» »

Tomb Raider

Tomb Raider

RejZoR ::

Vem da je sam vseeno. Na Igabibi sem zanj dal 5 EUR. Tolk zanič sigurno ni. Problem pred leti je bil performance. Danes na hitrem quadu in Radenu HD6950 ne bo problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

Ne samo optimizacija igre ampak tudi kontrole, ki dajejo filing da je Lara en velik hlod.

yayo ::

Na Amazon UK dobiš vse igre, zbirka The Greatest Raids vsebuje prve štiri, v kompletu, v DOSBoxu.

medenko ::

yayo tole?

Tomb Raider: The Greatest Raids (PC DVD)

ni več tok poceni še ptt pa si na 25€+.

yayo ::

Ja tole, je že tako predelano, da se bo inštaliralo v Win7 brez problema. Le 640x480 resolucija bo zgledala bolj žalostno na modernem monitorju. So pa tudi za to rešitve.

RejZoR ::

Še vedno mi potem manjkajo Chronicles. Btw, TR3 dela tud na višjih ločljivostih. Vsaj tisto shekano verzijo, ki sem predeloval doma je delala tko. Z AF in FSAA niti ne izgleda tko slabo za 14 let star špil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yayo ::

No jaz sem govoril bolj na pamet, do sedaj sem se ukvarjal le z TR1. Moram pa reči, da z GLIDOSom dela fantastično. Zanimivo je, da je zvok pri Playstation verziji veliko boljši kot pri PC igri (v sountracku je tudi več komadov), ker so zvočne kartice za PC v tistih časih bile bedna 8 bitna roba, pa tudi vmesni filmčki so pri PSX verziji v precej višji resoluciji. GLIDOS poskrbi tudi za to, samo dva fajla je potrebno pobrati z uradne strani. Na žalost pa ni zastonj, trial verzija zafrkava z velikim logom preko ekrana, nakup pa je 8 evrov. In baje ne deluje z GOG verzijo igre, oziroma je potreben nekakšen hack o katerem pa nimam pojma.

kmetek ::

voila kupil TR 1-2-3.

stražar ::

Angel of darkness imam, sta 2 CD ja-zgodba niti ni tako slaba,grafika tudi ne za svoja leta igralnost pa malceslabša na PC ju kot v drugih verzijah a se da lepo it skozi,moram pa pograjati njenega pomočnika,ki ni ravno okreten v boju z tisto pošastjo,sem kar dolgo potreboval da ugotovim kako gre naprej....

Pri tomb raider mi je ostala v spominu potapljajoča podmornica,ko se Lara rešuje ven iz nje in ima omeje čas, ker podmornico kasneje raznese:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stražar ()

Izi ::

A ni noben opazil, da je najavljen uradni datum izida?

Igra po celem svetu hkrati izide 5. marca 2013, za Xbox 360, PlayStation 3 in PC.


Pa oznako M (17+) bo nosila, kar pomeni, da se ne sme prodajati mladoletnim zaradi precej nasilja v igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

Smo opazil. Jaz sem že skoraj preorderal, pa sem potem ugotovil, da imam itak preveč iger še za preigrat. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

Z ene strani sem vesel, da franšiza ni umrla, z druge pa sem prepričan, da bo to bolj križanec med Uncharted in Far Cry 3 kot pa proper Tomb Raider.

medenko ::

Žal ne bo prava Tomb Raider :( jo bomo pa brezplačno preigrali ;((

ahac ::

Če bi bil tak špil kot prejšnji pa tudi ne bi bilo prav, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

medenko ::

Tudi res....hehe.

yayo ::

Moral bi bit kot prvi trije, samo z današnjo grafiko in kompleksnostjo (no kompleksnost je v bistvu zadnjih deset let šla po gobe, od kadar je igričarstvo iz geekovskega hobija preraslo v industrijo katero vodijo korporacije). Pa še kar vedno ponavljam (in nikogar ne briga): Tomb Raider franšiza bi morala ostati eminentno britanska, tako kot James Bond, ne pa, da so jo prodali nekim američanom, ki delajo nekakšen GTA, ki se dogaja v gozdu. Bomo videli...

Skyman ::

MINIMUM REQUIREMENTS PC

Windows XP Service Pack 3, Windows Vista,7,8 (32bit/64bit)
DirectX 9 graphics card with 512Mb Video RAM
AMD Radeon HD 2600 XT
nVidia 8600
Dual core CPU:
AMD Athlon64 X2 2.1 Ghz (4050+)
Intel Core2 Duo 1.86 Ghz (E6300)
1GB Memory (2GB on Vista)

RECOMMENDED REQUIREMENTS PC

Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
DirectX 11 graphics card with 1GB Video RAM:
AMD Radeon HD 4870
nVidia GTX 480
Quad core CPU:
AMD Phenom II X2 565
Intel Core i5-750
4GB Memory

yayo ::

Sem se malček nasmejal, ko sem bral tale članek in komentarje...

Halfdead987 ::

.

yayo je izjavil:

Sem se malček nasmejal, ko sem bral tale članek in komentarje...

bo imela lok?

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Med ostalim, zabavno pa je, da razvijalci napovedujeo zgodbo o Larinih začetkih, kako se iz mlade študentke arheologije razvije v avanturistko kakršno poznamo. V praksi to pomeni, da po prvih petnajstih minutah igre, kjer doživi vsakršne nagravžnosti, vključno s poskusom posilstva, naša Lara prične veselo izvajati genocid nad prebivalci otoka in divjadjo, s pomočjo loka in alpinističnega cepina. Če igra dejansko premore tudi kaj "tomb raidinga", torej odkrivanja grobnic in ostalih arheoloških zanimivosti, tega še nihče do sedaj ni uspel ugotoviti. 8-)

ja, pa seveda slo-mo a'la' The Matrix, oziroma Max Payne mora biti obvezno prisoten v Tomb Raiderju, po mnenju Crystal Dynamics ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

RejZoR ::

Osebno bi raje videl Tomb Raider-ja v stilu Mirror's Edge. First person > everything else. Sej rad gledam Larin telešček iz tretje osebe, ampak sam feeling igranja pa je iz prve osebe bil neverjetna izkušnja v Mirror's Edge pri samem plezanju in izvajanju akrobacij... nekaj kar ima tud Tomb Raider v velikih količinah (no vsaj imel je).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

yayo ::

Off topic ampak vseeno, Why say no to preorders. ;)




http://www.escapistmagazine.com/videos/...

RejZoR ::

Jezst sem se najbolj nategnil ko sem prednaročil Crysis 2. In takrat sem se odločil, da nikoli več ničesar ne naročim v naprej razen v primeru, da gre za kakšen dodatek oz špil baziran na preizkušeni osnovi (recimo za Defense Grid špil kupim vsak dodatek brez pomisleka in ko pride Defense Grid 2 ga garantirano takoj kupim). Eden izmed zelo redkih primerov če ne celo edini.

Pri vsem ostalem pa bom raje počakal, da vidim odzive folka. Ne da tko kot pri Crysis 2 med razvojem obljubljajo state of the art DirectX 11 grafiko s povsem destriktabilnim okoljem, nakoncu pa sem dobil DirectX 9 špil z ogabnimi texturami, povsem statično okolico, galaktično količino bugov in neigralnim multiplayerjem. Seveda so večino stvari zrihtali par mescev kasneje. Ko sem jeben špil že obrnil in si uničil celotno igralno izkušnjo! Ker ko špil enkrat obrneš in ga pač v celoti spoznaš, vsak naslednji playthrough ni nikoli več enak. Neglede na to kako noro hud špil je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

kmetek: Sorry, we cannot supply digital products to customers who have not previously received physical products and had a card registered to their account for at least 30 days.

Neuporabno.

medenko ::

PARTyZAN ::

Ko hočeš plačat v naprej s PayPalom je cena 28GBP. Zavajajo :)

Skyman ::

yayo ::

Recenzij je že precej, pa ne pozabit, da so prve ponavadi plačane ;)

Gregor P ::

To bi bilo potem dobro vedeti, kakšne so bile potem te "prve" pri zadnjem Alienu:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kmetek ::

http://www.greenmangaming.com/s/si/en/p...

Tomb Raider
PC Download Available March 05, 2013
GMG20-P4DLK-FKYRS
$36.00

yayo ::

http://www.destructoid.com/reviews-else...

Eh, zgleda, da bom na koncu nestrpno pričakal ta peti marec, pa sem si tako želel, da bi igra bila zanič :))

oo7 ::

Dobre ocene je dobila igra :)

http://www.vg247.com/2013/02/25/tomb-ra...

dolenc ::

Za xboxa je par dni nazaj ušla verzija, vsi k so špilal so pohvalil.

Tr0n ::

Meh.

Bolf3nk ::

oo7 je izjavil:

Dobre ocene je dobila igra :)

http://www.vg247.com/2013/02/25/tomb-ra...


kdo pa sploh gleda na te ocene? Ocena igre je odvisna od " radodarnosti" založnikov..

Tr0n ::

Mavrik ::

Bolf3nk je izjavil:


kdo pa sploh gleda na te ocene? Ocena igre je odvisna od " radodarnosti" založnikov..


Precej ljudi. Eno je ko da 9 samo IGN in GameSpot. Drugo je ko po celi črti kritiki ocenijo igro kot dobro.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Končno en Tomb Raider, ki je na nivoju legendarnih prvih delov. V grobem lahko rečemo, da gre za Far Cry 3 v ženski izvedbi:) Seveda pa ima igra veliko značilnih Tomb Raider elementov, skratka hvale vredno...

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

V grobem lahko rečemo, da gre za Far Cry 3 v ženski izvedbi:)

Po moje je Tomb Raider podoben prej kakšnemu Perzijskemu princu. Upam na kakšne dobre puzzle in čim manj streljanja, ker tega je v drugih igrah dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

oo7 ::

Jaz se pa ne morem odločit ali bi jo kupil za Pc ali PS3:P

Tr0n je izjavil:



Ja tale Conan je car:))]:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz se pa ne morem odločit ali bi jo kupil za Pc ali PS3:P

Če imaš dokaj dober namizni PC potem je brez razmišljanja PC boljša izbira. Če pa imaš kakšen prenosnik ali bolj pisarniško zmogljiv PC pa bo PS3 verjetno boljša izbira.

Igra po dosedaj videnem zgleda odlično, vseeno pa me skrbi, da bo vse skupaj preveč "interaktvni film", kjer je najbolj važno, da pravi čas pritisneš pravo tipko, potem pa gre spet vse samo naprej, kot pa kakšna avanture, kjer je treba na lastno pest raziskovati območja, in pot naprej izbiraš sam.

medenko ::

Še malo :)

medenko ::

Bananovec ::

Gregor P je izjavil:

To bi bilo potem dobro vedeti, kakšne so bile potem te "prve" pri zadnjem Alienu:D

Meh, to je druga stvar. Tu ni bilo potrebe po plačevanju glede na to, da se je igra razvijala 6 let (v bistvu samo zadnjih 9 mesecev ...)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

medenko ::

it's out :)

Sssaga ::

oo7 je izjavil:

Jaz se pa ne morem odločit ali bi jo kupil za Pc ali PS3:P

Tr0n je izjavil:



Ja tale Conan je car:))]:))


Haha, lih tale filmčk sm gledu pa smo ga hotu tle gor prppopat :D
Osum review. Prou umiru sm!

kmetek ::

meni je kewl :)

stock ::

Fres FX kr požre, zgleda pa tud kul, bi se dal še z mal več lasmi hehe pa ostale figure not majo pa šezmeraj "barvno čelado". No, napredek je, kar je kul!

yayo ::

Kaj pa je za ena reč ta day one DLC?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814346 (1374) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21230110 (4452) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41759521 (39439) ahac
»

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
609110204 (55161) ahac
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399555 (7585) mtosev

Več podobnih tem