» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
56 / 78
»»

edi123 ::

Mene pa zanima, ker še nisem vseljen v hišo(talno gretje z tč), pri kolikšni notranji temperaturi bi začel gret hišo? Sedaj je v hiši vsak dan 15c. Položen je vinil ter, ploščice, pobarvane stene, nekaj je not že pohištva itd...

feryz ::

Goni na polno, kaj šparaš?

edi123 ::

Ja ker nisem tam in ne mislim se selit še vsaj mesec dni.

Zvezdica27 ::

kitajci so čist ok. mal učinkovitost slabša.

glede ostalega, ssm smeh... saj ni čudno, da je, kot je... tč vklopiš, pozabiš. no, prvo leto moraš jakost toliko nastaviti, da krivulje zadostijo potrebam...

feryz ::

Malo slabša učinkovitost? Ja, pri 15 stopinjah. Okrog nule se pa veselica začne.
Je pa tako, dvojček, popolnoma identične bajte. Na eni Meeting laufa že 5 let, na drugi se že tretji vrti. Kar načeloma ni problem, ker gre za garancijo, večji problem je, da si ponavadi kak mesec brez gretja. Oz. na grelcih. Če je SE na strehi, takisto problemov ni, drugače pa se krepko pozna na računu.

energetik ::

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima, ker še nisem vseljen v hišo(talno gretje z tč), pri kolikšni notranji temperaturi bi začel gret hišo? Sedaj je v hiši vsak dan 15c. Položen je vinil ter, ploščice, pobarvane stene, nekaj je not že pohištva itd...
Glede na to, da je notri že pohištvo, bi rekel da probaj kar vzdrževat 14-15°. Predvsem pa pazi na vlago, morda bo za tako temperaturo potreben kakšen razvlažilec, nastavljen na 50-60%.
Oziroma redno zrači, vsak dan 10min vse na prepih.
vires in numeris

feryz ::

14 do 15 je idealno za nabiranje vlage v teh časih. Rosišče je zelo nizko.
Jaz bi dal kar na 21 ali 22 stopinj. Če ni nobenega noter, se itak ne odpira in tudi izgube niso velike.
Strošek za en mesec je par 10 evrov. Ni omembe vredno. Razvlažilec pokuri več kot toplotna, za manj efekta.

fikus_ ::

Kar na okrog 20°C in 1x tedensko dobro prezračiti, najbolje ko je zunaj hladno --> suh zrak v stanovanju.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

wcpapir ::

Ne vem razloga zakaj še nisi v bajti, ampak jaz zimo preden sem se potem maja selil v bajto sem žgal na polno 24 stopinj minimalno, da so se materiali sušili, zraven se je dosti zračlo itd. Sploh če kaj pleskaš itd. želiš bajto presušiti.

Ramlo ::

feryz je izjavil:

Malo slabša učinkovitost? Ja, pri 15 stopinjah. Okrog nule se pa veselica začne.
Je pa tako, dvojček, popolnoma identične bajte. Na eni Meeting laufa že 5 let, na drugi se že tretji vrti. Kar načeloma ni problem, ker gre za garancijo, večji problem je, da si ponavadi kak mesec brez gretja. Oz. na grelcih. Če je SE na strehi, takisto problemov ni, drugače pa se krepko pozna na računu.


Kaj oba imata meeting če prav razumem in enemu je odpovedala?
Me fejst mika, da si naročim in priklopim. Je fejst malo napisanega, ali ne naročujejo ali pa laufajo.
Lp

feryz ::

Hočem reči, da je treba imeti malo sreče. Pa lahko tudi nekako laufa. Če jo nimaš, pa si pečen.
COP-ji so solidni na Primorskem, na celini pa je bolj ubogo vse skupaj.
Ampak če ima človek SE na strehi, ga lahko boli kita, ali pokuri TČ za 400 ali za 800 evrov štroma.
Ok, po pravici povedano, če imaš SE na strehi, te boli kita za katerokoli TČ, ker je to direkt stran vržen denar.

energetik ::

feryz je izjavil:

14 do 15 je idealno za nabiranje vlage v teh časih. Rosišče je zelo nizko.
Jaz bi dal kar na 21 ali 22 stopinj. Če ni nobenega noter, se itak ne odpira in tudi izgube niso velike.
Strošek za en mesec je par 10 evrov. Ni omembe vredno. Razvlažilec pokuri več kot toplotna, za manj efekta.
Razvlažilec je v tem primeru idealka, ne bo pokuril več kot toplotna + zračenje.
Razvlažilec bo držal RH na ustrezni ravni, hkrati pa verjetno že zadosti ogrel izolirano bajto, npr. če daš enega 20L v pritličje. Seveda če razvlažilnik že imaš. Sicer bo na koncu ceneje kurit TČ in zračiti.
vires in numeris

Ramlo ::

feryz je izjavil:

Hočem reči, da je treba imeti malo sreče. Pa lahko tudi nekako laufa. Če jo nimaš, pa si pečen.
COP-ji so solidni na Primorskem, na celini pa je bolj ubogo vse skupaj.
Ampak če ima človek SE na strehi, ga lahko boli kita, ali pokuri TČ za 400 ali za 800 evrov štroma.
Ok, po pravici povedano, če imaš SE na strehi, te boli kita za katerokoli TČ, ker je to direkt stran vržen denar.


Kaj jaz vem, nikoli nebom uspel pridelat 15Mw viška, da bi ogreval celo sezono na elektriko. Imam pa 5MW viška, ki bi teoretično bili dovolj z ogrevanjem na TČ in vzporedno el. Peč za silo.

Buggy ::

Danes so me iz eMundie obvestili, da je moja TC LG therma V 9KW poslana na dom. Predvidena dobava je bila januar 2023 zato me je malce presenetilo. Ker imam zakupjeno tudi montazo, me zanima na kaj konkretno moram biti pozoren, ko bodo montirali TC vzporedno s pecjo na pelete. Ena od zahtev je da morajo obvezno lociti sistema z ventilom, da sistema delujeta neodvisno. Bolj me zanima strojna voda (ki bo skupna), kjer v primeru monoblok variante v obstojeci sistem dodajo mesanico glikola.

-Je to lahko potencialni problem za vzporedno vezano klasicno pec?
-Glikol lahko v radiatorskem sistemu naredi kaksne probleme (masenje)?
-Je centralni sistem, ki je trenutno operativen potrebno ugasniti in zamenjati komplet strojno vodo?

kaksen hint, na kaj biti se pozoren?

DamijanD ::

fopi je izjavil:

Jaz imam spodaj talno, zgoraj radiatorje in SV na TČ Daikin (ne me vprašati zakaj so tako naredili prejšnji lastniki).

Izvedba, ki so mi jo naredili je, da TČ greje zalogovnik 100l in bojler, Seltron elektronika WDC20 pa potem iz zalogovnika greje talno in radiatorje. Praktično vse krmiliš na Seltronu. TČ in Seltrona pa sem spasal tako, da sem si eno leto zapisoval željene temperature zalogovnika (kaj je hotel Seltron) iz tega dobil krivuljo in potem prilagodil TČ na krivuljo.

Meni so povedali, da se Seltron ne zna pogovarjati z TČ, da bi ji povedal željeno temperaturo. Mogoče monter samo ni vedel zmontirati. Ali ve kdo, če bi to sploh šlo? Sicer mi zaenkrat tako deluje BP.


Ko sem kontaktiral zastopnika za Mitsubishi, so mi tudi oni sami predlagali Seltrona za 2 ogrevalna kroga (in to kljub dejstvu, da TČ načeloma podpira 2 kroga (enega direktno in enega preko mešalnega ventila) ponavadi talno + radiatorsko).
Imaš ti poleg WDC20 potem še sobne enote?

Je pa zanimivo, da praktično vsi monterji predlagajo uporabo majhnega zalogovnika, ker je baje bolje za kompresor.

trancer01 ::

feryz je izjavil:

Hočem reči, da je treba imeti malo sreče. Pa lahko tudi nekako laufa. Če jo nimaš, pa si pečen.
COP-ji so solidni na Primorskem, na celini pa je bolj ubogo vse skupaj.
Ampak če ima človek SE na strehi, ga lahko boli kita, ali pokuri TČ za 400 ali za 800 evrov štroma.
Ok, po pravici povedano, če imaš SE na strehi, te boli kita za katerokoli TČ, ker je to direkt stran vržen denar.

Zaradi takšnega razmišljanja bi bilo nujno takoj ukiniti letni obračun energije za sončne elektrarne in namesto njega uvesti dnevni obračun!

wcpapir ::

To so le tvoje želje, ki pa se ne bodo uresničile. Sam razmisljam da bi dak eloblock noter, tč pa bi šla mal na standby.

Dimnik ::

Buggy je izjavil:

Danes so me iz eMundie obvestili, da je moja TC LG therma V 9KW poslana na dom. Predvidena dobava je bila januar 2023 zato me je malce presenetilo. Ker imam zakupjeno tudi montazo, me zanima na kaj konkretno moram biti pozoren, ko bodo montirali TC vzporedno s pecjo na pelete. Ena od zahtev je da morajo obvezno lociti sistema z ventilom, da sistema delujeta neodvisno. Bolj me zanima strojna voda (ki bo skupna), kjer v primeru monoblok variante v obstojeci sistem dodajo mesanico glikola.

-Je to lahko potencialni problem za vzporedno vezano klasicno pec?
-Glikol lahko v radiatorskem sistemu naredi kaksne probleme (masenje)?
-Je centralni sistem, ki je trenutno operativen potrebno ugasniti in zamenjati komplet strojno vodo?

kaksen hint, na kaj biti se pozoren?


V obstoječi sistem boš moral dat enako količino kot v toplotno, ker se ti bo voda mešala, ko boš preklaplal vir ogrevanja.
Jaz imam že 10let v sistemu zadevo od petrola, ker imam ekstra vejo za talno gretje zunaj, na isto peč, zato sem cel sistem napolnil, ker se itak premeša in bi padla koncentracija. V nasprotnem primeru, bi moral dat zraven toplotni izmenjevalec, kar bi me dražje prišlo.
Nebo nobenega mašenja oz problemov

Buggy ::

Hvala za informacije. Zadeve res ne poznam, me je pa prestrasil nek centralnar, ki je omenil potencialne probleme z masenejm v plocevinastih radiatorjih, ko je v sistemu glikol. Seveda je ogrevalni krog obeh sistemov isti in strojna voda tudi. V kaksnem razmerju pa se doda ta glikol, da ne zmrzne pri potencialnem izpadu elektrike? So kaksni ventili da spustis vodo iz crpalke ce si ob izpadu doma? Se kaj podobnega dela v praksi? Ali monoblok sploh montirajo v sistem brez glikola? Saj ne da nebi zaupal montazerejem, je pa monoblok vseeno neka specifika in bi rad kaksno uporabno informacijo od uporabnikov, ki imajo tako TC ze nekaj casa v pogonu.

trancer01 ::

wcpapir je izjavil:

To so le tvoje želje, ki pa se ne bodo uresničile. Sam razmisljam da bi dak eloblock noter, tč pa bi šla mal na standby.

Res je, ker evropsko energetsko politiko vodijo debili.

miro2x ::

V zadnjih 10. letih, se še ni zgodilo, da bi zmanjkalo elektrike za tako dolgo, da bi kaj zmrznilo. Z glikolom se tudi zmanjša izkoristek. So mi pa naredili v kleti ventila za izpust vode v takem primeru.

Kebo ::

miro2x je izjavil:

V zadnjih 10. letih, se še ni zgodilo, da bi zmanjkalo elektrike za tako dolgo, da bi kaj zmrznilo. Z glikolom se tudi zmanjša izkoristek. So mi pa naredili v kleti ventila za izpust vode v takem primeru.

Mi smo bili 2014 med žledolomom en teden brez elektrike.

energetik ::

Buggy je izjavil:

Hvala za informacije. Zadeve res ne poznam, me je pa prestrasil nek centralnar, ki je omenil potencialne probleme z masenejm v plocevinastih radiatorjih, ko je v sistemu glikol. Seveda je ogrevalni krog obeh sistemov isti in strojna voda tudi. V kaksnem razmerju pa se doda ta glikol, da ne zmrzne pri potencialnem izpadu elektrike? So kaksni ventili da spustis vodo iz crpalke ce si ob izpadu doma? Se kaj podobnega dela v praksi? Ali monoblok sploh montirajo v sistem brez glikola? Saj ne da nebi zaupal montazerejem, je pa monoblok vseeno neka specifika in bi rad kaksno uporabno informacijo od uporabnikov, ki imajo tako TC ze nekaj casa v pogonu.
Kakor jaz vem, večino monoblokov montirajo _brez_ glikola, z izpustnimi ventili za vodo. Z glikolom so zgolj redke izjeme, npr. moj Vaillant Arotherm. Ampak jaz nimam v celem sistemu glikola, ker imam v kotlovnici dodatni izmenjevalec glikol/voda. Tako da imam le v zunanjem krogu nekih 10-20L glikola, v talnem navadna voda.
Meni so dali notri tole: https://fernox.com/product/heat-transfe...
Z razmerjem vode, da zdrži do -20.
Če ti voda kroži tudi skozi bojler spiralo, pazi da bo res glikol, ki ni strupen. Ker spirala lahko spusti in zadeva pride v pitno vodo. Je pa res, da je v bojlerju vsaj 3-4bar, v ogrevalnem sistemu pa do nekje max 2bar, in načeloma glikol ne bo puščal v bojler, ampak obratno.
Sicer monoblok ni neka redkost, večina boljših firm izdeluje monobloke, ne pa splite. Npr. Nibe, Kronoterm, CTC, to so vse monobloki.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Buggy ::

@energetik: hvala za koristne informacije. Kot sem rekel, od monterjev dobivam vec nasprotujocih se informacij, me zanima kaj bodo povedali mojstri od eMundie. Porocam.
Sicer se bolj nagibam, da bi zmontirali sele spomladi, ker imam ze zakurjeno peletno pec (ugasal nebi) pri nas je tudi ze sneg in tem pod nulo (za kaksen postavek betonirat ne ravno najboljse), se pa bojda dobijo tudi neki tipski podtavki za TC po ne prevec zlatarskih cenah. Kdo pozna kaj takega in kje dobiti?

Ko sem ze pri tem. Za monoblok v navodilih pise, da naj bi bil montiran 30cm od stene (zadnja stran), sam pa videvam montaze kjer je mogoce 20cm od stene ali manj, drugi jih zapirajo v "skatle". Kaksno razliko igra ta razmak na zadnji strani? Saj pretoka zraka menda ja ne omejuje ali pac?

Likalnik ::

Glede podstavka...imaš že narejene betonske podstavke in jih lahko kupiš....jaz sicer sem ga sam zabetoniral....mislim pa da je betonski podstavek pri Kronotermu prišel cca 250€ + na ta podstavek še nek aluminjasti podstavek za 350€....uglavnem na koncu je bilo veliko ceneje, če sem podstavek sam naredil.
ampak kot rečeno...lahko se pozanimaš in kupiš že zabetoniran podstavek....katerega samo postaviš na tla.

kar se pa tiče razmaka...ja večina ima minimum 30cm od stene....na ta način je zagotovljeno, da TČ zajame dovolj zraka....vse kar je manj so lahko potencialni razlogi, da ti ob nepravilnem delovanju ne upoštevajo garancije itd....ti bo pa monter povedal kakšni so minimum standardi za posamezno TČ

feryz ::

Odmiki so taki kot za vse ostalo. Nemalo TČ je zmontiranih na nosilcih, 10 cm od fasade in popolnoma normalno funkcionira. 20 cm je pa sploh zmaga.
Tukaj se gre bolj za dostop v primeru servisa. Da ni treba vsega razdreti, če do česa pride. Čeprav je to pri mono bloku stvar minute ali dveh. Daj jo odmontiraš in prestaviš.

Valvoline ::

Ce mas SE z netmeteringom ter solidno izolirano hiso se definitivno bolj splaca PTC/navadni elektricni kotel. Ce je visek stroma poleti zadosten da pokrije delovanje ptc.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Buggy je izjavil:

Ko sem ze pri tem. Za monoblok v navodilih pise, da naj bi bil montiran 30cm od stene (zadnja stran), sam pa videvam montaze kjer je mogoce 20cm od stene ali manj, drugi jih zapirajo v "skatle". Kaksno razliko igra ta razmak na zadnji strani? Saj pretoka zraka menda ja ne omejuje ali pac?
Že 10cm bi načeloma moralo bit zadosti za potrebni pretok zraka (ki je kar velik, reda 3000m3/h). Večja razdalja je zaradi lažjega servisiranja (npr. jaz vsake par let zadaj odstranim mrežo in spucam uparjalnik). Pri 10cm tega ne bi mogel.

Valvoline je izjavil:

Ce mas SE z netmeteringom ter solidno izolirano hiso se definitivno bolj splaca PTC/navadni elektricni kotel. Ce je visek stroma poleti zadosten da pokrije delovanje ptc.
Boš ti videl tvoj poletni višek, ko bo ob višku zime zmanjkalo še plina za plinske elektrarne po celi EU...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Dimnik ::

Buggy, poglej na emundii, Brat je tam vzel za mitsubishi zubadan, je iz štirih delov in sam sestaviš. Nisem pa še točno pogledal ali je pleh ali rostfrei, po teži bi rekel rostfrei, cena malo manj kot 300e. Narediš samo podbeton in postaviš to škatlo. Smo pa tudi pri njem šli 30cm od fasade.

tomaz- ::

kje vi najdete take cene !?

https://www.bolha.com/beton-betonski-iz...

Izak ::

Ima kdo novejšo Daikin toplotno črpalko in WLAN modul model BRP069A78? Klik.
Imam ogromno težav pri povezavi modula z wifi omrežjem. Na mikrotik wifi omrežje ni varjante da mi ga uspe povezat. Na tp-link extenter access point se mi uspe povezati, v kolikor je wifi omrežje brez gesla. Povezava pa ni stabilna in stalno prekinja. Uspelo mi ga je povezati tudi na hotspot xiaomi telefona. Govorim o 2.4 GHz omrežju in SSID-ju ter geslu brez posebnih znakov, ker Daiking tega ne podpira. Kdorkoli z izkušnjami?

Buggy ::

Eno vprasanje, za tiste ki ste oddajali prosnje na EKO sklad. Preko eMundie (spletna prodaja) sem kupil TC + montazo. TC je prisla....montazo se cakam. Ali moram za tisti del subvencije, ki ti takoj pripada ob nakupu certificirane oz. odobrene TC (1000€) poslati vlogo na EKO sklad sam ze sedaj ali pa je potrebno to storiti po koncani montazi? Stara pec na pelete ostaja v kurpilnici, tako da drugega dela (menjava kurilne naprave) ne bom koristil?
Gre za obrazec 99SUB-OB22? Ce ja kaj je razlika med 'Številka parcele' in 'ID številka stavbe'? NA GURS nimam nobene ID stevilke stavbe. Dodal sem se scan priloge s podpisano izjavo o legalnosti in namembnosti stavbe ter sprejemanju pogojev, nikjer pa ni bilo za dodati priloge oz. kopije placanega racuna TC..sem kaj spregledal ali te pozovejo k prilozitvi kasneje?

tole pravijo na koraku prilog:

Izjava o sprejemanju pogojev, ki so jo lahko prenesete preko te povezave.
Izjava o legalnosti in namembnosti stavbe, ki si jo lahko prenesete preko te povezave ALI Izjava o skladnosti priloženega upravnega dovoljenja z nepremičnino, ki je predmet naložbe in si jo lahko prenesete preko te povezave; ob tem ne pozabite priložiti kopije upravne odločbe za stavbo.

Kdaj se potem pricakuje odgovor na to in kdaj sredstva naracunu...tako cez prst. So to tedni /meseci/leta?

Utk ::

Ne rabiš poslat slik zmontirane TČ in računa? Jaz ne bom šel še enkrat brat razpisa, ampak včasih je bilo to obvezno. Naredi tako kot piše.

Ce ja kaj je razlika med 'Številka parcele' in 'ID številka stavbe'?

Razlika je točno to kar piše, eno je številka parcele, drugo pa številka stavbe na njej. Na pisotu je eno in drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Buggy ::

gledal sem na https://ipi.eprostor.gov.si/jv/ in res je ni ID kot sem na hitro iskal ampak samo "Številka stavbe:"


...sicer pa sem na koncu nasel pojasnila:

POZOR: vloga, ki jo izpolnite na spletni strani, s tem še ni oddana. Za oddajo vloge sledite naslednjim korakom:
1. V celoti izpolnjeno vlogo najprej prenesite na svoj računalnik.
2. Izpolnjeno vlogo skupaj s prilogami v obliki priponke k sporočilu posredujete na e-naslov: vloge@ekosklad.si (vloga v
elektronski obliki).
ali
izpolnjeno vlogo natisnete in podpišete ter jo skupaj s prilogami vložite osebno na vložišču Eko sklada ali pošljete na
naslov: Eko sklad, j.s., Bleiweisova cesta 30, 1000 Ljubljana (vloga v fizični obliki). Natisnjena vloga se lahko nekoliko
razlikuje od spletne. Prosimo vas, da vloge v fizični obliki ne spenjate.
Vloge v elektronski obliki ni potrebno podpisati, če je identiteto vlagatelja mogoče ugotoviti na drug zanesljiv način
(npr. z davčno številko ali EMŠO vlagatelja navedeno v vlogi).
VENDAR POZOR: Izjave vlagatelja (npr. Izjava o legalnosti in namembnosti in Izjava o sprejemanju pogojev), ki so priloga
k vlogi, mora podpisati vlagatelj lastnoročno (pošlje se sken izjave) ali z varnim elektronskim podpisom
overjenim s kvalificiranim digitalnim potrdilom (pošlje se v obliki PDF). Če imate kvalificirano digitalno potrdilo (KDP)*
registriranih izdajateljev digitalnih potrdil v Sloveniji /EU, lahko izjavo digitalno podpišete v PDF bralniku (npr. Adobe
Reader). Dodatna navodila za elektronsko podpisovanje vloge lahko najdete tukaj.
Velikost posameznega sporočila poslanega po e-pošti je omejena na 10 MB. Če bi velikost vloge in prilog presegala to
mejo, lahko priloge pošljete v dveh ali več sporočilih ali pa za pošiljanje uporabite brezplačno spletno orodje WeTransfer.
Če v enem dnevu pošljete več sporočil na elektronski naslov vloge@ekosklad.si, dobite potrdilo o dostavi le enkrat.
Do oblačnih shramb (npr. Google Drive, OneDrive) Eko sklad, j.s. nima dostopa, zato tovrstno posredovanje
dokumentov ne bo upoštevano!
3. Ko bo vaša vloga obravnavana, boste v primeru popolne vloge prejeli odločbo, v primeru, da je vloga nepopolna pa poziv
k dopolnitvi. Napredek pri obravnavi vlog lahko spremljate tuka
tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DamijanD ::

A obstaja še kakšna druga uporabna regulacija kot seltron (za več ogrevalnih krogov)?

TESKAn ::

A obstaja še kakšna druga uporabna regulacija kot seltron (za več ogrevalnih krogov)?

Homeassistant + motorizirani ventili + senzorji:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DamijanD ::

:DJe opcija - ampak HA mi je že kdaj klecnil in ne vem, če bi mu ravno to zaupal. Nikoli ne bi več preprosto kliknil na update

GregiB ::

Ima kdo izkušnje s Kronothermovo Adapt 0416? Danes jo grem sicer v salon gledat, glavni njihov argument je, da je tiha... Je zadevo za met cca. 7 metrov od spalničnega okna (zunanja enota)? Thx
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

A imaš pozimi ponoči okno odprto? 8-O
vires in numeris

GregiB ::

energetik je izjavil:

A imaš pozimi ponoči okno odprto? 8-O


Načeloma ne... a propagirajo, da dela zunanja enota na 42dB... po mojem tudi to ne bi smel biti problem...?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

Adapt sigurno ne bo problem glede zvoka.
42dB pa jih vprašaj ali je to zvočna moč ali zvočni tlak na X razdalji. Povsem drug pomen.
vires in numeris

DamijanD ::

Vprašanje je tudi kaj je na drugi strani hiše - ali se bo zvok od česa lahko odbijal ali ne?

T743 ::

GregiB je izjavil:

Ima kdo izkušnje s Kronothermovo Adapt 0416? Danes jo grem sicer v salon gledat, glavni njihov argument je, da je tiha... Je zadevo za met cca. 7 metrov od spalničnega okna (zunanja enota)? Thx


Če imaš vsaj dvoslojna okna jo boš težko slišal. Res pa je da deluje šele od oktobra in še ni bila na max. obratih.

PrimoZ_ ::

Tu blizu jo je eden montiral.
Pogruntal sem da jo ima šele pozimi ko je bilo -10 in je verjetno delala na polno, glede na na to da gre za originalno hišo iz 90ih s takratno izolacijo in verjetno radiatorskim ogrevanjem.
Pri teh temperaturah kot so sedajle je še neslišna.
Pa je montirana kake 2m stran od pločnika vmes pa je samo neko malo grmovje in žična ograja.

feryz ::

Podatek o zvoku pove točno nič.
Soseda ima nek helikopter, zaradi katerega mislim, da skozi dež pada. Tudi podnevi jo brez problema slišim.
Ampak to ni nič proti nizkofrekvenčnemu zvoku, ki ga niti slišiš ne. Le nekje v kosteh se ga čuti. In si ponoči čedalje bolj živčen in nemiren.

DamijanD ::

Malo je odvisno tudi od akustike "prostora", natančnosti poslušanja. Jaz Nibeja od soseda slišim na več kot 50m po cesti. Pa je tudi med tišjimi.

BCSman ::

"Pomaga" kdo toplotni črpalki s kurjenjnem drv? Šele zdaj sem pomislil da bi lahko občasno zakuril še drva v centralni, itak je skupaj s toplotno povezana v sistem. Črpalke tudi ne rabi svoje, saj jo ima že toplotna...
Pride lahko do kakih okvar zaradi tega?

tony1 ::

Za izolirano enostanovanjsko hišo nima posebnega smisla. Zakaj bi se je6al in svinjal zrak okrog bajte, ki ga itak sam podihaš za par desetakov prihranka letno?

BCSman ::

Neizolirana dvostanovanjska. Drva za občasno uporabo zastonj.
Bo pa verjetno za ugasnit toplotno in zapret ventile tisti čas ko se kuri drva da ne pride do kake okvare al neki...
Je pa res da ne vem kako bo funkcioniralo brez črpalke, samo z "bypassom", v bistvu samo za pritlično stanovanje bi rabil zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Goran's Blog ::

Zdravo,

kakšno toplotno črpalko priporočate zrak/voda.
Lokacija: Goriška (800m nadmorska višina)
150m2 površine, talno gretje.
Izolacija 12cm zunaj, severna stena izoalcija 5cm tudi od znotraj.
Streha kamena volna 30 cm.
Temperature zadnja leta ko je najbolj mraz ne gre pod -8 (ubistvu se giblje pozimi črez dan okoli 0 ko je zima ali kakšno stopinjo manj).
Katere naj bi bile tiste črpalke ("tišje") katere bi prišle v poštev ?
Budged do 12.000€.
««
56 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
763670 (307) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16610948 (3263) a_borlak
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557788 (22517) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141412 (12054) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382154457 (121281) Zvezdica27

Več podobnih tem