sem že popravu težavo , potegnu sem dol xvid codec in zdej dela...

bluefish ::

lahko pa naložiš le ffdshow + ac3 kodeka, opustiš wmp in prešaltaš na media player classic ali na KMPlayer. S temi boš lahko predvajal vse filme, ki trenutno obstajajo (za HD video pa potrebuješ še CoreAVC).
Razne kodek packe pa odsvetujem, saj se veliko ljudem na ST, po enem mesecu ali še prej, po instalaciji pojavijo problemi.

kixs ::

bluefish:

K-Lite kodeke uporabljam ze ene 5 let in samo te. Pa nikoli nic problemov!

ajd

bluefish ::

Nisem posploševal - stvar bolj leti na tiste, ki poleg packa namestijo še druge kodeke posebej; potem pa prihaja do zmešnjave.

rozica ::

Na novem računalniku vstavim original DVD in ne dela ne v media player, ne v Realplayer, ne v BS player. K Lite codecs bodo pomagali?
hvala
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

tempoFlow ::

Za samo predvajanje bi moral biti dovolj samo FFDSHOW filter:
http://www.free-codecs.com/FFDshow_down...
Jaz bi se kodek packom na daleč izogibal, saj ti zinštalirajo čuda stvari, katerih večine nihče ne potrebuje, razen tistih, ki se ukvarjajo z urejanjem filmov.

rozica ::

Sem že. Dela. Hvala tempoFlow, preizkusim na enem drugem računalniku še tvoje.

Ne dela s FFDSHOW filtrom, s K Lite codecs pa.
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

mesoreznica ::

Jaz ne instaliram ničesar. Naloži si VLC player in bo delalo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

PacificBlue ::

Jaz ne instaliram ničesar. Naloži si VLC player in bo delalo.


+1

Res ne vem zakaj nekateri tok komplicirajo z temi kodeki, če je vlc tako elegantna rešitev.

jan01 ::

vlc je slaba rešitev(bugast oplayer s smotanimi dekoderji.... No predvaja vse(tako kot smplayer.
Raje predvajaj s media player classic home cinema

Revenant ::

lahko pa naložiš le ffdshow + ac3 kodeka, opustiš wmp in prešaltaš na media player classic ali na KMPlayer. S temi boš lahko predvajal vse filme, ki trenutno obstajajo (za HD video pa potrebuješ še CoreAVC).
Razne kodek packe pa odsvetujem, saj se veliko ljudem na ST, po enem mesecu ali še prej, po instalaciji pojavijo problemi.

Mal velik se ti ne zdi? Če pa izbereš vista codec package, heh.. inštaliraš in pozabiš. tudi pri HD.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

mesoreznica ::

vlc je slaba rešitev(bugast oplayer s smotanimi dekoderji.... No predvaja vse(tako kot smplayer.
Raje predvajaj s media player classic home cinema


V čem je bugast? Meni že 2 leti predvaja vse kar pogledam, se ne sesuva in ima dober vmesnik.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mesoreznica ::

To na linku je star vmesnik.

In ja meni odlično deluje in predvaja vse, brez kakršnih koli težav do zdaj.

Ne vem od kod ljudem problemi. Zasvinjan OS verjetno.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

3furious ::

+1 za CCCP
Super codec pack, zraven pa sta priložena še dva predvajalnika (wmp classic cinema in zoomplayer). Uporabljam slednjega, ki je zelo prilagodljiv.
VLC se mi je zameril z grdimi podnapisi v animejih ter kockanjem pri prevrtavanju. Vedno pa ga imam na usb ključku.
In the age of information, ignorance is a choice.

matmel ::

Imam manjšo težavo pri izdelovanju filmčka z windows moviw maker.Filmčk sem praktično zmontiral ko pa sem ga hotel uvoziti v movie maker mi napise sledeče:
...18032010022.avi<< ni mogoče uvoziti, ker kodek, potreben za njeno predvajanje, ni nameščen v računalniku. Če ste ga že skušali prenesti in namestiti, zaprite in znova zaženite Windows Movie Maker ter skušajte datoteko znova uvoziti.

A mogoce kdo ve stran kjer si kodek prenesem dol,ker nekaj sem ze sprobaval pa pogooglal samo nic ne najdem tako,da upam da mi bo kdo pomagal.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje zvoka + slike 1080p filmov

Oddelek: Strojna oprema
231754 (1441) tooshort77
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456033 (3206) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116993 (9878) GrimReaper
»

slaba slika v VLCju

Oddelek: Zvok in slika
171767 (1254) blackbfm
»

BSplayer 1.21 izšel!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
407167 (5416) r5r

Več podobnih tem