» »

Tomb Raider

Tomb Raider

particle ::

Ja z nvidia, je treba izklopit tesselation in exclusive fullscreen, če hočeš igrat brez da crasha. Super.

FlyingBee ::

se vidi, da se nvidia preusmerja na Tegro in vidijo tiste milijone prodanih mobilnih naprav, za namizje pa bo verjetno zaradi poslovnih strank in serverjev še ostala v igri ... AMD pa daje bundle z FC3 in Bioshock Infinite ter tesneje sodeluje pri razvoju, pomaga mu tudi bodoča prisotnost v obeh konzolah nove generacije

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

mjolnir ::

The f*ck. Lihkar probal in dejansko je razlika noč in dan 8-O

miraldi ::

mjolnir je izjavil:

The f*ck. Lihkar probal in dejansko je razlika noč in dan 8-O


Sam res. Pri meni isto razlika očitna:

Evo primer:

 Windowed

Windowed



 Fullscreen

Fullscreen



 Windowed

Windowed



 Fullscreen

Fullscreen



Zakaj taka razlika?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mjolnir ::

Fullscreen ignorira lens flare.

M-XXXX ::

Spet se mi je ustavilo. Ko plezaš na tist stolp in skočiš na vrv kako hudiča greš dol iz nje? Samo tako mi rata da se zaslajdam na začetek in skoči dol, na vrhu pri stolpu pa mi enostavno ne rata...

mjolnir ::

shift ne dela?

M-XXXX ::

mjolnir je izjavil:

shift ne dela?

Dela :D

Dua'L ::

Upam da nvidia čim prej izda driverje.. bomo prej obrnali igro preden se bojo lotli..
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

mjolnir ::

Upam da nvidia čim prej izda driverje.. bomo prej obrnali igro preden se bojo lotli..

To je bug, ki je prisoten na ATi in nvidia, torej boš moral počakat na patch igre.

miraldi ::

Evo še na hitro video glitcha:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Dua'L ::

mjolnir je izjavil:

Upam da nvidia čim prej izda driverje.. bomo prej obrnali igro preden se bojo lotli..

To je bug, ki je prisoten na ATi in nvidia, torej boš moral počakat na patch igre.



We are aware of performance and stability issues with GeForce GPUs running Tomb Raider with maximum settings. Unfortunately, NVIDIA didn’t receive final game code until this past weekend which substantially decreased stability, image quality and performance over a build we were previously provided. We are working closely with Crystal Dynamics to address and resolve all game issues as quickly as possible.

Please be advised that these issues cannot be completely resolved by an NVIDIA driver. The developer will need to make code changes on their end to fix the issues on GeForce GPUs as well. As a result, we recommend you do not test Tomb Raider until all of the above issues have been resolved.

In the meantime, we would like to apologize to GeForce users that are not able to have a great experience playing Tomb Raider, as they have come to expect with all of their favorite PC games.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Mavrik ::

Ja, "performance". Tema pogovora pa je razlika v detajlih med fullscreen in windowed načinu, ki je prisotna na obeh karticah. Beri no.
The truth is rarely pure and never simple.

kmetek ::

To je pa resnično žalostno, kaj so storili hudiča no....ne moreš se tako iti posla.

Dua'L ::

"This is a first update that addresses a variety of issues that we either found out about shortly before release or immediately after.

Fixes include:

- Addressed some stability issues on machines that have both Intel and Nvidia graphics hardware.
- Various small UI updates.
- Fix for players being unable to progress related to the boat in the beach area.
- Some fixes for crashes on startup and when selecting Options.
- Some improvements to TressFX hair rendering.
- Fixes for various smaller graphics glitches.
- Fixes related to the benchmark scene and benchmark mode.
While we expect this patch to be an improvement for everyone. If you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build716.5, that can be used to switch back to the previous version.

We expect further patches to follow fairly soon, addressing further issues we see being brought up by players, and are actively monitoring these and other forums looking for issues. "

Mavrik tema pogovora je o Tomb Raider igri če bi blo o detajlih bi bla tema mal drugače poimenovana.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

kmetek ::

ta fix so dejansko umaknili.....

FlyingBee ::

nvidia je svoj ment to be played premaknila na tegro 4, za ostalo pa nimajo dovolj inžinirjev

Izi ::

Lahko potrdim, da igra na AMD grafični deluje brez najmanjših problemov.
Edino če veliko "Alt+Tabaš" se po parih urah sesuje na namizje, kar pa je itak problem Windows sistema in ne iger. Prav vsaka igra se bo prej ali slej sesula, če iz ekskluzivnega full screena skačeš nazaj v sistem, zato večina novejših iger uporablja navidezni full screen, ki je dejansko okno brez robov, ki ga sistem raztegne čez cel ekran tako da zgleda, kot da igramo full screen, čeprav v resnici igramo v oknu. V tem primeru lahko Alt+Tabamo brez nevarnosti, da v spominu naredimo tako zmešnjavo, da igra po določenem času pade ven.

Kar se pa tiče zgodbe, pa sedaj že lahko potrdim, da gre za odlično zgodbo, ki se ne zgleduje toliko po Far Cry 3, ampak bolj po TV seriji "Lost".
Močno priporočam, da vsi, ki jim je zgodba kakorkoli pomembna NUJNO sproti pobirajo VSE dokumente po otoku. Glavna razlika med Far Cry 3 in Tomb Raider je v tem, da so dokumenti v Far Cry 3 imeli svojo ločeno zgodbo, ki je samo razkrila zgodovino otoka v času 2. svetovne vojne in kako je atomska bomba vplivala na japonske vojake na otoku, s samo zgodbo našega junaka, pa vse skupaj ni imelo veliko skupnega. Medtem ko so dokumenti v Tomb Raiderju bistven del zgodbe in brez njih precej ignorantsko tavaš po otoku.

Kot rečeno je zgodba čisti "Lost", z razliko, da je vzrok popolnoma drug. Pravzaprav še boljši. Otok ujet v časovno zanko, pri Lostu, se mi je zdel preveč za lase privlečen. Starodavna božanstva so veliko bolj privlačna zgodba kot pa časovni skoki, ki vedno prinesejo preveč nelogičnosti.

Sicer je pa iskanje dokumentov v Tomb Raiderju NEPRIMERNO lažje kot pa v Far Cry 3. Otok je manjši, zemljevidov ni treba drago kupovati, ampak jih kar najdeš, pa še kmalu imaš skill, ki ti vse skrivnosti nariše na zemljevid in potem lahko vse sproti pobiraš. Ni nobenega izgovora, da ne bi igre brez dodatnih naporov opravil 100% z vsemi doseženimi achievementsi.

mjolnir ::

Ta problem pomanjkanja določenih grafičnih mombončkov je problem obeh grafičnih gigantov, torej se pričakuje patch igre.

mjolnir ::

Drugače sem pa z leti izgubil potrpljenje za večino iger. Nobena me ne pritegne več. Far cry 3, ki ga nekateri hvalijo kot top igro leta, je iz mojega diska letel po okoli 3 urah igranja. Še dobro, da sem ga lahko prodal naprej. Tomb Raider pa sploh ne morem nehat igrat :D. Zgodba, cinematičnost, tiste sekvence kaosa, ko se vse okoli tebe podira 8-O, vse to doda k celotni igri. Edino kar me moti je to, da je na čase malo preveč akcije. Se spomnim, da sem nekje v parih minutah pospravil okoli 20 ljudi. Igram pa na hard, ker je drugače prelahko.

Izi ::

Jasno, da se pričakuje patch, saj do sedaj še nikoli ni bilo igre, ki ga ne bi potrebovala in tudi prej ali slej dobila.
Kar se pa tiče grafičnih bonbončkov pa na AMD grafični prav vsi delujejo brez problemov vključno s teselacijo.
Bolj se mi zdi, da marsikdo pozabi, da za vključitev novejših bonbončkov rabiš tudi novejšo grafično in to ne samo zaradi hitrosti ampak tudi zato, ker starejše grafične hardwaresko ne podpirajo določenih stvari.
Tomb Raider je DirectX 11 igra in za delovanje vseh bonbončkov rabiš DirectX 11 grafično. Če grafična nima podpore za DX 11 potem igra sama preklopi v DirectX 9 način in potem je jasno, da takoj zavlada precejšnje pomanjkanje grafičnih bonbončkov.

mjolnir ::

Kar se pa tiče grafičnih bonbončkov pa na AMD grafični prav vsi delujejo brez problemov vključno s teselacijo.

Okej, to da tebi deluje si že povedal. Samo AMD ne dela samo tvojega modela grafične in nekaterim ljudem z drugimi modeli dodatni efekti ne delujejo. In to vključuje tudi mene in imam DX11 grafično. Aja, krvav ekran (upam da lahko nekje to izklopim) in efekti vodnih kapljic je po mojem že ene 6 ali celo več let star efekt. Teselacija pa dela na obeh in sploh ne spada med tiste stvari, ki manjkajo.

Edino kar me moti je to, da imam občutek kot da ni sonca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Izi ::

mjolnir je izjavil:

Edino kar me moti je to, da imam občutek kot da ni sonca.

Tudi mene.
Sem že v prvem postu omenil, da kontrast v igri ne deluje. Brightness namreč dviguje svetlost tako svetlim kot temnim odtenkom in če hočeš vse skupaj narediti malo svetlejše bo črna postala siva in celotna slika deluje močno sprano.
Grafične nastavitve tokrat niso v ini datoteki, ampak so jih vtaknili kar v register. Se pregledal vse in tam je tudi nastavitev za kontrast nastavljena na 500, sprejema možnosti od 0 do 1000, ampak je popolnoma brez funkcije oziroma ne deluje. 0, 500 ali 1000, kontrast v igri ostane popolnoma enak. Igra nastavitev kontrasta popolnoma ignorira, in tista default nastavitev 500 je v resnici 0 in zato je slika tudi sredi sončnega poldneva zgleda kot da je že pozni večer, ali pa vse postane sivkasto sprano, če dviguješ brightness.

M-XXXX ::

Ravno kar obrnil in moram priznat, da sem navdušen.

Je pa par malenkosti ki so me zmotile:

SPOILER da ne bo kdo reku, da nisem opozoril:

Malo bolj bi lahko tiste samuraje razložili...
Trupel je v parih delih zgodbe toliko, da bi moralo na omenjenem otoku živet vsaj četrt miljona ljudi...

D3m ::

Ahahhahahhahahhaah. To pa je ljudi za en otok :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

D3m je izjavil:

Ahahhahahhahahhaah. To pa je ljudi za en otok :))

Ma cele mape so krvave, jezerca krvi, sobe trupel... Saj zgleda impresivno, sam malo zgubi realen občutek :/ Pa seveda vse sveže...

FlyingBee ::

realen občutek pri tej seriji ni bil nikoli prioriteta, še mass effect je bolj realna

D3m ::

M-XXXX je izjavil:

D3m je izjavil:

Ahahhahahhahahhaah. To pa je ljudi za en otok :))

Ma cele mape so krvave, jezerca krvi, sobe trupel... Saj zgleda impresivno, sam malo zgubi realen občutek :/ Pa seveda vse sveže...


Še par ur do konca potlej pa jaz sporočim, kako dela na mojem sistemu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

FlyingBee je izjavil:

realen občutek pri tej seriji ni bil nikoli prioriteta, še mass effect je bolj realna

Saj vem, dejansko sem se spotaknil v malenkosti, ampak vseeno, tole me je pa res zmotilo :/
Pa dejansko vse ostalo je zelo realno. Ajde čisti konec je malo nadnaraven, kakšno plezanje ni najbolj realno, vse ostalo pa kar dobro štima....

kmetek ::

Pa čim več nadaljevanj itd :) pa malo več ugank itd.

yayo ::

Pa butlerja naj vrnejo v igre, Winstona, se kdo spomne kako smo ga v drugem in tretjem TR zapirali v hladilnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

kmetek ::

:)) pisati razvijalcem igre?

vaščan ::

Lep špil tud qool igralnost. Idino dva efekta se pri meni ne zastopta preveč dobr. Če izklopim teselacijo je ok ali če izklopim tahude lase eno ali drugo za tekočih 60fps če pa oba laufata pa fpsji malo padajo drugač dela ok tud sonce v fullscreenu tako kot je treba . ati 13.2 beta 7 šoferji. Ta špil je dobr igrt že sam zarad grafike da vidš mal laro kako se muva tam po gmajni in po vod prou pošteno. Od geforca 2 naprej sem grafična kurba jebat ga priznam :)

mjolnir ::

Ta špil je dobr igrt že sam zarad grafike da vidš mal laro kako se muva tam po gmajni in po vod prou pošteno. Od geforca 2 naprej sem grafična kurba jebat ga priznam :)

Say what?

yayo ::

Don't do drugs kids! Or cviček... ;)

kmetek ::

Zaluštalo se mi je igrati originalno TR1-2-3 itd...so kje kakšni modi, itd?

Halfdead987 ::


Dat graphics. 8-)

kmetek ::

vem :))

yayo ::

kmetek je izjavil:

Zaluštalo se mi je igrati originalno TR1-2-3 itd...so kje kakšni modi, itd?



O, jaz sem začel enko lansko poletje pa jo preigravam tu pa tam, sem na zadnjem levelu. In mi prav prija, nostalgija pa to, TR je bil ena mojih prvih iger. Sem se v tej temi že nekaj razpisal o modanju enke. Glidos za teksture in Xpadder za mapiranje Xbox controllerja.

kmetek ::

kmetek ::

yayo: imaš TR1 preko goga ali steama? je nuja glidos?

yayo ::

Sem na Amazon.uk kupil zbirko The Greatest Raids, ki vsebuje prve štiri igre in posebej še Chronicles, The Last Revelation in Angel Of Darkness (to so vse igre narejene pri angleškem razvijalcu CORE, preden je EIDOS franšizo predal v roke američanom). Glidos ni ravno nuja ampak prilagodi grafiko modernim resolucijam, drugače je vs kockasto in "nažagano", če se prav spominjam pride v poštev samo za prvi TR, čigar grafika sloni na GLIDE APIju. Za ostale igre še ne vem, ker se jih še nisem spravil igrat na modernem pcju. V devetdesetih sem TRje igral na Playstationu.

vaščan ::

Say what? najvažnej mi je grafika če mi ta sede šele potem se lotim špila. Grafična cipa hehe al kako naj rečem. :)

kmetek ::

1 million sales in 48 hours

držimo pesti za drugi del in mnogo drugih :D

 :)

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

opeter ::

vaščan je izjavil:

Say what? najvažnej mi je grafika če mi ta sede šele potem se lotim špila. Grafična cipa hehe al kako naj rečem. :)


Ubožček. Jaz pa igre igram zaradi zabave. Sicer pa lestvica pri meni izgleda nekako takole:
1.) zabava
2.) zgodba
3.) igralnost
4.) grafika
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

opeter je izjavil:

vaščan je izjavil:

Say what? najvažnej mi je grafika če mi ta sede šele potem se lotim špila. Grafična cipa hehe al kako naj rečem. :)


Ubožček. Jaz pa igre igram zaradi zabave. Sicer pa lestvica pri meni izgleda nekako takole:
1.) zabava
2.) zgodba
3.) igralnost
4.) grafika


ja prišparaš na HW pa še mobilne igre so zdaj v vzponu, drugače jaz dam na grafiko tudi veliko, ni pa to vse, seveda

opeter ::

Na HW najbolj prišparaš, če kupiš konzolo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mjolnir ::

Say what? najvažnej mi je grafika če mi ta sede šele potem se lotim špila. Grafična cipa hehe al kako naj rečem. :)

Malo bolj kot vsebina tistega tvojega posta me je presenetila tvoja nepismenost. Pa brez zamere ;).

Drugače se pa glede iger strinjam z opeter-jem. Igrati igro zaradi grafike je totalno nesmiselno, če greš lahko ven iz hiše in občuduješ naravo :)). Bolj kot kvaliteto grafike, jaz cenim stil grafike v igri. Indie igre z zanimivimi stili grafike me ponavadi bolj presenetijo kot pa kakšen crysis 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Skyman ::

kmetek je izjavil:

1 million sales in 48 hours

držimo pesti za drugi del in mnogo drugih :D

 :)

:)



Upam da jim je to motivacija ta 2 del!

opeter je izjavil:

Na HW najbolj prišparaš, če kupiš konzolo.

Si pa potem na SW zadevi 2x na drazjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814263 (1291) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21229969 (4311) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41759188 (39106) ahac
»

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
609109874 (54831) ahac
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399533 (7563) mtosev

Več podobnih tem