» »

Je to res? A Traffic Analysis of Windows 10

Je to res? A Traffic Analysis of Windows 10

«
1
2

twom ::

pixelzgaming ::

If the service is free, you are the product.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

dukedl ::

peter_nn..ne bi bil presenečen, če je res tako...ker -> pixelzgaming, vzel si mi izpod tipk :D
lp dukedl

Thuban ::

pixelzgaming je izjavil:

If the service is free, you are the product.


to ni odgovor, to je samo natolčevanje. Windows 10 NI zastonj in nikoli NE BO zastonj. NADGRADNJA je bila zastonj, vsaka nova licenca win10 pa bo plačljiva.
Dejansko bi bilo dobro, če bi se razkrila novica ali govorice držijo ali pa so samo govorice neukih ljudi.

V osnovi je res to, da win10 pošilja telemetrijo microsoftu. V sklopu tega v osnovi pošlje osnovne podatke o zdravju računalnika, zagonskih časih programov in podobne stvari, da ms vidi če vse dela tako kot mora. Če pa se dovoli malce več, pa začne pošiljati tudi katere aplikacije so najpogosteje odprte, kako pogosto in tako naprej. Če se omogoči napredna telemetrija, os poroča tudi stanje procesorja, stanje rama zato da MS dobi res dober vpogled v to ali operacijski sistem dela dobro ali pač ne.

Kar pa se tiče govoric po internetu, da windows "vohuni" za uporabniki.... pač resnica je da delček telemetrije, ki jo windows pošlje microsoftu je zakriptiran in pač ni možno videti kaj se tam notri pošilja. Ampak dejstvo je, da je zelo dobro da je zakriptirano ker to pomeni da NIHČE ne more odpreti tega, niti hekerji ki bi to želeli. Vidi lahko samo microsoft. kar je dobro.

That being said..... še vedno lahko res vohuni, čeprav se mi to ne zdi verjetno ker gre za najmočnejši operacijski sistem na svetu. Ne morejo si privoščiti takšne blažame, da bi jih vsi uporabniki ušli na Apple (boljše alternative pač ni) zaradi padca zaupanja.

ps.: si pa ne drznem 100% reči ali MS dejansko vohuni ali pa pošilja samo čisto običajno telemetrijo sistema.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

sem prebral link, ki si ga priložil in dejansko ne vidim dokazov, da bi bilo vse to res. Kak izpis iz wiresharka, ki bi potrjeval to.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

dukedl ::

tuki je tip naredu analizo tega čehovga linka
http://blog.robseder.com/2015/08/16/wha...
lp dukedl

Thuban ::

vidiš, to je tisto kar bode v oči... čeprav ni našel nič grozljivega ima še vedno toliko grenkega priokusa, da predlaga prehod na linux. Zato ker vidi da vseeno nekaj se prenaša. Ampak ne ve kaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Aston_11 ::

Verjetno se da to preveriti s spremljanjem prenosa podatkov preko ruterja recimo? Na 5 minut pravi tip, da gre nekaj MS-u, tako da bi se hitro videli, če drži ali ne.
Sicer pa nima kaj prenašati MS, če mu ne dovolim.

Utk ::

Thuban je izjavil:

vidiš, to je tisto kar bode v oči... čeprav ni našel nič grozljivega ima še vedno toliko grenkega priokusa, da predlaga prehod na linux. Zato ker vidi da vseeno nekaj se prenaša. Ampak ne ve kaj.

Ker je čisto vseeno kaj. Naj ms dekriptira ta promet. Če ni nič takega, je čisto vseeno, če vsi vidijo.

Thuban ::

hm, ja.

veselo branje.
www.microsoft.com/sl-si/privacystatemen...


Overall, kar se tiče uporabe programov in datotek znotraj operacijskega sistema, če uporabljamo drugo programsko opremo (thunderbird namesto vgrajenega maila, vlc namesto vgrajenega video playerja, foobar2000 namesto music playerja in tako naprej), je varno.

Ob uporabi bilokaktere MS storitve pa beležijo tako vsebino (datotek, mailov, sporočanja), kot tudi s kom je bila komunikacija narejena, kako pogosto itd itd itd. Recimo mail, skype, onedrive, outlook.com.

Tako da morda lahko rečem ja, res je. V določeni meri. Kaj naj si glede tega mislim pa nevem. Po eni strani mislim da je prišel čas, da zapustim MS okolje, po drugi strani pa me programiranje v določenem programskem jeziku sili, da tu ostanem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Lihkar leti dol s prenosnika, dokler obstaja šansa, da bo ms dobil gesla od občutljivih stvari in celo kakšne dokumente z osebnimi podatki, nau šlo.

Thuban ::

kaj boš uporabil? Ubuntu, Debian, Mint?

ker na windows 7, windows 8 in windows 8.1 so se ta teden namestile posodobitve, ki omogočajo telemetrijo:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

Edina rešitev pred tem je namestitev iz starega isota in 100% onemogočanje posodabljanja sistema. Samo to pa vsi vemo da prinese nove težave.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Kar ubuntu, čeprav ga ne morem uporabiti za windows specific, tako da še ne vem, kako bom to rešil.

Thuban ::

sem si rekel isto kot ti..kar ubuntu, saj je dovolj dober. Ampak še nevem kako nadomestiti win okolje. V določeni meri to odlično naredi KVM (kernel virtual machine), ampak pač vseeno rabimo windowse za poganjanje določenih aplikacij, včasih tudi kakšno igro.

ps.: ah, ko bi vedel da bo MS naredil tak vdor v zasebnost, ne bi zagovarjal win10 proti linuxu niti v 1 vrstici.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Nič, naredil bom dual boot in kritičen program gor na 10 ali pa virtual ali pa oboje. Istočasno pa še ssd noter namesto hdd.

Thuban ::

čeprav naj te opozorim da win10 nima keyloggerja veš. To je imel insider preview. V insider preview privacy statement je JASNO pisalo da lahko pobira podatke iz vhodnih naprav...mikrofon, kamera, tipkovnica. V win10 privacy statement to ne piše več.

tako da MS do tvojih gesel ne bo prišel, če ne boš uporabljal brskalnika Edge.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

konspirator ::

Thuban je izjavil:

vidiš, to je tisto kar bode v oči... čeprav ni našel nič grozljivega ima še vedno toliko grenkega priokusa, da predlaga prehod na linux. Zato ker vidi da vseeno nekaj se prenaša. Ampak ne ve kaj.

Smetana je zakriptirana, kaj ti ni jasno ?
Saj pri MS niso z Lune padli.
--

Thuban ::

očitno so, da so tak privacy invasion naredili.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Netrunner ::

Večina uporabnikov nima nobenih občutljivih informacij in jim je prav vseeno če kdo vohuni za njimi ali ne. Pa četudi pošilja vse kar počneš ti s tem ne morejo povzročiti nobene škode. Seveda govorim za večino uporabnikov, saj za VIP osebe in poslovne namene je situacija drugačna.

konspirator ::

StarCitizen
Daj mi pošlji na zs tvoje user podatke za mail (služben, privat, ter onega za shemale/gay/bdsm sceno), fb in podobno.Lahko tudi telefonsko, če bom imel kaj časa in volje tudi na anon način najeti kakšen voip sms servis in v tvojem imenu pošiljati lepe smse določenim.
Bomo videli čez par dni :)).

//sarkazm off.

Pojma nimaš, kaj vse so lahko občutljive informacije, zato please shut up !
--

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

konspirator je izjavil:

Pojma nimaš, kaj vse so lahko občutljive informacije, zato raje zaprli usta !


Ti kar pametuj če ti je v veselje.

Še enkrat povem da večina uporabnikov se ne spozna kaj dosti na računalnike in sisteme in jim je prav vseeno kaj se v ozadju dogaja. In če tudi bi kdo zlorabil neko informacijo ter tako v njihovem imenu delal whatever tega v večini sploh ne bi opazili.

Jaz sem svoj privacy do neke mere zaščitil, tako da me ne skrbi, saj ne spadam med povprečne uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Thuban ::

glede na tvoje pisanje si izjemno povprečen user. Neveš niti kaj so "občutljivi" podatki. Že to, da sporoči kdaj si prižgal računalnik in na kateri lokaciji je hudičevo občutljivo. Razen če ti je vseeno, potem pač ni občutljivo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Mr.B ::

Koliko analize prometa pa ste naredili iz svojega android telefona. Koliko od vas pa uporablja google kot iskalnik... Ergo sem prepričan da 100%, uporabnikov vpiše v google karkoli lokalno uporablja, ker ne uporablja help datotek, tako da če to google zve naslednji dan po namestitvi je itak irelevantno...
ŠE huje, ali ste kdaj brali, ko si nameščate iz stora, kaj vse te aplikacije potrebujejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Netrunner ::

Pa to ne morem verjet ... kar nekaj se spravljate name kot da pravim da je vseeno. Preberite še enkrat moje poste, oz. še bolje povprašajte malo folk okoli ki ni tehnično podkovan kaj si misli o tem da MS zbira njihove podatke. Tri četrt ljudi ne bo imelo pojma kaj jim sploh govorite, glavno je to da internet == internet explorer in da znajo odpret email in facebook.

se umikam iz te teme ker nima smisla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

XsenO ::

To v Host tabelo pa je mir

0.0.0.0 vortex.data.microsoft.com
0.0.0.0 vortex-win.data.microsoft.com
0.0.0.0 telecommand.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 oca.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 sqm.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 watson.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 redir.metaservices.microsoft.com
0.0.0.0 choice.microsoft.com
0.0.0.0 choice.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 services.wes.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 sqm.df.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 watson.ppe.telemetry.microsoft.com
0.0.0.0 telemetry.appex.bing.net
0.0.0.0 telemetry.urs.microsoft.com
0.0.0.0 telemetry.appex.bing.net:443
0.0.0.0 settings-sandbox.data.microsoft.com
0.0.0.0 vortex-sandbox.data.microsoft.com
0.0.0.0 survey.watson.microsoft.com
0.0.0.0 watson.live.com
0.0.0.0 watson.microsoft.com
0.0.0.0 statsfe2.ws.microsoft.com
0.0.0.0 corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
0.0.0.0 compatexchange.cloudapp.net
0.0.0.0 cs1.wpc.v0cdn.net
0.0.0.0 a-0001.a-msedge.net
0.0.0.0 statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 sls.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 fe2.update.microsoft.com.akadns.net
0.0.0.0 65.55.108.23 
0.0.0.0 65.39.117.230
0.0.0.0 23.218.212.69 
0.0.0.0 134.170.30.202
0.0.0.0 137.116.81.24
0.0.0.0 diagnostics.support.microsoft.com
0.0.0.0 corp.sts.microsoft.com
0.0.0.0 statsfe1.ws.microsoft.com
0.0.0.0 pre.footprintpredict.com
0.0.0.0 204.79.197.200
0.0.0.0 23.218.212.69
0.0.0.0 i1.services.social.microsoft.com
0.0.0.0 i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
0.0.0.0 feedback.windows.com
0.0.0.0 feedback.microsoft-hohm.com
0.0.0.0 feedback.search.microsoft.com
1 + 1 = 1

Thuban ::

Netrunner je izjavil:

Pa to ne morem verjet ... kar nekaj se spravljate name kot da pravim da je vseeno. Preberite še enkrat moje poste, oz. še bolje povprašajte malo folk okoli ki ni tehnično podkovan kaj si misli o tem da MS zbira njihove podatke. Tri četrt ljudi ne bo imelo pojma kaj jim sploh govorite, glavno je to da internet == internet explorer in da znajo odpret email in facebook.

se umikam iz te teme ker nima smisla...


ne, nisi rekel da nimajo pojma kaj govorimo, rekel si da nimajo nič občutljivega. In v tem je bistven razlika.

Mr.B je izjavil:

Koliko analize prometa pa ste naredili iz svojega android telefona. Koliko od vas pa uporablja google kot iskalnik... Ergo sem prepričan da 100%, uporabnikov vpiše v google karkoli lokalno uporablja, ker ne uporablja help datotek, tako da če to google zve naslednji dan po namestitvi je itak irelevantno...
ŠE huje, ali ste kdaj brali, ko si nameščate iz stora, kaj vse te aplikacije potrebujejo.


Menda si na tehničnem forumu in se pričakuje da ljudje preberejo kaj dovolijo aplikaciji in kaj ne.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

konspirator ::

XsenO
You wish.

tl;dr
Ni dovolj.


Draconis
Na androidu, root, firewall in je 99.9% appov lahko onemogočenih (tiste, ki neta ne potrebujejo jim onemogočiš dostop).
--

Tr0n ::

Aston_11 je izjavil:

Lihkar leti dol s prenosnika, dokler obstaja šansa, da bo ms dobil gesla od občutljivih stvari in celo kakšne dokumente z osebnimi podatki, nau šlo.

In kaj bo Microsoft s tvojimi gesli, cetudi bi do njih prisel? Si predstavljas, da bi folk ugotovil, da je MS dejansko vstopil v account od enega uporabnika in je gesla pridobil na ilegalen nacin? Financna skoda bi bila ogromna, morda se sploh ne bi vec opomogel.

Folk pozablja, da takoj, ko se preko ISPja povezes na internet, je vse tvoje pocetje logirano ze s strani ISPja. A bos ISP tozil, ker logira tvoj outgoing in incoming promet, kjer se vmes tudi preko HTTPS (in vcasih celo se HTTP) posiljajo gesla?

Privatnosti na internetu ni. It's a pipe dream.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Thuban ::

po zahtevku sodišča mora microsoft vse zbrane podatke dati sodišču. recimo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

sandmat ::

konspirator je izjavil:


Na androidu, root, firewall in je 99.9% appov lahko onemogočenih (tiste, ki neta ne potrebujejo jim onemogočiš dostop).


a si tudi kernel dol vrgu? ;) niso problem appi, problem je Android ;) Če ne želiš shareat podatkov z velikimi brati, vzami iz predala staro nokio s Simbianom.

Thuban ::

na telefonu imho ne delaš toliko občutljivih stvari verjetno.

No, nekateri imajo na telefonu vse možno...facebook, whatsapp, viber, instagram in nevem kaj še vse. Tisti se niamjo kaj za pritoževat čez windows 10.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Daniel ::

Thuban ::

ja, poženimo random kodo iz githuba kot administrator. odlična ideja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Daniel ::

Koda je na voljo za pregled.

Tukaj spodaj piše: "Use at your own risk", torej se pač vsak sam odloči ali bo ali ne.
http://www.zdnet.com/article/want-to-li...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Thuban ::

ne gre samo za windows operacijski sistem, gre za celotno MS okolje, vključno s skypom, onedrivom, outlook.com

preberi privacy statement.

Sledi samo še branje privacy statementov konkurence, da se najde najmanjše zlo.
In sledi odločitev ali se ti zdi to, kar dela MS sprejemljivo ali ne. Nekaterim bo sprejemljivo, nekateri bodo šli drugam.
Konec koncev vse kar MS "zbira" se ustvarja za izboljšanje uporabniške izkušnje. Ali je to zlo ali good guy pa.........
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Highlag ::

Sem prešaltal na glavnem računalniku z W10 na Linux Mint.
Vse še sicer ne deluje kot bi moralo, lezem pa počasi naprej.

Žal nekaj stvari na Linuxu ne deluje, tako da bo Windows platforma ostala kot dualboot. (Določene igre, nekaj aplikacij.. sicer pa tega ne rabim toliko, da nebi Mint ostal glavni OS, ki ga uporabljam. )
Never trust a computer you can't throw out a window

broken/link ::

Thuban je izjavil:

čeprav naj te opozorim da win10 nima keyloggerja veš. To je imel insider preview. V insider preview privacy statement je JASNO pisalo da lahko pobira podatke iz vhodnih naprav...mikrofon, kamera, tipkovnica. V win10 privacy statement to ne piše več.

tako da MS do tvojih gesel ne bo prišel, če ne boš uporabljal brskalnika Edge.

na koncu izpade, kot da si ti nisi privacy-ja prebral, ker zavajaš. keylogger je seveda še vedno prisoten in dokler je cortana prisotna bo tudi ostal prisoten.

http://www.microsoft.com/en-us/privacys...

tako da kogar skrbi privacy:
https://www.reddit.com/r/Windows10/comm...
http://www.oo-software.com/en/shutup10

pa še kak link se bi našel. ampak za začetek bo ok :)

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

seveda sem prebral samo je tako dolg da sem očitno spregledal. Moja napaka, se posipam s pepelom.

Nameščam Ubuntu v dualboot.

Za strokovno rabo bodo windowsi še vedno odlični, prav tako za igranje iger (če niste pirati). Za osebno rabo pa mislim da je prišel čas da prestopim na linux.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

madona je ta reč (ubuntu) omejena, niti pametnega playerja za glasbo ni
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

b3D_950 ::

probaj audacious ali clementine

sicer pa, če boš hotel najnovejše verzije boš moral namestit preko ppa.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Thuban ::

to je že res, samo sem vajen uporabljat foobar2000 preteklih 13 let.
Skype je tudi praktično useless na ubuntuju. Si ne zna zapomnit vpisa in je potrebno vpisat vsakič znova ob zagonu OS.
od oblakov deluje samo dropbox.
notepad++ se da nadomestit s sublime.

wine naredi nekatere aplikacije delujoče vendar v zelo omejenem smislu.

Za ostale profi reči pa itak nujno rabim win okolje ker alternativ na Linuxu ni. C# recimo ne deluje 100% na linuxu.

hm. bom še videl če je prehod "vreden" prehoda.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

PacificBlue ::

to je že res, samo sem vajen uporabljat foobar2000 preteklih 13 let.


alternativa foobar2000 na linuxu je foobnix.

http://ubuntuhandbook.org/index.php/201...

Thuban ::

hvala za predlog, bom preizkusil, potem pa test čez vikend da vidim če se splača imeti dual boot.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Aston_11 ::

Jaz sem rešil - dual boot, ubuntu primary, windows po potrebi. Opuščam dropbox na račun syncthinga.

Glugy ::

Thuban je izjavil:

kaj boš uporabil? Ubuntu, Debian, Mint?

ker na windows 7, windows 8 in windows 8.1 so se ta teden namestile posodobitve, ki omogočajo telemetrijo:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

Edina rešitev pred tem je namestitev iz starega isota in 100% onemogočanje posodabljanja sistema. Samo to pa vsi vemo da prinese nove težave.


Sam bluzijo pa:
"Reduces the network connections on a Windows system that doesn’t participate in the Customer Experience Improvement Program (CEIP)."

No jz tega nimam inštaliranga pa tud kaže mi da je posodobitev zgolj izbirna(zaenkrat).

tardusm ::

Hoj!
Izklapljanje opcij za preprečevanje posredovanja podatkov je za povprečnega uporabnika (preveč) zapleteno, zato bo večina uporabnikov zgolj prevzela ponujene opcije (hitra namestitev), kar neomejeno povečuje varnostno "luknjičavost" novega op. sistema.
Po podatkih na strokovnih forumih sodeč ni nobenega objektivno preverljivega zagotovila, da se podatki kljub "izklapljanju" nekaterih opcij ne posredujejo nepooblaščeno in brez vednosti uporabnika na strežnike tretje strani, kar potrjujejo tudi tele ugotovitve na forumu. Vsa benigna zagotovila o zasebnosti MS so mumbo-jumbo pravniška latovščina.

Predlagam, da pristojni organi R. Slovenije in slovenska Vlada sprejmejo ukrepe za takojšnjo omejitev uporabe Windows 10 , vsaj v uradne namene in za zaščito podatkov na računalnikih slovenskih organizacij in državljanov - dokler je še čas!

Za doma :Sem naložil ene win 7 in sedaj 10 in so mi kar všeč. Ampak rabim samo za eno aplikacijo!
Za vse drugo imam Ubuntu (dual boot - ločena sistema na dveh fizičnih diskih) že par let in
sem čisto zadovoljen in ne vidim nobenega razloga , da bi se zafrkaval z winsi.
Do sedaj ni bilo stvari, ki je ne bi mogel narediti. User support za linux pa je bistveno boljši, kot pri winsih.

Drugi o tem takole : http://www.rt.com/politics/313032-senio...
http://www.vedomosti.ru/technology/news...
T.

darkolord ::

Kdo ti pa na Ubuntu to zagotavlja?

Aston_11 ::

darkolord je izjavil:

Kdo ti pa na Ubuntu to zagotavlja?
Pri MSu reklamirajo to kot feature. V dvomu se pač z občutljivimi podatki na sistemu, ki zagotavlja, da pošilja vse skupaj drugam, ne boš ukvarjal. Zakon o varstvu osebnih podatkov (ZVOP) bi znal resno trpeti, če podatki šibajo sem in tja brez nadzora. Za Ubuntu pa nihče ne zagotavlja, da podatki šibajo sami od sebe drugam.,

Thuban ::

Opustil ubuntu. Kot sem rekel ze mnogokrat, ubuntu ni primeren za vsakdanjo rabo. Bilokaj sem preizkusil je kvecjem smesno omejen workaround ki dela skoraj tako dobro kot win alternativa. Ampak pac ne tako kot win alternativa. In za vsako kozlarijo moras terminal uporabljat. Traparija.

Ocitno bom moral testirat apple.

Ali pa pazljivo uporabljat windows. Karkoli, samo ne linux.

Dualboot ni resitev v nobenem pogledu. Ker nikoli ne rabimo aplikacije iz samo enega OSa. Ostajam na win, zaenkrat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

b3D_950 ::

Sem tudi sam testiral win10 kakšn teden, pa sedaj ko berem te reči o zasebnosti je šel pač dol, pa tudi čudno deluje: enkrat se zaganja dlje čas, enkrat manj, interface je tudi preveč bele barve in povrhu flat - brez globine (ni ravno najboljš za oči), pa filexplorer: ko imaš mal več fajlov znotraj mape kar nalaga ali pa ne sortira vedno enako datotek oz. map (enkrat so mape na vrhu, drugič fajli)...

Katere program pa uporabljaš, da na linuxu ne deluje?
Meni manjka samo corel draw, sicer ga poganjam znotraj vbox, tko da ni tak problem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345021 (35252) Cervantes
»

Open DHCP Server - ni dhcp leasov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81185 (994) AC_DC
»

Route preko specifičnega adapterja

Oddelek: Omrežja in internet
62155 (1991) aleksander10
»

URL in youtube

Oddelek: Zvok in slika
61513 (1414) revvs
»

Pomoc in nasveti pri uporabi domacega omrezja

Oddelek: Omrežja in internet
71167 (1059) Microsoft

Več podobnih tem