» »

Tomb Raider

Tomb Raider

FlyingBee ::

Skyman, dobro si ga bustal s to izjavo, pametnjakoviča

grafika je stvar okusa je pa tudi pokazatelj napredka, saj je cilj čim bolj približati realnosti ... je pa samo nekaj iger oz. razvijalcev na tej poti ostali (kar še ne pomeni da so njihove igre slabše za igrat) pa ne

igralnost in zgodba je pomembna in je logično tako tudi razmišljat, je pa grafika tisto kar napreduje z HW in tehnologijo na splošno, kar je več vredno, saj lahko prav tako za zgodbo rečemo, da imamo knjige in filme, za igralnost pa najpreprostejše igre na Androidu, ampak to je brez veze

Gregex ::

Ravnokar preigral pa da še jaz povem svoje mnenje. Generalno gledano zelo dobra igra, a občutno prelahka. Bolj kot ne so jo spremenili v nekak action/shooter, pogrešam malo težje uganke, če sploh lahko rečem, da sem rabil možgane napet sploh. Gre v smeri run and gun kar mi ni všeč. Ampak dobro, je vsaj igralnost top. Grafike ne bom komentiral, saj na mojem q6600 in sapphire 4850 512 mb na resoluciji 1680x1050, sem igral na normal z nekje povprečjem 35 fps, a je delalo brez zatikanja, kar me je kar malo presenetilo. :)

Vsekakor zabavna igra in vredna igranja, a prelahka za moje pojme.

Izi ::

"Congratulations, you've completed the story with an overall game completion of 100%" 8-)

Še 3 skill točke so mi ostale viška. Težavnost je bila ravno pravšnja, na normal je bilo proti koncu celo kar precej zaguljeno.
Moja psihološka meja za težavnost je, da lahko umrem največ 2 krat na približno 10 minut, kar je več je nekaj narobe z igro.

Uganke bi bile resda lahko malo težja, ampak jih je pa bilo zato nadpovprečno veliko. V glavni zgodbi komaj za vzorec, ampak so bile pa grobnice zato vsaka posebej kar zanimiva uganka. In ker sta na 16. mapah povprečno 1 do 2 grobnici je bilo kar precej zanimivih ugank.

Za moj okus je igra malo preveč akcijska in premalo avanturistična. Vseeno odlična izkušnja in upam na nadaljevanja.

mjolnir ::

Za moj okus je igra malo preveč akcijska in premalo avanturistična. Vseeno odlična izkušnja in upam na nadaljevanja.

Glede tega se strinjam.

yayo ::

Izi je izjavil:

"Congratulations, you've completed the story with an overall game completion of 100%" 8-)



Za moj okus je igra malo preveč akcijska in premalo avanturistična. Vseeno odlična izkušnja in upam na nadaljevanja.


Taki so pač časi...
Too old for the Tomb Raider reboot

opeter ::

Skyman je izjavil:

opeter je izjavil:

Na HW najbolj prišparaš, če kupiš konzolo.

Si pa potem na SW zadevi 2x na drazjem


Odvisno. Če hočeš vedno najnovejše, potem so tudi na PC-ju igre drage. Če pa lahko malo počakaš, da cene malo padejo (ali pa kupuješ rabljeno, dokler je to še mogoče), pa si lahko za ceno ene nove igre (!) privoščiš recimo deset starejših.

Seveda pa v določenih druščinah nisi "in", če ne igraš najnovejše.
Na srečo jaz takih problemov nimam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Zdele sem začel igrati igro. Dela dobro na AMD sistemu, HD 6850 dobro prebavlja FPS-je na High nastavitvah z TressFX. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Zaradi crasha sem posodobil igro. Zdaj je malo drugače, TressFX imam izklopljen zaradi obremenitve sistema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mipe ::

AMD Phenom II X2 2.9GHz, grafična HD 5670, igra solidno teče pri default nastavitvah brez zatikanja. Le Postprocessing sem izklopil zaradi občasnega a nadležnega trzanja.

Halfdead987 ::

In kakšne imaš default nastavitve?

D3m ::

Na momente igra crashne. Zoprna zadeva.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

580 GTX, Ultra (brez TressFX) in laufa cisto normalno. Dosedaj se nobenih crashov.

D3m ::

Če se kamera premakne blizu glave (TressFX vklopljen) HD 6850 poklekne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

tudi z novim patchom?

D3m ::

Še najbolj z novim patchem, drop je večji. :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

67% finished ob koncu. Dosti bo. :)

kmetek ::

Slab :)

D3m ::

Sem komi na 6-7% ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

vaščan ::

D3m Če se kamera premakne blizu glave (TressFX vklopljen) HD 6850 poklekne.

Men poklekneta dve 6970. Brez TressFX ne pade pod 60fps ali pa TressFX vklopljen in teselacija izklopljena isto ne gre pod 60. Oboje skupaj ga pa brejka pa ne vedno odvisno kam gledam tudi od blizu ne vedno odvisno od ozadja ampak imam raje TressFX izklopljen ne prenašam da mi fpsji skačejo iz 40 - 60. Po patchu ne porajtam razlike. Sem padu notr res huda igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Halfdead987 ::

Vaščan, ti še vedno nisi dojel, da nimaš uredu CF?

vaščan ::

Bom probal z eno pa da vidim kako dela. Drugač kar sem testiral 3dmarke ali igre rezultati so na nivoju kot v raznih testih po netu. Pomoje da mi cf uredu dela. Mogoče ga malček bremza drugi pcie 4x ampak pomoje ni sile.

Lool sem probal z eno evo screen. Vidt je da dela cf uredu hehe. Samo pač če je TressFX vklopljen je špil malo bolj lagy in imam raje izklopljeno. 60fps vsynic on in DFC da uničiš lag vsynica pa kr zmagaš.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

vaščan ::

Malo tudi vpliva na fpsje imam namreč v šoferjih vkloplen smaa ultra skoraj za vse igre. Ne maram fxaa ker blura sliko preveč. Ampak to je max 5fps razlike smaa on off.

D3m ::

vaščan je izjavil:

D3m Če se kamera premakne blizu glave (TressFX vklopljen) HD 6850 poklekne.

Men poklekneta dve 6970. Brez TressFX ne pade pod 60fps ali pa TressFX vklopljen in teselacija izklopljena isto ne gre pod 60. Oboje skupaj ga pa brejka pa ne vedno odvisno kam gledam tudi od blizu ne vedno odvisno od ozadja ampak imam raje TressFX izklopljen ne prenašam da mi fpsji skačejo iz 40 - 60. Po patchu ne porajtam razlike. Sem padu notr res huda igra.


Je razlika med Cayman XT (VLIW4) in Barts Pro (VLIW5) sploh pa v teselaciji. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

vaščan ::

Sem se sprehodil do kolega ima isto mašino kot jaz 2500k 4.5ghz grafično pa ati 7870.
Ampak ko vklopi TressFX ima okol 30fpsjev pač požrešna nastavitev nimaš kej. Pa jest sm preveč zoprn za glatkost predvsem odzivnost katero pričakujem da mi igra dela vidim pri drugih če jim pol tako dobr dela kot meni so že zadovoljni. Občutljiv sem predvsem na lag miška ekran večina folka to sploh ne obrajta. Špil lahko deluje tud s 50fpsji pa še zmer laga sam to nemorš enmu razložit. Če si aklah na to pač porajtaš če ne pač ne.

Takle ponavad najbolje zastopi folk ki velik igra fps mp igre kjer je ozivnost in glatkost res klučnega pomena. In si že živčn če ti nihajo fpsji iz 90 na 60.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Tr0n ::

TressFX je gimmick, pa se pretiravali so z njim. Ni razloga, da podobne funkcionalnosti ne bi imel s PhysX, kjer gre dejansko za pravi API in ne samo eno omejeno funkcionalnost.

Mipe ::

Sem ravno končal pri 74%. Čutim, da je Tomb Raider upravičil svoje ceno.

No buyer's remorse this time - for once!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Looooooka ::

vaščan je izjavil:

Bom probal z eno pa da vidim kako dela. Drugač kar sem testiral 3dmarke ali igre rezultati so na nivoju kot v raznih testih po netu. Pomoje da mi cf uredu dela. Mogoče ga malček bremza drugi pcie 4x ampak pomoje ni sile.

Lool sem probal z eno evo screen. Vidt je da dela cf uredu hehe. Samo pač če je TressFX vklopljen je špil malo bolj lagy in imam raje izklopljeno. 60fps vsynic on in DFC da uničiš lag vsynica pa kr zmagaš.



Kaj dela v dolgih hlacah.
A je to cez celo serijo?
Kera klinceva borka za pravice zensk je zdej celo serijo zjebala? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

yayo ::

Kupil za 21e, sedaj pa držat fige, da mi jo STEAM ne deaktivira med igranjem...

kmetek ::

kje pa za 21€?

yayo ::

http://www.keyforsteam.de/kaufen-tomb-r...
Na najcenejšem portalu, pa še za discount coupon sem pogooglal. Je prvič, da sem key kupil pri "neuradnem" trgovcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

kmetek ::

code 4 game torej hehe. veliko užitkov ob igranju, pa glej, da boš firbčen za čisto vse, ti ne uide 15-20 ur igranja.

D3m ::

Si že obrnil kmetek?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

jep, itaq bo padlo še enkrat lol....na hard.

D3m ::

Jaz bom nadaljeval, ko bom prišel iz sprehoda, pozno popoldne. Eno uro bom igral pol bo pa random crash :D mi naredi tudi hecne hrošče :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

oo7 ::

Tr0n je izjavil:




Ta je pa res dobra:)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kmetek ::

Ne vem, kaj je point te slike? Da so igre od Indiana Jones dobre?

oo7 ::

Ne to nima veze z igrami ampak kot karakterji.

yayo ::

Lara pravi "Jaz sem obstajala deset let pred teboj, jaz sem lik po kateremu so se tvoji ustvarjalci zgledovali! Uncharted ni nič drugega kot Dude Raider!" Nate odgovarja: "Morda si bila prva ampak moje igre premorejo milijone poligonov več kot tvoje in ti si vedno bila samo joškata bejba, ustvarjena za nerdovske mokre sanje! Jaz sem tisti pravi avanturist!" Indiana pa: "Dejta se malce umirit otroka, najbrž vesta, da brez dedka Indiane nikomur ne bi prišlo na misel, da bi delal igre o plenilcih grobnic..."

Tr0n ::

Tako nekako ja. :)

D3m ::

Heh, igra se mi je sesula pri 9% in imam zdaj probleme z njo, trga mi teksture.
Grafična ni problem, druge igre delujejo normalno. Bom počakal na nov patch.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Primoz78 ::

Meni se je tudi ene 5x sesula do sedsaj....sem pa nekje na 30%
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

PARTyZAN ::

Meni igra deluje brez težav, pa sem že skoraj pri koncu.

D3m ::

PARTyZAN je izjavil:

Meni igra deluje brez težav, pa sem že skoraj pri koncu.


Dobro zate. Zame je to spet ena igra po dolgih letih, ki mi dela probleme. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Jaz sem na 15%:)
Če mi je igra super jo počasi igram in vse pregledam,da je ni prehitro konec:))
Počasi se daleč pride.
Pa še red dead redemption vmes igram:P

Oktan ::

Evo končal zgodbo z 83%, zdaj pa še malo pobirat dnevnike in skrinjice, pa še en tomb mi je ostal. Drugače pa zelo zadovoljen z igro, sicer malo drugačna kot prejšnje, res tudi malo premalo miselno zahtevna, mi je pa nasplošno všeč tematika ker sem tudi velik fan Losta in podobnih brodolomskih-survival stvari, tako da mi je bil sam princip igre dokaj všeč. Me prav zanima kaj bodo naredili za naslednjo igro, sam bi stavil na nadeljevanje te igre, ki pa je še vedno pred vsemi ostalimi Tomb Raiderji...

miraldi ::

Pa kaj je z tem šefom na ladji? Ko se zmatra ga ustrelim v glavo on zmrzne pridem zraven pritisnem F nato pa isto pritisnem F to swing with axe, a ne pali to sploh. Kda tipka ne zagrabi.
Kaj je to hrošč??
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

miraldi je izjavil:

Pa kaj je z tem šefom na ladji? Ko se zmatra ga ustrelim v glavo on zmrzne pridem zraven pritisnem F nato pa isto pritisnem F to swing with axe, a ne pali to sploh. Kda tipka ne zagrabi.
Kaj je to hrošč??


Očitno, da je bil neki hrošč. Sem rešil težavo z crackom.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

D3m ::

miraldi je izjavil:

miraldi je izjavil:

Pa kaj je z tem šefom na ladji? Ko se zmatra ga ustrelim v glavo on zmrzne pridem zraven pritisnem F nato pa isto pritisnem F to swing with axe, a ne pali to sploh. Kda tipka ne zagrabi.
Kaj je to hrošč??


Očitno, da je bil neki hrošč. Sem rešil težavo z crackom.


Ko ni druge izbire. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

miraldi je izjavil:

Pa kaj je z tem šefom na ladji? Ko se zmatra ga ustrelim v glavo on zmrzne pridem zraven pritisnem F nato pa isto pritisnem F to swing with axe, a ne pali to sploh. Kda tipka ne zagrabi.
Kaj je to hrošč??

Ni noben hrošč, ampak je zelo pomembno časovno kdaj pritisneš tipko.
Ko prideš zraven pritisneš tipko F, za to imaš vedno dovolj časa, potem pa se pojavi tisti kritični trenutek. Na ekranu se nariše velik rdeč krog. Ta krog ima nekje na sredini še en krog. Ta sredinski je najpomembnejši.
Rdečica se začne premikati od zunanjega kroga proti notranjemu. Tipke F NE SMEŠ pritisniti, treba je čakati. Če pritisneš F prehitro zgrešiš in vse skupaj je potrebno ponoviti popolnoma od začetka.
Čakati je treba, da se tista premikajoča rdečica premakne preko sredinskega koga. Šele takrat je čas, da se pritisne tipka F. Pravi čas je torej tisti od sredine kroga pa do nule. Če zamudiš pa spet nisi naredil ničesar. Ta pravi čas je vsega nekaj desetink sekunde, ampak ko ugotoviš tisto pravo območje ga ni težko zadeti.
Ni prav nobenega buga, deluje točno tako kot je predvideno. Samo nekateri očitno silijo z glavo skozi zid in igrajo na previsoki težavnostni stopnji, ki med drugim menda vpliva tudi na čas, ki ga imaš na voljo za pritiskanje različnih tipk.
Ta ista fora je če se ne motim tudi pri končnem šefu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814248 (1276) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21229945 (4287) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41759117 (39035) ahac
»

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
609109817 (54774) ahac
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399525 (7555) mtosev

Več podobnih tem