» »

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2)

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2)

««
10 / 13
»»

Tr0n ::

Jp, mam GTX 780 in prvi gen i7 pa laufa zadeva smooth. :)

yayo ::

So komu padle GPU temperature po najnovejšem patchu? Pred dnevi sem pisal da pri meni dosegajo 75C, danes (Geothermal Valley) niso šle čez 65. Morda tudi zato ker sem snel protiprašne filtre iz ohišja, lol. Kateri je že grafično najzahtevnejši level v igri?

Riff ::

kako pa kaj dela tole na Q6600 ? :D

Jst ::

Koliko se spomnim, se je zelo veliko poznalo, če si ga navil na 3.2. Če si ga navil na 3.2, je bil FSB:RAM 1:1, kar je bilo po mojih benchih optimalno in je bolje delalo, kot če si ga navil višje (kar se je dalo), vendar drugačno razmerje FSB:RAM. To se je najbolj poznalo ravno pri igrah.

Drugače pa dvomim, da bi bil q6600 sposoben poganjati sodobne GPUje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

http://www.hardocp.com/article/2016/02/...

Riff je izjavil:

kako pa kaj dela tole na Q6600 ? :D


Bi nekak šlo ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Riff ::

ja z kakšnim kompromisom z resolucijo in z detalji bi moglo delat,drgače pa jaz ne navijam nikoli , ko hardware ne zadostuje mojim potrebam, kupim malo noveši rabljen proc in plato :D mogoče kakšen I7 čez par let ;)

PredatorX ::

Riff je izjavil:

ja z kakšnim kompromisom z resolucijo in z detalji bi moglo delat,drgače pa jaz ne navijam nikoli , ko hardware ne zadostuje mojim potrebam, kupim malo noveši rabljen proc in plato :D mogoče kakšen I7 čez par let ;)


GPU?

Riff ::

GPU je Club3D HD 5670 z 1gb rama :) , TR2013 poganja brez problema na 1280x1024 :), mam na rezervi HD 6850 sm jo je potrebno spet spečt je bla že 3x, mogoče uspem še četrtič

PredatorX ::

Riff je izjavil:

GPU je Club3D HD 5670 z 1gb rama :) , TR2013 poganja brez problema na 1280x1024 :), mam na rezervi HD 6850 sm jo je potrebno spet spečt je bla že 3x, mogoče uspem še četrtič



boš rabu nekej močnejšega @ R9 380 4Gb ali NVIDIA GTX 960. Za 1024p pa nekak 7870 ali 7850 mogočer tudi GTX 750Ti ali 7790/R7 260X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

yayo ::

Končal po 55 urah. Je kdo Igral Baba Yaga dlc? Je vreden desetih evrov?

ahac ::

55 ur? Jaz imam 25 na Steamu, pa to je skupaj z Baba Yaga (in nekaj večerjami) in se mi je zdel velik. :))

Men se je ta DLC zdel malo prekratek. Je vreden 10€? Ne vem... če si užival v igri in hočeš malo več, potem je. Ampak vrednost: čas zabave / € bo pa sigurno manjša...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

Sem v medčasu malce pogledal na Youtube in mislim, da ne bom vzel dlcja, predrago za to kar nudi, pa tudi sit sem že igre. Bom malo s pcja prešaltal na PS4 katero od nakupa še nisem pošteno zalaufal, na vrsti je Until Dawn.

kitl76 ::

V čem je fora, da imaš poleg PC-ja PS4?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

yayo ::

Samo zaradi Sony ekskluziv imam PS4, na vsako generacijo Sonyevih konzol se nabere 10-20 iger katere si želim preigrati, drugače seveda raje igram na pcju.

oo7 ::

Jaz DLC-ja Baba Yaga nisem preigral ga pa bom enkrat kasneje.

Jaz trenutno čakam na konkurenco Tomb Raiderju. Letos Aprila izide Uncharted 4: A Thief's End (PS4) :\ Naughty dog nikoli ne razočara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

scipascapa ::

kitl76 je izjavil:

V čem je fora, da imaš poleg PC-ja PS4?


ker jih lahko prodaš naprej med drugim, za pc ne moreš nič prodati naprej, če spregledamo torrente.

kitl76 ::

No ja za PC so igre tudi dosti cenejše kot za PS 4 tako, da se ti to nekako pokrije.

Jst ::

kitl76 je izjavil:

V čem je fora, da imaš poleg PC-ja PS4?


Čisto odvisno kakšno stanovanje imaš. Ali imaš plac za "man's cave" ali želiš TV in "PC related features" nekako "združene" in da dnevna soba (entertainment PC/room) služi svojemu namenu.

Sam imam trenutno dnevno, od tega en del sedežne pripada psu, za PC se pa trudim, da bi čimveč in čimlažje kontroliral z gamepadom in tablico/mobilcem. A vseeno imam monitor na mizi, kjer si, ko hočem igrati, pripeljem stol, ali pa premaknem del sedežne.

Eno konzolo si bom tudi jaz omislil. Imam v planu eno sobico za preurediti za man's cave. S tem, da bo večino stvari vseeno dosegljivih v dnevni sobi.

(Ko si sam (ali v paru) preurejaš stanovanje, moraš delati mnogo kompromisov in če se izide tako, da vse, kar imaš v "man's cave", imaš dostopno tudi v dnevni sobi,... je to zmaga.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Rise of the Tomb Raider PC outsold Xbox One digital 3:1 in launch month - report

http://www.vg247.com/2016/02/25/rise-of...

yayo ::

mjolnir ::

Meni je pa under 60 fps tolk očitno in moteče, da ne morem nazaj. Tko kokr ne morem nazaj na ne-mehansko tipkovnico. Razvadiš se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Jst ::

"The game sold almost three times as many units on PC than it did on console during its first month."


Imam mešane občutke. Po eni strani jim s tem sporočamo, da nam je vseeno, če prihajajo timed ekskluzive in jih z dobro prodajo še vzpodbujamo. Po drugi strani sem pa vesel, da se je prodalo toliko več izvodov za PC, kot pa za konzolo.

Glede editoriala:

In the old games Croft was a confident, cocky, brash, cool-headed archaeologist. She never left home without her dual pistols, and she was always prepared even with a minimal amount of supplies. She was super-athletic and could nimbly find her way out of any tight spot.


Za moje pojme so samo uporabili blagovno* znamko in naredili čisto drugačno igro. Ne rečem, da je zaradi tega špil slab. Ampak zame ni "tisti" Tomb Raider, ni "prava" Lara Croft z dvemi pištolami, ki pobije vse kar jo grdo pogleda. Sicer, po pravici povedano, stari Tomb Raiderji niso bili nek presežek, a so vseeno imeli nek appeal, da smo jih toliko igrali. Z rebootom serije so seveda zadeli v polno in mi je bila prva igra zelo všeč. Ampak med igranjem ni bilo več tistega starega Tomb Raider feelinga.


--
*blagovno znamko - glede na to, da govorimo o igri, to ni "blagovna" znamka. Zato me zanima, če obstaja kakšna bolj primerna beseda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ahac ::

Po drugi strani sem pa vesel, da se je prodalo toliko več izvodov za PC, kot pa za konzolo.

To šteje samo digital sales, na konzolah se pa večina kopij še vedno proda v škatlah.

Ampak na podlagi tega lahko izračunamo takole:
VGChartz pravi, da se je na Xbox One (v prvem mesecu) prodalo 660k kopij, kar pa ne vključuje digitalnih. Steamspy pa pravi, da je na Steamu 500k userjev z igro. Če upoštevamo, da se je večina Steam kopij kupljena digitalno in se je na Xbox One prodajalo 3x slabše, potem lahko rečemo, da je bilo tam digitalno prodano 160k kopij. Torej smo vse skupaj pri 820k. Ampak to so zelo nenatančne številke, pa tudi nimamo pojma kolk se je prodalo na Windows Store.

Torej je Xbox One še vedno malo pred PCjem, čeprav to se bo spremenilo, ko bo na Steamu kakšna huda akcija.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kitl76 ::

Jst je izjavil:

kitl76 je izjavil:

V čem je fora, da imaš poleg PC-ja PS4?


Čisto odvisno kakšno stanovanje imaš. Ali imaš plac za "man's cave" ali želiš TV in "PC related features" nekako "združene" in da dnevna soba (entertainment PC/room) služi svojemu namenu.

Sam imam trenutno dnevno, od tega en del sedežne pripada psu, za PC se pa trudim, da bi čimveč in čimlažje kontroliral z gamepadom in tablico/mobilcem. A vseeno imam monitor na mizi, kjer si, ko hočem igrati, pripeljem stol, ali pa premaknem del sedežne.

Eno konzolo si bom tudi jaz omislil. Imam v planu eno sobico za preurediti za man's cave. S tem, da bo večino stvari vseeno dosegljivih v dnevni sobi.

(Ko si sam (ali v paru) preurejaš stanovanje, moraš delati mnogo kompromisov in če se izide tako, da vse, kar imaš v "man's cave", imaš dostopno tudi v dnevni sobi,... je to zmaga.)



Jaz imam PC-ja vezanga na TV in monitor ko si zaželim konzole PC preklopim na 60" TV vzamem v roke Gamepad Logitech 710 in vola imam konzulo. Samo opažam, da je tega pri neni zelo malo raje sedim za mizo in buljim v 27" monitor in pri tem dosti bolj uživam kot pa da buljim v TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Thuban ::

Jst je izjavil:

Ali imaš plac za "man's cave" ali želiš TV in "PC related features" nekako "združene" in da dnevna soba (entertainment PC/room) služi svojemu namenu.


PC priklopiš na tv + priklopši gamepad, če bi rad igral na tv.

Ampak definitivno tipkovnica + miška vedno premagata gamepade.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Sssaga ::

Se strirnjam.

kitl76 ::

Tudi jaz gamepad meni prav pride samo pri vožnjah ali kaki arkadi ala Ori.

yayo ::

Na splošno preferiram miško in tipko ampak The Witcher 3 sem na primer preigral z XBox gamepadom, ker mi je lepše šlo, pa tudi vse platform dele Rise Of Tomb Raider sem preigral s controllerjem, pri fajtih pa obvezno na miško, ker s ploščkom NE ZNAM NAMERITI. Posebno pri QTE sekcijah je controller veliko uspešnejši, ker dokler jaz na tipkovnici najdem X, V ali Y sem ponavadi že mrtev.

GrimReaper ::

Sam sem oba zadnja TR preigral na gamepadu, merjenje včasih res povzroča preglavice, ampak ni tako težka igra, in ne škodi malo povišane težavnosti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Riff ::

pr men je zakon tipkovnca in miška

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Robertos664 ::

Jaz recimo v gta v vozim avto z xbox kontrolerjem, peške pa na tipkovnico.. Dirkačine itak na gamepad (kupujem volan :) ), tomb raiderja včasih na gamepad včasih na tipkovnico..

Jst ::

Jaz sem tudi Far Cry 4 igral tako, da ko je bil fajt, steljanje, sem uporabil miš in tipkovnico, za vožnjo in looting pa uporabil gamepad.

Jezi me, da nekatere igre tega ne podpirajo. Ali gamepad all the way ali miš+tipke.


---

>PC priklopiš na tv + priklopši gamepad, če bi rad igral na tv.

Ne gre se samo za igranje. Kolega ima računalnik za sedežno in kable tako lepo skrite, da ne ugotoviš, da ima PC priklopljen na TV. Sem že v drugi temi napisal: ob startu se mu zažene JoyToKey, s katerim lahko mappaš miško in tipke na gamepad, ter tablico in samo s tem upravlja z računalnikom. (Jaz se gaminga na 30" 2560x1600 težko odpovem, zato iščem najboljše rešitve.)

Aja, pa z gamepadom lahko kadiš cigaret. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

kitl76 ::

Enako jaz pri JC3 in GTA. Medtem ko pa assassin's creed pa igram samo z kontrolejem.

ZiedRieke ::

Zanima me kak je danes (denuvo) z original škatlo verzijo iger? Učasih je eden kupil igro, potem pa smo vsi igral z enim cdjem. Kako pa je to danes porihtano?

ahac ::

Denuvo nima veze. To je samo zato, da pirati ne pridejo do igre.
Pomembno je, če igra uporablja Steamworks (RotTR mislim, da ga) ali kaj podobnega. To pomeni, da igro aktiviraš na Steamu (pod svojim accountom) in potem lahko CD in škatlo vržeš stran. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ZiedRieke ::

A offline igranje brez registracije na steamu je nemogoče?

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Da. Sicer za RotTR nisem 100% če uporablja Steamworks, ampak mislm da.
V vsakem primeru so pa igre, kjer ne bi bilo neke online aktivacije, zelo redke.
Pri Metal Gear Solid V je menda celo tako, da na DVDju ni nič drugega kot Steam in moraš potem še vedno downloadat celo igro.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Jst ::

Velika "nesramnost" je v samih cenah. Nikoli ne bom razumel, zakaj je škatelna verzija cenejša, kot pa nakup na Steam-u. Če kupiš ključ drugje, je seveda ceneje. Aja, kako pa lahko g2a, cdkeys in podobne strani prodajajo steam ključe iger za pol manjšo ceno, kot na steamu?

Pa malo mi je škoda časov, ko si v škatli dobil "swag". Recimo kakšen poster, pri Civilization 2 ali 3 je bila zraven ~300 stranska bukva, katero si vsaj malo moral prebrati, če si hotel biti dober. Sam se spomnim, kako me je ena nacija je*ala z oborožitvijo, potem sem pa v knjigi prebral, da lahko odpreš ambasado in s tem izvajaš spy misije. Nekje na strani 250. Potem pri enem špilu se spomnim, da si dobil Audio CD, kjer je bil zelo dober heavy metal mix. (Mogoče Red Alert ~1997.) Pri enem špilu si dobil pa neko opero na ogromno Audio CDjih, ene 6 ali 9.


--

Kako je pa s to Denuvo zaščito. Nekje sem prebral, da uporablja enkripcijo in da zato zelo "trpijo" SSDji. A je kaj resnice na tem?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

na g2s in cdkeys so privat roba
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kitl76 ::

Privat roba? Kaj to misliš.

@Jst kaj jokaš jaz sem dobil zraven JC3 za 50 EUR velik zemljevid, ki si ga lahko nalepim na rit :O

Jst ::

Jaz sem Far Cry 3 in 4 kupil na Steamu, sem pa slišal, da če si kupil box (ne vem ali za trojko ali štirico) izvedbo, da si dobil zemljevid iz igre z vsemi lokacijami.


--

>na g2s in cdkeys so privat roba

Kaj s tem misliš? A na Steamu pa niso privat roba, ali kako to deluje. Res ne razumem, prosim razloži mi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

ahac ::

Nikoli ne bom razumel, zakaj je škatelna verzija cenejša, kot pa nakup na Steam-u.
Ljudje vedno več kupujejo digitalo, zato morajo klasični trgovci znižat cene.
Po drugi strani pa če bi publisher na Steamu prodajal ceneje, potem noben klasičen trgovec ne bi več želel dajat njihovih iger na svoje police. Zakaj bi jih oni oglaševal v trgovinah, če ne morejo konkurirat Steamu? In še vedno je ful pomembno, da se vidi igre v trgovini, sploh pri konzolah.
Blizzard dolgo sploh ni želel digitalno prodajat WoW expansionov ob izidu. Dolge vrste pred trgovinami so bile za njih najboljša možna reklama...


Nekje sem prebral, da uporablja enkripcijo in da zato zelo "trpijo" SSDji. A je kaj resnice na tem?
To so bile govorice, ki jih še nihče ni uspel dokazat... pa so probaval. :)


Privat roba? Kaj to misliš.
Mogoče misli, da prodajajo keye od privat prodajalcev (kot bolha ali ebay)?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Is Rise of the Tomb Raider PS4 being ported by Just Cause developers?

http://gearnuke.com/rise-tomb-raider-ps...

ahac ::

oo7 je izjavil:

Is Rise of the Tomb Raider PS4 being ported by Just Cause developers?

http://gearnuke.com/rise-tomb-raider-ps...


RUMOR DENIED.
http://nerdleaks.com/videogames/update-...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Riff ::

kako vam kaj deluje DX 12 patch, moja GTX 460 ( Fermi ) treutno še ni podprta z kompatibilnosjto z dx 12

D3m ::

In tudi ne bo.

Ane Senitel. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

D3m je izjavil:

In tudi ne bo.

Ane Senitel. ;)



si ziher da ne bo kompatibilnosti za fermi gpu je ? k nvidia je obljubila če s ene motm pol, obljuba dela dolg :D

D3m ::

Ti bo Senitel odgovoril. Človek close to NV.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

no pa da vdimo kaj bo reku Senitel :), kaj pa kdo ki ima novejši gpu ? se dx 12 podpora pozna , je opazna kakšna sprememeba ?

PredatorX ::

Riff je izjavil:

no pa da vdimo kaj bo reku Senitel :), kaj pa kdo ki ima novejši gpu ? se dx 12 podpora pozna , je opazna kakšna sprememeba ?


Ja itak, da nebom mogla podpirat vseh featursov na DX12? Sam DX12 bi moral pa laufat sej so mel tole
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814260 (1288) oo7
»

Tomb Raider (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
36962442 (13323) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21229967 (4309) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41759176 (39094) ahac
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24052431 (45610) Napajalc

Več podobnih tem