» »

Tomb Raider

Tomb Raider

yayo ::

Igral včeraj zvečer prvo urico, prva frustracija: pri QTEjih, če igraš s controllerjem se ti lepo prikaže gumb katerega je potrebno pritisniti, če pa uporabljaš tipkovnico vidiš samo prazen krogec in potem skušaj uganiti katera tipka je prava, sem po kratkem googlanju našel, da je to F, včasih pa tudi E. A vidite tudi ostali tipkovničarji prazne krogce namesto ikon s tipko? Drugače pa not bad, škoda, da sem preveč tega videl v trailerjih in reklamnih filmčkih na Youtubu, pa ni nekih presenečenj, za zdaj.

!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

figula ::

yayo, jaz imam krogec z ikonco. Nimam črke - mogoče zato, ker sem spreminjala komande iz ponujenih E in F.

Se pa jezim sama nase, ker nisem bila dovolj pozorna ob nadgradnjah orožja in si nisem zapomnila katera tipka kaj "odklene". Žal ne bom šla še enkrat skozi, ker je tole malo preveč akcije zame. Ko sem recimo pri spustu po enih brzicah 20x klavrno končala s cevjo v goltancu, sem moža na pomoč poklicala, da me je mimo spravil ... :(

PARTyZAN ::

yayo: na PCju je samo ikona brez črke, ker si lahko kontrole premapiraš.


Drugače pa končal s 100%, igra je OK, moram pa rečt, da sem v starih bolj užival. Tu sem se večino časa počutil kot, da sem na tirih oz. tunelu. Te timed sekvence, kjer je treba pritiskat gumbe, ki so na zaslonu se mi zdijo idiotske. Ugank je premalo, pa še prelahke so. V starih TRjih si imel občutek, da na prvem mestu raziskuješ, kdaj pa doživiš še kak gunfight. Tu je ravno obratno, občasno si dobil kak manjši puzzle za rešit, ostalo je akcija in cutsceni s klišeji.

Mogoče sem nasedel hypu, mogoče sem star. Ampak vseeno se mi zdi, da bi TR moral vsaj malo slediti konceptu starih delov.

miraldi ::

Izi je izjavil:

miraldi je izjavil:

Pa kaj je z tem šefom na ladji? Ko se zmatra ga ustrelim v glavo on zmrzne pridem zraven pritisnem F nato pa isto pritisnem F to swing with axe, a ne pali to sploh. Kda tipka ne zagrabi.
Kaj je to hrošč??

Ni noben hrošč, ampak je zelo pomembno časovno kdaj pritisneš tipko.
Ko prideš zraven pritisneš tipko F, za to imaš vedno dovolj časa, potem pa se pojavi tisti kritični trenutek. Na ekranu se nariše velik rdeč krog. Ta krog ima nekje na sredini še en krog. Ta sredinski je najpomembnejši.
Rdečica se začne premikati od zunanjega kroga proti notranjemu. Tipke F NE SMEŠ pritisniti, treba je čakati. Če pritisneš F prehitro zgrešiš in vse skupaj je potrebno ponoviti popolnoma od začetka.
Čakati je treba, da se tista premikajoča rdečica premakne preko sredinskega koga. Šele takrat je čas, da se pritisne tipka F. Pravi čas je torej tisti od sredine kroga pa do nule. Če zamudiš pa spet nisi naredil ničesar. Ta pravi čas je vsega nekaj desetink sekunde, ampak ko ugotoviš tisto pravo območje ga ni težko zadeti.
Ni prav nobenega buga, deluje točno tako kot je predvideno. Samo nekateri očitno silijo z glavo skozi zid in igrajo na previsoki težavnostni stopnji, ki med drugim menda vpliva tudi na čas, ki ga imaš na voljo za pritiskanje različnih tipk.
Ta ista fora je če se ne motim tudi pri končnem šefu.


Izi vem to, da moraš pritisniti tipko v pravem trenutku ne takoj na začetku. Neki je bilo pri meni narobe, da enostavno ni hotelo zagrabiti. Sem se ubadal z tem 15min. Nato sem uspel igro usposobit z Patchom in crackom in končal z šefom v 1min.

Drugače pa sem igro včeraj končal z 91%. Igra mi je super. Visoko nad pričakovanji. Dobra zgodba, dobra igralnost in super grafika. Svaka čast. Pa še sama dolžina igre mi je všeč, ker ni standardnih 6-8ur.
Minus pri igri so mi edino te QTEsti, ki so mi malo glupi nasploh. In pa malo preveč je streljanja.
Z raziskovanjem otoka in vseh GPSov dokumentov itd. sem se prav zabaval. Moraš ppbrati čim več dokumentov, ker v njih zveš marsikaj iz ozadja celotne zgodbe. Igri dam oceno 8,5/10.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Tr0n ::

Default keyboard QTEs so cudni ja. Na splosno jih je prevec v tej igri.

figula ::

Uf, pa sva prišli do konca z 99%! Lara je stokala, sopihala in umirala, jaz pa klikala in bentila :)).

Sem ugotovila, da mi različnih puščic ni bilo treba "odklenit", je bil samodejen upgrade, sem preveč pričakovala od penetrating arows >:D.

Grem poiskat še tista 2 GPSa in eno ognjišče, da bo stotka.:)

yayo ::

Dajte mi prosim še eno stvar pojasnit (trenutno najdem komaj še kaj časa za igranje). Na vsaki lokaciji je nekje skrit zemljevid kjer so prikazani "zakladi", je tako? Ker mislim, da sem enega našel. In ni možnosti, da bi zemljevid imel imel na HUD-u, right?

D3m ::

Našel krivca za stalne "crashe" izklopil sem teselacijo. Zdaj igra dela.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Tr0n ::

D3m ::

Novi gonilniki AMD 13.3 za Tomb Raider in ostale igre.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa...

Feature Highlights of the AMD Catalyst™ 13.3 Beta Driver for Windows(R)

Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent
Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent
Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution
Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Riff ::

Zokon špil kot vsi prejšni deli

yayo ::

Zagotovo veliko boljši kot prejšnji trije špili narejeni pri Crystal Dynamics, ampak mene velikooooooo bolj spominja na Uncharted. Pravzaprav škoda, da ga prodajajo kot TR, čisto brez problema bi ga lahko plasirali kot neko novo franšizo, če bi le spremenili ime glavne junakinje. In pustili moj ljubljeni TR pri miru. ;)

yayo ::


Precej dolgo, ampak veliko odličnih opažanj.

vaščan ::

D3m je izjavil:

Novi gonilniki AMD 13.3 za Tomb Raider in ostale igre.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa...

Feature Highlights of the AMD Catalyst™ 13.3 Beta Driver for Windows(R)

Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent
Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent
Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution
Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations


Pošteno sedaj komot tekoče igram s TressFX on.

D3m ::

Evo končal igro z 100%.

Sem zadovoljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Primoz78 ::

Vceraj koncal....samo 73% a grem se enkrat na hard skozi. Igra fantasticna, ceprav malo kratka, res sem navdusen ceprav do sedaj nisem maral 3rd person view! Upam na nadaljevanje.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

D3m ::

Meni se ni zdela težka, kar se tiče 100% končanje igre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Na splosno je dokaj lahka igra, tudi na tezji stopnji. Pac 90% QTEs. :)

Primoz78 ::

D3m je izjavil:

Meni se ni zdela težka, kar se tiče 100% končanje igre.


Saj v bistvu ne da bi bla tezka, ampak sem se 100% zatopil v igro sele pri enih 50%...my fault

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

D3m ::

Dobra igra. Čestitke vsem vpletenim pri tej igri (Square Enix, Crystal Dynamics, Eidos Montréal, Nixxes Software BV)

Po dolgem času igra, ki me je pritegnila zgodba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

oo7 ::

Jaz sem danes začel orng igrat to igro. Pa me zanima o kakih procentih vi to govorite? A to je fora koliko stvari po gozdu najdeš?
Potem je najbolje ves tisti predel preiskati in potem naprej z zgodbo? :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Lonsarg ::

Za vsak predel(lahko se preko fast travel vračaš v poljubne predela kadarkoli preko campov) ti posebaj piše tako procente, kot tudi 3/5, 0/3 itd za posamezne stvari, ki jih mora v tistem predelu še najti. Ena od stvari za najti je tudi treasure map, ki ti pove lokacijo za vse ostale stvari najti.

Meni se gre edino za dokumente da vse poberem, ker povejo zgodbo, ampak zaenkrat sem se samo enkrat vrnil iskati dokument, ker sem ponavadi sproti zadosti stvari pobiral, ker nisem tak, da bi kar norel čez:) Mi je pa po eni strani zlo inovativna igra v načinu raziskovanja mape, ena taka dost zanimiva mešanica RPGja in vodene akcije.

Aja, pa v 3D je igra še bolj zakon, priporočam;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Edina stvar, ki mi gre res na živce:

VSI in resno VSI robovi ter površine po katerih se da hoditi/oprijeti so označeni z belo (ali ločeno) barvo. Kar popolnoma uniči ves občutek raziskovanja in reševanja ugank s prejšnjih delov :\
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Nehajte, ker bom še jaz moral v nakup. Problem je v tem, ker mi v zadnjem času res primanjkuje časa. >:D

Koliko realnega gameplaya ponuja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mipe ::

Deset ur, tako na oko, če nerad preigravaš skozi isto vsebino in zgodbo. Nekaj več, morda dvajset ur, če si kompletionist in moraš absolutno zbrati vse zbirke. Vendar se zdi, da je igralni svet dokaj majhen, celega ga raziščeš v teku enega tedna po par ur na dan.

Tomb Raider je bolj interaktivni film kot pa igra. Kar pa ne pomeni, da je zato slab nakup. In ja, tudi jaz imam ta training wheels občutek...

kmetek ::

Tilen: krepko čez 10 ur, če si vzameš čas in si firbčen, lahko raztegneš nad 15 ur.

oo7 ::

Eno vprašanje na hitro:))
Zdaj so me tam ujeli pri tistem templju in zdaj se jim pobegnil.No pri tistem kampu pri templju mi je dalo fast travel.Zdaj ko Lara reče,da mora iti pogledati,kaj se je zgodilo njeni ekipi.Če grem fast travel nazaj nemorem mimo tistih vrat,ki jih morata dvigni dva-Lara sama ne more.Tam po tistih lojtrah z vrvi pa noče iti dol ali je še kaka druga pot?Ali naj grem kr navzgor proti templju tu mi ni čisto jasno:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Lonsarg ::

Včasih se da konvencionalno sprehoditi iz enega v drugo področje,v dosti primerih pa je fast travel edina pot, tudi v tem, ko si ti zdaj.

oo7 ::

Ja ampak me vrže v tisti kamp,kjer so tista vrata kjer jih morata dvignit dva.

Lonsarg ::

Saj lahko izbereš fast travel v katerikoli fast travel kamp. Klikni pravega v najbolj desnem območju.

D3m ::

oo7 je izjavil:

Ja ampak me vrže v tisti kamp,kjer so tista vrata kjer jih morata dvignit dva.


Ne rabiš dvigniti.

Ker fast travel je uporaben samo za pobiranje stvari in skrivnosti, ki jih na začetku ne moreš še dobiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

No ja samo tam kjer te ugrabijo ni nobenega kampa.Kamp je pred vrati,ki jih nemoreš sam dvigniti.Po tistih lojtrah pa tudi noče dol,kjer si priplezal gor do tistega kampa.Vmes ni pa nobenega.
Bom še malo probaval hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

D3m ::

Aha že vem kaj misliš. Tisti del je brez zakladov in podobno, mišljeno je, kot potek zgodbe brez, da se vrneš nazaj, ker je pogorel do tal. Sej se boš hitro navadil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

A mountain temple misliš? Jaz imam en kamp na voljo tam in se lahko vrnem, seveda ne v tisto goročo bajto, ki je pogorela, ampak skoraj vse ostalo je pa na voljo, z izmejo enih manših delčkov ja, če te delčke misliš. Kamp je pod slapom, zraven ene skrite jame in toliko ob poti, da se je ziher avtomatsko aktiviral in ga moraš imeti tudi ti.

oo7 ::

Lonsarg je izjavil:

A mountain temple misliš? Jaz imam en kamp na voljo tam in se lahko vrnem, seveda ne v tisto goročo bajto, ki je pogorela, ampak skoraj vse ostalo je pa na voljo, z izmejo enih manših delčkov ja, če te delčke misliš. Kamp je pod slapom, zraven ene skrite jame in toliko ob poti, da se je ziher avtomatsko aktiviral in ga moraš imeti tudi ti.


Tam so ena vrata,ki imata 2 kroga in moraš s tistim capinom odpreti vrata pomagati ti mora pa tisti tatečni prijatelj z očali.No,ko odpreš vrata gresta ob mimo in vrata se takoj zaprejo.No potem pa hodiš 1 minuto za njim nato pa te Rusi ujamejo.Ta tvoj prijatelj spusti pištolo in tako obadva zvežejo.Potem pa te pripeljejo k ostalim.No eni zbežijo Rusi gredo za njimi ti pa ostaneš sam tam zvezan.Potem se moraš pa skrivati za zidovi.No potem pa hodiš tam med gorečimi hišami in se skriješ v eno hišo amapk te takoj najde en Rus,ki te hoče zadaviti.Tam se moraš boriti z njim in ga ubiti.Tam dobiš orožja in nadaljuješ pot proti vrhu.No proti poti je pa en zid skal,kjer sta dva Rusa in eden dol pleza po takih lojtrah,ki so iz vrvi in lesnih šprunclnov.No tiste tam pobiješ in splezaš gor po lojtrah in prideš takoj do kampa.

Od začetka mojega opisa kjer so tista vrata in te lojtre se ne,da več it?Ker po lojtrah noče dol lahko pa greš preko fast travel ampak tisti kamp je pa ravno pri tistih vratih kjer sta potrebna dva,da ji odpreta.

No zdaj sem šel že naprej.Zdaj sem tam kjer je tisti bunker z 2 svetovne vojne.No sej če se,da kako vmes tja priti bom šel pa nazaj ampak zaenkrat mi ni uspelo.

D3m ::

Sej tam ne moreš več nazaj. To je to. Sem sam probal pa ne gre, tako so naredili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Sej tam ne moreš več nazaj. To je to. Sem sam probal pa ne gre, tako so naredili.


Se mi je zdelo ja.Hvala:)

yayo ::

Ja, hitro potovanje je možno le med mapami kjer so predmeti za jih pobrat, te pa prepoznaš na zemljevidu, ker se ti pokaže stolpec s statistikami - koliko in kakšne predmete imaš, oziroma še nimaš. Pa le med tabori, ki so na zemljevidu označena s šotorom se da hitro potovati, kjer je ikona ognjišče se ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

Za nostalgike karšen sem sam in za "newcomerje", ki prvič igrajo TR so pri GameTrailers pripravili serijo video-retrospektiv, katera prikazuje razvoj, uspeh in vpliv na pop kulturo, ki ga je imela Tomb Raider serija.

GameTrailers Tomb Raider Retrospective

Vredno ogleda.

kmetek ::

Tomb Raider Update Released
Mar 29, 2013
We have just made public a new version of the PC version of Tomb Raider, build 1.01.732.1. This patch will be applied by Steam automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client.

New fixes in 732.1:

- Fixed an issue in "Chasm Monastery" where the player cannot progress after fighting the Oni.
- New community requested graphics option 'Screen Effects' to disable camera-based full screen effects like water and blood drops.
- Fixed last campsite save not always updating when expected.
- Various small optimizations.
- Various minor UI fixes.
- Minor graphics fixes.

While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build730.0, that can be used to switch back to the previous version. Please note however that you can only play multiplayer with people that share your version.

Unfortunately we do not yet have a resolution for the players that are experiencing crashes and major graphical corruption on NVIDIA hardware. We are still working on this with NVIDIA and hope to have an update soon.

We are planning further patches beyond this one to address various issues. We always welcome your feedback!

ahac ::

A tisti bugi, ko manjkajo določeni efekti pri fullscreen, so zdaj odpravljeni ali je to ta "major graphical corruption on NVIDIA hardware"?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

medenko ::

dela normalno sedaj imaš kri in vse fullscreen, ne rabiš unih for.

PARTyZAN ::

Tist je blo patchano v enem dnevu.

ahac ::

Sem ugotovu, da je ok, ja. Thanks. Še vedno se pa sesuva in včasih naredi zmazek na ekranu in je treba loadat checkpoint, ampak ne ravno pogosto.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

Kam so vse puzzle izginile?
V opcijske grobnice. :|

yayo ::

Ja, v opcionalnih grobnicah imaš vse skupaj enega ali dva postorska "puzzla" :)), pa še takšna, da ju zmore rešiti štriletni otrok
Saj je luštna igra, Uncharted brez obešenjaškega humorja, ampak, če hočeš igrati Tomb Raider moraš spet v roke vzeti klasiko. Trenutkov kot je tisti, ko Lara vstopi v Saint Francis Folly in se ji odpre razgled ( s krasnim atmosferičnim soundtrackom v ozadju) verjetno ne bomo doživeli nikoli več.

PARTyZAN ::

Dumbed down je za rajo. Žal.

medenko ::

Upajmo, da bo naslednja bolj zahtevna itd......

dronyx ::

>...pa še takšna, da ju zmore rešiti štriletni otrok ...

Ha, ha, mi je kar malo nerodno priznati, ampak meni ni uspelo rešiti tiste puzzle, ko odpreš na eni strani okno in naj bi te potem prepih na platformi ponesel višje, da lahko skočiš na oprijem (Hall of Ascension). Sem moral pogledati na spletu in še danes ne razumem fizikalnega učinka.

D3m ::

dronyx je izjavil:

>...pa še takšna, da ju zmore rešiti štriletni otrok ...

Ha, ha, mi je kar malo nerodno priznati, ampak meni ni uspelo rešiti tiste puzzle, ko odpreš na eni strani okno in naj bi te potem prepih na platformi ponesel višje, da lahko skočiš na oprijem (Hall of Ascension). Sem moral pogledati na spletu in še danes ne razumem fizikalnega učinka.


Jaz sem hitro razumel po parih poskusih.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomb Raider 2 - Film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11814214 (1242) oo7
»

Shadow of The Tomb Raider (Tomb Raider 3) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21229872 (4214) oo7

Tomb Raider (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
41758969 (38887) ahac
»

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 2) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
609109639 (54596) ahac
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399490 (7520) mtosev

Več podobnih tem