» »

Najemodajalec ukradel najemno pogodobo

Najemodajalec ukradel najemno pogodobo

Temo vidijo: vsi
«
1
2

WarpedGone ::

Fakti:
- že peto leto stanujem v najtem stanovanju v privat hiši
- lastnika hiše stanujeta v preostalem delu hiše
- moj del je z njunim povezan z enimi vrati v kuhinji, katera se naj nebi uporabljalo. Onadva imata ključ od njih, jaz ne
- Ob vselitvi sem dobil pisno najemno pogodbo, katero smo dvakrat pisno podaljšali, nato pa sta lastnika rekla, da je to odveč, sej smo ja ljudje in prjatli.
- najemnino sta letos dvignila, ustno
- danes po prihodu iz službe sem ugotovil, da so bila kuhinjska vrata odprta - imam materialen dokaz
- v dnevni je bila odprta in slabo zaprta omarica pod tv, kjer mam samo stare cdje in podobno ropotijo
- odprta in slabo zaprta je bila omara z dokument
- v njej je bila povsem drugače postavljena škatla v kateri hranim pomembnejše dokumente
- v škatli je bilo na vrhu maturitetno spričevalo, ki je prej bilo nekje goloboko na dnu kupa
- v škatli ni več pisne najemne pogodbne, niti pisnih potrdil o plačilu najemnine še iz prvih let, ko mi je ta podpis še uspelo dobit
- morenitnih drugih manjkajočih zadev nisem opazu

Skratka, sm precej pretresen zaradi de facto vdora in kraje dokumentov. Vem kdo je bil in kdaj. V direktni konfrontaciji z njim ne vidim smisla in že išem kam se bom selil v najkrajšem možnem času. V zadnjh dneh z njima nisem imel direktnih komtaktov, da bi lahk karkoli posumil.

Ja, najemnina je bila redno plačana prvega na roko, čeprav je dogovor do 5.

Kaj naj še pričakjem? Da bom jutri našel stvari pred hišo? Zamenjano ključavnico? Fentanga hišnega mačka? Kakšen motiv ima najemodajalec, da mora ukradit tak dokument? Dvomim da mi kakšen FURS nebi verjel, da sm že pet let tukaj, prič in izkazov je dovolj. Najbolš garancija, da ju ne prijavim je, da sta človeška, ne pa tkole....

Misli?
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Poklicat bi moral policijo takoj ko si videl odprte omare. Ne vem kaj ljudje čakate. Nekdo vam po dokumentih brska, vi pa po forumih za mnenje sprašujete.

Tudi če ti je najemodajalec dal nekaj v najem, mu to še vedno ne omogoča brskanja in prisvajanja tvojih dokumentov.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Najprej sam seb ne verjameš da je to kar vidiš res
In ko še ti vse prebrskaš komaj res vidiš da se stvari sestavijo
Policija bi nardila zapisnik in ker je le moja besda proti njuni bi kar se tiče njih pri tem ostalo.
Kaj pa naj? izsilijo nov papir in potem smo spet vsi prjatli?

Odnos in zaupanje sta uničena, s to razliko da bi policaji tudi uradno vzpostavili vojno stanje, js pa še vedno v njuni bajti. Bencin na ogenj, da si še bol škodim v tem času ko iščem nov naslov. Zagarantirana zamenjana ključavnica ob prvem naslednjem odhodu v službo in zastruplejn maček, razbito kej v stanovanju itd. Ko se ljudem kisa v glavi, ni ravno za pričakovat, da se bojo zadrževal ob eskalaciji in 'izzivanju'.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Sej ni treba da rečeš, da sta to naredila lastnika. Nekdo mi je vdrl v stanovanje in odnesel par dokumentov, prebrskal omare in .....
Potem pa naj policija povleče zaključke, da sta bila to tvoja najemodajalca, ker bodo dobili njune prstne odtise na omari in tvojih mapah s papirji.

Kaj bo naslednje? Ti bosta denar kradla (al ga že)?

Sicer pa, postavi si majhno kamero v stanovanje in ko te ne bo notri, naj ob premikih snema, da imaš vsaj ti zase dokaze. Se je potem veliko lažje pogovarjat s komerkoli, ko mu pokažeš, da ga imaš posnetega.

WarpedGone ::

pogovor z njima bo le še glede ključev in adijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

A davke od najemnine sta pa plačevala? Ko bi šel ven, bi jih jaz prijavil inšpekciji, pa še policiji. Inšpekciji, ker davkov nista plačevala, policiji pa ker sta ti vmes brskala in ukradla pogodbi o najemu.

bMozart ::

8-O Kot si napisal. Takoj ko je možno izselit, dat ključe in je to to.
Kaj bi lahko bil motil za to? Če bi ugibal bi rekel da imata in oddajata več prikritih stanovanj in imata več nečistih poslovnih poslov glede več stvari, utaja davkov itd. Pogruntala sta da jim je roka pravice za petami in zakrivata dokaze. To je edina logična zakaj bi ti ukradla točno te dokumente. =)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

bMozart ::

Lahko je tudi kaj bolj nedolžnega, da se jima pač nekje ne razide, (npr da nebi več dobivala socialne podpore/pokojnine... ali bi jo mogla celo vrniti, če pogruntajo da živiš tam) in sta se ustrašla in uničila dokaze..
Imam premalo podatkov. Tako da sam sklepaj po občutku kateri zgodbi je bližje. Je pa nekako jasno da gre za uničevanje dokazov zaradi problemov z državnimi organi.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

Blop ::

V petih letih nisi niti enkrat prijavil začasnega prebivališča v tem stanovanju? Saj to ne pomeni nobenega plačevanja davkov pač pa samo to, da ti pošiljajo pošto na začasni naslov. Če si vsaj 1x prijavil začasno prebivališče imajo to zabeleženo na upravni enoti.

Sicer pa, kot so že zgoraj napisali. Pokliči policijo in reči da je nekdo udrl v tvoje stanovanje. Ob skupnem pregledu boste ugotovili da manajka pogodba.
In najbrž sta lastnika pogodbo ukradla, ker imata nečiste posle v ozadju oz. več stanovanj in ne plačevanje davka, ipd. Zveni kot da se jima je mudilo tole naredit, da nista imela časa pogledat kako je škatla obrnjena, niti ni bilo časa zapreti dobro omar in vrat.
Lahko se borita tudi za kake socialne ali druge prispevke ampak pol bi se imo bol potrudila pri kraji. Bi si vzela mal več časa da bi tole bolj perfektno izpeljala.

Če potrka kaka inšpekcija na vrata, boš kasneje težko dokazoval, da sta ti ukradla pogodbo in te lahko doleti še kaka kazen ker ne bo pogodbe.

Vsekako pa čimprej stran od takih lastnikov. Lahko da te bosta že iz varnostnih razlogov (da se znebita še konkretnega dokaza), kmalu postavila na cesto in dobila drugega podnajemnika. Išči drugo stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Blop ()

WarpedGone ::

Ne, začasnega prebivališča nism spreminjal. Če bom zarad tega plačal kako položnico, so be it.
Kar je redne pošte (bančni izpiski itd) je šlo vse na 'stari domači naslov'.
Lastnika sta upokojeni par, okrog 70, z dvema sinovoma, kjer vsak živi v svojem odkupljenem stanovanju.
Pri celi stvari me najbol bega 'šlampasto' zakrivanje sledi oz. praktična odsotnost tega truda.
Namen al samo nesposobnost?

Sklenitev najemne pogodbe je bila preko posredniške agencije, ki še vedno posluje, tako da pogodba obstaja tut na tretjem naslovu. Če druzga ne, sm jim plačal eno najemnino.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Ce je slo preko agencije je bila pogodba po vsej verjetnosti sklenjena v treh izvodih.

Poklices in vprasas, ce lahko dobis kopijo.

Potem gres na kavo in se naredis neumnega, ter da se selis, ker se v stanovanju ne pocutis varnega, ker so ti vlomili v stanovanje. Potem se nalozis, koliko dela je bilo s tem da si za policaji pocistil ves prah, ker so iskali prstne odtise (true story...) in da ste ugotovili, da je zmanjkala samo pogodba o zaposlitvi, ampak si na sreco imel narejene kopije, ki si jih dal policiji skupaj z kontakti lastnikov.

Tolk da bodo mal svical.

Drugace si za prijavo na policijo ze pozen, sploh ker si ze vse pospravil premaknil.

AndrejS ::

Greš do starih in jih povprašaš o zadevi.

scipascapa ::

Išči drugo lokacijo, TAKOJ.

poweroff ::

WarpedGone je izjavil:

Odnos in zaupanje sta uničena, s to razliko da bi policaji tudi uradno vzpostavili vojno stanje, js pa še vedno v njuni bajti. Bencin na ogenj, da si še bol škodim v tem času ko iščem nov naslov. Zagarantirana zamenjana ključavnica ob prvem naslednjem odhodu v službo in zastruplejn maček, razbito kej v stanovanju itd. Ko se ljudem kisa v glavi, ni ravno za pričakovat, da se bojo zadrževal ob eskalaciji in 'izzivanju'.

Vsekakor ni druge variante, kot da se izseliš. S tem da ko boš šel, jima lepo povej zakaj greš in zahtevaj, da ti vrneta ukradeno. Jaz jima za zadnji mesec niti ne bi plačal najemnine, vsaj takoj ne (naj malo "švicata").

V bodoče pa razmisli, če si morda ne kupiš enega Raspberrya in kamere (~60 EUR) ter nastaviš snemanje na motion detektor. Lahko si nastaviš od kdaj do kdaj bo motion detekcija aktivna. Pa ker je v tvojem stanovanju mislim, da ne rabiš obvestila o videonadzoru (to je treba še preveriti!).
sudo poweroff

Blop ::

WarpedGone je izjavil:


Pri celi stvari me najbol bega 'šlampasto' zakrivanje sledi oz. praktična odsotnost tega truda.
Namen al samo nesposobnost?

Običajno panika. Zato smo povezali z nečistimi posli.

V bodoče, popolnoma nič te ne stane, če prijaviš začasno prebivališče. Če imaš elektronski podpis ti niti na upravno enoto ni treba it. Je pa res, da boš moral naredit kak klic, da bodo položnice še vedno prihajale na domač naslov.

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, OP ne bi bil prvi, ki bi bil žrtev lastne domišljije. Opaziš eno stvar, ki se ti zdi nenavadna, greš gledati drugo, si malo narobe zapomniš, kako je bilo, in se začno strahovi nalagati, kar naenkrat si prepričan, da ti je nekdo brskal po stanovanju.

M-XXXX ::

Okapi je izjavil:

Čisto tako, mimogrede, OP ne bi bil prvi, ki bi bil žrtev lastne domišljije. Opaziš eno stvar, ki se ti zdi nenavadna, greš gledati drugo, si malo narobe zapomniš, kako je bilo, in se začno strahovi nalagati, kar naenkrat si prepričan, da ti je nekdo brskal po stanovanju.

Tole se ti res zdi neutemeljena paranoja? Ker meni se ne zdi:

- danes po prihodu iz službe sem ugotovil, da so bila kuhinjska vrata odprta - imam materialen dokaz
- v dnevni je bila odprta in slabo zaprta omarica pod tv, kjer mam samo stare cdje in podobno ropotijo
- odprta in slabo zaprta je bila omara z dokument
- v njej je bila povsem drugače postavljena škatla v kateri hranim pomembnejše dokumente
- v škatli je bilo na vrhu maturitetno spričevalo, ki je prej bilo nekje goloboko na dnu kupa
- v škatli ni več pisne najemne pogodbne, niti pisnih potrdil o plačilu najemnine še iz prvih let, ko mi je ta podpis še uspelo dobit
- morenitnih drugih manjkajočih zadev nisem opazu

SimplyMiha ::

Saj človek ne more verjeti! Vlomijo mu v stanovanje, on pa lepo pospravi in gre na ST, namesto da bi takoj poklical policijo. S tem je pomagal samo vlomilcu!

Kaj bo naslednjič? Bo našel truplo, ga zagrebel, se stuširal in šel sem po nasvete?

ziga1990 ::

^^sej to je 21 stoletje najprej na forum po nasvete
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

WarpedGone ::

Sem pišem ravno zato, da preverim česa vsega se ne zavedam.
Zaenkrat ste mi le potrdili, da nism spregledal ničesar bistvenega.

Glede policije: resno me zanima kaj bi jaz profitiral s klicanjem policije v konkretnem primeru?
V kolikor nimajo časovnega stroja ali pa tiste lučke iz Man In Black, ki ljudem odvzame spomin, so vsi možni policijski scenariji le poslabšanje trenutnega stanja.
Kaj bi profitiral z direktno besedno konfrontacijo?
Oboje je odprt konflikt kar ogroža moje imetje dokler ga ne prestavim na nov naslov.

Kot stvari stojijo, se lahko pred njima delam, da nič ne vem in je vse OK.
V kuhinji na mizi sm pustu list, da vem in da je stanovanje poslikano in popisano.
Če se vdor ponovi, bosta zvedla, da vem kaj počneta.

Posrednik mi je obljubil kopijo podpisane pogodbe v roku par ur.
Mogoče se izkaže, da tisti denar njemu v žep ni bil strošek ampak investicija.

Glede paranoje: edina reč, ki ni 100% je, da je v škatli pogodba prej res bila. To je le v mojem spominum, ostalo so materialni fakti.
Najprej sem posumu, da so mi po omari brskal čez vikend, ko so mi prišli čuvat mačka. Ampak vmes sm bil doma 2 dni, odpiral omare in pospravljal celo stanovanje tko da je bil tle dvom. Ko sm opazu da so bila kuhinjska vrata odpirana, je dvom izginil. Pol je bila teorija kaj bi lahko iskala, kandidat je bila pogodba, ki je res ni več. Vem pa, da je še nekaj mesecev nazaj bila. Predno skačete kako so lahk bili drugi : js sm se vrnu v nedeljo zvečer, stvari so bile spremenjene v torek zvečer, v ponedeljek sem pospavu celo hišo in bi opazu tako odprta vrata, kot omare (katere sm pospravu in zapru).

ja, lahko da me daje šizofrenija in alzheimer, lahk pa da ma s tem problem kak 70. letnik.
Zbogom in hvala za vse ribe

Klemen86 ::

Ne vem, vse bolj se dozdeva, da se ti stvari dozdevajo. Osebno si nikoli 100% ne zapomnim, katera vrata pustim odprta / predal na pol priprt. Kaj šele postavitev stvari v omari / predalu.

To, da ne veš, ali je bila noter pogodba ali ne, pa sploh zmanjšuje kredibilnost tvoje zgodbe...

Kakšen materialni dokaz pa je, da so bila vrata odprta?

WarpedGone ::

Povsem dovoljšen da dokazuje vstop brez moje prisotnosti, kar je materialna kršitev najemne pogodbe.
Če sta za takšen vstop mela nujen razlog, se mi ga naknadno sporoči.

Že samo to dvoje je povsem dovolj, da iščem drug naslov.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

WarpedGone je izjavil:

Glede policije: resno me zanima kaj bi jaz profitiral s klicanjem policije v konkretnem primeru?

Popisali bi zadevo in bi imel potrdilo, da se je res nekaj dogajalo oz. da so bila vrata odprta. Pa verjetno bi policija še zapisala, da imata samo ona dva ključ in da ni bilo sledi vloma. Kar je kar nekaj podatkov za zapisnik, ki gre tebi zelo v prid.

Ta starima dvema bi pa lahko mirno rekel, da si posumil, da so vlomili najprej njima nato pa preko tistih vrat še k tebi. :)) Pol naj se pa ona dva menita s policijo zakaj so vrata odprta... >:D
sudo poweroff

Okapi ::

Klemen86 je izjavil:

Ne vem, vse bolj se dozdeva, da se ti stvari dozdevajo. Osebno si nikoli 100% ne zapomnim, katera vrata pustim odprta / predal na pol priprt. Kaj šele postavitev stvari v omari / predalu.
Problem je, da tudi ko se ti zdi, da si si neko stvar 100% natančno zapomnil, to ni nujno res.

WarpedGone ::

Ta starima dvema bi pa lahko mirno rekel, da si posumil, da so vlomili najprej njima nato pa preko tistih vrat še k tebi. :)) Pol naj se pa ona dva menita s policijo zakaj so vrata odprta..

E bravo, konkreten uporaben nasvet, ki pod črto ni nemogoč.
Žal mi v tistem momentu, ni padu na pamet ampak sm šel brskat WTF se je sploh dogajal.

Ne bom klucu policije sam zato ker omara ni čist zaprta, brez da grem odpirat in gledat kaj je za vrati ...
Zbogom in hvala za vse ribe

N0t0ri0us ::

Sem edini posumil na to, da so iskali tvoja potrdila o plačilih in jih ukradli z namenom, da te za vseh 5 let nazaj terjajo zaradi "neplačane" najemnine?

Ne vem sicer ali je to možno za 5 let nazaj, niti ne vem zakaj bi potem ukradli pogodbo, edino če se jo lotijo kaj ponarejati, ampak si zrihtal že novo kopijo...

Vem za primer, ko je bivši mož plačeval preživnino na roke, čez nekaj let se pa ženska odloči, da ga toži. Plačal je še enkrat, saj ni imel nobenega ptordila o plačilu...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kvečjemu bi ga lahko terjali za 3 leta. Ker kar je več, po OZ zastara.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Nisi edini posumil na to. 'Težava', ki jo majo ob taki terjatvi je, da se lepo ustrelijo v koleno glede davka.
In takšno plačilo za nazaj bo treba lepo izterjat preko sodišča, kjer samo njihova beseda "ni plačal"ne bo zadostovala.
Če bi ves čas lepo plačevali davek, bi morda še šlo čez. Pa še pol se jih vpraša po zdravju, kaj so čakal tolk let, kje so dokazila o opominih itd.

Uglavnem, tretja kopija pogodbe sicer ni podpisana, je pa deponirana pri agenciji, in iz nje so razvidni vsi podatki. Tut če jo agencija jutri izgubi, mam njihov mejl ko so mi jo poslal. Nič od tega ni 100% dokaz (proof), je pa dokaz (evidence), ki potrjuje mojo 'zgodbo', da so stvar bile plačevane. Da niso, imajo samo svojo besedo.
Zbogom in hvala za vse ribe

matobeli ::

Če te matra glede tvojih stvari v naslednjih dneh pač menjaj glavno ključavnico in pred ta vrata postavi eno omaro, hladilnik... Glede na to da se boš selil je itak vseeno če je kak mesec kakšna stvar out of place.

bMozart ::

ja, lahko da me daje šizofrenija in alzheimer, lahk pa da ma s tem problem kak 70. letnik.


Tole pri 70 letniku nebi izključil. Sploh glede na nezakrivanje dokazov. Lahko tudi da je bil kater od sinov iz bilo katerega razloga. Ali da so se kaj kregali med sabo glede položnic in potem je en jezno šel po "dokaz". Težko rečt karkoli. Preseli se, ko je možno in je to to.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

bMozart ::

tole:

Okapi je izjavil:

Čisto tako, mimogrede, OP ne bi bil prvi, ki bi bil žrtev lastne domišljije. Opaziš eno stvar, ki se ti zdi nenavadna, greš gledati drugo, si malo narobe zapomniš, kako je bilo, in se začno strahovi nalagati, kar naenkrat si prepričan, da ti je nekdo brskal po stanovanju.

ali pa tole:
Problem je, da tudi ko se ti zdi, da si si neko stvar 100% natančno zapomnil, to ni nujno res.

je pa tudi res.
Se mi je že zgodilo in tudi skoraj vsakemu, ki ga poznam. S časom si nekako priznaš, da je možno da se ti tudi to lahko zgodi. No ja, v tem primeru, če misli da ima dovolj dokazov potem skoraj sigurno odpade. Je pa vedno dobro pomisliti tudi na to možnost, preden koga kaj po krivem obdolžiš.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

WarpedGone ::

Norišnica...
Danes novih faktov ni bilo dokler se jism spravu tko za sigurn še enkrat brskat po dkumenth. Našel pogodbo v mapi na drugi polici. Tko da obdolžitev iz naslova je po krivem.

Še vedno pa ostaja problem odpiranja kuhinjskih vrat in brskanja po dokumentih. Jutr jima nesem najmnino in direkt vprašam po razlogiuh vstopa v stanovanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

bMozart ::

Ni da ni. Konec dober vse dobro :P:).
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Mehmed ::

Da niso sam vrata odprli da mal prepiha ustvarjo?

WarpedGone ::

Bo jutr povedal svojo verzijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Daniel ::

Ko se je že bralo skorajda kot dobra kriminalka :)

borisk ::

na ta kritična vrata, od katerih nimaš ključa, nastavi Booby trap s sireno. Če bo koga kap ftrofla, pol si zihr da je bil pr tebi.

diNero ::

Me je čisto povleklo v zgodbo, ocena 9/10. Predvidevam da bo jutri season finale, se že kaj ve..druga sezona??

OrkAA ::

OP will surely deliver!

link_up ::

ne stekam. Na policijo prijavi vdor. Zakaj bi bila najemodajalca avtomatsko kriva? To naj razkrije polocija. Ti pa pac reci, da te je strah in pojdi drugam. Saj ni nihce nikomur nic dolzan.
In and Out

no comment ::

Verjetno edini pravilno razrešil primer. Žal mi je Gandalfar pobrisal.

(Verjetno zaradi odsotnosti razlage. HEJ, tudi Sherlock Holmes ni razlagal čisto vseh zakajev, kajev in kakojev...)

Invictus ::

To je lep primer, da ni treba vedno skočit na prvo žogo.

In da je pomembne dokumente treba imeti v sefu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Ali vsaj ne na lokaciji, kjer nekdo lahko ima interes do dokumenta in hkrati lahek dostop.

Sicer pa ni izključeno, da je pogodba bila neopazno vrnjena :)

shadeX ::

Sicer pa ni izključeno, da je pogodba bila neopazno vrnjena :)


To sem tudi sam pomislil :)

jnovak ::

shadeX je izjavil:

Sicer pa ni izključeno, da je pogodba bila neopazno vrnjena :)

To sem tudi sam pomislil :)
Ooo, nepričakovan preobrat v zgodbi!
Sam ne vem zdaj, a to pomeni, da season finale je že bilo in bo treba čakati na naslednje leto?

N0t0ri0us ::

kaj bi bil razlog, da si nekdo sposodi najemno pogodbo in jo vrne čez par dni?

dice7 ::

Verjetno lastnik prebira slotech

Avenger ::

Mogoče sta pa onadva pogodbo izgubila pa sta si naredila kopijo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

shadeX ::

In zato sta morala vdirati v tuje stanovanje? Če bi OPja lepo prašala bi jim zagotovo to ustregel..

mancini ::

Če si paranoičen se preseli ali pa enostavno pozabi na vse skupaj
ker imam občutek da ti ni noben stikal po dokumentih
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530519 (24074) 49106
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364220 (57136) Ishmael
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324173 (20051) m0LN4r
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310738 (9261) St235
»

Problem z najemodajalcem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522434 (17128) Tear_DR0P

Več podobnih tem