» »

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3)

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3)

1 2 3
4
5

yayo ::

se splača, iga je nekako razdeljena: zgodba meh, lokacije in raziskovanje pa epsko. In klasičen problem RPGjsko obarvanih iger: urgenca rešiti svet pred zlom vmes pa milijon zabaviščnih stranskih nalog in achievmentov, ki vse raztegnejo do amena in razvodenijo zgodbo.

Izi ::

yayo je izjavil:

se splača, iga je nekako razdeljena: zgodba meh, lokacije in raziskovanje pa epsko. In klasičen problem RPGjsko obarvanih iger: urgenca rešiti svet pred zlom vmes pa milijon zabaviščnih stranskih nalog in achievmentov, ki vse raztegnejo do amena in razvodenijo zgodbo.

Ja, za RPG je običajno, da moraš vmes med zgodbo levelati sebe in opremo, da lahko nadaljuješ in se vse raztegne, ampak kolikor jaz spremljam tole igro Shadow of The Tomb Raider sploh ne spada med RPGje. Saj Lara Croft menda nima sedaj levelov ali kako? Žanr je akcijska avantura, torej bi zgodba morala teči bolj tekoče.

scipascapa ::

yayo ::

Izi je izjavil:


Ja, za RPG je običajno, da moraš vmes med zgodbo levelati sebe in opremo, da lahko nadaljuješ in se vse raztegne, ampak kolikor jaz spremljam tole igro Shadow of The Tomb Raider sploh ne spada med RPGje. Saj Lara Croft menda nima sedaj levelov ali kako? Žanr je akcijska avantura, torej bi zgodba morala teči bolj tekoče.


ne, seveda ne, sem se nerodno izrazil. Želim povedati, da zgodbo vodi neka velikanska nujnost (v smislu prehiti zlobkote v lovu na te pa te artifakte, če ne bo konec sveta). Nakar te igra vrže v semi open world kjer srečuješ quest giverje, ki nujno rabijo tvojo pomoč, konec sveta pa potrpežljivo čaka, da ti opraviš te naloge, pa preiščeš vse challenge tombs, pa poloviš primerek vsake živalske vrste, sešiješ vse outfite, skočiš v vodo z vseh najvišjih lokacij itd. Igra je zabaviščni park (podobno kot Far Cry franšiza) kjer imaš razne atrakcije na katerih lahko zgubljaš čas. Uncharted franšiza npr., ki je nekako dala navdih za ta reboot in mu je žanrsko tudi glavna konkurenca nima teh elementov. Zgodba je kralj in te neizprosno sili v napredek, vse kar srečaš na poti je del zgodbe. Pač linearno ampak logično in zelo bogato s contentom. Tukaj pa ti rata lahko kar dolgcajt dokler iščeš kar tako brezveze npr. pet kavljev s katerih se spustiti po špagi zaradi platine/achievementa. Ludonarativna disonanca na kvadrat.

Izi ::

Hehe, razumem, tudi ti si Achievement hunter :D
Tudi zame nobena igra ni končana dokler niso čisto vsi Achievementi doseženi in vse možno na 100% 8-)

yayo ::

Končal po 57 urah. Combata je zelo malo in nič kaj kreativno ni koreografiran, drugače pa je meni to najboljši del trilogije. Končno sem razumel kakšno Laro so želeli "ponuditi" publiki. Več kot očitno je, da jo je pisala ženska, skoraj bi pričakoval, da bo nekje v bodočnosti postala mama, seveda single mama ali pa v istospolni zvezi. Ok, se hecam, ma neanche tanto (v bistvu niti ne) ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Izi ::

yayo je izjavil:

Končal po 57 urah.

Mnogo prekratko torej. Če nudi manj ur kot plačaš Eurov bi morali prodajati po polovični ceni.

Tr0n ::

57 ur je ogromno. Jaz sem ga po 19 urah, 80% completion. :)

ahac ::

Izi je izjavil:

yayo je izjavil:

Končal po 57 urah.

Mnogo prekratko torej. Če nudi manj ur kot plačaš Eurov bi morali prodajati po polovični ceni.

Po tej logiki so tudi dobri filmi vsi prekratki, ker pri mehiških telenovelah dobiš ful več ur gledanja...

15 do 20 ur za tako igro je čisto dovolj. Če bomo gledali samo na dolžino igre, bomo v prihodnosti igrali samo še dolgočasno razvlečene 100+ urne igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yayo ::

Tr0n je izjavil:

57 ur je ogromno. Jaz sem ga po 19 urah, 80% completion. :)

jaz pa po 57ih 87% :)) Častna beseda ne vem kje sem čas zgubljal, oziroma verjetno vem, rad pregledujem in občudujem okolico pa še igral sem na hard, kar pomeni, da ni bilo enega hinta in prepleskanega zidu, ki bi kazal kam in kako naprej. Dugače pa sem deset let od penzije, tudi igra verjetno vlogo. ;)

Deadly Obsession težavnost? Kdo ima čas za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Trenutno je -34% na Steamu.

Izi ::

ahac je izjavil:

15 do 20 ur za tako igro je čisto dovolj.

Ja, če bi stala 10 € potem bi bilo dovolj, Stane pa 60€ + 30€ Season pass.
Neverjetno kako se nekateri pustite nategovati. 15 do 20 ur je za pravega igričarja dva do tri dni.

ahac ::

Izi je izjavil:

ahac je izjavil:

15 do 20 ur za tako igro je čisto dovolj.

Ja, če bi stala 10 EUR potem bi bilo dovolj, Stane pa 60EUR + 30EUR Season pass.
Neverjetno kako se nekateri pustite nategovati. 15 do 20 ur je za pravega igričarja dva do tri dni.

Če bi stala 10EUR, takih iger sploh ne bo bilo več. Krajša igra ni 5x cenejša za razvit. Veliko bolj kot dolžina je pomembna kvaliteta igre in zabava ki jo ponudi.
Tomb Raider ne bi bila nič boljša igra, če bi jo postavil v nek velik open world poln brezveznih sidequestov...

A npr. od Avengers filmov tudi zahtevaš nižjo ceno, ker tisti 2 uri filma ni nič v primerjavi z 200 urami, ki jih dobiš od ene telenovele?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

RegulusDraco ::

Izi je izjavil:

ahac je izjavil:

15 do 20 ur za tako igro je čisto dovolj.

Ja, če bi stala 10 € potem bi bilo dovolj, Stane pa 60€ + 30€ Season pass.
Neverjetno kako se nekateri pustite nategovati. 15 do 20 ur je za pravega igričarja dva do tri dni.


Osebno raje plačam 120 eurov za 2 uri koncerta AC/DC kot 26 eurov za 4 ure plovbe po Ljubljanici.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

oo7 ::

Shadow of the Tomb Raider Sells an Estimated 682,451 Units First Week at Retail - Sales

http://www.vgchartz.com/article/393307/...


Se pa tudi na tem forumu pozna, da te igre ne igra tako veliko ljudi, ko je prejšnja dva dela kjer je bilo več debate :)

scipascapa ::

to so zelo slabe cifre.

oo7 ::

Shadow of the Tomb Raider - Co-op

yayo ::

SHADOW OF THE TOMB RAIDER THE FORGE NOW AVAILABLE
sem sicer prveč zavzet z RDR2 ampak prej ali slej pride na vrsto (že, ko so mi po pomoti za ceno osnovne igre prodali ključ za digital deluxe edicijo)

Joze_K ::

Shadow of the Tomb Raider (40/50% off) - Microsoft Store Black Friday Sale

eh Xbox samo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

ahac ::

Shadow of the Tomb Raider -- Coming to macOS and Linux

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PARTyZAN ::

Mhm, se že veselim. Sicer je bilo pa samo vprašanje časa, Feral je sportal že prejšnja dva dela. Ko bo izšel za Linux bo ravno prav, ker bo (hopefully) vmes cena padla pod 30€ :)

ahac ::

Free trial
https://tombraider.square-enix-games.co...
In the Free Trial for Shadow of the Tomb Raider, you have full access to the opening levels of the critically acclaimed action-adventure. Unlock the complete game to carry over your progress and achievements/trophies!

Temu smo včasih rekl demo... :))
Na Steamu ga sicer še ne vidim, ampak verjetno bo kmalu.

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Kot kaže bo Shadow of Tomb raider igra na Steamu dobila demo.

Shadow of the Tomb Raider - Play Free

yayo ::

čudna logika, mesec po izidu razpolovijo ceno, mesec dni kasneje še(le) demo... Drugače pa upam, da bo še kdo kupil igro ker je dobra.

scipascapa ::

ravno kontra bi moralo biti.

lepo demo, nato izid....kasneje akcije.

ahac ::

Nov DLC:


Ampak to je spet nekaj kratkega... :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Shadow of the Tomb Raider 8K Benchmark



In this video, we show the in-game benchmark with all settings cranked up while the game is running at an amazing 8K resolution (7680x4320) with the SMAA4x anti-aliasing option! This pushes the VRAM usage to over 22GB!

The PC is using 2x RTX Titan GPUs with NVLink (SLI).

DamijanD ::

Glih za Toma Cruisa - skoraj filmskih 24fps

oo7 ::

DLC The Nightmare

Shadow of the Tomb Raider - The Nightmare

Riff ::

sm si naložil demo na stemu pa mi je dobr špil k predhodna 2 TR :)

scipascapa ::

scipascapa ::

yayo ::

eko, odlična cena za prav spodobno igro, posebno za tiste, ki so v prejšnjih dveh pogrešali raziskovanje iz originalov. Paititi hub je prej ena falirana zamisel kot nekakšna obogatitev ampak challenge tombs in jame so odlične.

drvo ::

scipascapa je izjavil:

še boljša cena

https://www.base.com/buy/product/shadow...


Paypala nimajo?

scipascapa ::

base ne, tgc pa ima.

ahac ::

Shadow of the Tomb Raider Devs "Super Happy" With Sales and Reviews as DLC Wraps Up
https://www.usgamer.net/articles/shadow...

Še se splača delat krajše linearne single player igre. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

ahac je izjavil:

Shadow of the Tomb Raider Devs "Super Happy" With Sales and Reviews as DLC Wraps Up
https://www.usgamer.net/articles/shadow...

Še se splača delat krajše linearne single player igre. :)


meni osebno najboljša od trilogije, ker ni predvsem streljačina, čeprav ima nekaj slabosti (šetanje po Paititju v etnični opravi, ko Lare nihče ne prepozna zaradi smešne maske). Res škoda, da igra ni imela večjega uspeha ker:

In Caty's review of Shadow of the Tomb Raider, which she awarded a 3.5 out of 5, she wrote, "The tombs in Shadow of the Tomb Raider are the best in the series, easily. My only quibble is that I wish there were more of them, even though there's arguably more than its predecessors. Across the playable areas, there's usually just one to three tombs and maybe a crypt, the smaller areas leaning on the former number. The tombs are dense and take some time to complete, leading to the most clever puzzles in the entire game; contrarily, the puzzles you come across in the main story usually take no more than a couple minutes to finish. At least the season pass promises more tombs in the future."

However, she went on to criticize the combat, which she felt was at odds with the game's themes. "There are two games within Shadow of the Tomb Raider. There's the great one. The one with no guns—only bows, other contraptions, and your wits to guide you. Where smearing Lara with mud and hiding against vines is the only tool the petite-sized woman needs to survive against a dozen men armed to the nines with rifles and shotguns. Where tombs and their puzzles are challenging and a wonder to explore. The one with the moments of Lara reflecting on her actions and it not feeling hypocritical somehow."

And then there's the game where combat falls apart with the introduction of guns. Where everything feels at odds with every Empathy 101 lesson that Lara's supposedly learning along the journey. Where the act of raiding tombs (and often, as other characters note, destroying cultural artifacts in the process) is noted to not be very respectful, and yet she does it anyway. With every reflective step forward, there are two steps back. I love that first game, but the second left me cold and disappointed. Its highs are as high as the mountains surrounding the hidden city of Paititi, while its lows are as deep as the tombs Lara spelunks into with hardly a hint of regret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Mene igra še čaka, da jo preigram.

PARTyZAN ::

Jaz čakam na Feral, da izdajo Linux port, ki je napovedan za enkrat letos. Glede na spletno stran je v "quite soon" teritoriju, tako da se bom očitno še načakal.

Če ne drugega, bo verjetno takrat discounted že nekje pod 20€. Škoda, da se na portu ne dela vzporedno med nastankom igre. Jaz bi bil pripravljen plačat polno ceno ob izidu, če bi mi naslov ponudili za mojo platformo.

yayo ::

Krasen blog o originalnem TRju iz 1996.
Tomb Raider | The perfect horror game

scipascapa ::

video unavailable

dolenc ::

Klikni na header da ti ga odpre v yutubu

MATiCEK ::

yayo hvala za info o video, meni ena izmed med ljubših iger. Joj kje so ti časi, se še prav spomnim kak je to gladko delalo na prvem voodooju :D

Video deluje direkt na yt.

yayo ::

MATiCEK je izjavil:

yayo hvala za info o video, meni ena izmed med ljubših iger. Joj kje so ti časi, se še prav spomnim kak je to gladko delalo na prvem voodooju :D

Video deluje direkt na yt.

produkcija in montaža sta na profi nivoju, tipu je moralo vzeti ogromno časa, da je sestavil ta video. Drugače pa tvoje (in moje) mnenje deli večina tistih, ki so video komentirali na Yutubotu.

oo7 ::

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition Trailer




In Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition experience the final chapter of Lara's origin as she is forged into the Tomb Raider she is destined to be. Combining the base game, all seven DLC challenge tombs, as well as all downloadable weapons, outfits, and skills, Shadow of the Tomb

SaraAxel ::

Nagrobnik za grobnice se prodaja za 3 $ na G2A, vendar mislim, da z uporabo primerjalnih mest, kot sta Allkeyshop in https://gameskeys.net/, lahko dobite za precej nižjo ceno.

oo7 ::

Tomb Raider: Definitive Edition na Steamu je zdaj -82% 19,58 eur. Se splača ?

ahac ::

Tomb Raider - free
Rise of the Tomb Raider - 9EUR
Shadow of the Tomb Raider - 20EUR

Ja, to se splača. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:

Tomb Raider - free
Rise of the Tomb Raider - 9EUR
Shadow of the Tomb Raider - 20EUR

Ja, to se splača. :)


Prvi dve igri imam. Zanimalo me je za tretjo.

Hvala za odgovor.

yayo ::

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12115956 (479) oo7
»

Tomb Raider (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
36964482 (15363) oo7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6212711 (10757) jype

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41762607 (42525) ahac
»

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
609114070 (59027) ahac

Več podobnih tem